MENÜ

Okul Öncesi

Okul Öncesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Okul Öncesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Okul Öncesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 10.155 Okul Öncesi haberi bulunmuştur.

Okul öncesi eğitim, çocuğun doğumundan başlayarak ilköğretime başladığı döneme kadar geçirdiği süreç olarak tanımlanabilir. İlköğretime başlama yaşı da ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. .

Türkiye'de yuva, anaokulu ve kreş gibi adlarla anılır. Bazı ülkelerde (örneğin ABD) okulöncesi eğitimin ikinci aşaması (genellikle 3-6 ya da 4-6 yaş arası) İlköğrenimin parçası sayılırken, bazısında (örn. Almanya) İlkokul çağına gelmekle birlikte yeterince olgunlamamış çocuklar için bir ara aşamayla (Schulkindergarten) yer verilir.

Okul Öncesi Haberleri

40 yaşında üniversite okudu, 47 yaşında öğretmen oldu

40 yaşında üniversite okudu, 47 yaşında öğretmen oldu

İlkokul, ortaokul ve liseyi dışarıdan bitiren, 40 yaşında üniversite sınavını kazanan Sakine Çakır, 47 yaşında da atanarak hayalini kurduğu öğretmenlik mesleğine kavuştu.

26.02.2020Gündem
Çocuklarda kepçe kulak problemi ihmal edilmemeli

Çocuklarda kepçe kulak problemi ihmal edilmemeli

Kepçe kulak, dünyada ve ülkemizde sıklıkla görülen, şekil bozukluklarının başında gelir. Bu durum bireyleri, küçük yaştan itibaren zorlar ve özgüven eksikliği başta olmak üzere birçok psikolojik soruna yol açabilir. Ameliyatının çok basit olduğu kepçe kulak sorununda erken müdahale çok kritiktir ve bireyin geleceğini etkiler. KBB Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ozan Seymen Sezen, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

21’inci yüzyıl öğretmenlerinin sahip olması gereken özellikler

21’inci yüzyıl öğretmenlerinin sahip olması gereken özellikler

21’inci yüzyılın öğretmeni hangi özelliklere sahip olmalı? Bu özellikleri öğretmen adaylarımıza ve çalışanlara nasıl kazandıralım? Aslında, bu sorular ve cevapları sadece 21’inci yüzyıl için mi geçerli?

24.02.2020Eğitim
Atakan kimdir Filozof Atakan Kayalar nereli ve nasıl gündeme geldi

Atakan kimdir? 'Filozof' Atakan Kayalar nereli ve nasıl gündeme geldi?

Son günlerin gündemdeki isimleri arasında yer alan Atakan Kayalar, internet üzerinden de en çok araştırılan kişiler arasında yer alıyor. Bir alışveriş merkezinde kitap okurken Fethi Çağıl isimli bir vatandaş tarafından fark edilen Atakan Kayalar, sosyal medya paylaşımının ardından merak uyandırmaya başladı. Peki, filozof Atakan kimdir ve nasıl gündeme geldi? İşte, çok sayıda kitap okuması nedeniyle filozof lakabını alan Atakan hakkında bazı bilgiler

23.02.2020Gündem
Bakan Selçuk: Her türlü altyapımız hazır

Bakan Selçuk: Her türlü altyapımız hazır

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Elazığ’da depremden sonra verilen aranın ardından eğitime 24 Şubat’tan itibaren yeniden başlanacağını bildirdi. Bakan Selçuk, “Öğrencimiz yaşadığı bölgeye bağlı olarak en yakın okula ilişkilendirilecektir. Bu çalışmaların tamamı bitti ve hazırız. 11 bin 371 öğrencimiz bugün itibarıyla en yakın okullarımızla ilişkilendirildi” dedi.

23.02.2020Eğitim
Son dakika haberler... Bakan Selçuktan Elazığdaki okullarla ilgili önemli açıklama

Son dakika haberler... Bakan Selçuk'tan Elazığ'daki okullarla ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Yarın Elazığ'da okul zili çalacak. Velilerimiz bilsinler ki öğrencilerimizin ilişkilendirildiği tüm okullarımızda tam gün eğitim uygulamasından ikili eğitim uygulamasına geçilmiştir" dedi.

23.02.2020Gündem
İkinci dönem ara tatil ne zaman 2020 Okullar ne zaman kapanacak

İkinci dönem ara tatil ne zaman 2020? Okullar ne zaman kapanacak?

