EKSTRA
MENÜ

Online Eğitim

Online Eğitim haberleri sayfasında güncel ve son dakika Online Eğitim hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.461 Online Eğitim haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Online Eğitim Haberleri

Dünyanın en uzun kadını Rumeysadan ilk açıklama

Dünyanın en uzun kadını Rumeysa'dan ilk açıklama

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde yaşayan 2 metre 15 santim uzunluğundaki Rumeysa Gelgi (24), 'dünyanın en uzun boylu kadını' olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Gelgi, ‘’Farklı olmak sandığınız kadar kötü bir şey değil. Sizi hiç ummadığınız başarılara götürebiliyor” dedi

14.10.2021Gündem
Okullar kapanacak mı 2021 Yüz yüze eğitime ara verilir mi Cumhurbaşkanı Erdoğan yanıt verdi

Okullar kapanacak mı 2021? Yüz yüze eğitime ara verilir mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan yanıt verdi!

Okulların kapanıp kapanmayacağı, vaka sayılarında görülen yükselişle birlikte veli, eğitimci ve öğrencilerin odaklandığı konulardan oldu. 6 Eylül tarihinde okullarda yüz yüze ders başı yapan öğrenciler Sağlık Bakanlığı'nın tedbirleri ile eğitimlerine devam ederken, gözler yeniden online eğitim durumuna çevrildi. Konuyla ilgili son dakika değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan uzaktan veya hibrit eğitimin yüz yüze eğitimin yerini tutmayacağı belirterek, milyonların merak ettiği "Okullar kapanacak mı 2021?" sorusuna net yanıt verdi. İşte, MEB 2021 2022 okullarda yüz yüze eğitimle ilgili yapılan açıklamalar.

9.10.2021Gündem
“Gelişim, Seninle” gençlerin 9 proje fikrine hibe sağladı

“Gelişim, Seninle” gençlerin 9 proje fikrine hibe sağladı

bp Türkiye’nin kapasite gelişim projesi “Gelişim, Seninle” aracılığıyla online eğitim verdiği üniversite öğrencilerinin geliştirdikleri proje fikirleri, jüri tarafından değerlendirildi. Projenin ilk etabında 9 proje toplam 90 bin TL’lik ödül kazandı. İkinci etap Aralık ayında gerçekleştirilecek.

20.09.2021Enerji
Hibrit eğitim nedir Okullarda hibrit eğitim modeli nasıl olacak

Hibrit eğitim nedir? Okullarda hibrit eğitim modeli nasıl olacak?

Hibrit eğitim sistemi, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte yeniden adını sıklıkla duyduğumuz bir terim oldu. Genel hatlarıyla koronavirüs salgını nedeniyle yüz yüze eğitim ile uzaktan eğitimin bir araya gelmesini kapsayan hibrit eğitimle ilgili araştırmalar devam ediyor. Peki, hibrit eğitim nedir ve okullarda hibrit eğitim modeli nasıl olacak? İşte hibrit eğitim hakkında merak edilenler…

8.09.2021Eğitim
Aşı olmayan okula gidebilecek mi Zorunlu PCR testleri ücretli mi olacak İşte detaylar

Aşı olmayan okula gidebilecek mi? Zorunlu PCR testleri ücretli mi olacak? İşte detaylar

Aşı olmayan okula gidebilecek mi sorusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası gündemde yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşılama ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Okullarda 6 Eylül'de yüz yüze eğitim başlamasıyla, henüz aşı olmamış öğretmen ve diğer personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz." dedi. Cumhurbaşkanı konser, tiyatro gibi kamuya açık alanlar için de test yapılacağını bildirdi. Peki, öğrenci ve öğretmenler için aşı zorunlu mu? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

26.08.2021Gündem
Yüz yüze eğitim başlıyor… Aklımızdaki her soruyu sorduk Bizi neler bekliyor Bugün aşı olsalar bile...

