EKSTRA
MENÜ

Yükseköğretim Kurulu

Yükseköğretim Kurulu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yükseköğretim Kurulu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 17.705 Yükseköğretim Kurulu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yükseköğretim Kurulu Haberleri

“Ayakta kalmanın yolu, çalışmak ve üretmek”

“Ayakta kalmanın yolu, çalışmak ve üretmek”

YÖK Başkanı Özvar, “Bilimsel araştırmaların ve teknolojinin bir yarışa döndüğü günümüz dünyasında ayakta kalmanın yegane yolu, daha çok çalışmak ve üretmektir" dedi.

18.10.2021Eğitim
Son dakika İstanbulda FETÖ operasyonu: 15 gözaltı

Son dakika! İstanbul'da FETÖ operasyonu: 15 gözaltı

Fetullahçı Silahlı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik İstanbul'da düzenlenen operasyonda, 15 eski Polis Akademisi öğrencisi gözaltına alındı. 4 şüphelinin yurt dışına kaçtığı belirlenirken, 4 kişinin de firari olduğu öğrenildi. Düzenlenen operasyon anları da kameraya yansıdı.

18.10.2021Gündem
Pedagojik formasyonun yüzde 40ı uzaktan

Pedagojik formasyonun yüzde 40'ı uzaktan

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı, salgın koşullarıyla sınırlı olmak üzere üniversitelerde pedagojik eğitim derslerinin yüzde 40'ının uzaktan öğretim yoluyla verilebileceğini kararlaştırdı.

15.10.2021Eğitim
Munzur Üniversitesi’ne ‘Güvenli Kampüs Belgesi’

Munzur Üniversitesi’ne ‘Güvenli Kampüs Belgesi’

"Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumları’nda Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu"ndaki koşulları yerine getiren Tunceli'nin Munzur Üniversitesi "Güvenli Kampüs" belgesi aldı.

15.10.2021Eğitim
DGS ek tercih tarihleri belli oldu mu DGS ek tercihleri için heyecanlı bekleyiş

DGS ek tercih tarihleri belli oldu mu? DGS ek tercihleri için heyecanlı bekleyiş

DGS ek tercih tarihleri için araştırmalar hız kazandı. ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuz içerisinde DGS ek tercihleri ile ilgili açıklama yapıldı. DGS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercih etmemesi veya yerleştirilmesi yapılan adayların kayıt için başvurmaması nedeniyle boş kalan kontenjanlar için gerek duyulduğu takdirde Yükseköğretim Kurulu kararı ile ÖSYM tarafından merkezi olarak ek yerleştirme yapılacak. Peki, DGS ek tercih tarihleri belli oldu mu?

14.10.2021Gündem
Elektrikli araçlara ‘yerli’ usta çözümü

Elektrikli araçlara ‘yerli’ usta çözümü

‘Sanayi’ ve ‘laboratuvar’ kelimelerini birleştirerek sanayinin laboratuvarı olma hedefiyle SANLAB markasını yaratan Salih Kükrek ve Evren Emre, ‘Türkiye’de teknoloji üretilemez’ algını kırma hedefiyle yola çıktı. Girişimcilerin son projesi ise elektrikli araç sektörüyle ilgili. Kükrek ve Emre, yeni simülasyonu ile elektrikli araç bakım ustaları yetiştirmeyi planlıyor.

11.10.2021Ekonomi
Pedagojik Formasyon başvuruları ne zaman İşte Pedagojik Formasyon başvuru tarihlerinde son durum

Pedagojik Formasyon başvuruları ne zaman? İşte Pedagojik Formasyon başvuru tarihlerinde son durum

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Pedagojik Formasyon Eğitim Sertifika Programı'nın ilgili usul ve esaslar çerçevesinde yeniden başlatılacağını bildirmişti. Bu gelişmenin ardından beklenti içine giren adaylar, pedagojik formasyon başvurularının ne zaman başlayacağına odaklandı. Peki, Pedagojik Formasyon başvuruları ne zaman?

