MENÜ

Üniversiteler Açılacak Mı

Üniversiteler Açılacak Mı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Üniversiteler Açılacak Mı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 120 Üniversiteler Açılacak Mı haberi bulunmuştur.

Üniversiteler Açılacak Mı Haberleri

Üniversiteler ne zaman açılacak, 1 Ekimde açılacak  mı 2020 YÖKten açıklama geldi

Üniversiteler ne zaman açılacak, 1 Ekim'de açılacak mı 2020? YÖK'ten açıklama geldi!

Üniversiteler ne zaman açılacak? Koronavirüs pandemisi devam ederken üniversitelerin son durumuna gözler çevrildi. Mart ayından beri üniversitelerde online eğitime devam eden öğrenciler, YÖK'ten yapılan son açıklamalara odaklandı. YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili daha önce yaptığı açıklamada 1 Ekim sonrasını işaret etmişti. Bazı üniversiteler ise 2020 güz döneminde online eğitime devam edeceklerini bildirdi. İşte, üniversitelerde son durum bilgileri.

26.09.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı 2020-2021 üniversitelerin açılış tarihi

Üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı? 2020-2021 üniversitelerin açılış tarihi

Üniversitelerin ne zaman açılacağı gündemde yer alıyor. Üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığınca, YÖK'e gönderilen görüş yazısında uzaktan eğitim önerisinde bulunuldu. Bu açıklamanın ardından birçok üniversite 2020-2021 eğitim öğretim yılının hangi tarihte başlayacağını ve eğitimin uzaktan mı yoksa yüz yüze mi olacağını duyurdu. Uzaktan eğitim açıklaması yapan kurumlar arasında Yıldız Teknik Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi de bulunuyor.

24.09.2020Gündem
Üniversitelerde son durum - Üniversiteler ne zaman açılacak

Üniversitelerde son durum - Üniversiteler ne zaman açılacak?

MEB'e bağlı okullarda bazı sınıfların yüz yüze eğitime başlayacak olması nedeniyle gözler üniversiteler son duruma çevrildi.YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversitelerin açılışı için 1 Ekim sonrasını işaret etmiş, Sağlık Bakanlığı bu süre zarfında uzaktan eğitim önerisinde bulunmuştu. Peki, 2020 2021 döneminde üniversiteler ne zaman açılacak?

21.09.2020Gündem
Üniversiteler açılacak mı İşte konuya dair son ayrıntılar

Üniversiteler açılacak mı? İşte konuya dair son ayrıntılar!

Türkiye'de son 24 saatte 1771 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 62 kişi hayatını kaybetti. bu gelişmeler olurken üniversitelerin durumu merak konusu oldu. 2020-2021 eğitim yılında üniversiteye gidip gidemeyeceklerini merak eden öğrenciler, konuya dair araştırmalarına hız verdi. Peki, üniversiteler açılacak mı?

18.09.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı 2020-2021 uzaktan eğitim ile açılacak üniversiteler

Üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı? 2020-2021 uzaktan eğitim ile açılacak üniversiteler

Üniversitelerin açılış tarihi araştırılan konular arasında yer alıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında bazı üniversiteler uzaktan eğitim ile 2020-2021 eğitim öğretim yılına başlanacağını duyurdu. Sağlık Bakanlığınca, YÖK'e gönderilen görüş yazısında uzaktan eğitim önerisinde bulunuldu. Bu açıklamanın ardından birçok üniversite uzaktan eğitim açıklamasında bulundu ve eğitimin başlayacağı tarihleri açıkladı. İşte uzaktan eğitim ile açılacak üniversiteler ile ilgili detaylar

17.09.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılıyor Öğrencilerin gözü yapılacak açıklamalarda

Üniversiteler ne zaman açılıyor? Öğrencilerin gözü yapılacak açıklamalarda!

'Üniversiteler ne zaman açılıyor?' sorusu, 2020-2021 eğitim yılının başlamasına günler kala birçok öğrencinin gündeminde yer almaya başladı. YÖK'ün aldığı '1 Ekim' kararının ardından Sağlık Bakanlığı'nın YÖK'e gönderdiği tavsiye yazısı ile birlikte, süreçte seyir değişmiş ve üniversitelerin akıbeti daha da merak konusu olmuştu. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversiteler açılacak mı?

