EKSTRA
MENÜ

Yükseköğretim Kurulu

Yükseköğretim Kurulu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yükseköğretim Kurulu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17.114 Yükseköğretim Kurulu haberi bulunmuştur.

Yükseköğretim Kurulu Haberleri

Hukuk fakültelerine giriş zorlaşacak

Hukuk fakültelerine giriş zorlaşacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, YÖK'ten hukuk fakültelerine giriş için 125 bin olan başarı sırası şartının 100 bine yükseltilmesini talep ettiklerini bildirdi.

20.10.2020Eğitim
Üniversiteler ne zaman bu dönem mi açılacak Üniversitelerin açılış tarihi için yetkili isimlerden peş peşe açıklamalar

Üniversiteler ne zaman bu dönem mi açılacak? Üniversitelerin açılış tarihi için yetkili isimlerden peş peşe açıklamalar

Üniversiteler ne zaman ve birinci dönem açılacak mı sorusu, özellikle ilk kez üniversite eğitimi almaya hak kazanan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın YÖK açılış toplantısında 'Yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz.' sözleri ile açılış sürecini vurguladığı üniversiteler için geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan da açıklamalar gelmişti. Peki, milyonlarca üniversite öğrencisi ve ebeveynlerinin merakla araştırdığı üniversiteler yüz yüze eğitim ile ne zaman açılacak? İşte, o konu hakkında son gelişmeler

20.10.2020Gündem
YÖK, Azerbaycanlı doktorlar için devrede

YÖK, Azerbaycanlı doktorlar için devrede

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), üniversitelere gönderilen yazıda Ermenistan'ın saldırıları nedeniyle tıbbi destek sağlamak üzere geçici süreyle ülkelerine dönmek isteyen Azerbaycanlı doktorlara, mevcut mevzuat kapsamında gerekli izinlerin verilmesi için kolaylık sağlanması istendi.

20.10.2020Eğitim
DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı mı DGS 2020 ek tercih tarihleri için gözler ÖSYMde

DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı mı? DGS 2020 ek tercih tarihleri için gözler ÖSYM'de

DGS ek tercih kılavuzu ile ilgili heyecan giderek artıyor. Dikey Geçiş Sınavı başvuruları haziran ayında alındı. Adaylar 9 Ağustos’ta sınava girdiler. DGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler ek tercih başvurularına çevrildi. Boş kalan kontenjanlar için gerek duyulduğu takdirde Yükseköğretim Kurulu kararı ile ÖSYM tarafından merkezî olarak ek yerleştirme gerçekleştirilecek. Peki DGS 2020 ek tercih tarihleri ne zaman? İşte detaylar

20.10.2020Gündem
YÖK’ten hastane düzenlemesine teşekkür

YÖK’ten hastane düzenlemesine teşekkür

TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen teklifle Yükseköğretim kanununda değişikliğe gidildi. Buna göre Tıp Fakültesi açmak isteyen vakıf üniversitelerine hastane kurma şartı getirildi. YÖK Başkanı Yekta Saraç kararın ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak yetkililere teşekkür etti.

17.10.2020Eğitim
Son dakika haberi: Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak 2020 Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Kocadan açıklama

Son dakika haberi: Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak 2020? Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Koca'dan açıklama

Son dakika gelişmesi olarak önceki günün gündeminde yer alan üniversiteler ne zaman açılacak sorusu, özellikle bu yıl eğitim almaya başlayan hazırlık ve birinci sınıf öğrencileri tarafından yakından takip edildi. Bilim Kurulu toplantısının ardından üniversiteler ne zaman açılacak ve yüz yüze eğitim ile açılacak mı sorusuna yanıt veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önümüzdeki haftalarda bu konuya dair gelişmeler yaşanacağının sinyalini vermişti. 1 Ekim itibariyle hibrit olarak eğitimlerine devam eden pek çok üniversite için YÖK açılış töreninde son dakika açıklaması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitelerin yüz yüze eğitim ile eğitim öğretime başlayacaklarını duyurdu. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte, o konu hakkında son dakika gelişmeleri

16.10.2020Eğitim
Teknoloji eğitimlerinde milli hamle

Teknoloji eğitimlerinde milli hamle

Bulunan yeni doğalgaz rezervleriyle Karadeniz’de heyecanlandıran gelişmeler yaşanırken, bir güzel haber daha geldi. Türkiye bu kez de sondaj gemilerindeki yüksek teknoloji eğitimleri konusunda uluslararası arenada söz sahibi olacak.

