EKSTRA
MENÜ

Göz Estetiği

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 851 haberi bulunmuştur.

Göz Estetiği Haberleri

Kaş ve Göz Estetiği

Kaş ve Göz Estetiği

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ameliyatsız yöntemlerle daha genç bakışlar sağlayan estetik operasyonları sizler için anlattı.

“Göz kapağı problemleri hem görme hem de estetik sorunları oluşturabilir”

“Göz kapağı problemleri hem görme hem de estetik sorunları oluşturabilir”

Göz kapağı problemlerinin birçok soruna yol açabileceğini belirten Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Göksel Ulaş, “Göz kapağı problemleri görmeyi azaltabileceği, görme alanını daraltabileceği gibi gözlerde yorgunluk, ağırlık hissi, asimetri ve bulunduğu yaştan daha yaşlı gözükme gibi estetik problemlere neden olabilir. Hangi cerrahi tekniğin uygun olduğu hastaya göre özel olarak belirlenir ve uygulanır” dedi.

15.03.2021Sağlık
Çekik Göz Tasarımı Nedir

Çekik Göz Tasarımı Nedir?

Güzel gözler terimi, genç, parlak, canlı ve çekici gözler olarak tanımlanabilir. Çekik ya da badem gözler neredeyse her kültürün en estetik ögelerinden biridir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, estetik cerrahiyle kalıcı olarak çekik gözlere sahip olunabileceğini belirtti.

Göz Kapak Düşüklüğü Yorgun İfadeye Sebep Oluyor

Göz Kapak Düşüklüğü Yorgun İfadeye Sebep Oluyor!

Bazen göz kapağı derisinde torbalanma olmadan sadece sarkma ya da gevşeme vardır. Göz kapağı estetiği ameliyatı ya da blefaroplasti, tam da bu durumda devreye girer. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güniz Eker Uluçay, göz kapağı estetiğini anlatıyor.

İple badem göz ve kaş kaldırma nasıl yapılır  Dermatolog Dr. Neslihan DOLAR yazdı

İple badem göz ve kaş kaldırma nasıl yapılır? Dermatolog Dr. Neslihan DOLAR yazdı

Göz yapısı aşağıya doğru olan, kaşları düşük kişiler daha yorgun, üzgün ve mutsuz görünmekten şikayet ederler. Kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olan bu sorun iple badem göz estetiği ile 20 dakikada ortadan kaldırılabilir.

7.02.2021Sağlık
Yeni Yıla Yeni Bir Ben Diyenlere Estetik Önerileri

 'Yeni Yıla Yeni Bir Ben' Diyenlere Estetik Önerileri

Yeni yılda görünümünüzde değişiklik mi yapmak istiyorsunuz? Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, yeni yılda görünümünüzü iyileştirecek estetik operasyonlar hakkında bilgiler verdi.

Badem göz estetiği ameliyatsız nasıl uygulanıyor

Badem göz estetiği ameliyatsız nasıl uygulanıyor? 

Son yılların en çok rağbet gören uygulamalarından badem göz estetiği için ameliyat olmanız gerekmiyor. İp askılama işlemi lokal anestezi  ile ortalama 4 – 6 ip kullanarak ağrısız ve acısız bir  şekilde 15 ila 20 dakikada gerçekleştiriliyor. Medikal Estetik Hekimi Dr. Gökçe Haspolat, badem göz estetiği hakkında önemli bilgiler paylaştı.

5.01.2021Kadın
Son dakika... Genç kadın hayatının şokunu yaşadı Dünyaca ünlü doktor diyerek kandırdılar...

Son dakika... Genç kadın hayatının şokunu yaşadı! 'Dünyaca ünlü doktor' diyerek kandırdılar...

'Dünyaca ünlü doktor' yalanına kanan genç kadın, estetik kurbanı oldu. Yüzüne önce klinikte ardından da bir rezidansta işlem yapılan 27 yaşındaki Gamze Nur, operasyondan 2 hafta sonra ise hayatının şokunu yaşadı. Sağlıkçı olan genç kadın, “Bin 350 euro para ödedim. 2 haftadır akşamları uyuyamıyorum, inanılmaz kötüyüm ve yüzüm eski haline dönmeyecek” ifadelerini kullandı.

21.12.2020Gündem
Ameliyatsız estetik hakkında merak edilenler

Ameliyatsız estetik hakkında merak edilenler

Estetik alanında ameliyatsız uygulamalar giderek yaygınlaşıyor, artan talep bu alanda hizmet verenlerin sayısını da artırıyor. Uzmanlar ise profesyonel dokunuşların ihmal edilmemesi konusunda uyarıyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal, "Ameliyatsız estetiklerde bütünsel yaklaşım şart" dedi, önemli bilgiler verdi.

