EKSTRA
MENÜ

Göz Kapağı Estetiği

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 243 haberi bulunmuştur.

Göz Kapağı Estetiği Haberleri

Aybüke Pusat ile avukat Nail Gönenlinin tehlikeli yakınlaşması

Aybüke Pusat ile avukat Nail Gönenli'nin tehlikeli yakınlaşması!

Bir süredir cemiyetin tanınmış ismi psikolog Zeynep Selvili ile birlikte olan avukat Nail Gönenli, tehlikeli sularda yüzüyor!

20.09.2021Magazin
Dolgu Enjeksiyonuyla Yüz Estetiği Operasyonları

Dolgu Enjeksiyonuyla Yüz Estetiği Operasyonları

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, dolgu enjeksiyonu ile yüzdeki hacim eksikliklerine bağlı birçok sorunun giderilebildiğini belirtti.

Göz kapağı estetiği nedir

Göz kapağı estetiği nedir?

35 yaş sonrası göz kapaklarında ortaya çıkan torbalanma ve cilt sarkmaları hem görme alanını daraltabilir ve hem de estetik kaygılara neden olabilir. Çoğu zaman yağ fıtıklaşması da görülür. Bazı kişilerde aynı zamanda kapak düşüklüğü (pitozis) de bu duruma eşlik edebilir. Dr. Berkant Bozdağ ,göz çevresindeki torbalanma ve cilt fazlasının giderilmesi için “blefaroplasti” denen göz kapak estetiği tedavisinin yapıldığını bildirdi.

2.08.2021Sağlık
Kusursuzluk Ölçütü Altın Orana Nasıl Sahip Olunur

Kusursuzluk Ölçütü Altın Orana Nasıl Sahip Olunur?

Kusursuz bir yüze sahip olmak herkesin hayalidir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, günümüzde popüler hale gelen altın oran yüz hatlarına nasıl sahip olunabileceğini sizler için anlattı.

25.06.2021Kişisel Bakım
Göz kapağında sarkma yaşınızı büyük gösterir

Göz kapağında sarkma yaşınızı büyük gösterir

Estetik göz kapağı ameliyatı (Blepharoplasty) genellikle 35 yaş sonrası ihtiyaç duyulan, görme alanındaki daralmaları düzelten ve güzel bir görünüme kavuşturan estetik uygulamalardır. Kalıtsal nedenler veya alerjiye bağlı göz kapaklarında sarkma olan bireylerde daha genç yaşta da uygulanabilmektedir. Göz kapağındaki sarkma görmenizi olumsuz etkilerken yaşınızın daha büyük görünmesine de neden olur diyen Medicana Kadıköy Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Fatih Kenar, önemli bilgiler verdi.

Ah O Gözler

Ah O Gözler!

Üst göz kapağınızda sarkma mı var? O zaman Estetik Cerrah Bayraktaroğlu'na kulak verin.

Göz Kapağı Estetiği Kimler İçin Uygun

Göz Kapağı Estetiği Kimler İçin Uygun?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, göz kapağı sorunlarının cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler ile tedavi edilebileceğini belirtti.

15.03.2021Kişisel Bakım
Ameliyatsız göz kapağı estetiği

Ameliyatsız göz kapağı estetiği

Düşük göz kapakları, düşük kaşlar sizi üzgün, yorgun ve olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Bu estetik problemler ya yaşla birlikte ortaya çıkar ya da yapısaldır. Peki, daha genç ve dinç bakışlar için ameliyatsız göz kapağı estetik yöntemleri nelerdir?

28.02.2021Sağlık
Göz Kapak Düşüklüğü Yorgun İfadeye Sebep Oluyor

Göz Kapak Düşüklüğü Yorgun İfadeye Sebep Oluyor!

Bazen göz kapağı derisinde torbalanma olmadan sadece sarkma ya da gevşeme vardır. Göz kapağı estetiği ameliyatı ya da blefaroplasti, tam da bu durumda devreye girer. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güniz Eker Uluçay, göz kapağı estetiğini anlatıyor.