16.10.2020Eğitim
Yüksek teknoloji eğitimlerini millileştiren projeye ödül

Yüksek teknoloji eğitimlerini millileştiren projeye ödül

Doğal gaz arama çalışmalarında yüz güldüren rezerv haberlerinin ardından, YÖK Üstün Başarı Ödülü'ne layık görülen üniversite-sanayi iş birliği projesiyle, Türkiye bu kez de sondaj gemilerindeki yüksek teknoloji eğitimleri konusunda uluslararası arenada söz sahibi olacak.

16.10.2020Teknoloji
Ne erken seçimi

Ne erken seçimi!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, muhalefetten gelen erken seçim çağrılarına, “Dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde belirlenen zamanın dışında seçime gidilir? Bunlar kabile devletlerinin yaptığı iştir. Bakarsınız 3 ayda, 6 ayda, senede bir seçime giderler. Yeni Türkiye’de belirlenen zaman neyse, 2023 Haziran’da seçim yapılacaktır” diye yanıt verdi. 2020-2021 yükseköğretim Akademik Yıl Açılış töreninde açıklamalarda bulunan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

16.10.2020Gündem
Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan "Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi", TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

15.10.2020Gündem
YÖK Anadolu Projesi nedir Cumhurbaşkanı Erdoğandan YÖK Anadolu Projesi açıklaması

YÖK Anadolu Projesi nedir? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan YÖK Anadolu Projesi açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde YÖK Anadolu Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Üniversitelerde de en kısa zamanda yüz yüze eğitimi başlatmayı düşündüklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında YÖK Anadolu Projesi'ne de yer verdi. Peki, YÖK Anadolu Projesi nedir?

15.10.2020Gündem
YÖK 2020 Üstün Başarı Ödülleri sahiplerini buldu

YÖK 2020 Üstün Başarı Ödülleri sahiplerini buldu

YÖK 2020 Üstün Başarı Ödülleri, ‘2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, bireysel ve kurumsal olmak üzere iki kategoride verildi. ‘Bireysel Ödül’ kategorilerinde, Sosyal ve Beşeri Bilimler kategorisinde; ‘Suriye ve Filistin'de Rus Mevcudiyeti ve Osmanlı Siyaseti (1847-1914)’ konusunda yaptıkları doktora teziyle Dr. Öğr. Üyesi Melikşah Arslan ve tez danışmanı Doç. Dr. Saime Selenga Gökgöz ödül almaya hak kazandı. Fen ve Mühendislik Bilimleri kategorisinde; ‘Biyoalgılamaya Yönelik Elektrokimyasal Sensörlerin Geliştirilmesi’ konusunda yaptıkları doktora teziyle Dr. Öğr. Üyesi Ece Ekşin ve tez danışmanı Prof. Dr. Kadriye Arzum Erdem Gürsan ödül aldı. Sağlık Bilimleri kategorisinde; ‘Dermal Yolla Uygulanan Flurbiprofen Nanosüspansiyonlarının Geliştirilmesi ve In Vitro-In Vivo Değerlendirilmesi’ konusunda yaptıkları doktora teziyle Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Nur Oktay ve tez danışmanı Prof. Dr. Fatma Nevin Çelebi ödül almaya hak kazandı.

15.10.2020Eğitim
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş açıklamalar

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde konuşuyor. Erdoğan, "İnşallah mümkün olan en kısa sürede yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı. "Yeni bir projenin müjdesini paylaşmak istiyorum: YÖK-Anadolu projesi." diyen Erdoğan, "Bu çalışma Anadolu'daki yeni gelişen üniversiteleri nispeten daha gelişmiş üniversitelerle eşleştirerek, eksikliklerin hızlıca giderilmesini hedefliyor." diye konuştu.

15.10.2020Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen '2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "En kısa sürede diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz" dedi.

15.10.2020Eğitim
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan erken seçim tepkisi

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'erken seçim' tepkisi

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Mümkün olan en kısa sürede yükseköğretimde de yüz yüze eğitim-öğretimi başlatmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı. "Yeni bir projenin müjdesini paylaşmak istiyorum: YÖK-Anadolu projesi." diyen Erdoğan, "Bu çalışma Anadolu'daki yeni gelişen üniversiteleri nispeten daha gelişmiş üniversitelerle eşleştirerek, eksikliklerin hızlıca giderilmesini hedefliyor." diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'erken seçim' iddialarıyla ilgili de "Çıkıyorlar erken seçim. Ne erken seçimi ya? Türkiye artık eski Türkiye değil. Yeni Türkiye'de belirlenen zaman neyse, şimdi de 2023'ün Haziran'ıdır ve 2023 Haziran'da seçim yapılacaktır. Onu öne almak falan söz konusu değildir." diye konuştu.