1.12.2020Kadın
Ameliyatsız estetiklerde bütünsel yaklaşım şart

"Ameliyatsız estetiklerde bütünsel yaklaşım şart"

Estetik alanında ameliyatsız uygulamalar giderek yaygınlaşıyor, artan talep bu alanda hizmet verenlerin sayısını da artırıyor. Uzmanlar ise profesyonel dokunuşların ihmal edilmemesi konusunda uyarıyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal, "Ameliyatsız estetiklerde bütünsel yaklaşım şart" dedi.

1.12.2020Sağlık
Son Yılların En Popüleri: Kedi Göz Estetiği Nedir

Son Yılların En Popüleri: Kedi Göz Estetiği Nedir?

Bakışları derinleştiren, yüze daha hoş bir hava katan kedi göz estetiği, kadınların en sık tercih ettiği işlemler arasında yer alıyor. Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Yüzer, kedi göz estetiğini anlatıyor.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem şeklinde çekik göz ve kalkık kaşlar ideal güzellik kavramları arasında yer alan kriterler arasında yer alır. Geleneksel teknikler ile bu görünüm teknik desteklerle elde edilemeyen ama çoğu kişinin sahip olmak istediği bir görünümdür. Günümüzde ortalama 2 saat süren özel bir operasyon ile bu görünüme kavuşmak artık mümkün.

17.09.2020Kişisel Bakım
Kısa Sürede Yapılan Ağrısız Göz Estetiği Uygulamaları

Kısa Sürede Yapılan Ağrısız Göz Estetiği Uygulamaları

Artık bıçak altına yatmadan, kısa sürede göz estetiği uygulaması yaptırmak mümkün! Ağrısız, acısız ve kısa sürede gerçekleşen göz çevresi estetiğini Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Sultan Kaya Ünsal anlattı.

22.07.2020Kişisel Bakım
Hollywood Ünlülerinin Sıkça Tercih Ettiği İşlem: Badem Göz Uygulaması

Hollywood Ünlülerinin Sıkça Tercih Ettiği İşlem: Badem Göz Uygulaması!

Etkili bakışlar her güzel kadın ve erkeğin vazgeçilmezidir. Parlak göz altları, düşük olmayan göz kapakları, iri ve çekik göz yapısı güzelliğin simgesi haline geldi. Hollywood ünlülerinin sıkça tercih ettiği badem göz uygulaması da işte tam bu sebeple ortaya çıktı. Doktor Sevgi Ekiyor, badem göz uygulamasını anlatıyor.

Badem göz estetiği ile yepyeni bakışlar

Badem göz estetiği ile yepyeni bakışlar

Son dönemde adından sıkça söz ettiren “badem göz estetiği” kadınlar arasında sıkça tercih ediliyor. Daha etkili bakışlara sahip olmak isteyen pek çok ünlü de bu operasyonu yaptırıyor. Peki, badem göz estetiği nasıl yapılıyor, iyileşme süreci ne kadar? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk anlatıyor.

25.03.2020Sağlık
Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı ve çevresinde meydana gelen sıkıntılar nedeni ile zaman içerisinde estetik cerrahi alanında göz kapağı estetiği adı altında yeni nesil bir tedavi yöntemi geliştirildi. Geliştirilen bu tedavi yöntemi sayesinde son derece acısız bir şekilde göz kapağınız ile alakalı tüm sorunların önüne geçebilmek mümkün hale geldi. Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Yüzer konu hakkında bilgiler verdi.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay, badem göz estetiği ile yepyeni bakışlara sahip olunabileceğini söyledi.

