EKSTRA
MENÜ

Dıdım

Dıdım haberleri sayfasında güncel ve son dakika Dıdım hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.656 Dıdım haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Didim Ege Bölgesi'ndeki en önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Aydın'ın ilçesi olan Didim'de özellikle yerli turistler tatillerini geçirirler. İlçenin yaz aylarında nüfusu ise artış gösterir.

Didim Nerede ve Hangi İlde?

Didim yani eski adı ile Yenihisar Aydın'ın önemli bir ilçesidir. Güney Ege'de yer alan Didim'in yüzölçümü 402 kilometrekaredir. Buna göre yapılan nüfus sayımına göre Didim'in nüfusu 86 bin 688'dir. Türkiye'nin en çok turist alan ilçelerinden birisi olan Didim'in 16 ayrı mahallesi bulunuyor. Türkiye'nin ilk yerleşim yerlerinden birisi olan Didim'de yazları oldukça uzun geçer. Genellikle yazlıkçı vatandaşların yaz aylarında sıklıkla ziyaret ettiği Didim'de turizm faaliyetleri de ön plana çıkmaktadır. Didim yaz aylarında çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlar.

Didim Nüfusu ve Hakkında Bilgi

Aydın'ın en önemli ilçeleri arasında yer alan Didim'in nüfusu her geçen yıla göre artış göstermektedir. Didim ilçe merkezine bağlı 2 belde, 5 köy ve mahalleler bulunmaktadır. Didim son yıllarda çevre illerden de büyük oranda göç almıştır. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistler ilçeye gelerek yaz tatillerini geçirirler. Bunun yanı sıra Didim'de yazlığı bulunan kişiler de yaz aylarını bu yazlıklarda geçirmekteler. Son yapılan nüfus sayımına göre Didim'in nüfusu 86 bin 688 olarak bilinmektedir.

Aydın'ın en önemli ilçelerinden bir tanesi olan Didim'de bazı ekonomik faaliyetler yürütülmektedir. Özellikle bölge halkı geçimini tarım ve turizmden sağlamaktalar. Didim'de yerli turistler çoğunlukta olmak üzere yabancı turistler de bulunmaktadır. Yaz aylarında Didim önemli sayıda turisti ağırlayarak ilçenin ekonomisinin gelişmesini sağlar. Bölgede bulunan Apollon Tapınağı'nı ziyaret etmek için çok sayıda turist Didim'i mesken tutuyor. Özellikle turistler Altınkum Plajı'nda denize girmeyi tercih ediyorlar. Bu sayede yaz aylarında Didim'de önemli bir yoğunluk yaşanır.

Aydın'da yer alan Didim ilçesinde tarım faaliyetleri de yüksek oranda yürütülmektedir. Özellikle de kısal mahallelerde tarım faaliyetleri giderek artıyor. Geçmiş yıllarda bölgede genellikle tütün üretimi yapılırdı. Son yıllarda tütün üretiminde yaşanan kısıtlamalar nedeni ile vatandaşlar da tütün üretimini bırakmış durumdalar. Günümüzde ise Didim'de çoğunlukla buğday ve pamuk üretimi yapılıyor. Aynı zamanda tüketim ihtiyacını karşılamak için ise küçükbaş hayvan yetiştiriciliği de gerçekleştiriliyor. Bu sayede Didim'in ekonomisine önemli katkılar sınılıyor.

Didim'de yerleşim Neolitik dönemlere kadar uzanmaktadır. M.Ö. 16 yüzyılda bu bölgede Miken, Giritliler ve Aka kolonileri yaşamaktaydı. Didim sonraki yıllarda ise Persler, Romalılar ve Bizanslıların yeri olmuş durumdaydı. 1071 yılında meydana gelen Malazgirt Meydan Muharebesi'nin ardından Didim de Karia olarak anılmaya başlanmıştı. Bu bölge ise o zamandan sonra Türkler tarafından ele geçirildi. Sonrasında ise 1. Haçlı Seferi'nin ardından bölge Bizanslıların eline geçti. Böylelikle 1261 yılından sonra bölgede Menteşe Beyliği de kuruldu. Osmanlı döneminde ise Didim bölgesi "Yeronda" ve ya "Yoran" olarak anılmaya başlandı. 1924 tarihi ile birlikte Didim'e Selanik'ten mübadiller gelmeye başladı.

