MENÜ

Dubai

Dubai ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dubai haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.256 Dubai haberi bulunmuştur.

Dubai, Arap Yarımadası'nda Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisidir. Emirliğin yönetim biçimini ve kapladığı tüm alanı ifade eden Dubai Emirliği'nden; Dubai Kenti tanımlaması ile ayırt edilir.

Dubai, 1900'lü yıllarda küçük bir balıkçı ve liman kasabasıydı. 1930'larda Dünya Genel Ekonomik Krizinin, Dubai İnci Piyasasını da etkileyerek çökmesine yol açmasından uzun bir süre sonra 1969'da Dubai'de petrol bulunarak ihraç edilmeye başlandı. Bölgeyi himayesinde bulunduran İngiltere 1968'de bölgeden çekileceğini açıkladı. İngiltere'nin bölgeden çekilmesinden sonra Dubai, 2 Aralık 1971'de Abu Dabi, Şarika, Acman, Füceyre ve Ummül Kayveyn emirlikleri monarşik bir federasyon yapılanması ile birleşerek Birleşik Arap Emirlikleri'ni kurdular. 1972'nin başlarında Resü'l-Hayme de diğer altı emirliğe katıldığında Birleşik Arap Emirlikleri'nin bugünkü yedi emirlikten müteşekkil yapısı oluştu. Bölgede petrolün bulunmasından sonra Dubai'nin geliri devamlı ve hızla yükseldi ve emirlik bir ticaret, alışveriş ve turizm kenti haline geldi.

Devamı...

Dubai Haberleri

Mili uydu “Rasat” 9 yaşına giriyor

Mili uydu “Rasat” 9 yaşına giriyor

Türkiye’nin ilk yerli gözlem uydusu olarak TÜBİTAK Uzay tarafından tasarlanıp üretilen “Rasat”, uzaydaki 9 yılını dolduruyor. 17 Ağustos 2011’de Rusya’dan fırlatılan Rasat, bugüne kadar Dünya çevresindeki yörüngesinde 42 binin üzerinde tur atıp 2 bin 800 üzerinde görüntüleme görevini başarı ile gerçekleştirdi.

8.04.2020Teknoloji
Riot Games’ten Türk yöneticilere global üst düzey atamalar yapıldı

Riot Games’ten Türk yöneticilere global üst düzey atamalar yapıldı

Riot Games’in Türk yöneticileri, şirketin üst düzey pozisyonlarında yeni global görevlere atandı. Yeni görevlendirmelerle birlikte, Riot Games METAI (Türkiye, Orta Doğu, Afrika, Hindistan) Bölge Müdürü Onur Tamer, Los Angeles’ta bulunan genel merkeze transfer oldu. Geçtiğimiz senelerde ABD’ye atanan Hasan Çolakoğlu, yine Los Angeles’ta yeni bir terfi alırken, Espor ve İş Geliştirme Direktörü Ali Müslümanoğlu ise Dubai'deki Ortadoğu ofisine yönetici olarak atandı.

8.04.2020Teknoloji
Dubaide ticari faaliyetlerin durma süresi uzatıldı

Dubai'de ticari faaliyetlerin durma süresi uzatıldı

Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAE) Dubai Ekonomik Kalkınma Dairesi, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını önlemek amacıyla alınan ticari faaliyetleri durdurma kararının, 18 Nisan'a kadar uzatıldığını duyurdu.

7.04.2020Ekonomi
Tarhan Telli: Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Tarhan Telli: Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Özel tasarım motosikletleriyle adını dünyaya duyuran Tarhan Telli, korona salgınının Türkiye’ye ulaşmasının hemen ardından tıbbi maske üretimine başladı. Ünlü iş insanı, ayrıca hastaneye gitmeden korona testi yapmaya imkan tanıyacak “mobil test” projesinin hazırlıklarını tamamlayıp patent başvurusunda da bulundu. Hollywood yıldızlarından dünyanın en zengin işadamlarına sayısız ünlüye yüzbinlerce euro’luk motorlar tasarlayan Telli ile yeni projelerini, karantina günlerini ve geçmişten bugüne uzanan macerasını konuştum. Tabii ki karantina koşullarında, dijital dünyanın nimetleri aracılığıyla...

