EKSTRA
MENÜ

Okul Öncesi

Okul Öncesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Okul Öncesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.166 Okul Öncesi haberi bulunmuştur.

Okul öncesi eğitim, çocuğun doğumundan başlayarak ilköğretime başladığı döneme kadar geçirdiği süreç olarak tanımlanabilir. İlköğretime başlama yaşı da ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. .

Türkiye'de yuva, anaokulu ve kreş gibi adlarla anılır. Bazı ülkelerde (örneğin ABD) okulöncesi eğitimin ikinci aşaması (genellikle 3-6 ya da 4-6 yaş arası) İlköğrenimin parçası sayılırken, bazısında (örn. Almanya) İlkokul çağına gelmekle birlikte yeterince olgunlamamış çocuklar için bir ara aşamayla (Schulkindergarten) yer verilir.

Okul Öncesi Haberleri

Son dakika... Samsundaki vahşete tepki gösterdi... Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni adımı açıkladı

Son dakika... Samsun'daki vahşete tepki gösterdi... Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni adımı açıkladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi'ne katıldı. Erdoğan konuşmasında Samsun'da cadde ortasında dövülen kadının Türkiye'yi ayağa kaldıran görüntüleriyle ilgili konuştu. Vahşete tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadına şiddete karşı atacakları yeni adımı ''Şimdi Meclis'te yeni bir komisyon oluşturuyoruz. Kadınların şiddete maruz bırakılmasına müsaade edemeyiz'' diyerek anlattı.

8.03.2021Gündem
Edirnenin Keşan ilçesinde bazı okullarda yüz yüze eğitime 10 gün ara verildi

Edirne'nin Keşan ilçesinde bazı okullarda yüz yüze eğitime 10 gün ara verildi

Türkiye'nin koronavirüs risk haritasında "çok yüksek risk" grubunda yer alan Edirne'nin en çok vaka bulunan ilçelerinden Keşan'da, bazı okullarda yüz yüze eğitime ara verildi.

8.03.2021Gündem
Gülben Ergen “Beni yıllardır ‘Demir Lady’ diye lanse ettiler”

Gülben Ergen “Beni yıllardır ‘Demir Lady’ diye lanse ettiler”

Çalışkan bir insan… Elini attığı her konuda başarılı iş çıkaran bir isim… Üç erkek evlat annesi, söylediği şarkılarla binlerce insanın beğenisini kazanmaya devam ediyor. Oyunculuk yapıyor. Zaman zaman gazetecilik de yapıyor. Kadın olmanın en belirgin özelliği “eğergayretli bir insansanız yorulmazsınız” diyor. Konuşmayı çok seviyor. Hiç susmuyor. O hiç yorulmuyor, çalışırken gözlerinin içi ışık ışık oluyor. Böylesine bir enerjiye ve ülkemizin bilinen en ünlü totemine sahip sanatçısı Gülben Ergen….

8.03.2021Keyif
Keşanda yüz yüze eğitime 10 gün ara

Keşan'da yüz yüze eğitime 10 gün ara

Türkiye'nin koronavirüs risk haritasında çok yüksek risk grubunda yer alan Edirne'nin Keşan ilçesinde bazı okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullarda yüz yüze eğitime ara verildi.

7.03.2021Gündem
Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak Risk haritası yayınlanacak mı Bakan Koca yanıtladı

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Risk haritası yayınlanacak mı? Bakan Koca yanıtladı

Kabine Toplantısı'nın tarihi, yeni hafta öncesi gündeme geldi. 1 Mart'ta gerçekleşen Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada hafta sonu yasağı düşük ve orta riskli olan toplam 42 kentte tamamen kaldırılırken, yüksek ve çok riskli şehirlerde ise sadece pazar günü uygulanacağını belirtti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada "risk haritası da 15 günde bir yayınlanacak" ifadesini kullandı. Gözler şimdi bu haftaki Kabine Toplantısı kararlarında. İşte, ayrıntılar.