Göz Kapak Cerrahisi: Oküloplasti Nedir

Göz Kapak Cerrahisi: Oküloplasti Nedir?

Göz kapak cerrahisini duydunuz mu? Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay, oküloplasti olarak adlandırılan göz kapak cerrahisi hakkında önemli bilgiler verdi.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Kaşların da dahil olduğu göz çevresi ve göz kapağı bazen yaşla birlikte bazen ise genetik düşüktür bu ifade genelde yorgun ve üzgün gösteren ifadesiyle pek çok kişi rahatsız eden bir sorun. Geleneksel cerrahi tekniklerle göz kapağı estetiği yaptırmak yerine, pek çok insan ameliyatsız göz kapağı estetiği sayesinde arzu ettiği göz çevresi görünümüne kavuşabiliyor. Medikal Estetik Doktoru Gökçe Haspolat, ameliyatsız göz kapağı estetiği konusunda bilgiler verdi.

14.12.2020Kişisel Bakım
Göz kapağında sarkma kişinin yaşını olduğundan büyük gösteriyor

Göz kapağında sarkma kişinin yaşını olduğundan büyük gösteriyor

KALITSAL nedenler veya alerjiye bağlı olarak göz kapaklarında meydana gelen sarkmanın kişinin yaşını olduğundan büyük göstereceğini ifade eden Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Fatih Kenar, "Lokal anestezi altında 1-2 saat süren operasyonda üst ve alt göz kapakları, göz altı torbaları, göz çevresi kırışıklıkları düzeltilerek kişinin daha genç ve dinamik bir görünüm kazanması sağlanır" dedi.

9.11.2020Sağlık
Göz kapağı ameliyatı ile ilgili bilinmesi gerekenler

Göz kapağı ameliyatı ile ilgili bilinmesi gerekenler

Göz kapağı bozulması ve tedavisi hakkında bilgiler veren Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Murat Ayan, "Göz kapağı estetiği ameliyatının amacı sadece estetik bir görünüşe kavuşmak değildir. Hastalarda aynı zamanda görüş alanının artmasına ve yorgunluk hissinin geçmesine de etki etmektedir" dedi.

17.09.2020Kişisel Bakım
Akıllı mercekle gözlükten kurtulmak mümkün mü

Akıllı mercekle gözlükten kurtulmak mümkün mü?

Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve Oküloplastik Cerrahı Op. Dr. Erhan Dilek, 'akıllı mercek' ile insanların gözlük ihtiyacının ortadan kalktığını belirterek, "Hasta gözlüksüz olarak hem uzağı hem yakın ve orta seviyeyi net olarak görebilmektedir" dedi.

21.08.2020Sağlık
Kısa Sürede Yapılan Ağrısız Göz Estetiği Uygulamaları

Kısa Sürede Yapılan Ağrısız Göz Estetiği Uygulamaları

Artık bıçak altına yatmadan, kısa sürede göz estetiği uygulaması yaptırmak mümkün! Ağrısız, acısız ve kısa sürede gerçekleşen göz çevresi estetiğini Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Sultan Kaya Ünsal anlattı.

22.07.2020Kişisel Bakım
Yaz Aylarında Görülen Migren Ağrılarına Dikkat

Yaz Aylarında Görülen Migren Ağrılarına Dikkat

Migren günümüz dünyasında yaşadığımız tempoya hiç de uygun olmayan, ciddi maddi ve manevi kayıplara eşlik eden ve sık görülen bir hastalıktır. Bir hastalığın tedavi edilmesi öncesinde doğru bir şekilde tetkik edilmesi prensibi bu hastalıkta da geçerliliğini korumaktadır.

8.07.2020İyi Yaşam
Göz kapağı estetiği sonrası şişlik normal mi

Göz kapağı estetiği sonrası şişlik normal mi?