Yüz yüze eğitim başlıyor… Aklımızdaki her soruyu sorduk! Bizi neler bekliyor? 'Bugün aşı olsalar bile...'

6 Eylül itibariyle tüm kademelerde haftada beş gün ve yüz yüze eğitim başlıyor. En dikkat çekici olansa öğrencilerle diyalog halinde olan aşı olmamış öğretmen ve diğer personele haftada en az iki defa PCR testi zorunluğunun getirilmesi… Peki bu durum aşı kararsızlığı yaşayan öğretmen ve personeli aşıya yöneltir mi? Çocuklar okulda koronavirüse karşı neler yapmalı? Uzaktan eğitim sonrası ebeveynler, çocukları yüz yüze eğitime nasıl hazırlamalı? Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye anlattı...

23.08.2021Gündem
500 Bin Genç Kadın Elidor İle ‘Kendi Yolumuzda’ Diyor

500 Bin Genç Kadın Elidor İle ‘Kendi Yolumuzda’ Diyor

Türkiye’nin bir numaralı şampuan ve saç kremi markası Elidor*, 2021 Mart ayında Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Udemy iş birliğiyle başlattığı “Kendi Yolumuzda” projesi aracılığıyla bu yıl sonuna dek 500 bin genç kadını hayallerine giden yolda desteklemeyi hedefliyor.

19.08.2021Saç
Son dakika... Turkovac aşısı müjdesi Prof. Dr. Aykut Özdarendeli açıkladı

Son dakika... Turkovac aşısı müjdesi! Prof. Dr. Aykut Özdarendeli açıkladı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama Merkezi Müdürü ve Turkovac Aşısı Proje Lideri Prof. Dr. Aykut Özdarendeli, Turkovac aşısının İngiliz varyantına karşı yüzde 100 etkili olduğunu açıkladı.

9.08.2021Gündem
Okan Üniversitesi Kurucusu Bekir Okan: Öğrencileri iş hayatına hazırlıyoruz

Okan Üniversitesi Kurucusu Bekir Okan: Öğrencileri iş hayatına hazırlıyoruz

Okan Üniversitesi Kurucusu ve Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, üniversitelerinin faaliyetlerini bir grup gazeteciye anlattı.

5.08.2021Ekonomi
SÖZ SIRASI ÇOCUKLARDA: ‘Covid aşısı olmak istiyor musunuz

SÖZ SIRASI ÇOCUKLARDA: ‘Covid aşısı olmak istiyor musunuz?'

‘Gençler ve çocuklar ne zaman aşılanacak?’ diye bugüne kadar hep uzmanlara sorduk. Bu sefer ‘Aşı olmak istiyor musunuz ve neden?' sorusunu direkt konunun muhataplarına ilettik. Kimi “Koşa koşa yaptıracağım” diyor, kimi kısırlık yapıyormuş diye duymuş, kimi de 'Annem hep dışarda ve virüsü kapmadı demek ki aşı işe yarıyor' diye konuşuyor... İşte 12-18 yaş arası 15 çocuğun Covid-19 aşısı hakkındaki düşünceleri…

15.07.2021Gündem
Günlük Burç Yorumları: 12 Temmuz Pazartesi Terazi, Akrep, Yay ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 12 Temmuz Pazartesi Terazi, Akrep, Yay ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 12 Temmuz'da aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, 12 Temmuz'da günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 12 Temmuz Pazartesi günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. 12 Temmuz Pazartesi günü burç yorumlarınız...

12.07.2021Astro Gündem
Konservatuvar bilmecesi

Konservatuvar bilmecesi

İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları ve İstanbul Devlet Konservatuvarı’na ev sahipliği yapan Haldun Taner Sahnesi depreme dayanıksız raporu olduğu için restorasyona giriyor. İstanbul Devlet Konservatuvarı’nın yeni binası ise tam bir muamma.