6.03.2021Gündem
Elif ile Alp serisinin 4’ncü kitabı ‘Okul Heyecanı’ çocuklarla buluşuyor

Elif ile Alp serisinin 4’ncü kitabı ‘Okul Heyecanı’ çocuklarla buluşuyor

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün COVID-19 salgını döneminde psikolojik sağlamlığı artırmak amacıyla okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için yayımladığı Psikoeğitsel Etkinlikler Kitapçığı ‘Elif ile Alp’ serisinin dördüncüsü ‘Okul Heyecanı’, e-Kitap olarak paylaşıldı.

5.03.2021Eğitim
Okullar yüz yüze eğitime geçti; kırtasiyelerde hareketlilik başladı

Okullar yüz yüze eğitime geçti; kırtasiyelerde hareketlilik başladı

TURUNCU kategoride yer alan Karaman'da okul öncesi, ilkokul, 8'inci ve 12'nci sınıfların yüz yüze eğitime geçmesiyle kırtasiyelerde de hareketlilik başladı. Kırtasiyeci Mehmet Danış, "Son 1 yılda pandemiden çocuklarımız ne kadar etkilenmişse bizler de o kadar etkilendik çünkü bizlerin işleri onlarla bağlantılı. Onlar var ise bizler varız. Okulların açılmasıyla hazırlık ve okul çalışmaları, kitap tanıtımları yapıyoruz. Hareketlilik başladı" dedi.

5.03.2021Gündem
Yarın İstanbulda sokağa çıkma yasağı var mı İşte hafta sonu sokağa çıkma yasağının detayları

Yarın İstanbul'da sokağa çıkma yasağı var mı? İşte hafta sonu sokağa çıkma yasağının detayları

1 Mart Pazartesi günü alınan normalleşme kararları ile birlikte bazı illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı kalktı. Türkiye'nin en kalabalık şehri olan İstanbul'da bulunan vatandaşlar, cumartesi ve pazar günleri sokağa çıkma yasağı olup olmadığını merak ediyor. Peki, Yarın İstanbul'da sokağa çıkma yasağı var mı? İşte hafta sonu sokağa çıkma yasağının detayları...

5.03.2021Gündem
Çocuklar hangi yaşta, hangi sporu yapmalı

Çocuklar hangi yaşta, hangi sporu yapmalı?

Sağlıklı olmak ve sağlıklı kalmak için 7'den 70'e herkes için önemli aktivitelerden birinin spor yapmak olduğunu söyleyen İstanbul Rumeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekrasyon Bölümü Ar. Gör. Ayşenur Kurt, "Çocuklar belli bir yaş aralığında değil her yaşta fiziksel aktivite içerisinde bulunmalıdır" ifadelerini kullandı.

4.03.2021Sağlık
Okullar kaç gün olacak Haftada kaç gün okula gidilecek MEB duyurdu İşte ilkokul ve ortaokulların ders saatleri

Okullar kaç gün olacak? Haftada kaç gün okula gidilecek? MEB duyurdu! İşte ilkokul ve ortaokulların ders saatleri

Okulların açılış tarihi, Kabine Toplantısı'nın ardından belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eğitim öğretim takvimi ile ilgili yaptığı açıklamanın ardından, 2 Mart Salı itibarıyla ülke genelinde yüz yüze eğitimin ilk aşamasına geçiş yapıldı. Düşük ve orta riskli olarak tanımlanan illerde, tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde yüz yüze eğitim gerçekleştirilecek. Okulların açılış tarihi, yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni normalleşme süreciyle illerin risk durumuna göre belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen açıklamada da ilkokul ve ortaokulların ders saatleri de belli oldu. Peki, okullar kaç gün olacak? İşte, yüz yüze eğitimin detayları.

3.03.2021Gündem
Bakan Varank: Yatırımcıların Türkiyeye ilgisi artıyor

Bakan Varank: Yatırımcıların Türkiye'ye ilgisi artıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, yatırımcıların Türkiye'ye ilgisinin arttığını belirterek, ''Önümüzdeki hafta Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanacak ekonomik reform paketi ile yatırımcılar bakımından ülkemizi çok daha cazip hale getirmeyi hedefliyoruz" dedi.

