EKSTRA
MENÜ

Uykusuzluk

Uykusuzluk haberleri sayfasında güncel ve son dakika Uykusuzluk hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.380 Uykusuzluk haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Uykusuzluk Haberleri

Otobüste uyumak için sıraya girdiler Battaniyesini kapan geldi...

Otobüste uyumak için sıraya girdiler! Battaniyesini kapan geldi...

Hong Kong’da bir tur şirketi insanların şekerleme yapabilmesi için uyku seferlerine başladı. 5 saat süren 'Uyuyan Otobüs Turu' için biletler 13 dolardan başlıyor, yolcuların yastık ve battaniye getirmeleri serbest.

22.10.2021Dünya
Reyhan otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Reyhan otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Reyhan otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Reyhan otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

İngilizce dilinde 'Tatlı Fesleğen, Kırmızı Fesleğen' gibi isimlerle bilinen reyhan otu, kokusuyla diğer bitkilerden ayırt edilebiliyor. Kullanımı yaygın olan reyhan otunun, sağlık bakımından onlarca faydası bulunuyor. Reyhan otu nedir, nasıl kullanılmalı, ne işe yarar, faydaları nelerdir, neye yarar, zararları nelerdir gibi soruların yanıtlarını sizler için derledik.

Ökse otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Ökse otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Ökse otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Ökse otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Hastalıklar için pek çok kişi bitkisel ürünleri tercih etmektedirler. Bu bitkisel ürünlerden ve bitkilerden bir tanesi de ökse otudur. Ökse otu faydaları oldukça fazla olup bu otun nerede yetiştiği merak edilmektedir. Peki, ökse otu nedir? Ökse otu ne işe yaramaktadır? Ökse otu nerede yetişir ve bulunur? Ökse otunun faydaları nelerdir? İşte ökse otu ile ilgili tüm detaylar.

Kekik otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır Kekik otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Kekik otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Kekik otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Ballıbabagiller familyasından olan kekik otu, çok yıllık bitki türüdür. Çorak topraklarda yetişebilen kekik otu, 40 santimetre boyuna kadar ulaşabilmektedir. Kekik otu nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar, faydaları var mıdır, zararları nelerdir, ne için kullanılır gibi tüm soruların yanıtlarını sizler için derledik.

Hodan otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Hodan otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Hodan otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Hodan otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Hodan otu; Hodangiller ailesine ait olup, çok senelik bir bitki türüdür. Halk dilinde; ıspıt, tamara, otan, kaldirik, zılbıt, gibi değişik adlarla anılan bu ot, farklı renklere de sahiptir. Mavi, beyaz ve kimi zaman pembe çiçekler ile açabilen Hodan otunun hem gövdesinden hem de tohumundan bolca faydalanıldığı belirtilebilir. Peki, hodan otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Hodan otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Hardal otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır Hardal otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Hardal otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Hardal otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Hardal otu ülkemizde en sık tüketilen bitkilerden birisidir. Sağlık açısından çok sayıda faydaları olan hardal otu, Akdeniz ikliminin yaygın olduğu yerlerde sıklıkla yetişir. Değerli bitkiler arasında bulunan hardal otu, alternatif tıpta kullanılır. Hardal otu nedir, faydaları nelerdir, ne işe yarar, kullanımı nasıldır, zararları varsa nelerdir gibi soruların yanıtlarını derledik.

Gelincik otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Gelincik otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Gelincik otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Gelincik otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Ülkemizde pek çok bitki türü yetişmektedir. Gelincik otu da gelişen bu bitki türlerinden bir tanesidir. Doğal tedavi yöntemleri arasında yer alan gelincik otu pek çok kişinin tercih ettiği otlardan bir tanesidir. Gelincik otunun ne işe yaradığı da tartışma konusu olmuştur. Son yıllarda gelincik otu ile ilgili araştırma yapılmaktadır. Peki, gelincik otu nedir? Gelincik otu ne işe yaramaktadır? Gelincik otu nerede yetişmektedir? Gelincik otunun faydaları nelerdir? Gelincik otu hangi mevsimde yetişmektedir? İşte gelincik otu ile ilgili tüm detaylar.