7.10.2021Gündem
DGS ek tercih tarihleri açıklandı mı DGS ek tercihler için gözler ÖSYM’de

DGS ek tercih tarihleri açıklandı mı? DGS ek tercihler için gözler ÖSYM’de

DGS ek tercihleri ile ilgili ÖSYM son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. DGS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercih etmemesi veya yerleştirilmesi yapılan adayların kayıt için başvurmaması nedeniyle boş kalan kontenjanlar için gerek duyulduğu takdirde Yükseköğretim Kurulu kararı ile ÖSYM tarafından merkezî olarak ek yerleştirme yapılacak. Kayıtlar 24 Eylül'e kadar tamamlandı. Peki, DGS ek tercih tarihleri açıklandı mı?

7.10.2021Gündem
Sınavsız üniversite mümkün mü

Sınavsız üniversite mümkün mü?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Akademik Yıl Açılış Töreni’nde üniversite sınavına gerek bırakmayacak bir sistem gerektiğini söylemesi, daha önce de MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, “Gelin üniversite sınavlarını kaldıralım” çağrısı ‘sınavsız üniversite’yi gündeme getirdi. Biz de konuyu uzmanlarına sorduk...

7.10.2021Eğitim
Çalışma Hayatım uygulaması nedir e-Devlet Çalışma Hayatım ile emeklilik gün sayısı hesaplama sistemi

Çalışma Hayatım uygulaması nedir? e-Devlet Çalışma Hayatım ile emeklilik gün sayısı hesaplama sistemi!

Çalışma Hayatım uygulamasının neleri kapsadığı gündemde yer almaya devam ediyor. e Devlet üzerinden sağlanan Çalışma Hayatım hizmetiyle vatandaşlara iş arama, çalışmaya başlama, sigorta, emeklilik, mesleki yeterlilik gibi olanaklar sağlanacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu, Mesleki Yeterlilik Kurumu, İŞKUR ve SGK hizmetlerinin de yer aldığı uygulamaya e Devlet şifresi ve T.C kimlik numarası ile giriş yapılacak. Peki, Çalışma Hayatım uygulaması nedir? İşte, e-Devlet Çalışma Hayatım ile emeklilik gün sayısı hesaplama sistemi hakkında detaylar.

5.10.2021Gündem
“Yüz yüze eğitimi sürdürmekte kararlıyız”

“Yüz yüze eğitimi sürdürmekte kararlıyız”

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, "Şu ana kadar sadece 2 okulumuzda karantina uygulamasına gidilmiştir. Vaka durumlarına göre bazı sınıflar karantinaya alınabilir ama okul, ilçe veya il çapında bir kapanma kesinlikle düşünmüyoruz" dedi.

5.10.2021Eğitim
YÖK Başkanı Özvar, yeni akademik yılı açılış töreninde konuştu

YÖK Başkanı Özvar, yeni akademik yılı açılış töreninde konuştu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Türk yükseköğretim sistemi, bugün küresel iddia taşıyan üniversiteleri ve aynı zamanda üstün nitelikli bilim insanlarını içinde barındıran bir konuma ulaşmıştır." dedi.

5.10.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan yüz yüze eğitimle ilgili net mesaj

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüz yüze eğitimle ilgili net mesaj

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu ana kadar sadece 2 okulumuzda karantina uygulamasına gidilmiştir. Vaka durumlarına göre bazı sınıflar karantinaya alınabilir ama okul, ilçe veya il çapında bir kapanma kesinlikle düşünmüyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "110 binin üzerinde yeni yatağı öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. Yurt sorununu tamamen çözmüş olacağız" ifadelerini kullandı.

5.10.2021Gündem
YKS 2. ek tercihler ne zaman 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak İşte son açıklamalar

YKS 2. ek tercihler ne zaman? 140 puan alanlar ne zaman tercih yapacak? İşte son açıklamalar

140 puan alanların ne zaman tercih yapacağı gündemde yer almaya devam ediyor. Haziran ayında düzenlenen üniversite sınavına giren öğrenciler heyecanla süreci takip ediyorlar. Konu ile ilgili YÖK tarafından yapılan açıklamada, ‘Merkezi ve ek yerleştirme sonucunda boş kalan kontenjanlara verilecek olan bu ikinci ek yerleştirme imkânından “TYT puanı asgari 140”; “AYT/YTD puanı asgari 170” olan adaylar da yararlanabilecek.’ denildi. Peki, YKS 2. ek tercihler ne zaman?