11.07.2021Gündem
Yıllık maaşı 62 bin euro Dünyada en çok aranan meslek oldu ama işçi bulunamıyor

Yıllık maaşı 62 bin euro! Dünyada en çok aranan meslek oldu ama işçi bulunamıyor

Dünya genelinde siber güvenlik alanında çalışacak işçi açığı oldukça yüksek bir seviyede. Peki yıllık maaşları 62 bin euro civarında olan bu sektöre nasıl girilebilir? BBC'den John P. Mello Jnr. sektörün önde gelen isimlerine sordu.

8.07.2021Ekonomi
Son dakika... Özel okul zamları belli oldu: İşte 2021-2022 eğitim yılı tavan zammı

Son dakika... Özel okul zamları belli oldu: İşte 2021-2022 eğitim yılı tavan zammı

Koronavirüs pandemisiyle birlikte okullarda eğitimler online olarak sürdürüldü. 2021-2022 eğitim yılı için ise özel okullarda tavan zam belirlendi. Özel okullar velilerden en fazla yüzde 24.72 oranında fark talep edebilecek. Bununla birlikte özel okullara ödenen bazı ücretler velilere geri verildi. Ancak bazı servis işletmecileri çalışmalarına rağmen paralarını alamadı.

29.06.2021Ekonomi
Uzmanlardan sınavda başarı getirecek ipuçları

Uzmanlardan sınavda başarı getirecek ipuçları

Zihnimiz, etrafımızdaki dünyayı sürekli olarak yorumlama ihtiyacı duyar, olaylara anlam vermeye çalışır. Bazen dünyayı doğru bir şekilde görürüz – gerçekte olduğu gibi-fakat stres anlarında zihnimizin ürünleri olan sahip olduğumuz düşünceler, başımıza gelenleri gerçekçi bir resim ile çizemez. Örneğin, öncesinde yaptığınız bir hatayı hatırlamak, kendi kendinize “Hiçbir şeyi doğru yapamıyorum ve yapamayacağım!” demenize yani aşırı genelleme yapabilmenize sebep olur.

18.06.2021Eğitim
Kuran kursları açılacak mı Diyanetten yaz Kuran kursu açılış tarihi açıklaması

Kur'an kursları açılacak mı? Diyanet'ten yaz Kur'an kursu açılış tarihi açıklaması

Kur'an kursları açılacak mı, ne zaman açılacak sorusu bir süredir pek çok kişinin gündemindeydi. Diyanet İşleri Başkanlığı, yaz Kur'an kursu açılış tarihi için önemli açıklamalarda bulundu. Kur'an kursunun açılacağı tarihi merak eden kişiler için detaylı bilgi yayımlayan başkanlık, bu yıl hem online hem de yüz yüze eğitimler olacağını aktardı. İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği o bilgiler

15.06.2021Gündem
Son dakika: Diyanet İşleri Başkanlığından yaz Kuran kursu açıklaması Tarih belli oldu

Son dakika: Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yaz Kur'an kursu açıklaması! Tarih belli oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı yaz Kur'an kurslarının 5 Temmuz'da başlayacağını duyurdu. Eğitimler, koronavirüs tedbirleri doğrultusunda, bu yıl online ve yüz yüze olarak gerçekleştirilecek.

15.06.2021Gündem
Sınav koşulları değişti

Sınav koşulları değişti

Sınav uygulamaları dediğimizde değişikliklere, farklılıklara alışık bir ülkeyiz ancak iki yıldır sınavın adı değil koşulları değişti.

3.06.2021Eğitim
İşim Gücüm Geleceğim projesi tanıtıldı

İşim Gücüm Geleceğim projesi tanıtıldı

TÜSİAD, dönüşüm süreciyle birlikte ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağının oluşturulması için de önemli bir adım attı. TÜSİAD'ın üyeleri arasında yapmış olduğu anket çalışmasının ortaya çıkardığı insan kaynağı ihtiyacını temel alan İşim Gücüm Geleceğim platformu, genç profesyonellerin ilgi duydukları alanlardaki çevrimiçi eğitimlerden ücretsiz olarak faydalanmalarına olanak sağlıyor.