Damar otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Damar otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Damar otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Damar otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Damar otu geniş yaprakları olan, doğada kendiliğinden yetişebilen bitki türüdür. Yapraklar marulda olduğu gibi yan kısımlara doğru açılırlar. Yapraklarını geçen boyda yeşil renk tonunda tohumları bulunuyor. Damar otu nedir, nasıl kullanılır, nerede yetişir, hangi mevsimde vardır, faydaları neler, zararları var mı gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.

Arapsaçı otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Arapsaçı otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Arapsaçı otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Arapsaçı otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Bitkilerin kullanımı sağlıklı yaşam için artış gösteriyor. Arapsaçı otu bitkisi sağlıklı yaşam için tercih edilen bitkiler arasında yer almaktadır. Mucize diye belirtilen etkilere sahip olan arapsaçı otu, ağrı kesici özelliğiyle biliniyor. Arapsaçı otu nedir, ne işe yarar, nerelerde yetişir, faydaları nelerdir, zararları var mıdır, yararları nelerdir gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.

Çocuk internette zorbalığa maruz kalırsa ebeveynler ne yapmalı

Çocuk internette zorbalığa maruz kalırsa ebeveynler ne yapmalı?

Pek çok insan zorbalıkla ilgili en kötü şeyin fiziksel etki olduğunu düşünür: Hakarete uğramak, tüm sınıf tarafından görmezden gelinmek, okul çantasının çalınması veya dövülmek gibi. Bu nedenle siber zorbalık, yani internette karşılaşılan zorbalık genellikle ciddiye alınmaz. Kaspersky'de çocukların çevrimiçi güvenliği konusunda uzman olan Andrey Sidenko, siber zorbalığın neden tehlikeli olduğunu, bundan kaçınılıp kaçınılamayacağını ve siber zorbalıkla karşılaşanların ne yapması gerektiğini açıklıyor.

19.10.2021Aile
100 bin euro için aralıksız 50 saat dans ettiler

100 bin euro için aralıksız 50 saat dans ettiler

Hollanda'da yayın yapan SBS 6 kanalının düzenlediği "Dans Maratonu" (De Dansmarathon) adlı programda 200 kişi, 100 bin euroluk para ödülünü alabilmek için 50 saat aralıksız dans etti.

18.10.2021Dünya
Köy sakinlerini delirten gizemli ses Adeta işkence çekiyoruz

Köy sakinlerini delirten gizemli ses! 'Adeta işkence çekiyoruz'

İngiltere'nin bir köyünde 2 yıl önce başlayan ve aralıksız devam eden rahatsız edici bir uğultu köy sakinlerini delirtmek üzere. Gürültüden kaynaklı stresten bir çok sağlık sorunu yaşayan köylüler 'Adeta işkence çekiyoruz' diyerek imza toplayıp dilekçe verdi. Yetkililerin yaptığı araştırmalar ise sonuç vermedi

16.10.2021Dünya
Delta varyantı ABDlilerin psikolojisini bozdu

Delta varyantı ABD'lilerin psikolojisini bozdu

ABD'de yapılan anket çalışması, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantının ülke insanının hayatını her yönden daha da olumsuzlaştırdığını ortaya koydu. Ankete göre, Kovid-19'un, Delta varyantı ile etkisini artırması, Amerikalıların pek çoğunun kaygı ve uykusuzluk temelli ruhsal sorunlar yaşamasına yol açtı.

12.10.2021Dünya
Dysania (Kronik yorgunluk sendromu) nedir, nasıl tedavi edilir İşte dysania belirtileri ve nedenleri

Dysania (Kronik yorgunluk sendromu) nedir, nasıl tedavi edilir? İşte dysania belirtileri ve nedenleri

Her sabah alarm çaldığında yataktan çıkmak istemiyorsanız, bu yaşadığınız şeyin adı kronik yorgunluk sendromu, yani dysania denilen şey olabilir. Peki, dysania (Kronik yorgunluk sendromu) nedir, nasıl tedavi edilir? İşte dysania ile ilgili bilgiler…

12.10.2021Sağlık
‘Küçük sorunlara deva, sonsuz uzayda’

‘Küçük sorunlara deva, sonsuz uzayda’

Derin uzay fotoğrafçısı Uygar Mitat’ın çektiği Andromeda Galaksisi karesi NASA’nın resmi sosyal medyasından paylaşıldı ve 7 milyon kişiye ulaştı. Mitat, kendini “Karanlıktaki aydınlıkları keşfetmeye çalışan tutkulu bir astrofotoğrafçı” olarak tanımlıyor.

