EKSTRA
MENÜ

Nedir

Nedir haberleri sayfasında güncel ve son dakika Nedir hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 88.004 Nedir haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Nedir Haberleri

Yerleşme kanaması nasıl, ne zaman olur

Yerleşme kanaması nasıl, ne zaman olur?

Halk arasında üstüne görme olarak bilinen yerleşme kanaması neden olur, ne zaman olur gebelik beklentisi olan kadınlar tarafından araştırılıyor. Anne olmaya hazırlanan anneler tarafından endişeye neden olabilen yerleşme kanaması kimlerde görülür, ne kadar sürer? İşte merak edilen soruların yanıtları…

TÜBİTAK Star bursu nedir, kimlere başvuru yapabilir İşte TÜBİTAK Star bursu başvuru tarihleri ve şartları

TÜBİTAK Star bursu nedir, kimlere başvuru yapabilir? İşte TÜBİTAK Star bursu başvuru tarihleri ve şartları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası TÜBİTAK tarafından sağlanan Star bursuyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı, açıklamasında “''Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız da STAR bursu olan TÜBİTAK stajyer araştırma uygulamasını başlattı. STAR Burs programını, 1500 öğrenci için yeniden açıyoruz.'' ifadelerine yer verdi. Peki, TÜBİTAK Star bursu nedir, kimlere başvuru yapabilir? İşte TÜBİTAK Star bursu başvuru tarihleri ve şartları...

28.09.2021Gündem
Gözler bu haberde Çinde panik havası

Gözler bu haberde! Çin'de panik havası

Çin'in en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri olan Evergrande'nin içinde bulunduğu mali kriz yüzünden finansal piyasalarda panik havası hakim.

28.09.2021Ekonomi
Ünlü futbolcu menajeri Muzzi Özcan, Nusrette hesaba isyan etti ama...

Ünlü futbolcu menajeri Muzzi Özcan, Nusret'te hesaba isyan etti ama...

Ünlü futbolcu menajeri Muzzi Özcan Nusret'in Londra'da açılan yeni mekanına gitti. Fiyatların pahalılığına isyan eden menajeri Orkun Ün köşesine taşıdı.

28.09.2021Magazin
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: AK Parti bütün yaş gruplarında birinci partidir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: AK Parti bütün yaş gruplarında birinci partidir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Biz ne kadar rahatız değil mi? '2023'te Cumhurbaşkanımızı cumhurbaşkanı seçtireceğiz.' diyoruz. Bir de karşı tarafa bakıyoruz. Onlar kimi cumhurbaşkanı seçtirecek? Aday yok mu, yoksa çok mu?" dedi.

27.09.2021Gündem
Dilek Albayrak olayı nedir Valilikten Türkiyenin konuştuğu Dilek hakkında açıklama

Dilek Albayrak olayı nedir? Valilikten Türkiye'nin konuştuğu Dilek hakkında açıklama

Dilek Albayrak, katıldığı programdaki iddialarıyla Türkiye’nin konuştuğu isim haline geldi. Yıllarca ailesi ve köydeki vatandaşlar tarafından cinsel istismara maruz kaldığını iddia eden Dilek Albayrak’ın açıklamaları ardından Gaziantep Valiliği’nden açıklama geldi. Peki, Dilek Albayrak olayı nedir?

27.09.2021Gündem
Uluslararası Nasıl Yazılır TDK’ya Göre Uluslararası Kelimesinin Doğru Yazımı..

Uluslararası Nasıl Yazılır? TDK’ya Göre Uluslararası Kelimesinin Doğru Yazımı..

Dilimizde yer alan sözcükler bazen tek başına olabileceği gibi bazen de iki ayrı kelimenin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Ancak iki ayrı kelimenin bir araya gelmesiyle oluşan sözcüklerin bitişik mi yoksa ayrı mı yazıldığı sıkça araştırılan konular arasındadır. İki kelimeli sözcüklerden biri olan uluslararası sözcüğü nasıl yazılır? TDK'ya göre doğru yazımı nedir tüm detayları ile derledik.

