MENÜ

Fayda

Fayda ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fayda haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 35.884 Fayda haberi bulunmuştur.

Fayda Haberleri

Son Dakika | Fenerbahçe Başkanı Ali Koçtan transfer müjdesi

Son Dakika | Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan transfer müjdesi!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, futboldaki transfer çalışmaları hakkında 1-2 gün içinde bir dizi açıklama yapacaklarını söyledi.

3.08.2020Futbol
Hendek kazan deprem uzmanları fay hatlarının röntgenini çekiyor

Hendek kazan deprem uzmanları fay hatlarının röntgenini çekiyor

Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Afyon Kocatepe Üniversitesinden ekipler, İzmir'den geçen diri faylarda eski deprem izlerini ve bu fayların deprem üretme potansiyellerini araştırıyor.

2.08.2020Teknoloji
Türk bilim insanından vücuttaki kimyasal stresi ölçen kit

Türk bilim insanından vücuttaki kimyasal stresi ölçen kit

ABD'deki Stanford Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen "Dünyanın en etkili bilim insanları" listesinde, vücuttaki kimyasal stresi ölçen yerli ve milli tanı kitini geliştiren Türk bilim insanı Prof. Dr. Özcan Erel, tıp alanında en üst sıralarda yer aldı.

2.08.2020Teknoloji
Salda Gölünde biyolojik yolla üretilen karbonat var

'Salda Gölü'nde biyolojik yolla üretilen karbonat var'

Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu, Mars'taki Jezero'nun Salda'ya çok benzediğini destekleyen kuvvetli işaretler olduğunu belirterek "O yüzden NASA, Salda Gölü ile yakından ilgileniyor." dedi.

2.08.2020Teknoloji
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Bayram: Hibrit çalışma yaygınlaşacak

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Bayram: Hibrit çalışma yaygınlaşacak

Pandemi ile birlikte en çok konuşulan konulardan biri de çevik (agile) çalışma oldu. Tüm şirketler yeni normalde esnek ve çevik çalışma modellerinin artacağı konusunda hemfikirler. 6 yıl önce çevik çalışmayı başlatan Vodafone Türkiye, bu sistemi başarıyla uygulayan şirketlerden biri. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Bayram ile çevik çalışmayı ve pandemide aldıkları aksiyonları konuştuk. Bülent Bayram “Salgın sonrası süreçte hibrit çalışma sisteminin yaygınlaşacağını düşünüyoruz. Ekibin bir kısmının evden çalıştığı, bir kısmının ise sahada hareket halinde olduğu, bununla birlikte iki tarafın da entegre çalıştığı bir düzen oluşacak” diyor.

2.08.2020Gündem
‘İş yüküm azalınca sevinirim sandılar’

‘İş yüküm azalınca sevinirim sandılar’

Salgının en şiddetli günlerinde, yapacak bir şey bulamadığınız için daraldığınızı mı düşünüyorsunuz? Size ‘sıkılmışlık sendromu’nun ciddi bir şey olduğunu söylesek... İş yükü azaldığı ya da yapacak hiç işi olmadığı için depresyon belirtileri gösteren vakalar çok. İşte birkaç hikâye...

KADEMden İstanbul Sözleşmesi açıklaması

KADEM'den İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Kadın ve Demokrasi Derneği Kadem İstanbul Sözleşmesi tartışmaları ile ilgili bir açıklama yaptı.

1.08.2020Gündem
Siber zorbalar ile dolandırıcılar bayram tatillerinde fırsat kolluyor

Siber zorbalar ile dolandırıcılar bayram tatillerinde fırsat kolluyor

Uzmanlar, siber zorbalık ve dolandırıcılık suçlarının yaz döneminde ve bayram tatillerinde daha da arttığını belirterek, internet kullanıcılarının bu dönemde daha dikkatli olması uyarısında bulunuyor.

1.08.2020Teknoloji
Haftalık Burç Yorumları: 3-9 Ağustos Haftalık Burç Yorumları

Haftalık Burç Yorumları: 3-9 Ağustos Haftalık Burç Yorumları

3-9 Ağustos haftalık burç yorumları açıklandı! Uzman Astrolog Aygül Aydın haftalık burç yorumlarını anlattı. 3-9 Ağustos haftası burçları aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında neler bekliyor hepsi burada! 3-9 Ağustos haftası Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarının detaylı yorumları... İşte 3-9 Ağustos 2020 haftası burç yorumlarınız...

