EKSTRA
MENÜ

Fayda

Fayda ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fayda haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 38.630 Fayda haberi bulunmuştur.

Fayda Haberleri

Oppo Reno 5 Lite incelemesi

Oppo Reno 5 Lite incelemesi

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden biri olan ve son olarak Türkiye'de de üretime başlayan Oppo, 'Made in Turkey' imzalı yeni akıllı telefonu Oppo Reno 5 Lite'ı kullanıcılarla buluşturdu. Şık tasarımı ile dikkat çeken Reno 5 Lite'ı yakından inceledik. Reno 5 Lite, arka yüzünde Made in Turkey yazan bir telefon ve bu açıdan bile bizce özel bir ilgiyi hak ediyor. (Sponsorlu İçerik)

11.06.2021Teknoloji
Covid-19 aşıları hangi hastalarda daha az etkili Uzmanlar yanıtladı…

Covid-19 aşıları hangi hastalarda daha az etkili? Uzmanlar yanıtladı…

Covid-19 salgınında tehlike hala geçmiş değil... Salgından çıkış için en önemli araç aşılama. Çeşitli tıbbi problemler nedeniyle bağışıklık sistemi baskılanmış kişiler için ise aşı konusu çok daha hassas. Bu konuda akıllardaki soruları uzmanlara birlikte masaya yatırdık...

11.06.2021Gündem
Gözler ona çevrildi Sıfırdan milyarderliğe... Fransız devinden gündeme oturan satın alma

Gözler ona çevrildi! Sıfırdan milyarderliğe... Fransız devinden gündeme oturan satın alma

Fransa'nın en büyük ikinci telekom grubu Altice, BT'de büyük bir hisse satın aldı. Bunun üzerine gözler Fas'tan sıfırdan en büyük yatırımcılardan biri haline gelen milyarder Patrick Drahi'ye çevrildi.

11.06.2021Ekonomi
Salih amel nedir Salih amel hakkında ayet ve hadisler

Salih amel nedir? Salih amel hakkında ayet ve hadisler

Salih amel kavramı günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan ve bilindiği zannedilen bir kavramdır. Ancak salih amel konusunda pek çok soru da kafaları kurcalamaktadır. Salih amel kavramı hakkında merak edilen sorulara cevap mahiyetinde ve ilgiyle okuyacağınız bilgileri sizler için derledik. Salih amel nedir? Salih amel hakkında ayet ve hadisleri derledik.

11.06.2021Ramazan Özel
Sadaka nedir ve kimlere verilir Sadaka çeşitleri ve sadaka ile ilgili ayet ve hadisler

Sadaka nedir ve kimlere verilir? Sadaka çeşitleri ve sadaka ile ilgili ayet ve hadisler

Sadaka, sözcük olarak elbette hemen hemen herkse tarafından bilinen bir kelimedir. Ancak sadakanın tam olarak anlamı ve mahiyeti konusunda duraksamalar yaşanmaktadır. Sadaka kavramının içeriği de bu anlamda pek merak edilmektedir. İşte sizler için ilgiyle okuyacağınız sadaka konusundaki bilgileri derledik. Sadaka nedir ve kimlere verilir? Sadaka çeşitleri ve sadaka ile ilgili ayet ve hadisler.

11.06.2021Ramazan Özel
İcmal Nedir Tdkya Göre İcmal Kelimesi Ne Demek İcmal Sözlük Anlamı..

İcmal Nedir? Tdk'ya Göre İcmal Kelimesi Ne Demek? İcmal Sözlük Anlamı..

Yeni duyulmuş olan kelimelerin anlamlarını öğrenme güdüsü sonucunda o sözcüğün ne anlama geldiği ister istemez pek çok insan tarafından merak ediliyor. Sizin için İcmal nedir? TDK'ya göre İcmal kelimesi ne demek? İcmal sözlük anlamı konu başlıklarını tüm detayları ile derledik.