31.05.2021Teknoloji
Şampiyondan adaylara tavsiyerler

Şampiyondan adaylara tavsiyerler

Sevgili LGS 2021 öğrencileri, eminim hepiniz çok heyecanlısınız. Nasıl heyecanlı olmayasınız ki? Resmen tüm sene boyunca uğruna çalıştığınız sınava, LGS’ye, sadece birkaç gün kaldı. İnanması zor geliyor olabilir, 8’inci sınıfa başladığınız anı daha dün gibi hatırlıyor olmalısınız.

31.05.2021Eğitim
Kablolardan kurtulun

Kablolardan kurtulun

Pandemi sürecinde uzaktan çalışma, online eğitim ve toplantılar, bireysel sporlar, müzik, film ve oyun gibi birçok alanda kablosuz kulaklıklara olan ihtiyaç da arttı. Kablosuz kulaklık teknolojilerini ve fiyatlarını yakından inceleyelim...

29.05.2021Ekonomi
Okullar ne zaman kapanacak Uzaktan eğitim ne zaman bitecek MEBden gelen son açıklama

Okullar ne zaman kapanacak? Uzaktan eğitim ne zaman bitecek? MEB'den gelen son açıklama

Okulların ne zaman kapanacağı, uzaktan eğitim sürecinde gündemde yer almaya devam ediyor. Eğitim öğretim takviminde yol haritasını belirleyen MEB okul öncesi, özel eğitim merkezleri ile 8 ve 12. sınıfların destekleme ve yetiştirme kurslarında 17 Mayıs'tan itibaren yüz yüze eğitime geçilmesine karar verdi. Diğer kademelerde ise 1 Haziran'a kadar uzaktan eğitim sürecek. Online eğitim süreci haziran başında yeniden değerlendirilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada okullarda karneler için temmuz ayını işaret etti. Milyonlarca veli ve öğrencinin gözü şimdi karne tarihinde. Peki, Okullar ne zaman kapanacak ve uzaktan eğitim ne zaman bitecek? İşte, MEB'in yaptığı açıklamalar.

28.05.2021Gündem
‘Çocukların yüzde 71’i yoğun stres altında’

‘Çocukların yüzde 71’i yoğun stres altında’

149 ülkede çocuk sağlığı alanında faaliyet gösteren, 1.2 milyon çocuk doktorunu temsil eden çocuk sağlığı kurumu Uluslararası Pediatri Kurumu’nun (IPA) Türk Başkanı Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, dünyaya; mümkün olan tüm tedbirlerin alınarak yakın zamanda yüz yüze eğitime geçilmesi çağrısında bulundu.

27.05.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanacak Uzaktan eğitim ne zaman bitecek İşte MEBden yapılan son açıklama

Okullar ne zaman kapanacak? Uzaktan eğitim ne zaman bitecek? İşte MEB'den yapılan son açıklama

Okulların ne zaman kapanacağı, uzaktan eğitim sürecinde gündemde yer almaya devam ediyor. Eğitim öğretim takviminde yol haritasını belirleyen MEB okul öncesi, özel eğitim merkezleri ile 8 ve 12. sınıfların destekleme ve yetiştirme kurslarında 17 Mayıs'tan itibaren yüz yüze eğitime geçilmesine karar verdi. Diğer kademelerde ise 1 Haziran'a kadar uzaktan eğitim sürecek. Online eğitim süreci haziran başında yeniden değerlendirilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada okullarda karneler için temmuz ayını işaret etti. Milyonlarca veli ve öğrencinin gözü şimdi karne tarihinde. Peki, Okullar ne zaman kapanacak ve uzaktan eğitim ne zaman bitecek? İşte, MEB'in yaptığı açıklamalar.

