EKSTRA
MENÜ

Besin

Besin haberleri sayfasında güncel ve son dakika Besin hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 18.216 Besin haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Besin Haberleri

Antienflamatuar nedir, ne demek

Antienflamatuar nedir, ne demek?

Antienflamatuar, anlamı merak edilen tıbbi terimler arasında yer alabilmektedir. Şişlik giderici, iltihapla savaşan ilaçlar için Antienflamatuar tanımı kullanılabilmektedir. Antienflamatuar aynı zamanda diyet terimi olarak da karşılaşılabilmektedir. İşte, Antienflamatuar nedir, ne demek sorusunu merak edenler için bu içeriğe sahip olan ve şişlik azaltan diyet yiyecekler hakkında bilgiler

18.10.2021Sağlık
Ananas Suyu Ne İşe Yarar, Cinsel Gücü Artırır Mı İşte, Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler

Ananas Suyu Ne İşe Yarar, Cinsel Gücü Artırır Mı? İşte, Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler

Tropikal ananas meyvesinden sıkılan tatlı ve lezzetli bir meyve suyudur. Şeker açısından zengin bir meyve olsa da ananas suyu tatlı ve ferahlatıcı tadı sebebiyle oldukça ilgi görüyor. Özellikle ananas suyu kadın ve erkeklerde cinsellikte ne gibi bir etki eder merak ediliyor. Peki, ananas suyu cinsellikte ne işe yarar, cinsel gücü artırır mı? İşte, uzmanından cinsel gücü artıran yiyecekler hakkında bilgiler...

18.10.2021Cinsellik
Yeni salgının adresi belli oldu: Koronadan bile kötü olabilir

Yeni salgının adresi belli oldu: Koronadan bile kötü olabilir!

Endüstriyel tavuk üretimi dünyanın çoğu için besin kaynağı olması nedeniyle devam etse de uzmanlar durumun taşıdığı tehlikeler konunda endişeli. En az sekiz çeşit ölümcül virüs bu üretim alanlarında adeta saatli bomba gibi dolaşıyor ve uzmanlar buradan yayılabilecek bir salgının Kovid-19'dan bile kötü olabileceğinden endişeli...

18.10.2021Dünya
Göllerde çürüme felaketi Tehlike ciddi boyutlara ulaştı

Göllerde 'çürüme' felaketi! Tehlike ciddi boyutlara ulaştı

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği bilim danışmanı ve emekli öğretim üyesi Dr. Erol Kesici, 2009 yılında Türkiye'nin en önemli 8 doğal tatlı su gölünde yaptıkları su analizlerinde tespit ettikleri zehir etkili siyonobakteri türlerin, bu yıl alınan numunelerde 3-4 kat artış gösterdiğine dikkat çekti. Dr. Kesici, mavi-yeşil alg olarak da bilinen bu siyonobakteri istilasıyla göllerin çürümeye başladığı uyarısında bulundu.

18.10.2021Gündem
Nohuttan da olur, pirinçten de...

Nohuttan da olur, pirinçten de...

Geçen haftaki yazımda bitkisel mutfakta tek bir malzeme hakkım olsaydı bunun nohut olacağını anlatmıştım. Tatlıdan tuzluya, bitkisel etten mayoneze birçok tarifte faydalandığım nohudun bir önemli kullanım alanı daha var, o da Türk mutfağının vazgeçilmezi yoğurt!

16.10.2021Lezzetli Hayat
Avrupayı alarma geçiren tehlike her 5 kuştan biri yok olabilir

Avrupa'yı alarma geçiren tehlike! her 5 kuştan biri yok olabilir

Kuşların tehlike kategorilerini belirleyen ve neden yok olduklarını ortaya koyan Avrupa Kuşları Kırmızı Listesi güncellendi.