10.10.2021Hürriyet Pazar
Parasını büyücüye kaptırdı... Büyü bozulmayınca mahkemeye koştu

Parasını büyücüye kaptırdı... Büyü bozulmayınca mahkemeye koştu!

ABD'de yaşanan ilginç bir 'büyü bozma' olayı mahkemeye yansıyınca basının da ilgisini çekti ve manşetlere yansıdı. Eşiyle arası bozulan bir adam çareyi kendini ‘psişik aşk uzmanı’ olarak adlandıran bir uzmana gitmekte bulunca başına gelmeyen kalmadı.

6.10.2021Dünya
Zemzem suyu nedir ve nasıl oluşmuştur Zemzem suyunun cilde, yüze, saça ve vücuda faydaları

Zemzem suyu nedir ve nasıl oluşmuştur? Zemzem suyunun cilde, yüze, saça ve vücuda faydaları

Zemzem kavramı Türk dilinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu kelime Arapça kökenli bir sözcüktür. Zemzem İslamiyette önemli ve kutsal bilinen suyun ismidir. Bu su Suudi Arabistan'da yer alan Mekke'de bulunan Kabe'nin 20 metre doğusundaki su kaynağından çıkmaktadır. Bilgilendirici şekliyle detaylı olarak zemzem suyu nedir ve nasıl oluşmuştur, zemzem suyunun yüze, saça, vücuda ve cilde faydaları nelerdir detayları ile sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Papatya suyu nasıl yapılır, saklanır ve ne işe yarar Kaynatılmış papatya suyunun cilde ve vücuda faydaları

Papatya suyu nasıl yapılır, saklanır ve ne işe yarar? Kaynatılmış papatya suyunun cilde ve vücuda faydaları

Özellikle cilt ve vücut için önemli faydalar sunan papatya suyu, farklı yöntemler üzerinden hazırlanabilmektedir. Yapımını öğrendikten sonra amaca uygun şekilde kullanma şansı sunar. Peki, papatya suyu nasıl yapılır, saklanır ve ne işe yarar? Kaynatılmış papatya suyunun cilde ve vücuda faydaları hakkında detayları derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Kereviz sapı suyu faydaları nelerdir ve zayıflatır mı Kereviz sapı suyunun cilde faydaları ve neye iyi gelir

Kereviz sapı suyu faydaları nelerdir ve zayıflatır mı? Kereviz sapı suyunun cilde faydaları ve neye iyi gelir

Kereviz; birçok ülkenin mutfağında bulunan yararlı sebzeler içerisinde bulunmaktadır. Kerevizin; kökü, yaprakları ve suyundan yararlanılmaktadır. Kereviz sapı suyu yararları ile birçok kişi kilo vermektedir. Bunun dışında kereviz sapı suyu tarifi uygulayan bireyin, türlü rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Peki, kereviz sapı suyu faydaları nelerdir ve zayıflatır mı? Kereviz sapı suyunun cilde faydaları ve neye iyi geldiğine dair detayları derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Haşhaşın Faydaları Nelerdir Haşhaş Ezmesinde Hangi Vitaminler Bulunur, Ne İşe Yarar

Haşhaşın Faydaları Nelerdir? Haşhaş Ezmesinde Hangi Vitaminler Bulunur, Ne İşe Yarar?

Haşhaş, Asya veya Hint haşhaş tohumları olarak da bilinir ve mutfakta kullanılır. Nötr bir tada sahip olan haşhaşın pek çok faydası vardır. Haşhaşın faydalarından ve içerisinde barındırdığı vitamin ve mineraller hakkında detayları derledik.