1.08.2020Astro Gündem
Şans oyunlarında devir vakti geldi

Şans oyunlarında devir vakti geldi

Milli Piyango İdaresince yürütülen şans oyunları, Türkiye Varlık Fonu ile imzalanan sözleşme kapsamında bugünden itibaren Sisal Şans’a devrediliyor.

1.08.2020Ekonomi
El emeğine övgü

El emeğine övgü

Kıştan sonra artık yazın da stilimizi örgüler tamamlayacak. Büyüklerimizin evlerini süsleyen dantel işlemeler bu yaz elbise, bluz ve büstiyerlerle sokağa, plaja çıktı.

Aylık Burç Yorumları: Ağustos Ayı Burç Yorumları

Aylık Burç Yorumları: Ağustos Ayı Burç Yorumları

Uzman Astrolog Aygül Aydın Ağustos ayı aylık burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, Ağustos ayında Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. Peki Ağustos'ta aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuz neler söylüyor? İşte Ağustos ayı burç yorumlarınız...

31.07.2020Astro Gündem
Bilimle ‘yıldızlara ulaşmak’

Bilimle ‘yıldızlara ulaşmak’

Prof. Dr. Cem Say, ‘Yeni Dünya Yeni Ağ’da gezegeni saran bilgi ağını, ‘Bilgi Çağı’nın bilimsel temellerini, dünya anlayışımızın ve aklımıza düşen onlarca sorunun izini sürüyor.

31.07.2020Kitap Sanat
TBMM Başkanı Şentop Bayram Namazından sonra açıklama yaptı

TBMM Başkanı Şentop Bayram Namazı'ndan sonra açıklama yaptı

AYASOFYA Camii'nde 86 yıl sonra ilk bayram namazı kılındı. Kurban Bayramı Namazı sonrasında TBMM Başkanı Mustafa Şentop, açıklamalarda bulundu.

31.07.2020Gündem
Şampiyonlardan tercih önerileri

Şampiyonlardan tercih önerileri

Üniversite tercihi yapacak adaylar “Nasıl tercih yapmalıyım?”, “Kimlerle konuşmalıyım?”, “Ailemin istediği bölümü mü yazmalıyım?” gibi sorularla bir yol haritası oluşturmaya çalışıyor. Her yıl sınava giren milyonlarca adaydan barajı geçenler tercihlerini buna göre yapıyor. İşte biz de bu süreci önde tamamlayan geçmiş yılların sınav birincilerine sorduk. Şampiyonlar, tercihte nelere dikkat ettiklerini, kimleri dinlediklerini, nasıl bir araştırma yaptıklarını anlattı.

30.07.2020Eğitim
Adil Gevrek: Hatalarımızdan ders çıkarıp işimize bakacağız...

Adil Gevrek: "Hatalarımızdan ders çıkarıp işimize bakacağız..."

Süper Lig'de kümeye düşen takımlardan olan ve alınan kararla tekrar ligde kalan BtcTurk Yeni Malatyaspor'un Kulüp Başkanı Adil Gevrek, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) açıklamalarda bulundu.

30.07.2020Futbol
Kurban Bayramı için 8 beslenme tüyosu

Kurban Bayramı için 8 beslenme tüyosu

Bayram boyunca kırmızı et tüketiminde sıklık ve porsiyon miktarındaki artış kalp hastaları, diyabet, hipertansiyon ve böbrek hastaları için risk oluşturur. Bu nedenle porsiyon miktarında aşırıya kaçılmaması gerektiğinin altını çizen Uzman Diyetisyen Hilal Konak, Kurban Bayramı’na özel beslenme tavsiyelerinde bulundu.