Turizm alanında oldukça gelişen Didim bölgesi özellikle yaz aylarında turizme önemli katkılar sunmaktadır. Eşsiz doğası ve berrak denizi ile Didim önemli bir turizm destinasyonudur. Özellikle Aydın merkezden ve çevre illerden Didim'e yaz aylarında çok sayıda ziyaretçiler geliyor. Bu sayede bölgenin turizm alanında gelişmesi de sağlanıyor. Turizm ve tarım alanında gerçekleşen faaliyetler Didim'in gelişmesinde önemli rol oynuyor.

Didim, Aydın'ın turistik bir ilçesi konumundadır. Eski ismi Yenihisar olan Didim'in yüzölçümü ise 402 kilometrekaredir. Her yıl yerli ve yabancı turisti ağırlayan Didim'de tarım ve turizm faaliyetleri ilçenin ekonomik faaliyetleri arasında yer alır. Geçmiş dönemde tütün yetiştiren bölge halkı son yıllarda tütün yetiştiriciliğini de bırakmıştır. Günümüzde ise çoğunlukla buğday ve pamuk yetiştirilir. Yaz aylarında ise bölge halkı geçimini turizm faaliyetleri ile sağlar.

Dıdım Haberleri

‘Durmamız, Bodrum’u rehabilite etmemiz lazım’

‘Durmamız, Bodrum’u rehabilite etmemiz lazım!’

Son 5 yıldır ama özellikle pandemiden sonra büyük şehirlerden çok fazla göç alan Bodrum’un gayriresmi nüfusu 585 bine dayandı. Ancak beldenin kapasitesi yetersiz. Yapılaşma tüm hızıyla devam ediyor. Sular kesik, elektrikler bir var bir yok, trafik İstanbul’u aratmıyor. Bodrum halkı ve civar köylüler isyanda. Üstüne şimdi yangın eklendi. Çevre aktivistleri, bu duruma ‘dur’ denmezse açık hava şantiyesine dönen Bodrum’u büyük bir felaketin beklediğini söylüyor. Üstelik çok yakın bir zamanda!

Ciğerlerimiz yanıyor: Tuğba Özay tayına ağladı, Şahan Gökbakarın evi risk altında... Ünlü isimler TEMAyı bağış yağmuruna tuttu

Ciğerlerimiz yanıyor: Tuğba Özay tayına ağladı, Şahan Gökbakar'ın evi risk altında... Ünlü isimler TEMA'yı bağış yağmuruna tuttu!

83 milyon günlerdir yanan ormanına, telef olan hayvanına ve can kayıplarına ağlıyor. Türkiye’nin farklı noktalarında ardı ardına çıkan orman yangınları, söndürme çalışmalarına rağmen henüz kontrol altına alınamadı. Ünlü isimler de ülkenin yanan dört bir yanı karşısında üzüntülerini sosyal medyadan dile getirdi.

31.07.2021Magazin
Pınar Altuğdan sert tepki: Siz güzel vakit geçiriyor olabilirsiniz...

Pınar Altuğ'dan sert tepki: Siz güzel vakit geçiriyor olabilirsiniz...

Türkiye’nin dört bir yanında eş zamanlı başlayan yangınlar, herkesi üzerken, ünlüler de bu yangınlara sessiz kalmadı. Yılmaz Erdoğan, Sibel Can, Murat Boz, Cüneyt Arkın, Ajda Pekkan, Yalın gibi birçok ünlü isim yangınlarla mücadele eden tüm gönüllülere ve kamu görevlilerine destek oldu. Ünlü oyuncu Pınar Altuğ ise Türkiye'nin farklı bölgelerinde çıkan yangınlara rağmen sosyal medyadan eğlenceli paylaşımlarda bulunan ünlülere sert çıktı.