7.04.2020Magazin
Fındık ihracatının yüzde 40ı Trabzondan yapıldı

Fındık ihracatının yüzde 40'ı Trabzon'dan yapıldı

Türkiye'den yılın ilk çeyreğinde yurt dışına 556,9 milyon dolarlık fındık satıldı. İhracatın 220,7 milyon dolarlık kısmı Trabzon merkezli firmalarca gerçekleştirildi - En fazla fındık ihraç edilen ilk üç ülke İtalya, Almanya ve Fransa oldu.

4.04.2020Ekonomi
Koronavirüs salgını dijital sanatın popülerliğini yükseltecek

Koronavirüs salgını dijital sanatın popülerliğini yükseltecek

Dijital sanata yer veren Unpainted fuarı ve online platformu, aynı zamanda çağdaş sanat koleksiyoneri de olan girişimci ve mimar çift Irmin ve Benedict Rodenstock tarafından 2013’te Münih’te kurulmuş. Irmin Rodenstock’la dijital sanatın yükselişi ve geleceğini konuştuk.

2.04.2020Kitap Sanat
Yumurtacılar yeni pazarlara açıldı

Yumurtacılar yeni pazarlara açıldı

Kovid-19 önlemleri nedeniyle İran üzerinden ihracat yapamayan yumurta üreticileri, yeni pazarlara yöneldi .

2.04.2020Ekonomi
Koronavirüs tehdidi petrol fiyatlarını 20 doların altına çekebilir

Koronavirüs tehdidi petrol fiyatlarını 20 doların altına çekebilir

Dünya genelinde hızla yayılan koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle küresel petrol talebi zayıf seyrederken, petrol piyasasına gelecek ay girmesi beklenen ek üretimle birlikte fiyatların 20 doların altına düşmesi ihtimali güçlendi.

30.03.2020Ekonomi
Can eriğinin kilo fiyatına koronavirüs darbesi

Can eriğinin kilo fiyatına koronavirüs darbesi

Antalya’da kilosu 750 TL’den satışa sunulan can eriği, fiyatı altınla yarışırken koronavirüs engeline takıldı. İhracat yapamayan çiftçi Cengiz Avcı, eriğin kilogram fiyatını 50 TL’ye düşürdü.

28.03.2020Ekonomi
THY yolcu uçakları kargo ile gökyüzünde

THY yolcu uçakları kargo ile gökyüzünde

Koronavirüs sebebiyle ucuş sayısı azalan Türk Hava Yolları’nın yolcu uçakları Turkish Cargo filosuna destek veriyor.

26.03.2020Ekonomi
Turkish Cargo artırılmış kapasitesi ile sağlık ürünlerini Türkiyeye ulaştırıyor

Turkish Cargo artırılmış kapasitesi ile sağlık ürünlerini Türkiye'ye ulaştırıyor

Turkish Cargo, milli havayolu Türk Hava Yolları’nın dünya ile kurduğu hava köprüsünü kargo taşımacılığı alanında sürdürmeye devam ediyor.

25.03.2020Ekonomi
Libyada Hafterin sözcüsü Mismari Corona Virüs şüphesiyle karantinaya alındı

Libya'da Hafter'in sözcüsü Mismari Corona Virüs şüphesiyle karantinaya alındı

Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin sözcüsü Ahmed el-Mismari, yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) şüphesiyle karantinaya alındı.

18.03.2020Dünya
İlki gerçekleştirildi Kilosu 500 TLden Dubaiye gönderildi

İlki gerçekleştirildi! Kilosu 500 TL'den Dubai'ye gönderildi

ANTALYA’da, yılın ilk yeşil erik hasadı yapıldı. Dubai’den gelen sipariş üzerine toplanan 6 kiloluk ilk parti ürün, kilosu 500 TL’den gönderildi.