3.03.2021Ekonomi

New York Times'dan çarpıcı araştırma! Okullar açılacak ama hangi senaryo güvenli?

Okulların yeniden açılması ve yüz yüze eğitime devam edilmesi sadece Türkiye'de değil, ABD'de de gündemin önemli bir parçası. New York Times'ın yaptığı araştırma ise kapalı sınıflarda öğrenciler arası Covid-19 bulaşını en aza indirgemenin yollarını 3 farklı senaryo ile gösteriyor

3.03.2021Dünya
Ankarada hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı

Ankara'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı Ankara başta olmak üzere pek çok ilde merak konusu oldu. Ankara'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusuna yanıt arayan pek çok kişi, internet üzerinden detayları merakla araştırmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı'nın yayımladığı risk haritasında orta risk grubunda yer alan Ankara, sokağa çıkma yasağında belirli esnemelerin yaşanacağı illerden birisi olacak. İşte, Ankara'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı hakkında detaylı bilgiler

3.03.2021Gündem
Bakanlık tek tek açıkladı Yüz yüze eğitimin detayları belli oldu

Bakanlık tek tek açıkladı! Yüz yüze eğitimin detayları belli oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı, ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokulları ve liselerde yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir ders saatinin 30 dakika ve teneffüslerin 10 dakika olmasına karar verdi. Düşük ve orta riskli illerde bulunan ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarında Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri yüz yüze eğitimle yapılacak. Bütün risk gruplarındaki illerde bulunan ortaokulların 8. sınıflarında haftada 12 ders saati yüz yüze eğitim yapılması durumunda Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri, 22 ders saati yüz yüze eğitim yapılması durumunda Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ile din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri gerçekleştirilecek.

3.03.2021Gündem
MEBten okullara ilişkin duyuru: Okullar hangi illerde açıldı Sınavlar ne zaman yapılacak

MEB'ten okullara ilişkin duyuru: Okullar hangi illerde açıldı? Sınavlar ne zaman yapılacak?

Yüz yüze eğitimin ikinci aşaması seyreltilmiş ve kademeli olacak şekilde başladı. Düşük ve orta riskli olarak tanımlanan illerde tüm kademelerde, diğer şehirlerdeyse okul öncesi, ilkokullar, 8 ve 12’nci sınıflar okullarda ders başı yaptı. Peki, okullar hangi illerde açıldı? Sınavlar ne zaman yapılacak?

3.03.2021Gündem
Bazı sınıflar için ders zili çaldı, yine okullu olduk

Bazı sınıflar için ders zili çaldı, yine okullu olduk

Yüz yüze eğitimin ikinci aşaması seyreltilmiş ve kademeli olacak şekilde başladı.

3.03.2021Eğitim
Hangi şehirde ne yasak, ne serbest

Hangi şehirde ne yasak, ne serbest?

Sağlık Bakanlığı, illerin risk durumuna göre 4 farklı renkle gösterildiği haritayı paylaştı. Haritada düşük riskli iller mavi, orta riskli iller sarı, yüksek riskli iller turuncu, çok yüksek riskli iller ise kırmızı olarak gruplandırıldı. Risk durumları aynı zamanda illerde uygulanacak yasak ve kısıtlamalar için de belirleyici olacak. İşte 81 ilin risk haritasına göre yasak ve serbest olan uygulamalar...

3.03.2021Gündem
Yeni normalleşme sürecinde Ankara için yeni kararlar 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için sokak yasağı kalktı

Yeni normalleşme sürecinde Ankara için yeni kararlar! 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için sokak yasağı kalktı

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun kararına göre, il genelinde hafta içi ve hafta sonlarında 21.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 20 yaş altı genç ve çocukların sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı. Bu kişiler, toplu taşıma araçlarını kullanabilecek.