15.10.2021Dünya
Eşek sütü haram mı helal mi Diyanetten açıklama

Eşek sütü haram mı helal mi? Diyanet'ten açıklama

Eşek sütü içmek haram mı, helal mi sorusu, belirli periyodlarla gündeme gelen bu konu dolayısıyla araştırılmaya başlandı. İçeridiği besin değeri dolayısıyla anne sütüne en yakın besin olduğu vurgulanan eşek sütü, hastalıklardan korunma amacıyla da bazı durumlarda önerilebilmektedir. Peki, Eşek sütü haram mı helal mi? İşte, Diyanet'ten o konu hakkında açıklama

15.10.2021Gündem
Yeşil mercimek nasıl haşlanır Yeşil mercimek haşlarken dağılmaması için ne yapılır

Yeşil mercimek nasıl haşlanır? Yeşil mercimek haşlarken dağılmaması için ne yapılır?

Yemek yaparken dikkat edilmesi gereken pek çok detay var. Özellikle bakliyatlar haşlanırken doğru bir şekilde pişirme yapılmalıdır. Yeşil mercimek için doğru pişirme yöntemi de bilinmelidir. Yeşil mercimek nasıl haşlanır? Yeşil mercimek haşlarken dağılmaması için ne yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.10.2021Lezizz
Siyah pirinç nasıl pişirilir Siyah pirinç kaç dakikada pişer, faydaları nelerdir

Siyah pirinç nasıl pişirilir? Siyah pirinç kaç dakikada pişer, faydaları nelerdir?

Buğdaygiller ailesine mensup olan siyah pirinç; isminde olduğu gibi oldukça siyah renkli olmasından ve kuvvetli antioksidan özelliklerinden ötürü ‘’süper gıda’’ şeklinde isimlendirilmektedir. Beyaz pirinç kullanan ve tüketen herkes, siyah pirinci görünce çok şaşırtmaktadır. Siyah pirinç; içeriği açısından beyaz pirinçten daha sağlıklıdır. Peki, siyah pirinç nasıl pişirilir? Siyah pirinç kaç dakikada pişer, faydaları nelerdir? İşte, tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Sazan balığı nasıl pişirilir Aynalı tatlı su sazan balığı nasıl kızartılır

Sazan balığı nasıl pişirilir? Aynalı tatlı su sazan balığı nasıl kızartılır?

Balık pişirmek büyük bir özen gerektirmektedir. Her bir balığın pişirme yöntemleri farklılık gösterebilir. Sazan balığı da lezzetli tatlı su balıklarından bir tanesidir. Sazan balığı nasıl pişirilir? Aynalı tatlı su sazan balığı nasıl kızartılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.10.2021Lezizz
Sardalya balığı nasıl pişirilir Sardalya unlanır mı Tavada mı fırında mı güzel olur

Sardalya balığı nasıl pişirilir? Sardalya unlanır mı? Tavada mı fırında mı güzel olur?

Hem sağlıklı yönleri hem de lezzeti ile kendine has bir görünümü olan sardalya balığı, aynı zamanda en çok değerlendirilen balık türlerinden biridir. Diğer yandan ülkemizde de en popüler balık çeşitleri içerisinde yer alıyor. Peki, sardalya balığı nasıl pişirilir? sardalya unlanır mı? Tavada mı fırında mı güzel olur? İşte bu konu üzerine merak edilen farklı bilgiler.

13.10.2021Lezizz
Palamut nasıl temizlenir Palamut evde nasıl temizlenir

Palamut nasıl temizlenir? Palamut evde nasıl temizlenir?

Balık her açıdan sağlıklı besin kaynakları içerisinde yer alır. Özellikle palamut balığı saç köklerini güçlendirirken aynı zamanda diş etlerini de kuvvetlendirmektedir. Peki, palamut nasıl temizlenir? Palamut evde nasıl temizlenir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Mercan balığı nasıl pişirilir En güzel mercan balığı fırında nasıl yapılır

Mercan balığı nasıl pişirilir? En güzel mercan balığı fırında nasıl yapılır?

Balık pişirmek oldukça önemlidir. Lezzetli ve güzel balık pişirmek için doğru teknikleri bilmek gerekir. Mercan da en lezzetli balıklar arasında yer almaktadır. Mercan balığı nasıl pişirilir? En güzel mercan balığı fırında nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.10.2021Lezizz
Mantar nasıl temizlenir Mantar yıkanır mı, kültür mantarı nasıl temizlenmeli

Mantar nasıl temizlenir? Mantar yıkanır mı, kültür mantarı nasıl temizlenmeli?