10.06.2021Araştırma
Bedesten ne demek TDKya göre bedesten kelimesinin anlamı nedir Bedesten sözlük anlamı

Bedesten ne demek? TDK'ya göre bedesten kelimesinin anlamı nedir? Bedesten sözlük anlamı

Eski dönemlerde çarşı ve alışveriş merkezleri için kullanılan bedesten kelimesi günümüzde yerini farklı kullanımlar bırakmaktadır. Bedesten ne demektir ve Türk Dil kurumuna göre bedesten kelimesinin anlamı nedir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

10.06.2021Sözlük
Binamızdaki tehlike Asansörler alarm veriyor...

Binamızdaki tehlike! Asansörler alarm veriyor...

Türkiye’de son 10 yılda asansör kazalarında 152 kişi hayatını kaybetti. Peki kazalar neden kaynaklanıyor? Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye anlattı…

10.06.2021Gündem
Aşının kokteyli daha faydalıymış

Aşının kokteyli daha faydalıymış

Almanya Daimi Aşı Komisyonu Stiko, ‘Mix and Match’ adı verilen kokteyl türü aşı uygulamasının uzun vadede daha çok fayda sağlayacağı açıklamasında bulundu.

10.06.2021Avrupa
Son dakika: Sabiha Gökçen Havalimanında milyonluk operasyon Hepsi ele geçirildi

Son dakika: Sabiha Gökçen Havalimanı'nda milyonluk operasyon! Hepsi ele geçirildi

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gümrük muhafaza ekiplerince farklı zamanlarda gerçekleştirilen operasyonlarda yaklaşık 1,5 milyon lira değerinde kaçak ürün ele geçirildi. Operasyonla ilgili detayları paylaşan CNN TÜRK Muhabiri Kaan Temeltaş, 'Türkiye'de ilk olan ve aynı zamanda çok da önem arz eden bir konu var toplam 32 adet ekran kartı var, öte yandan soğuk cüzdanlar ele geçirildi.' dedi.

10.06.2021Gündem
Son dakika... Bitcoinde rüzgar terse döndü Nakit kullanımı yaygınlaşacak

Son dakika... Bitcoin'de rüzgar terse döndü! Nakit kullanımı yaygınlaşacak

Kripto para birimlerinin atası olarak kabul edilen Bitcoin 32 bin dolar seviyesinden yükseliş gösterdi. Bitcoin'deki yükseliş sonrasında Binance'ın CEO'su Changpeng Zhao tweet attı. Zhao yatırım tavsiyesi olmasa da kripto paralardaki düşüşü fırsat olarak gösterdi.

10.06.2021Ekonomi
Enjektör Nedir, Ne İşe Yarar Enjektör Nasıl Çalışır, Temizliği Nasıl Yapılır

Enjektör Nedir, Ne İşe Yarar? Enjektör Nasıl Çalışır, Temizliği Nasıl Yapılır?

Enjektör genel olarak birçok farklı anlamı olan bir terim olma özelliği barındırmaktadır. Ancak genel olarak tıpta veya araçlarda daha çok kullanılmaktadır. Enjektör nedir, ne işe yarar? Enjektör nasıl çalışır, temizliği nasıl yapılır şeklindeki soruların yanıtlarını sizin için detaylarıyla birlikte derledik.

10.06.2021Araştırma
Anabolizma Nedir Katabolizma Arasındaki Farklar Nelerdir Anabolizma Ve Katabolizma Örnekleri..

Anabolizma Nedir? Katabolizma Arasındaki Farklar Nelerdir? Anabolizma Ve Katabolizma Örnekleri..

Tüm canlılarda ortak olarak görülen özelliklerden bir tanesi de metabolizmadır. Canlılarda gerçekleşen yıkım, dönüşüm ve yapım reaksiyonlarının tümüne metabolizma adı verilmektedir. Metabolizma olayı, canlıların vücutlarını korumak amacı ile gerçekleşen bazı tepkimeleri içermektedir. Peki, Anabolizma nedir? Katabolizma arasındaki farklar nelerdir? Anabolizma ve Katabolizma örnekleri nelerdir? İşte detaylar.