30.07.2020Sağlık
YASİN SURESİ OKU VE DİNLE - Yasin Türkçe ve Arapça Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Tefsiri (Diyanet Meali)

YASİN SURESİ OKU VE DİNLE - Yasin Türkçe ve Arapça Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Tefsiri (Diyanet Meali)

Yasin suresi, Kur'an-ı Kerim'in kalbi olarak kabul edilir. Okunmasında çok büyük faziletlerin bulunduğu sure Mekke'de inmiştir. Toplamda 83 ayetten oluşmaktadır. Adını ilk ayette geçen "Ya-Sin" kelimesinden almıştır. Yapılan tefsirlerde "Ya-Sin" kelimesi "Ey İnsan" anlamına geldiği söylenmektedir. Sure içerisinde insanın sahip olduğu ahlaki sorumluluklarının yanı sıra, vahiyden, güzel peygamberimiz Hz. Muhammed'i (S.A.V) yalanlayan kureyş kabilesinden ve Antakya halkına gönderilen elçilerden bahsedilmektedir. Sure içerisinde değinilen diğer konular arasında Allah'ın (C.C) birliğini ve kudret sahibi oluşunu gösteren deliller, öldükten sonra tekrar dirileceği, hesap ve ceza günü konu edilir. Sizler için Yasin Suresi Oku ve Dinle içeriğimizde sureyi anlamak ve ezberlemek isteyenler için Yasin suresi konusu, anlamı, önemi, fazileti, faydaları tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu ile birlikte Diyanet Meali için tüm detayları bir araya getirdik. Ayrıca Diyanet tarafından hazırlanmış olan mukabele videosu ile yasin dinleme imkanı elde edebilirsiniz.

30.07.2020Namaz Sureleri
İSTUN eğitim öğretim hayatına başladı

İSTUN eğitim öğretim hayatına başladı

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, 2018 yılında Bilgiç Vakfı önderliğinde kurulmuş, eğitim hayatına 2020-2021 eğitim öğretim yılında dört fakülte ve bir meslek yüksek okulu ile başlamıştır.

30.07.2020Ekonomi
Huawei: Tepeden tırnağa yenilenmeye ihtiyaç var

Huawei: Tepeden tırnağa yenilenmeye ihtiyaç var

Huawei Yönetim Kurulu Başkanı ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Catherine Chen, dünya genelindeki telekomünikasyon regülatörlerinin, Kovid-19 ile ortaya çıkan ortak sorunları çözmek için birlikte çalışması gerektiğini belirtti.

30.07.2020Teknoloji
Rüyada futbol oynamak ne anlama gelir Rüyada futbol topu ve sahası görmek anlamı

Rüyada futbol oynamak ne anlama gelir? Rüyada futbol topu ve sahası görmek anlamı

Türkiye'nin en çok sevilen spor dallarının başında gelen futbol, aynı zamanda en çok rüyaya giren sporlar arasında bulunur. İnsanlar değişik şekillerde rüyasında futbol görmekte ve bunun anlamını öğrenmek istemektedir. Peki, rüyada futbol oynamak ne anlama gelir? Rüyada futbol topu ve sahası görmek anlamı ve detayları.

29.07.2020Rüya Tabirleri
Rüyada elti görmek ne anlama gelir Rüyada elti ile tartışmak ve kavga etmek tabiri

Rüyada elti görmek ne anlama gelir? Rüyada elti ile tartışmak ve kavga etmek tabiri

Akraba ilişkileri birçok kişi için hayatları boyunca sorun olan bir durumdur. Bu sebeple akraba ilişkileri sık sık rüyalarda da kendine yer bulur. Özellikle elti, görümce, kayınvalide gibi unsurlar gelinler için oldukça önemli akrabalık ilişkileri olarak bilinmektedir. Bundan dolayı kişiler en çok kimle sorun yaşıyorsa genelde onu rüyasında görür. Rüyada elti görmek de bu rüyalar arasındadır. Rüyada elti görmek ile ilgili detayları derledik.

29.07.2020Rüya Tabirleri
AB, Kovid-19 tedavisi için Remdesivir alacak

AB, Kovid-19 tedavisi için "Remdesivir" alacak

Avrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarının tedavisinde kullanılmak üzere “Remdesivir" adlı antiviral ilacın alımı için anlaşma yapıldığını bildirdi.

29.07.2020Ekonomi
Vişne Sapı Gerçekten Faydalı mı

Vişne Sapı Gerçekten Faydalı mı? 

