EKSTRA
MENÜ

Plan

Plan haberleri sayfasında güncel ve son dakika Plan hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 41.714 Plan haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Plan Haberleri

NATO’dan Rusya’ya karşı yeni plan

NATO’dan Rusya’ya karşı yeni plan

Rusya’ya karşı yeni savunma planlarını ele alan NATO, yalnızca olası konvansiyonel saldırılara değil, siber korsanlık gibi tehditlere karşı da hazırlık yapacak.

22.10.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Adadaki barış TSKnın orada olmasına bağlıdır

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Ada'daki barış TSK'nın orada olmasına bağlıdır"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs'ta huzur ve barış olduğunu belirterek, "Bu barış, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin orada olmasına bağlıdır. Eğer TSK bir caydırıcı güç olarak Kıbrıs’ın kuzeyinde olmasaydı, Kıbrıs’ta çok çatışma olacaktı ve bu ekonomik gelişmeler olamayacaktı." dedi.

21.10.2021Dünya
İngilterede alarm çanları 17 Temmuzdan bu yana en yüksek seviyede... B planı devreye girecek mi

İngiltere'de alarm çanları! 17 Temmuz'dan bu yana en yüksek seviyede... B planı devreye girecek mi?

İngiltere'de son 24 saatte 52 bin 9 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının tespit edilmesiyle 17 Temmuz'dan bu yana en yüksek vaka sayısına ulaşıldı. İngiltere'de kış boyunca Kovid-19'la mücadele planı kapsamında hazırlanan stratejiye göre, halihazırda yürürlükte olan "A planı"na devam ediliyor. Artan vakalarla birlikte "B planı'nın devreye alınıp alınmayacağı ise merak konusu...

21.10.2021Dünya
Saraya gelin getirmek için şeytani bir plan yapmışlar: Grace Kelly belki de bir masal prensesi değildi

Saraya gelin getirmek için "şeytani" bir plan yapmışlar: Grace Kelly belki de bir masal prensesi değildi

Her adımları merak uyandıran kraliyet ailesi üyelerinin evlilikleri size de masal gibi mi geliyor? Yakışıklı prens ile güzel kız birbirlerine aşık oluyorlar. Dillere destan bir düğünde evleniyorlar ve "ölüm onları ayırıncaya kadar" mutlu bir şekilde yaşıyorlar. Elbette bunun geçerli olduğu durumlar var ama hepsi değil!

21.10.2021Magazin
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan 10 büyükelçi mesajı: Bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçi mesajı: Bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Angola, Togo ve Nijerya ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerle sohbet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 büyükelçinin Osman Kavala çağrısına ilişkin "Söyledim Dışişleri Bakanımıza, bizim bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz. Türkiye’ye böyle bir ders vermek haddinize mi sizin? Kimsiniz siz?" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile yaşanan F-35 krizi, Kılıçdaroğlu'nun 'siyasi cinayetler işlenebilir' sözleri ve erken seçim tartışmalarına ilişkin de soruları yanıtladı. Hayatını kaybeden SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar'ın uzun süredir rahatsızlığı olduğunu hatırlatan Erdoğan "Afrika’ya hareket etmemden bir gün önce hastaneye varıp kendisiyle helalleştim. Helalleştikten sonra da yola çıktık. Mekanı cennet olsun" dedi.

21.10.2021Gündem
‘Enflasyonu tek hanelere indirmeye kararlıyız’

‘Enflasyonu tek hanelere indirmeye kararlıyız’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 2022 bütçe teklifini sunuşunda, bütçe giderlerinin 1 trilyon 751 milyar lira, bütçe gelirlerinin 1 trilyon 473 milyar lira ve bütçe açığının da 278.4 milyar lira olarak öngörüldüğünü söyledi.

21.10.2021Gündem
İşte ormanları koruma planı

İşte ormanları koruma planı

Ormana atılan çöpler de yangın nedeni olduğu için riskli dönemlerde, ormanlara giriş ve ateş yakmak valiliklerce yasaklanabilir. Ormanlar içindeki yangın havuzu sayısı 4 bin 156’ya yükseltildi. Yangın sırasında yaban hayatı için veterinerler de hazır bulunacak.

