MENÜ

Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uzaktan Eğitim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.474 Uzaktan Eğitim haberi bulunmuştur.

Uzaktan Eğitim Haberleri

Bakan Selçuk Artvinin öğretmenleriyle buluştu

Bakan Selçuk Artvin'in öğretmenleriyle buluştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okullar açıldığında yüz yüze telafiler olacak. Okul açılışı önceki dönemde, yaz tatilinde de EBA TV’de telafi için daha önceki öğrencilerimizin sahip olmadığı imkanlar sağlayacağız" dedi.

2.06.2020Eğitim
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Selçuktan telafi eğitimi açıklaması

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan 'telafi eğitimi' açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okullar açıldığında yüz yüze telafiler olacak. Okul açılışı önceki dönemde yaz tatilinde de EBA TV'de telafi için daha önceki öğrencilerimizin sahip olmadığı imkanlar sağlayacağız" dedi.

2.06.2020Gündem
AUZEF online sınav girişi nasıl yapılır AUZEF online sınav giriş ekranı

AUZEF online sınav girişi nasıl yapılır? AUZEF online sınav giriş ekranı

AUZEF sınavları 1 Haziran’dan itibaren online olarak yapılmaya başlandı. İstanbul üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi öğrencileri 14 Haziran’a kadar sınava girebilecekler. Kurum tarafından yapılan açıklamada öğrenciler çevrimiçi (online) sınavların başladığı ilk gün ilk saatlerde ve son günlerde sınav sisteminde yoğunluk olabileceği konusunda uyarıldı. İşte AUZEF online sınav giriş ekranı…

2.06.2020Gündem
YÖK Başkanı Yekta Saraç, yurt dışındaki öğrencileri Türk üniversitelerine davet etti

YÖK Başkanı Yekta Saraç, yurt dışındaki öğrencileri Türk üniversitelerine davet etti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yabancı uyruklu öğrenciler ve yurt dışında okuyan Türk gençlerini Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında eğitim almaya davet etti.

2.06.2020Gündem
Okullar ne zaman açılıyor Resmi açıklama geldi

Okullar ne zaman açılıyor? Resmi açıklama geldi

Mart ayında koronavirüs önlemleri kapsamında başlayan uzaktan eğitim devam ediyor. Öğrenciler EBA ve TRT üzerinden derslerini takip ediyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitimin sona ereceği tarihi açıkladı ve 19 Haziran'a işaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni eğitim-öğretim yılının ise eylül ayında başlayacağını duyurdu. İşte detaylar...

2.06.2020Gündem
EBA canlı ders girişi nasıl yapılır EBA TV canlı ders izleme ekranı

EBA canlı ders girişi nasıl yapılır? EBA TV canlı ders izleme ekranı

EBA canlı ders girişi öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında mart ayında başlayan uzaktan eğitim devam ediyor. EBA üzerinden ve TRT üzerinden yapılan eğitimde okul yöneticileri isterlerse ders programlarına öğrenciler için canlı ders ekleyebiliyorlar. İşte EBA canlı ders giriş ekranı ve detaylar…

2.06.2020Gündem
Yüksek kalitede internet ve kablosuz bağlantı nasıl sağlanır

Yüksek kalitede internet ve kablosuz bağlantı nasıl sağlanır?

Covid-19 tedbirleri ile uzaktan eğitim ve uzaktan çalışmanın yaşamımızın merkezine yerleşmesiyle, yüksek kalitede internet ve kablosuz bağlantıya duyulan ihtiyaç arttı. Peki hızlı ve kaliteli internet ve kablosuz bağlantı nasıl sağlanır?

2.06.2020Teknoloji
İçişleri Bakanlığı: Kadın cinayetleri yüzde 35 oranında düştü

İçişleri Bakanlığı: Kadın cinayetleri yüzde 35 oranında düştü

İÇİŞLERİ Bakanlığı, yılın ilk 5 aylık döneminde kadın cinayetlerinde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 35 oranında düşüş sağlandığını açıkladı.

