EKSTRA
MENÜ

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Göz Kapağı Estetiği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 201 Göz Kapağı Estetiği haberi bulunmuştur.

Göz Kapağı Estetiği Haberleri

Göz kapağı ameliyatı ile ilgili bilinmesi gerekenler

Göz kapağı ameliyatı ile ilgili bilinmesi gerekenler

Göz kapağı bozulması ve tedavisi hakkında bilgiler veren Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Murat Ayan, "Göz kapağı estetiği ameliyatının amacı sadece estetik bir görünüşe kavuşmak değildir. Hastalarda aynı zamanda görüş alanının artmasına ve yorgunluk hissinin geçmesine de etki etmektedir" dedi.

17.09.2020Kişisel Bakım
Akıllı mercekle gözlükten kurtulmak mümkün mü

Akıllı mercekle gözlükten kurtulmak mümkün mü?

Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve Oküloplastik Cerrahı Op. Dr. Erhan Dilek, 'akıllı mercek' ile insanların gözlük ihtiyacının ortadan kalktığını belirterek, "Hasta gözlüksüz olarak hem uzağı hem yakın ve orta seviyeyi net olarak görebilmektedir" dedi.

21.08.2020Sağlık
Kısa Sürede Yapılan Ağrısız Göz Estetiği Uygulamaları

Kısa Sürede Yapılan Ağrısız Göz Estetiği Uygulamaları

Artık bıçak altına yatmadan, kısa sürede göz estetiği uygulaması yaptırmak mümkün! Ağrısız, acısız ve kısa sürede gerçekleşen göz çevresi estetiğini Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Sultan Kaya Ünsal anlattı.

22.07.2020Kişisel Bakım
Yaz Aylarında Görülen Migren Ağrılarına Dikkat

Yaz Aylarında Görülen Migren Ağrılarına Dikkat

Migren günümüz dünyasında yaşadığımız tempoya hiç de uygun olmayan, ciddi maddi ve manevi kayıplara eşlik eden ve sık görülen bir hastalıktır. Bir hastalığın tedavi edilmesi öncesinde doğru bir şekilde tetkik edilmesi prensibi bu hastalıkta da geçerliliğini korumaktadır.

8.07.2020İyi Yaşam
Göz kapağı estetiği sonrası şişlik normal mi

Göz kapağı estetiği sonrası şişlik normal mi?

“Yıllar içinde yer çekiminin etkisi ile kaş bölgesinin çökmesi, üst göz kapaklarında birikmeye neden olmaktadır. Yanak bölgesinin sarkması ise alt göz kapağının altında bulunan desteğin kaybına ve oluklaşma, torbalanma gibi sorunların oluşmasına yol açmaktadır. Bu sorunların kalıcı olarak çözümü ancak ameliyatla mümkündür” diyen Op.Dr. Diren Çelik, göz kapak problemlerine dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

25.05.2020Sağlık
Plastik cerrahi nedir Plastik cerrahi neye ve hangi hastalıklara bakar

Plastik cerrahi nedir? Plastik cerrahi neye ve hangi hastalıklara bakar?

Plastik cerrahi; bireyin dış görünümündeki sorunları giderek daha huzurlu, daha güvenli, etrafıyla ve kendisi ile daha barışık olmalarında destek olur. Tabii ki kendine güven ve mutlu olma yalnızca estetik güzellik ile olmaz. Fakat oldukça önemli unsurlar içerisinde de yer almaktadır. Peki, plastik cerrahi hangi hastalıklara bakmaktadır? İşte detaylar.

9.03.2020Sağlık
Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı ve çevresinde meydana gelen sıkıntılar nedeni ile zaman içerisinde estetik cerrahi alanında göz kapağı estetiği adı altında yeni nesil bir tedavi yöntemi geliştirildi. Geliştirilen bu tedavi yöntemi sayesinde son derece acısız bir şekilde göz kapağınız ile alakalı tüm sorunların önüne geçebilmek mümkün hale geldi. Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Yüzer konu hakkında bilgiler verdi.

Yaz ayında migren ağrılarına dikkat

Yaz ayında migren ağrılarına dikkat!

Migren günümüz dünyasında yaşadığımız tempoya hiç de uygun olmayan, ciddi maddi ve manevi kayıplara eşlik eden ve sık görülen bir hastalıktır. Bir hastalığın tedavi edilmesi öncesinde doğru bir şekilde tetkik edilmesi prensibi bu hastalıkta da geçerliliğini korumaktadır. Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Diren Çelik konu hakkında bilgiler verdi.