15.03.2020Ekonomi
Ayşe Boyner dedesinin izinde...Mağazasını açtı

Ayşe Boyner dedesinin izinde...Mağazasını açtı

Türkiye’nin perakende devleri arasında yer alan Boyner’in üçüncü nesil temsilcilerinden Ayşe Boyner, ailesinin izinden giderek kendi markasını oluşturdu ve ilk mağazasını açtı.

4.03.2020Magazin
Dünyanın her yerinde eviniz hazır

Dünyanın her yerinde eviniz hazır!

Yurtdışında yaşadıkları zorluklardan yola çıkan 2 girişimci ev kiralama sektörüne girdi. İlk yurtdışı açılımını İstanbul’da yapan Blueground, geçen ay itibarıyla Londra, Paris ve Seattle’a açıldı. Bugün 12 şehirde kurumsal şirketlere ve bireysel kullanıcılara bir aydan başlayan sürelerle eşyalı konut kiralama hizmeti sunan şirket, 50 şehirde 50 bin daireye ulaşmayı hedefliyor.

25.02.2020Ekonomi
Survivor Ardahan kimdir hangi takımlarda oynadı

Survivor Ardahan kimdir hangi takımlarda oynadı?

Survivor Ardahan, yarışmanın araştırılan ismi olmaya başladı. Gönüllüler takımında mücadele eden Sadık Ardahan Uzkanbaş, sakatlanmadan önce profesyonel futbol oynamıştır. Peki, Survivor Ardahan nereli kimdir ve kaç yaşında? İşte, Survivor Ardahan hakkında bazı bilgiler

24.02.2020Televizyon
İngilterenin kapısını dünya kupası açacak

İngiltere'nin kapısını dünya kupası açacak

Bursa Kebap Evi markası ile yurtdışında büyümek istediklerini ifade eden Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı Cem Helvacı, “Özellikle Dubai ve Katar’da çalışmalarımızı hızlandırdık. 2022’de Katar’da dünya kupası düzenlenecek. Ayrıca Dubai’de Dubai Expo olacak. Buraya 100’lerce ülkeden insan gelecek. Markamızı tanıtıp İngiltere, İsveç, İsviçre, Fransa gibi ülkelerde mağazalaşmak istiyoruz” dedi.

24.02.2020Ekonomi
KKTCde koronovirüs alarmı Ankaradan gelecek sonuç bekleniyor

KKTC'de koronovirüs alarmı! Ankara'dan gelecek sonuç bekleniyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Covid-19 (koronavirüs) şüphesiyle Lefkoşa Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 74 yaşındaki kadın hasta G.E.'den alınan örnekler kesin teşhis için Türkiye'ye gönderildi.

23.02.2020Dünya
Dev gıda fuarı Gulfood 2020de Türk lezzetlerine büyük ilgi

Dev gıda fuarı Gulfood 2020'de Türk lezzetlerine büyük ilgi

Dünyanın en önemli gıda fuarlarından biri olan Dubai Gulfood bu yıl 25.’inci kez düzenlendi. Türkiye’den de çok sayıda gıda firması fuara katıldı. Fuarda tanıtımı yapılan Türk lezzetleri büyük ilgi gördü.

22.02.2020Ekonomi
Altına alternatif olarak geldi... Düğünlerin kurtarıcısı oldu Yoğun talep var

Altına alternatif olarak geldi... Düğünlerin kurtarıcısı oldu! Yoğun talep var

ALTIN fiyatlarındaki hızlı yükseliş, yaklaşan düğün sezonu öncesi birçok aileyi kara kara düşündürmeye başladı. Düğün yapmak isteyenler ise imitasyon altına yöneldi. Müşteri bulmakta zorlanan kuyumcular ise altındaki artışın devam edeceğini düşündüklerini söyledi.