1.06.2020Gündem
Özel okullarda telafi eğitimi 15 Ağustostan sonra başlayacak

Özel okullarda telafi eğitimi 15 Ağustos'tan sonra başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Muammer Yıldız, özel okulların 19 Haziran’a kadar uzaktan eğitime devam edeceğini, 15 Ağustos’tan sonra üç haftadan az olmamak kaydıyla yüz yüze telafi eğitimi  yapacağını duyurdu.

1.06.2020Eğitim
Öğretmenlere seminer olacak mı

Öğretmenlere seminer olacak mı?

Uzaktan eğitim sistemi ile okul dönemini kapatan Milli Eğitim Bakanlığı, bu kez seminer dönemi ile gündeme geldi. Öğretmenlerin meslek içi seminerlerinin bu yıl hangi tarihlerde gerçekleşeceğine dair henüz bir açıklama yapmayan Milli Eğitim Bakanlığı, pek çok öğretmen tarafından merakla takip edilmeye başlandı. Öğretmenlere seminer olacak mı sorusuna alacakları cevaba göre hareket edecek olan birçok eğitimci, bakanlık kanadından gelecek olan son açıklamalara odaklandı.

1.06.2020Eğitim
Son dakika: MEB kararı duyurdu: Özel okullarla ilgili çok önemli gelişme

Son dakika: MEB kararı duyurdu: Özel okullarla ilgili çok önemli gelişme

Milli Eğitim Bakanlığı, "Özel okullar, 15 Ağustos'tan sonra 3 haftadan az olmamak kaydıyla yüz yüze telafi eğitimi yapacak" açıklamasında bulundu.

1.06.2020Gündem
MEBin rehberlik hizmetlerinden yararlanan öğrenci ve veli sayısı 16 milyonu aştı

MEB'in rehberlik hizmetlerinden yararlanan öğrenci ve veli sayısı 16 milyonu aştı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Rehberlik faaliyetlerimiz öğrencilerimizin akademik, sosyal, duygusal ve kariyer gelişimlerinin bir bütün olarak desteklenmesi amacıyla yoğun bir şekilde devam ediyor" dedi.

1.06.2020Eğitim
Pandemi döneminde uzaktan eğitim ve Türkiye’de eğitimin geleceği

Pandemi döneminde uzaktan eğitim ve Türkiye’de eğitimin geleceği

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyada 5.5 milyondan fazla kişiye bulaşan yeni tip koronavirüsün yol açtığı Covid-19 hastalığının adını duymayan, neredeyse bir şekilde etkilenmeyen kimse kalmadı. Hastalığın seyrine bakıldığında bu günlerde Türkiye dahil bazı ülkelerin salgını kısmen kontrol altına aldığı, toplumsal yaşamın normale dönmesi için yapılması gerekenlerin planlandığı ve yapılan planların kademe kademe uygulanmaya başlandığı görülüyor.

1.06.2020Eğitim
Geleceğin meslekleri bilişim üzerine olacak

'Geleceğin meslekleri bilişim üzerine olacak'

Kamu ve özel sektör temsilcilerinin bilişim sektörünün sorunlarını masaya yatırdığı online toplantıda Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Üyesi Osman Coşkun, “Geleceğin meslekleri bilişim üzerine olduğu görülüyor. Bu süreçte 1 Milyon Yazılımcı Projesin Türkiye için oldukça önemlidir” dedi.

1.06.2020Teknoloji
Bakan Selçuk: Yazın EBA TVde yabancı dil çalışmalarımız olacak

Bakan Selçuk: Yazın EBA TV'de yabancı dil çalışmalarımız olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Trabzonlu öğretmenlerle buluşmasında "Yazın EBA televizyonunda yabancı dil ile ilgili çalışmalarımız olacak, öğrencilerimizin onu takip etmelerini öneririm" dedi.

31.05.2020Gündem
EBA uzaktan eğitim ne zaman bitecek İşte online eğitimin biteceği tarih

EBA uzaktan eğitim ne zaman bitecek? İşte online eğitimin biteceği tarih

Uzaktan eğitim ne zaman biter? Corona virüsü önlemleri kapsamında online eğitim sistemi mart ayından beri devam ediyor. MEB EBA TV üzerinden gerçekleşen uzaktan eğitimle ilgili ders programı 'eba.gov.tr' üzerinden paylaşılıyor. Haziran ayı yaklaşırken uzaktan eğitim sistemiyle ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Telafi eğitimi ve diğer tüm detayları sizlerle ayrıca paylaşacağız." ifadesine yer verdi. İşte, uzaktan eğitimin biteceği tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler...

