MENÜ

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gülüş Tasarımı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 47 Gülüş Tasarımı haberi bulunmuştur.

Gülüş Tasarımı Haberleri

Gülüş Tasarımında Uygulanan Estetik Tedaviler

Gülüş Tasarımında Uygulanan Estetik Tedaviler

Bireysel güzellik konu olunca diş estetiği, güzel bir gülüş olmazsa olmazdır. Bu durum son yıllarda modern, teknolojik, restoratif uygulamaların kullanıldığı gülüş tasarımını ortaya çıkarmıştır. Dr. Dt. Aysun Coşkun Keşoğlu, gülüş tasarımında porselen ve kompozit lamineler ile zirkonyum uygulamalarını sizler için anlattı.

16.03.2020Kişisel Bakım
Gülüş Estetiği İle Dilediğiniz Gülüşe Kavuşabilirsiniz

Gülüş Estetiği İle Dilediğiniz Gülüşe Kavuşabilirsiniz

Gülüş; kendimizi ifade etmemizi sağlayan, ruh halimizi yansıtan en önemli belirteçtir. Beden dilimizin bir parçasıdır. Diş Hekimi Erce Beleçoğlu, gülüş tasarımı ve estetiği konusunda önemli bilgiler verdi.

Gülüş Tasarımı Nedir Nasıl Yapılır

Gülüş Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Dişlerde kesme işlemi olmadan yapılan gülüş tasarımı şimdilerde bir hayli popüler. Diş hekimi Dr.Eyüp Çelik, gülüş tasarımı hakkında merak edilenleri anlattı.

30.01.2019Kişisel Bakım
Gülüş estetiğinde doğal güzellik

Gülüş estetiğinde doğal güzellik

Güzel ve etkileyici bir gülümseme kişinin kendine olan güvenini arttırdığı gibi karşısındakinde rahatlatır. Çünkü konuşmaya gülme esnasında gözler dişleri odaklanır. Ahenkli ve güzel bir gülümseme iletişim başarısında kişiye çok büyük bir avantaj sağlar. Güzel bir gülüş için kişiye özel gülüş tasarımları yapılabilir. Dr. Sonay Öztan Gökhan bu işlemleri anlattı...

16.05.2018Sağlık
Gülüşünüzü hekiminizle beraber yeniden tasarlayın

Gülüşünüzü hekiminizle beraber yeniden tasarlayın!

Dişlerinizin renk, boyut ya da şekillerinden memnun değil misiniz? Bu durumdan utanıp içten bir şekilde gülümseyemiyor musunuz? Oysa birkaç küçük müdahale ile hayalinizdeki gülümsemeye kavuşmanız mümkün! Diş Hekimi Vildan Zorlu, yüzünüzün şekline uygun ve son derece doğal sonuçlar alınan ‘gülüş tasarımı’ hakkında bilgiler verdi, konuyla ilgili en çok merak edilen soruları yanıtladı.

24.01.2018Sağlık
Sağlıklı dişlerle bayramın tadını çıkarın

Sağlıklı dişlerle bayramın tadını çıkarın!

Kurban Bayramı’nda et ve tatlı tüketimi ile birlikte diş rahatsızlıklarında da artış görülür. Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, Kurban Bayramı’nın öncesinde ve sonrasında neler yapılması gerektiği konusunda açıklamalarda bulundu.

22.08.2017Sağlık
Estetik Diş Hekimi Yeşim Makzume İle Çok Özel Röportaj

Estetik Diş Hekimi Yeşim Makzume İle Çok Özel Röportaj

Estetik Diş Hekimi Yeşim Makzume işini aşkla yapan doktorlardan biri… “Kişinin gülüşünü dizayn etmek kişiye özel elbise tasarlamak gibi bir şey” diye konuşan Yeşim Hanım sorularımızı cevapladı...