15.10.2020Gündem
CHPli Özel: Hakimler, yargıçlar kararlarıyla konuşur

CHP'li Özel: Hakimler, yargıçlar kararlarıyla konuşur

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Hakimler, yargıçlar kararlarıyla konuşur. Siyasi çağrışımlar yapabilecek ya da farklı çağrışımlar yaratabilecek bu tip spekülatif işler görevdeki hakimin, savcının işi değildir" dedi.

14.10.2020Gündem
DGS ek tercihleri ne zaman başlıyor Gözler DGS 2020 ek tercih tarihlerinde

DGS ek tercihleri ne zaman başlıyor? Gözler DGS 2020 ek tercih tarihlerinde

DGS ek tercihlerinin ne zaman yapılacağı merak ediliyor. DGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler ek tercihlere çevrildi. DGS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercih etmemesi veya yerleştirilmesi yapılan adayların kayıt için başvurmaması nedeniyle boş kalan kontenjanlar için gerek duyulduğu takdirde Yükseköğretim Kurulu kararı ile ÖSYM tarafından merkezî olarak ek yerleştirme yapılacak. İşte DGS ek tercihleri ile ilgili detaylar

11.10.2020Gündem
Boğaziçine yeni rektör aranıyor

Boğaziçi'ne yeni rektör aranıyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığınca Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğü için  başvurular alınmaya başlandı. Yeni rektör için 23 Ekim’e kadar başvuru alınacak.

10.10.2020Eğitim
YÖK, Boğaziçi Üniversitesi rektör adaylığı için ilana çıktı

YÖK, Boğaziçi Üniversitesi rektör adaylığı için ilana çıktı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığınca Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğü için bugünden itibaren 23 Ekim'e kadar başvuru alınacak.

9.10.2020Gündem
YÖKten kayıt açıklaması

YÖK'ten kayıt açıklaması

Yükseköğretim Yürütme Kurulu'nun 7 Ekim'deki toplantısında alınan kararlar Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) web sayfasında duyuruldu.

8.10.2020Eğitim
Son dakika haberi: Üniversiteler ne zaman açılacak Üniversitelerin açılış tarihi bekleniyor

Son dakika haberi: Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerin açılış tarihi bekleniyor!

Son dakika haberi ile üniversitelerin açılış tarihi gelişmelerini takip eden öğrenciler için Bilim Kurulu Üyesi'nden önemli açıklamalar geldi. Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, üniversiteler ne zaman açılacak sorusuna cevap verebilmek için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son dakika bilgileri çerçevesinde duyurduğu yeni tanı konan hasta sayısı, ağır hasta sayısı gibi kriterlerin göz önünde bulundurulacağını açıkladı. YÖK Başkanı Yekta Saraç ise geçtiğimiz haftalarda üniversiteler ne zaman açılacak sorusuna yönelik üniversitelerin kendi inisiyatifinde olduğuna dair vurgu yapmıştı. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte, üniversitelerin açılış tarihi hakkında son dakika bilgileri

8.10.2020Gündem
2020-DGS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

2020-DGS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

ÖSYM, 9 Ağustos’ta yapılan 2020-DGS’nin sonuçlarını açıkladı. 25 Eylül-2 Ekim arasında tercih yapan adaylar, sonuçlarını ÖSYM’nin sitesinden öğrenebilecek.

7.10.2020Eğitim
Mesleki Eğitim Kurulu toplandı

Mesleki Eğitim Kurulu toplandı

Mesleki Eğitim Kurulu, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer başkanlığında toplandı.

7.10.2020Eğitim
Üniversitelerde yeni hijyen kuralları açıklandı

Üniversitelerde yeni hijyen kuralları açıklandı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) işbirliğiyle Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında, üniversite yerleşkelerinde sağlıklı ve temiz ortamların oluşturulması, hijyen koşullarının sağlanması için ‘Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu’ hazırlandı.

