GeriGündem Korkunç plan
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Korkunç plan

Korkunç plan

Kelebekler Vadisi’nde 19 Haziran 2018’de fotoğraf çektirirken kayalıklardan düşen 7 aylık hamile Semra Aysal ve bebeği öldü. Tutuklanan koca Hakan Aysal’a açılan davada eşini önce sigortalattığı, parayı almak için tatile götürüp ittiği iddia edildi.

İzmir’den Fethiye’ye 2.5 yıl önce tatile giden 7 aylık hamile Semra Aysal (32), Kelebekler Vadisi’nin üst kısmındaki kayalıklardan düşerek, bebeğiyle hayatını kaybetmişti. Açılan soruşturmada 21 Kasım 2020’de Semra Aysal’ın eşi Hakan Aysal (40) tutuklandı. Hakan Aysal hakkında ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan hazırlanan iddianame, Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

HER ŞEYİ PLANLAMIŞ

Sanığın, eşini planlayarak öldürdüğü belirtilen iddianamede, “Sanığın planı doğrultusunda öncelikle tek lehdarı kendisi olacak şekilde eşi adına 400 bin lira teminat bedelli ferdi kaza sigortası yaptırdığı, sonrasında tatil bahanesiyle geldikleri Fethiye’de 7 aylık hamile eşini Kelebekler Vadisi yamacına götürdüğü, orada 3 saat kadar oturdukları, sanığın bu arada ortalığın tenha olduğu bir anı beklediği, bu anı yakaladığı anda da eşini uçurumdan aşağıya iteklemek suretiyle kasten öldürdüğü anlaşılmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Hakan Aysal’ın olayın ardından kısa bir süre içerisinde 400 bin lirayı almak için sigorta şirketine gittiği aktarılan iddianamede, soruşturma nedeniyle sanığın başvurusunun kabul edilmediği kaydedildi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False