Diş estetiğiyle gülüşünüzü güzelleştirebilirsiniz

Diş estetiğiyle gülüşünüzü güzelleştirebilirsiniz

Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer: “Sağlıklı diş ve dişetlerine sahip olmak ve güzel gülümseyebilmek sadece düzenli diş hekimi ziyareti ile mümkün olabilir. Ağız ve diş sağlığı çok sayıda rahatsızlığı kontrol altına alırken estetik bir gülümseme de sosyal hayatınızda daha pozitif başlangıçlar yapmanızı sağlar. Estetik dişler ve doğal bir gülümseme için kişinin fiziğine ve karakterine özel diş tasarımları yapılmaktadır. Gülüşünüzdeki ufak bir değişiklikle özgüveninizi artırabilir, ilişkilerinizde kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.”

10.07.2017Sağlık
Diş hekimliği gelişen teknolojiyle değişiyor

Diş hekimliği gelişen teknolojiyle değişiyor!

Gebze Teknopark’ta bulunan ve bir mühendislik ile Ar-Ge şirketi olan Arma Dental, 2005 yılından bu yana CAD/CAM teknolojisini yoğun bir şekilde kullanarak protez diş tasarımı yapmakta ve diş protez kalıpları üretiyor. Klinik - laboratuvar ilişkisini de idealize eden şirket, final estetik sonucunu tüm detaylarıyla yaşatan mock-up aşamasıyla tedavi kabul oranlarını yukarı taşıyor ve final restorasyon için iyi bir referans sunuyor. Armaera Genel Müdürü A. Mekki Kutlu diş hekimliğinin değişiminden teknolojinin diş operasyonlarına olan yansımasını Hürriyet'e anlattı.

1.02.2017Teknoloji
Diş hekimliğinde iletişim kabiliyeti çok değerli

"Diş hekimliğinde iletişim kabiliyeti çok değerli"

Prof.Dr. Pınar Kursoğlu, diş hekimi olan bir yakınının tavsiyesi ile mesleğe ilk adımı attı. Aslında gönlündeki “mimarlık”tı. 1987’de İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin ilk günlerinde mesleğe ısındı. Fakültenin laboratuvarında sabundan dişler yapıp teorik bilgiyi klinik eğitimde uygularken mesleğe iyice adapte oldu. 1992’de yüksek lisansının ardından doktorasını aynı üniversitede tamamladı. 1995’te Kentucky Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi baş, boyun, çene eklemi ağrıları merkezinde Dr. J. Okeson ve ekibiyle birlikte çene eklemi rahatsızlıkları üzerine çalıştı, yurda döndüğünde bu konuda doktorasını tamamladı. 1999’da henüz yeni kurulmuş olan Yeditepe Diş Hekimliği Fakültesi’ne geçti. Yardımcı doçent olarak  başladığı bu ilk vakıf diş hekimliği fakültesinde önce doçent sonraki yıllarda da profesörlük ünvanını aldı. Şu anda burada hastalarının keyifle gülmelerini sağlıyor.

19.12.2016Eğitim
Özgürce gülebilmek için Gülüş Tasarımı

Özgürce gülebilmek için 'Gülüş Tasarımı'

Özgürce gülebilmek hepimizin arzusu ve hayalidir, ancak bazen öyle durumlar olur ki dişlerimizin şeklinden, dizisinden, renginden dolayı dişlerimizi diğer kişilere göstermemek için gülmekten kaçınırız veya gülerken ağzımızı ellerimizle kapatırız. Diş hekimi Dr. Kerem Aras güzel bir gülüşe sahip olmak için neler yapılması gerektiğini anlattı.

3.05.2016Sağlık
Dijital Gülüş Tasarımı Nedir

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Diş Hekimi Dr. Ayhan Sarı cevaplıyor; Dijital gülüş tasarımı nedir?

24.09.2015Kişisel Bakım
Düğününüz Gülüş Tasarımı ile Güzelleşsin

Düğününüz Gülüş Tasarımı ile Güzelleşsin

Hayatlarının en özel gününde arzu ettikleri gülüş ile evet demek için adaylar "gülüş tasarımı" yaptırıyor.