21.10.2021Gündem
Kuruluş Osman 67. son bölüme Osman Beyin planı damga vurdu... İşte Kuruluş Osman son bölüm ve yeni bölüm fragmanı

Kuruluş Osman 67. son bölüme Osman Bey'in planı damga vurdu... İşte Kuruluş Osman son bölüm ve yeni bölüm fragmanı

Kuruluş Osman 67. son bölüm izleme ekranı erişime açıldı. Çarşamba akşamları sevenleri ile buluşan Kuruluş Osman'ın 20 Ekim tarihli son bölümünde Osman Bey, Turgut Alp'i kurtarmak için Tekfurlara meydan okurken, Bala Hatun ve Malhun Hatun arasındaki sulh dikkat çekti. Osman Bey'in Tekfur Kosses'i zekice planı ile köşeye sıkıştırması ise Kuruluş Osman 67. bölüme damga vurdu. Tüm bunların ardından dizinin yeni bölüm fragmanı ekranlara geldi. İşte, Kuruluş Osman 67. bölüm full HD izleme ekranı ve yeni bölüm fragmanı.

20.10.2021Televizyon
Türkiye Uzay Ajansının 5 yıllık stratejik planı yayımlandı

Türkiye Uzay Ajansı'nın 5 yıllık stratejik planı yayımlandı

Türkiye Uzay Ajansının (TUA) 2022-2026 dönemine ilişkin temel ilke ve politikaları, orta ve uzun vadeli amaçları, performans ölçütleri, bunlara ulaşmak için izlenecek stratejiler ile kaynak dağılımlarını içeren Stratejik Plan'ı yayımlandı.

20.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan enflasyon mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan enflasyon mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Küresel eğilime rağmen, para ve maliye politikalarımızı arz yönlü yapısal politikalarımızla ve verimlilik artışı kanalıyla destekleyerek, enflasyonu tekrar tek hanelere indirmeye kararlıyız" dedi.

20.10.2021Ekonomi
Ünlü seyyahların yolculuğu müzikalle anlatılacak

Ünlü seyyahların yolculuğu müzikalle anlatılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda müzikseverler; 21 Ekim’de Marco Polo’nun, 26 Ekim’de ise İbn-i Batuta’nın izinde müzik yolculuğuna çıkacak.

20.10.2021Keyif
Tekirdağda vahşet İhanetle suçladı, benzin dökerek yaktı: Senin ateşinde biraz ısınayım

Tekirdağ'da vahşet! İhanetle suçladı, benzin dökerek yaktı: Senin ateşinde biraz ısınayım

Tekirdağ'da, ihanetle suçladığı eşi Ayşe Aydın'ı (29) ormanlık alanda üzerine benzin döküp yakarak ağır yaralayan Ekrem Aydın (29) hakkında müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ekrem Aydın'ın eşinin alevler içinde yandığı sırada "Hava da soğuk, senin ateşinde biraz ısınayım" dediği ortaya çıktı.

20.10.2021Gündem
Kadir İnanırdan mesaj var

Kadir İnanır'dan mesaj var!

Sinema sektörünü Bingöl’de bir araya getiren Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali, dün yapılan törenle açıldı. Sinemaya emek verenlerin ödüllendirildiği geceye Kadir İnanır videomesajıyla katıldı.

20.10.2021Keyif
Bütçe maratonu başlıyor

Bütçe maratonu başlıyor

2022 yılı bütçe teklifi bugün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na sunulacak. Meclis’e sunulacak bütçe teklifinin detaylarında bu yıl elde edilen vergiler ve gelecek yılın beklentileri yer alıyor. Teklife göre bu yıl vergi gelirlerinin geçen yıla göre yüzde 19.4 oranında artışla 1 trilyon 430 milyar lira olması bekleniyor. En yüksek artışın ise Gelir Vergisi’nde olması öngörülüyor.

20.10.2021Ekonomi
Evlilik Hakkında Her Şey 6. yeni bölüm fragmanı yayınlandı Evlilik Hakkında Her Şey son bölüme Azranın planı damga vurdu

Evlilik Hakkında Her Şey 6. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Evlilik Hakkında Her Şey son bölüme Azra'nın planı damga vurdu!