Yemek yaparken birbirinden farklı malzemeler kullanılabilir. Özellikle de mantar her türlü yemeğe yakışan besinlerden biridir. Mantarın nasıl temizleneceği ise çok fazla bilinmiyor. Mantar nasıl temizlenir? Mantar yıkanır mı, kültür mantarı nasıl temizlenmeli? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.10.2021Lezizz
Kelle nasıl temizlenir Kelle çorbasının terbiyesi nasıl yapılır

Kelle nasıl temizlenir? Kelle çorbasının terbiyesi nasıl yapılır?

Kurban kesiminden sonra, etten ayrılan kısımlar özel olarak temizlenip, pek çok tarif hazırlanmaktadır. Ancak ilk önce doğru metotlarla ve hijyenik biçimde temizlemek oldukça önemlidir. Dana, inek, koyun gibi hayvanların sadece etinden değil, sakatat kısımları ile de değerlendirilmektedir. Kelle gibi parçalar, oldukça hijyenik biçimde temizlenmelidir. Peki, kelle nasıl temizlenir? Kelle çorbasının terbiyesi nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Karnabahar nasıl haşlanır Karnabahar ne kadar süre haşlanmalı Suyu işe yarar mı

Karnabahar nasıl haşlanır? Karnabahar ne kadar süre haşlanmalı? Suyu işe yarar mı?

Karnabahar; kış mevsiminde çok fazla tüketilen sebzeler içerisinde bulunmaktadır. Karnabaharın haşlanma süresi; karnabaharın pişirileceği eşyaya göre farklılaşmaktadır. Bunların dışında; karnabaharları çok fazla bir şekilde haşlamak, besin değerini düşürür. Peki karnabahar nasıl haşlanır? Karnabahar ne kadar süre haşlanmalı? Suyu işe yarar mı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Karides nasıl temizlenir Dondurulmuş, küçük karides nasıl pişirilir

Karides nasıl temizlenir? Dondurulmuş, küçük karides nasıl pişirilir?

Deniz ürünleri günümüzde sevilerek tüketilmektedir. Deniz ürünlerinin pişirilmesi de çok fazla dikkat gerektirir. Karides pişirmek isteyen kişiler mutlaka karidesleri temizlemeliler. Karidesin nasıl temizleneceği ise merak uyandırır. Karides nasıl temizlenir? Dondurulmuş, küçük karides nasıl pişirilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Kanlıca mantarı nasıl pişirilir En güzel taze kanlıca mantarı nasıl yapılır

Kanlıca mantarı nasıl pişirilir? En güzel taze kanlıca mantarı nasıl yapılır?

Yemek yapmak herkes için oldukça rahatlatıcı ve keyif vericidir. Taze seçilen ürünler ile birbirinden lezzetli yemekler yapılabilir. Kanlıca mantarı da besin değeri yüksek olan besinlerden biridir. Kanlıca mantarı nasıl pişirilir? En güzel taze kanlıca mantarı nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.10.2021Lezizz
İşkembe nasıl temizlenir Kasaptan alınan işkembe en kolay nasıl temizlenir

İşkembe nasıl temizlenir? Kasaptan alınan işkembe en kolay nasıl temizlenir?

İşkembe; çok eski dönemlerden beri tüketilen besin kaynakları içerisinde bulunmaktadır. İşkembenin yenilebilir hale gelmesi adına uygun bir biçimde hazırlanması gerekmektedir. Sert olmasından ötürü uzunca bir süre pişirilmesi gerekir. İşkembe, genel olarak haşlama ve kaynama metotlarıyla pişirilmektedir. Bununla beraber pişirmeden önce iyice temizlenmesi gerekir. Peki, işkembe nasıl temizlenir? Kasaptan alınan işkembe en kolay nasıl temizlenir? İşte, tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Brokoli nasıl haşlanır Brokoli pişerken yeşil kalması için ne yapılmalı Ne kadar süre pişmeli

Brokoli nasıl haşlanır? Brokoli pişerken yeşil kalması için ne yapılmalı? Ne kadar süre pişmeli?