21.02.2020Ekonomi
Türkiyeden yola çıkan Hakan Bahçeci Hakan Agro DMCC ile dünya devleri arasına girdi

Türkiye'den yola çıkan Hakan Bahçeci Hakan Agro DMCC ile dünya devleri arasına girdi

Anadolu Lisesi’nde okurken bir gıda firmasında çalışmaya başlayan ve edindiği tecrübeler sonrasında 20 yaşında ilk şirketini kuran Dünya Bakliyatçılar Konfederasyonu eski Başkanı Hakan Bahçeci, bugün artık 100’den fazla ülkede ticaret yapan dünya çapındaki şirketi ‘Hakan Agro DMCC’yi yönetiyor. 1500 çalışanı bulunan Dubai merkezli şirket 2019 yılında ulaştığı 6 milyon ton ticaret hacmiyle dünyanın sayılı gıda tedarikçisi firmaları arasında yerini aldı. Hakan Agro'nun sahibi Hakan Bahçeci ile tarımın geleceği ve önümüzdeki yıllara dair hedeflerini konuştuk.

21.02.2020Ekonomi
Roger Federer Fransa Açıkta yok

Roger Federer Fransa Açık'ta yok!

Dizinden ameliyat edilen İsviçreli tenisçi Federer, aralarında Fransa Açık'ın da yer aldığı birçok turnuvada bu sezon mücadele edemeyecek.

20.02.2020Diğer
SunExpress 2019u rekor gelir ile kapattı

SunExpress 2019'u rekor gelir ile kapattı

TÜRK Hava Yolları ile Alman Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, art arda üçüncü kez tarihinin en yüksek gelirini yakalayarak, 2019'da da rekor bir büyümeye imza attığını açıkladı. SunExpress CEO'su Jens Bischof, 2019'da bir önceki yıla göre yüzde 10 büyüdüklerini belirterek, "10 milyonun üzerinde yolcu ağırladık. 1,4 milyar euroile tarihimizin en yüksek cirosunu elde ettik" diye konuştu.

18.02.2020Ekonomi
Clijsters, kortlara yenilgiyle döndü

Clijsters, kortlara yenilgiyle döndü!

Teniste kadınlar dünya sıralamasının eski 1 numarası Kim Clijsters, sekiz yıl sonra çıktığı ilk maçta İspanyol Garbine Muguruza'ya mağlup oldu.

17.02.2020Tenis
Survivor Ardahan kimdir ve aslen nereli Survivor Ardahan Uzkanbaş kaç yaşında

Survivor Ardahan kimdir ve aslen nereli? Survivor Ardahan Uzkanbaş kaç yaşında?

Yarışmada ismiyle dikkat çeken Survivor Ardahan, hızı ve çevikliğiyle ilk günden hayran bıraktı. Futbolculuk kariyeri de bulunan ancak yaşadığı sakatlık nedeniyle bu kariyerinden vazgeçmek zorunda kalan Survivor Ardahan Uzkanbaş, arkasında hikaye bırakmak için yarışmada yerini aldığını ifade ediyor. Peki, Survivor Ardahan kimdir ve aslen nereli? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

17.02.2020Televizyon
Sadık Ardahan Uzkanbaş kimdir İşte Survivor yarışmacısı Sadık Ardahan Uzkanbaş hakkında merak edilenler

Sadık Ardahan Uzkanbaş kimdir? İşte Survivor yarışmacısı Sadık Ardahan Uzkanbaş hakkında merak edilenler

Ekranların uzun soluklu yarışma programı Survivor'da heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Yarışmanın 2020 etabında en çok dikkat çeken isimlerden biri de Sadık Ardahan Uzkanbaş. Aslen Adanalı olan ve bir dönem futbol da oynayan Sadık Ardahan Uzkanbaş, şimdiden yarışmanın en iddialılı isimleri arasında gösteriliyor. Peki, Sadık Ardahan Uzkanbaş kimdir? İşte, o isim hakkında ayrıntılar.

16.02.2020Televizyon
Türk döneri dünyaya Dubaiden tanıtılacak

Türk döneri dünyaya Dubai'den tanıtılacak

Türk döner üreticileri, dünyanın en önemli yiyecek ve içecek fuarları arasında gösterilen ve Dubai'de düzenlenen Gulfood 2020'de Türk dönerini tanıtacak.