18.07.2019Kişisel Bakım
Estetik mağduru kadının yüzü tanınmaz hale geldi

Estetik mağduru kadının yüzü tanınmaz hale geldi

Hatay’da özel bir hastanede estetik yaptıran Feryal Mansuroğlu’nun yüzü tanınmaz hale geldi. Feryal Mansuroğlu (33) üç ay önce badem göz estetiği olmak için Hatay'daki özel bir hastaneye başvurdu. Mansuroğlu'na hastanedeki doktor, badem göz estetiği yerine gözaltı ışık dolgusunun daha uygun olacağını söyledi. Ancak yapılan dolgudan sonra kadının yüzü tanınmaz hale geldi. Doktorun, gözaltı dolgusunu yapmasının ardından yüzünde iki yanak oluştuğunu belirten Mansuroğlu “Doktorun yanına gittim, istişare ederek badem göz yapmak istediğimi söyledim. Bana badem gözün yaşıma uygun olmadığını, gözaltı ışık dolgusunun daha güzel olacağını söyledi. Ben yüzümde çok hafif sarkma için iple askılama istedim. Onu da yapacağını söyledi ama aslında 40-50 yaşından sonra olan bir uygulama. Ancak bunu uygulamasını ben istedim. Gözaltına yapması gereken dolguyu daha aşağıya yaptı ve yüzümde iki yanak oldu ayrıca ikiye ayrıldı çökük şeklinde. Yüzüm çökmüş yaşlı bir şekilde görünmeye başladım. İple askılama ile de belli olmayan sarkıklık daha çok belli olmaya başladı. Kendisini aradım ve mutlu olmadığımı yüzümün çok kötü olduğunu söyledim ve 'siz de hiçbir şeyden memnun olmuyorsunuz' diyerek yüzüme kapattı telefonu. Sonra 3 ay dolması gerektiğini konuştuk ve 3 ay sonra yanına gittim. Kendisi de kabul etti. Başka doktorlara da gösterdim dolgunun gözaltı dolgusu olduğuna inanmadı. Kendisi düzeltmek için benden ekstra bir para talep etti ve ben o parayı vermek istemedim haklı olarak” dedi. Yüzünü eski haline getirebilmek için İstanbul’da tedavi gördüğünü ve zorlu bir süreçten geçtiğini söyleyen Mansuroğlu, “Doktorun bu tavrı beni çok üzdü hem maddi hem manevi olarak. Bu 3 aylık süreçte yaptığı çökmüş yanakla gezmek zorunda kaldım. Çok kötü günler yaşadım, stresten tiroit zehirlenmesi yaşadım, 6 kilo verdim. Kendisi ile paylaştım, bunların üzerine bana hakaret etti. Özür dilemesi gerekirken, hakaret etmesi beni daha fazla üzdü. Daha sonra düzeltmek için İstanbul’a farklı bir merkeze gittim. Çok kötü şeyler yaşadım. O dolguyu parçalamak çok zordu. Zorlu bir süreç geçirdim, kötü acılar çektim” dedi.Doktorun yanlış yapmasından ziyade üslubu ve tavrı nedeniyle dava açmayı düşündüğünü aktaran Mansuroğlu ayrıca, Sağlık Bakanlığı yetkililerine seslenerek, “Benim gibi birçok mağdur insan var, daha fazla canlar yanmasın istiyorum. İnşallah başka insanların canı yanmaz” ifadelerine yer verdi.

20.06.2019Haber
Genç kadın kâbusu yaşadı

Genç kadın kâbusu yaşadı

Hatay’da özel bir hastanede estetik yaptıran Feryal Mansuroğlu’nun yüzü tanınmaz hale geldi.

20.06.2019Gündem
Zamanın İzlerini Göz Estetiği İle Silin

Zamanın İzlerini Göz Estetiği İle Silin

Yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan sarkık göz kapakları, gülünce belirginleşen kaz ayakları ağrısız, acısız ve kısa sürede tedavi edilebiliyor. Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Sultan Kaya Ünsal göz estetiğindeki trendleri ve ameliyatsız yöntemleri anlattı.

Göz torbası deyip geçmeyin

Göz torbası deyip geçmeyin!

Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran göz çevresi estetiği konusunda önemli noktaların altını çizdi. Yaşlanma belirtileri ilk olarak göz çevresinde başlamaktadır. Yüzün odak noktası olan gözler; yorucu kent yaşamı, çevresel faktörler, yoğun iş temposu gibi nedenlerle kişide daha bitkin ve yaşlı bir görüntü oluşturmaktadır. Estetik yüz ameliyatlarında en çok dikkat edilmesi gereken yerlerin başında ise bu nedenle göz çevresi estetiği geliyor!

19.10.2018Sağlık
Estetikte trend küçük dokunuşlar

"Estetikte trend küçük dokunuşlar"

Son yıllarda estetik cerrahi operasyonlarda büyük ameliyatlar yerine küçük ve doğal dokunuşlar yeni trend olmaya başladı. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Altuğhan Cahit Vural badem göz estetiği olarak adlandırılan işlemin de bu trendlerden bir tanesi olduğunu ifade etti.

11.10.2018Sağlık
Doğal ama daha genç bir görünüm asıl hedef olmalı

Doğal ama daha genç bir görünüm asıl hedef olmalı

Memorial Şişli Hastanesi Göz Merkezi Başkanı Doç. Dr. Barış Sönmez

Gözleriniz Işık Saçacak

Gözleriniz Işık Saçacak!

