EKSTRA
MENÜ

Varis

Varis ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Varis haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.930 Varis haberi bulunmuştur.

Varis Haberleri

Eğlence yeni başlıyor Kısıtlamalar sonrası seyahat maceralarınıza hazırlanmanın 7 yolu

Eğlence yeni başlıyor! Kısıtlamalar sonrası seyahat maceralarınıza hazırlanmanın 7 yolu

Şu anda tatil fikri hepimize çok uzak geliyor olabilir ama yeniden özgürce seyahat edebileceğimiz günler çok yakında! Öyleyse şimdiden hazırlıklara başlayabilir, tatilinizi hesaplı ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. İşte tam anlamıyla hak ettiğiniz tatile en iyi şekilde hazırlanmanın 7 yolu…

16.01.2021Seyahat
Karda Düşmeden Nasıl Yürünür

Karda Düşmeden Nasıl Yürünür?

Karlı havada yürüyüş keyfinin tehlikeli sonuçları olabilir. Kış havasında ve zemin karla kaplı olduğunda, mevsimin güzelliğinin tadını çıkarmak için yürüyüşe çıkmaktan daha güzel bir şey yoktur. Öte yandan, kışın dışarı çıkmak zor ve tehlikeli olabilir. Dondurucu yağmur, buzlu yüzeyler ve kar yığınları yayalar için tehlike oluşturabilir. Yürürken kayma ve düşme, çok sayıda yaralanmaya neden olur ve yaralı kişinin yaşam kalitesini etkileyebilir.

15.01.2021İyi Yaşam
Karda düşmeden yürümenin 10 kuralı

Karda düşmeden yürümenin 10 kuralı

Karda güvenli yürüyüşün 10 kuralını açıklayan Op. Dr. Aybars Tekcan, “Uygun ayakkabı giyin, küçük adımlar atın, ellerinizi cepten çıkarın, dizlerinizi bükülü tutun, güneş gözlüğü takın, kulaklarınızı açık tutun, ıslak zemine ve bina girişlerine dikkat edin, kestirme yollardan kaçının” dedi.

15.01.2021Sağlık
Pelvik Konjesyon Sendromu (Rahim Varisleri) Nedir Nasıl Tedavi Edilir

Pelvik Konjesyon Sendromu (Rahim Varisleri) Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mert Dumantepe Pelvik Konjesyon Sendromu (PKS) hakkında merak edilenleri anlattı…

İlişkilerde Mutluluk Nasıl Yakalanır

İlişkilerde Mutluluk Nasıl Yakalanır?

Konfüçyüs; “Mutluluk bir varış değil, bir yolculuktur. Pek çokları mutluluğu insandan daha yüksekte ararlar, bazıları da daha alçakta. Oysa mutluluk insanın boyu hizasındadır.” demiştir. Sözlükte mutluluk “bütün özlemlere eksiksiz ve sürekli olarak ulaşılmaktan duyulan kıvanç durumu” olarak tanımlanmıştır. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney mutluluk hakkında bilgi verdi.

11.01.2021Aşk
Doğanın çağrısı... Buzlu gölden bulutların üzerine

Doğanın çağrısı... Buzlu gölden bulutların üzerine

Yeni yıl için bir ‘yapılacaklar listesi’ hazırlamak âdettendir. Benim listemdeki önceliğim; yeni yılda da pandemiye rağmen, en azından yakın rotaları keşfetmek ve izolasyon önlemlerine uyarken doğaya çıkmak, keşif ruhumu hep taze tutmak. Bunun için 2021’in ilk gezisinde Bolu yollarına düştüm, yılın ilk karını izleyip kimsenin bilmediği dağ rotalarında yürüdüm, buzlu gölde kano yaptım.

10.01.2021Seyahat
Günümüzde pek çok kişide görülüyor… İşte varise neden olan 10 faktör

Günümüzde pek çok kişide görülüyor… İşte varise neden olan 10 faktör

Toplumda, yetişkin nüfusun büyük bir kısmını etkileyen varis, özellikle hareketsiz ve sürekli oturarak ya da ayakta çalışanlarla, kadınlarda daha çok görülüyor. Günde 4 saatten fazla ayakta kalanlarda varis oluşma riski neredeyse 3 kat artıyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mehdi Zengin, varis ve tedavisi hakkında bilgi verdi, önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.