5.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yükseköğretim Akademik Yılını açacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yükseköğretim Akademik Yılı'nı açacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın düzenlenecek törende 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yılı açılışını gerçekleştirecek.

4.10.2021Gündem
2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni yarın yapılacak

2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni yarın yapılacak

2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla yarın gerçekleştirilecek.

4.10.2021Gündem
Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor e-Devletten yeni uygulama... Ne zaman emekli olurum sorusuna yanıt

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! e-Devlet'ten yeni uygulama... 'Ne zaman emekli olurum' sorusuna yanıt

E-devlet üzerinden gerçekleştirilecek yeni hizmet kullanıma açıldı. Emeklilik, sigorta, iş arama gibi birçok hizmet aynı yerden yapılabilecek. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, e-Devlet'teki 'Çalışma Hayatım' hizmeti hakkında açıklamalarda bulundu.

2.10.2021Ekonomi
Pedagojik Formasyon başvuruları ne zaman hangi tarihte Pedagojik Formasyon başvuru tarihlerinde son gelişmeler

Pedagojik Formasyon başvuruları ne zaman hangi tarihte? Pedagojik Formasyon başvuru tarihlerinde son gelişmeler

Pedagojik Formasyon başvuru tarihleri son gelişmeler ile takip ediliyor. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Pedagojik Formasyon Eğitim Sertifika Programı'nın ilgili usul ve esaslar çerçevesinde yeniden başlatılacağını bildirmişti. Pedagojik formasyon eğitimi sertifika programına katılacak öğretmen aday adayları, eğitim fakültelerinde olduğu gibi 144 ders saatinden oluşan okul uygulama programına katılacak. Peki, Pedagojik Formasyon başvuruları ne zaman hangi tarihte? İşte, ayrıntılı bilgiler.

1.10.2021Gündem
DGS üniversite kayıtları ne zaman hangi tarihte DGS ek yerleştirme kayıtlarında ikinci şans...

DGS üniversite kayıtları ne zaman hangi tarihte? DGS ek yerleştirme kayıtlarında ikinci şans...

DGS ek tercih üniversite kayıtları ile ilgili son dakika açıklama geldi. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-Devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasından DGS üniversite kayıtları için mazeretli kayıt imkanı sunuldu. YÖK tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2021 DGS ve 2021 DGS ek yerleştirme sonucunda yükseköğretim kurumuna yerleşen; ancak çeşitli nedenlerle kayıt yaptıramayan adayların mazeretlerinin değerlendirilmesine karar verdi. Peki, DGS mazeretli üniversite kayıtları ne zaman? İşte, ayrıntılı bilgiler.

1.10.2021Gündem
YÖK’ten ek sınav hakkı

YÖK’ten ek sınav hakkı

Başarısız sayılan dersler, çeşitli sebeplerle alınmamış dersler veya devam koşulunun sağlanmadığı dersler bakımından ek sınav hakları konusunda üniversiteler farklı uygulamalar izliyor. Özellikle hiç alınmayan dersler ve devam koşulunun sağlanmadığı derslerin başarısız ders olarak kabul edilip edilmeyeceği tartışmalara yol açıyor.

1.10.2021Eğitim
DGS kayıtlarında yeni fırsat

DGS kayıtlarında yeni fırsat

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ve DGS ek yerleştirme sonucunda bir yükseköğretim kurumuna yerleşen ancak kayıt tarihleri içerisinde çeşitli nedenlerle kayıt yaptıramayan adayların yapılacak değerlendirme sonucunda mazeretlerinin kabul edilerek kayıtlarının yapılabileceğini açıkladı.

30.09.2021Eğitim
YÖKten DGSde mazeret kararı

YÖK'ten 'DGS'de mazeret' kararı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ve 2021 DGS ek yerleştirme sonucunda yükseköğretim kurumuna yerleşen; ancak çeşitli nedenlerle kayıt yaptıramayan adayların mazeretlerinin değerlendirilmesine karar verdi.

30.09.2021Gündem
Devlet ve vakıf üniversitesi ayrımı yapmıyoruz

Devlet ve vakıf üniversitesi ayrımı yapmıyoruz

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Eğitim-öğretim, üniversite-sanayi iş birliği, Ar-Ge ve inovasyon konusunda devlet ve vakıf üniversiteleri bakımından bir ayrım gözetmiyoruz" dedi.