30.07.2021Magazin
Fadıl Akgündüzün şirketi için karar... Jet Fadıl iflas etti

Fadıl Akgündüz'ün şirketi için karar... Jet Fadıl iflas etti!

Yarım kalan bir dizi projesi ile gündemde olan işinsanı Fadıl Akgündüz’e ait Jetpa Holding AŞ için kritik bir karar çıktı. Mahkeme 24 yıllık şirketin iflasına karar verdi. İflas kararı sonrası 62 milyon TL sermayesi olan Jetpa’nın tasfiye sürecine başlandı.

30.07.2021Ekonomi
Orman yangınlarının olduğu bölgelerde hava nasıl olacak Meteorolojiden son dakika uyarısı (30 Temmuz hava durumu)

Orman yangınlarının olduğu bölgelerde hava nasıl olacak? Meteoroloji'den son dakika uyarısı! (30 Temmuz hava durumu)

Meteoroloji son dakika yaptığı açıklamada sıcak hava uyarısında bulundu. Orman yangınlarının devam ettiği Manavgat, Kayseri, Osmaniye, Mersin, Marmaris, Bodrum, Didim gibi bölgelerde mücadele devam ederken; Marmara Bölgesi ile Ege ve Akdeniz kıyılarında sıcaklıkların mevsim normallerinin 5-8 derece üzerinde seyredeceği bildirildi. Son tahminlere göre, Doğu Karadeniz kıyılarında ise cuma günü aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İşte, 30 Temmuz il il hava durumu tahminleri.

29.07.2021Gündem
Didimde çıkan yangın kontrol altına alındı

Didim'de çıkan yangın kontrol altına alındı

Aydın’ın Didim ilçesindeki makilik alanda, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Ekipler söndürme çalışmasının ardından yangını kontrol altına aldı.

29.07.2021Haber
Didimde çıkan yangın kontrol altına alındı

Didim'de çıkan yangın kontrol altına alındı

Aydın’ın Didim ilçesindeki makilik alanda, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Ekipler söndürme çalışmasının ardından yangını kontrol altına aldı.

29.07.2021Gündem
Ciğerlerimiz yanıyor Orman yangınları neden çıktı İşte isyan ettiren ihtimal...

Ciğerlerimiz yanıyor! Orman yangınları neden çıktı? İşte isyan ettiren ihtimal...

Manavgat, Kayseri, Osmaniye, Mersin'den sonra bugün de Kilis, Marmaris, Bodrum, Didim, Milas ve Antalya'dan yangın haberleri ardı ardına geldi. Türkiye son 48 saattir orman yangınları ile mücadele ediyor. Şimdiye kadar 3 canın gittiği yangınlar için herkesin kafasında aynı soru var: Yangınlar neden çıkıyor? İki ihtimal öne çıkıyor; iklim krizi ve sabotaj... İşte uzmanların görüşleri..

29.07.2021Gündem
Türkiyenin alevlerle mücadelesi... 8 ilde 16 ilçede orman yangını

Türkiye'nin alevlerle mücadelesi... 8 ilde 16 ilçede orman yangını!

Türkiye; İç Anadolu, Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin birçok noktasında çıkan orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Dün; Adana, Osmaniye, Mersin, Kayseri, Antalya'daki yangınların ardından bugün de Antalya'nın Alanya ilçesi ve Aydın'ın Didim ilçelerinin yanı sıra Kilis ve Muğla'nın Marmaris ve Bodrum ilçesinden ardı ardına yangın haberleri geldi. Sabotaj ihtimali güçleniyor...

29.07.2021Gündem
Didimde makilik alanda  yangın

Didim'de makilik alanda yangın

Aydın'ın Didim ilçesindeki makilik alanda yangın meydana geldi.

29.07.2021Haber
Son dakika... Antalyanın Alanya ile Gündoğmuş ve Aydının Didim ilçesinde yangın

Son dakika... Antalya'nın Alanya ile Gündoğmuş ve Aydın'ın Didim ilçesinde yangın

Antalya'nın Alanya ve Gündoğmuş ilçeleri ile Aydın'ın Didim ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Gelen son dakika bilgisine göre, Didim'de başlayan yangın kısa süre içerisinde kontrol altına alındı.