8.01.2021Sağlık
THYden yolcularına PCR testi uyarısı

THY'den yolcularına PCR testi uyarısı

Türk Hava Yolları transit yolcularının PCR testini varış ülkelerine göre almalarını istedi.

30.12.2020Ekonomi
Esmaül Hüsna Allahın 99 İsmi Nedir Allahın (C.C) İsimleri ve Anlamları

Esmaü'l Hüsna Allah'ın 99 İsmi Nedir? Allah'ın (C.C) İsimleri ve Anlamları

Allah resulü Hz. Muhammed (s.a.v.)’in hadislerinde de belirtmiş olduğu Esma’ül Hüsnalar ve faziletleri, ne kadar önemli olduğu bilinmektedir. Esma’ül Hüsnalar Kuran’da da geçmektedir. Peki, Allah’ın en güzel isimleri olarak bilinen Esma’ül Hüsna ne demektir? Allah’ın isimleri nelerdir ve hangi anlamlara gelmektedir? İşte detaylar.

30.12.2020Ramazan Özel
Sınır kapılarında PCR testi ibrazı zorunluluğu başladı

Sınır kapılarında "PCR testi ibrazı zorunluluğu" başladı

Koronavirüs önlemleri kapsamında Sağlık Bakanlığı'nın kararıyla yurt dışından gelenlere, "negatif PCR test ibrazı" uygulaması tüm sınır kapılarında başladı. Yurt dışından gelen tüm uçuşlarda, son 72 saatte alınmış bir test sonucu olmayanlar, uçuşlara kabul edilmedi. Gece yarısı itibariyle yürürlüğe giren uygulama nedeniyle elinde PCR test belgesi olan yolcular ise sorunsuz bir şekilde İstanbul Havalimanı'ndan giriş yaptı.

29.12.2020Gündem
Japonya oturumu olmayanlara kapılarını kapatıyor

Japonya oturumu olmayanlara kapılarını kapatıyor

Japonya, yeni tip koronavirüsün daha bulaşıcı olduğu iddia edilen mutasyonuna karşı, ülkede oturumu bulunmayan tüm ülke ve bölgelerden gelecek yolculara, ocak sonuna kadar kapılarını kapatacak.

27.12.2020Ekonomi
Japonya kapılarını kapatıyor

Japonya kapılarını kapatıyor

Japonya, koronavirüsün daha bulaşıcı olduğu iddia edilen mutasyonuna karşı önlem almaya başladı. Ülkede kapılar, oturma izni olmayanlara kapanıyor.

27.12.2020Dünya
Flebit nedir ve ne demek

Flebit nedir ve ne demek?

Flebit vücutta yüzeysel damarlarda yada varislerde pıhtı olmasıdır. Trombozun (kan pıhtısı) eşlik etmesi durumuna tromboflebit denir. Bu durum genellikle bacaklardaki derin venlerde görülür. Bu trombozun akciğerlere ilerlemesi, ölümcül olabilen pulmoner emboli'ye neden olur. İltihap çoğunlukla damar içi pıhtılaşmaya, yani tromboza yol açar, iltihapla sonuçlanan damar içi pıhtılaşmaya ise "tromboflebit" denir.

25.12.2020Sağlık
THYden Londraya tahliye seferleri başladı

THY'den Londra'ya tahliye seferleri başladı

Türk Hava Yolları Türkiye'den İngiltere'ye gitmek isteyen yolcuları tahliye etmek için sefer başlattı.

25.12.2020Ekonomi
Çalışan her 3 kadın ve 5 erkekten 1inde varis görülüyor

'Çalışan her 3 kadın ve 5 erkekten 1'inde varis görülüyor'

BAŞKENT Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Tankut Akay, varisin her 3 kadından ve 5 erkekten 1'inde görüldüğünü söyleyerek, "Ülkemizde şu anda 10 ila 15 milyon kadar varis hastası mevcut. Özellikle kılcal damarlar kadın hastalarda kozmetik sebeple daha çok şikâyet yaratıyor" dedi.