15.09.2020Gündem
Üniversiteler açılacak mı, hangi üniversiteler açılacak İşte, kararlarını açıklayan üniversiteler

Üniversiteler açılacak mı, hangi üniversiteler açılacak? İşte, kararlarını açıklayan üniversiteler

Üniversitelerin ne zaman açılacağı, YÖK'ün işaret ettiği 1 Ekim tarihinin yaklaşmasıyla gündeme geldi. Koronavirüs salgınında üniversitelerin online mı olup olmayacağı merak edilirken, Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde üniversitelere öneri gönderildi. Üniversitelerin bazıları ise güz döneminde uzaktan eğitim vereceklerini duyurdu. Üniversitelerin açılış tarihi hakkında her üniversitenin kendi kararını açıklayacağı açıklamasının ardından öğrenciler, bağlı oldukları üniversitenin duyurularına kilitlendi. Peki, üniversiteler açılacak mı? İşte, üniversitelerde uzaktan eğitim kararı veren üniversiteler ve ayrıntılar.

14.09.2020Gündem
Üniversiteler açılacak mı, hangi üniversiteler açılacak İşte, kararlarını açıklayan üniversiteler

Üniversiteler açılacak mı, hangi üniversiteler açılacak? İşte, kararlarını açıklayan üniversiteler

Üniversitelerin ne zaman açılacağı, YÖK'ün işaret ettiği 1 Ekim tarihinin yaklaşmasıyla gündeme geldi. Koronavirüs salgınında üniversitelerin online mı olup olmayacağı merak edilirken, Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde üniversitelere öneri gönderildi. Üniversitelerin bazıları ise güz döneminde uzaktan eğitim vereceklerini duyurdu. Üniversitelerin açılış tarihi hakkında her üniversitenin kendi kararını açıklayacağı açıklamasının ardından öğrenciler, bağlı oldukları üniversitenin duyurularına kilitlendi. Peki, üniversiteler açılacak mı? İşte, üniversitelerde uzaktan eğitim kararı veren üniversiteler ve ayrıntılar.

12.09.2020Gündem
Üniversiteler  ne zaman açılacak, açılacak mı 2020-2021 üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili açıklamalar

Üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı? 2020-2021 üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili açıklamalar

Üniversitelerin ne zaman açılacağı merak ediliyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında mart ayından yaz tatiline kadar olan süre aralığında üniversitelerde eğitim online olarak verildi. Peki 2020-2021 eğitim öğretim döneminde üniversiteler açılacak mı?  Sağlık Bakanlığınca, YÖK'e gönderilen görüş yazısında, üniversitelerde 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının güz döneminde örgün eğitimlerde, teorik derslerin mümkün olduğunca uzaktan ve dijital öğretim yöntemleriyle yapılması önerisinde bulunuldu. Bazı üniversiteler tarafından eğitimin uzaktan yapılacağı duyuruldu.

10.09.2020Gündem
Üniversiteler açılacak mı, online mı olacak 2020 2021 üniversitelerin açılış tarihi

Üniversiteler açılacak mı, online mı olacak? 2020 2021 üniversitelerin açılış tarihi

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerin açılış tarihi koronavirüs pandemisi nedeniyle gündeme gelen konuların başında yer alıyor. MEB'e bağlı okullarda online eğitim devam ederken, YÖK Başkanı Yekta Saraç daha önce yaptığı açıklamada 2020 üniversitelerin açılış tarihi için 1 Ekim sonrasını işaret etmişti. Sağlık Bakanlığı'ndan gelen son dakika açıklamada, üniversitelerde 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının güz döneminde uzaktan yapılması önerildi. İşte, üniversitelerin durumuyla ilgili ayrıntılar.

7.09.2020Gündem
Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak Gözler 2020-2021 üniversite açılış tarihinde

Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? Gözler 2020-2021 üniversite açılış tarihinde

Üniversitelerin ne zaman açılacağı merak edilen konular arasında bulunuyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında uzaktan eğitime başlayan ve ardından yaz tatiline giren üniversitelerin yeni eğitim öğretim yılı açılış tarihi ile ilgili YÖK Başkanı Yekta Saraç, ‘YÖK olarak, üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik.’ açıklamasını yapmıştı. Son açıklama Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirildi.