2.03.2021Gündem
Çok yüksek riskli grubundaki iller arasında Trabzon’da korkutan görüntüler...

'Çok yüksek riskli' grubundaki iller arasında! Trabzon’da korkutan görüntüler...

Türkiye'nin en riskli illeri arasında yer alan Trabzon'dan korkutan görüntüler gelmeye devam ediyor. Trabzon’da, cadde ve sokaklardaki insan yoğunluğu dikkat çekti.

2.03.2021Gündem
Hangi illerde okullar açılacak, kaç gün olacak Yüz yüze eğitimin başladığı iller ve detaylar

Hangi illerde okullar açılacak, kaç gün olacak? Yüz yüze eğitimin başladığı iller ve detaylar

Hangi illerde okulların açılacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Okulların açılacağı iller Kabine Toplantısı’nın ardından belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Okullar, Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8. ve 12. sınıflarda eğitim-öğretime açılacaktır.’ dedi ve açıklamasının devamında risk grubuna göre hangi illerde ortaokullar ve liseler dahil eğitime başlanılacağını duyurdu. İşte 2 Mart Salı itibarıyla ülke genelinde başlayan kademeli yüz yüze geçiş sürecinin detayları

2.03.2021Gündem
İstanbulda yeni kontrollü normalleşmenin ilk günü

İstanbul'da yeni kontrollü normalleşmenin ilk günü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklama ile koronavirüste yeni kontrollü normalleşme adımları atıldı. Buna göre, İstanbul'da lokanta, kafe ve kıraathaneler önlemler ile yüzde 50 olarak hizmet vermeye başladı. Okul öncesi ve ilkokul öğrencileri de ders başı yaptı.

2.03.2021Gündem
5.6.7. sınıflar ne zaman açılacak ve okula başlayacak İşte, tüm illerdeki son durum

5.6.7. sınıflar ne zaman açılacak ve okula başlayacak? İşte, tüm illerdeki son durum

İlkokul, ortaokul ve liselerde okullar ne zaman açılacak sorusuna en net yanıt Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. Özellikle 5,6,7. sınıf öğrencilerinin merakla araştırdığı konu hakkındaki detayları açıklayan Milli Eğitim Bakanlığı, detayları maddeleyerek açıkladı. 2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanacak. İşte, 5.6.7. sınıflar ne zaman açılacak ve okula başlayacak sorusuyla ilgili detaylı bilgiler

2.03.2021Gündem
Ankara, Gaziantep ve Hatayda okullar açılacak mı MEB ve Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı

Ankara, Gaziantep ve Hatay'da okullar açılacak mı? MEB ve Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı

Ankara, Hatay ve Gaziantep’te yaşayan vatandaşlar okulların açılıp açılmayacağını araştırmaya başladılar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ‘2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanacak.’ denildi. Gaziantep, Ankara ve Hatay ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde eğitim-öğretime başlanacak iller arasında yer alıyorlar.

2.03.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu Yeni dönem bu sabah başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! Yeni dönem bu sabah başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kontrollü normalleşme ile ilgili açıklamasının ardından İstanbul'da yüzde 50 kapasiteyle açılacak olan kafe, restoran, pastane gibi işletmeler bugün ilk müşterilerini aldı. Okullarda yüz yüze eğitim başladı.

2.03.2021Gündem
Denizli, Kahramanmaraş, Kırşehirde okullar açılacak mı İşte yüz yüze eğitimin detayları

Denizli, Kahramanmaraş, Kırşehir'de okullar açılacak mı? İşte yüz yüze eğitimin detayları

Kahramanmaraş, Kırşehir ve Denizli’de yaşayan vatandaşlar okulların açılıp açılmayacağını araştırmaya başladılar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ‘2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanacak.’ denildi. Kahramanmaraş, Kırşehir ve Denizli ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde eğitim-öğretime başlanacak iller arasında yer alıyorlar.