Estetik müdahale deyince aklınıza sadece botokslar, silikonlar mı geliyor? O zaman 80’lerde kalmışsınız demektir. Çünkü medikal estetik artık gözlerinizin ışık saçmasını sağlayacak kadar gelişti. Şimdi göz altınızdaki morluklarınızdan, çukurluklardan anında kurtulmak, sağlıkla parlayan gözlere sahip olmak mümkün. Nasıl mı? Özel Dermamed Poliklinikleri’nin kurucusu Dr. Levent Türbedar’a bu büyüleyici yöntemle ilgili bilmek istediğimiz her şeyi sorduk, o da kırmayıp anlattı.

21.04.2017Kişisel Bakım
Ameliyatsız göz kapağı estetiği mümkün mü

Ameliyatsız göz kapağı estetiği mümkün mü?

Göz kapağı ameliyatlarının en sık yapılan estetik ameliyatlar arasında yer aldığını belirten Göz Hastalıkları Uzmanı, Oküloplastik Cerrah Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, ameliyatsız göz kapağı estetiği hakkında açıklamalarda bulundu.

17.02.2017Kişisel Bakım
Göz Estetiğinde Dolgu Uygulamaları

Göz Estetiğinde Dolgu Uygulamaları

Göz estetiğinde dolgu uygulamalarının püf noktaları neler...

Göz Çevresinde Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri

Göz Çevresinde Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri

Göz çevresinde cerrahisiz müdahale gerektiren durumların olduğu gibi cerrahiye ek faydalar sağlayacak pek çok yöntemin de mevcut olduğunu söyleyen Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, bu yöntemleri anlattı.

Başarısız göz kapağı ameliyatları ne gibi sonuçlar doğurur

Başarısız göz kapağı ameliyatları ne gibi sonuçlar doğurur?

Gözkapağına yapılacak hiçbir müdahalenin kapanma ve açılma yeteneğini bozmaması gerektiğini söyleyen Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, başarısız göz kapağı ameliyatlarının ne gibi sonuçlar doğurabileceğini anlattı.

6.12.2016Sağlık
Göz estetiğinde dolgu uygulamaları

Göz estetiğinde dolgu uygulamaları

Göz HastalıklarıUzmanı Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya cevaplıyor; Göz estetiğinde dolgu uygulamalarıGöz çevresinde dolgulardan en çok faydalandığımız yeraslında alt kapaklarımızdır. Özellikle alt kapağımızda yer alan gözyaşı oluğudediğimiz bölge ve morluklar pek çoğumuz için ciddi bir problem. Burada gözkapağının anatomisine çok hakim olmak ve uygun hastada uygun dolgu malzemesikullanmak gerekmektedir.

Migren ağrılarının azalmasına yardımcı yeni yöntem

Migren ağrılarının azalmasına yardımcı yeni yöntem

Migren hastalığı onlarca araştırmaya rağmen kesin çözüm bulunamayan hastalıklardan bir tanesi. Plastik cerrah Doç. Dr. Tayfun Türkaslan ise tesadüfen bulunan bir göz estetiği ameliyatının migren ağrılarını geçirmeye yardımcı olabileceğini iddia ediyor.

10.06.2015Sağlık

Yazar Sonuçları

Işık dolgusuyla göz estetiği

Bazı insanlar genetik özelliklerinden dolayı biraz daha hızlı yaşlanma belirtisi gösterebilir. Bu belirtilerin arasında göz altı morluğu ile aşırı mimik kullanımına bağlı kırışıklar yer alır.

16.07.2021

Göz gençleştirmede uygulanan dolgu estetikleri

Göz kapakları ciltte yaşlanmanın ilk görüldüğü bölgelerden biridir. Göz çevresinin görünümünde pigment, elastikiyet, kalınlık, yağ, kemik ve kas da çok büyük bir rol oynayabilir.

1.05.2021

2021’de ön plana çıkacak estetikler

2021’de yüz güzelleştirme estetikleri revaçta olmaya devam edecek. Bunlar arasında burun estetiği her zaman önemini korurken beraberinde göz çevresi (badem göz estetiği), elmacık kemikleri, yanak küçültme (bişektomi), çene şekillendirme (masetter botoksu ile çene dolgusu) ve dudak dolgusu yer almaya devam edecek.

13.01.2021

Badem göz ameliyatı

Pandemi tüm dünyamızı değiştirdi. Bugünlerde yeni aksesuarımız, hepimizin sağlığı için şart olan maskeler oldu. Maske kullanmak günlük hayatımızda artık tamamen kabullendiğimiz bir parça. Maskeyle beraber makyaja ara verdiğimiz bu günlerde kaş-göz estetiği oldukça önem kazandı.