6.09.2020Gündem
Üniversiteler açılacak mı Bakanlıktan üniversiteler için son dakika online uzaktan eğitim açıklaması

Üniversiteler açılacak mı? Bakanlıktan üniversiteler için son dakika 'online uzaktan eğitim' açıklaması!

Üniversiteler açılacak mı yoksa uzaktan eğitim mi verecek sorusu yanıt buldu. Bir süredir devam eden üniversiteler açılacak mı gündemine Sağlık Bakanlığı'ndan önemli bir açıklama geldi. YÖK'ün geçtiğimiz haftalarda yapmış olduğu açıklamada, 1 Ekim itibariyle açılması kararlaştırılan üniversitelerin uzaktan ya da yüz yüze eğitim kararlarının kendi inisiyatiflerinde olduğunun vurgulanmasının ardından Sağlık Bakanlığı'da bu durumu teyit eden bir ifadede bulundu. Koronavirüs pandemisi sebebiyle pek çok kararda danışma merci olan Sağlık Bakanlığı, 'üniversiteler açılacak mı?' sorusuna kendi kanaatini getirdi. Peki, üniversiteler açılacak mı? İşte, bakanlığın vermiş olduğu o karar

5.09.2020Gündem
Öğrenciler bu soruya yanıt arıyor Üniversiteler açılacak mı İşte YÖKün açıklaması

Öğrenciler bu soruya yanıt arıyor 'Üniversiteler açılacak mı?' İşte YÖK'ün açıklaması

Yüz binlerce üniversite öğrencisi ile bu yıl ilk kez lisans ya da önlisans programlarına yerleşen adaylar, üniversitelerin açılış tarihini merak ediyor. Mart ayından bu yana kapalı olan kampüslerini özleyen öğrenciler, üniversitelerde yeniden yüz yüze eğitimin başlayacağı tarihi sorguluyor. Öte yandan konuya ilişkin YÖK'ten bir açıklama gelmişti. Peki, üniversiteler açılacak mı?

3.09.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak, eğitim online mı olacak 2020 2021 üniversitelerin açılış tarihi

Üniversiteler ne zaman açılacak, eğitim online mı olacak? 2020 2021 üniversitelerin açılış tarihi

Üniversitelerin ne zaman açılacağı araştırılıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında mart ayında başlayan uzaktan eğitimin ardından üniversiteler yaz tatiline girdiler. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç konu ile ilgili açıklama yaptı ve 1 Ekim sonrasına işaret etti. Başkan Saraç konu ile ilgili yeni bir açıklama daha yaptı ve uzaktan eğitim sistemiyle ilgili bilgiler verdi. İşte 2020 2021 üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili bilgiler..

30.08.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı YÖK’ten üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili açıklama

Üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı? YÖK’ten üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili açıklama

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerin açılış tarihi YÖK'ten yapılan son dakika açıklamalar kapsamında takip ediliyor. Özellikle 2020-2021 eğitim öğretim yılına ilişkin MEB takviminin belli olmasıyla gözler üniversitelerin durumuna çevrildi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç konuyla ilgili yaptığı açıklamada, üniversitelerin açılışı için ekim ayını işaret etti. İşte, YÖK’ten üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili açıklama ve konuyla ilgili ayrıntılar .

28.08.2020Gündem
Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak Gözler 2020 üniversitelerin açılış tarihinde

Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? Gözler 2020 üniversitelerin açılış tarihinde

Üniversitelerin ne zaman açılacağı araştırılıyor. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayacak olan üniversite kayıtlarına az bir zaman kala araştırmalar hızlandı. 26 Ağustos'ta açıklanan sonuçların ardından üniversite elektronik kayıtları 29 Ağustos'ta başlayacak. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç konu ile ilgili açıklama yaptı ve üniversitelerin hangi tarihten itibaren açılabileceğini duyurdu.

27.08.2020Gündem
Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak İşte YÖKün açıklaması

Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? İşte YÖK'ün açıklaması!