“Yıllar içinde yer çekiminin etkisi ile kaş bölgesinin çökmesi, üst göz kapaklarında birikmeye neden olmaktadır. Yanak bölgesinin sarkması ise alt göz kapağının altında bulunan desteğin kaybına ve oluklaşma, torbalanma gibi sorunların oluşmasına yol açmaktadır. Bu sorunların kalıcı olarak çözümü ancak ameliyatla mümkündür” diyen Op.Dr. Diren Çelik, göz kapak problemlerine dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

25.05.2020Sağlık
Plastik cerrahi nedir Plastik cerrahi neye ve hangi hastalıklara bakar

Plastik cerrahi nedir? Plastik cerrahi neye ve hangi hastalıklara bakar?

Plastik cerrahi; bireyin dış görünümündeki sorunları giderek daha huzurlu, daha güvenli, etrafıyla ve kendisi ile daha barışık olmalarında destek olur. Tabii ki kendine güven ve mutlu olma yalnızca estetik güzellik ile olmaz. Fakat oldukça önemli unsurlar içerisinde de yer almaktadır. Peki, plastik cerrahi hangi hastalıklara bakmaktadır? İşte detaylar.

9.03.2020Sağlık
Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı ve çevresinde meydana gelen sıkıntılar nedeni ile zaman içerisinde estetik cerrahi alanında göz kapağı estetiği adı altında yeni nesil bir tedavi yöntemi geliştirildi. Geliştirilen bu tedavi yöntemi sayesinde son derece acısız bir şekilde göz kapağınız ile alakalı tüm sorunların önüne geçebilmek mümkün hale geldi. Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Yüzer konu hakkında bilgiler verdi.

Yaz ayında migren ağrılarına dikkat

Yaz ayında migren ağrılarına dikkat!

Migren günümüz dünyasında yaşadığımız tempoya hiç de uygun olmayan, ciddi maddi ve manevi kayıplara eşlik eden ve sık görülen bir hastalıktır. Bir hastalığın tedavi edilmesi öncesinde doğru bir şekilde tetkik edilmesi prensibi bu hastalıkta da geçerliliğini korumaktadır. Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Diren Çelik konu hakkında bilgiler verdi.

25.07.2019Sağlık
Göz kapağı estetiğiyle daha genç görünmek mümkün

Göz kapağı estetiğiyle daha genç görünmek mümkün!

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka, göz kapağı estetiği hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

21.05.2019Sağlık
Göz Kapağı Estetiği Nedir

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağı estetiği sayesinde daha genç ve canlı görünmek mümkün. Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Barış Yeniad konu ile ilgili bilgiler verdi.

26.04.2019Kişisel Bakım
Ameliyatsız göz kapağı düşüklüğü tedavisi nasıl yapılır

Ameliyatsız göz kapağı düşüklüğü tedavisi nasıl yapılır?

Göz kapağı düşüklüğü problemiyle karşı karşıyaysanız ve bu duruma son vermek istiyorsanız ameliyatsız tedaviyle istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Bu problemin sebeplerini anlatan Dr. Yasemin Savaş, ameliyatsız göz kapağı tedavisiyle ilgili de merak edilen her şeyi anlattı.

15.03.2019Kişisel Bakım
Ameliyatsız göz kapağı estetiği hakkında merak edilen her şey

Ameliyatsız göz kapağı estetiği hakkında merak edilen her şey

Göz kapağı düşüklüğü problemiyle karşı karşıyaysanız ve bu duruma son vermek istiyorsanız ameliyatsız tedaviyle istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Bu problemin sebeplerini anlatan Dr. Yasemin Savaş, ameliyatsız göz kapağı tedavisiyle ilgili de merak edilen her şeyi yanıtladı.

Zamanın İzlerini Göz Estetiği İle Silin

Zamanın İzlerini Göz Estetiği İle Silin

Yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan sarkık göz kapakları, gülünce belirginleşen kaz ayakları ağrısız, acısız ve kısa sürede tedavi edilebiliyor. Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Sultan Kaya Ünsal göz estetiğindeki trendleri ve ameliyatsız yöntemleri anlattı.

Göz Çevresi Estetikleri Nelerdir

Göz Çevresi Estetikleri Nelerdir?