25.05.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanacak Uzaktan eğitim ne zaman bitecek MEB duyurdu

Okullar ne zaman kapanacak? Uzaktan eğitim ne zaman bitecek? MEB duyurdu

Okulların ne zaman kapanacağı, uzaktan eğitim sürecinde gündemde yer almaya devam ediyor. Eğitim öğretim takviminde yol haritasını belirleyen MEB okul öncesi, özel eğitim merkezleri ile 8 ve 12. sınıfların destekleme ve yetiştirme kurslarında 17 Mayıs'tan itibaren yüz yüze eğitime geçilmesine karar verdi. Diğer kademelerde ise 1 Haziran'a kadar uzaktan eğitim sürecek. Online eğitim süreci haziran başında yeniden değerlendirilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada okullarda karneler için temmuz ayını işaret etti. Milyonlarca veli ve öğrencinin gözü şimdi karne tarihinde. Peki, Okullar ne zaman kapanacak ve uzaktan eğitim ne zaman bitecek? İşte, MEB'in yaptığı açıklamalar.

24.05.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanacak Okullarda yaz tatili ne zaman başlayacak MEB açıkladı İşte karne tarihi

Okullar ne zaman kapanacak? Okullarda yaz tatili ne zaman başlayacak? MEB açıkladı! İşte karne tarihi

Okullar ne zaman kapanacak sorusu Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen açıklama ile yanıt buldu. Tam kapanma döneminin ardından eğitim öğretim takviminde yeni yol haritasını belirleyen MEB uzaktan eğitimin tüm kademelerde devam edeceğini aktardı. Okullarda uzaktan eğitim sistemi 1 Haziran tarihine kadar devam edecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada okullarda karneler için temmuz ayını işaret etti. Peki, Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman olacak? İşte, karne tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

21.05.2021Gündem
Okullar ne zaman yaz tatiline girecek Okullar ne zaman kapanacak İşte MEBten gelen son bilgiler

Okullar ne zaman yaz tatiline girecek? Okullar ne zaman kapanacak? İşte MEB'ten gelen son bilgiler

"Online eğitim ne zaman bitecek?" ve "Okullar ne zaman kapanacak?" soruları; eğitim hayatlarına farklı kademelerde devam eden milyonlarca öğrencinin yanı sıra eğitimciler ve öğrenci velilerince de araştırma konusu oldu. Peki, okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlayacak?

20.05.2021Gündem
MEB, akla takılan tüm soruları yanıtladı

MEB, akla takılan tüm soruları yanıtladı

"Lise Sınavları İle İlgili Merak Edilenler", "Uzaktan Eğitim", "Sınıf Geçme", "Devamsızlık", "Kayıt-Nakil", "Projeler", "Burs ve Pansiyon İşlemleri", "Genel" başlıklarındaki sınava ilişkin bazı sorular ve yanıtları şöyle:

17.05.2021Eğitim

Yazar Sonuçları

Artık üçüncü sayfa haberi olarak kalmasın

FARKINDA MISINIZ? Bir günde dört kadın öldürüldü, 104 kez bıçaklanan beşinci kadın da hala yaşam mücadelesi veriyor.

24.09.2021

Bugün ne yapsak?

Patron Bebek 2: Aile Şirketi bugün Boğaziçi Sineması’nda gösterimde. Gündüz başlayacak seanslar akşama kadar devam edecek.

22.09.2021

Suyun kaldırma gücünü iş fikrine dönüştürdü

Yoğun yarış dönemlerinden birinde, ağır bir idman esnasında kaval kemiğimde bir stres kırığı oluşur. Çözümü, suda koşuda bulur. Bu aktiviteyle hem iyileşir hem de spor gücünden hiçbir şey kaybetmez. Benhür Öncel, bir süre sonra odağını bu alana kaydırıp suda koşu eğitmeni olur. Benhür Öncel, 4 yıl önce de profesyonel iş hayatına noktayı koyup suda koşuyu Bodrum’da bir girişime dönüştürür. Bugün BENHUR ONCEL’S Aquarunning markasıyla yolculuğuna devam eden Benhür Öncel’in hedefinde ise sistemi franchise modeliyle ülke geneline yaymak var.