Arsenalli futbolcular deveye binip çölde gezdiler

Arsenal'li futbolcular deveye binip çölde gezdiler

Premier Lig'e verilen arada Arsenal soluğu Dubai'de aldı.

12.02.2020Futbol
Survivor yarışmacısı Sadık Ardahan Uzkanbaş kimdir

Survivor yarışmacısı Sadık Ardahan Uzkanbaş kimdir?

Ekranların sevilen yarışma programı Survivor, bu yıl ünlüler-gönüllüler konsepti ile ekranlarda olacak. Survivor 2020'nin gönüllüler takımında yer alan Sadık Ardahan Uzkanbaş'da yarışmanın iddialı isimleri arasında yer alıyor. Peki, Sadık Ardahan Uzkanbaş kimdir?

11.02.2020Televizyon
Selim Kaya: Tek şartla bindim, Gazi Koşusunu kazandık

Selim Kaya: "Tek şartla bindim, Gazi Koşusu'nu kazandık"

Selim Kaya… Yarışçılığımızın renkli ismi, başarılı jokeyi… Kazanmadığı koşu, kaldırmadığı kupa neredeyse yok… Yarışseverin çok sevdiği isimlerden… At aşığı, mesleğinde zirveyi görmüş ve bu sahada güzellikleri de acıları da tatmış… Ve usta jokey ile TJK’nın Sesi programına özel bir röportaj verdi.

11.02.2020Diğer
İşte Trabzonspor’un Guilherme için Malatya’ya ödeyeceği ücret

İşte Trabzonspor’un Guilherme için Malatya’ya ödeyeceği ücret!

 TFF Süper Lig ekiplerinden Btc Turk Yeni Malatyaspor’da başkan Adil Gevrek’ten son dakika Guilherme ve Bifouma açıklaması geldi.

9.02.2020Futbol
Turizm sektörü 2020ye iyi başladı

Turizm sektörü 2020'ye iyi başladı

Türkiye'de geçen yılı 51,7 milyon ziyaretçi ile rekorla kapatan turizm sektöründe erken rezervasyon rakamlarına göre bu yıl çift haneli büyüme öngörülüyor.

9.02.2020Ekonomi
Meryem İyin: Tekvando ruhuma işlemiş, ışığı bile ayağımla açıp kapatıyorum

Meryem İyin: Tekvando ruhuma işlemiş, ışığı bile ayağımla açıp kapatıyorum

15 yaşındaki milli tekvandocumuz Meryem İyin, Dubai’de düzenlenen Open-G2 Tekvando Şampiyonası’nın finalinde Rus rakibini mağlup edip 16-5’lik skorla şampiyon oldu. İyin’le hayatını, zaferini ve yeni hedeflerini konuştuk.

Dubaide olay oldu Nusret...

Dubai'de olay oldu! Nusret...

Dünyaca ünlü futbolcularla olan yakın ilişkisiyle bilinen Nusret Gökçe, Dubai'de vazgeçilmez adreslerden biri oldu...

7.02.2020Futbol
Citibankta Karter dönemi

Citibank'ta Karter dönemi

Citibank Türkiye Genel Müdürlüğü görevine 1 Nisan 2020'den geçerli olmak üzere Emre Karter getirildi.

6.02.2020Ekonomi
Favori müdür adayları içeriden

Favori müdür adayları içeriden

Yeni yıla girerken, mevcut genel müdürlerinin yurtdışında daha üst görevlere getirilmesi nedeniyle boşalan Citibank Türkiye ve ING Türkiye’nin genel müdürlük koltuğuna kimlerin oturacağı bir süredir finans çevrelerinde merak ediliyordu.