30.05.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak YÖK üniversitelerin açılış tarihini duyurdu

Üniversiteler ne zaman açılacak? YÖK üniversitelerin açılış tarihini duyurdu

Corona virüsü nedeniyle üniversitelerde uzaktan eğitim sistemine geçilmişti. Normalleşme sürecinin ikinci adımlarının 1 Haziran'da başlayacak olması nedeniyle milyonlarca öğrenci, üniversitelerin açılacağı tarihi araştırıyordu. YÖK'ten geçtiğimiz günlerde gelen açıklamada, salgının kontrol altına alındığının ve kesin düşüşe geçtiğinin beyan edilmesi koşuluyla üniversitelerin haziran ayında açılacağı duyuruldu. İşte, 'Üniversiteler ne zaman açılacak?' sorusunun yanıtına yönelik bilgiler...

30.05.2020Gündem
‘İstanbulun Fethi’ temalı yarışmaların kazananları belli oldu

‘İstanbul'un Fethi’ temalı yarışmaların kazananları belli oldu

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Okçular Vakfı işbirliğiyle düzenlenen İstanbul'un Fethi temalı şiir okuma, resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları sonuçlandı. Kazananlar İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açıklandı.

30.05.2020Eğitim
Veliler EBAda ders süresinin arttırılmasını istiyor

Veliler EBA'da ders süresinin arttırılmasını istiyor

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), okulların kapanmasıyla birlikte başlayan uzaktan eğitim sürecinde çocukların ve velilerin tecrübelerinden yola çıkarak uzaktan eğitimle ilgili genel durum değerlendirmesi yapmak amacıyla bir çalışma gerçekleştirdi.

30.05.2020Eğitim
Uzaktan eğitim tepesi

Uzaktan eğitim tepesi

Elazığ’da tarih öğretmeni Alparslan Alemdaroğlu, kaldığı köyde internet çekmemesi nedeniyle öğrencilerine ders vermek için tepeye çıkıyor.

30.05.2020Eğitim
Okullar ne zaman açılacak İşte okulların açılacağı tarih

Okullar ne zaman açılacak? İşte okulların açılacağı tarih

Koronavirüs önlemleri kapsamında mart ayında başlayan uzaktan eğitim devam ediyor. Öğrenciler okulların ne zaman açılacağını merak ediyorlar. Konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya'daki Huber Köşkü'nde video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu ve 19 Haziran'da sona erecek olan uzaktan eğitimin ardından okulların ne zaman açılacağını duyurdu.

29.05.2020Gündem
Türkçe öğretmeninin oto-kütüphanesi

Türkçe öğretmeninin oto-kütüphanesi

Düzce'de görev yapan Türkçe öğretmeni Hülya Nigar Atar, Kovid-19 sürecinde öğrencileri kitapsız kalmasın diye aracını gezici kütüphaneye çevirip, öğrencilerinin evlerine her gün düzenli olarak kitap servisi yapıyor.

29.05.2020Eğitim
Sağlıkçılara yarı yarıya indirim

Sağlıkçılara yarı yarıya indirim

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ETA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Doğa Koleji okullarında sağlık çalışanlarının çocuklarına yönelik yüzde 50 indirim uygulanacağını söyledi.

29.05.2020Eğitim
Meslek liselerinde uzaktan eğitim düzenlemeleri

Meslek liselerinde uzaktan eğitim düzenlemeleri

Türkiye’de uzaktan eğitim sistemi her geçen gün daha iyi bir noktaya doğru ilerlerken, bu yeni sistemin uygulanması sırasında ortaya çıkan soru ve sorunlar da hızla yanıtlanmaya ve giderilmeye çalışılıyor. MEB tarafından yapılan açıklamayla mesleki ve teknik eğitim liselerinde öğrenim gören öğrencilerin sorularına da açıklık getirildi.

