EKSTRA
MENÜ

Diş Bakımı

Diş Bakımı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Diş Bakımı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.076 Diş Bakımı haberi bulunmuştur.

Diş Bakımı Haberleri

Pandemi sürecinde diş ve ağız sağlığı nasıl korunmalı

Pandemi sürecinde diş ve ağız sağlığı nasıl korunmalı?

Pandemi döneminde kişiler arasındaki bulaşın genellikle nefes yoluyla gerçekleştiğinin altını çizen Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanı Prof. Dr. Serhat Yalçın, bu süreçte ağız bakımına normalden daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Yalçın, pandemi döneminde ağız bakımına dair çok önemli bilgiler aktardı.

23.11.2020Sağlık
Ağız ve Diş Bakımında 8 Temel Kural

Ağız ve Diş Bakımında 8 Temel Kural

Düzenli ağız ve diş bakımı genel sağlığın korunması bakımından önem taşıyor. Yetersiz ve eksik yapılan ağız ve diş bakımının birçok sağlık sorununun gelişmesinde önemli bir risk faktörü olduğunu,  pandemi döneminde her zamankinden daha çok dikkat edilmesi gerektiğini  belirten Periodontoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Yılmaz, Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında ağız ve diş sağlığını korumaya yönelik önerilerde bulundu.

19.11.2020Kişisel Bakım
Zirkonyum Diş Kaplamaları

Zirkonyum Diş Kaplamaları

Son dönemde estetik algının artması, teknolojinin gelişmesi diş hekimliğinde de birçok yeniliği beraberinde getirmiştir. Metal destekli protezler yerini daha doğal bir görünüm sunan zirkonyum diş kaplamalarına bırakmaya başlamıştır. Diş Hekimi Mehmet Arda Yalıç, zirkonyum diş kaplamaları ve uygulaması hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

13.11.2020Kişisel Bakım
Periodontoloji nedir Periodontolog ne demek Periodontoloji uzmanı ne iş yapar

Periodontoloji nedir? Periodontolog ne demek? Periodontoloji uzmanı ne iş yapar?

Periodontoloji (Diş Eti Hastalıkları ve Tedavisi), diş hekimliği bölümünün ana bilim dalıdır. İnsan sağlığı için çok önemli dişleri ana konusu olarak alır. Ağız ve diş sağlığı çok önemlidir. Diş sağlığı direk vücut sağlığını da etkilediği için diş sağlığınıza çok dikkat etmelisiniz. Periodontoloji hakkında detaylı bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz.

31.10.2020Araştırma
Diş Macunu Seçerken Bu 5 Maddeye Dikkat

Diş Macunu Seçerken Bu 5 Maddeye Dikkat!

İyi bir ağız ve diş bakımı için en önemli adımlardan biri doğru diş macunu seçmektir. Estetik Diş Hekimi Dr. Efe Kaya, diş macunu seçerken dikkat edilmesi gereken 5 noktayı anlatıyor.

12.10.2020Kişisel Bakım
Çocuklarda süt dişlerinin önemi nedir

Çocuklarda süt dişlerinin önemi nedir?

Bebeklik çağından itibaren çocukların ağız diş sağlığı ve çene yüz bölgesi gelişimi mutlaka takip edilmeli. Süt dişlerinin birinci görevi çocuğun düzgün beslenmesini sağlamaktır. Ayrıca konuşmanın düzgün gelişimi de süt dişlerine bağlıdır. Peki, süt dişleri neden bu kadar önemlidir? Uzman Diş Hekimi Sara Köprülü konu hakkında bilgiler verdi.

Dişleri Çürümekten Korumanın 10 Yolu

Dişleri Çürümekten Korumanın 10 Yolu

Çürüksüz dişler için bazı kurallara dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dr. Efe Kaya, çürüksüz dişler için dikkat edilmesi gereken 10 kuralı sıraladı...

15.09.2020Kişisel Bakım
Diş teli olanlar ağız bakımı için nelere dikkat etmeli

Diş teli olanlar ağız bakımı için nelere dikkat etmeli?