Bilindiği üzere sebzelerin besin değerleri oldukça fazladır. Bazı sebzeler ise çok önemli faydaları ile dikkat çekmektedirler. Bu sebzelerden biriside brokolidir. Brokolinin eşsiz bir sebze olduğunu bilmeyen yoktur. Sizler için Brokoli nasıl haşlanır? Brokoli pişerken yeşil kalması için ne yapılmalı? Ne kadar süre pişmeli? Tüm detayları ile derledik.

12.10.2021Lezizz
Böbrek nasıl pişirilir Böbrek yıkanır mı Böbrek sote nasıl yapılır

Böbrek nasıl pişirilir? Böbrek yıkanır mı? Böbrek sote nasıl yapılır?

Sağlıklı ve aynı zamanda ekonomik besin kaynakları içerisinde böbrek gelir. Aynı zamanda oldukça lezzetli bir yiyecek türü olarak da öne çıkar. Peki, böbrek nasıl pişirilir? Böbrek yıkanır mı? Böbrek sote nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

12.10.2021Lezizz
MasterChef fava tarifi: Ege usulü fava nasıl yapılır ve nasıl kullanılır

MasterChef fava tarifi: Ege usulü fava nasıl yapılır ve nasıl kullanılır?

Besin değeri bakımından oldukça zengin olan fava Ege bölgesine ait muhteşem mezeler arasında yer alıyor. MasyerChef ekranlarında yarışmacıların en iyisini yapmak için çalıştığı Ege usulü fava nasıl yapılır, nasıl kullanılır merak edenlere, işte MasterChef fava tarifi ve malzemeleri…

Yumru Gövde İle Üreme Nedir Ve Hangi Canlılarda Görülür Yumru Gövdeyle Üreme Özellikleri Ve Örnekleri

Yumru Gövde İle Üreme Nedir Ve Hangi Canlılarda Görülür? Yumru Gövdeyle Üreme Özellikleri Ve Örnekleri

Dünya genelinde birbirinden farklı canlılar bulunmaktadır. Bu canlıların ise farklı üreme çeşitleri bulunur. Dünyada bulunan canlılardan bazıları da yumru gövde ile üremedir. Yumru gövde ile üreme nedir ve hangi canlılarda görülür? Yumru gövdeyle üreme özellikleri ve örnekleri nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

11.10.2021Araştırma
Sperm Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Sperm Hücresi Kaç Kromozomdur, Nasıl Oluşur Ve Kaç Gün Yaşar

Sperm Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Sperm Hücresi Kaç Kromozomdur, Nasıl Oluşur Ve Kaç Gün Yaşar

Kadın ve erkekler için çocuk sahibi olabilmek amacıyla cinsel ilişkide sperm hücresinin kalitesi, sayısı, özellikleri önem arz etmektedir. Hatta bazı çiftler sperm hücrelerinin ölü olmasından dolayı çocuk sahibi olamamaktadır. Elbette ki bu durumda kadının yumurtalıklarının da sağlıklı olmasının önemi vardır. Fakat sperm hücreleri tamamıyla erkekle ilgilidir. Sperm hücresi nedir ve özellikleri nelerdir, sperm hücresi kaç kromozomdur, nasıl oluşur ve kaç gün yaşar detayları ile derledik.

11.10.2021Araştırma
Soğan Zarı Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Soğan Zarı Hücresi Organelleri Nelerdir Ve Bölünür Mü

Soğan Zarı Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Soğan Zarı Hücresi Organelleri Nelerdir Ve Bölünür Mü

Hücre boyutu büyük olduğu için incelenmesi en kolay bitki hücrelerinden biri soğan zarıdır. Özellikle ortaokul ve lise çağında soğan zarı incelemesiyle ilgili deneyler yapılır. Sizler için soğan zarı hücresi nedir, soğan zarı hücresinin özellikleri nelerdir, soğan zarı hücresi organelleri nelerdir, soğan zarı hücresi bölünür mü sorularının cevaplarını derledik.

