EKSTRA
MENÜ

Göz Kapağı

Göz Kapağı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Göz Kapağı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.421 Göz Kapağı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Göz Kapağı Haberleri

Göz Altı Morlukları Neden Olur, Nasıl Geçer Göz Altı Morluklarına İyi Gelen Doğal Çözüm Önerileri

Göz Altı Morlukları Neden Olur, Nasıl Geçer? Göz Altı Morluklarına İyi Gelen Doğal Çözüm Önerileri

Göz altı morlukları yorgunluğun ve yoğun stresin en hızlı şekilde dış görünüşe yansıdığı sorunlardan biridir. Bazı durumlarda şişkinlik ve göz altı torbaları da bu duruma eşlik eder. Peki göz altı morlukları nasıl geçer, neden olur? İşte, göz altı morluklarına iyi gelen evde doğal çözüm önerileri…

15.10.2021Kişisel Bakım
Ameliyatsız Göz Çevresi Estetikleri

Ameliyatsız Göz Çevresi Estetikleri

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ameliyatsız göz çevresi estetiklerini sizin için anlattı.

25.09.2021Kişisel Bakım
Aybüke Pusat ile avukat Nail Gönenlinin tehlikeli yakınlaşması

Aybüke Pusat ile avukat Nail Gönenli'nin tehlikeli yakınlaşması!

Bir süredir cemiyetin tanınmış ismi psikolog Zeynep Selvili ile birlikte olan avukat Nail Gönenli, tehlikeli sularda yüzüyor!

20.09.2021Magazin
Dolgu Enjeksiyonuyla Yüz Estetiği Operasyonları

Dolgu Enjeksiyonuyla Yüz Estetiği Operasyonları

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, dolgu enjeksiyonu ile yüzdeki hacim eksikliklerine bağlı birçok sorunun giderilebildiğini belirtti.

Düşük Göz Kapağı Yaşam Kalitenizi Düşürmesin

Düşük Göz Kapağı Yaşam Kalitenizi Düşürmesin!

Yaş alma beraberinde göz kapaklarındaki kasların kuvvet kaybını getirebilir. Düşük göz kapağı sorununa yol açan bu durumu Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlsun Aka sizler için anlattı.

29.08.2021Kişisel Bakım
Ameliyatsız Estetik Uygulamaları

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, iyileşme süreci olmaksızın sonuçların hemen görünür olmasını sağlayan ameliyatsız estetikleri sizler için anlattı.

29.08.2021Kişisel Bakım
Katie Price, estetik operasyon videolarını kazanç kapısı yaptı

Katie Price, estetik operasyon videolarını kazanç kapısı yaptı

Gösteri dünyasının en çok estetik operasyon geçiren ünlüleri listesi çıkarılsa ilk beşe kesinlikle girer. Son dönemde sık sık Türkiye'ye gelip görüntüsünü tepeden tırnağa yenileten TV yıldızı ve model şimdi de bunu bir gelir kapısı yaptı. Geçirdiği yüz gerdirme operasyonu sırasında çekilen videosunu sansürsüz olarak yayınlıyor ve meraklıları da o anları rahatça izliyor. Elbette belli bir ödeme karşılığında!

20.08.2021Magazin
Katie Price bağımlılığını kazanç kapısı yaptı: Parayı veren sansürsüz izleyecek

Katie Price bağımlılığını kazanç kapısı yaptı: Parayı veren sansürsüz izleyecek

Gösteri dünyasının en çok estetik operasyon geçiren ünlüleri listesi çıkarılsa ilk beşe kesinlikle girer. Son dönemde sık sık Türkiye'ye gelip görüntüsünü tepeden tırnağa yenileten TV yıldızı ve model, şimdi de bunu bir gelir kapısı yapmaya karar verdi.

20.08.2021Magazin
Estetik Cerrahide En Merak Edilenler

Estetik Cerrahide En Merak Edilenler

-Yüz germe ameliyatından sonra sargı yapılır mı?-Jinekomasti sorunu genetik mi?-Bişektomi ameliyatından ne kadar sonra yemek yenir?-Terleyen ellerin çözümü nedir?-Göz kapağı ameliyatından sonra kapak yeniden düşer mi?