30.09.2021Eğitim
Aday öğretmenlere uygulama programı

Aday öğretmenlere uygulama programı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliğinde yeni dönemde açılacak pedagojik formasyon eğitimi sertifika programına katılacak öğretmen aday adayları, eğitim fakültelerinde olduğu gibi 144 ders saatinden oluşan okul uygulama programına katılacak.

30.09.2021Eğitim
Gümüşhane Üniversitesinde öğrencilere aşı kartı ile haftada 2 kez PCR testi zorunluluğu

Gümüşhane Üniversitesi'nde öğrencilere aşı kartı ile haftada 2 kez PCR testi zorunluluğu

Gümüşhane Üniversitesi’nde yüz yüze eğitimde öğrencilerin HES kodu sorgulanacak, aşı kartı ile aşı olmayanlardan haftada 2 kez PCR testi istenecek. İl Pandemi Kurul Üyesi Doç. Dr. Nilgün Ulutaşdemir, “Bunlar eksik olan öğrenciler kesiklikle binalara ve kampüs içerisine alınmayacak” dedi.

29.09.2021Gündem
Pedagojik formasyon başvuruları ne zaman başlıyor YÖK pedagojik formasyona dair usul ve esasları yayımladı

Pedagojik formasyon başvuruları ne zaman başlıyor? YÖK pedagojik formasyona dair usul ve esasları yayımladı!

Pedagojik formasyon başvuruları ile ilgili YÖK'ten açıklama geldi. YÖK ile MEB arasında imzalanan "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında güncellenen "Pedagojik Formasyon Eğitimine İlişkin Çerçeve Usul ve Esaslar" belli oldu. Buna göre Pedagojik formasyon programında dersleri verecek olan öğretim üyelerinin doktora veya doçentliğinin ilgili alandan olması gerekecek. Peki, Pedagojik formasyon başvuruları ne zaman başlıyor?

28.09.2021Gündem
Pedagojik formasyon yeniden düzenlendi

Pedagojik formasyon yeniden düzenlendi

Yükseöğretim Kurulu (YÖK), MEB ile yapılan protokol çerçevesinde Pedagojik Formasyon eğitimine ilişkin usul ve esasların güncellendiğini duyurdu.

28.09.2021Eğitim
Pedagojik formasyon eğitimi sertifika programı güncellendi

Pedagojik formasyon eğitimi sertifika programı güncellendi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında imzalanan "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında güncellenen "Pedagojik Formasyon Eğitimine İlişkin Çerçeve Usul ve Esaslar" belli oldu. Üniversitelerin ilgili lisans programlarından mezun olan ve şartları taşıyan adaylar, pedagojik formasyon eğitimi sertifika programına başvurabilecek. Programın süresi en az iki yarıyıl olacak. Dersler iki yarıyıla bölünerek ve bir öğretim yılında tamamlanabilecek ders programına göre yürütülecek.

28.09.2021Gündem
2021-2022 Akademik Yılı açılışı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılacak

2021-2022 Akademik Yılı açılışı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak

Yaklaşık 1,5 yılın ardından yüz yüze eğitime başlayan üniversitelerin 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 5 Ekim Salı yapılması planlanıyor.

28.09.2021Eğitim
Aile içi iletişimin çocuk gelişiminde önemi

Aile içi iletişimin çocuk gelişiminde önemi

İletişim, verilmek istenen mesajın karşı tarafa sözlü ya da sözsüz olarak iletilmesi olarak ifade edilebilir. İletişimin sözlü boyutunda, kullanılan kelimeler yer alırken, sözsüz boyutunda ise jestler, mimikler, beden dili etkili olur. İki insanın bir araya gelmesiyle başlayan iletişim de sadece ifade edilenler değil, ifade edilmeyenler de oldukça önemli rol oynar.

27.09.2021Eğitim
Ticaret Bakanlığı 60 müfettiş yardımcısı alacak - İşte Ticaret Bakanlığı 60 müfettiş yardımcısı başvuru şartları

Ticaret Bakanlığı 60 müfettiş yardımcısı alacak - İşte Ticaret Bakanlığı 60 müfettiş yardımcısı başvuru şartları

Ticaret Bakanlığı müfettiş alımı için yazılı ilan paylaşımında bulundu Ticaret Bakanlığı, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında istihdam edilmek üzere 60 müfettiş yardımcısı alımı yapacak. Giriş sınavları için başvurular, 4-13 Ekim'de Kariyer Kapısı "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" üzerinden gerçekleştirilecek. İşte Ticaret Bakanlığı 60 müfettiş yardımcısı başvuru şartlar

24.09.2021Gündem
Koronavirüs aşısı olanlar karantinaya girecek mi Temaslı takibinde değişiklik..