29.05.2020Eğitim
Uzaktan eğitim ne zaman bitiyor İşte eğitim sona ereceği o tarih

Uzaktan eğitim ne zaman bitiyor? İşte eğitim sona ereceği o tarih

Uzaktan eğitim kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 23 Mart'tan bu yana TRT-EBA TV ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden eğitim almaya devam ediyordu. Öğrenciler, TRT-EBA TV ve 'eba.gov.tr' sistemi üzerinden, yayın akışı ve ders programını takip ederek eğitimlerine devam ederken, bir yandan da uzaktan eğitimin biteceği tarihi internette araştırıyorlar. Peki, uzaktan eğitim ne zaman, hangi tarihte bitiyor?

28.05.2020Gündem
Bakan Selçuk: 800 bin yabancı öğrenci uzaktan eğitim sistemine dahil edildi

Bakan Selçuk: 800 bin yabancı öğrenci uzaktan eğitim sistemine dahil edildi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitime Türkiye'de öğrenim gören yaklaşık 800 bin yabancı öğrencinin de dahil edildiğini açıkladı. Selçuk, "Yabancı öğrencilerimiz de Türk akranlarıyla birlikte TRT-EBA TV aracılığıyla derslerini takip ediyor" dedi.

28.05.2020Gündem
Çocuğun salgın süresince bir bilgisayarı olmasın

'Çocuğun salgın süresince bir bilgisayarı olmasın'

EGEBAM Müdürü Prof. Dr. Zeki Yüncü, "Çocuğun salgın süresince bir bilgisayarı olmasın ama anne babanın da bilgisayarı olmasın. Teknolojik aletler ortak kullanımda olsun." açıklamasında bulundu.

28.05.2020Teknoloji
Uzaktan eğitim ağında 800 bin yabancı öğrenci var

Uzaktan eğitim ağında 800 bin yabancı öğrenci var

Pandemi nedeniyle okullarda yüz yüze eğitime ara verilerek, 23 Mart’tan itibaren uzaktan eğitime başlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu süreçte çeşitli nedenlerle Türkiye’de bulunan ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde öğrenim gören yaklaşık 800 bin öğrencinin de uzaktan eğitim sistemine dahil edildiğini belirterek, “Yabancı öğrencilerimiz de EBA üzerinden düzenlenen çevrimiçi derslere katılarak binlerce ders içeriğine ulaşabiliyor” dedi.

28.05.2020Eğitim
Öğretmenler 19 Hazirana kadar idari izinli

Öğretmenler 19 Haziran'a kadar idari izinli

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personel Genel Müdürlüğü'nün, 81 il valiliğine gönderdiği yazıda öğretmen ve idarecilerin 19 Haziran'a kadar idari izinli sayılacağı açıklandı.

28.05.2020Eğitim
Bakan Selçuk’tan velilere çağrı

Bakan Selçuk’tan velilere çağrı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının çevrimiçi derslerinin 19 Haziran’a kadar süreceğini hatırlatarak öğrencilere ve velilere bir çağrı yaptı. Selçuk, “Kalan sürede uzaktan eğitimi boşlamayalım” dedi.

28.05.2020Eğitim
Microsoft Teams 2.7 milyar dakika görüşme süresiyle rekor kırdı

Microsoft Teams 2.7 milyar dakika görüşme süresiyle rekor kırdı

Son günlerde artan evden çalışma ve uzaktan eğitim yöntemlerine bağlı olarak Microsoft, hazırladığı çalışma trendi endeksinin ilkini açıkladı. Teams kullanımı önceki aya göre yüzde 200’lük rekor bir artış gösterdi ve dünyada bir günde yapılan görüşme miktarı 2,7 milyar dakikaya çıktı. Yapılan canlı yayınlar 5 kat, görüntülü toplantılar 10 kat artarken Norveç ve Hollanda en çok görüntülü konuşan ülkeler oldu. Teams, uzaktan eğitimde ise 175 ülkenin 183 bin bölgesinde aktif olarak kullanılıyor.