Evet, vişne sapı sağlık için oldukça fayda sağlıyor. Peki nedir bu faydalar? Neden vişne saplarını atmamalıyız? Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım bu soruların cevabını veriyor.

Microsoft Teamsin işletmelere ne gibi faydaları var

Microsoft Teams'in işletmelere ne gibi faydaları var?

Forrester Consulting tarafından Microsoft için yürütülen araştırma sonucunda hazırlanan “Microsoft Teams Platformu Kullanımının Ekonomik Etkileri” başlıklı raporun detayları paylaşıldı.

29.07.2020Teknoloji
Kevser Suresi Oku ve Dinle - Kevser Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Kevser Suresi Oku ve Dinle - Kevser Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Mekke döneminde inen Kevser suresi toplamda 3 ayetten oluşur. Kevser, çok hayır, bereket demektir. Cennette Hz. Peygambere mahsusbir havuzun da adıdır. Peki, Kevser suresinin anlamı ve fazileti ne?

29.07.2020Gündem
Son dakika | Ali Koçtan teknik direktör açıklaması: 4-5 Ağustosta her şeyi açıklayacağız

Son dakika | Ali Koç'tan teknik direktör açıklaması: 4-5 Ağustos'ta her şeyi açıklayacağız

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Kulüpler Birliği toplantısı sonrası yeni teknik direktör konusuna açıklık getirdi ve "Lig bitsin. Ayın 4'ünde 5'inde her şeyi açıklayacağız" dedi.

28.07.2020Futbol
Orkide bakımı nasıl yapılmalı

Orkide bakımı nasıl yapılmalı?

Orkideler en sevilen ve tercih edilen çiçeklerden biri. Göz alıcı renkleri ve güzellikleriyle bulunduğu ortamı farklı bir hava katıyor. Fakat orkide bakımıyla ilgili birkaç noktaya dikkat edilmesi gerekiyor. Gelin bu detaylara birlikte bakalım...

Yapıştırıcı lekesi nasıl çıkarılır

Yapıştırıcı lekesi nasıl çıkarılır?

Koltuk, halı ve kıyafetlerimize bulaşan yapıştırıcı lekeleri zor temizlendiği için can sıkıcı olabilir. Fakat, uygulayabileceğiniz birkaç pratik yöntemle bu lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz. Peki, halı, kıyafet, koltuk ve cam yüzeye bulaşan yapışkan lekelerini çıkarmak için neler yapılmalı?

Çay kurudu, binlerce balık telef oldu

Çay kurudu, binlerce balık telef oldu

MANİSA'nın Ahmetli ilçesindeki Ahmetli Çayı kuraklık ve bilinçsiz tarımsal sulama nedeniyle kuruyunca binlerce balık telef oldu.

28.07.2020Gündem
MÜLK SURESİ OKU VE DİNLE - Tebareke Suresi Türkçe ve Arapça Okunuşu, anlamı, fazileti, tefsiri (Diyanet Meali)

MÜLK SURESİ OKU VE DİNLE - Tebareke Suresi Türkçe ve Arapça Okunuşu, anlamı, fazileti, tefsiri (Diyanet Meali)

Mülk suresi Medine zamanında inmiştir. Tebareke suresi olarak da adlandırılan sure 30 ayetten oluşmaktadır. Adını birinci ayette geçmekte olan "El-mülk" kelimesinden alır. Sure içerisinde başlıca yer alan konular arasında; Allah'ın azameti, Allah'ın birliğinin ve kudretinin delilleri, öldürtükten sonra dirilmeyi ve inkar edenlerin nasıl bir akıbete sahip olacağı yer alır. Okunması oldukça faziletli olan bu sure için hazırladığımız Mülk suresi oku ve dinle içeriğimizde Tebareke suresi Türkçe ve Arapça okunuşu, anlamı, faziletleri, tefsiri ve Diyanet meali yer almaktadır. Sureyi ezberlemek isteyen kişiler Türkçe okunuşundan faydalanabilirler.