7.10.2020Eğitim
Son dakika haberleri... YÖKten üniversitedeki tedbirlerle ilgili açıklama

Son dakika haberleri... YÖK'ten üniversitedeki tedbirlerle ilgili açıklama

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) iş birliğiyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında üniversite yerleşkelerinde sağlıklı ve temiz ortamların oluşturulması, hijyen koşullarının sağlanması için "Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu" hazırlandı. Kılavuzda, akademik-idari personel ile öğrencileri korumaya yönelik tedbirler, hijyen ve temizlik uygulamaları ve enfeksiyon kontrol önlemlerine yer verildi. Kılavuzda "Dersliklerde 4 metrekareye 1 kişi düşecek şekilde sınıf ve dersliklerin kapasitesinin belirlenmesi, oturma düzeninde kişiler arası en az 1 metre mesafenin korunması gereklidir. Kapalı alanlarda bulunan herkesin sürekli maske kullanımı sağlanmalıdır. Birlikte yapılan aktivitelerde yakın mesafede olunması gerekli ise maskeye ilaveten ayrıca yüz siperliği de kullanılmalıdır'' ifadelerine yer verildi.

7.10.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılıyor İşte en son bilgiler

Üniversiteler ne zaman açılıyor? İşte en son bilgiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MEB'e bağlı okullara ilişkin yüz yüze eğitim açıklamasının ardından şimdi de üniversitelerin durumu merak konusu oldu. Üniversitelerin ne zaman açılacağını ve kampüslerde yüz yüze eğitimin ne zaman olacağını merak eden üniversiteliler, YÖK ve diğer resmi kurumlardan gelecek açıklamalara kilitlendi. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

6.10.2020Gündem
KYK burs ve yurt başvurusu ne zaman 2020 GSB KYK burs ve yurt başvuru ekranı

KYK burs ve yurt başvurusu ne zaman 2020? GSB KYK burs ve yurt başvuru ekranı

KYK burs ve yurt başvurusu için öğrencilerin araştırmaları devam ediyor. Yeni eğitim öğretim dönemine KYK burs ve yurt başvurusu ile başlamak isteyen pek çok öğrenci, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak olan duyuruya kilitlendi. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren KYK, öğrencilerin burs/kredi imkanlarının haricinde barınma ihtiyaçlarına da yurt başvurusu ile yanıt veriyor. Peki, 2020/2021 KYK burs ve yurt başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, KYK burs ve yurt başvuru ekranı bilgileri

6.10.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılıyor İşte en son bilgiler

Üniversiteler ne zaman açılıyor? İşte en son bilgiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MEB'e bağlı okullara ilişkin yüz yüze eğitim açıklamasının ardından şimdi de üniversitelerin durumu merak konusu oldu. Üniversitelerin ne zaman açılacağını ve kampüslerde yüz yüze eğitimin ne zaman olacağını merak eden üniversiteliler, YÖK ve diğer resmi kurumlardan gelecek açıklamalara kilitlendi. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

5.10.2020Gündem
Rektör Karasar maestro oldu

Rektör Karasar maestro oldu

Maltepe Üniversitesi’nde 2020-2021 eğitim-öğretim yılı da online törenle açıldı. Açılış töreni üniversitenin web sitesi ve sosyal medya hesaplarından yayınlandı. Üniversite öğrencileri için verilen konserde ise, orkestrayı Rektör Prof. Dr. Şahin Karasar yönetti.

5.10.2020Eğitim
146 maden öğrencisine burs

146 maden öğrencisine burs

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile TİM Maden Sektör Kurulu arasında imzalanan burs projesine göre üniversite sınavında ilk 50 bine giren ve maden, jeoloji ve cevher hazırlama mühendisliği bölümlerini ilk beş tercihi arasında kazanan öğrencilere asgari ücret oranında ve aylık 2 bin 104 TL olacak şekilde burs verilecek. Başarı sıralaması 50 bin ile 65 bin arasında olanlara ise aylık 1.052 TL, 65 bin ile 80 bin arasına girenlere de aylık 701 TL burs verilecek. Burs miktarı her eğitim-öğretim döneminin başında yeni asgari ücret oranına göre revize edilecek.

5.10.2020Eğitim
Madencilik sektörü 146 öğrenciye 1,5 milyon TL burs verecek

Madencilik sektörü 146 öğrenciye 1,5 milyon TL burs verecek

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Maden Sektör Kurulu'nu oluşturan İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), Ege Maden İhracatçıları Birliği ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) arasında imzalanan ve 2020-2021 eğitim-öğretim yılında hayata geçen burs projesinin bursiyerleri belli oldu.