9.06.2021Araştırma
Riziko Nedir Ve Riziko Primi Ne İşe Yarar

Riziko Nedir Ve Riziko Primi Ne İşe Yarar?

Sigorta hukukunun en temel kavramları arasında yer alan riziko, tazmin borcu meydana çıkarabilecek herhangi bir olayın ortaya çıkmasına denir. Herhangi bir kıymete zarar verme olasılığına sigorta sözlüğünde riziko ismi verilir. Riziko nedir ve riziko primi ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Navigasyon Nedir, Nasıl Çalışır Navigasyonu Kim Ve Hangi Ülke Bulmuştur

Navigasyon Nedir, Nasıl Çalışır? Navigasyonu Kim Ve Hangi Ülke Bulmuştur?

Günümüz teknolojisinde yardımcı olabilecek farklı sistemler tasarlanıyor. Özellikle navigasyon pek çok kişiye yardımcı olan bir sistemdir. Navigasyonun tam olarak ne olduğu ve nasıl çalıştığı kişilerce oldukça merak edilebilen bir konudur. Navigasyon nedir, nasıl çalışır? Navigasyonu kim ve hangi ülke bulmuştur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Mütekabiliyet Nedir Mütekabiliyet İlkesi Ve Anlaşması Olan Ülkeler Listesi

Mütekabiliyet Nedir? Mütekabiliyet İlkesi Ve Anlaşması Olan Ülkeler Listesi

Son zamanlarda gündem de olan Mütekabiliyet ilkesi, ülkeler arasında yapılan bir anlaşma olarak bilinmektedir. Pek çok kişi bu anlaşmaların neden ve ne şekilde yapıldığını araştırmaktadır. Mütekabiliyet ilkelerinden ve hangi ülkeler arasında yapıldığını derledik. .

9.06.2021Araştırma
Mera Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Coğrafyada Mera Alanı Hakkında Bilgiler

Mera Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Coğrafya'da Mera Alanı Hakkında Bilgiler

Mera günlük yaşamın içinde sıklıkla duyduğumuz kelimelerden biridir. Ancak bu kelimenin neyi ifade ettiğini bilmeyen insanların sayısı oldukça fazladır. Bu bakımdan sizin için Mera nedir ve özellikleri nelerdir? Coğrafyada mera alanı hakkında bilgiler konu başlıklarını derledik.

9.06.2021Araştırma
Bakan Akardan yerli savunma sanayisi vurgusu

Bakan Akar'dan yerli savunma sanayisi vurgusu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri, artık dünyada çok az sayıda ordunun elde edebileceği yüksek teknolojinin sağladığı avantajlara ve operasyonel üstünlüğe ulaşmıştır." dedi.

9.06.2021Gündem
Son dakika: Fenerbahçe Başkanı Ali Koçtan TFFye tepki: Gerekirse kulüpler ilk hafta sahaya çıkmamalı...

Son dakika: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan TFF'ye tepki: 'Gerekirse kulüpler ilk hafta sahaya çıkmamalı...'

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, ekonomi basınıyla yaptığı buluşmada çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türk futbolunun ve Fenerbahçe'nin ekonomik durumu hakkın da konuşan Ali Koç, TFF'nin kulüplere sormadan verdiği kararları da eleştirdi. Ali Koç, teknik direktör arayışı ve transfer konusunda da önemli açıklamalar yaptı.

9.06.2021Futbol
Galatasaray başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu: 19 Haziran Galatasarayın kurtuluş günü

Galatasaray başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu: "19 Haziran Galatasaray'ın kurtuluş günü"

Galatasaray başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu seçim öncesi Hürriyet’e özel açıklamalar yaptı. Hamamcıoğlu en büyük amaçlarının kavgayı bitirmek olduğunu söyledi.