Gül Çayının Faydaları Nelerdir Gül Çayı Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır

Gül Çayının Faydaları Nelerdir? Gül Çayı Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır?

Gül çayının tarih boyunca sağlık ve zindelik için birçok faydası olduğu bilinmektedir. Bu popüler bir Orta Doğu çay çeşididir ancak dünya çapında beğenilmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Kuru nane faydaları nelerdir Kuru nane ne işe yarar, zayırlatır mı

Kuru nane faydaları nelerdir? Kuru nane ne işe yarar, zayırlatır mı?

Yemeklere verdiği lezzet ve ferahlatıcı kokusu ile bilinen ballıbabagiller familyasında yer alan nanenin sağlığa pek çok faydası vardır. Dünyada daha çok ılıman ve astropikal bölgelerinde yetiştirilen nanenin ülkemizde 7 farklı türü bulunuyor. Ülkemizde yetiştirilen nanenin eterik yağ açısından oldukça kalitelidir. Kuru nane faydaları nelerdir tüm detayları ile derledik.

Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir Türk Kahvesi Ne İşe Yarar, Hergün İçmek Faydalı Mı

Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir? Türk Kahvesi Ne İşe Yarar, Hergün İçmek Faydalı Mı?

Türk kahvesi, kültürümüzün bir parçası olmakla birlikte hastalıklara yakalanma riskini önemli ölçüde azalttığı için dengeli ve sağlıklı beslenmede de önemli bir role sahiptir. Tüm besin gruplarından dengeli ve yeterli bir beslenme düzenine ek olarak biyoaktif ve antioksidan bileşenleri bol miktarda içerdiği için bazı besin türlerinin diyete eklenmesi, sağlık açısından çok önemli faydaları da bulunuyor. Türk kahvesinin faydaları nelerdir sizler için derledik...

Keçiboynuzu özü faydaları nelerdir Keçiboynuzu özü ne işe yarar, ne kadar tüketilmeli

Keçiboynuzu özü faydaları nelerdir? Keçiboynuzu özü ne işe yarar, ne kadar tüketilmeli?

Keçiboynuzu genellikle keçiboynuzu ağacının meyvesini veya kabuklarını ifade eder. Keçiboynuzu ağaçları Akdeniz bölgesine ve Orta Doğu'ya özgüdür, ancak ağaçlar artık dünyanın çoğu yerinde bulunmaktadır. Keçiboynuzun faydalarını hemen hemen herkes bilir. Ancak bunun yanı sıra keçiboynuzunun özü de en az kendisi kadar faydalıdır. Peki, keçiboynuzunun özü ne gibi faydalar sağlar detayları ile derledik.

Karpuz kabuğunun faydaları nelerdir Karpuz kabuğu ne işe yarar, nasıl tüketilir

Karpuz kabuğunun faydaları nelerdir? Karpuz kabuğu ne işe yarar, nasıl tüketilir?

Güney Afrika'dan gelen bu asma benzeri çiçekli bitki, tüylü yapraklarının üzerinde canlı sarı ve beyaz çiçekler üretir ve tüm dünyada bilinen kendine özgü pürüzsüz, oval meyveyi yaratır. Bu meyvenin insan sağlığı için faydaları çoktur. Bunun yanı sıra kabuğu da sırlarla doludur. İşte, merak edilen tüm detaylar.

İşkembenin faydaları nelerdir İşkembe ne işe yarar, hangi hastalıklara iyi gelir

İşkembenin faydaları nelerdir? İşkembe ne işe yarar, hangi hastalıklara iyi gelir?

Sığır, inek, manda ve koyun gibi hayvanların midesinden elde edilen bir organ eti olan işkembe, yüzyıllardır Türk mutfağında yer edinmektedir. İşkembe, 4 onsluk porsiyon başına sadece 96 kalori ile nispeten düşük kalorilidir ve oldukça faydalıdır. Vücudunuza temel besinlerin bir kaynağı olarak hizmet eder. Peki, işkembenin faydaları nelerdir tüm detayları ile derledik.