5.10.2020Ekonomi
Akıllı tarımda yeni dönem başlıyor

Akıllı tarımda yeni dönem başlıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü ile Gebze Teknik Üniversitesi arasında yarın imzalanacak "Akıllı Tarım Uygulamaları Eğitim Merkezi" iş birliği protokolüyle akıllı tarımda yeni bir dönem başlayacak.

4.10.2020Ekonomi
Alçakça bir iftira zinciri

Alçakça bir iftira zinciri

Sosyal medyada yayınlanan eşcinsel ilişki görüntülerindeki kişilerden biri olduğu iddia edilen Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Hayal gücümü zorlayan ve beni dehşete düşüren bir iftira ile karşı karşıya kaldım” dedi.

4.10.2020Gündem
Ek yerleştirmede 65 bin yeni üniversiteli

Ek yerleştirmede 65 bin yeni üniversiteli

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Adaylar sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr sayfasından ve ÖSYM AİS mobil uygulamsından öğrenebilir.

2.10.2020Eğitim
Kimler konkordato komiseri olabilir İşte, gerekli nitelikler

Kimler konkordato komiseri olabilir? İşte, gerekli nitelikler

İflas eden veya edeceğini duyuran kurumlara asliye ticaret mahkemeleri tarafından atanan konkordato komiseri, belirli şartları taşımak zorundadır. Bu şartlar, Adalet Bakanlığı'nın yayımladığı Konkordato Komiserliği ve Alacaklılar Kuruluna Dair Yönetmelik ile çerçevelenmiştir. İşte, kimler konkordato komiseri olabilir sorusuna yönelik yönetmelik içerisinde yer alan detaylar

1.10.2020Ekonomi
KPSS 2020/11 sonuçları erişime açıldı-  ÖSYM Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/11 tercih sonuçları sorgulama sayfası

KPSS 2020/11 sonuçları erişime açıldı- ÖSYM Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/11 tercih sonuçları sorgulama sayfası

KPSS-2020/11 Sağlık Bakanlığının Kadrolarına yerleştirme sonuçları ÖSYM'den gelen son dakika açıklamanın ardından açıklandı. 10 - 16 Eylül 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2020/11 Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleştirme işlemleri tamamlandı. Adaylar, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile KPSS yerleştirme sonuçlarına erişebilirler. İşte, KPSS-2020/11 Sağlık Bakanlığı yerleştirme sonuçlarıyla ilgili ayrıntılar....

29.09.2020Gündem
KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman başlıyor Gözler 2020 KYK burs ve yurt başvurularında

KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman başlıyor? Gözler 2020 KYK burs ve yurt başvurularında

KYK burs ve yurt başvurusu ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. KYK başvuruları her yıl e-Devlet üzerinden alınıyor. Öğrenciler başvurularını kurum tarafından açıklanan tarihlerde gerçekleştiriyorlar. Başvuru sürecinde bütün öğrencilerin e-Devlet’teki başvuru indeks sayfasını okuyup onaylaması gerekiyor. Geçtiğimiz yıl burs başvuruları 21 Ekim Pazartesi günü saat 23.59’a kadar alındı.

29.09.2020Gündem
Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak İşte üniversitelerde son durum

Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak İşte üniversitelerde son durum

Üniversiteler ne zaman açılacak? sorusu gündemde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs pandemisi nedeniyle, uzaktan eğitim kararı alan MEB'in ardından, üniversitelerdeki son duruma gözler çevrildi. YÖK başkanı Yekta Saraç daha önceki açıklamasında üniversitelerin açılışı için 1 Ekim sonrasını işaret etmişti. Sosyal medyada üniversitelerin açılışıyla ilgili yeni açıklama yapıldığı iddia edildi. İşte, üniversitelerde son durumla ilgili ayrıntılar.

29.09.2020Gündem
Bilgisayar olmaması kabul edilemez

Bilgisayar olmaması kabul edilemez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, üniversite öğrencileriyle videokonferans yoluyla bir araya geldi. Kılıçdaroğlu uzaktan eğitim sürecinde bilgisayar, internet ve televizyonu olmayan öğrencilerin durumuna dikkat çekerken, “Üniversite öğrencilerinin bilgisayarının olmamasını 21. yüzyılda zaten kabul edemeyiz” dedi.