Göz ve göz çevresi ile ilgili yaşlanma belirtileri hakkında hastaların çok sayıda şikayeti olabilir. Bu sorunların arasında yaygın olarak kırışık, kaş düşüklüğü, göz altı morluğu ve göz kapağı sarkmaları sayılabilir. Günümüzde tüm bu sorunların cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler ile tedavisi mümkün. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk göz çevresindeki yaşlanma belirtilerinin tedavisi için uygulanan teknikleri sizler için anlattı.

24.09.2018Kişisel Bakım

Yazar Sonuçları

Tehlikeli yakınlaşma!

Bir süredir cemiyetin tanınmış ismi psikolog Zeynep Selvili ile birlikte olan avukat Nail Gönenli, tehlikeli sularda yüzüyor!

20.09.2021

Erkek estetiği

Bu hafta köşemi erkek takipçilerime ayırdım. Günümüzde artık estetik ve medikal estetik uygulamalardan kadınlar kadar erkekler de faydalanıyor. Dolayısıyla “sadece kadınlar estetik ya da cilt bakımı yaptırır” algısının ortadan kalktığını söyleyebilirim. Erkek danışanlarımızın en çok tercih ettiği uygulamaların hangileri olduğuna yazımda yer verdim. Keyifli okumalar diliyorum.

16.08.2021

Lazerle Tüm Göz Çevresini Gençleştirme

Göz çevresi yaşlanmayı en hızlı ele veren, en hızlı çöken ve kırışıklıkların en belirgin olduğu bölgedir. Bazı insanlarda genetik olarak göz kapağı özellikle üst göz kapağı çok hızlı sarkmaktadır. Bu kozmetik olarak kötü bir görüntü oluşturmanın yanı sıra hastalarda; görmeyi engelleme, ağrı, yorgunluk, baş ağrısı yada migrenin tetiklenmesi gibi sorunlar yaratmaktadır.

3.03.2021

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Blefaroplasti ile gözler daha canlı ve daha genç bir görünüm sağlanabilir. Blefaroplasti, göz kapaklarının işlevini ve kişinin özgüvenini artırır. Daha enerjik bir görünüm kazandırdığı için iş hayatında da avantaj sağlar.

27.01.2021

Gözleriniz Sizi Yaşlı mı Gösteriyor?

Gözleriniz, insanların size baktıklarında fark ettikleri ilk özelliktir. Gözleriniz sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteriyorsa veya sizi yorgun ya da öfkeli gösteriyorsa, göz kapağı cerrahisinden faydalanabilirsiniz.

22.12.2020

Göz kapağı düşüklüğü nasıl tedavi edilir?

Göz kapağı düşüklüğü yorgun görünümün en önemli sebeplerinden birisidir. Günlük hayatımızda sosyal çevremizden aldığımız tepkiler bizim hayatımızı önemli derecede etkilemektedir. Bugün iyi uyumadın mı, yorgun görünüyorsun gibi sorularla zaman zaman hepimiz karşı karşıya kalırız. Ancak bunun gibi soruların artması öz güvenimizde azalmaya ve kendimizi kötü hissetmemize neden olabilmektedir. Bu soruların temelinde sıklıkla göz kapağı düşüklüğü gelmektedir.

22.12.2020

Ameliyatsız Lazerle Göz Kapağı Estetiği

Göz çevresi yaşlanmayı en hızlı ele veren, en hızlı çöken ve kırışıklıkların en belirgin olduğu bölgedir. Bazı insanlarda genetik olarak göz kapağı, özellikle üst göz kapağı çok hızlı sarkmaktadır. Bu kozmetik olarak kötü bir görüntü oluşturmanın yanı sıra hastalarda; görmeyi engelleme, ağrı, yorgunluk, baş ağrısı ya da migrenin tetiklenmesi gibi sorunlar yaratmaktadır.

12.11.2020

Göz kapağı estetiğinde yeni uygulamalar

Göz kapağı estetiği belki de son zamanlarda herkesin en çok konuştuğu estetik konulardan biri oldu. İlgi çekmesindeki temel neden işlemlerin basit ve etkili olması. Üst ve alt göz kapağında yapılacak işlemler ve medikal uygulamaları sıraladık...