25.07.2019Sağlık
Göz kapağı estetiğiyle daha genç görünmek mümkün

Göz kapağı estetiğiyle daha genç görünmek mümkün!

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka, göz kapağı estetiği hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

21.05.2019Sağlık
Göz Kapağı Estetiği Nedir

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağı estetiği sayesinde daha genç ve canlı görünmek mümkün. Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Barış Yeniad konu ile ilgili bilgiler verdi.

26.04.2019Kişisel Bakım
Ameliyatsız göz kapağı düşüklüğü tedavisi nasıl yapılır

Ameliyatsız göz kapağı düşüklüğü tedavisi nasıl yapılır?

Göz kapağı düşüklüğü problemiyle karşı karşıyaysanız ve bu duruma son vermek istiyorsanız ameliyatsız tedaviyle istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Bu problemin sebeplerini anlatan Dr. Yasemin Savaş, ameliyatsız göz kapağı tedavisiyle ilgili de merak edilen her şeyi anlattı.

15.03.2019Kişisel Bakım
Ameliyatsız göz kapağı estetiği hakkında merak edilen her şey

Ameliyatsız göz kapağı estetiği hakkında merak edilen her şey

Göz kapağı düşüklüğü problemiyle karşı karşıyaysanız ve bu duruma son vermek istiyorsanız ameliyatsız tedaviyle istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Bu problemin sebeplerini anlatan Dr. Yasemin Savaş, ameliyatsız göz kapağı tedavisiyle ilgili de merak edilen her şeyi yanıtladı.

Zamanın İzlerini Göz Estetiği İle Silin

Zamanın İzlerini Göz Estetiği İle Silin

Yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan sarkık göz kapakları, gülünce belirginleşen kaz ayakları ağrısız, acısız ve kısa sürede tedavi edilebiliyor. Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Sultan Kaya Ünsal göz estetiğindeki trendleri ve ameliyatsız yöntemleri anlattı.

Göz Çevresi Estetikleri Nelerdir

Göz Çevresi Estetikleri Nelerdir?

Göz ve göz çevresi ile ilgili yaşlanma belirtileri hakkında hastaların çok sayıda şikayeti olabilir. Bu sorunların arasında yaygın olarak kırışık, kaş düşüklüğü, göz altı morluğu ve göz kapağı sarkmaları sayılabilir. Günümüzde tüm bu sorunların cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler ile tedavisi mümkün. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk göz çevresindeki yaşlanma belirtilerinin tedavisi için uygulanan teknikleri sizler için anlattı.

24.09.2018Kişisel Bakım
Doğuştan göz kapağı düşüklüğü neden olur

Doğuştan göz kapağı düşüklüğü neden olur?

Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya cevaplıyor: Doğuştan göz kapağı düşüklüğü neden olur, ne zaman müdahale edilmelidir?

27.08.2017Sağlık
Ameliyatsız göz kapağı estetiği mümkün mü

Ameliyatsız göz kapağı estetiği mümkün mü?

Göz kapağı ameliyatlarının en sık yapılan estetik ameliyatlar arasında yer aldığını belirten Göz Hastalıkları Uzmanı, Oküloplastik Cerrah Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, ameliyatsız göz kapağı estetiği hakkında açıklamalarda bulundu.

17.02.2017Kişisel Bakım
Başarısız göz kapağı ameliyatları ne gibi sonuçlar doğurur

Başarısız göz kapağı ameliyatları ne gibi sonuçlar doğurur?

Gözkapağına yapılacak hiçbir müdahalenin kapanma ve açılma yeteneğini bozmaması gerektiğini söyleyen Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, başarısız göz kapağı ameliyatlarının ne gibi sonuçlar doğurabileceğini anlattı.

6.12.2016Sağlık
Göz kapağı estetiği nedir

Göz kapağı estetiği nedir?

Yaş ilerledikçe göz kapaklarında sarkma ve torbalar oluşuyor!

26.08.2016Kişisel Bakım
Estetikte abartıdan uzak durun

Estetikte abartıdan uzak durun!

Estetik Cerrahi günümüzde çokça talep edilen ve oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyan bir sektör halini aldı. Sadece yurt içinde değil, yurt dışından da pek çok hasta bugün estetik ameliyatlar için İstanbul’a gelerek Türk cerrahların kapısını çalıyor. Peki, estetik cerrahide de bazı işlemler moda olabilir mi? Büyük vaatlerde bulunan her uygulamaya güvenmeli miyiz? Neden bazı işlemler bir anda gündeme oturup, bir süre sonra unutuluyor? Her zaman büyük ve göze çarpan mı idealdir? Tüm bu soruların cevaplarını Estetik, Rekonstrüktif ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mert Demirel’den aldık.