Üniversiteler açılacak mı? Öğrenciler ve velilerin üniversitelerdeki yeni eğitim öğretim dönemine ilişkin tarih araştırmaları devam ediyor. 2020-2021 eğitim sezonunda üniversitelerin ne zaman eğitime başlayacağını merak eden vatandaşlar için beklenen açıklama YÖK Başkanı'ndan gelmişti. Açıklamanın ardından öğrencilerin gözü 2020 üniversite açılış tarihine çevrildi. İşte, konuyla ilgili YÖK'ün açıklaması.

21.08.2020Gündem
Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak YÖK Başkanı açıklama yaptı

Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? YÖK Başkanı açıklama yaptı

Üniversitelerin ne zaman açılacağı ile ilgili geçtiğimiz günlerde YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç açıklama yaptı. Saraç açıklamasında, ‘Salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerimizin ilgili kurulları karar verecek.’ dedi ve üniversitelerin hangi tarihten itibaren eğitime başlayabileceği ile ilgili ekim ayına işaret etti. İşte detaylar...

20.08.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak Gözler YÖK açıklamasına çevrildi

Üniversiteler ne zaman açılacak? Gözler YÖK açıklamasına çevrildi

Üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili araştırmalar hızlandı. 23 Mart tarihinden itibaren koronavirüs önlemleri kapsamında uzaktan eğitime başlayan üniversitelerde yaz tatili devam ediyor. Öğrenciler eylül ayına az bir zaman kala üniversitelerin ne zaman açılacağını öğrenmek istiyorlar. YÖK, ‘küresel salgında yeni normalleşme süreci’ rehberi hazırladı. Peki üniversiteler açılacak mı? İşte detaylar...

6.08.2020Gündem
Üniversiteler 15 Haziran’da açılacak mı Üniversiteler ne zaman açılıyor

Üniversiteler 15 Haziran’da açılacak mı? Üniversiteler ne zaman açılıyor?

Üniversitelerin ne zaman açılacağı araştırılıyor. Üniversiteler 15 Haziran’da açılacak mı? Uzaktan eğitime devam eden öğrenciler yapılan açıklamaları yakından takip ediyorlar. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından okulların uzaktan eğitime devam edeceği, uzaktan eğitimin haziran ayında sona ermesinin ardından örgün eğitimin eylül ayında başlayacağını açıkladı. Peki üniversiteler 15 Haziran’da açılacak mı?

20.05.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak Tarih belli oldu mu

Üniversiteler ne zaman açılacak? Tarih belli oldu mu?

Lisans ve önlisans eğitimlerine uzaktan online şekilde devam eden yüz binlerce öğrenci üniversitelerin açılacağı tarihi sorguluyor. Normalleşme sürecine ilişkin adımların atılmasıyla birlikte pek çok işletmenin yeniden faaliyete geçeceği tarih belli olurken, gözler üniversitelere çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısının ardından yapılan açıklamada eğitim-öğretim yılının sonra erdiğini üniversiteler ile ilgili kararın da YÖK tarafından verileceğini açıklamıştı. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak, Üniversiteler açılacak mı?

19.05.2020Gündem
Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak Üniversite final sınavları nasıl yapılacak

Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? Üniversite final sınavları nasıl yapılacak?

Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle üniversitelerde 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminde online eğitim sistemine geçildi. Bu kapsamda milyonlarca üniversite öğrencisi üniversitelerin açılacağı tarihi sorgularken konula ilgili ilk açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Erdoğan, Kabine toplantısında yaptığı açıklamada, üniversiteler açılacak mı? sorusunun yanıtını verdi. YÖK'ten yapılan açıklamada da üniversitelerin haziran ayında açılacağı ve final sınavlarının detayları paylaşıldı. Peki, Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversite final sınavları nasıl yapılacak? İşte, detaylar.

14.05.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak Üniversiteler 15 Haziranda açılacak mı

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversiteler 15 Haziran'da açılacak mı?

Koronavirüs önlemleri kapsamında üniversiteler 23 Mart tarihinden itibaren uzaktan eğitime devam ediyorlar. Üniversiteler açılacak mı? Üniversiteler ne zaman açılacak? soruları araştırılan konular arasında yer alıyor. YÖK'ten yapılan son dakika açıklamasında, "Devletin ilgili kurumları tarafından 1 Haziran 2020'den itibaren 14 gün boyunca salgının kontrol altına alındığının ve kesin düşüşe geçtiğinin beyan edilmesi koşuluyla 15 Haziran'dan sonra üniversitelerimizde normale dönüşün ilk aşaması başlayacaktır." denildi.