Evlilik Hakkında Her Şey 6. yeni bölüm fragmanı son bölümün ardından yayınlandı. Başrollerinde Gökçe Bahadır, Sarp Akkaya, Yiğit Kirazcı gibi oyuncuların yer aldığı salı akşamları izleyici karşısına çıkan Evlilik Hakkında Her Şey'in 19 Ekim tarihli son bölümünde Sergen'in ismini eşini aldatanlar listesinde gören Azra'nın kurduğu plan damga vurdu. Sevgilisi ile otelde buluşmaya gelen Sergen'in Azra'yı karşısında görmesi Evlilik Hakkında Her Şey 6. bölüme damga vurdu. Tüm bunların ardından dizinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı. İşte, Evlilik Hakkında Her Şey 6. bölüm fragmanı ve son bölümde yaşananlar.

19.10.2021Televizyon
Marmara’ya özel koruma kalkanı

Marmara’ya özel koruma kalkanı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, müsilajla boğulan Marmara Denizi için kritik bir adım attı. Hürriyet’in edindiği bilgiye göre Bakanlık, Marmara Denizi’nin, Haliç, Boğazlar, Adalar dahil olmak üzere Özel Çevre Koruma Bölgesi (ÖÇKB) ilan edilmesi için Cumhurbaşkanı’na sunmak üzere teklif hazırladı.

19.10.2021Gündem
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, Bingölde düzenlenen temel atma törenine katıldı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, Bingöl'de düzenlenen temel atma törenine katıldı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, dünyada aşı temininde sorun yaşamayan, vatandaşına fazlasıyla bu imkânı sunan nadir ülkelerden bir tanesinin Türkiye olduğunu söyledi. Yılmaz, gençlere aşı olmaları konusunda çağrısında bulunarak, "Lütfen aşı olsunlar. Bu normal bir hastalık değil, bulaşıcı bir hastalık dolayısıyla aşı olduğumuz zaman sadece kendi hakkımızı, hukukumuzu, sağlığımızı korumuş olmuyoruz” dedi.

18.10.2021Haber
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmaz: Aşı temininde sorun yaşamayan nadir ülkelerden biriyiz

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmaz: 'Aşı temininde sorun yaşamayan nadir ülkelerden biriyiz'

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, dünyada aşı temininde sorun yaşamayan, vatandaşına fazlasıyla bu imkânı sunan nadir ülkelerden bir tanesinin Türkiye olduğunu söyledi. Yılmaz, gençlere aşı olmaları konusunda çağrısında bulunarak, "Lütfen aşı olsunlar. Bu normal bir hastalık değil, bulaşıcı bir hastalık dolayısıyla aşı olduğumuz zaman sadece kendi hakkımızı, hukukumuzu, sağlığımızı korumuş olmuyoruz” dedi.

18.10.2021Gündem
Fil Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Faziletleri (Diyanet Meali)

Fil Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Faziletleri (Diyanet Meali)

Fil Suresi, namazda okunabilecek sureler arasında önemli bir yer tutmaktadır. Toplam 5 ayetten oluşan Fil suresi, fillere sahip olan ordusuyla Kabe'yi yıkmak isteyen Ebrehe ile ordusunun nasıl helak edildiğini anlatır. Halk arasında Elemtera suresi olarak bilinir. Sureyi ezberlemek isteyenler için Fil Suresi okunuşu sayfamızda Fil suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu ile birlikte Türkçe diyanet meali yer almaktadır.

18.10.2021Namaz Sureleri
Yargıda katil belli oldu. Enginin katil çıkması sosyal medyayı salladı

"Yargı'da katil belli oldu. Engin'in katil çıkması sosyal medyayı salladı! "

Kanal D’nin, Pazar akşamlarına damga vuran Ay Yapım imzalı dizisi Yargı’nın dün akşam ekrana gelen yeni bölümünün final sahnesinde katilin ortaya çıkması büyük ses getirdi. Katilin kim olduğuna dair yürütülen tahminlerin her geçen gün arttığı dizide Engin’in, İnci’yi öldüren kişi olduğunun öğrenilmesi izleyicileri ekran başına kilitledi.