Koronavirüs aşısı olanlar karantinaya girecek mi? Temaslı takibinde değişiklik..

Aşılıların karantinaya girip girmeyeceği soruları, 'Covid-19 temaslı takibinde yapılan değişiklik ardından gündem oldu. Sağlık Bakanlığı 'Covid-19 Temaslı Takibi Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi Rehberi'nde değişiklik yaptı. Buna göre tam aşılı temaslının HES kodu ilk 5 gün riskli sayılmayacak. Peki, aşılılar karantinaya girecek mi?

22.09.2021Gündem
İki üniversiteden ’aşı ve ilaç teknolojileri’nde iş birliği

İki üniversiteden ’aşı ve ilaç teknolojileri’nde iş birliği

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nın “11. Kalkınma Planında Yer Alan Araştırma Üniversiteleri’nin Yetkinliklerine Göre Öncelikli Sektörlerle Eşleştirilmesi” programı kapsamında Ege Üniversitesi (EÜ) ile Hacettepe Üniversitesi arasında “aşı ve ilaç teknolojileri” alanında iş birliği protokolü imzalandı.

22.09.2021Eğitim
Temaslı karantina süresi kaç gün Aşı olanlar karantinaya girecek mi

Temaslı karantina süresi kaç gün? Aşı olanlar karantinaya girecek mi?

Temaslı karantina süresi için bakanlıktan açıklama geldi. Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı 'Covid-19 Temaslı Takibi Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon Rehberi'nde temaslı takip algoritmasında değişiklik yapıldı. En önemli değişiklik tam aşılı temaslıların izolasyonunda yapıldı. Buna göre ikinci doz aşısının üzerinden 14 gün geçen ve Covid-19 hastası ile temas eden vatandaşın HES kodu ilk 5 gün riskli sayılmayacak. Aşılı ve temaslı olan vatandaş 5'inci gün PCR testi verecek, sonucu negatif çıkarsa izolasyon uygulanmayacak. Test sonucu pozitif çıkarsa 5'nci günden itibaren 9 günlük izolasyon süreci başlayacak ve 14 günü tamamlayacak. 5'inci gün test vermeyen aşılı temaslıların ise HES kodu riskli sayılacak ve kalan 9 günü izolasyonda geçirerek, 14 günü tamamlayacak

22.09.2021Gündem
YÖK Başkanı Özvar: Öğretim görevlilerinin yüzde 88.56’sı aşılandı

YÖK Başkanı Özvar: Öğretim görevlilerinin yüzde 88.56’sı aşılandı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar öğretim görevlilerinin yüzde 88,65'sının iki doz aşı olduklarını söyledi.

22.09.2021Eğitim
YÖK Başkanı Özvar: Öğretim görevlilerinin yüzde 88,56’sı aşılandı

YÖK Başkanı Özvar: Öğretim görevlilerinin yüzde 88,56’sı aşılandı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya üniversitelerde alınan tedbirleri açıkladı. Özvar, öğretim görevlilerinin yüzde 88,56’sının aşılandığını söyledi.

21.09.2021Eğitim
YÖK Başkanı Özvar: Öğretim görevlilerinin yüzde 88,56sı aşılandı

YÖK Başkanı Özvar: Öğretim görevlilerinin yüzde 88,56'sı aşılandı

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya üniversitelerde alınan tedbirleri açıkladı. Özvar, öğretim görevlilerinin yüzde 88,56'sının aşılandığını açıkladı.

21.09.2021Gündem
MEB ve YÖK eğitimde iş birliği yapacak

MEB ve YÖK eğitimde iş birliği yapacak

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) arasında eğitimde iş birliği protokolü imzalandı. MEB; öğretmenlerin mesleki gelişimi, öğrencilerin ve ailelerin ihtiyaç duyacağı konularda program ve etkinlikler düzenlenmesi gibi pek çok başlık içeren iş birliği protokolüyle, Öğretmenlik Meslek Bilgisi Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı’nın yürütülmesi için YÖK’e destek verecek.