2.03.2021Gündem
Samsun - Ordu ve Giresunda okullar açılacak mı İşte en güncel bilgiler

Samsun - Ordu ve Giresun'da okullar açılacak mı? İşte en güncel bilgiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimize daha önce söz verdiğimiz şekilde bugün itibarıyla yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz.' dedi. Bu gelişmenin ardından okulların açılış tarihi merak konusu oldu. Peki, Samsun - Ordu ve Giresun'a okullar açılacak mı?

2.03.2021Gündem
Düğün salonları ne zaman açılacak, açılacak mı Cumhurbaşkanı Erdoğandan açıklama

Düğün salonları ne zaman açılacak, açılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama

Düğün salonlarının açılma tarihine dair araştırmalar, yeni haftanın ilk gününde yoğunlaştı. Konuya dair gelişmeler özellikle işletme sahipleri, yeni evlenecek çiftler ve normalleşme takvimine odaklanan vatandaşlarca yakından takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada nikahlar ve düğünler ile ilgili de açıklama yaptı. İşte detaylar...

2.03.2021Gündem
Halı saha, yüzme havuzları açılacak mı, hangi illerde açılacak Kabine toplantısı ardından kararlar açıklandı

 Halı saha, yüzme havuzları açılacak mı, hangi illerde açılacak? Kabine toplantısı ardından kararlar açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimize daha önce söz verdiğimiz şekilde bugün itibarıyla yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz.' dedi. Yapılan açıklamaya göre, halı saha, yüzme havuzu vb tesislerin açılışında risk grubu dikkate alınacak. Peki, halı saha, yüzme havuzları hangi illerde açılacak?

2.03.2021Gündem
Kahvehaneler ve kıraathaneler açılıyor mu İşte kahvehaneler ve kıraathanelerin durumu

Kahvehaneler ve kıraathaneler açılıyor mu? İşte kahvehaneler ve kıraathanelerin durumu

Kabine toplantısı ardından kahvehaneler ve kıraathanelerin durumu da merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimize daha önce söz verdiğimiz şekilde bugün itibarıyla yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz.' dedi. Bu gelişmenin ardından, yoğun sosyal hareketliliğin olduğu kahvehanelerin ve kıraathanelerin açılıp açılmayacağı soruları da gündeme geldi. Peki, kahvehaneler ve kıraathaneler açılıyor mu? İşte kahvehaneler ve kıraathanelerin durumu

2.03.2021Gündem
Kısıtlamalar (yasaklar) hangi illerde kalktı İşte cumartesi pazar sokağa çıkma yasağının kalktığı iller

Kısıtlamalar (yasaklar) hangi illerde kalktı? İşte cumartesi pazar sokağa çıkma yasağının kalktığı iller

Aylar sonra bazı illerde kısıtlamalar kalktı. Kabine toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kısıtlamaların devam edip etmeyeceği sorularına yönelik olarak "Hafta sonu kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken, yüksek ve çok yüksek illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek. Akşam 21 ile sabah 5 arasındaki sokağa çıkma yasağı sürecek. " açıklamasında bulundu. 81 il, düşük riskli mavi, orta riskli sarı, yüksek riski turuncu ve çok yüksek renkli kırmızı olarak renklere ayrıldı. Renklerle belirtilen risk haritasına göre, illerdeki kısıtlamalar devam edecek veya kalkacak.

2.03.2021Gündem
Kastamonu, Çankırı ve Çorumda okullar açılacak mı MEBden illere göre yüz yüze eğitim açıklaması

Kastamonu, Çankırı ve Çorum'da okullar açılacak mı? MEB'den illere göre yüz yüze eğitim açıklaması

Kabine Toplantısı sonrası okullar açılacak mı, sorusunun yanıtı belli oldu. Koronavirüs kısıtlamaları ile ilgili normalleşme takvimini duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlkokullardaki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır" ifadelerini kullandı. Yüz yüze eğitimin detayları MEB'den gelen yazılı açıklama ile netleşti. Buna göre 2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanacak. Düşük ve orta riskli illerde yüz yüze eğitim okul öncesi kurumlarda tam zamanlı olacak. İşte, Kastamonu, Çankırı ve Çorum'da okulların durumu ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