16.11.2020

Badem göz estetiği ile etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz

Plastik cerrahi, çözüm bulma sanatıdır. Savaş zamanında kopan uzuvların, açılan yaraların kapatılması gibi alternatif tedavi yöntemlerine duyulan ihtiyaç nedeniyle ortaya çıkmış ve güzel görünme ihtiyacını da gidermek için estetik cerrahi gelişmiştir.

11.11.2020

Badem göz estetiği nedir, nasıl yapılır?

Güzellik algısı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bir yüze bakıldığında o yüzün güzel olduğunu düşünmemizi sağlayan en etkileyici yapılardan biri gözlerdir. Bakışlar kişinin iç dünyasını yansıtırken aynı zamanda karşıdaki kişiyi etkileyen en önemli yapıdır.

16.03.2020

Ameliyatsız göz çevresi estetikleri

Göz ve göz çevresi ile ilgili yaşlanma belirtileri hakkında hastaların çok sayıda şikayeti olabilir. Bu sorunların arasında yaygın olarak kırışık, kaş düşüklüğü, göz altı morluğu ve göz kapağı sarkmaları sayılabilir. Günümüzde tüm bu sorunların cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler ile tedavisi mümkün.

16.09.2019
Göz kapağı estetiğiyle daha genç görünün

Göz kapağı estetiğiyle daha genç görünün!

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Op. Dr. Sabri Algun Aka, göz kapağı estetiği hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.Yüz yaşlanması genellikle gözlerin etrafından başlar. Sarkıklık, ağır kapaklar, fazla cilt, torbalanmalar ve göz kapaklarındaki istenmeyen dolgunluk yorgun veya üzgün bir görünüme neden olabilir. Estetik değişiklikler genellikle göz kapaklarındaki fonksiyonel değişikliklerle birlikte gider; üst göz kapaklarındaki fazla doku görüşü engelleyebilir ve bu dokunun alınması hem görüş alanını iyileştirirken aynı zamanda bölgeye daha genç bir görünüm sağlar.

26.06.2019

Göz çevresi estetikleri

Ameliyatsız da genç bir göz çevresine sahip olabilirsiniz.

7.05.2019

Göz çevresi gençleştirilebilir

Cerrahi veya cerrahi olmayan teknikler ile bakışınız değişecek!

6.11.2017

Yerli Kendall Jenner

Geçtiğimiz günlerde 20’lerindeki bir genç kızla muhabbetteyiz.Neleri izlediğini, neyi dinlediğini, sosyal medyada kimi takip ettiğini filan anlatıyor.

10.12.2016
Göz makyajını birçok kadın yanlış yapıyor

Göz makyajını birçok kadın yanlış yapıyor

Genç ve güzel gözlerin üstünde boşluk olmaz

12.06.2016
Nicki Minajın kıvrımlarını oluşturan estetik dokunuşlar

Nicki Minaj'ın kıvrımlarını oluşturan estetik dokunuşlar

Ünlü şarkıcının ilk dikkat çeken ve ön plana çıkan vücut bölgesi, popo ve ince bel simidi...

13.05.2016
“Lucy” filmindeki bu sahnenin gelin adaylarıyla ne ilgisi var

“Lucy” filmindeki bu sahnenin gelin adaylarıyla ne ilgisi var?

“Lucy” filmindeki bir sahnede ünlü oyuncu Morgan Freeman, şunu dile getiriyor: “Hücreler, uygun ortam bulduğunda çoğalmayı tercih ederler.” Bu cümle bize estetik operasyonlar hakkında ipucu veriyor.

26.04.2016
2015 estetik takvimi

2015 estetik takvimi

“Estetik operasyonlarının yapılmaları için doğru zaman nedir?” sorusuna son!

22.12.2014
Sonradan da badem gözlü olunur

Sonradan da badem gözlü olunur!

Badem göz estetiği düşük göz yapısının kalıcı olarak hafif çekik badem göz formuna ve son derece etkileyici bakışlara kavuşmasını sağlamaktadır.

7.12.2014
Sarkık göz kapakları güzelliğinize gölge düşürmesin

Sarkık göz kapakları güzelliğinize gölge düşürmesin

Sadece 30 dakikalık bir operasyonla daha etkileyici görünmeniz mümkün!

28.10.2014
Sophia Lorenin gözlerine sahip olmak

Sophia Loren'in gözlerine sahip olmak

Gözlerimiz beynimizin uzantısı olarak dış dünya ile direkt bağlantı kuran yegane organımızdır.

13.03.2014