3 Şubat'ta ikinci döneme başlayan milyonlarca öğrenci okullar ne zaman kapanacak sorusuna yanıt aramaya başladı. 2019-2020 MEB takvimine göre, okulların kapanacağı tarihe ilişkin detaylar paylaşıldı. Okullarda ilk sınavlar başlarken 2020 ara tatil tarihi de gündeme geldi. Peki, ikinci dönem ara tatil ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak? İşte, okulların kapanacağı ara tatil dönemine ilişkin ayrıntılı bilgiler.

22.02.2020Gündem
Atakan Kayalar kimdir ve kaç yaşında Filozof Atakan annesi ile DHAya konuştu

Atakan Kayalar kimdir ve kaç yaşında? 'Filozof Atakan' annesi ile DHA'ya konuştu

Sosyal medyada yayınlanan bir video ile tanınan Atakan Kayalar, internette en fazla araştırılan isimler arasında yer aldı. 250 kitap okuduğunu dile getiren Atakan Kayalar, küçük yaşta olmasına rağmen felsefe kitaplarına olan ilgisi ve söylemleri ile Twitter'da 'Filozof Atakan' olarak anılmaya başlandı. Türkiye'nin gündeminde yer alan 'Filozof Atakan ve annesi DHA muhabirine açıklamalar yaptı. Peki, Atakan Kayalar kimdir ve kaç yaşında? İşte, Atakan Kayalar'ın yaşı ve hayatıyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

20.02.2020Gündem
Kazada ölen üniversiteli Emelin ikizi: Yarım kaldım

Kazada ölen üniversiteli Emel'in ikizi: 'Yarım kaldım'

Sivas'ta geçen yıl ekim ayında otomobil ile halk otobüsünün çarpıştığı kazada hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Emel Duruduygu'nun babası Kemal Duruduygu, "Benim kızımın hayalleri vardı. Hayalleri yarım kaldı. Suçluların en ağır şekilde ceza almasını istiyorum" dedi. İkiz kardeşi Sibel ise, "Ben kardeşi olarak eksik ve yarım kaldım. Adalet yerini bulsun" diye konuştu.

20.02.2020Gündem
Kurum reklamında öğrenci kullanılamayacak

Kurum reklamında öğrenci kullanılamayacak

MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde bir dizi değişiklik yapıldı. Resmi Gazete’nin 19 Şubat 2020 tarihli sayısında yayımlanan değişikliklere göre özel okullara en az 500 metrekare bahçe şartı getiriliyor. Bir değişiklik de başarılı öğrencilerin reklam aracı olarak kullanılamayacak olması. Yönetmelikte yapılan değişikliğe göre başarılı öğrencilerin isimleri, resimleri ve bilgileri kurum reklamlarında kullanılamayacak.

19.02.2020Eğitim
Son dakika haberler: İşte herkesin konuştuğu Filozof Atakan: Kitap okuyun…

Son dakika haberler: İşte herkesin konuştuğu 'Filozof Atakan': Kitap okuyun…

Türkiye 10 yaşındaki Atakan Kayalar'ı sosyal medyada paylaşılan görüntüsüyle tanıdı. Avcılar Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu beşinci sınıf öğrencisi Kayalar, son 5 ayda 250'den fazla kitap okuduğunu söyledi.

19.02.2020Gündem
Üniversiteli Emelin öldüğü kazada sürücüden şaşırtan sözler

Üniversiteli Emel'in öldüğü kazada sürücüden şaşırtan sözler

Sivas'ta otomobil ile halk otobüsünün çarpışması sonucu üniversite öğrencisi Emel Duruduygu'nun hayatını kaybettiği kazaya ilişkin iki sürücüsünün yargılanmasına başlandı. Kaza sonrası kaçan otomobil sürücüsü tutuklu sanık Hamet Reza A. kaçmadığını, resmi işlemler için evine kimliğini almaya gittiğini iddia etti.

19.02.2020Gündem
İkinci ara tatil ne zaman başlıyor 2019 2020 ara tatil kaç gün olacak

İkinci ara tatil ne zaman başlıyor? 2019 2020 ara tatil kaç gün olacak?