18.10.2021Magazin
Yargıda katil belli oldu. Enginin katil çıkması sosyal medyayı salladı

"Yargı'da katil belli oldu. Engin'in katil çıkması sosyal medyayı salladı! "

Kanal D’nin, Pazar akşamlarına damga vuran Ay Yapım imzalı dizisi Yargı’nın dün akşam ekrana gelen yeni bölümünün final sahnesinde katilin ortaya çıkması büyük ses getirdi. Katilin kim olduğuna dair yürütülen tahminlerin her geçen gün arttığı dizide Engin’in, İnci’yi öldüren kişi olduğunun öğrenilmesi izleyicileri ekran başına kilitledi.

18.10.2021Televizyon
Haftalık Burç Yorumları: 18-24 Ekim Haftalık Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Haftalık Burç Yorumları: 18-24 Ekim Haftalık Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

18-24 Ekim haftalık burç yorumları açıklandı! Uzman Astrolog Aygül Aydın haftalık burç yorumlarını anlattı. 18-24 Ekim haftası burçları aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında neler bekliyor hepsi burada! 18-24 Ekim haftası Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarının detaylı yorumları... İşte 18-24 Ekim haftası burç yorumlarınız.

18.10.2021Astro Gündem
TBMMde bütçe mesaisi başlıyor

TBMM'de bütçe mesaisi başlıyor

Meclis'i bu hafta yoğun bir mesai bekliyor. Mehmetçiğin, Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresinin uzatılmasına ilişkin tezkere ile kooperatiflere yeni düzenlemeler getiren kanun teklifi, Meclis gündemine gelecek. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi'nin sunumunu yapacak.

17.10.2021Haber
TBMMde yoğun mesai... Gündemde tezkere ve bütçe kanunu var

TBMM'de yoğun mesai... Gündemde tezkere ve bütçe kanunu var

Meclis'i bu hafta yoğun bir mesai bekliyor. Mehmetçiğin, Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresinin uzatılmasına ilişkin tezkere ile kooperatiflere yeni düzenlemeler getiren kanun teklifi, Meclis gündemine gelecek. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi'nin sunumunu yapacak.

17.10.2021Gündem
2022 yılı bütçe maratonu başlıyor

2022 yılı 'bütçe maratonu' başlıyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'nin sunumunu, 20 Ekim Çarşamba günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yapacak.

17.10.2021Ekonomi
Deprem konutlarında sona gelindi

Deprem konutlarında sona gelindi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir’de depremzedeler için yapılan konutların inşaatlarını inceledi. “Depremin 1’inci yıl dönümünde inşaatlar bitme aşamasına geldi” diyen Bakan Kurum, “Hem rezerv alanda hem de yerinde 5 bin 61 konut inşası gerçekleştiriyoruz. Bayraklı’da 7 bölgede 1701 bağımsız bölümün inşası devam ediyor. Kasım ayı içinde 749 bağımsız bölümü bitirip hak sahibi vatandaşlarımıza teslim ediyor olacağız. Bayraklı’daki kalan konutlarımızı, 1700 konutu, yıl sonuna kadar tamamlayacağız. Rezerv alanda başladığımız yaklaşık 3 bin 649 bağımsız bölümlerin de 397’sini yıl sonuna kadar, kalanlarını da 2022 yılının ilk çeyreğinde tamamlamayı planlıyoruz. Etap etap konutlarımızı teslim edeceğiz” şeklinde konuştu.

17.10.2021Ekonomi
Soğuk kıştan önce son çıkış...

Soğuk kıştan önce son çıkış...

Bugünlerde doğa tüm renklerini sergiliyor, kartpostalı andıran görüntüler veriyor… Bir yandan kara kış kapımızda. Güzün son günlerini değerlendirmek için önümüzde üç buçuk günlük bir tatil fırsatı var. Tarih yaklaşırken plan yapmanız kolay olsun diye jürimize 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda “Nereye gitmeli, ne yapmalı” diye sorduk ve 10 adresi sıraladık.

17.10.2021Seyahat
Basketbol camiası BİDEVin organizasyonunda buluştu

Basketbol camiası BİDEV'in organizasyonunda buluştu

Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfının (BİDEV) ilk toplantısı, Eskişehir'de gerçekleştirildi.