29.07.2021Gündem
Yağmur Tayhanın katil zanlısı adliyede

Yağmur Tayhan'ın katil zanlısı adliyede

Aydın'ın Didim ilçesinde düğün dönüşünde ailesine bir yere uğrayacağını söyleyen ve 2 gün sonra bir arazide 27 bıçak darbesiyle öldürülmüş olarak bulunan lise öğrencisi Yağmur Tayhan'ın (16) katil zanlısı olarak yakalanıp, gözaltına alınan komşuları Nizam Cansızlar'ın ifadesi ortaya çıktı. Cansızlar, genç kızın eve dertleşmek için geldiğini, 2 gün birlikte kaldıklarını ve son gün 'Birbirimizi bıçaklayalım' dediğini öne sürdü. Cansızlar, "Önce o benim ağzımı bantladı, ellerimi bağladı ama daha sonra çözdü. Ardından ben onun ağzını bantlayıp, ellerini iple bağladım, karnına bıçağı soktum. Sonra gitmesini söyledim. Psikolojim çok bozuktu" dedi.

28.07.2021Haber
Yağmur Tayhan cinayetinde katil Nizam Cansızlardan kan donduran ifade

Yağmur Tayhan cinayetinde katil Nizam Cansızlar'dan kan donduran ifade

Aydın'ın Didim ilçesinde düğün dönüşünde ailesine bir yere uğrayacağını söyleyen ve 2 gün sonra bir arazide 27 bıçak darbesiyle öldürülmüş olarak bulunan lise öğrencisi Yağmur Tayhan'ın (16) katil zanlısı olarak yakalanıp, gözaltına alınan komşuları Nizam Cansızlar'ın ifadesi ortaya çıktı. Cansızlar, genç kızın eve dertleşmek için geldiğini, 2 gün birlikte kaldıklarını ve son gün 'Birbirimizi bıçaklayalım' dediğini öne sürdü. Cansızlar, "Önce o benim ağzımı bantladı, ellerimi bağladı ama daha sonra çözdü. Ardından ben onun ağzını bantlayıp, ellerini iple bağladım, karnına bıçağı soktum. Sonra gitmesini söyledim. Psikolojim çok bozuktu" dedi.

28.07.2021Gündem
16 yaşındaki Yağmur Tayhanı öldürmüştü... Katil olayı böyle anlattı

16 yaşındaki Yağmur Tayhan'ı öldürmüştü... Katil olayı böyle anlattı

Aydın'ın Didim ilçesinde, bir yakınlarının düğününden dönüşte, ailesine bir yere uğrayacağını söyleyip, yanlarından ayrılan ve 2 gün sonra bir arazide 27 bıçak darbesiyle öldürülmüş olarak bulunan lise öğrencisi Yağmur Tayhan'ın (16) katil zanlısı olarak yakalanıp, gözaltına alınan komşuları Nizam Cansızlar, polisteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

28.07.2021Gündem
Yağmur’un katili komşusu çıktı

Yağmur’un katili komşusu çıktı

Geçen pazar gününden beri haber alınamayan 16 yaşındaki lise öğrencisi Yağmur Tayhan’ın, komşusu Nizam C. tarafından canice öldürüldüğü ortaya çıktı.

28.07.2021Gündem
Düğünden dönüşte bir yere uğrayacağım demişti... 16 yaşındaki Yağmur Tayhandan kahreden haber

Düğünden dönüşte 'bir yere uğrayacağım' demişti... 16 yaşındaki Yağmur Tayhan'dan kahreden haber

Aydın'ın Didim ilçesinde düğünden dönüşte ailesine bir yere uğrayacağını söyleyip, yanlarından ayrılan ve bir daha haber alınamayan lise öğrencisi Yağmur Tayhan (16), bu sabah arazide ölü bulundu. Yağmur'un vücudunda çok sayıda bıçak darbesi tespit edildi. Yağmur Tayhan'ın katıl zanlısı olarak komşuları Nizam C. (53) polis tarafından gözaltına alındı. Nizam C. ifadesinde suçunu itiraf etti.