15 tatili geride bırakan öğrenciler ikinci ara tatil dönemi için araştırma yapmaya şimdiden başladı. Bu sene uygulamaya konulan ara tatillerin 2019 2020 eğitim öğretim dönemi takvimine göre, hangi tarihe denk geldiğini öğrenmek isteyen öğrenciler, bir yandan da ara tatil kaç gün olacak sorusunun cevabını merak ediyor. Peki, İkinci ara tatil ne zaman başlıyor? 2019 2020 ara tatil kaç gün olacak? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

18.02.2020Gündem
Şubat ayının en popüler çocuk etkinliği hangisi

Şubat ayının en popüler çocuk etkinliği hangisi?

Şubat ayında çocuklar birbirinden keyifli aktivitelerle eğlenceye doyacak! Çocuklar için hem eğitici hem de öğretici olan bu etkinliklere ailece katılabilirsiniz.

Kiliste yollar buz pistine döndü

Kilis'te yollar buz pistine döndü

Kilis'te kar yağışı ve etkili olan soğuk hava nedeniyle yollar adeta buz pistine döndü. Araç sürücüleri özellikle yokuşları çıkmakta zorluk çekti.

13.02.2020Gündem
Aksarayda okullar tatil mi edildi 13 Şubat okulların tatil edildiği iller

Aksaray'da okullar tatil mi edildi? 13 Şubat okulların tatil edildiği iller

Okulların tatil edildiği iller arasına Aksaray da dahil oldu. Valiliğin aldığı karar doğrultusunda Aksaray'da sabah saatlerinde okullar tatil edildi. Okulların tatil edildiği illere Kahramanmaraş ve Nevşehir de gece saatlerinde dahil olmuştu. Karabük'te de öğrencilerin merakla beklediği kar tatili için valilikten herhangi bir açıklama yapılmadı. Okulların tatil olarak ilan edildiği iller arasında Kırşehir, Kayseri, Bingöl de yer aldı. Peki, okullar hangi illerde tatil edildi? İşte, okullar tatil açıklaması yapılan iller hakkında detaylı bilgiler

13.02.2020Gündem
Babalar masal anlatıyor

Babalar masal anlatıyor

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 3-6 yaş arasında okula giden öğrenciler için ‘Bana Bir Masal Anlat Baba’ projesi başlattı.

12.02.2020Eğitim
e-Okul veli öğretmen ve yönetici girişi nasıl yapılır e-Okul giriş ekranı

e-Okul veli öğretmen ve yönetici girişi nasıl yapılır? e-Okul giriş ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın en çok kullanılan hizmetlerinden olan e-Okul'dan öğrenciler ve velilerin yanı sıra öğretmen ve okul yöneticileri de yararlanıyor. Öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin işlemlerini gerçekleştirebildiği e-Okul öğretmen girişi ekranı, veli bilgilendirme sistemine göre farklı bir ekrandan açılıyor. İşte, e-Okul giriş ekranı...

12.02.2020Gündem
Bebeklikten itibaren önerilen testler hayat kurtarıyor

Bebeklikten itibaren önerilen testler hayat kurtarıyor

İç Hastalıkları Bölümünden Uz. Dr. Erhan Aydın, sağlıklı bir yaşam için hayat boyu yapılması gereken testler hakkında bilgi verdi.

11.02.2020Yenidoğan
Giresunda okullar bir gün daha tatil

Giresun'da okullar bir gün daha tatil

Giresun’da 3 gündür etkili olan kar yağışı neticesinde Giresun merkez ve bazı ilçelerde 11 Şubat Salı günü de okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

10.02.2020Gündem
Bugün okullar tatil oldu mu 35 ilden tatil haberleri

Bugün okullar tatil oldu mu? 35 ilden tatil haberleri

Bugün okullar pek çok ilde tatil edildi. Hava muhalefeti nedeniyle valilklerin aldığı kararlar, sosyal medya üzerinden ve kurumların internet siteleri aracılığıyla paylaşıldı. Bazı illerde ise okulların tatil edilmemesi üzerine öğrenciler vali ve valiliklerin sosyal medya hesaplarından tatil talebinde bulundu. Peki, 10 Şubat Pazartesi günü hangi illerde okullar tatil edildi? İşte, okulların tatil edildiği merkezler ve detaylı bilgiler

10.02.2020Gündem
Erzurumda okullar yarın tatil mi 10 Şubat Pazartesi Ezurumda okullar tatil mi

Erzurum'da okullar yarın tatil mi? 10 Şubat Pazartesi Ezurum'da okullar tatil mi?