Göz altı morluklarına ne iyi gelir ve nasıl geçer Göz altı morlukları neden olur Evde göz altı morluklarını geçiren doğal ve bitkisel çözümler

Göz altı morluklarına ne iyi gelir ve nasıl geçer? Göz altı morlukları neden olur? Evde göz altı morluklarını geçiren doğal ve bitkisel çözümler

Göz çevresinin daha koyu veya gözaltlarının mor olması sık görülen bir problemdir. Bazı durumlarda şişkinlik ve göz altı torbaları da bu duruma eşlik edebilir. Göz altı morluklarına iyi gelen doğal ve bitkisel çözümlerle evde çare bulunabilir. Peki göz altı morlukları nasıl geçer? Evde göz altı morluklarına ne iyi gelir? İşte göz altı morluklarını geçiren doğal ve bitkisel öneriler...

Göz kapağı estetiği nedir

Göz kapağı estetiği nedir?

35 yaş sonrası göz kapaklarında ortaya çıkan torbalanma ve cilt sarkmaları hem görme alanını daraltabilir ve hem de estetik kaygılara neden olabilir. Çoğu zaman yağ fıtıklaşması da görülür. Bazı kişilerde aynı zamanda kapak düşüklüğü (pitozis) de bu duruma eşlik edebilir. Dr. Berkant Bozdağ ,göz çevresindeki torbalanma ve cilt fazlasının giderilmesi için “blefaroplasti” denen göz kapak estetiği tedavisinin yapıldığını bildirdi.

2.08.2021Sağlık
Pandemi sonrası talep yağdı Bir araba parasına bir yüz

Pandemi sonrası talep yağdı! Bir araba parasına bir yüz

Pandemi dünyada herkesin hayatında bir noktada farklılık yaratırken bunlardan biri de estetik işlemler oldu. Özellikle evden çalışmayla yapılan online toplantılar ve maske kullanımı estetik işlemlerin uygulandığı bölgeyi değiştirse de talepte artış yaşandı.

27.07.2021Ekonomi
Greft nedir Saç, diş ve burun estetiğinde Greft ne anlama gelir

Greft nedir? Saç, diş ve burun estetiğinde Greft ne anlama gelir

Günümüzde tıp büyük bir aşama kaydetmiştir. Bu yakalanan başarı aynı zamanda estetik alanında da pek çok yenilik ortaya çıkarmaktadır. Yapılan işlemler ile olumlu ve güzel sonuçlar elde edilmektedir. Bu işlemlerden bir tanesi de greft işlemi olmaktadır. Gretf işlemi yama anlamına gelmektedir. Estetik alanında saç nakli, diş ve burun estetiğinde uygulanmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.07.2021Araştırma
Öğle arası estetiği

Öğle arası estetiği

Sosyal yaşamın hızlı temposunda kişiler hem güzel ve bakımlı görünmek isterken hem de günlük hayatlarını kaçırmak istemiyorlar. Bu nedenle çözüm arayışları etkili ama çabuk ve sosyal hayattan alıkoymayan uygulamalara yöneldi.

18.07.2021Sağlık
Kaş ve Göz Estetiği

Kaş ve Göz Estetiği

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ameliyatsız yöntemlerle daha genç bakışlar sağlayan estetik operasyonları sizler için anlattı.

Kusursuzluk Ölçütü Altın Orana Nasıl Sahip Olunur

Kusursuzluk Ölçütü Altın Orana Nasıl Sahip Olunur?

Kusursuz bir yüze sahip olmak herkesin hayalidir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, günümüzde popüler hale gelen altın oran yüz hatlarına nasıl sahip olunabileceğini sizler için anlattı.

25.06.2021Kişisel Bakım
Göz kapakları neden şişer, nasıl geçer Göz kapağı şişmesine iyi gelen bitkisel tedavi yöntemler

Göz kapakları neden şişer, nasıl geçer? Göz kapağı şişmesine iyi gelen bitkisel tedavi yöntemler

Göz kapakları ince yapıları nedeniyle, vücudumuzun en hassas yerlerinden biridir. Pek çok nedenle göz kapağı şişmesi problemiyle sıklıkla karşılaşan kişiler, göz kapağı şişmesinin nedenlerini ve nasıl geçeceğini merak ediyorlar. Sabah uyanınca ağrılı bir şekilde gerçekleşen göz kapağı şişmesinin alerjiden, uyku pozisyonuna, hatta stresten, troid hastalıklarına kadar pek çok nedeni olabileceği gibi evde göz kapağı şişmesine iyi gelebilen bazı bitkisel yöntemler de bulunuyor. Göz kapakları neden şişer, nasıl geçer diye siz de çözüm arayanlardansanız, işte bazı bitkisel yöntemler…

25.06.2021Sağlık
Himalayan Kedisi Nedir Himalayan Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır

Himalayan Kedisi Nedir? Himalayan Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır?