9.06.2021Futbol
Son dakika haberi... Marmara Denizi nasıl kurtulacak Bakan Kurum canlı yayında açıkladı... İşte müsilajın oluşma nedeni

Son dakika haberi... Marmara Denizi nasıl kurtulacak? Bakan Kurum canlı yayında açıkladı... İşte müsilajın oluşma nedeni

Son dakika... TRT Haber'e konuk olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'ni kaplayan müsilaj (deniz salyası) sorununun nasıl kontrol altına alınacağını açıkladı. Müsilajın oluşmasında madde madde açıklayan Bakan Kurum, "Yapacağımız Eylem Planı ile Marmara Denizi 5 senede eski haline gelir" ifadelerini kullandı.

8.06.2021Gündem
Cilt sağlığımızı korumak ve cildimizi güçlendirmek için ne yapmalıyız

Cilt sağlığımızı korumak ve cildimizi güçlendirmek için ne yapmalıyız?

30’lu yaşlardan sonra her yıl cilt kalitemizden %3 oranında kayıp yaşadığımızı biliyor muydunuz? Estetik ve Kozmetik Dermatoloji Uzmanı Dr. Yusuf Topal, cildimizde yaşanan hacim, sıkılık ve kendini yenileme özelliğindeki kayıpların nedenlerini ve nasıl önüne geçileceğini anlattı.

Bilmeceler ve Cevapları - En Zor, Komik, Kolay, Esprili ve Güzel Bilmece Örnekleri

Bilmeceler ve Cevapları - En Zor, Komik, Kolay, Esprili ve Güzel Bilmece Örnekleri

Türlü bilmeceler sorarak arkadaşlarla eğlenmek güzel olur değil mi? Şimdilerde öğrendiğimiz bilmeceler bir nevi nesilden nesle aktardığınız ve bir o kadar da öğretici sözcük öbekleridir. Herkesin kolayca öğrenebileceği bilmeceler ve cevapları içeriğimizde yer alıyor. En zor, komik, kolay, esprili ve güzel pek çok bilmece örnekleri sizlerle..

8.06.2021Araştırma
Eşref Hamamcıoğlundan Fatih Terim açıklaması Kendisini davet edeceğiz

Eşref Hamamcıoğlu'ndan Fatih Terim açıklaması! "Kendisini davet edeceğiz"

Galatasaray Kulübü başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu, futbol takımı teknik direktörlüğü için ilk olarak Fatih Terim ile görüşeceklerini söyledi.

8.06.2021Futbol
Safra kesesi taşı neden olur, belirtileri nelerdir Safra kesesi taşı olanlar ne yemeli İşte, tedavi yöntemleri...

Safra kesesi taşı neden olur, belirtileri nelerdir? Safra kesesi taşı olanlar ne yemeli? İşte, tedavi yöntemleri...

Safra kesesi taşı, şiddetli ağrılara neden olabildiğinden kişiler için zamanında müdahale edilmediğinde istenmeyen sonuçlara neden olabiliyor. Özellikle su tüketiminin az olmasının etkisinin büyük olduğu safra kesesi taşı, karaciğer fonksiyonlarını gerekli su ihtiyacını karşılayamamasından doğan ciddi sorunları beraberinde getirir. Her hastalıkta olduğu gibi safra kesesi taşında da belirtileri önceden fark etmek gerekli müdahalelerin yapılmasından kaynaklı önem taşır. Bu nedenle şiddetli karın ağrıları olanlar safra kesesi taşının belirtilerini, nedenlerini merak etmekteler. Bu haberimizde tüm bu nedenler ve belirtilerle birlikte, safra kesesi taşı olanlar ne yemeli ve tedavisi ile ilgili detayları paylaşacağız. İşte safra kesesi taşı ile ilgili bilinmesi gerekenler…