21.09.2021Eğitim
6 Kasım hangi burç ve burcu ne 6 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

6 Kasım hangi burç ve burcu ne? 6 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Ülkemizde astroloji yorumları oldukça fazla takip edilmektedir. 6 Kasım'da doğan kişiler de hangi burca ait olduklarını ve burcunun özellikleri nelerdir şeklinde araştırma yapmaktadırlar. Arama motorlarında sürekli olarak doğum tarihine uygun bir araştırma yapılmaktadır. 6 Kasım ile ilgili burç yorumları oldukça fazla takip edilmektedir. Peki, 6 Kasım hangi burçtur? 6 Kasım tarihte bugün ne yaşanmıştır? 6 Kasım'da doğan Türk ile yabancı ünlüler kimlerdir? İşte 6 Kasım burcu ile ilgili tüm detaylar.

19.09.2021Burçlar
Üç üniversite için rektör ilanı

Üç üniversite için rektör ilanı

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, (YÖK) Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi için rektör adaylığı başvuru ilanı yayımladı.

17.09.2021Eğitim
Sağlık lisans tamamlama yerleştirme sonuçları açıklandı mı

Sağlık lisans tamamlama yerleştirme sonuçları açıklandı mı?

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) 2021- Sağlık Lisans Tamamlama yerleştirme işlemleri yapıldı. YÖK'ten yapılan açıklamaya göre, yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların elektronik kayıt işlemleri, 23-28 Eylül, kayıt işlemleri ise 23 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında yapılacak. İşte, konuya dair ayrıntılar...

15.09.2021Gündem
TED’e 5 yıl süreyle ‘tam akreditasyon’ hakkı

TED’e 5 yıl süreyle ‘tam akreditasyon’ hakkı

Türk Eğitim Derneği (TED) Üniversitesi, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından uygulanan ‘Kurumsal Akreditasyon Programı’ kapsamında 5 yıl süreyle ‘tam akreditasyon’ almaya hak kazandı.

15.09.2021Eğitim
Sağlık lisans tamamlama yerleştirme işlemleri tamamlandı

Sağlık lisans tamamlama yerleştirme işlemleri tamamlandı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2021 Sağlık Lisans Tamamlama yerleştirme işlemleri tamamlandığını duyurdu.

15.09.2021Eğitim
DGS sonuçları açıklandı

DGS sonuçları açıklandı

Ölçme Yerleştirme ve Seçme Merkezi (ÖSYM) tarafından 27 Ağustos - 07 Eylül tarihleri arasında tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) yerleştirme sonuçları açıklandı.

14.09.2021Eğitim
Pedagojik formasyon başvuruları ne zaman, tarih belli oldu mu 2021-2022 Pedagojik formasyonda son durum

Pedagojik formasyon başvuruları ne zaman, tarih belli oldu mu? 2021-2022 Pedagojik formasyonda son durum

2021-2022 pedagojik formasyon başvurularında son durum binlerce aday tarafından takip ediliyor. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Bakanlık ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliği ile açılan/açılacak olan öğretmenlik meslek bilgisi tezsiz yüksek lisans programı ya da pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını başarıyla tamamlayanların öğretmenliğe başvuru yapabileceklerini duyurulmuştu. Peki, pedagojik formasyon başvuruları ne zaman, tarih belli oldu mu? 2021-2022 Pedagojik formasyonda son durum

14.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

YÖK Başkanı Erol Özvar: Üniversitelilerin yarısından fazlası çift doz aşılı

Üniversiteler bu yıl yüz yüze eğitim ağırlıklı olmak üzere yavaş yavaş açılmaya başladı. YÖK Başkanı Erol Özvar, üniversite öğrencilerinin yüzde 65.6’sının çift doz aşısının yapıldığını söyledi, yeni öğretim yılında yüz yüze eğitim ve salgına yönelik alınan önlemleri Hürriyet’e anlattı:

25.09.2021

Kampus kâbus olmasın... Asemptomatik gençlere dikkat

Yüz yüze eğitiminin ikinci ve önemli ayağını üniversiteler oluşturuyor.

19.09.2021