11.10.2021Araştırma
Mast Hücreleri Nedir Ve Ne Yapar Mast Hücresi Stabilizatörleri Nelerdir

Mast Hücreleri Nedir Ve Ne Yapar? Mast Hücresi Stabilizatörleri Nelerdir

Canlılar içerisinde birçok değişik hücre türü bulunmaktadır. Bunlar içerisinde mast hücreleri gelir ve merak edilen hücreler arasında yer alır. Özellikle görevleri ve yapısal etkileri ile beraber öne çıkan hücrelerdir. Peki, mast hücreleri nedir ve ne yapar? Mast hücresi stabilizatörleri nelerdir? İşte bu hücreler konusunda merak edilen farklı bilgileri derledik.

11.10.2021Araştırma
Kinoa nedir Kinoa çayı faydaları nelerdir

Kinoa nedir? Kinoa çayı faydaları nelerdir?

Kinoa; kalsiyum, magnezyum, manganez, potasyum, demir, bakır ve çinko gibi mineraller, ayrıca tohumları histidin ve lizin gibi temel aminoasitler bakımından oldukça zengin bir tahıldır. Uzman Diyetisyen Yeşim İşgüzar Orak, kinoanın faydalarını anlattı, nasıl tüketilebileceğiyle ilgili önemli bilgiler verdi. İşte, kinoa nedir, faydaları nelerdir sorusu ile birlikte kinoa çayı hakkında detaylar

11.10.2021Sağlık
İnsan Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir İnsan Hücresi Yapısı, Organelleri Ve Görevleri

İnsan Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? İnsan Hücresi Yapısı, Organelleri Ve Görevleri

İnsan vücudunun içerisinde çok sayıda hücre yer almaktadır. Hayatın temelinde de bu hücreler yer almaktadır. Hücrelerin ana kısımları ve özellikleri fazlasıyla merak edilmektedir. Sizin için insan hücresinin ne olduğunu, özelliklerini, bu hücrelerin organellerini ve yapısını derledik.

11.10.2021Araştırma
Bitki Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Bitki Hücresi Yapısı, Organelleri Ve Görevleri

Bitki Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Bitki Hücresi Yapısı, Organelleri Ve Görevleri

Bitkiler ökaryotik pek çok hücrenin bir araya gelmesiyle canlılığını devam ettirir. Farklı bitkilerin hücreleri de birbirinden farklıdır ancak temel özellikleri aynıdır. Sizler için bitki hücresi nedir, bitki hücresinin özellikleri nelerdir, bitki hücresi yapısı nasıldır, bitki hücresi organelleri ve görevleri nelerdir detayları ile derledik.

11.10.2021Araştırma
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştu Gençlerle samimi olmamızdan rahatsızlık duyuyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştu! "Gençlerle samimi olmamızdan rahatsızlık duyuyorlar"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleşen Adana ziyareti sonrası 81 ilden üniversite kazanan öğrencilerle gerçekleştirdiği Gençlerle Buluşma Programı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm siyasi hayatı boyunca gençlerle çalıştığını belirterek, "Bazılarının bizim gençlerimizle samimi olmamızdan rahatsız duyduklarını anlıyorum. İstanbul'a Büyükşehir Belediye Başkanı iken de gençlerle birlikteydim, Başbakanlık görevini üstlendiğimden de arkadaşlarımın çoğu gençlerden oluşuyordu. Cumhurbaşkanı oldum, yine gençlerle birlikteyim. Eğer bir gün Külliye'ye yolunuz düşerse oradaki çalışanların gençlerden oluştuğunu görürsünüz. 8 torunum var. Aile dostlarımız vesilesiyle yine gençlerle beraberim" ifadelerini kullandı.

10.10.2021Gündem
Uskumru tarifi: Uskumru balığı en güzel nasıl yapılır

Uskumru tarifi: Uskumru balığı en güzel nasıl yapılır?