8.06.2021Sağlık
Hangi meyve kaç kalori İşte en sevilen yaz meyvelerinin kalori oranlarının listesi

Hangi meyve kaç kalori? İşte en sevilen yaz meyvelerinin kalori oranlarının listesi

Yaz aylarında tezgahlar renk renk, çeşit çeşit meyvelerle doluyor. Kavun, karpuz, çilek, dut, kiraz, üzüm ve daha niceleri... Sağlık için de oldukça yararlılar. Ancak kalorilerine de dikkat etmek ve porsiyonları abartmamakta fayda var. Peki hangi meyve kaç kalori? İşte en sevilen yaz meyvelerinin kalori oranlarının listesi...

8.06.2021Sağlık
Mass Effect geri döndü: Mass Effect: Legendary Edition

Mass Effect geri döndü: Mass Effect: Legendary Edition

Alternatif bir gelecekte insanların uzaya açıldığı ve diğer türler ile yakın ilişkiler içinde olduğu bir zamandayız. Mass Effect: Legendary Edition ile N7 özel kuvvetler programından mezun olmuş, SSV Normandy isimli geminin başına getirilmiş ve bir süre sonra uzaylı ırkların ortak merkezi olarak kabul edilen Citadel’in özel ajanlarına verilen Spectre ünvanına layık görülmüş olan Komutan Shepard’ın üç oyun süren büyük macerasına giriş yapıyoruz.

8.06.2021eSpor
El Salvadordan Bitcoin adımı

El Salvador'dan Bitcoin adımı

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin yasalaşırsa ülkesinin dünyanın para merkezi olacağını öne sürdü.

8.06.2021Ekonomi
Rüyada Tatlı Yemek Ne Anlama Gelir Rüyada Tatlı Görmek Ve Almak Tabiri

Rüyada Tatlı Yemek Ne Anlama Gelir? Rüyada Tatlı Görmek Ve Almak Tabiri

Rüyada tatlı görmek veya tatlı yediğini görmenin ne anlama geldiğini merak edenler için tüm rüya tabirlerini bir araya getirerek sizler için derledik. Rüyada tatlı yemenin yorumlarını öğrenerek gerçek hayattaki işaretlerini fark etmek mümkün olmaktadır. İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Para Saymak Ne Anlama Gelir Rüyada Cüzdanda Ve Elinde Kağıt Para Saymak Tabiri

Rüyada Para Saymak Ne Anlama Gelir? Rüyada Cüzdanda Ve Elinde Kağıt Para Saymak Tabiri

Herkes rüyasında para gördüğü zaman bunun iyi bir şey olduğunu düşünmektedir. Fakat rüyada görülen para ve para saymak çoğu kez şansızlık gibi yorumlanmaktadır. Yine de parayı sayarken nasıl ve ne şekilde olduğunuzun da önemi oldukça yüksektir. Peki, rüyada para saymak ne demektir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Kurtçuk Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Kurtçuk Yemek Ve Kusmak Tabiri

Rüyada Kurtçuk Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kurtçuk Yemek Ve Kusmak Tabiri

Kurtçuklar oldukça küçük hayvanlar olsa da pek çok kişiyi tiksindirir. Bu nedenle rüyalarda görülen kurtçuklarda kötü bir anlam ifade ediyor gibi düşünülmesi normaldir. Fakat rüyada kurtçuk görmenin pek çok şekli ve yorumu mevcuttur. İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Fotoğraf Çekmek Ne Anlama Gelir Rüyada Eşiyle Ya Da Eski Sevgiliyle Fotoğraf Çekilmek Tabiri

Rüyada Fotoğraf Çekmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Eşiyle Ya Da Eski Sevgiliyle Fotoğraf Çekilmek Tabiri

Rüyalar bazen iç dünyamızdaki sırları gün yüzüne çıkaran, çoğu kez kendimize bile itiraf edemediğimiz sırları sorgulatan bilinçaltı oyunlarıdır. Rüyada fotoğraf çekmek ile ilgili gördüğünüz her bir rüyanın yorumuna dair detayları derledik.