21.12.2020Sağlık
Sosyal medya hesapları dijital miras olmalı

'Sosyal medya hesapları dijital miras olmalı'

Trafik kazasında kaybettiği eşinin bulut bilgi işlem sağlayıcısı hesabı için dava açan kişinin talebinin istinafça yerinde bulunması, "dijital miras" ile "mülkiyet" kavramlarını yeniden gündeme taşıdı.

21.12.2020Teknoloji
Armatör nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Armatör olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Armatör nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Armatör olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Armatör olmak hem denizcilikle uğraşan hem de bu alana ilgisi olan her insanın hayalidir belki de. Çünkü bu, en çok kar elde eden mesleklerden biri olarak karşımıza çıkar. Peki, armatörler ne yapar ya da armatör nasıl olunur? Armatör olmak için izlenmesi gereken bir yol var mıdır? İşte bu konu hakkında tüm merak edilenler.

16.12.2020Meslekler
Virüs ve ilaç zehirlenmeleri karaciğer yetmezliğine neden oluyor

Virüs ve ilaç zehirlenmeleri karaciğer yetmezliğine neden oluyor

Karaciğerin görevlerini yerine getiremediğinde söz konusu olan organ nakli, karaciğer yetmezliği ve siroz gibi durumlarda gerçekleştiriliyor. Karaciğerin vücut için hayati öneme sahip görevleri olduğunu belirten Prof. Dr. Onur Yaprak, “Akut yetmezliğe yol açan sebeplerin başında bazı virüsler, mantar ve ilaç zehirlenmeleri geliyor” dedi.

16.12.2020Sağlık
Yunanistanda Noel tatilinde kısıtlı açılma için yeni Kovid-19 tedbirleri açıklandı

Yunanistan'da Noel tatilinde kısıtlı açılma için yeni Kovid-19 tedbirleri açıklandı

Yunanistan'da Noel ve yılbaşı tatili döneminde yeniden açılma için yeni uygulamaların yürürlüğe gireceği bildirildi.

11.12.2020Dünya
Kanuni Sultan Süleyman kimdir I. Süleyman dönemi savaşları ve olayları neler Kanuninin hayatı, sözleri ve kişiliği

Kanuni Sultan Süleyman kimdir? I. Süleyman dönemi savaşları ve olayları neler? Kanuni'nin hayatı, sözleri ve kişiliği

Kanuni Sultan Süleyman Osmanlı imparatorluğunun en güçlü padişahlarından birisidir. Muhteşem Süleyman olarak da bilinmektedir. Kanuni Sultan Süleyman döneminde Osmanlı toprakları oldukça genişlemiştir. 1. Süleyman döneminde girilmiş olan savaşlar Osmanlı devleti için oldukça önemlidir. Kanuni Sultan Süleyman'ın kim olduğuna dair yoğun bir araştırma yapılmaktadır. Özellikle pek çok platformda Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatına dair atıfta bulunulmaktadır. Peki, merak edilen padişah Kanuni Sultan Süleyman kimdir? 1. Süleyman döneminde Osmanlı imparatorluğu hangi savaşlara girmiştir? 1. Süleyman döneminde yaşanan olaylar nelerdir? Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatı ve sözleri nelerdir? İşte Kanuni Sultan Süleyman'a dair bütün bilgiler.