20.07.2016Sağlık
Göz kapağı estetiği hakkında merak edilenler

Göz kapağı estetiği hakkında merak edilenler

Göz kapakları gözlerin korunması ve görme fonksiyonuna yardım etmesi ile birlikte yüzün estetik görünümünde en önemli öğelerden biridir. Gözler karşılıklı ilk bakış ve bakışın devamında en çok en çok görüş alanında olan bölgedir. Bu nedenle göz bölgesinin etkileyici özelliği diğer bölgelerden daha çok öneme sahiptir.

5.05.2016Sağlık
Göz kapağı hastalıklarına dikat

Göz kapağı hastalıklarına dikat

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay, göz kapağı hastalıklarının her yaşta görülebilen ve bazen de tedavisinin bekletilmeden yapılması gereken hastalık olduğunu belirtti.

4.05.2016Sağlık
Estetikte merak edilen 10 yanlış - 10 doğru

Estetikte merak edilen 10 yanlış - 10 doğru!

Çevremizdeki insanların yargıları ile karşılaşıyoruz, peki bunların hangileri yanlış?

29.04.2016Kişisel Bakım
Hangi estetik ameliyat ne zaman yaptırılmalıdır

Hangi estetik ameliyat ne zaman yaptırılmalıdır?

Estetik ameliyat yaptırmayı düşünenlerin en çok merak ettikleri sorulardan birisi de estetik operasyonun yılın hangi zamanında gerçekleşmesi gerektiği.

16.02.2016Sağlık
Brad Pitt’in Estetik Dosyası

Brad Pitt’in Estetik Dosyası

Brad Pitt, dünyanın en çekici erkeklerinden birisi olarak kabul ediliyor. 53 yaşındaki bu ünlü oyuncunun estetik uygulamalarla arasının nasıl olduğunu, herhangi bir işlem yaptırıp yaptırmadığını Estetik Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur inceledi ve açıkladı.

15.02.2016Kişisel Bakım

Yazar Sonuçları

Göz kapağı estetiğinde yeni uygulamalar

Göz kapağı estetiği belki de son zamanlarda herkesin en çok konuştuğu estetik konulardan biri oldu. İlgi çekmesindeki temel neden işlemlerin basit ve etkili olması. Üst ve alt göz kapağında yapılacak işlemler ve medikal uygulamaları sıraladık...

28.09.2020

Alt göz kapağı estetiği

Alt göz kapağı estetiği, torbalanma ve cilt fazlalığının neden olduğu yorgun ve yaşlı görünmeyi gidermek için yapılır.

23.09.2020

Üst göz kapağı estetiğiyle ilgili merak edilenler

Yüzümüzde ilk yaşımızı ele veren bölge göz çevremizdir. Üst göz kapağı ameliyatı üst göz kapağı cildinin sarkıklığını ve torbalanmayı gidermek için yapılır.

19.05.2020

Yüz germe estetiği nedir, kimlere uygulanır?

Yüz germe yüzdeki yaşlanmaya bağlı sarkmaları, kırışıkları gererek ve asarak gidermeye yarayan operasyonel bir yöntemdir.

18.03.2020

Aynı anda birden fazla estetik yapılabilir mi?

Bazı durumlarda hastaların yüzlerinde ya da vücutlarında iyileştirmek istedikleri birden fazla estetik problemleri olabilir. Tek bir operasyonla birden fazla sorunundan kurtulmak isteyebiliyorlar. Bunun için kişinin genel sağlık durumunun yerinde olması gereklidir. Burun estetiği ile diğer yüz gençleştirme operasyonları ya da meme estetiği ile bölgesel incelme sağlayan liposuction teknikleri bir arada uygulanabilir.

20.01.2020

Yaşlanma belirtileri giderilebilir mi?

20’li yaşların ortasından başlayarak 30’lu yaşlara kadar ilk yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlar. İlk belirtiler ortaya çıktıktan hemen sonra çizgiler hızla derinleşmeye ve yayılmaya başlar. Göz ardı edilemeyecek kadar hatta yüz ifadesini değiştirecek kadar artar. Bu gibi durumlarda yaşınızı ele veren ilk belirtileri durdurmaya başlayabilirsiniz.