Erzurum’da yoğun kar yağışının ardından etkisini artıran soğuk hava nedeniyle eğitime ara verilip verilmeyeceği, ilk ve orta dereceli okullarda eğitimine devam eden binlerce Erzurumlu öğrenci tarafından merakla araştırılıyor. Peki, Erzurum'da okullar yarın tatil mi?

9.02.2020Gündem
Son dakika: Karadenizde eğitime kar engeli

Son dakika: Karadeniz'de eğitime kar engeli

Kar yağışının etkili olduğu Karadeniz bölgesinde Valiliklerden son dakika açıklamaları geldi. Trabzon ve Rize valiliklerinden yapılan açıklamaya göre Trabzon ve Rize'de etkili olan kar yağışı sonrasında okullar il genelinde 2 gün tatil edildi. Karabük, Artvin, Kastamonu, Giresun, Ordu ve Zonguldak'ta da okullarda bir gün eğitime ara verildi. Olumsuz hava koşullarının devam ettiği Van'da ise okullara bir gün ara verildiği duyuruldu.

9.02.2020Gündem
Okullarda ikinci ara tatil ne zaman

Okullarda ikinci ara tatil ne zaman?

Yaklaşık 18 milyon öğrenci 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ara tatilini 18-22 Kasım'da yaptı gözler şimdi nisan ayında yapılması planlanan ikinci ara tatilin tarihinde. Milyonlarca öğrencinin yanı sıra öğrenci velileri ile eğitimciler de ara tatilin tarihini araştırıyor. Peki, ara tatil ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak?

8.02.2020Gündem
İkinci ara tatil ne zaman Nisan ara tatili ne zaman başlayacak

İkinci ara tatil ne zaman? Nisan ara tatili ne zaman başlayacak?

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki öğrenciler, öğrenci velileri ve eğitimcileri ilgilendiren ara tatil için geri sayım başladı. 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin başlamasıyla birlikte ara tatilin tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. Peki, Nisan ara tatili ne zaman başlayacak? İkinci ara tatil ne zaman?

4.02.2020Gündem
Pergel’in dostları okullarda

Pergel’in dostları okullarda

Evcil hayvan bakan okul sayısı 9 bine yaklaştı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bahçesindeki Pergel’in artık okullarda yeni arkadaşları var. Öğrenciler, sınıfta ya da okullarında kedi, köpek dışında kaplumbağa, kuş, balık ve hatta tavuk besliyor.

4.02.2020Eğitim
Yonca Evcimik kimdir, kaç yaşında

Yonca Evcimik kimdir, kaç yaşında?

Çılgın Bediş tiplemesiyle hafızalara kazınan Yonca Evcimik zaman zaman katıldığı programlarla gündeme geliyor. Yonca Evcimik 90'lı yıllarda sayısız konserle bir anda Türkiye'nin en çok konuşulan pop müzik sanatçısı olmuştu. Bir neslin şarkılarıyla büyüdüğü Yonca Evcimik’in hayatına ilişkin bilgiler, özellikle yaşı merak ediliyor. Peki, Yonca Evcimik kimdir, kaç yaşında?

31.01.2020Televizyon
Gezici anaokulu depremden etkilenen çocukların yüzünü güldürdü

Gezici anaokulu depremden etkilenen çocukların yüzünü güldürdü

Milli Eğitim Bakanlığı'nın depremden etkilenen çocuklar için gönderdiği gezici anaokulu faaliyetine başladı.

30.01.2020Gündem
Çocuklar dijital cihazlarla okul öncesi dönemde tanıştırılabilir

Çocuklar dijital cihazlarla okul öncesi dönemde tanıştırılabilir

Nişantaşı Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğr. Gör. Nursaç Yıldız, okul öncesi dönemde çocukların dijital cihazlarla tanıştırmanın uygun olduğunu belirterek, "Bu yaş aralığındaki çocuklar ekran karşısında günde 30 dakika vakit geçirmelidir. İlkokulda bu süre günde 45 dakika, ortaokulda günde 1 saat ve lisede günde 2 saattir." dedi.

29.01.2020Teknoloji
Yarıyıl tatilinde sürdürülebilir mutluluk modeli

Yarıyıl tatilinde sürdürülebilir mutluluk modeli

Çocukların eğitim hayatlarında aslında en sevdikleri dönem tatil dönemi… Çocuklar sömestir ve ara tatillerde dinlenerek stres atıyor. Ancak tatili verimli geçirmek de çok önemli.