10.12.2020Araştırma
IV. Murad kimdir IV. Murad dönemi olayları ve 4. Muratın hayatı

IV. Murad kimdir? IV. Murad dönemi olayları ve 4. Murat'ın hayatı

Osmanlı döneminde pek çok önemli kişi padişahlık yapmıştır. Bu padişahlardan en önemlileri arasında da IV. Murad yer almaktadır. IV. Murad dönemi Osmanlı imparatorluğu döneminde tartışılan dönemlerden birisidir. IV. Murad'ın yapmış olduğu icraatlar Osmanlı devleti açısından yararları ve zararları araştırılmaktadır. IV. Murad Osmanlı döneminin en popüler padişahlarından birisidir. Bundan dolayı IV. Murad arama motorlarında oldukça fazla araştırılmaktadır. IV. Murad dönemi hakkında araştırma yapmak isteyenler çeşitli platformlar üzerinden bu araştırmayı gerçekleştirmektedirler. Peki, IV. Murad kimdir? IV. Murad döneminde yaşanan olaylar nelerdir? 4. Murat'ın hayatı nedir? İşte 4. Murat dönemine ait bütün bilgiler.

10.12.2020Araştırma
III. Mustafa kimdir  III. Mustafa dönemi olayları ve 3. Mustafanın hayatı

 III. Mustafa kimdir?  III. Mustafa dönemi olayları ve 3. Mustafa'nın hayatı

 III. Mustafa Osmanlı döneminde 10 yıldan fazla saltanatını sürdürmüş padişahlardan birisidir. 3. Osman dönemi en çok araştırılan Osmanlı devleti dönemlerinden birisidir. III. Mustafa döneminde yaşanan siyasi olaylar ve savaşlar okullarda okutulmaktadır. III. Mustafa dönemi Osmanlı devletinin çöküş dönemine denk gelmektedir. Bu dönemde Osmanlı devleti birçok siyasi sorunla uğraşmıştır. Osmanlı devletinin en çok padişahlık yapmış padişahlarından birisi olarak bilinmektedir. Peki, bu kadar fazla araştırılan III. Mustafa kimdir? III. Mustafa döneminde hangi olaylar yaşanmıştır? 3. Mustafa'nın hayatı nasıldır? 3. Mustafa döneminde hangi krizler yaşanmıştır ve tahta nasıl geçmiştir? İşte 3. Mustafa dönemine ait her şey.

10.12.2020Araştırma
II. Selim kimdir II. Selim dönemi olayları nelerdir 2. Selimin hayatı ve ölümü

II. Selim kimdir? II. Selim dönemi olayları nelerdir? 2. Selim'in hayatı ve ölümü

Osmanlı döneminde pek çok padişah bulunmaktadır. Bu padişahların çoğu yaşamış olduğu hayatlarla ve girdiği savaşlarla ünlenmiş padişahlardır. Osmanlı döneminin en güçlü padişahlarından birisi de 2. Selim'dir. İkinci Selim döneminde Osmanlı imparatorluğu ilişkileri değişmiştir. Osmanlı imparatorluğu ikinci selim yönetiminde girmiş olduğu savaşlar oldukça fazla merak edilmektedir. Peki 2. Selim kimdir? İkinci selim dönemini olayları nelerdir? İkinci selimin hayatı ve ölümü nedir? İşte ikinci Selim'e dair bütün her şey.

10.12.2020Araştırma
I. Bayezid kimdir Yıldırım Beyazıt dönemi olayları ve 1. Bayezitin hayatı

I. Bayezid kimdir? Yıldırım Beyazıt dönemi olayları ve 1. Bayezit'in hayatı

I. Bayezid Osmanlı döneminin en güçlü padişahlarından biri olarak kabul edilmektedir. I. Bayezid'in yapmış olduğu yenilikler ve bu dönemde yaşanmış olaylar en çok araştırılanlar arasına girmiştir. I. Bayezid dönemi internette sıklıkla araştırılmaktadır. Peki, çok merak edilen I. Bayezid kimdir? Hangi padişahın oğludur? I. Bayezid döneminde hangi olaylar vuku bulmuştur? I. Bayezid'in hayatı nasıldır? I. Bayezid nasıl vefat etmiştir? I. Bayezid dönemine ait bütün detayları derledik.