16.10.2021Basketbol
Avrupada görülmemiş skandal kadınları sokağa döktü

Avrupa'da görülmemiş skandal kadınları sokağa döktü!

Belçika'nın başkenti Brüksel'de kentin göbeğindeki iki kafede çok sayıda kadına içkilerine uyuşturucu katılarak tecavüz edildiği iddiası üzerine, savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

16.10.2021Dünya
2022 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu

2022 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

15.10.2021Ekonomi
Belçika taciz iddiasıyla çalkalanıyor Kadınlar sokağa döküldü

Belçika taciz iddiasıyla çalkalanıyor! Kadınlar sokağa döküldü

Belçika'nın başkenti Brüksel'de öğrencilerin yoğun olarak gittiği iki kafede, çok sayıda kadının içkilerine uyuşturucu katılarak tecavüz edildiği haberleri üzerine, savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

15.10.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentoptan siyasi cinayet iddialarıyla ilgili açıklama: Türkiyede böyle bir ortama müsaade edilmez

TBMM Başkanı Şentop'tan 'siyasi cinayet' iddialarıyla ilgili açıklama: Türkiye'de böyle bir ortama müsaade edilmez

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, siyasi cinayetler işlenebileceği iddialarıyla ilgili, "Doğru bilgi varsa, somut bilgi varsa bunun intikal ettirileceği yerler emniyet, güvenlik güçleri ve savcılıklardır. Onlar gerekeni yaparlar. Böyle bir ortam yok Türkiye'de ve böyle bir ortama müsaade edilmez." dedi.

15.10.2021Gündem
Bakan Kurum depremzedeler için yapılan konutları inceledi

Bakan Kurum depremzedeler için yapılan konutları inceledi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir’de 30 Ekim 2020’de yaşanan depremde evleri ağır hasar gören vatandaşlar için yapılan konutlara ilişkin, "Depremzedeler dışında ilave bir yoğunluğu getirmeyeceğiz. Biz bir dönüşüm yaparken istiyoruz ki komşularımız vatandaşlarımız bir arada olsun, dışardan biri gelmesin. Bu anlayışla projelerimiz yaptık." dedi.

15.10.2021Gündem
Bakan Kurum, yeşil devrimin yol haritasını açıkladı: İklim kanunu bu yıl tamamlanıyor

Bakan Kurum, yeşil devrimin yol haritasını açıkladı: İklim kanunu bu yıl tamamlanıyor

Paris İklim Anlaşması’nın imzalanmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeşil kalkınma hedefine ulaşmak için oluşturulan yol haritasını açıkladı. Bakan Kurum, Türkiye’nin Avrupa Birliği’nin uygulayacağı sınırda karbon vergisi yerine kendi emisyon ticaret sistemini kuracağını, yıl sonuna kadar da İklim Kanunu’nun da Meclis’ten geçeceğini belirtti.

15.10.2021Ekonomi
Bakan Kurum: Ocak ayında İklim Şurası’nı gerçekleştireceğiz

Bakan Kurum: Ocak ayında İklim Şurası’nı gerçekleştireceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye olarak yeşil dönüşüme maruz kalan değil etki eden, yöneten, liderlik eden bir ülke olmak istediklerini söyledi. Kurum, "Kamu ve özel sektörümüz, üniversitelerimiz, çevre kuruluşlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, gençlerimizden oluşan geniş bir istişare mekanizması kuracağız. Ocak ayında ilk defa tüm tarafların katılımıyla İklim Şurasını gerçekleştireceğiz. Buradan elde edeceğimiz çıktılar, ülkemizin de bu konuda yol haritası olacaktır" dedi.

14.10.2021Ekonomi
Kadıköydeki töre cinayetinde ifadeler ortaya çıktı Tüm detayları anlattı

Kadıköy'deki töre cinayetinde ifadeler ortaya çıktı! Tüm detayları anlattı

Kadıköy'de 20 yıl önce annesiyle aşk yaşadığını iddia ettiği Kamuran Tün'ü (42) sokak ortasında bıçaklayarak öldüren Murat T. (21) ile birlikte gözaltına alınan 4 şüphelinin mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı. Murat T., annesiyle maktulün 20 yıl önce ilişki yaşadığını öğrendiğini, Şırnak'tan İstanbul'a öldürmek amacıyla geldiğini, cinayeti işleyeceğini kimsenin bilmediğini iddia ettiği öğrenildi. Diğer şüpheliler de cinayetle bir ilgilerinin olmadığını iddia ederek suçlamayı reddetti.