Dünyanın en sevilen hayvanlarının başında kediler gelmektedir. Bunun nedeni ise kedilerin kolay ulaşılır olması ve popüler bir hayvan olmasıdır. Sizler için Himalayan kedisi nedir? Himalayan kedisinin özellikleri, kişiliği ve bakımı nasıldır? Tüm detayları ile derledik.

24.06.2021Yaşam
Refleks Nedir Ve Nasıl Oluşur Refleks Kaça Ayrılır Ve Vücudun Refleks Merkezi Neresidir

Refleks Nedir Ve Nasıl Oluşur? Refleks Kaça Ayrılır Ve Vücudun Refleks Merkezi Neresidir

Bir diğer adı tepke olarak bilinen refleks, dışarıdan gelen bir uyarının sonucunda tepkilere yol açan istem dışı bir hareket olarak bilinir. Bu sistem sinir sistemi tarafından kontrol edilir ve kendi içerisinde ayrılır. Refleks yayı aracılı ile kendini gösteren refleks, şaşırma ya da korkma gibi durumlarda da kendini gösteren bir harekettir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Göz kapağı neden şişer, ne iyi gelir Göz kapağı şişmesine karşı dikkat edilmesi gerekenler

Göz kapağı neden şişer, ne iyi gelir? Göz kapağı şişmesine karşı dikkat edilmesi gerekenler

Göz kapaklarındaki şişmeler değişik nedenlerden kaynaklanabilir. Bazen bir belirti olmadan bazen de gözde batma, kaşıntı gibi şikayetlerde görülebilir. Peki göz kapağı neden şişer, ne iyi gelir? İşte göz kapağı şişmesine karşı dikkat edilmesi gerekenler...

29.05.2021Sağlık
Göz kapağında sarkma yaşınızı büyük gösterir

Göz kapağında sarkma yaşınızı büyük gösterir

Estetik göz kapağı ameliyatı (Blepharoplasty) genellikle 35 yaş sonrası ihtiyaç duyulan, görme alanındaki daralmaları düzelten ve güzel bir görünüme kavuşturan estetik uygulamalardır. Kalıtsal nedenler veya alerjiye bağlı göz kapaklarında sarkma olan bireylerde daha genç yaşta da uygulanabilmektedir. Göz kapağındaki sarkma görmenizi olumsuz etkilerken yaşınızın daha büyük görünmesine de neden olur diyen Medicana Kadıköy Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Fatih Kenar, önemli bilgiler verdi.

Göz Kapağı Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Göz Kapağı Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Göz Kapağı Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Göz Kapağı Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Göz kapağı alerjisi, göz kapağı üzerinde ya da çevresinde cildin tahriş, kuru ve kaşıntılı olması durumudur. Göz kapağı alerjisi, göz kapaklarında lokalize olarak görülen ve egzamaya benzeyen bir çeşit enflamatuar cilt hastalığı olarak tanımlanabilen bir rahatsızlıktır. Göz kapağı alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.05.2021Sağlık
Botoks yaptırırken bilinmesi gerekenler

Botoks yaptırırken bilinmesi gerekenler

Tüm dünyada oldukça popüler olan botoks, ameliyatsız estetik uygulamaları arasında ilk sıradadır. Botoks, kozmetik alanda mimik kaslarının hareketleriyle ortaya çıkan alın, yüz kırışıklıklarını azaltmak ve aşırı terleyen bölgelerdeki terlemeyi azaltmak amacıyla kullanılır. Aslında botoksun kırışıklıklar üzerinde hem tedavi edici, hem de koruyucu özelliği vardır. Peki botoks yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz? İşte cevapları...