7.06.2021Mahmure
Neo Nedir Ve Ne Zaman Çıktı Neo Ne Demek Kripto Para Neo Coin Nasıl Alınır

Neo Nedir Ve Ne Zaman Çıktı? Neo Ne Demek? Kripto Para Neo Coin Nasıl Alınır?

Çin'in ilk açık kaynaklı Blockchain teknolojisi olan NEO, 2017'nin sonlarında fiyatta dikkate değer bir artış yaşadı. O zamandan beri, NEO tüm zamanların en yüksek seviyelerinin altında otururken, NEO ilk 20 kriptoda kaldı. Peki, NEO nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Ekonomi
AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Mafya ile AK Parti en son bir araya gelecek iki kavramdır

AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Mafya ile AK Parti en son bir araya gelecek iki kavramdır

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Marmara Denizi'ndeki müsilaj sorununa çözüm üretilmesi, oluşan kirliliğin önlenmesine yönelik, "Marmara Denizi’ndeki Müsilaj Sorununu Araştırma Komisyonu" kurulmasına dair hazırlanan önergenin, yarın tüm partilerle değerlendirip Meclis'e verilmesini, Perşembe günü de görüşmenin yapılmasını hedeflediklerini açıkladı. Turan ayrıca, 'Biz, bu oyunlara gelmeyeceğiz. Hatalarımız varsa temizleriz, gereğini yaparız. Kaldı ki mafya ile AK Parti en son bir araya gelecek iki kavramdır." değerlendirmesinde bulundu.

7.06.2021Gündem
Esmaül Hüsna ve Anlamları Nedir Allahın 99 İsmi Türkçe Okunuşu ve Faziletleri

Esmaül Hüsna ve Anlamları Nedir? Allahın 99 İsmi Türkçe Okunuşu ve Faziletleri

Allah resulü Hz. Muhammed (s.a.v.)’in hadislerinde de belirtmiş olduğu Esma’ül Hüsna ve faziletleri, ne kadar önemli olduğu bilinmektedir. Esma’ül Hüsna Kuran’da da geçmektedir. Peki, Allah’ın en güzel isimleri olarak bilinen Esma’ül Hüsna nedir? Allah’ın isimleri ve anlamları nelerdir? Allahın 99 İsmi Türkçe okunuşu ve faziletleri..

7.06.2021Ramazan Özel
Tüpraş, rafinerilerindeki verimliliği milyonlarca verinin analiziyle artırıyor

Tüpraş, rafinerilerindeki verimliliği milyonlarca verinin analiziyle artırıyor

Tüpraş Genel Müdür Yardımcısı Doğan Korkmaz, rafinerilerinde 150 bin sensörden her gün üretilen 650 milyon satır verinin işlenip anlamlandırılması konusunda çalıştıklarını belirterek, "Topladığımız verilerin gücü ile şu anda yüz milyonlarca lira ölçülebilir potansiyeli olan bir proje portföyünü yönetiyoruz" dedi.

7.06.2021Teknoloji
Yurt dışı seyahat için Temmuz beklenmeli

'Yurt dışı seyahat için Temmuz beklenmeli'

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, aşı olanlara ilişkin olarak yurt dışında seyahat serbestisi gelebileceğini ancak bunun için Temmuz ayının beklenmesi gerektiğini söyledi.

7.06.2021Ekonomi
Emtia piyasasında geçen hafta karışık bir seyir izlendi

Emtia piyasasında geçen hafta karışık bir seyir izlendi

Kahve, geçen hafta 1,6675 dolarla Kasım 2016'dan bu yana en yüksek seviyesini gördü.

7.06.2021Ekonomi
MUSTAFA YILMAZ’A TEŞEKKÜRLER...