27.07.2021Gündem
Didimde kayıp Yağmurun bıçak darbelerinin olduğu cesedi bulundu

Didim'de kayıp Yağmur'un bıçak darbelerinin olduğu cesedi bulundu

Aydın'ın Didim ilçesinde düğünden dönüşte ailesine bir yere uğrayacağını söyleyip, yanlarından ayrılan ve bir daha haber alınamayan lise öğrencisi Yağmur Tayhan (16), bu sabah arazide ölü bulundu. Yağmur'un vücudunda çok sayıda bıçak darbesi tespit edildi.

27.07.2021Haber
Turizmde 2 yılın zirvesi görüldü

Turizmde 2 yılın zirvesi görüldü

Kurban Bayramı tatilinde, bugüne kadarki en yoğun iç pazar hareketliliğinin yaşandığı 2019 yılının rekoru kırıldı. Türkiye genelinde 10 milyonun üzerinde kişi, şehirler arası seyahate katıldı, otellerdeki iç pazar dolulukları 2019'un yüzde 35-40 üzerinde gerçekleşti.

27.07.2021Ekonomi
3’ncü üniversitesinden kızıyla birlikte mezun oldu

3’ncü üniversitesinden kızıyla birlikte mezun oldu

Yaşar Üniversitesi, bu yıl çok özel iki öğrencisini mezun etti. 3’üncü üniversitesini okuyan Avukat Rüyam Ağaoğlu Meslek Yüksekokulu Marina ve Yat İşletmeciliği Programı’nı birincilikle bitirirken kızı Dide Irmak da Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İki yıl boyunca üniversite arkadaşı olan anne ve kızı, mezuniyet töreninde diplomalarını aldıktan sonra birlikte kep attı.

26.07.2021Eğitim
Kurban Bayramının 3. gününde acı bilanço

Kurban Bayramı'nın 3. gününde acı bilanço!

Kurban Bayramı tatilinin ilk 6 gününde yurt genelinde meydana gelen trafik kazalarında 30 kişi yaşamını yitirdi, 210 kişi yaralandı.

22.07.2021 Gündem
Didimde iki otomobil çarpıştı: 1 ölü, 5 yaralı

Didim'de iki otomobil çarpıştı: 1 ölü, 5 yaralı

Aydın'ın Didim ilçesinde, iki otomobilin çarpıştığı kaza sonucu 1 kişi yaşamını yitirdi, 5 kişi yaralandı.

21.07.2021Gündem
18 ayrı taşınmaz özelleştirme kapsamında

18 ayrı taşınmaz özelleştirme kapsamında

Büyük bölümü turistik bölgelerde olan 18 taşınmaz özelleştirme kapsamına alındı.

11.07.2021Ekonomi
CHP’li belediye başkanı Atabaya komisere hakaret ve tehditten soruşturma

CHP’li belediye başkanı Atabay'a komisere hakaret ve tehditten soruşturma

Aydın'ın Didim ilçesinde, iddiaya göre Didim Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Deniz Atabay'ın 14 Haziran'da kendisine beyzbol sopalı saldırı gerçekleşmesinin ardından olay yerine gelen sivil komisere hakaret, tehdit ve fiziki eylemde bulunmasından dolayı hakkında soruşturma açıldı.

9.07.2021Gündem
Didimde denizde boğulan kadının kimliği belli oldu

Didim'de denizde boğulan kadının kimliği belli oldu

Aydın'ın Didim ilçesinde, denize giren ve cansız bedeni bulunan kadının kimliği belli oldu. Kızı tarafından tespit edilen kadının Şehnaz Toksöz (77) olduğu öğrenildi.

9.07.2021Gündem
Didimde denizde kadın cesedi bulundu

Didim'de denizde kadın cesedi bulundu

Aydın'da denizde kadın cesedi bulundu, polis kimliğini araştırıyor.