11.04.2021Sağlık
Botoks yapılırken terslik oldu

Botoks yapılırken terslik oldu

Hazırladığı yaşam tarzı bloğuyla tanınan Whitney Buba adlı genç kadın, yaptırdığı botoks işleminde her şey yolunda gitmeyince başına gelenleri takipçileriyle paylaştı. Geçtiğimiz ay botoks yapılırken, maddenin yanlış yere enjekte edilmesi sonucunda bir gözü açık kalan diğerinin de göz kapağı düşen genç kadın yaşadıklarını takipçileriyle paylaştı. Buha, yine de iyimserliğini kaybetmediğini gözler önüne serdi.

7.04.2021Magazin
Kanseri sinüzitle karıştırmayın

Kanseri sinüzitle karıştırmayın

Sinüs ve burun boşluğu kanserlerinin uzun süre sinüzit benzeri şikayetlere yol açtığını belirten Prof. Dr. Tolga Kandoğan, “Bu kanserler çok büyüdüklerinde kendini yüzde ağrı, şişlik, burun tıkanıklığı ve burun kanaması belli eder. Bunun yanı sıra baş ağrısı, uyuşma, duyu kaybı gibi nörolojik; göz kapağı düşmesi, çift görme ve dişlerde sebebi açıklanamayan ağrı ve sallanma gibi diş bulguları meydana gelebilir” dedi.

1.04.2021Sağlık
Egzama bulaşıcı mı İşte,egzamaya iyi gelen tedavi yöntemleri

Egzama bulaşıcı mı? İşte,egzamaya iyi gelen tedavi yöntemleri

Egzama, ellerde, kollarda ve yüz gibi cildin hemen her yerinde görülebilmektedir. Her hastalıkta olduğu gibi egzamada da farklı varyasyonlar bulunabilmektedir. Atopik dermatit, Alerjik kontakt dermatit, İrritan kontakt dermatit bunlardan bazılarıdır. Peki, bulaşıcı bir hastalık olmayan egzamaya iyi gelen tedavi yöntemleri nelerdir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

30.03.2021Sağlık
Tiroid hastalıkları dikkatli göz muayenesi gerektiriyor

Tiroid hastalıkları dikkatli göz muayenesi gerektiriyor

Tiroid hastalıklarının vücuttaki birçok organ gibi gözler üzerinde de olumsuz etki yaratabildiğini söyleyen Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Yasin Özcan tedavi olunmadığı sürece kalıcı görme kaybına neden olabilecek ciddi göz sorunlarıyla karşılaşılabileceğinin altını çizdi. Özcan, özellikle ameliyat sonrası göz muayenelerinin aksatılmaması gerektiğini belirtti.

29.03.2021Sağlık
Göz Kapağı Estetiği Kimler İçin Uygun

Göz Kapağı Estetiği Kimler İçin Uygun?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, göz kapağı sorunlarının cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler ile tedavi edilebileceğini belirtti.

15.03.2021Kişisel Bakım
“Göz kapağı problemleri hem görme hem de estetik sorunları oluşturabilir”

“Göz kapağı problemleri hem görme hem de estetik sorunları oluşturabilir”

Göz kapağı problemlerinin birçok soruna yol açabileceğini belirten Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Göksel Ulaş, “Göz kapağı problemleri görmeyi azaltabileceği, görme alanını daraltabileceği gibi gözlerde yorgunluk, ağırlık hissi, asimetri ve bulunduğu yaştan daha yaşlı gözükme gibi estetik problemlere neden olabilir. Hangi cerrahi tekniğin uygun olduğu hastaya göre özel olarak belirlenir ve uygulanır” dedi.

15.03.2021Sağlık

Yazar Sonuçları

Göz altı morlukları kaderiniz olmasın!

Göz kapaklarının altındaki koyu halkalar erkekler ve kadınlarda oldukça yaygın görülen bir problemdir. Göz altı morluklarının sebeplerini ve tedavi yöntemlerini Dermatoloji Uzmanı Dr. Nezih Karaca sizler için derledi.

4.10.2021

Okuldaki başarısızlığının sebebi görme bozukluğu olabilir

Anne-babalar bazen çocuklarının okul başarısındaki sorunların ‘anlama eksikliği’ne bağlı olduğuna dair yanılgıya kapılıyor. Ancak asıl sebep görme bozukluğu olabilir. Uzmanlar “Bir çocuğun öğrenmesinin çoğu görseldir, bu nedenle gelişimi görme yeteneğine bağlıdır” diyor.