Pembe Estetik ile Gülümsedikçe Güzelleşin

Pembe Estetik ile Gülümsedikçe Güzelleşin

Estetik bir gülümseme sadece beyaz, düzgün dişlerle değil, bu dişlere uyumlu diş etleri ile mümkün.. Diş etlerinin renk ve mesafesinin sağlıklı bir gülüş için önemli bir kriter olduğu kabul edilen bir gerçek…

En mükemmel gülüş

En mükemmel gülüş

Dişlerimiz sağlığımızın başlangıç noktasıdır. Ancak günümüzde diş tedavileri sağlığın yanında estetiği de içeriyor.

5.09.2013Sağlık
Kişiye özel gülüş tasarımı

Kişiye özel gülüş tasarımı

Günümüzde ortodontik tedaviler, ortalama diş şekilleri göz önünde tutularak üretilen fabrikasyon braketler ve sınırlı kategorideki teller kullanılarak yapılıyordu. Doktor ve hastayı tedavi sırasında kısıtlayan bu yöntem, yavaş yavaş yerini ortodontik tedavide çığır açacak buluşlara bırakıyor.

11.05.2011Gündem
Dilediğiniz gülümsemeye kavuşun

Dilediğiniz gülümsemeye kavuşun

Dişler yüzünden özgürce gülümseyememek tarihe karışıyor. Artık gülüşünüzü tasarlatarak daha güzel gülüşlere ulaşmanız mümkün.

26.11.2010Kelebek
Güzel bir gülüşün sırrı

Güzel bir gülüşün sırrı

Dişleriniz yüzünden her güldüğünüzde ellerinizle ağzınızı kapatmanıza gerek yok. Gülüş estetiği artık çok kolay.

21.07.2010Kelebek
Yüz tipine göre estetik

Yüz tipine göre estetik

Gülüş tasarımı diş estetiğinde son yıllarda öne çıkan bir kavram. Kimi yumuşak gülüşünü çekici bir gülümseme ile değiştirmek istiyor, kimileri ise “Ben entellektüel bir gülüşe sahip olmayı tercih ederim” diyor.

26.03.2010Kelebek
Gülüş estetiğinde altın oran

Gülüş estetiğinde altın oran

Gülüş tasarımı diş estetiğinde son yıllarda öne çıkan bir kavram. Kimi yumuşak gülüşünü çekici bir gülümseme ile değiştirmek istiyor...

Kusursuz güzelliğin sırrı dişlerde

Kusursuz güzelliğin sırrı dişlerde

Güzellik kavramının artık bir bütün olarak algılandığı günümüzde, kişilerin dışarıya yansıttıkları ifadenin önemli bir parçası olan dişler kuşkusuz ki büyük önem taşıyor.

4.12.2009Kelebek
Yeni gülüşünüzü kendiniz seçin

Yeni gülüşünüzü kendiniz seçin

Amerika'da kullanımı hızla yaygınlaşan ve diş hekimliğinde yeni bir boyut olarak tanımlanan, size uygun diş şekli ve dizisinin belirlenmesini sağlayan "Diş Dizisi Kütüphanesi" artık Türkiye'de

24.04.2009Kelebek
Dişetlerine manikür

Dişetlerine manikür

Dişleriniz kadar dişetlerinizin de nasıl göründüğü önemlidir. Ne kadar güzel dişleriniz olsa da dişetleriniz dişlerinize gölge düşürebilir.

26.12.2008Kelebek
Gülüşünüz başarınız...

Gülüşünüz başarınız...

Işık saçan güzel bir gülümseme kişilerin iş yaşantısındaki başarılarını olumlu yönde etkiliyor.