Çocukları da afetlere hazırlamalıyız

Çocukları da afetlere hazırlamalıyız

Yaşanan depremler ardından özellikle çocukların psikolojisinin önemine değinen uzmanlar çocukların yaşına göre deprem olmadan onları kriz anlarına hazırlamanın önemine dikkat çekiyor.

Geleceğimiz çocuk ile kaygı, korku ve sınırlar konuşulacak

Geleceğimiz çocuk ile kaygı, korku ve sınırlar konuşulacak

Geleceğimiz Çocuk Atölyeleri’nde çocuklar yarıyıl tatilinde 3 gün boyunca eğleniyor, ebeveynler de kaygı, korku ve sınırlar hakkında çözümleri konuşmak üzere uzmanlarla buluşuyor.

27.01.2020Etkinlikler
Depreme Fiziksel Olduğu Kadar Psikolojik Hazırlık da Önemli

Depreme Fiziksel Olduğu Kadar Psikolojik Hazırlık da Önemli

Elazığ Sivrice meydana gelen ve Malatya’yı da etkileyen deprem ardından Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, depremin psikolojik etkileriyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Okullar ne zaman açılacak 15 tatil ne zaman bitecek MEB 2020 takvimi

Okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman bitecek? MEB 2020 takvimi

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci 16 Ocak Cuma günü karne aldı ve 15 tatil süreci başladı. Sınavlarla ve ödevlerle geçen ilk dönemi geride bırakan öğrenciler, şimdi okulların açılacağı tarihi araştırıyor. MEB 2019-2020 eğitim öğretim takvimi içerisinde 15 tatilin ne zaman biteceğini duyurmuştu. Peki, Okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman bitecek?

26.01.2020Gündem
Bakan Selçuk: Elazığda okullarımız açısından korkulacak bir durum yok

Bakan Selçuk: Elazığ'da okullarımız açısından korkulacak bir durum yok

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Elazığ'da meydana gelen depremle ilgili yaptığı açıklamada, "Şu anda okullarımız açısından korkulacak bir durum yok. Ancak her ihtimale karşı incelemelerimiz sürüyor" ifadelerine yer verdi.

25.01.2020Gündem
2019 2020 okullar ne zaman açılacak İkinci dönem ne zaman başlıyor

2019 2020 okullar ne zaman açılacak? İkinci dönem ne zaman başlıyor?

Geçtiğimiz cuma karnelerini alan milyonlarca öğrenci tatilin ilk günlerinde şimdiden okulların açılacağı tarihi araştırmaya başladı. 15 gün boyunca ilk dönemin yorgunluğunu atacak olan öğrenciler, ikinci dönemin Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre hangi tarihte başlayacağını öğrenmek istiyor. Peki, 2019 2020 okullar ne zaman açılacak? İkinci dönem ne zaman başlıyor? İşte, yarıyıl tatilinin biteceği tarihle ilgili merak edilen bilgiler.

20.01.2020Gündem
Çocuklar aşının yararlarını resimle anlatacaklar

Çocuklar aşının yararlarını resimle anlatacaklar

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği’nin düzenlediği yarışmaya okul öncesi ile ilk ve ortaöğretim çocukları katılacaklar. “Aşıların çocuk sağlığındaki önemi ve katkısının çocukların gözünden ebeveynlerine aktarımı” konusundaki yarışmadaki amaç, çocukların insan sağlığı üzerinde en önemli katkıyı sağlayan aşı uygulamalarının faydasının ülkemizde daha iyi anlaşılabilmesi ve çocukların kendi sağlıkları için aşının önemini kavramalarını sağlamak.

20.01.2020Etkinlikler
MEB öğrencilerin Türkçede dört becerisini ölçtü

MEB öğrencilerin Türkçede dört becerisini ölçtü

MEB, öğrencilerin Türkçede okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerini uluslararası standartlarda ölçen ‘Dört Beceride Türkçe Dil Sınavı’nın pilot çalışma sonuç raporu açıklandı. Rapora göre, öğrencilerin en başarılı olduğu dil becerisi konuşma oldu. Kız öğrencilerin tüm dil becerilerinde erkek öğrencilerden daha yüksek başarı gösterdi.