2.03.2021Gündem
Tunceli, Elazığ ve Malatyada okullar açılacak mı  İlkokul, ortaokul ve liseler için detaylar belli oldu

Tunceli, Elazığ ve Malatya'da okullar açılacak mı? İlkokul, ortaokul ve liseler için detaylar belli oldu

Okullar açılacak mı sorusu, Kabine Toplantısı sonrası Tunceli, Elazığ ve Malatya için belli oldu. Koronavirüs kısıtlamalarında alınan yeni kararları duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlkokullardaki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır" ifadelerini kullandı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre düşük ve orta riskli illerde ise yüz yüze eğitime okul öncesi kurumlarda tam zamanlı, ilkokullarda seyreltilmiş sınıflarda haftada 2 gün olacak. İşte, Tunceli, Elazığ ve Malatya'da yüz yüze eğitimle ilgili ayrıntılı bilgiler.

1.03.2021Gündem
Sivas, Yozgat ve Nevşehirde okullar açılacak mı MEB illere göre yüz yüze açılacak okulları duyurdu

Sivas, Yozgat ve Nevşehir'de okullar açılacak mı? MEB illere göre yüz yüze açılacak okulları duyurdu

Kabine Toplantısı'nın ardından milyonlarca öğrenci, veli ve eğitimcinin beklediği, 'okullar ne zaman açılacak?' sorusu yanıtına kavuştu. Koronavirüs kısıtlamalarına ilişkin bilgiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlkokullardaki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır" ifadelerini kullandı. Eğitim öğretim takvimi ile ilgili MEB'den de yazılı açıklama geldi. Bu kapsamda, 2 Mart Salı günü itibariyle tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim başlayacak. Gözler şimdi Sivas, Yozgat ve Nevşehir'de yüz yüze eğitimin durumunda. İşte, o illerle ilgili ayrıntılı bilgiler.

1.03.2021Gündem
Afyon, Aydın ve Manisa’da okullar açılacak mı Ortaokullar ve liseler hakkında açıklama

Afyon, Aydın ve Manisa’da okullar açılacak mı? Ortaokullar ve liseler hakkında açıklama

Afyon, Aydın ve Manisa’da okulların ne zaman ve nasıl açılacağı belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Okullar, Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8. ve 12. sınıflarda eğitim-öğretime açılacaktır.’ dedi. Öte yandan düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde eğitim-öğretime başlanacak. İşte detaylar

1.03.2021Gündem
Erzurum, Erzincan ve Karsta okullar açılacak mı MEBden illere göre yüz yüze eğitim açıklaması geldi

Erzurum, Erzincan ve Kars'ta okullar açılacak mı? MEB'den illere göre yüz yüze eğitim açıklaması geldi

Kabine Toplantısı sonrası okullar açılacak mı, sorusunun yanıtı belli oldu. Koronavirüs kısıtlamaları ile ilgili normalleşme takvimini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlkokullardaki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır" ifadelerini kullandı. Yüz yüze eğitimin detayları Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen açıklamayla da netleşti. Buna göre, 2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanacak. Gözler şimdi Erzurum, Erzincan ve Kars'a çevrildi. İşte, yüz yüze eğitimle ilgili ayrıntılı bilgiler.

1.03.2021Gündem
Adana, Bursa, Eskişehirde okullar açılacak mı İşte okullarla ilgili son durum

Adana, Bursa, Eskişehir'de okullar açılacak mı? İşte okullarla ilgili son durum

Kabine Toplantısının ardından, milyonlarca vatandaşın merakla beklediği 'okullar ne zaman açılacak?" sorusu yanıt buldu. Koronavirüs kısıtlamalarına ilişkin bilgiler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan düşük ve orta riskli illerde eğitim öğretime başlanacağını bildirdi. Eğitim öğretim takvimi ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlkokullardaki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır" ifadelerini kullandı. Değerlendirmelerin ardından MEB'den de yazılı açıklama geldi. Karara göre, okullar Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında ilkokullarda 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır. Gözler şimdi Adana, Bursa, Eskişehir'de. İşte, ayrıntılar.