7.07.2021Gündem
16 ildeki 144 arsayı satışa çıkarıyor

16 ildeki 144 arsayı satışa çıkarıyor

Arsa müzayedesi 8 Temmuz'da Ankara ve İzmir'de yapılacak ve elde edilecek gelirin tamamı kentsel dönüşüme kaynak oluşturacak.

6.07.2021Ekonomi
Oltan Sungurlu: ‘Marko Paşa’ oldum

Oltan Sungurlu: ‘Marko Paşa’ oldum

Oltan Sungurlu, Anavatan Partisi’nin kurucularından... Dört dönem milletvekilliği yaptı. Beş kez Adalet Bakanı, bir kez de Milli Savunma Bakanı oldu. Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın en yakınındaki isimlerden 85 yaşındaki Sungurlu ile Didim’deki yazlığında sohbet ettik. Geniş bir sosyal çevresinin olduğunu anlattı: “Gelenim gidenim çok. Hiç yalnız kalmadım. Ben insanları sevdiğim için insanlar da bana geliyorlar, sevinçlerini de kederlerini de anlatıyorlar. Marko Paşa gibi oldum.”

5.07.2021Gündem
Didim merkezine inen yaban domuzlarını elleriyle beslediler

Didim merkezine inen yaban domuzlarını elleriyle beslediler

Aydın'ın Didim ilçesinde, yaban domuzu sürüleri ormanlık alandan merkeze inerek yiyecek arıyor. Akbük Mahallesi'nde görülen domuzlar ve yavruları vatandaşlar tarafından beslendi.

4.07.2021Haber
Aydın lise taban puanları 2021 Aydın Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

Aydın lise taban puanları 2021! Aydın Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler, Aydın lise taban puanları ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Aydın lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri, lise eğitimine devam etmek isteyen adayların, tercih döneminde yardımcısı olacak. Peki Aydın'da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanları ve yüzdelik dilimleri nedir? İşte 2021 yılına ait Aydın Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

30.06.2021Eğitim
Aydında özel harekat destekli operasyon 4 TKİP üyesi gözaltına alındı

Aydın'da özel harekat destekli operasyon! 4 TKİP üyesi gözaltına alındı

Aydın'ın Didim ilçesinde, terör örgütüne yönelik özel harekat destekli düzenlenen operasyonda bir villada saklandığı tespit edilen Türkiye Komünist İşçi Partisi’nin (TKİP) aralarında üst düzey sorumlularının da olduğu 4 kişi yakalandı.

26.06.2021Gündem
Fiyatları dudak uçuklatıyor... 3 aya 300 bin TL ödüyorlar

Fiyatları dudak uçuklatıyor... 3 aya 300 bin TL ödüyorlar

Geçtiğimiz yaz koronavirüs pandemisi sebebiyle hayatımıza giren izole tatil anlayışı devam ediyor. Aylık 40 bin TL'den başlayan villaların fiyatları manzarasına, kiralandığı aya, büyüklüğüne ve bakımlı olup olmamasına göre değişiklik gösteriyor. Villaların 3-4 aylık kiraları 300 bin TL'ye kadar çıkabiliyor.

25.06.2021Ekonomi
72 yaşındaki Demir Adamın biyolojik yaşı 33 çıktı

72 yaşındaki 'Demir Adam'ın biyolojik yaşı 33 çıktı

Antalya'da 'Demir Adam' olarak tanınan, iş insanı ve milli sporcu Ali Bıdı'nın (72) kondisyon testinde biyolojik yaşı, 33 olarak belirlendi. Bıdı, bu sonucu düzenli spora ve sağlıklı beslenmeye bağladı.

22.06.2021Haber
Datça açıklarında 5.3 büyüklüğünde deprem

Datça açıklarında 5.3 büyüklüğünde deprem

Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında, Richter ölçeğine göre 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Bodrum, Kuşadası, Datça, Marmaris, Didim ve Aydın gibi çevre illerden hissedildi.

21.06.2021Haber
Son dakika haberi: Datça açıklarında korkutan deprem Çok sayıda ilde hissedildi

Son dakika haberi: Datça açıklarında korkutan deprem! Çok sayıda ilde hissedildi

Son dakika haberi... Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında, Richter ölçeğine göre 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Bodrum, Kuşadası, Datça, Marmaris, Didim ve Aydın gibi çevre illerden hissedildi.