Lavanta Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır Lavanta Sabununun saça, cilde ve vücuda faydaları

Lavanta Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Lavanta Sabununun saça, cilde ve vücuda faydaları

Lavanta; rengi ile beraber yer aldığı ortama güzellik katmakla birlikte günümüzde cilt bakım ürünleri içerisinde de çok sık kullanılan ürünlerin içerisinde bulunmaktadır. İçerisinde yer alan antiseptik özelliği sayesinde cildin ölü deriden arınmasına destek olan lavanta; akne, sivilce gibi cilt sorunlarının da yok olmasına imkan tanımaktadır. Peki, lavanta sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Lavanta sabununun saça, cilde ve vücuda faydaları nedir? İşte merak edilen tüm detaylar.

Hamile olduğunu bilmeyenler... Doğum yapan kızına seslendi: Bu sabah hamile değildin

Hamile olduğunu bilmeyenler... Doğum yapan kızına seslendi: 'Bu sabah hamile değildin'

Hamilelik belirtilerini hepimiz az çok biliyoruz. Baş dönmesi, mide bulantısı, karnın gittikçe şişmesi ve alınan kilolar… Kimisi belirtileri daha güçlü hisseder, kimisi daha hafif, kimisi de bebek doğana kadar hamile olduğunu fark etmez. Evet, evet, yanlış duymadınız! Bebeği doğana kadar hamile olduğunu anlamayan kadınlar da var ve bu durum imkânsız değil...

26.09.2021Gündem
Tanrıların Dağı Nemrut’ta günü hem batırdık hem doğurduk...

Tanrıların Dağı Nemrut’ta günü hem batırdık hem doğurduk...

Adıyaman’ın Kâhta ilçesindeki Nemrut Milli Parkı; zirvesindeki heykelleri, insan eliyle yapılmış tümülüsü, hâlâ kayıp olan I. Antiochos’un mezarıyla sırlarla dolu bir yer...

26.09.2021Seyahat
Hata Türleri Nelerdir Ölçmelerde Hata Kaynakları Neledir, Neden Kaynaklanır

Hata Türleri Nelerdir? Ölçmelerde Hata Kaynakları Neledir, Neden Kaynaklanır?

Ölçmede hata ve ölçmede hata türleri, esasen kamu personeli seçme sınavı eğitim bilimlerinde ölçme ve değerlendirme konusu şeklinde ortaya çıkmaktadır. Ölçmede hata ölçmeciden, ölçülebilen nitelikten, ölçme aracı veya tekniğinden ve ölçmenin ortamından kaynaklanan hatalar şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte ölçme ve değerlendirme içerisinde mevcut halde bulunan ölçmede hata konusu istatistik konusu ile de birebir ilgili olmaktadır. Sizin için ölçmede hatanın türlerinin neler olduğunu, ölçmede hata kaynaklarının hangileri olduğunu ve ölçme hatasının neden kaynaklandığını derledik.

24.09.2021Araştırma
Masaj Türleri Nelerdir Spa Masaj Çeşitleri Nelerdir Spor Masajı Kaça Ayrılır

Masaj Türleri Nelerdir? Spa Masaj Çeşitleri Nelerdir? Spor Masajı Kaça Ayrılır?

Masaj vücudun önemli noktalarına dokunan ve vücudu dinlendiren bir etkinliktir. Birçok kişi de masaj yaptırmaya özen göstermektedir. Çünkü masaj yoğun geçen stresli geçen dönemlerde bizleri rahatlatmakta ve sinirleri gevşeterek iyi hissetmemizi sağlamaktadır. Dünya üzerinde çok çeşitli şekillerde masaj teknikleri insan vücuduna uygulanabilmektedir. Masaj türleri nelerdir, SPA masaj çeşitleri nelerdir, spor masajı kaça ayrılır detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Şizofreni Türleri Nelerdir Bir Kişinin Şizofren Olduğu Nasıl Anlaşılır

Şizofreni Türleri Nelerdir? Bir Kişinin Şizofren Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Psikolojik bir rahatsızlık şeklinde kabul edilen ve davranışlarda sapmalara sebep olan şizofreni genel olarak 15 ile 35 yaş aralığında görülmektedir. Kişinin gerçekler ile gerçek dışı olayların arasında yer alan farkı ayırt etmesini güçleştiren bu hastalık, hastayı etkilediği kadar yakınlarını da olumsuz yönde etkilemektedir. Kronik seyirli ve biyolojik bir beyin hastalığı kabul edilen şizofreni belirtiler ve bulgular ile anlaşılarak üç sınıfa ayrılmaktadır. Sizin için şizofreninin ne olduğunu, şizofreni türlerinin neler olduğunu ve bir kişinin şizofren olduğu nasıl anlaşıldığını derledik.