28.09.2020Gündem
KYK burs ve yurt başvurusu 2020 ne zaman yapılacak Gözler KYK burs ve yurt başvurularında

KYK burs ve yurt başvurusu 2020 ne zaman yapılacak? Gözler KYK burs ve yurt başvurularında

KYK burs ve yurt başvuru tarihlerinin ne zaman başlayacağı merak ediliyor. YKS ek tercihleri bu yıl 17 Eylül ve 23 Eylül tarihleri aralığında alındı. Tercihlerin tamamlanmasının ardından KYK başvuruları ile ilgili araştırmalar daha da hızlandı. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nce her yıl ağustos ayı itibarıyla alınan yurt başvuru tarihlerinin, bu yıl Yükseköğretim Kurulu’nun açıklayacağı akademik takvime göre belirleneceği ve kamuoyuyla paylaşılacağı bildirildi.

27.09.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak, 1 Ekimde açılacak  mı 2020 YÖKten açıklama geldi

Üniversiteler ne zaman açılacak, 1 Ekim'de açılacak mı 2020? YÖK'ten açıklama geldi!

Üniversiteler ne zaman açılacak? Koronavirüs pandemisi devam ederken üniversitelerin son durumuna gözler çevrildi. Mart ayından beri üniversitelerde online eğitime devam eden öğrenciler, YÖK'ten yapılan son açıklamalara odaklandı. YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili daha önce yaptığı açıklamada 1 Ekim sonrasını işaret etmişti. Bazı üniversiteler ise 2020 güz döneminde online eğitime devam edeceklerini bildirdi. İşte, üniversitelerde son durum bilgileri.

26.09.2020Gündem
Pamukkale Üniversitesi’ne rektör aranıyor

Pamukkale Üniversitesi’ne rektör aranıyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) görevden alınan Prof. Dr. Hüseyin Bağ’dan boşalan Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü için adaylara çağrı yaptı.

25.09.2020Eğitim
6 üniversiteye rektör ataması

6 üniversiteye rektör ataması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, altı üniversiteye rektör atadı.

25.09.2020Eğitim
Rektör Bağ görevden alındı

Rektör Bağ görevden alındı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 7 Ağustos’ta hakkında soruşturma açılan ve görevinden uzaklaştırılan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile ilgili soruşturmanın tamamlandığını açıkladı.

24.09.2020Eğitim
Son dakika haberler... YÖK duyurdu: Prof. Dr. Hüseyin Bağın görevine son verildi

Son dakika haberler... YÖK duyurdu: Prof. Dr. Hüseyin Bağ'ın görevine son verildi

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), "YÖK tarafından, 07.08.2020 tarihinde hakkında soruşturma açılan ve görevinden uzaklaştırılan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile ilgili soruşturma tamamlandı. Bugün gerçekleştirilen “Yüksek Disiplin Kurulu Toplantısı”nda verilen disiplin cezası nedeniyle Kanunen Rektörlük görevi sonlandı." açıklamasını yaptı.

24.09.2020Gündem
YLSY 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak

YLSY 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından tahsis edilecek olan Yurt Dışında Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Öğrencileri Seçme ve Yerleştirme bursu, başvuruların alınmasının ardından sonuçları ile ön planda yer alıyor. MEB tarafından tahsis edilen YLSY bursu sonrasında gözler, kurumun yapacağı açıklamaya çevrildi. Peki, YLSY 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, YLSY 2020 sonuçları hakkında merak edilen bazı bilgiler

24.09.2020Eğitim
Üniversiteler ne zaman açılacak 2020 İşte, üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili son bilgiler

Üniversiteler ne zaman açılacak 2020? İşte, üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili son bilgiler

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusu için öğrencilerin araştırmaları devam ediyor. Pandemi süreci dolayısıyla akıbeti belirsizliğini koruyan üniversiteler için ne zaman açılacak sorusu YÖK Başkanı Yekta Saraç tarafından ele alınmıştı. Başkan Saraç, inisiyatifin üniversitelerde olduğunu ve uzaktan eğitim verip vermeyeceği hususunda kararın üniversite kurulları tarafından verileceğini aktardı. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte, üniversitelerin açılış tarihi hakkında son gelişmeler

22.09.2020Gündem
YLSY 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak

YLSY 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından tahsis edilecek olan Yurt Dışında Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Öğrencileri Seçme ve Yerleştirme bursu, başvuruların alınmasının ardından sonuçları ile ön planda yer alıyor. MEB tarafından tahsis edilen YLSY bursu sonrasında gözler, kurumun yapacağı açıklamaya çevrildi. Peki, YLSY 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, YLSY 2020 sonuçları hakkında merak edilen bazı bilgiler

22.09.2020Gündem