21.06.2021Gündem
Son dakika depremler: Bodrum ve Marmarisde deprem mi oldu, nerede deprem oldu  22 Haziran Kandilli son depremler listesi

Son dakika depremler: Bodrum ve Marmaris'de deprem mi oldu, nerede deprem oldu? 22 Haziran Kandilli son depremler listesi

Son dakika Bodrum depremi ile Kandilli depremler listesi güncellendi. AFAD verilerine göre 5.3 Ege Denizi, Datça Muğla'da deprem meydana geldi. Depremin derinliği 11.40 olarak açıklandı. Kandilli Rasathanesi'nin son depremler listesine göre ise depremin büyüklüğü 5,5 olarak kaydedildi. Bodrum'da yaşanan deprem Kuşadası, Datça, Marmaris, Didim, Aydın, Milas gibi çok sayıda ilçede hissedildi. Son dakika Bodrum depreminin ardından vatandaşlar Bodrum ve Marmaris'de deprem mi oldu, nerede deprem oldu? sorularına yanıt aramaya başladı. İşte, 22 Haziran son depremler listesi...

21.06.2021Gündem
Motosikletle özgürlüğe doğru

Motosikletle özgürlüğe doğru

Bir motorcu için hafta sonu demek, yol yapmak, dostlarla birlikte virajların tadına varmak, yaşam enerjisi alıp yorgunluğu bir nebze de olsa atmak demek. Kısıtlama bittikten sonra İzmir ve çevresinde motoruna atlayıp özgürlüğe doğru uzanmak isteyenler için Karagöl’den Urla’ya farklı özellikleriyle öne çıkan parkurları yazdık.

20.06.2021Seyahat
Son dakika: Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabaya saldırıda yeni gelişme Görüntüler ortaya çıktı

Son dakika: Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'a saldırıda yeni gelişme! Görüntüler ortaya çıktı

Aydın'ın Didim ilçesinde Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve avukatı Nizamettin Bulut'a saldıran 3 şüpheli tutuklanırken saldırı sonrası görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde Belediye Başkanı Atabay’ın, olayın ardından sinirli şekilde çevresindekilere bağırdığı, “Bu memlekette devlet var ya. Yok öyle, ben burada misafirim varken bana saldıracaklar. Bu devlet buraya gelecek" dediği duyuldu.

19.06.2021Gündem
Didim Belediye Başkanına saldırı

Didim Belediye Başkanı'na saldırı

Saldırı anının görüntüleri ortaya çıktı

19.06.2021Haber
Didimde 84 kaçak göçmen kurtarıldı

Didim'de 84 kaçak göçmen kurtarıldı

Aydın'ın Didim ilçesinde, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına bırakılan 84 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekibi tarafından kurtarıldı.

17.06.2021Gündem
Aydında feci kaza Aracın çarptığı yaya hayatını kaybetti

Aydın'da feci kaza! Aracın çarptığı yaya hayatını kaybetti

AYDIN'ın Söke İlçesinde, karşıdan karşıya geçmeye çalışan yaya Aydın Gövenez'e (43) hafif ticari araç çarptı. Kazada Gövenez kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

17.06.2021Haber
Başkana beyzbol sopalı saldırı

Başkana beyzbol sopalı saldırı

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, bir restoranda avukatıyla otururken kimliği belirsiz 4 kişinin beyzbol sopalı saldırısına uğradı. Atabay ve avukatı hastanede tedavi edilirken, polis olaya karışan 6 kişiyi gözaltına aldı.

16.06.2021Gündem
Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabaya beyzbol sopalı saldırı

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'a beyzbol sopalı saldırı

Aydın'ın Didim İlçe Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, bir restoranda avukatı ile birlikte kimliği belirsiz 4 işinin beyzbol sopalı saldırısına uğradı. Yaralanan Atabay ve avukatı hastanede tedaviye alınırken, polis kaçan şüphelilerden birini yakaladı.