28.05.2020Teknoloji
Yapay zekaya sahip EBA Asistan binlerce soru yanıtladı

Yapay zekaya sahip EBA Asistan binlerce soru yanıtladı

Milli Eğitim Bakanlığınca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle başlatılan uzaktan eğitimde öğrencilerin ve velilerin sorularının anlık cevaplanabilmesi için Türk mühendislerince geliştirilen yapay zekaya sahip "EBA Asistan" ile 6 haftada yaklaşık 10 milyon mesaja yanıt verildi.

28.05.2020Teknoloji
Kapsamlı Covid-19 araştırması... Çocuklar neleri özledi, nelerden korkuyor

Kapsamlı Covid-19 araştırması... Çocuklar neleri özledi, nelerden korkuyor?

Covid-19 nedeniyle pandemi ilan edilmesi ve uzaktan eğitim sistemine geçişin ardından velilerin ve öğrencilerin günlük hayatlarında da önemli değişimler yaşandı.

27.05.2020Eğitim
LGS ve YKS böyle olacak

LGS ve YKS böyle olacak

Lise ve üniversiteye giriş sınavları için hangi hazırlıkların yapıldığını araştırdım. Sınav salonlarında en fazla 20 öğrenci olacak. Sınava gelen öğrenciler maskelerini kapıda verilen yeni maskelerle değiştirecek. Okullar dezenfekte edilirken sınav salonları ara ara havalandırılacak.

27.05.2020Eğitim
Liselilere 750 soruluk 4üncü destek paketi yayınlandı

Liselilere 750 soruluk 4'üncü destek paketi yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı'nca lise öğrencileri için tüm sınıf seviyelerinde tekrar testlerinden oluşan 750 soruluk 4'üncü soru destek paketinin yayımlandığı duyuruldu.

27.05.2020Gündem
MEBden yeni soru destek paketi

MEB'den yeni soru destek paketi

MEB, lise öğrencileri için tüm sınıf seviyelerinde tekrar testlerinden oluşan 750 soruluk dördüncü 'Soru Destek Paketi'ni yayımlandı.

27.05.2020Eğitim
Mavi ışık tehlikesi

Mavi ışık tehlikesi

Uzaktan eğitim döneminde artan ekran mesaisi öğrencilerin göz sağlığı konusunda şikayetler yaşamasına neden oluyor. Uzmanlar, mavi ışık konusunda uyarılarda bulunup öğrencilerin pandemi sürecinde artan TV, bilgisayar, tablet ve telefon başındaki saatlerde göz sağlığını korumaları için önerilerde bulunuyorlar.

27.05.2020Eğitim
Yapay zekalı ‘EBA Asistan’ 10 milyon mesaja yanıt verdi

Yapay zekalı ‘EBA Asistan’ 10 milyon mesaja yanıt verdi

EBA Asistan ile 13 Nisan'dan bugüne kadar 2 milyon 684 bin 390 kullanıcının 9 milyon 801 bin 240 mesajı yanıtlandı. Türk mühendislerince geliştirilen yapay zekaya sahip sisteme, kullanıcıların 82.7'si EBA mobil, 17,3'ü web üzerinden ulaştı.

27.05.2020Eğitim
Uzaktan eğitim ne zaman bitiyor

Uzaktan eğitim ne zaman bitiyor?

Uzaktan eğitim kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 23 Mart'tan bu yana TRT-EBA TV ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden eğitim görmeye devam ediyor. Öğrenciler, TRT-EBA TV ve 'eba.gov.tr' üzerinden, yayın akışı ve ders programını takip ederek eğitimlerine devam ederken, bir yandan da uzaktan eğitimin biteceği tarihi sorguluyor. Peki, uzaktan eğitim ne zaman bitiyor?

27.05.2020Gündem
Çocuklar salgın sonrası sosyal medyada zaman geçiriyor

Çocuklar salgın sonrası sosyal medyada zaman geçiriyor

Koronavirüs pandemisinin psikolojik etkilerini görmek amacıyla veli ve öğrencilerle yapılan bir araştırmaya göre çocuklar evde kaldıkları dönemde ebeveynlerinden daha çok sosyal medyada zaman geçiriyor. Çocukların yüzde 12,8inin (260 ergen) ebeveynleriyle hiç zaman geçirmediği, yüzde 71,8inin (1454 ergen) ise 1-4 saat zaman geçirdiği araştırma sonuçlarında yer aldı. Araştırmaya katılan çocukların evde kaldıkları dönemde yüzde 70,8inin sosyal medyada zaman geçirdiği ve yüzde 46,4ünün (939 kişi) ise okula gidememekten dolayı üzgün oldukları da araştırma sonuçlarına yansıdı.