MUSTAFA YILMAZ’A TEŞEKKÜRLER...

Antalyalı ve Antalyasporlu olarak Mustafa Yılmaz’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Ama her yerde art niyetli kenti değil, kendini düşünler var ve bunlar iki kadim dostu bile ayrıştırmaya çalıştılar.

7.06.2021Salim Uzun
Merkür Retrosu ne zaman bitiyor İşte 2021 retrolarında son durum

Merkür Retrosu ne zaman bitiyor? İşte 2021 retrolarında son durum

Merkür retrosu yine gündemimizde ilk sıralarda yer alıyor. 29 Mayıs'ta İkizler burcunda geri hareketine başlayan Merkür, başta iletişim, elektronik eşya, seyahat ve eğitim konularında aksaklıklara neden olabilir. Bu süreçte kariyer ya da ilişkilerde yeni adım atmamakta fayda var. Peki, Merkür Retrosu ne zaman bitiyor?

6.06.2021Keyif

Yazar Sonuçları

Tüp bebek (IVF) nedir? Tüp bebek tedavisi nasıl yapılır?

Tüp bebek tedavisi denince insanların aklına ilk olarak laboratuvar tüpünün içinde büyüyen bir bebek gelmektedir. Aslında bu kısmen doğru. Akıldaki yanlış bilgileri gidermek için dilerseniz tüp bebek nedir kısaca bahsedelim.

11.06.2021

Deniz yerine tarlaya

Bandırma atık su biyolojik arıtma tesisi tamam da biraz geç olmadı mı?

11.06.2021

Temizlik zamanı

Gelin kendimizi Marmara Denizi yerine koyalım... Çevremizi saran pek çok kaynaktan bize durmadan kirli atıklar geliyor.

11.06.2021

Heyelan önleyici bariyer!

Takvimler 24 Şubat 2021’i gösteriyordu. Çekirge Polis Merkezi önünden geçiyordum. Üst kısmı yamaç olan ve polis merkezi alanında bulunan kayalıklarda ciddi çatlakların oluştuğunu ve de çatlaklardan çamurlu su aktığını gördüm.

10.06.2021

SAND SURFING İÇİN HAZIR MISIN BURSA

Geçtiğimiz hafta ailecek yakın zaman öncesine kadar dünyanın en iyi 2. Çim Kayağı Tesisleri seçilen (Demirtaş ilçesinde Demirtaş Barajı yanında) alana gezmeye gittik.

8.06.2021

Sand surfing için hazır mısın Bursa

Geçtiğimiz hafta ailecek yakın zaman öncesine kadar dünyanın en iyi 2. Çim Kayağı Tesisleri seçilen (Demirtaş ilçesinde Demirtaş Barajı yanında) alana gezmeye gittik.

8.06.2021

Bisiklete binmek için en güzel zamanlar

Bilirsiniz, her çocuk bir gün iki tekerlekli bisiklete binmeyi hayal eder. Biz de onların bu işi düşmeden başarabilmesi için canla başla yardımcı oluruz; arkalarından tutarız, onları yüreklendiririz, düşecekler diye ödümüz patlar ama eninde sonunda aynı yürümeyi öğrendikleri gibi bir gün bisikletin de kontrolünü ele alırlar.

8.06.2021

Diyabet tedavisinde doğal gıda desteği olarak arı sütü

Arı sütü, işçi arıların yutak üstü salgı bezlerinden salgıladığı, kovanda yavru arıların ve kraliçe arının beslenmesinde kullanılan doğal bir arı ürünüdür. Arı sütü, bileşiminde doğal olarak B grubu vitaminlerini; çinko, magnezyum, demir gibi önemli mineralleri ve kendine özgü biyoaktif bileşenleri barındırır.

7.06.2021

Virüs laboratuvarda mı üretildi

Başlıktaki soru aslında bugünün sorusu falan değil salgının başından bu yana hep gündemde.

7.06.2021