24.09.2021Araştırma
Glutatyon Nedir, Hangi Besinlerde Bulunur İşte, Glutatyonun Faydaları ve Kullanımı

Glutatyon Nedir, Hangi Besinlerde Bulunur? İşte, Glutatyonun Faydaları ve Kullanımı

Güçlü bir antioksidan olan glutatyon, vücudun hastalıklardan korunması için ihtiyaç duyulan en önemli moleküllerden biridir. Bazı bitkilerde, hayvanlarda, mantar türlerinde ve bakterilerde bulunan glutatyon faydaları saymakla bitmiyor. Peki glutatyon nedir, hangi besinlerde bulunur? İşte, glutatyonun faydaları ve olası yan etkileri hakkında merak edilenler…

22.09.2021İyi Yaşam
Selfitis nedir ve ne demek

Selfitis nedir ve ne demek?

Selfitis, yeni çağın hastalıkları arasında nitelendiriliyor. Selfie hastalığı olarak da bilinen selfitis, kendi fotoğrafını çekip sosyal medya üzerinden yayınlama durumunu ifade etmektedir. Bu bir bakıma selfie çekip atma bağımlılığı olarak nitelendirilmektedir. İşte, selfitis hakkında detaylar ve bazı bilgiler

3.09.2021Gündem
Göz Altı Torbaları Neden Olur, Evde Nasıl Geçer Göz Altı Torbalarına İyi Gelen Doğal Çözüm Önerileri

Göz Altı Torbaları Neden Olur, Evde Nasıl Geçer? Göz Altı Torbalarına İyi Gelen Doğal Çözüm Önerileri

Göz altı torbalarının nedeni olarak genellikle uykusuzluk problemleri gösterilir. Ayrıca aşırı yorgunluk, kafein tüketimi ya da stres de göz altı torbalarının sebepleri arasında yer alırken dış görünümünüzü ve ruh halinizi olumsuz etkileyen göz altı torbalarıyla evde bazı doğal çözüm yöntemleriyle baş edebilirsiniz. Peki, göz altı torbaları neden olur, evde nasıl geçer? İşte, göz altı torbalarına iyi gelen doğal çözüm önerileri…

Sürekli Uyku Hali Ve Halsizlik Neden Olur Gündüzleri Gözlerde Sürekli Uyku Hali Neyin Belirtisi

Sürekli Uyku Hali Ve Halsizlik Neden Olur? Gündüzleri Gözlerde Sürekli Uyku Hali Neyin Belirtisi

İnsanların en çok sevdiği şeylerden birisi uyumak olarak bilinmektedir Uyumanın insan hayatındaki yeri oldukça büyüktür ve değerlidir. Günün yorgunluğunu atmanın en kolay yolu iyi bir uykudur. Sürekli uyku hali ve halsizlik neden olur? Gündüzleri gözlerde sürekli uyku hali neyin belirtisi? Sürekli uyku hali ve halsizlik hakkında tüm detayları derledik.

21.08.2021Araştırma
Göz Neden Kanlanır Ve Nasıl Geçer Göz Kanlanmasına Ne İyi Gelir Ve Göz Kanlanmasının Nedenleri

Göz Neden Kanlanır Ve Nasıl Geçer? Göz Kanlanmasına Ne İyi Gelir Ve Göz Kanlanmasının Nedenleri

Göz çeşitli nedenlere bağlı olarak kanlanabilir. Gözleri kanlanan kişiler doktora gitmeden önce neden gözlerinin kanlandığına dair bir araştırma yapmaktadırlar. Göz neden kanlanır sorusuna verilebilecek pek çok cevap bulunmaktadır. Göz kanlanmasının nedenleri ve göz kanlanmasına nelerin iyi geldiği sürekli olarak araştırılmaktadır. Peki, göz neden kanlanır? Göz kanlanması nasıl geçer? Göz kanlanmasına ne iyi gelmektedir? Göz kanlanmasının ve kaşıntısının nedenleri nelerdir? İşte göz kanlanmasına dair tüm detaylar.