Bu Sevgililer Günü’nde Ona Oral-B Genius Serisi ile Sağlıklı Bir Gülüş Armağan Edin

Bu Sevgililer Günü’nde Ona Oral-B Genius Serisi ile Sağlıklı Bir Gülüş Armağan Edin

Diş fırçasında dünya lideri Oral-B, sevdiklerine teknolojik, sağlıklı ve özel bir hediye vermek isteyenlere Genius serisinde yer alan modellerini öneriyor. Üstün özellikleri sayesinde diş fırçalamayı kişisel bir deneyime çeviren Oral-B Genius serisi, Sevgililer Günü’ne göz alıcı ve bembeyaz bir gülüşle girmek isteyenlerin de favorisi oluyor.

30.01.2018Alışveriş

Yazar Sonuçları

Diş estetiğinde bir yenilik daha: Gülüş tasarımı

Diş çürüklerinin tedavisi, diştaşı temizliği uygulaması, eksik dişlerin yerine protez dişler yapılmasının yanı sıra çapraşıklık, düzensizlik, renklenme şikâyetleriyle de birçok hasta, diş hekimlerinin kapısını çalmaktadır.

18.01.2020

Gülüş Tasarımı Nedir?

Herkese merhabalar, bu yazımda sizlere çoğu kişinin duyduğu, merak ettiği ve aslında detaylarını öğrenmek istediği işlemlerin başında gelen “Gülüş Tasarımı”ndan bahsetmek istiyorum.

10.12.2019

Yüzdeki yaşlanma belirtileri geri döndürülebilir mi?

Ameliyatsız tekniklerin desteğiyle daha enerjik ve genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

25.03.2019

Fındık mı ceviz mi badem mi

Kuruyemişlerin her birinin sağlık bombası doğal mucizeler olduğu kesin. Sağlığına düşkün herkes onlardan faydalanmalı. Ama biraz akıllıca!

23.03.2017

Mesleğinize Uygun Gülüş Tasarımıyla Etkileyici Bir Görünüme Kavuşun!

Günümüzde yapılan gülüş tasarımı uygulamalarında, meslekler de kişilerin ihtiyaçlarına paralel olarak belirleyici oluyor. Mesleğe uygun gülüş tasarımında kişiler; otoriter, çekici, entelektüel, ikna edici olmak üzere, çok sayıda seçenekten birine sahip olabiliyor...

16.02.2017

Diş hekimliğinde iletişim kabiliyeti çok değerli 

Prof.Dr. Pınar Kursoğlu, diş hekimi olan bir yakınının tavsiyesi ile mesleğe ilk adımı attı.

17.12.2016

Diş Hekimi Dr. Çağdaş Kışlaoğlu

İlköğrenimini Londra’daki Eastsheen Primary School’da tamamladıktan sonra, Liseyi hem İstek Özel Semiha Şakir Lisesinden hem de California Piedmont High Schooldan çift lise diploması alarak bitirmiştir.

21.06.2016
Estetik diş hekimliği uygulamaları ile antiaging

Estetik diş hekimliği uygulamaları ile antiaging

Gülüş tasarımı, hekimlikle birlikte sanatsal dokunuşlarla sizin beklentileriniz doğrultusunda sağlık ve doğallığı da birleştirerek ideal gülüşü tasarlamaktır.

3.04.2014

Dişetine de manikür yapılıyor

Dişleriniz kadar dişetlerinizin de nasıl göründüğü önemli.

27.03.2009

Koru beni!

Yaz ciltlerinin temel ihtiyacı iyi hedeflenmiş bir bakım... Doğal ya da yüksek teknolojiyle geliştirilmiş tüm ürünler, son yıllarda güneşin vermiş olduğu hasarlara karşı mükemmel koruma için destek veriyor.

31.08.2008

Modern tekniklerle estetik gülüşler

Günümüzde hepimizin isteği bembeyaz, sağlıklı görünen, güzel dişlere sahip olmak. Yeni tanıştığınız bir kişide dikkatinizi ilk çeken şey gülümsemesi değil mi?

3.01.2006

Aşk tasarımı/tasarım aşkı

İşini aşkla yapanlar, bazen aşktan ilham alırlar. Özellikle yaratıcılık ile mesleklerde aşkın imgeleri pek çok forma, renge, fikre başlangıç noktası olur.

15.02.2007