10.12.2020Araştırma
Mülk Suresi Oku ve Dinle - Tebareke Suresi Türkçe ve Arapça Okunuşu, anlamı, fazileti, tefsiri (Diyanet Meali)

Mülk Suresi Oku ve Dinle - Tebareke Suresi Türkçe ve Arapça Okunuşu, anlamı, fazileti, tefsiri (Diyanet Meali)

Mülk suresi Medine zamanında inmiştir. Tebareke suresi olarak da adlandırılan sure 30 ayetten oluşmaktadır. Adını birinci ayette geçmekte olan "El-mülk" kelimesinden alır. Sure içerisinde başlıca yer alan konular arasında; Allah'ın azameti, Allah'ın birliğinin ve kudretinin delilleri, öldürtükten sonra dirilmeyi ve inkar edenlerin nasıl bir akıbete sahip olacağı yer alır. Okunması oldukça faziletli olan bu sure için hazırladığımız Mülk suresi oku ve dinle içeriğimizde Tebareke suresi Türkçe ve Arapça okunuşu, anlamı, faziletleri, tefsiri ve Diyanet meali yer almaktadır. Sureyi ezberlemek isteyen kişiler Türkçe okunuşundan faydalanabilirler.

Koronada Kaçarken Varise Yakalanmayın!

Son dönemde hızla artan vaka sayıları sokağa çıkma yasaklarını geri getirdi, eve kapanmalar yeniden başladı. Op. Dr. Mustafa Bolat, evdeki varis riskine karşı uyardı: “Bilinenin aksine yalnızca uzun süre ayakta durmak değil hareketsiz kalmak da varis oluşumuna neden oluyor!"

8.12.2020İyi Yaşam
“Koronadan kaçarken evdeki varis tehlikesine yakalanmayın”

“Koronadan kaçarken evdeki varis tehlikesine yakalanmayın”

Son dönemde hızla artan vaka sayıları sokağa çıkma yasaklarını geri getirdi. Climed Tedavi Merkezi’nden Op. Dr. Mustafa Bolat, evdeki varis riskine karşı, “Bilinenin aksine yalnızca uzun süre ayakta durmak değil hareketsiz kalmak da varis oluşumuna neden oluyor. Koronavirüsten kaçarken evdeki varis tehlikesine yakalanmayın” dedi.

8.12.2020Sağlık
Son dakika haberi: Hafterden haddini aşan hamle İlaç taşıyan Türk gemisine el koydu

Son dakika haberi: Hafter'den haddini aşan hamle! İlaç taşıyan Türk gemisine el koydu

Son dakika haberi... Libya'nın Misrata kentine ulaştırmak üzere ilaç taşıyan bir Türk gemisi, talimatlara uymadığı iddiasıyla 9'u Türk, 17 mürettebatıyla gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter güçleri tarafından alıkondu.

7.12.2020Dünya
Popo Büyütme Ameliyatları Nasıl Yapılır

Popo Büyütme Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Gösterişli bir kalça her zaman daha dışarıya çıkık olandır. Bu amaçla popo bölgesine protezler yerleştirilebilir veya yağ enjeksiyonları yapılabilir. Özellikle popo alt kısmında istenmeyen yağların çekilip üst kısmına uygulanmasıyla istenilen sonuca ulaşmak mümkündür. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Diren Çelik konu hakkında bilgiler verdi.

Güney Korede fütüristik robotlar hayatı kolaylaştırıyor

Güney Kore'de fütüristik robotlar hayatı kolaylaştırıyor

Güney Kore; akıllı hizmet robotlarının hastaneler, restoranlar ve oteller gibi yaşam alanlarında insanlara aktif olarak yardım etmesi yönünde önemli ilerleme kaydediyor.

4.12.2020Teknoloji
Kilise bile kurduran kraliyet gelinleri

Kilise bile kurduran kraliyet gelinleri

Cesur, uyumsuz, samimi, güzel, alımlı... Kimi sevdiceğini tahttan feragat ettirdi, kimi monarşiyi modernleştirmenin derdindeydi. Ama hepsinin en önemli özelliği, adlarının dünyadaki pek çok kralın adından bile daha çok bilinmesi. Ve işte karşınızda, İngiltere Kraliyet Ailesi’nin nevi şahsına münhasır gelinleri...