14.10.2021Gündem
Son dakika: İçişleri Bakanı Soylu: Sosyal medyada manipule edenlerin yüzde 69u bot hesaplardır

Son dakika: İçişleri Bakanı Soylu: Sosyal medyada manipule edenlerin yüzde 69'u bot hesaplardır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Galata Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuştu. Soylu 'siyasi cinayetler' tartışmasına ilişkin, 'Bir siyasi cinayetler tartışması vardı. Buradan Türkiye'ye sesleniyorum. Sosyal medyada 'siyasi cinayetler' tartışmasını manipüle edenlerin yüzde 69'u bot hesaplardır. Dünyada bunu birkaç yabancı yapar bir de biz yaparız. Yine buradan söyleyeyim dünyadaki tüm ülkelerle yarışmaya hazırız' ifadelerini kullandı.

14.10.2021Gündem
Günlük Burç Yorumları: 14 Ekim Perşembe Koç, Boğa, İkizler ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 14 Ekim Perşembe Koç, Boğa, İkizler ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 14 Ekim'de aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, 14 Ekim günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 13 Ekim Perşembe günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. İşte 14 Ekim Perşembe günlük burç yorumlarınız...

14.10.2021Astro Gündem
Ölümüne takip Katiller Facebook ile geldi

Ölümüne takip! Katiller Facebook ile geldi

Murat Tumuçin (21), annesiyle aşk yaşayan Tün’ün izini Facebook’ta buldu, akrabalarıyla plan yaptı. Önce Züleyha ismiyle Tün’le sohbet etti, daha sonra buluşmaları için bir kadın ayarladı. Tumuçin, restoranda kadınla buluştuktan sonra takip ettiği Tün’ü Kadıköy’de sokak ortasında bıçaklayarak öldürdü. Tumuçin ve babası tutuklandı.

14.10.2021Gündem
Bina yıkımı kurala bağlandı

Bina yıkımı kurala bağlandı

Ağustos ayında yıkım müteahhitliği için yetki belgesi şartı getiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, dün yayımladığı “Bina Yıkım Yönetmeliği” ile de yıkımların nasıl yapılacağına ilişkin kuralları belirledi.

14.10.2021Ekonomi
Kadıköy’de 20 yıl sonra gelen töre cinayeti sonrası yaşananlar kamerada

Kadıköy’de 20 yıl sonra gelen töre cinayeti sonrası yaşananlar kamerada

Şırnak'ta dedesiyle yaşayan Murat T. isimli şahıs, 20 yıl önce ailenin korkusundan Irak'a kaçan annesiyle yasak aşk yaşayan Kamuran Tün'ü öldürmek için babası ve amcasıyla birlikte plan yaptı. Murat T., Kamuran Tün'ü sokak ortasında defalarca bıçaklayarak öldürdü. Şüphelinin itiraf ettiği töre cinayetine ilişkin gözaltına alınan 4 kişi adliyeye sevk edildi. Cinayetin hemen sonrasında yaşananlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

13.10.2021Haber
Kadıköyde korkunç töre cinayeti Babası ve amcasıyla plan yapmış: 20 yıl sonra...

Kadıköy'de korkunç töre cinayeti! Babası ve amcasıyla plan yapmış: 20 yıl sonra...

Şırnak'ta dedesiyle yaşayan Murat T. isimli şahıs, 20 yıl önce ailenin korkusundan Irak'a kaçan annesiyle yasak aşk yaşayan Kamuran Tün'ü öldürmek için babası ve amcasıyla birlikte plan yaptı. Murat T., Kamuran Tün'ü sokak ortasında defalarca bıçaklayarak öldürdü. Şüpheli Murat Timuçin ile babası Hacı Timuçin çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Cinayetin hemen sonrasında yaşananlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

13.10.2021Gündem
Kadıköyde yol ortasında bıçaklayıp  öldürdü; töre cinayeti dedi

Kadıköy'de yol ortasında bıçaklayıp öldürdü; 'töre cinayeti' dedi

Şırnak'ta dedesiyle yaşayan Murat T. isimli şahıs, 20 yıl önce ailenin korkusundan Irak'a kaçan annesiyle yasak aşk yaşayan Kamuran Tün'ü öldürmek için babası ve amcasıyla birlikte plan yaptı. Murat T., Kamuran Tün'ü sokak ortasında defalarca bıçaklayarak öldürdü. Şüphelinin itiraf ettiği töre cinayetine ilişkin gözaltına alınan 4 kişi adliyeye sevk edildi.