5.01.2020

Ameliyatsız göz çevresi estetikleri

Göz ve göz çevresi ile ilgili yaşlanma belirtileri hakkında hastaların çok sayıda şikayeti olabilir. Bu sorunların arasında yaygın olarak kırışık, kaş düşüklüğü, göz altı morluğu ve göz kapağı sarkmaları sayılabilir. Günümüzde tüm bu sorunların cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler ile tedavisi mümkün.

16.09.2019

Göz kapaklarınız göze gelmesin

Günümüzde göz kapağı estetiği en sık yapılan ameliyatlardan birisi haline geldi. Yaşın ilerlemesiyle birlikte yüzde ilk oluşan yaşlılık belirtilerinden birisi üst göz kapağında sarkma oluyor.

19.08.2019
Göz kapağı estetiğiyle daha genç görünün

Göz kapağı estetiğiyle daha genç görünün!

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Op. Dr. Sabri Algun Aka, göz kapağı estetiği hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.Yüz yaşlanması genellikle gözlerin etrafından başlar. Sarkıklık, ağır kapaklar, fazla cilt, torbalanmalar ve göz kapaklarındaki istenmeyen dolgunluk yorgun veya üzgün bir görünüme neden olabilir. Estetik değişiklikler genellikle göz kapaklarındaki fonksiyonel değişikliklerle birlikte gider; üst göz kapaklarındaki fazla doku görüşü engelleyebilir ve bu dokunun alınması hem görüş alanını iyileştirirken aynı zamanda bölgeye daha genç bir görünüm sağlar.

26.06.2019
Kadınların göz kapağı 10 yıl daha erken düşüyor

Kadınların göz kapağı 10 yıl daha erken düşüyor

Kadınlar 30, erkekler 40’lı yaşlardan itibaren göz kapağı düşüklüğü problemini yaşamaya başlıyorlar. Bunun nedeni ise kadınların cilt yapısının erkeklere kıyasla daha ince ve hassas bir dokuya sahip olması.

25.11.2018

İlk önce göz çevresi yaşlanıyor

Aşırı mimik kullanımı ve zamanla ciltteki nem ile elastikiyet kaybı cildin kırışarak yaşlanmasına yol açıyor.

2.07.2018
Estetik operasyonlar hangi mevsimde yaptırılmalı

Estetik operasyonlar hangi mevsimde yaptırılmalı?

İnsanlar, hoşlanmadığı bölgelerinden dolayı, mutsuz ve rahatsız oldukları bölgelerini değiştirmek amacıyla estetik ameliyatlarına başvuruyorlar. Daha mutlu ve öz güvenli hissedeceklerine inandıkları için estetik operasyonlara başvuruyorlar. Tanınan kolay imkanlar sayesinde artık bu operasyonların kişilerin yeni görünümlerine kavuşmalarına yardımcı oluyor. Bu sebeple hastalar daha öz güvenli, güven sorunu olmadan, günlük sosyal yaşamlarında, özel hayatlarında daha mutlu ve sağlıklı hissedebiliyorlar.

6.11.2017

Göz çevresi gençleştirilebilir

Cerrahi veya cerrahi olmayan teknikler ile bakışınız değişecek!

6.11.2017

Göz kapağı estetiğiyle ilgili merak edilenler

Alt göz kapağındaki fazla deri katlanmalara ve kırışıklıklara neden olur.

9.10.2017

Göz Kapağı Estetiği İçin Uygun Aday mısınız?

Göz Kapağı estetiği kulağa korkutucu gelsede belli bir yaşın üstündeyseniz yaptırmanız sağlığınız ve yüz hatlarınız için oldukça idealdir. İşte şimdide bu konu hakkındaki uzmanımız Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Volkan Hürmeriç'e kulak verin...

21.12.2016
Birkaç haftada genç göz kapakları ve migrensiz yaşam

Birkaç haftada genç göz kapakları ve migrensiz yaşam

Üst göz kapağında gevşemiş, sarkmış ve diriliğini kaybetmiş deri parçasını alarak sarkıklık gideriliyor.

1.06.2016
“Lucy” filmindeki bu sahnenin gelin adaylarıyla ne ilgisi var

“Lucy” filmindeki bu sahnenin gelin adaylarıyla ne ilgisi var?

“Lucy” filmindeki bir sahnede ünlü oyuncu Morgan Freeman, şunu dile getiriyor: “Hücreler, uygun ortam bulduğunda çoğalmayı tercih ederler.” Bu cümle bize estetik operasyonlar hakkında ipucu veriyor.

26.04.2016