1.03.2021Gündem
MEB yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı

MEB yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı  

Milli Eğitim Bakanlığı 2 Mart Salı günü itibarıyla ikinci aşaması başlayacak olan yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı. Düşük ve orta riskli olarak tanımlanan illerde tüm kademelerde, diğer illerde ise daha önceden belirtildiği şekliyle tüm okul öncesi, ilkokul, 8 ve 12’nci sınıflar yüz yüze eğitime geçiş yapılacak.

1.03.2021Eğitim
Gümüşhane - Trabzon ve Rizede okullar açılacak mı Ayrıntılar netleşti

Gümüşhane - Trabzon ve Rize'de okullar açılacak mı? Ayrıntılar netleşti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin merakla beklediği koronavirüsle mücadelede yeni normalleşme kararını açıkladı. Velilerin en çok merak ettiği konuların başında ise okullarda yüz yüze eğitimin başlayıp başlamayacağıydı. Bu konuda bilgiler kesinleşti. Peki, Gümüşhane - Trabzon ve Rize'de okullar açılacak mı?

1.03.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanlığından son dakika açıklaması: 2 gün yüz yüze, 3 gün uzaktan eğitim... İşte tüm detaylar

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması: 2 gün yüz yüze, 3 gün uzaktan eğitim... İşte tüm detaylar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye'nin merakla beklediği koronavirüsle mücadelede yeni normalleşme kararlarını duyurdu. Velilerin en çok merak ettiği konuların başında ise okullarda yüz yüze eğitimin başlayıp başlamayacağıydı. Yüz yüze eğitimin de detayları Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen açıklamayla netleşti. Buna göre; 2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanacak. Düşük ve orta riskli illerde yüz yüze eğitime okul öncesi kurumlarda tam zamanlı, ilkokullarda seyreltilmiş sınıflarda haftada 2 gün olacak...

1.03.2021Gündem
Sinop - Amasya ve Tokatta okullar açılacak mı Detaylar belli oldu

Sinop - Amasya ve Tokat'ta okullar açılacak mı? Detaylar belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin merakla beklediği koronavirüsle mücadelede yeni normalleşme kararını açıkladı. Velilerin en çok merak ettiği konuların başında ise okullarda yüz yüze eğitimin başlayıp başlamayacağıydı. Peki, Sinop - Amasya ve Tokat'ta okullar açılacak mı?

1.03.2021Gündem
Burdur - Konya ve Aksarayda okullar açılacak mı Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Burdur - Konya ve Aksaray'da okullar açılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimize daha önce söz verdiğimiz şekilde bugün itibarıyla yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz.' dedi. Bu gelişmenin ardından okulların açılış tarihi merak konusu oldu. Peki, Burdur - Konya ve Aksaray'da okullar açılacak mı?

1.03.2021Gündem
Edirne, Balıkesir, Sakaryada okullar açılacak mı İşte yüksek risk gruplu illerde okulların durumu

Edirne, Balıkesir, Sakarya'da okullar açılacak mı? İşte yüksek risk gruplu illerde okulların durumu

Kabine Toplantısının ardından milyonlarca velinin gündeminde yer alan 'okullar ne zaman açılacak?" sorusu yanıt buldu. Yapılan açıklamaya göre düşük ve orta riskli illerde eğitim öğretime başlanacak. Peki, Edirne, Balıkesir, Sakarya'da okullar açılacak mı? İşte yüksek risk gruplu illerde okulların durumu...