27.05.2020Teknoloji
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, personeliyle bayramlaştı

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, personeliyle bayramlaştı

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Küçük aile işletmelerimize 100 milyon liralık yem desteği sağlıyoruz. Gıdanı Koru kampanyası ile küresel farkındalık oluşturuyoruz" dedi.

26.05.2020Ekonomi
Okullar ne zaman açılacak 2020 Telafi eğitimi ne zaman kaç hafta olacak

Okullar ne zaman açılacak 2020? Telafi eğitimi ne zaman kaç hafta olacak?

Okullar ne zaman açılacak? sorusu 2019 2020 eğitim öğretim döneminin ikinci yarı yılında uzaktan eğitim sistemi devam ederken, veli ve öğrencilerin araştırdığı konulardan oldu. Toplum sağlığı ve öğrencilerin risk durumu göz önüne alınarak okulların açılacağı tarih Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrasında açıklanmıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, canlı yayında yaptığı son dakika açıklamada yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı söyleyerek telafi eğitim hakkında bilgiler verdi. Peki, telafi eğitimi ne zaman kaç hafta olacak? Okullar ne zaman açılacak 2020? İşte, ayrıntılar.

25.05.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı duyurdu: Eylül ayında kaç hafta olacağı belirlenecek

Milli Eğitim Bakanı duyurdu: Eylül ayında kaç hafta olacağı belirlenecek

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Televizyondaki derslerin ne kadar faydası olmuş, EBA internet ve Akademik Destek'ten ne kadar faydalanılmış tüm bunların ölçümünü yaptıktan sonra eylül ayında yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek. Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir şekilde telafi eğitimi verecekler" dedi.

25.05.2020Gündem
Bayramda uzaktan eğitim olacak mı EBA TV 25 Mayıs programı ve ders var mı

Bayramda uzaktan eğitim olacak mı? EBA TV 25 Mayıs programı ve ders var mı?

Haftalardır devam eden uzaktan eğitim dersleri için gözler 25 Mayıs Pazartesi gününe çevrildi. Bayramda uzaktan eğitim olacak mı sorusuna alacakları cevaba göre EBA TV ya da eğitim aldıkları mecralarda ekran başına geçecek olan öğrenciler, ders programlarını öğrenmek istiyor. Peki, bayramda uzaktan eğitim olacak mı? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'nın programını belirlediği 25 Mayıs Pazartesi günü EBA TV ders programı ve bugün ders var mı sorusu hakkında detaylı bilgiler

25.05.2020Eğitim
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirliden Ramazan Bayramı mesajı

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'den Ramazan Bayramı mesajı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bakanlık olarak uyguladıkları politikalarla üretici ve tüketicilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirterek, "Pandemiyle mücadelede ülkemiz başarılı bir grafik çizip dünya ülkelerine de örnek oluyor. Bu salgını hayırlısıyla hep beraber atlatacağız ve özlediğimiz o eski bayramlara elbet yine kavuşacağız." ifadesini kullandı.

23.05.2020Ekonomi
Uzaktan eğitim ne zaman bitecek Okullar ne zaman açılıyor, bu yıl açılacak mı 2020 MEB duyurdu

Uzaktan eğitim ne zaman bitecek? Okullar ne zaman açılıyor, bu yıl açılacak mı 2020? MEB duyurdu!

Okulların ne zaman açılacağı araştırılan konular arasında yerini aldı. Koronavirüs önlemleri kapsamında mart ayında başlayan uzaktan eğitim tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, okullarda eğitim öğretimin bu sene için tamamlandığını duyurdu ve eğitime ne zaman başlanılacağını açıkladı. Bu açıklamanın ardından  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), uzaktan eğitim sürecinin bu sene ne zaman biteceği ile ilgili bilgi verdi.

23.05.2020Gündem