28.07.2020Namaz Sureleri
Fil Suresi Oku ve Dinle - Fil Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Fil Suresi Oku ve Dinle - Fil Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Fil Suresi, namazda okunabilecek sureler arasında önemli bir yer tutmaktadır. Toplam 5 ayetten oluşan Fil suresi, fillerle donanmış ordusuyla Kâ’be’yi yıkmaya gelen Ebrehe’nin helâk edilişinden bahsettiği için bu adı almıştır. Sureyi ezberlemek isteyenler için Fil Suresi oku sayfamızda Fil suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu ile birlikte Türkçe diyanet meali yer almaktadır.

28.07.2020Namaz Sureleri
Kurban Bayramında nasıl sağlıklı besleniriz

Kurban Bayramında nasıl sağlıklı besleniriz?

Bayramlar, tüm ailelerin ve sevdiklerin bir araya gelerek çeşitli ve büyük sofraların kurulduğu kültürel açıdan önemli günlerdir. Bayram ikramlarının yanı sıra kırmızı etin de yoğun olarak tüketildiği bir dönem olan kurban bayramında nasıl daha sağlıklı geçirebileceğinizi bilmemizde fayda var. Uzman Diyetisyen Mine Telek, bayramda sağlıklı beslenmenin yollarını anlatıyor.

28.07.2020Kurban Bayramı
Bayramda eti öğlen yiyin, yanında bol salata tüketin

Bayramda eti öğlen yiyin, yanında bol salata tüketin

Kurban Bayramı’nda orta yaş üstündekilere 2 gün arayla, kronik hastalığı olanlara ise 3 gün arayla et tüketmeleri önerisinde bulunan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Yusuf Yıldırım, “Et tükettiğimizde vücudumuza ciddi bir kalori alımı yapıyoruz. Bu nedenle bu kalorinin de fazlasının yağ olarak depolanmasının önüne geçmeliyiz. Günde 1 porsiyon et tükettiğimiz zaman ortalama 300-500 arasında kalori alıyoruz. Bu nedenle bunun karşılığında en az 2 saatlik bir egzersiz yapmamız gerekiyor” dedi.

28.07.2020Kurban Bayramı
Bayramda eti öğlen yiyin, yanında bol salata tüketin

Bayramda eti öğlen yiyin, yanında bol salata tüketin

Kurban Bayramı’nda orta yaş üstündekilere 2 gün arayla, kronik hastalığı olanlara ise 3 gün arayla et tüketmeleri önerisinde bulunan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Yusuf Yıldırım, “Et tükettiğimizde vücudumuza ciddi bir kalori alımı yapıyoruz. Bu nedenle bu kalorinin de fazlasının yağ olarak depolanmasının önüne geçmeliyiz. Günde 1 porsiyon et tükettiğimiz zaman ortalama 300-500 arasında kalori alıyoruz. Bu nedenle bunun karşılığında en az 2 saatlik bir egzersiz yapmamız gerekiyor” dedi.

28.07.2020Sağlık
Bayramda eti 3 gün arayla tüketin

"Bayramda eti 3 gün arayla tüketin"

Kurban Bayramı’nda orta yaş üstündekilere 2 gün arayla, kronik hastalığı olanlara ise 3 gün arayla et tüketmeleri önerisinde bulunan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Yusuf Yıldırım, “Et tükettiğimizde vücudumuza ciddi bir kalori alımı yapıyoruz. Bu nedenle bu kalorinin de fazlasının yağ olarak depolanmasının önüne geçmeliyiz. Günde 1 porsiyon et tükettiğimiz zaman ortalama 300-500 arasında kalori alıyoruz. Bu nedenle bunun karşılığında en az 2 saatlik bir egzersiz yapmamız gerekiyor” dedi.

28.07.2020Sağlık
Kurban Bayramında Nasıl Sağlıklı Besleniriz

Kurban Bayramı'nda Nasıl Sağlıklı Besleniriz?

Bayramlar, tüm ailelerin ve sevdiklerin bir araya gelerek çeşitli ve büyük sofraların kurulduğu kültürel açıdan önemli günlerdir. Bayram ikramlarının yanı sıra kırmızı etin de yoğun olarak tüketildiği bir dönem olan kurban bayramında nasıl daha sağlıklı geçirebileceğinizi bilmemizde fayda var. Uzman Diyetisyen Mine Telek, bayramda sağlıklı beslenmenin yollarını anlatıyor.