1.03.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı İşte herkesin merak ettiği harita

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte herkesin merak ettiği harita

Son dakika haberi... 3,5 saat süren Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘kademeli normalleşme’ kararlarını duyurdu. Kararlar kapsamında 81 il, düşük riskli mavi, orta riskli sarı, yüksek riski turuncu ve çok yüksek renkli kırmızı olarak renklere ayrıldı, İstanbul ve İzmir yüksek riskli turuncu, Ankara ise orta riskli sarı renk olarak sınıflandırıldı. Hafta sonu yasağı düşük ve orta riskli olan toplam 42 kentte tamamen kaldırılırken, yüksek ve çok riskli şehirlerde ise sadece pazar günü uygulanacak. Akşam sokağa çıkma yasağı ise her yerde devam edecek. Restoranlar ise düşük riskli, orta riskli ve yüksek riskli kentlerde 07.00-19.00 arasında yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek. Çok yüksek riskli şehirlerde ise kapalı kalacak.

1.03.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni koronavirüs kararlarını açıkladı Renk sırasıyla normalleşme başlıyor

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni koronavirüs kararlarını açıkladı! Renk sırasıyla normalleşme başlıyor

Son dakika haberi: Tüm Türkiye’de beklenen kritik kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan merakla beklenen, ‘kademeli normalleşme’ kararlarını açıkladı. Kararlar kapsamında 81 il, düşük riskli mavi, orta riskli sarı, yüksek riski turuncu ve çok yüksek renkli kırmızı olarak renklere ayrıldı, İstanbul ve İzmir yüksek riskli turuncu, Ankara ise orta riskli sarı renk olarak sınıflandırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, yeni kontrollü normalleşme sürecinin başladığını belirterek, "Hafta sonu kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken, yüksek ve çok yüksek illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek.  Akşam 21 ile sabah 5 arasındaki sokağa çıkma yasağı sürecek. İlkokullardaki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır" ifadelerini kullandı

1.03.2021Gündem
MEB: Yüz yüze eğitime 2 Martta başlanacak

MEB: Yüz yüze eğitime 2 Mart'ta başlanacak

İkinci aşaması 1 Mart’ta başlayacak olan yüz yüze eğitimle ilgili yeni bir karar alındı. Milli Eğitim Bakanlığı 1 Mart’ta başlaması planlanan yüz yüze eğitimin ikinci kademesiyle ilgili açıklama yaptı. Kararın pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda değerlendirileceği işaret edilen açıklamaya göre okulların açılması bir gün ertelendi. Tüm okullarda yüz yüze eğitim ve sınavlara 2 Mart'ta illerin salgın koşullarına göre başlanacağı bildirildi.

27.02.2021Eğitim

Yazar Sonuçları

Evlat edinildiği zaman çocuğa ne söylenmeli?

Evlat edinen ebeveynler genellikle çocuklarına evlatlık olduklarını nasıl söyleyecekleri konusunda endişelenirler. Bir noktada tüm çocuklar, kim olduklarını anlamaya çalışmak için ebeveynlerini nereden geldiklerini sorgular. Çocuğunuza evlat edinildiğini söylemek endişeye neden olabilir ve stresli bir dönem olabilir.

5.03.2021

Çocuğunuzla “İplik bombardımanı” yapamaya ne dersiniz?

Cinsiyet farkı gözetmeksizin çocuklara verilecek en önemli eğitimlerden biri toplumsal cinsiyet eşitliğidir. Günümüzde ilkokul çağında bu tür eğitimler veriliyor olsa da ailelerin bu konuda mümkün olduğunca hassas davranması gerekir. Okul öncesi çağda kız ve erkek çocuklara eşit yaklaşmak, onların toplum içinde aynı sosyal haklara sahip olması gerektiğini anlatmak, cinsiyetçi bir dil kullanımından uzak durmak ebeveynlerin göz önünde bulundurması gereken önemli davranış biçimlerindendir.

5.03.2021

Çocuklar hazır mıyız

Milyonlarca öğrenci, bir o kadar da ailenin beklediği o önemli günün düğmesine ciddi bir aksilik olmaz ise yarın basılıyor.

1.03.2021