5.05.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı Uzaktan eğitim ne zaman bitecek YÖK açıkladı mı

Üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı? Uzaktan eğitim ne zaman bitecek? YÖK açıkladı mı?

"Üniversiteler ne zaman açılacak?" sorusu Milli Eğitim Bakanlığı'nın okulların açılış tarihinin 31 Mayıs'a kadar uzatıldığını duyurmasının ardından merak konusu oldı. Son dakika açıklama sonrası üniversite öğrencilerinin gözü YÖK'ten yapılan açıklamaya çevrildi. MEB'in açıklamasına istinaden üniversitelerin açılacağı tarih şimdi gündemde. Peki, Üniversiteler açılacak mı, uzaktan eğitim ne zaman bitecek? İşte, üniversitelerin başlayacağı tarihle ilgili merak edilen bazı bilgiler...

29.04.2020Gündem
Üniversiteler uzaktan eğitim ile mi açılacak Uzaktan eğitim yapacak üniversiteler ile ilgili açıklama

Üniversiteler uzaktan eğitim ile mi açılacak? Uzaktan eğitim yapacak üniversiteler ile ilgili açıklama

Üniversitelerin ne zaman açılacağı ile ilgili araştırmalar hızlandı. Geçtiğimiz günlerde YÖK Başkanı Yekta Saraç, ‘YÖK olarak, üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik.’ dedi. Kocaeli Üniversitesinde 10 Eylül’de yapılacak toplantıda eğitimin 5 Ekim 2020’de başlayıp başlamayacağının belirleneceği duyuruldu. Yıldız Teknik Üniversitesinden ise üniversitelerin uzaktan eğitim yapacağı haberi geldi. İşte detaylar

3.09.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı Gözler 2020 2021 üniversitelerin açılış tarihinde

Üniversiteler ne zaman açılacak, açılacak mı? Gözler 2020 2021 üniversitelerin açılış tarihinde

Üniversitelerin ne zaman açılacağı ile ilgili güncel açıklamalar merak ediliyor. Açılacak olan üniversiteler öğrenciler tarafından merak ediliyor. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç konu ile ilgili yaptığı açıklamada üniversitelerin hangi tarihten itibaren başlayacağını duyurdu. Saraç açıklamasında, 'YÖK olarak, üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik.' dedi. İşte açıklamanın tamamı...

1.09.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak, eğitim online mı olacak Üniversitelerle ilgili son dakika gelişmeler

Üniversiteler ne zaman açılacak, eğitim online mı olacak? Üniversitelerle ilgili son dakika gelişmeler

Üniversiteler ne zaman açılacak? sorusu, ilk kez yükseköğretim programına kayıt yaptıracak olan ve ara sınıf öğrencileri tarafından takip ediliyor. Geçtiğimiz dönem pandemi nedeniyle uzaktan eğitime geçen üniversitelerin 2020 2021 yılı açılış tarihi ile ilgili YÖK Başkanı Yekta Saraç'tan son dakika açıklama geldi. Saraç, "Salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerimizin ilgili kurulları karar verecek." dedi. İşte, üniversitelerin açılış tarihi ve konuyla ilgili detaylar.

22.08.2020Eğitim
Tıp Fakülteleri açılacak mı

Tıp Fakülteleri açılacak mı?

Tıp Fakülteleri açılacak mı sorusu, sosyal medyada gündeme gelen iddiaların ardın araştırılmaya başlandı. Koronavirüs pandemisi dolayısıyla henüz yüz yüze eğitim ile açılıp açılmayacağı netlik kazanmayan üniversiteler, bu kez Tıp Fakülteleri ile gündemde yer almaya başladı. Tıp Fakültelerinin sağlık sektörü için önemli bir merkez olması dolayısıyla Tıp Fakültelerinin açılabileceği iddiaları, resmi açıklamalar çerçevesinde araştırılıyor. Peki, Tıp Fakülteleri açılacak mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

13.08.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak YÖKten açıklama bekleniyor

Üniversiteler ne zaman açılacak? YÖK'ten açıklama bekleniyor!