Zorlu bir tedavi süreci olan diş teli tedavisinde yemek yerken dikkat edilecek hususların yanında bir de ağız bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler olduğunu ifade eden Diş Hekimi Zafer Kazak, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

15.09.2020Sağlık
1. Sınıf Hayat Bilgisi Kişisel Bakım konu anlatımı

1. Sınıf Hayat Bilgisi Kişisel Bakım konu anlatımı

Hayatımızı sağlıklı bir şekilde sürdürebilmemiz için kişisel bakım çok önemlidir. Sadece kendi sağlığımız değil ayrıca çevremizdeki insanlarla daha iyi iletişim kurabilmek için, kişisel bakımımıza her zaman özen göstermeliyiz. Şimdi kişisel bakım için neler yapmamız gerekiyor bunları öğrenelim. İşte 1. sınıf hayat bilgisi kişisel bakım konu anlatımı.

11.09.20201. SINIF
Dişler İle İlgili 5 İlginç Gerçek

Dişler İle İlgili 5 İlginç Gerçek

Dişlerimizin aynı zamanda vücudumuzun vazgeçilmez bir parçasıdır. Ancak dişlerimize her zaman hak ettiği özeni göstermiyoruz. Diş Hekimi Pertev Kökdemir de dişlerimiz ile ilgili 5 şaşırtıcı gerçeği paylaştı.

Diş Temizleme Dişlere Zarar Veriyor mu

Diş Temizleme Dişlere Zarar Veriyor mu?

Gün içinde tükettiğimiz besinler ağız içinde kalıntıların oluşmasına yol açıyor. Doğru diş temizliği yapılmadığında ise biriken bu kalıntılar, ağızda plaklara ve ilerleyen dönemlerde diş sağlığıyla ilgili çeşitli şikayetlerin ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Dişlerde görülen bu problemlerin çözümü içinse diş temizliğine başvurulması gerekiyor. Diş Hekimi Aylin Hoşzeban Erdur, diş temizliği hakkında merak edilenleri anlatıyor.

Diş Fırçaları Nasıl Muhafaza Edilmeli

Diş Fırçaları Nasıl Muhafaza Edilmeli?

Nemli kalan diş fırçalarında bakteri ve mantarların üreyebileceğini söyleyen Diş Hekimi Zafer Kazak, diş fırçalarını nasıl muhafaza etmemiz gerektiğini anlattı.

24.08.2020Kişisel Bakım
Beyazlatıcı diş macunu tercih ederken nelere dikkat etmeliyiz

Beyazlatıcı diş macunu tercih ederken nelere dikkat etmeliyiz?

Beyazlatıcı diş macunları nasıl bir etkiye sahip? Diş macunu seçiminde nelere dikkat edilmeli? Restoratif Diş Tedavisi Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Şeşen Uslu, konuyla ilgili merak edilenleri açıkladı.

10.08.2020Sağlık
Sağlıklı Olan Hangisi: Çikolata mı Kakao mu

Sağlıklı Olan Hangisi: Çikolata mı Kakao mu?

Çikolata, hemen hepimizin en sevdiği lezzetlerden biri. Bu besin hakkında söylenen olumlu-olumsuz pek çok şey var. Bugün şu soruya açıklık getireceğiz; çikolata mı sağlıklı yoksa kakao mu? Diş Hekimi Zafer Kazak anlatıyor.

10.08.2020İyi Yaşam
Çocukları dişlerini fırçalamaya teşvik etmenin etkili yolları

Çocukları dişlerini fırçalamaya teşvik etmenin etkili yolları

İlk diş genellikle 6. ayda çıkar. Nadir de olsa bazı bebekler bir veya iki dişle doğabilir. Süt dişleri çıkmaya başlar başlamaz ağız bakımına dikkat edilmesi gerekir. Bebeklik dönemlerinde temiz bir tülbenti ıslatarak dişlerin temizliğini sağlayabilirsiniz. Diş Hekimi Pertev Kökdemir, süt dişlerinin önemini anlattı, ileriki dönemde çocukları diş fırçalamaya teşvik etmenin etkili yollarını sıraladı.