6.02.2020Ekonomi
Kumların ortasında yükselen şehir: Dubai

Kumların ortasında yükselen şehir: Dubai

1900’lü yılların küçük balıkçı kasabası Dubai hayranlık uyandıran modern bir metropole dönüştü. Gökdelenleri birbirleriyle yarışırken festivaller, sanat etkinlikleri ve fuarlar gösterişli programları için burayı seçiyor. Şüphesiz, her hâliyle turizmin gözde destinasyonlarından biri Dubai.

Gulf Sigorta, En İyi Seyahat Sağlık Sigortası sunan şirket seçildi

Gulf Sigorta, En İyi Seyahat Sağlık Sigortası sunan şirket seçildi

Gulf Sigorta, Dubai’de gerçekleşen International Finance Awards (IFA) ödül töreninde “Türkiye’nin En İyi Seyahat Sigortası’nı Sunan Şirket”i seçildi.

31.01.2020Sigorta
5 sigorta şirketine ceza kesildi

5 sigorta şirketine ceza kesildi

Rekabet Kurumu, bazı sigorta şirketlerine Rekabetin Korunması'na ilişkin kanunun 4'üncü maddesi gereğince ceza kesti.

28.01.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Özel tasarım motosikletleriyle adını dünyaya duyuran Tarhan Telli, korona salgınının Türkiye’ye ulaşmasının hemen ardından tıbbi maske üretimine başladı. Ünlü iş insanı, ayrıca hastaneye gitmeden korona testi yapmaya imkan tanıyacak “mobil test” projesinin hazırlıklarını tamamlayıp patent başvurusunda da bulundu. Hollywood yıldızlarından dünyanın en zengin işadamlarına sayısız ünlüye yüzbinlerce euro’luk motorlar tasarlayan Telli ile yeni projelerini, karantina günlerini ve geçmişten bugüne uzanan macerasını konuştum. Tabii ki karantina koşullarında, dijital dünyanın nimetleri aracılığıyla...

7.04.2020

Beddua değil, dua zamanı

Nihat Özdemir ve ekibine haksızlık yapılmadı mı?

5.04.2020

Kira desteği de şart

DESTEKLER ardı ardına açıklanıyor.

28.03.2020

Dedesinin izinde...Mağazasını açtı

Türkiye’nin perakende devleri arasında yer alan Boyner’in üçüncü nesil temsilcilerinden Ayşe Boyner, ailesinin izinden giderek kendi markasını oluşturdu ve ilk mağazasını açtı.

4.03.2020

Sunum terörüne artık biri dur demeli

Geçenlerde restoranı Asya’nın ilk 50 sıralamasında yer alan yakın bir şef arkadaşım ‘Dubai’de bir Türk restoranındayım’ diye bir video gönderdi.

23.02.2020

Dubai neden turistik?

Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden en turistik olanı Dubai, çölün üzerine kurulmuş lüks bir yerleşim yeri. Dünyanın en geniş metrekareye sahip alışveriş merkezinden, ilk 7 yıldızlı oteline ve en uzun binasına kadar inşa edilen birçok turistik yapıyı ve bölgeyle ilgili değişik bilgileri gelin beraber keşfedelim.

11.02.2020

FETÖ’yle değil, AK Parti’yle mücadele ettiler

FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili suçlamaları nedeniyle AK Parti ile eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ artık yargıda hesaplaşacaklar.

10.02.2020

Masmavi sular, sıcacık kumlar ve dünyanın enleri

Körfezin masmavi sularında yüzüp upuzun kumsallarda güneşlenen, dünyanın her yerinden gelen turistler ve ‘expat’ denen yabancılar… İstanbul’dan uçak ile 4.5 saatlik uçuş mesafesinde, sıcak ve egzotik bir yer Dubai. Bu hafta sizi, sonunda soğumaya başlayan İstanbul havasından sıcacık bir coğrafyaya davet ediyorum. Kalın kışlık kazakları, montları, bereleri evde bırakın ve Dubai’nin güneşiyle ısınmaya hazır olun.

9.02.2020

Burjuvadan Burgazada’ya...

Burçtan burca zıplayıp gezelim bugün.Görelim bakalım burjuva neler yapmış bunca zamandır.

1.02.2020