29.11.2020Hürriyet Pazar
Evde Kaldığınız Sürede Sağlığınızdan Olmayın İşte Yapmanız Gerekenler...

Evde Kaldığınız Sürede Sağlığınızdan Olmayın! İşte Yapmanız Gerekenler...

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ahmet Çapar, Kovid-19'la mücadele kapsamında yeniden getirilen kısıtlamaların etkisiyle insanların evde hareketsiz kalmayıp düzenli egzersiz yapması gerektiğini belirterek, "Hareketsizlik nedeniyle kaslarda oluşan zayıflama ve deformasyon kasların zedelenme riskini artırır, sakatlıklar artar, kişinin dayanıklılığı düşebilir." dedi.

24.11.2020İyi Yaşam
Çarpık Bacak Tedavisi Kimlere Yapılır

Çarpık Bacak Tedavisi Kimlere Yapılır?

Çarpık bacak sorunu ameliyat ile çözülebiliyor. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Diren Çelik çarpık bacak tedavisi hakkında ilginç bilgiler veriyor.

23.11.2020İyi Yaşam
Fetih Suresi Oku ve Dinle - Fetih Duası Türkçe ve Arapça Okunuşu, Fazileti, Anlamı (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fetih Suresi Oku ve Dinle - Fetih Duası Türkçe ve Arapça Okunuşu, Fazileti, Anlamı (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fetih suresi Medine döneminde inmiştir. 28 âyettir. Sure adını 1, 18 ve 27. âyetlerde geçen “fetih” kelimesinden almıştır. Mekke'nin fethedileceği müjdesini konu alır. Bu sure ile birlikte Müslümanların müşriklere karşı zafer kazanacağı müjdelenmiştir. Ayrıca önemli dönemlerde ordumuzun muzafferiyet kazanması için fetih duası olarak okunmaktadır. Fetih suresi oku ve dinle sayfamızda sizler için Fetih suresi anlamı, fazileti, meali, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu Diyanet Mealiyle detaylarını bir araya getirdik. Ayrıca Fetih Suresi meali (Diyanet) yine içeriğimizde yer almaktadır.Diyanet mukabele videosu üzerinden Fetih suresini kolayca dinleyebilirsiniz.

19.11.2020Namaz Sureleri
Gebeliği Fırsata Çevirebilirsiniz

Gebeliği Fırsata Çevirebilirsiniz

Gebelik dönemi, anne adaylarının fizyolojik ve psikolojik olarak değişimler yaşadığı hassas bir dönemdir. Peki gebeler bu dönemi nasıl fırsata çevirebilir? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır konuyla ilgili öneriler ve bilgiler verdi.

Pegasus Havayolları’ndan 65 yaş ve üzeri yolcularla ilgili açıklama

Pegasus Havayolları’ndan 65 yaş ve üzeri yolcularla ilgili açıklama

Koronavirüs önlemleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için getirilen sokağa çıkma kısıtlaması kararının ardından Pegasus Havayolları, seyahatlerini gerçekleştiremeyecek bu yolcular için ücretsiz açığa alma, cezasız değişiklik ve bilet iadesi yapılacağını açıkladı.

13.11.2020Gündem
Lazer ile varis tedavisi nasıl yapılır

Lazer ile varis tedavisi nasıl yapılır?

Varis belirtileri nelerdir? Nasıl tedavi edilir? Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayfer Aydın, esas olarak toplardamar kapakçığındaki yetmezlik sebebiyle oluşan varis ve tedavi yöntemleriyle ilgili önemli bilgiler paylaştı.

12.11.2020Sağlık
Varikosel Çocuk Sahibi Olmaya Engel mi

Varikosel Çocuk Sahibi Olmaya Engel mi?

Testislerde bulunan toplardamarların anormal şekilde genişlemesi ve bu bölgede varis benzeri yapılar oluşması ile ortaya çıkan varikosel hakkında Üroloji Uzmanı Op. Dr. Murat Mermerkaya bilgiler verdi.