Deniz balığı türlerinden olan uskumru balığı, balık sezonunun açılmasıyla birlikte merak edilen tarifler arasında yerini aldı. Yaklaşık 30 cm boyutlarında olan uskumru balığı besin değeri zengin olması ve lezzeti nedeniyle ülkemizde en çok tercih edilen balıklar arasında yer alır. Peki uskumru balığı en güzel nasıl yapılır? İşte uskumru tarifi ve malzemeleri karşınızda…

9 Aylık bebek gelişimi: 9 aylık bebeğin beslenmesi, uyku düzeni nasıl, kilosu ve boyu kaç olmalı

9 Aylık bebek gelişimi: 9 aylık bebeğin beslenmesi, uyku düzeni nasıl, kilosu ve boyu kaç olmalı?

Anne babalar için bebeklerinin gelişimi doğduğu ilk andan itibaren araştırılmaya başlar. Aylık, hatta haftalık gelişimi merak edilen bebeklerin bu yazımızda 9 aylık olanları hakkında bilgiler paylaşacağız. 9 Aylık bebeğin beslenmesi, uygu düzeni nasıl olur? Kilosu ve boyu kaç olmalı? İşte detaylar…

Bu yumurta mutlu bir tavuktan mı

Bu yumurta mutlu bir tavuktan mı?

Yumurta lezzeti ve doyuruculuğuyla olduğu kadar en sağlıklı besinlerden biri olarak da vazgeçemediğimiz yiyeceklerden. Alırken de genelde besleyiciliği ve doğal olması üzerinden değerlendirip seçim yapıyoruz ama işin bir de göz ardı ettiğimiz hayvan refahını koruma yönü var. Yediğimiz yumurtaların kafeslere sıkışmayan, eziyet edilmeyen tavuklardan gelmesi de önemli.

Bir malzemeden daha başka ne beklenir ki

Bir malzemeden daha başka ne beklenir ki!

Tam bir protein deposu olan nohutla türlü türlü vegan yemek ve mezeler yapılabiliyor. Unundan ve filizlendirilmiş halinden yararlanmak kolay; nohudu haşladığımız suysa yumurta gibi bir bağlayıcıya ihtiyaç duyan tüm tarifler için ikâme. Daha ne olsun!

Yerelmasına yapılan haksızlıklara son verilsin

Yerelmasına yapılan haksızlıklara son verilsin!

Güneş gören her toprakta yetişebiliyor, içerdiği vitamin ve minerallerle sağlık dostu... Ama görünümü yüzünden ‘ayrımcılığa’ uğruyor, kimileri ağzına sürmüyor. Çorbadan cipse her şekle bürünebilen, çiğ bile yiyebildiğimiz yerelmasına iadei itibar zamanı gelmedi mi sizce de?

Yusufçuk Kuşu (Kumru) Nedir, Ne Yer Ve Nerede Yaşar Kumru Kuşu Özellikleri Ve Efsanesi Hakkında Bilgi

Yusufçuk Kuşu (Kumru) Nedir, Ne Yer Ve Nerede Yaşar? Kumru Kuşu Özellikleri Ve Efsanesi Hakkında Bilgi

Yusufçuk tek başına kanatlı böcek türleri arasına girmektedir. Fakat yusufçuk kuşu ya da kumru kuşu denildiğinde karşımıza sevimli, küçük güvercin ailesinden gelen bir kuş türü çıkmaktadır. Kumru kuşunun kendine has özellikleri bulunmaktadır. Evde kafeste beslenebilen kuş çeşitlerinden değildir. Yusufçuk kuşu yani kumru nedir, ne yer ve nerede yaşar, kumru kuşu özellikleri ve efsanesi hakkında merak edilenleri derledik.

7.10.2021Araştırma
Turna Kuşu Nedir, Nerede Yaşar Ve Nasıl Beslenir Turnagiller Ve Özellikleri

Turna Kuşu Nedir, Nerede Yaşar Ve Nasıl Beslenir? Turnagiller Ve Özellikleri

Farklı türlere sahip olması ile beraber özellikle değişik görüntüleri üzerinden en ilginç kuş türleri arasında turna kuşu gelir. Özellikle baş bölgesindeki ibikleri ile oldukça farklı bir görüntü sunarlar. Peki turna kuşu nedir, nerede yaşar ve nasıl beslenir? Turnagiller ve özellikleri hakkında tüm detayları derledik.