İçecek Alışkanlıklarımız Dişlerimize Zarar Verebilir mi

İçecek Alışkanlıklarımız Dişlerimize Zarar Verebilir mi?

Yediğimiz ve içtiğimiz her şeyin dişlerimiz üzerinde bir etkisi vardır. Bazı içecekler sadece dişleri lekelemekle kalmaz diş minesini yumuşatabilir. Bu da dişleri hem daha hassas hale getirir hem de daha kolay çürümesine sebep olur.

29.07.2020Kişisel Bakım
Dişlerinizi Fırçalamanın En İyi Yolu Nedir

Dişlerinizi Fırçalamanın En İyi Yolu Nedir?

Diş ve ağız bakımı, sadece görsel değil sağlık açısından da büyük önem taşıyor. Peki dişleri fırçalamanın en iyi yolu nedir? Diş Hekimi Pertev Kökdemir, anlatıyor.

Dişlerimizle İlgili Bilmediğimiz Gerçekler

Dişlerimizle İlgili Bilmediğimiz Gerçekler!

Dişlerimizin görüntümüzü etkilediğini ve çiğnemeye yardımcı olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki dişlerimiz hakkında bilmediğimiz birkaç gerçeği öğrenmeye ne dersiniz? Diş Hekimi Zafer Kazak anlatıyor...

Çocuklarda diş sağlığının önemi

Çocuklarda diş sağlığının önemi

Çocuklarda süt dişleri neden önemli? Erken çocukluk çağı çürüğü oluşumunun sebepleri nelerdir? Bu çürükler nasıl engellenebilir? Uzman Diş Hekimi Sara Köprülü konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Hastalıklara Karşı Ağız Sağlığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastalıklara Karşı Ağız Sağlığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılan araştırmalar, sağlığın ağızdan başladığını ve kötü bir ağız hijyeninin ile kalp hastalıkları, kalp krizi ve inme gibi birçok hastalığa sebep olabileceğini göstermektedir. Dolayısıyla dişlerimizi, diş etlerini ve ağzımızı sağlıklı tutmak önemlidir. Tüm bu risklerden korunmak için yapmamız gerekenleri Diş Hekimi Pertev Kökdemir anlattı.

25.06.2020Kişisel Bakım
5 Adımda Doğru Diş Macunu Seçimi

5 Adımda Doğru Diş Macunu Seçimi

Dişlerin mine yapısı kristallerden oluşur. Bu kristallerin adı hidroksiapatit kristalleridir. Diş çürüğüne sebep olan bakteriler hidroksiapatit kristallerinin çözünmesine sebep olarak dişin mine tabakasını bozarlar. Estetik Diş Hekimi Dr. Efe Kaya doğru diş macunu seçmenin 5 yolunu açıkladı...

11.06.2020Kişisel Bakım
“Ağız hijyeni salgında daha önemli”

“Ağız hijyeni salgında daha önemli”

KORONAVİRÜS damlacık yolu ile bulaşırken Türkiye genelinde yasaklar hafifletilmeye başladı. Bu süreçte ağız ve diş sağlığının daha önem kazandığını belirten Dr. Öğr. Üyesi Selin Gaş geleneksel aile yemeklerinde virüsün daha kolay taşınabileceğini söyledi. Dr. Gas, “Bu nedenle, herkesin diş fırçalama, diş ipi kullanma ve dil temizliğine ek olarak ağız gargarası kullanmaya özen göstermesi gerek” dedi.

30.05.2020Sağlık
Dişler Hakkında Bilinmeyen 4 Gerçek

Dişler Hakkında Bilinmeyen 4 Gerçek

Dişlerimizin görüntümüzü etkilediğini ve çiğnemeye yardımcı olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki dişlerimiz hakkında bilmediğimiz birkaç gerçeği öğrenmeye ne dersiniz? Diş Hekimi Zafer Kazak konu hakkında bilgiler verdi.