20.01.2020Eğitim
Okullar ne zaman açılacak Yarı yıl tatili ne zaman bitecek

Okullar ne zaman açılacak? Yarı yıl tatili ne zaman bitecek?

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci yarıyıl tatiline başladı. Gözler şimdi tatilin biteceği ve 2019-2020 eğitim döneminin ikinci yarısının başlayacağı tarihte. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yarı yıl tatili ne zaman bitecek?

19.01.2020Gündem
Doğa Kolejindeki maaş kriziyle ilgili son dakika gelişmesi Milli Eğitim Bakanı Selçuktan açıklama

Doğa Koleji'ndeki maaş kriziyle ilgili son dakika gelişmesi! Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Doğa Kolejinde öğretmenlere maaş ödenmediği iddiasına ilişkin "Bunlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın dışındaki bazı işlemler. Ama biz görevimiz gereği takip ediyoruz. O konuyla ilgili çözüm süreci çok hızlı bir şekilde yürüyor." dedi.

17.01.2020Gündem
E Okul sayfası kapandı mı 2020 MEB E Okul giriş yapma ekranı

E Okul sayfası kapandı mı? 2020 MEB E Okul giriş yapma ekranı!

17 Ocak'ta alınacak olan karneler öncesi öğrenciler e okul ekranı aracılığı ile notlarını ve karne ortalamalarını öğrenmek adına araştırmalarını hızlandırdı. Milyonlarca kişinin merakla araştırdığı ekran olan E Okul giriş ekranı, TC Kimlik Numarası ve okul numarası ile kolayca açılabiliyor. Konuyla ilgili araştırmalar sürerken internet sitesinden yaşanan yoğunluk nedeniyle E Okul sayfası kapandı mı? sorusunun yanıtı merak konusu oldu. İşte, 2020 MEB E Okul giriş yapma ekranı ve konuyla ilgili bilgiler.

16.01.2020Gündem
2020 LGS ne zaman yapılacak

2020 LGS ne zaman yapılacak?

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ile 1 milyonu aşkın öğretmen 17 Ocak'ta yarıyıl tatiline başlayacak. 8. sınıfta eğitim hayatına devam pek çok öğrenci de liseye geçişte girmek zorunda oldukları LGS için tarih araştırması yapmaya başladı. Peki, 2020 LGS ne zaman yapılacak?

16.01.2020Gündem
Karne başarısızlığının nedeni öğrenme güçlüğü olabilir

Karne başarısızlığının nedeni öğrenme güçlüğü olabilir

Çocuklarda sık görülen bir sorun olan ‘öğrenme güçlüğü’ konusunda bilgiler veren Çocuk Gelişimi Uzmanı Ayşenur Bekaroğlu, “İlköğretim çağındaki çocuğunuz okuma yazmayı ve sayıları öğrenmede zorluk yaşıyorsa, yüksek sesle okumayı reddediyorsa kırıklarla dolu bir karneyle eve geldiğinde onu suçlamayın. Zira çocuğunuzda öğrenme bozukluğu olabilir” dedi.

Karne başarısı ile çocukların kişiliklerinin değerlendirilmesi yanlış

Karne başarısı ile çocukların kişiliklerinin değerlendirilmesi yanlış

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 17,5 milyon öğrenci, 17 Ocak Cuma günü karne alarak sömestr tatiline girecek. Doç. Dr. Yelkin Diker Coşkun, çocukları karne alacak ailelere önerilerde bulundu.

e-Okul devamsızlık ne zaman kapanacak

e-Okul devamsızlık ne zaman kapanacak?

2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk yarısı 17 Ocak Cuma günü sona erecek. Karneler için heyecan devam ederken, milyonlarca öğrenci de e-Okul sistemi üzerinden notlarını ve devamsızlık öğrenmek için sisteme giriş yapmaya devam ediyor. Peki, E-Okul ne zaman kapanacak? e-Okul devamsızlık ne zaman kapanacak?

14.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Bu festivaller kaçmaz

Yarıyıl tatilinin bitmesine kısa bir süre kala iki büyük festival, çocukların neşesini yerine getirecek. Bu festivallerden ilki Geleceğimiz Çocuk Festivali diğeri ise Zorlu Sanat Festivali. Üstelik her ikisi de sadece çocuklar için değil, bu festivallerde anne babalar için de etkinlikler ve eğlence var.

30.01.2020