7.10.2021Araştırma
Tavus Kuşu Nedir, Ne Yer Ve Nasıl Beslenir Tavuz Kuşu Uçar Mı Ve Özellikleri Neler

Tavus Kuşu Nedir, Ne Yer Ve Nasıl Beslenir? Tavuz Kuşu Uçar Mı Ve Özellikleri Neler

Enteresan yapısı ve eşsiz güzelliği ile çok sevilen hayvanların başında tavus kuşu gelmektedir. Ayrıca bu kuşun tüylerini açması herkes tarafından büyük bir ilgi ile izlenmektedir. Tavus kuşu nedir, ne yer ve nasıl beslenir? Tavus kuşu uçar mı ve özellikleri neler tüm detayları ile derledik.

7.10.2021Araştırma
Sülün Kuşu Nedir, Nerede Yaşar Ve Ne Yer Bayağı Sülün Özellikleri Hakkında Bilgi

Sülün Kuşu Nedir, Nerede Yaşar Ve Ne Yer? Bayağı Sülün Özellikleri Hakkında Bilgi

Kuşlar arasında oldukça çok sevilen türler bulunmaktadır. Bu türlerden biriside sülün kuşu olarak bilinmektedir. Sülün kuşu oldukça farklı özelliklere sahiptir. Görünümü ise insanların ilgisini kolayca çekmektedir. Sülün kuşu nedir, nerede yaşar ve ne yer? Bayağı sülün özellikleri hakkında bilgiler nelerdir detayları ile derledik.

7.10.2021Araştırma
Sığırcık Nedir, Nasıl Beslenir Ve Nerede Yaşar Sığırcık Kuşu Yenir Mi, Sesi Ve Özellikleri

Sığırcık Nedir, Nasıl Beslenir Ve Nerede Yaşar? Sığırcık Kuşu Yenir Mi, Sesi Ve Özellikleri

Sığırcık bir kuş türünün ismidir. Bu kuş türüne bayağı sığırcık da denmektedir. Sığırcık kuşu ötücü bir kuş olarak da bilinmektedir. Bazı kuş türleri evde kafeste beslenebildiği gibi bazı kuş türleri de sadece doğada varlığını sürdürebilmektedir. Sığırcık kelimesi hayvan bilimi terimleri arasında yer almaktadır. Sığırcık nedir, nasıl beslenir ve nerede yaşar, sığırcık kuşu yenir mi, sesi ve özellikleri nasıldır konularına dair tüm detayları derledik.

7.10.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

Pandemide son durum

İsterseniz gelin haftaya “pandemideki son durumumuz”u gözden geçirerek başlayalım. Ve hemen ekleyelim: DU-RUM ÖNCEKİ HAFTALARDAN FARKLI DEĞİL: “Günlük vaka sayıları 30 binli, günlük kayıplarımız ise 200’lü rakamlarda” sabitlenmiş durumda. Ufak tefek oynamalar olsa da alt/üst rakamlar genelde değişmiyor. Ama bu rakamlardan bile alınacak, özellikle başka ülkelerdeki rakamlar ve oranlara bakıldığından çıkarılacak önemli bir ders var, o ders şu:

18.10.2021

Süper besinleri tanıyalım

Dengeli ve yeterli beslenmek için sofralarımızda mutlaka yer vermemiz gereken süper besinlere göz atalım. Hem bedensel hem de zihinsel sağlığımızda fark yaratacaklar.

16.10.2021

Zeytinyağımızla olmuyor, bari zeytinyağlılarımızla övünelim

Bizim insanımıza sıradan gibi gelebilir ama dünyada zeytinyağlı kategorisine sahip başka bir mutfak daha olmadığını biliyor musunuz? Sağlıklı yemek trendi almış başını yürümüşken her türlü sebzenin hem besin değerlerini koruyan hem de lezzetini arttıran bir pişirme yöntemi, başlı başına bir omuz darbesiyle öne geçmemizi sağlar.

16.10.2021

Suyun belleği

“Eğer su kaynağı kendi ruhundan fışkırmazsa, susuzluğunu gideremezsin.” (Goethe)

14.10.2021

Sayılar neden hep aynı

Her akşam açıklanan salgın rakamları neredeyse düz bir çizgi halinde seyrediyor.

14.10.2021