28.09.2020

Alt göz kapağı estetiği

Alt göz kapağı estetiği, torbalanma ve cilt fazlalığının neden olduğu yorgun ve yaşlı görünmeyi gidermek için yapılır.

23.09.2020

Üst göz kapağı estetiğiyle ilgili merak edilenler

Yüzümüzde ilk yaşımızı ele veren bölge göz çevremizdir. Üst göz kapağı ameliyatı üst göz kapağı cildinin sarkıklığını ve torbalanmayı gidermek için yapılır.

19.05.2020

Yüz germe estetiği nedir, kimlere uygulanır?

Yüz germe yüzdeki yaşlanmaya bağlı sarkmaları, kırışıkları gererek ve asarak gidermeye yarayan operasyonel bir yöntemdir.

18.03.2020

Aynı anda birden fazla estetik yapılabilir mi?

Bazı durumlarda hastaların yüzlerinde ya da vücutlarında iyileştirmek istedikleri birden fazla estetik problemleri olabilir. Tek bir operasyonla birden fazla sorunundan kurtulmak isteyebiliyorlar. Bunun için kişinin genel sağlık durumunun yerinde olması gereklidir. Burun estetiği ile diğer yüz gençleştirme operasyonları ya da meme estetiği ile bölgesel incelme sağlayan liposuction teknikleri bir arada uygulanabilir.

20.01.2020

Yaşlanma belirtileri giderilebilir mi?

20’li yaşların ortasından başlayarak 30’lu yaşlara kadar ilk yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlar. İlk belirtiler ortaya çıktıktan hemen sonra çizgiler hızla derinleşmeye ve yayılmaya başlar. Göz ardı edilemeyecek kadar hatta yüz ifadesini değiştirecek kadar artar. Bu gibi durumlarda yaşınızı ele veren ilk belirtileri durdurmaya başlayabilirsiniz.

5.01.2020

Ameliyatsız göz çevresi estetikleri

Göz ve göz çevresi ile ilgili yaşlanma belirtileri hakkında hastaların çok sayıda şikayeti olabilir. Bu sorunların arasında yaygın olarak kırışık, kaş düşüklüğü, göz altı morluğu ve göz kapağı sarkmaları sayılabilir. Günümüzde tüm bu sorunların cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler ile tedavisi mümkün.

16.09.2019

Göz kapaklarınız göze gelmesin

Günümüzde göz kapağı estetiği en sık yapılan ameliyatlardan birisi haline geldi. Yaşın ilerlemesiyle birlikte yüzde ilk oluşan yaşlılık belirtilerinden birisi üst göz kapağında sarkma oluyor.

19.08.2019
Göz kapağı estetiğiyle daha genç görünün

Göz kapağı estetiğiyle daha genç görünün!

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Op. Dr. Sabri Algun Aka, göz kapağı estetiği hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.Yüz yaşlanması genellikle gözlerin etrafından başlar. Sarkıklık, ağır kapaklar, fazla cilt, torbalanmalar ve göz kapaklarındaki istenmeyen dolgunluk yorgun veya üzgün bir görünüme neden olabilir. Estetik değişiklikler genellikle göz kapaklarındaki fonksiyonel değişikliklerle birlikte gider; üst göz kapaklarındaki fazla doku görüşü engelleyebilir ve bu dokunun alınması hem görüş alanını iyileştirirken aynı zamanda bölgeye daha genç bir görünüm sağlar.

26.06.2019
Kadınların göz kapağı 10 yıl daha erken düşüyor

Kadınların göz kapağı 10 yıl daha erken düşüyor

Kadınlar 30, erkekler 40’lı yaşlardan itibaren göz kapağı düşüklüğü problemini yaşamaya başlıyorlar. Bunun nedeni ise kadınların cilt yapısının erkeklere kıyasla daha ince ve hassas bir dokuya sahip olması.

25.11.2018