21.08.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

İspanya’da Carmen, Türkiye’de Nurten

İspanya'nın en önemli edebiyat ödüllerinden biri ‘Planeta’. Hatta Nobel’den sonra ikinci sırada olduğu iddia ediliyor. Çünkü kazanan esere verilen para ödülü yaklaşık 1 milyon Euro.

20.10.2021

Gözaltı torbaları neden olur, nasıl kurtulunur?

Göz çevresindeki cilt, daha ince ve daha hassastır. Yaşlanmanın ilk işaretleri göz çevresinde görünür. Bunun nedeni ise sıvı retansiyonu ya da fazladan yağın daha belirgin göründüğü içindir.

15.10.2021

'Oğlum çok küçük daha'

Bugün ve yarın köşeyi benimle aynı tanıyı alan ve benzer kemoterapi süreçlerinden geçen ünlü oyuncu Canan Ergüder’e bırakmak istiyorum. Daha çok iki meme kanserli kadının dertleşmesi ve uyarıları gibi okuyun lütfen bu röportajı...

7.10.2021

Uyku hırsızı olmayın

“Uyku hırsızlığı” kavramı uyku uzmanlarının, özellikle de konunun bir numaralı uzmanı kabul edilen Dr. Matthew Walker’ın üzerinde önemle durduğu mühim bir ayrıntı.

27.09.2021

Sonbahara hazır mısınız

Bugün size “önemli ve güzel” bir teklifim var

25.09.2021

Rakamların farkında mısınız

Salgınla ilgili rakamların tamamı ürkütücü ama isterseniz gelin biz rakamlardan önce, yazımıza durumu özetleyen çok daha net, çok daha açık, çok daha acı ve çok daha ürkütücü bir cümleyle başlayalım: TÜRKİYE -maalesef- SALGININ EN AĞIR DÖNEMLERİNDEN BİRİNİ YAŞIYOR.

16.09.2021

Aslında 4 pandemi var

Sağlığımız bakımından son derece enteresan, farklı ve önemli bir dönemden geçtiğimiz kesindir.

13.09.2021

Canımı sıkan 5 şey

Zor günlerden geçiyoruz. Her alanda pek çok sorunumuz var. Ve tabii ki “sağlık” da sorunlu alanlarımızdan biri. İsterseniz gelin “sağlıkta sorunlar gündemi”nin “can sıkıcı” ilk beşini yeniden gündeme getirelim. Hazırsanız buyurun...

11.09.2021

Hangi soruna hangi mineral

Sağlığımızı korumak ve güçlendirmek söz konusu olduğunda aklımıza nedense hemen ve öncelikle vitaminler geliyor.

9.09.2021

13 Mayıs 2013 günü çekilen bu fotoğraf bize ne diyor

Bu fotoğraf 13 Mayıs 2013 günü Kabil’e bakan sırtlardan birinde çekildi. AP Ajansı’nın muhabirinin çektiği bu fotoğraf ne yazık ki artık tarih oldu.

2.09.2021

Tamamlayıcı tıp yöntemi ‘homeopati’

Vücudun kendini doğal olarak iyileştirmesine yardım eden bir tedavi sistemi olan ‘homeopati’, batıda oldukça yaygın kullanılan alternatif tıp seçeneklerinden biridir. Homeopatinin çalışma prensibi, hastalığa neden olan unsurların aynı zamanda hastalığı iyileştirebileceği fikrine dayanır. Peki, homeopati nedir ve hastalıkların tedavisinde etkili bir yöntem midir? Homeopati hakkında merak edilenleri Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı, Tamamlayıcı Tıp Uzmanı Dr. Sevil Özkan’a sordum...

28.08.2021

Durum hâlâ ciddi

Günlük vaka sayıları bir türlü 15 binin altına düşmüyor.

23.08.2021