28.10.2020İyi Yaşam
Bu Belirtiler Karaciğer Hastalığına İşaret Ediyor

Bu Belirtiler Karaciğer Hastalığına İşaret Ediyor

Karaciğerde görülen hastalıkların en önemlilerinin hepatit, siroz ve kanser olduğunu belirten Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Onur Yaprak, hasarlanan karaciğerin vücutta birçok belirtiler verdiğine dikkat çekti.

26.10.2020İyi Yaşam

Yazar Sonuçları

Bugün ne yapsak?

Uyuyamıyor musunuz? Endişe etmeyin çok kişi şu dönem aynı durumda. Haftanın 3 günü spor yaparak rahat uyuyabilirsiniz.

29.12.2020

Mutasyondan korkalım mı

YENİ koronavirüste oluşan yapısal değişim (mutasyon) gereksiz bir korku dalgası yarattı. Dahası, pandemi sürecini en baştan beri bir korku filmi haline getirmek isteyenlere de mutasyon haberi adeta ilaç gibi geldi. Oysa elimizdeki bilgiler çok net ve açık: Mutasyon diğer RNA virüslerinde olduğu gibi yeni koronavirüs için de beklenen ve sık sık görülen bir süreç. Uzmanlar bu belalı virüsle tanıştığımız ilk günden bu yana virüsün onlarca mutasyonu zaten geçirdiğini çoktan açıkladılar.

24.12.2020

İnsanlığa açık davet

Sonunda bunu da duyduk! Bir adam, kendisinden ayrılmak isteyen kadını öldürmek için bomba düzeneği kurmuş. Üstelik bu ilk vakası değilmiş; daha önce aynı sebeple kadının evini ve arabasını yakmış, kurşunlamış.

27.11.2020

İhanette Cinsel Yaşam Sırları

Kadın-erkek ilişkisi aşkla ve tutkuyla başlar; sevgiyle ve sadakatle devam eder. Her zaman eder mi? Araştırmalara göre bu olasılık yüzde 50… İlişkileri sonlandıran nedenlerin tahtındaysa aldatma otuyor. Aldatma öylesine karmaşık ve çok yönlü bir olgu ki sosyolojik, psikolojik, kültürel, dinsel olarak her alanda geniş bir inceleme ve araştırma konusu. Şimdi bu konuya başka bir pencereden, cinsellik penceresinden bakalım. “Aldatan kadın ve erkeklerin cinsel yaşamları nasıldır?” sorusuna yanıt arayalım.

26.11.2020

Varikosel tedavisinde mikrocerrahi

Varikosel, testislerdeki kanı boşaltan toplardamarların bacaklardaki varis tarzı genişlemesine verilen isimdir. Bu durum sıklıkla (%90) sol tarafta görülürken, %8-9 oranda iki taraflı, %1-2 oranında ise sağ tarafta izlenmektedir. Sol tarafta daha sık izlenmesinin nedeni sol taraf toplardamarının anatomik yapısı ve vücut içindeki seyri ile ilgilidir.

23.11.2020

Hamilelikte neler zararlı? Neler zararsız?

Gebeliğin başladığı andan itibaren anne adayı için yepyeni bir dönem başlamaktadır. Artık karnında kendisinden başka bir de bebek taşımaktadır ve her hareketinde onu da düşünmek zorundadır. Bu nedenle anne adaylarının ve bebeklerinin sağlığı için nelerin zararlı, nelerin zararsız olduğunu bilmesi için bu yazıyı hazırladık.

19.11.2020

Tüm sırlar bu fotoğrafta

25 Ekim 2017 tarihinde resmi olarak faaliyete geçen İP’nin kuruluş çalışmalarının devam ettiği günlerde, Antalya’da önemli bir operasyon yapıldı. Eski MİT’çi, Amerikan ve ABD istihbaratı ile ilişkileri olan Enver Altaylı, FETÖ’den ihraç edilmiş bir eski MİT görevlisinin yurtdışına kaçırılmasını organize ederken 20 Ağustos 2017 günü yakalandı.

23.10.2020