Tatilcilere uyarı Bu hastalığa dikkat...

Tatilcilere uyarı! Bu hastalığa dikkat...

Adana'da uzmanlar, yaz sezonunun açılmasıyla birlikte deniz ve havuzda serinlemek isteyen tatilcileri 'kırmızı göz hastalığı'na karşı uyardı. Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Cüneyt Karaarslan, halk arasında kırmızı göz hastalığı olarak adlandırılan konjonktivit hastalığına karşı uyarılarda bulundu.

28.07.2020Gündem
Günlük Burç Yorumları: 28 Temmuz Salı Günlük Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 28 Temmuz Salı Günlük Burç Yorumları

Uzman Astrolog Aygül Aydın 28 Temmuz günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 28 Temmuz Salı günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. Peki 28 Temmuz’da aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuz neler söylüyor? İşte 28 Temmuz 2020 Salı günü burç yorumlarınız...

28.07.2020Astro Gündem

Yazar Sonuçları

Beşiktaş, Liverpool gibi oynamalı

Beşiktaş, dinamik ve öne gitme arzusu olan bir takım. Ancak yeni sezonda topun kaybedildiği noktalarda daha akılcı olmak, karşı pres yapmak zorundalar. Aynen Liverpool gibi. Topun kaybedildiği noktada kurulacak şok preste Atiba önemli bir koz. Çünkü önsezileriyle doğru yerde olmayı beceriyor hâlâ.

2.08.2020

Esen Hünal ile Gastronominin Yeni Normali üzerine

Ülkemizde yemek yapmaya olan ilginin büyük oranda arttığına ve yemek yapmanın bir hobiye, sosyal bir aktiviteye ya da terapiye dönüştüğüne, daha önceki yazımlarımda değinmiştim. Her ne kadar, pandemi sürecinde evde kalmak, bu ilginin artmasını ivmelendirmiş olsa da; son dönemlerde oldukça popüler olan yemek programlarının, yarışmaların ve tarifleri, sunumları ile örnek teşkil eden şeflerin de bu süreçte önemli etkisi olduğunu düşünüyorum.

1.08.2020

Harçlığıyla ne yapabilir?

Çocukken aile büyüklerimiz bayramlaşıp el öptükten sonra bize mendil içinde bayram harçlığı verirdi. Şimdi aynı şeyi oğluma da yapıyorlar. Aldığı bu hediye başta olmak üzere, parayı harcama ve biriktirme konusunda bilinçli olması için uğraşıyorum. Bunun için neler mi yapıyorum?

1.08.2020

Bu bayramda bağışıklık daha bir önemli

Pandemide geçirdiğimiz 2’nci bayram bu.

1.08.2020

Pandemide ilk uçuştan notlar

Bayram nedeniyle birçok kişi memleketine ya da tatil yörelerine gitmek için salgın başladığından beri ilk kez uçağa binecek. Bakın nelerle karşılaşacaklar...

31.07.2020

Yayından vergiye... 'Süper' Lig, 'Mega' kriz

Oynanır mı oynanmaz mı dedik. Oynandı ve bitti. Ve şimdiden yeni sezonun telaşı başladı. Hem de ne telaş... En önemlisi; henüz daha yayın işi netleşmedi.

30.07.2020

Kısa çalışma işsizlik maaşınızdan kesilmeyecek

Soru: Kısa çalışma ödeneği işsizlik maaşımızdan kesiliyor mu? Muhammet M.

29.07.2020

Pandemi sürecinde çocuklar okula nasıl hazırlanmalı, aileler ne yapmalı?

Yetkililer okulların yaklaşık bir ay sonra açılması hakkında planlarını sürdürürken, ebeveynlerin endişeleri ise daha da artıyor. Bazı veliler okulların açılmasından yana iken bazıları ise okula göndermeyi düşünmediğini dile getiriyor. Bilinmezlik içerisinde de olsak her iki durumda tek bir gerçek var, o da çocukların çok uzun süre eğitim ve öz disiplin gelişimlerinden mahrum kaldıkları.

28.07.2020