Üniversitelerin açılacağı tarihe yönelik araştırmalar, temmuz ayı ile birlikte hız kazandı. Yeni dönemde üniversitelerde eğitim faaliyetlerinin ne zaman başlayacağı ve eğitimin online mı yoksa yüz yüze mi olacağı yüz binlerce üniversiteli tarafından merak ediliyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

9.07.2020Gündem
PISA Direktörü Schleicher: Türkiye teknolojiyi en iyi kullanan 8’inci ülke

PISA Direktörü Schleicher: Türkiye teknolojiyi en iyi kullanan 8’inci ülke

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) Direktörü Andreas Schleicher, pandemi sonrası eğitim stratejileri hakkında bilgi verirken, Türkiye’nin bu süreçte pek çok ülkeye göre yeterli dijital, teknolojik altyapı ve donanımla avantajlı bir sürece sahip olduğunu söyledi.

23.06.2020Eğitim
Üniversiteler ne zaman açılacak 15 Haziranda açılacak mı YÖKten yeni açıklama

Üniversiteler ne zaman açılacak? 15 Haziran'da açılacak mı? YÖK'ten yeni açıklama

Üniversiteler ne zaman açılacak? Koronavirüsü normalleşme süreci ikinci adımları başladı. İşletme, dükkan ve kreş gibi yerlerin yeniden açılmasıyla beraber üniversitelerin açılacağı tarihe gözler çevrildi. Üniversitelerin açılış tarihi için yapılan açıklamada daha önce 15 Haziran işaret edilmişti. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç yaptığı son açıklamada, yabancı uyruklu öğrenciler ve yurt dışında okuyan Türk gençlerini Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında eğitim almaya davet etti. İşte, 'Üniversiteler 15 Haziran'da açılacak mı?' sorusunun yanıtı.

2.06.2020Gündem
Son dakika haberler: Demokrasi ve Özgürlükler Adasında tarihi açılış Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş açıklamalar

Son dakika haberler: Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda tarihi açılış! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Türkiye bundan tam 60 yıl önce tarihinin en kara günlerinden bir olan 27 Mayıs darbesine maruz kaldı. Yassıada'da yapılan iş yargılama değil, bir hukuk cinayetiydi. Aslında burada yapılan iş yargılama değil, darbe yaparak anayasayı çiğneyenlerin ülkenin meşru yöneticilerini anayasayı ihlal ithamıyla giriştikleri bir hukuk cinayetiydi." dedi.

27.05.2020Gündem
Üniversitelere yaz okulu olacak mı Üniversiteler ne zaman açılacak

Üniversitelere yaz okulu olacak mı? Üniversiteler ne zaman açılacak?

Eğitimin aksaması üzerine gündeme gelen üniversitelere yaz okulu olacak mı sorusu, son günlerde araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Eğitim gördükleri üniversitelerden uzak kalan birçok öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı’nda alınan yaz okulu kararının kendilerini ilgilendirip ilgilendirmediğini merak ediyor. Peki, üniversitelere yaz okulu olacak mı? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

16.04.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılır, tarih belli mi Tatil uzayacak mı YÖK Başkanı duyurdu

Üniversiteler ne zaman açılır, tarih belli mi? Tatil uzayacak mı? YÖK Başkanı duyurdu

Üniversiteler ne zaman açılacak? sorusu gündemde yer almaya devam ediyor. Özellikle nisan ayı devam ederken, üniversitelerin açılacağı tarihle ilgili araştırmalar yoğunluk kazandı. On binlerce üniversite öğrencisi ve personeli, YÖK'ten yapılacak açıklamaya odaklandı. Lisans ve önlisans eğitimlerine uzaktan online şekilde devam eden öğrenciler, bu dönem ders kayıpları için yazın ek eğitim verilip verilmeyeceğini merak ediyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılır, tarih belli mi? Tatil uzayacak mı? İşte, ayrıntılar.