27.05.2020İyi Yaşam
Hamilelik döneminde diş bakımı neden önemli

Hamilelik döneminde diş bakımı neden önemli?

Dt. Denizhan Uzunpınar, hamilelik döneminde diş bakımına dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

Diş apsesi nasıl geçer Diş apsesine ne iyi gelir

Diş apsesi nasıl geçer? Diş apsesine ne iyi gelir

Ağız ve diş bakımı için yeterince önem vermemek bir takım sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Eksik beslenme ve farklı hastalıklar sebebiyle diş etlerinde görülen enfeksiyonlar, diş etlerinde iltihaplanmaya apse yapmasına neden olabilir. Peki Diş apsesi nasıl geçer? Diş apsesine ne iyi gelir

22.05.2020Sağlık
Hamilelik Döneminde Aldatılma Korkusuyla Nasıl Baş Edilir

Hamilelik Döneminde Aldatılma Korkusuyla Nasıl Baş Edilir?

Hamilelik öncesi uyumlu olmayan ve doyum sağlamayan bir cinsellik, hamilelikle birlikte daha büyük sorun haline gelebilmektedir. Hamilelikle ilgili cinsel bilginin kısıtlı olması, yanlış inanışlar eklendi mi, sorun daha büyümektedir. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney hamilelik döneminde aldatılma korkusuyla nasıl baş edilebileceğini anlattı.

22.05.2020Ayrılık
Diş Sağlığı İçin 10 Altın Kural

Diş Sağlığı İçin 10 Altın Kural

Doğru diş fırçalama nasıl olmalı? Ağız çalkalama suyu ne sıklıkta kullanılmalı? Estetik Diş Hekimi Dr. Efe Kaya, çürüksüz dişler için dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı.

21.05.2020Kişisel Bakım
Hamilelikte Oruç Tutmak Mümkün mü

Hamilelikte Oruç Tutmak Mümkün mü?

Hamilelikte oruç konusu ramazan ayında birçok gebenin kafasını karıştıran bir konudur. Hamilelikte oruç tutulabilir mi? Oruç bebeği nasıl etkiler? Hamilelikte oruç tutulursa nelere dikkat edilmelidir? Ve buna benzer birçok soru… Kadın hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meral Sönmezer hamilelikte oruç ile ilgi tüm merak edilenleri yanıtladı.

Philips Online Satış Mağazası kapılarını açtı

Philips Online Satış Mağazası kapılarını açtı

Philips Türkiye, Kişisel Sağlık portföyündeki ürünlerinin satılacağı online mağazasını açtı.

13.04.2020Teknoloji
Bu faktörler hamile kalmayı zorlaştırıyor

Bu faktörler hamile kalmayı zorlaştırıyor

Çocuk sahibi olmak herkesin hayali… Ancak bazı etkenler hamile kalmaya engel oluyor. Peki, bunlar neler? Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Numan Bayazıt, konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Çocuklar için sağlıklı bir ağız bakımının ipuçları

Çocuklar için sağlıklı bir ağız bakımının ipuçları

Bebeklikten yetişkinliğe kadar iyi diş bakımı uygulamak, bir kişinin dişlerini ve diş etlerini sağlıklı tutmasına yardımcı olmasında önemli etken olduğunu söyleyen Dt.Pertev Kökdemir, çocuğun dişlerini ve diş etlerini sağlıklı tutmaya yarayacak bilgiler paylaştı.

Hemofili nedir Hemofili belirtileri ve tedavisi nelerdir

Hemofili nedir? Hemofili belirtileri ve tedavisi nelerdir?

Genetik kanama bozukluğu ve kan hastalığı olarak tanımlanan hemofili hastalığı vücutta kanın pıhtılaşma sisteminde rol alan protein eksikliği ya da yokluğu ile ortaya çıkıyor. Ciddi kanamalara yol açan bir hastalık olarak kabul edilen bu hastalığın tanısı genellikle 1-2 yaşlarında konulabiliyor. Peki, hemofili nedir? Hemofili belirtileri ve tedavisi nelerdir? İşte, hemofili hastalığı hakkında merak edilen bilgiler.