13.10.2021Haber

Yazar Sonuçları

Deniz Baykal haklı çıkmaya devam ediyor

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal 3 Mart 2007 tarihinde Yeşilköy Havalimanı’na gelmişti. Kendisini karşılayan sekiz milletvekili ve partinin İstanbul yöneticilerine kızarak “İstanbul’da nedir bu yavşak ilişkiler?” diye kızgınlığını ifade etmişti. Bundan bir süre önce ‘Ulus’taki arsa göz kamaştırıyor’ ve ‘Muameleci yeniden seçildi’ başlıklı yazılarımız Baykal’ı doğruluyordu.

21.10.2021

Tarih tekerrür ediyor - Denizlerde Misak-ı Milli ‘Mavi Vatan’ı ilan etme zamanı

Fransız Le Figaro gazetesinde 11 Ağustos 2020 günü yayınlanan: ‘Batılı Ülkeler Erdoğan Emperyalizmine Direnmeli’ başlıklı makalede Ayasofya’nın ibadete açılmasının, “Avrupa’ya hakaret ve tehdit” içeren bir provokasyon olduğu, Türkiye’nin, Yunan adalarının egemenliğine düzenli olarak saldırarak bin yıllık hayallerine yeniden başladığı ve Kıbrıs ile Yunanistan’daki toprak ihlallerini artırdığı yazıldı.

18.10.2021

Şişkinlikten kurtaracak 3 günlük çay detoksu

Vücutta rahatsızlık yaratan şişkinlikten kurtulmak mümkün. Bunun için uzman diyetisyen tarafından hazırlanmış 3 günlük çay detoksunu deneyebilirsiniz. Bu süreçte normal yemek düzeninizi sürdürebilirsiniz.

17.10.2021

İyi yasa teşekkür alır

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bir ilk yaşandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın hazırladığı Vergi Reform Paketi, bütüncül yapısı ve içeriği açısından muhalefet tarafından desteklendi ve takdir edildi. Durumu gören Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, “En çok teşekkürü alan teklif oldu” diyerek saptamada bulundu.

17.10.2021

Sizce bu 85 metrelik megayatı satın alabilecek kaç kişi vardır?

Türkiye’de değil, dünyada kaç kişi vardır diye soruyorum.

16.10.2021

Kütahya - Denemeniz gereken iki tat

“Hayatta karnımı kandırmam, her gün ne yiyeyim diye plan yaparım” diyen insanların memleketi Kütahya’dan iki tarif paylaşıyorum. İnce bulgur ve tarhanayla hazırlanan sıkıcık çorbası ve kuru köfte... Bu köftenin alameti farikasıysa kurutulmuş yufka...

16.10.2021

Kaç yıl ömrünüz kaldığını öğrenmek ister miydiniz

‘Ecelin ne zaman kapıyı çalacağı belli olmaz’ denir ama bir hesap makinası olsa ve yaş, kilo, hastalıklar, beslenme şekilleri dahil tüm bilgilerinizi girseniz, sonrasında da ne zaman öleceğinizi öğrenme şansınız olsa yapar mıydınız? İşin ilginci böyle bir ‘ölüm hesaplayıcısı’ var. Sigortacılar için tasarlanan bir aplikasyon ne kadar yaşayacağınızı, kalan yaşamınızı da ne kadar sağlıklı geçireceğinizi söylüyor. Korkmadım! Hesapladım. Benden kolay kurtuluş yok! 83 buçuk yaşıma kadar buralardayım. Peki ama insan ölüm zamanını niye bilmek ister? Ecel gününü bilmek bugünü değiştirir mi? Sordum...

14.10.2021