15.04.2020Gündem
Kadınlar daha çok çalışmalı, öne çıkmalı

Kadınlar daha çok çalışmalı, öne çıkmalı

Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, alanında önemli çalışmalara imza atan bir hekim olmasına rağmen uzun yıllar akademik camiada yönetici olarak görev yaptı.

6.04.2020Eğitim
Üniversiteler ne zaman açılacak YKS ertelendi mi, sınav ne zaman YÖKten son dakika açıklaması

Üniversiteler ne zaman açılacak? YKS ertelendi mi, sınav ne zaman? YÖK'ten son dakika açıklaması

Corona virüsü tedbirleri kapsamında üniversite öğrencileri için uzak eğitim süreci devam ederken, bu kapsamda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ve Milli Eğitim Bakanlığı 2020 yılında düzenlenecek olan birçok sınavın ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. Sınav erteleme açıklamaları peş peşe gelirken, üniversite öğrencilerinin üniversiteler ne zaman açılacak? sorusunun yanıtına yönelik araştırmaları hız kazandı. Öte yandan, YKS'ye girmeye hazırlanan adaylar da YÖK Başkanı'ndan gelecek açıklamaya kilitlendi. Beklenen açıklama bugün yapıldı. Peki, YKS ertelendi mi? İşte,YÖK'ten gelen son dakika açıklaması...

26.03.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak Üniversitelere tatil uzayacak mı

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelere tatil uzayacak mı?

Çin'in Vuhan kentinde Aralık 2019'da ortaya çıkan ve kısa sürede dünyayı etkisi altına alan yeni tip coronavirüsü (Kovid-19) salgını, bazı planların ertelenerek yeniden yapılmasına yol açarken, eğitim sisteminde de bir takım değişikliklere neden oldu. Üniversitelerde eğitim faaliyetlerine uzaktan devam edilmesi de bunlardan birisi. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelere tatil uzayacak mı?

26.03.2020Gündem
‘Süre dolunca önce gençler sokağa çıkacak’

‘Süre dolunca önce gençler sokağa çıkacak’

Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun, internet üzerinden vatandaşların sorularını yanıtladı. Sorular arasında tuvalet kâğıdından ekonomiye, Merkel’in sağlık durumundan okullara kadar her şey vardı.

26.03.2020Avrupa
Üniversiteler ne zaman başlıyor YÖKten corona virüs açıklaması geldi mi

Üniversiteler ne zaman başlıyor? YÖK'ten corona virüs açıklaması geldi mi?

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk alınan kararları açıkladı. Bakan Selçuk eğitim öğretimde verilen aranın 30 Nisan tarihine kadar uzatıldığını duyurdu. Tatil sürecinin uzatılmasının ardından, gözler üniversitelerde de tatilin uzatıp uzamadığına çevrildi. Peki, Üniversiteler ne zaman başlıyor? Üniversitelerde tatil uzadı mı? İşte, o konuyla ilgili son dakika açıklama...

25.03.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak Üniversitelerde uzaktan eğitim ne zaman bitecek

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerde uzaktan eğitim ne zaman bitecek?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından alınan kararla üniversitelerde uzaktan eğitim sürecine gidildi. Şuan 27 lisans, 47 önlisans programının dijital ders materyaliyle üniversitelerde uzaktan eğitim sistemine davam eden öğrenciler, üniversitelerin açılacağı tarihe odaklandı. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerde uzaktan eğitim ne zaman bitecek? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar...

24.03.2020Gündem
Son dakika... Uzaktan eğitim başladı: İlk dersi Milli Eğitim Bakanı Selçuk verdi

Son dakika... Uzaktan eğitim başladı: İlk dersi Milli Eğitim Bakanı Selçuk verdi

Uzaktan eğitimde ilk ders bugün başladı. Koronavirüs önlemleri kapsamında evler okula dönecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise ilk dersi anlattı.

23.03.2020Gündem
Uzaktan kumandalı ilk ders... Uzaktan eğitim başlıyor: Hangi ders saat kaçta

Uzaktan kumandalı ilk ders... Uzaktan eğitim başlıyor: Hangi ders saat kaçta?