17.01.2020Sağlık
Diş macunu seçerken nelere dikkat etmelisiniz

Diş macunu seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Dr. Efe Kaya, diş macunu seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında uyarılarda bulundu.

15.01.2020Sağlık
Diş Röntgeninde Radyasyon Miktarı Ne Kadar

Diş Röntgeninde Radyasyon Miktarı Ne Kadar?

Diş hekimliğinde, doğru tanı için diş röntgeninin çekilmesi gereklidir. Çekildiğimiz her bir röntgenden ne kadar radyasyon aldığımız ise akıllarımızda soru işareti olarak kalmaktadır. Diş röntgeninde radyasyon miktarı nedir? Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Belde Arsan, merak edilenleri açıkladı.

25.10.2019İyi Yaşam
Menopoz Döneminde Brokoli ve Kereviz Tüketmek Dişleri Koruyor

Menopoz Döneminde Brokoli ve Kereviz Tüketmek Dişleri Koruyor

Protetik Diş Tedavisi Uzmanı Doç. Dr. Bülbül, menopoz dönemi hakkında, "Bu dönemde yüzde 90'dan fazlası sudan oluşan kereviz ve brokoli tüketmek diş sağlığını korumaya yardımcı oluyor" dedi.

Sağlıklı Dişler İçin Uzak Durulması Gereken 10 Zararlı Besin

Sağlıklı Dişler İçin Uzak Durulması Gereken 10 Zararlı Besin

Sağlıklı dişlere sahip olmak için günde 2 kere dişlerimizi fırçalamamız, diş ipi kullanmamız ve düzenli aralıklarla diş hekimi kontrolüne gitmemiz gerektiğini belirten Diş Hekimi Oğuz Kara, sağlıklı bir gülümseye sahip olmak için uzak durulması gereken 10 zararlı yiyeceği ve içeceği açıkladı.

22.10.2019İyi Yaşam
Ağız içi yaraları dil kanserinin habercisi olabilir mi

Ağız içi yaraları dil kanserinin habercisi olabilir mi?

Nedeni belli olmayan, aylarca sizinle beraber yaşayan ağız içi yaraların dil kanserinin en önemli belirtisi olduğunu biliyor musunuz? Özellikle de kötü ağız kokusu ve kanamanın eşlik ettiği dil yaraları, sık görülen dil kanserinin ilk şikayetleri arasında yer alıyor. Ne kadar erken fark edilirse o kadar çok başarı oranının olduğunu söyleyen Radyasyon Onkoloji Uzmanı Dr. Züleyha Kadehçi, dil kanserinin bilinmeyenlerini anlatıyor.

8.10.2019Sağlık
Ağızdaki Lezyonlar Kanser Belirtisi Olabilir

Ağızdaki Lezyonlar Kanser Belirtisi Olabilir

Birçoğumuz için her saatte bir kişinin ağız kanserinden öldüğü gerçeği şaşırtıcı gelebilir. Her ne kadar ağız kanseri diğer kanser türleri arasında en masumu olarak bilinse de aslında durum sandığımızın tam tersidir. Diğer kanser türlerine nispeten daha ölümcüldür ve önemsemediğimiz belirtiler istenmeyen sonuçlara davetiye çıkarabilir. Radyasyon Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Vecdi Ertekin Ağız kanseri hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Bu zararlı alışkanlıklar dişlere zarar veriyor

Bu zararlı alışkanlıklar dişlere zarar veriyor

Diş Hekimi Erce Beleçoğlu, ağız ve diş sağlığına zarar veren besinler ve alışkanlıklar konusunda önemli bilgiler verdi. Ağız ve diş dokuları sadece beslenmek için değil, beden sağlığımız ve sosyal hayatımız için de çok değerlidir. Bu önemli yapıya gereken özeni göstermemi gerekir.