15.06.2021Gündem
Hem deniz, hem kamp mümkün 10 şehirden 20 uygun fiyatlı öneri...

Hem deniz, hem kamp mümkün! 10 şehirden 20 uygun fiyatlı öneri...

Yaz geldi ve artık tatil planları da yapılmaya başlandı. Yalnız bu yıl yükselen otel fiyatları, vatandaşları ekonomik tatillere yöneltmiş durumda… Özellikle kamp, karavan ve bungalov tarzı alanların daha fazla tercih edilmesi bekleniyor. Biz de uzmanlara hem denize yakın hem de ucuz olan kamp, karavan ve bungalov rotalarını sorduk. Ortaya 10 şehirden 20 öneri çıktı…

13.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Bulgaristan’da iktidar soygunu

Bulgaristan’da generaller, atanmış başbakan ve bakanlar artık olabileceklerin farkına varabildiler gibi. Bilen zaten bilir, sokak gevezeliği, tutukla-salıver, ceza kes, tekmele, kakala, vur şeklindeki gelişmelerden sonra bir de ‘volkan patlaması’ var. Korkunç bir şey; hele iktidarda olanlar için. Biz Bulgaristan’da şimdi sanki fasıl arasındayız.

30.07.2021

Bu Masal’ı duyanın umudu tazeleniyor

YILLARIN dostu ve çalışma arkadaşım gazeteci Ergül Satıç, bir fotoğrafla şu yazıyı paylaştı sosyal medyada: “Bu dünya güzeli sarı bebek var ya... Adı Masal Ela... Mesai arkadaşım, büyük oğlum, Mete Tamer Omur’un kızı. Bütün bayram boyunca sokak hayvanları için evinin önünde gazoz sattı. Güzel insanlar işte böyle yetişiyor, Coco Dedesi de (Bir süre önce yitirdiğimiz arkadaşımız Nejat Bekmen) görse büyük gurur duyardı. Bravo Masal Ela, vicdanın seni hiç terk etmesin güzel kızım.”

26.07.2021

Artık kel hakları istiyoruz bütün filmlerde ya tetikçiyiz ya kötü adam

Elektronik müziğin Türkiye’deki öncülerinden. Tarzı, dansı, stiliyle hep farklı oldu, kendi sularında boy verdi Bedük. Sadece Türkiye’de değil, yabancı listelerde de başarılara imza attı. Şimdi ailesiyle birlikte Londra’da yaşıyor. İsminin çok geçtiği Eurovision için “Birinciliği tekrar Türkiye’ye getirmek güzel olur” diyor.

19.07.2021

Dolup, taşıyor ama...

GEÇEN hafta turizmde sevinç çığlıkları, Çeşme’nin dolup taştığı haberleri vardı. Ege ekonomisinin çarklarında özellikle istihdamda önemli bir yeri olan turizmdeki gelişmelere sevinmemek mümkün değil. Ama ben kendi payıma İstanbul’dan İzmir’e, Çeşme’den Didim’e son bir haftadaki hızlı turumda sevinçten çok endişeye kapıldım.

12.07.2021

Akdeniz dünyasının en sempatik antik kenti: Priene

Ege zenginliğinin ortasındaki şehirler saymakla bitmiyor. Ancak bunların içerisinde en önemlisi, göz alıcısı ve gençlerin eski çağ eğitimi için gerekli olan Priene’dir.

11.07.2021

Turizmcinin umudu yerli turistte

Türkiye’nin yurtdışındaki ana pazarları Almanya, İngiltere ve Rusya’dan kısıtlamaların kalkması ve uçuş izni verilmesi konusunda müjdeli haber bekleyen turizmci sezonu iç pazarla açtı. Sıkıntılı her süreçte olduğu gibi turizmcinin can simidi yerli turistin, hareketliliği geçen yıla oranla 2 katına çıkarması bekleniyor. Peki, bu durum fiyatlara yansıyacak mı? Yerli turist hem ucuz hem güvenilir tatil yapabilecek mi? Sordum...

8.06.2021