19.09.2021

Çare kentsel dönüşümde

SON dönemde hem ev fiyatlarında, sonucunda kiralarda da büyük artışlar yaşanıyor.

15.09.2021

Efsanelerin nihayet sonu geldi

mRNA aşılarının elimizdeki en güçlü aşı alternatifi oldukları konusunda genel bir kanaat var.

28.08.2021

Talimat değişti, hülle yolu kapandı, Kasımpaşa’nın Can’ı gitti!

UEFA Pro Lisansı olmayanların Süper Lig’de saha kenarında olması yasaklandı. TFF, talimatnameyi değiştirince, teknik direktörlük diploması olmayan Şenol Can Kasımpaşa’dan ayrılmak zorunda kaldı. Halen Süper Lig’de takım çalıştıran İlhan Palut (Konya), Çağdaş Atan (Alanya) ve Ömer Erdoğan (Hatay) ise özel bir maddeyle görevlerine devam ediyor.

16.08.2021

Kimse ‘uzaktan eğitim oluyormuş’ demesin

Bu ara okullarla ilgili çok yazı yazıyorum.

11.08.2021

Aşı olanların sesi daha gür çıkmalı

ANKARA Barosu Başkanı Erinç Sağkan; “Yasal bir düzenleme olmaksızın sınırlandırma mümkün değildir. Kamusal hizmetlerde aşılı ya da aşısız vatandaş ayrımı yapılamaz. Özel sektör alanına giren konularda makul ve ölçülü tedbirler alınabilir” diyor.

29.07.2021

Kapanma olmasın herkes aşılansın

BENCE yeni sloganımız bu olmalı.

28.07.2021

Korona sonrasında da kalıcı olacak uygulamalar

Aşılanmanın artması ile Dünya genelinde etkisi azalmaya başlasa da Kovid-19 salgınının yaşamımızı kökten değiştirdiği bir gerçek. Pandemi sürecinde, adapte olduğumuz pek çok yeni teknolojiyi ve uygulamayı Korona sonrasına da taşıyacağız. Bu yazımda, önde gelen danışmalık şirketlerinden McKinsey’nin deyimi ile “sonraki normale” hazırlanırken, Kovid-19 sonrasında da kalıcı olacak uygulamaları analiz ettim.

10.07.2021

Yüz yüze eğitim

Geçenlerde iki profesör arkadaşımla online eğitim üzerine konuşuyorduk.

29.06.2021

Zeytinyağlı ördek Ragu

Sınıfta her an bir Covid vakası çıkacak da okul kapanacak korkusuyla yaşadığımız bir eğitim yılını geride bıraktık.

28.06.2021

Kadına şiddette ‘Nazi kampı sendromu’

Kadına yönelik şiddetin hem fiziksel hem ruhsal sonuçlarını bundan daha iyi anlatan bir ifade olmamıştı: “Nazi kampı sendromu.”

27.06.2021

Telafisini de yapalım

BİRÇOK kez yazdım, bir kez daha yazmak istiyorum.

2.06.2021

Üniversiteden Excel’i öğrenerek mezun olun

İş dünyasında en çok kullanılan programların başında gelen Excel, her çalışanın, her iş arayanın iyi bilmesi gereken bir programların başında geliyor.

31.05.2021

Aile baskısı psikolojimi bozdu

Ailem tarafından baskı görüyorum. Özellikle de babamdan... Onun yüzünden sosyal hayatım yok, eve tıkıldım kaldım. Hayata karşı umutlarımı da yitirdim.

29.05.2021