23.08.2019Sağlık
İmplant sonrası diş bakımına dikkat

İmplant sonrası diş bakımına dikkat!

Diş Hekimi Yalçın Genç, "İmplant, eksik dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Tek diş eksikliğinde yandaki sağlam dişlere dokunulmak istenmediğinde tek implant, birden fazla diş eksikliğinde iki veya daha fazla implant yerleştirilerek sabit köprüler şeklinde, tamamen dişsiz bir ağızda protez tutuculuğunu sağlamak için uygulanır" dedi.

20.08.2019Sağlık
Hamilelikte diş çekimi ve diş dolgusu yapılabilir mi

Hamilelikte diş çekimi ve diş dolgusu yapılabilir mi?

Hamilelikte diş çekimi ve diş dolgusu yaptırmak güvenli mi? Hamilelikte diş çekimi ve diş dolgusu kaçıncı aylarda yapılabilir? Hamilelikte diş tedavileri konusundaki detaylı bilgiyi Dt. Deniz Başaran’dan aldık.

Yazar Sonuçları

Diş bakımı tüyoları

Bugün sizlere diş bakımı hakkında tüyolar vereceğim. İşte diş bakımı konusunda dikkat etmeniz gerekenler…

22.10.2020

Stresli bir mesleğiniz varsa dikkate almanız gereken 4 öneri

Ne iş yaparsanız yapın, stres bir şekilde hayatınıza dahil oluyor, kuvvetle muhtemel ofisten çıktığınızda da sizinle kalıyor. Bunun birçok olumsuz etkisi var.

6.09.2020

Ortodontik tedavi için diş hekimime gidebilir miyim?

Eğer diş hekiminizin ortodonti uzmanlığı da varsa ortodontik tedavi için hekiminize gidebilirsiniz.

4.09.2020

Korona günlerinde gülümsemeye devam

Evet, hepimiz evde bu kadar boş zamanda ne yapacağımızı şaşırdık, sonra sıkıldık, günlük rutinimiz, biyolojik saatimiz alt üst oldu. Şimdi dağılan parçalarımızı toplama zamanı. Silkelenelim, elimizde ne var bir araya toplayalım, vücudumuzun en değerli varlığımız olduğunu fark ettiğimiz bu günlerde kendimize daha önce ayıramadığımız zamanı ve önemi verelim.

24.04.2020

İlk önlem: Zorunlu olmadıkça gitmemek

TÜM dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de yayılmaya devam eden koronavirüsün ağız, burun ve göz kanalıyla bulaştığı biliniyor. Uzmanlar bulaş riskine karşın hastane ve eczaneler olduğu kadar dişçilere de zorunlu olmadıkça gidilmemesini öneriyor. Peki koronavirüs tehdidine karşı, diş hekimi ve hastalar ne yapmalı? Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Serdar Sütcü "ilk önlem zorunlu olmadıkça tedaviye gidilmemesii" diyerek söze başladı ve merak edilen sorulara şu cevapları verdi:

3.04.2020

Çocuğa diş fırçalama alışkanlığı nasıl kazandırılır?

Diş fırçalama alışkanlığı çocuklukta kazanılır. Bunun için çocuklarda, dişler ortaya çıkar çıkmaz temizlenmelidir. Erken başlayarak bebeğiniz günlük rutine alışır. Parmağınızın etrafına sarılmış temiz ve yumuşak bir bez, en başlarda fırça yerine kullanılabilir. Çocuğun diş sağlığına göre arka arkaya dört diş çıkana kadar beklenmesi önerilir; bazı çocuklarda ise 2 veya 3 yaşına kadar beklemeniz önerilebilir.

16.12.2019

KOAH ve zaturre

Türk Toraks Derneği Solunum Sistemi Enfeksiyonları Çalışma Grubu Yürütme Kurulu Üyesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı’nda görevli Prof. Dr. Abdullah Sayıner, KOAH hastaları için zatürre riskinin çok yüksek olduğunu hatırlattı.

1.07.2019