Uzaktan eğitimde ilk ders bugün başlıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında evler okula dönecek. Milli Eğitim Bakanlığı, TRT’de yayınlanacak ilkokul, ortaokul ve liseler için ‘eba (eğitim bilişim ağı) TV uzaktan eğitim programı’nı açıkladı. Her kademe için haftalık ders programı belirlendi. Üniversiteler de online eğitime başlıyor. İşte uzaktan eğitimin detayları...

23.03.2020Eğitim
Deprem olan illerde okullar ne zaman açılacak İşte, Elazığ, Malatya, Manisada okulların açılış tarihi

Deprem olan illerde okullar ne zaman açılacak? İşte, Elazığ, Malatya, Manisa'da okulların açılış tarihi

5,8'lik Manisa depremi ve Elazığ'da can kayıplarına neden olan 6,8 büyüklüğündeki depremlerin ardından okulların açılacağı tarih gündeme geldi. Depremden etkilenen kentlerde okullarda meydana gelen hasarlar ver çatlaklarla ilgili çalışmalar başlatıldı. Bu okulların eğitime hazır olup olmadığı merak edilirken, yetkililerden yapılan son dakika açıklamaya göre deprem bölgelerinde yarıyıl tatilinin uzatıldığı duyuruldu. Peki, Manisa, Elazığ ve Malatya'da okullar ne zaman açılacak? İşte, deprem olan illerde okulların açılış tarihi.

30.01.2020Gündem
Ayvalık Film Festivalinin programı hazır

Ayvalık Film Festivali'nin programı hazır

4-9 Ekim tarihleri arasında Kariyo & Ababay Vakfı ana sponsorluğunda ikincisi düzenlenecek Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nin programı açıklandı.

5.09.2019Kitap Sanat
Üniversiteler bu sene ne zaman açılacak Tarih açıklandı mı

Üniversiteler bu sene ne zaman açılacak? Tarih açıklandı mı?

Eylül ayına doğru ilerlediğimiz günlerde, üniversite eğitimi gören ve ilk kez üniversiteye başlayacak öğrenciler üniversitelerin açılacağı tarihle ilgili araştırmalarına başladı. Yükseköğrenim kurumlarının başlayacağı tarih, her okula göre farklılık gösterebiliyor. Fakat genel olarak üniversiteler, eğitim öğrenim dönemi başladıktan sonra öğrenime başlıyor. Üniversiteler bu sene ne zaman açılacak? İşte, o konu hakkında bilgiler.

12.08.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Yazılımcı olmak için üniversite şart mı

Yazılımcı olmak için üniversite şart mı?

Bilişim sektörü giderek büyüyor ve bu alanda çalışacak nitelikli çalışanlara ihtiyaç artıyor. Özellikle gençler yazılımcı olmaya meraklı. Ancak, kimler yazılımcı olabiliyor?

Yazar Sonuçları

Üniversiteler açılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilk, orta ve lise dereceli okulların açılmasıyla ilgili tarih verdikten sonra gözler YÖK Başkanı Yekta Saraç’a çevrildi. Özellikle üniversite öğrencileri, bu konuda verilecek kararı merakla bekliyor.

14.08.2020

Koronayla ilk kışımızı geçireceğiz

Vaka sayıları yeniden yükselişe geçti, 1500’ü aştı, 2000’lere yaklaşmakta. Eve kapanmak istemiyoruz! İşyerlerimiz kapatılsın istemiyoruz! Ancak önlem ve yasaklara riayet ettiğimiz de pek söylenemez. Popüler dizi Game of Thrones’daki Lord Eddard Stark’ın da dediği gibi: ‘Winter is coming’ yani zorlu kış kapıda. Çünkü salgınla kışın ilk kez mücadele edilecek ve ufukta bizi bu illetten kurtaracak bir aşı da görünmüyor.

13.09.2020

Yeni Normalde Değişen Ofis Alanları

Bugünlerde, kontrollü bir şekilde ofislere dönüş devam ediyor. Karantina döneminde, kurumsal firmalar, ilk defa bu kadar uzun bir süre ve kapsamlı bir biçimde evden çalışmayı deneyimleme imkanı buldu. Bu süreç, evden çalışmanın en azından belirli koşullarda standart hale gelebileceğini de gösterdi. Öyle ki, ülkemizde ve dünyada, çoğu firma evden çalışmayı bir opsiyon olarak sunmaya başladı bile.

8.07.2020