2.10.2021

Tehlikeli yakınlaşma!

Bir süredir cemiyetin tanınmış ismi psikolog Zeynep Selvili ile birlikte olan avukat Nail Gönenli, tehlikeli sularda yüzüyor!

20.09.2021

10 yaş genç görünmek mümkün!

30 yaş ve üzerinde yaşlanmanın etkileri yüzün orta kısmında kendini göstermeye başlar. 30 yaşına gelindiğinde, yüzün ayrılmış bağları çeşitli faktörlerin etkisi altında zayıflamaya başlar ve yüz dokularının azalmasına yol açabilir. Bu yaşlanma etkileri için ilk akla gelen yöntem yüz germedir. Ancak estetik cerrahi, yüzün orta bölgesine en az faydayı sağlayan işlemdir.

14.09.2021

Anti-aging nedir?

Bu yazımda hepimizin doğası gereği yaşayacağımız bir süreç ve bu süreci nasıl yönetebileceğimiz ile ilgili genel bilgileri siz değerli okuyucularımla paylaşmak istedim. Yaş alma, yaşlanma karşıtı bakımlar, cerrahi ve cerrahi olmayan müdahaleler ve tüm yönleriyle anti-aging...

23.08.2021

Erkek estetiği

Bu hafta köşemi erkek takipçilerime ayırdım. Günümüzde artık estetik ve medikal estetik uygulamalardan kadınlar kadar erkekler de faydalanıyor. Dolayısıyla “sadece kadınlar estetik ya da cilt bakımı yaptırır” algısının ortadan kalktığını söyleyebilirim. Erkek danışanlarımızın en çok tercih ettiği uygulamaların hangileri olduğuna yazımda yer verdim. Keyifli okumalar diliyorum.

16.08.2021

Etkili ameliyatsız uygulamalar

Bugün, birbirinden bağımsız birçok cilt sorununda kullandığımız ve etkin sonuç aldığımız ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamalarından en popüler ve en bilinenlerini sizlerle paylaşıyorum.

9.08.2021

Estetiksiz kaş kaldırma yöntemleri nelerdir?

Kaşlar, bakışlara derinlik ve anlam katmaktadır. Zaman içerisinde yaş almayla birlikte düşmeye başlayan kaş dokusu kişilere yorgun ve yaşlı bir görünüm verebilir. Kaş düşüklüğü beraberinde kaş ortası kırışıklıklarına, alın bölgesi çizgilerine yol açabilir.

5.08.2021

Alın ve Kaş Estetiği

Sarkık kaşlar ve yatay alın kırışıklıkları, alın kaldırma veya "kaş kaldırma" ile düzeltilebilir. Yüzünüzün bu yapısı, ne kadar mutlu ve dinlenmiş hissederseniz hissedin, yorgun, kızgın veya üzgün görünmenize neden olabilir.

1.08.2021

Göz altı morlukları neden olur?

Göz altı morlukları kişileri endişelendirerek yorgun, yaşlı bir görünüme sebep olur. Özellikle 30’lu yaş ve sonrasında sıklıkla karşılaşılan bu problemde aynı zamanda göz altı torbalanması da görülmektedir. Genetik yatkınlık ve yaşlılık göz altı morluklarının en büyük sebeplerindendir.

11.06.2021

Ameliyatsız estetiklerle yaza 10 yaş daha genç girebilirsiniz

Ameliyatsız estetik uygulamalarının günümüzde yaygın olarak tercih edilmesinin birçok sebebi var. Bunlar arasında kesi yapılmaması, anestezi kullanılmaması, yara izi oluşmaması, sonuçlarının ortaya çıkması için iyileşme sürecine ihtiyaç olmaması yer almaktadır. Ameliyatsız estetik uygulamaları ile ortalama yarım saat içinde birçok sorun giderilip daha estetik ve genç bir görünüm sağlanabiliyor.

5.06.2021

Badem göz ameliyatı

Son yıllarda “badem göz” adıyla anılan göz estetik ameliyatı çok popüler oldu. Bu ve benzeri ameliyatlar için kedi gözü (cat eyes), tilki gözü (fox eyes), güzel göz (bella eyes) gibi pek çok farklı isimlendirmeler de yapılıyor.

5.05.2021