27.09.2021Eğitim
Etiyopya nerede Etiyopyanın dini nedir İşte Etiyopyanın konumu ve tarihi ile ilgili bilgiler

Etiyopya nerede? Etiyopya'nın dini nedir? İşte Etiyopya'nın konumu ve tarihi ile ilgili bilgiler

Etiyopya veya Etyopya, resmî adıyla Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti, Afrika kıtasının ikinci en kalabalık ülkesidir. Etiyopya'da 80'in üzerinde etnik grup bulunmaktadır. Oromolar, Amharalar, Tigreler, Sidamolar, Şankellalar, Somalililer, Afarlar ve Gurageler Etiyopya topraklarında yaşayan belli başlı etnik topluluklardır. Peki, Etiyopya nerede? Etiyopya'nın dini nedir? İşte Etiyopya'nın konumu ve tarihi ile ilgili bilgiler

27.09.2021Gündem
Ankara Barosu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri hakkında hakaret davası açıldı

Ankara Barosu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri hakkında 'hakaret' davası açıldı

ANKARA Barosu Başkanı Erinç Sağkan ve Yönetim Kurulu üyeleri hakkında, kamu görevlisine dini inanç, düşünce ve kanaatlerini açıklaması nedeniyle görevinden dolayı 'hakaret' suçlamasıyla dava açıldı. Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ilk duruşması, 11 Kasım’da görülecek. Baro Başkanı ve yönetimi, 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

27.09.2021Gündem
Merkür retrosu nedir, ne zaman bitiyor Merkür metrosunun sona ereceği tarih

Merkür retrosu nedir, ne zaman bitiyor? Merkür metrosunun sona ereceği tarih

2021 yılının son Merkür retrosu 19 Eylül itibariyle başladı. İletişimde aksaklıklar, iletişim araçlarında arızaların meydana geldiği Merkür retrosunun etkileri burçlara göre farklılık gösteriyor. İletişim gezegeni Merkür’ün gerilemesiyle birlikte dengeleri değiştiren Merkür retrosunun ne zaman sona ereceği merak edilenler arasında. Peki, Merkür retrosu nedir, etkileri ne zamana kadar sürecek? İşte Merkür metrosunun sona ereceği tarih ve etkileri...

27.09.2021Gündem

Özgüven Nasıl Yazılır? Tdk'ya Göre Özgüven Kelimesinin Doğru Yazımı..

Dilimizde kullanılan bazı kelimelerin yazımı sırasında yanlışlıklar yapılmaktadır. Bu yanlışlıklar arasında kelimelerin bitişik veya ayrı yazılması gelmektedir. Bu tür yanlış yazılan kelimelerden birisi de özgüven kelimesidir. Özgüven kelimesinin doğru yazımını hemen herkes merak etmektedir. Özgüven nasıl yazılır? TDK’ya göre özgüven kelimesinin doğru yazımı nedir detayları ile derledik.

27.09.2021Sözlük
Yeşiller’e dolaylı destek

Yeşiller’e dolaylı destek

İklim korunmasına duyarsızlığı protesto etmek için dünyanın çeşitli kesimlerinde insanlar, özellikle de gençler cuma günü sokaklara döküldü. Yaklaşık 80 ülkede bin 400’ün üzerinde protesto gösterileri düzenlendi.

27.09.2021Avrupa
Bizim tiyatromuz en iyi ‘taklit’ tiyatrodur

Bizim tiyatromuz en iyi ‘taklit’ tiyatrodur

Ünlü ‘Şahları da Vururlar’ oyununu Ferhan Şensoy ve Halit Akçatepe’yle birlikte kotardıklarını belirten Ulvi Alacakaptan, tiyatroda yarım asrı geride bıraktı. Alacakaptan, “Bazıları bana kızabilir ama bence ne yazık ki kendine has bir Türk tiyatrosu yok. Bizim tiyatromuz Batı tipi kültür kurumları içinde en iyi ‘taklit’ tiyatrodur” diyor.

27.09.2021Kitap Sanat
Zeytinyağı Sabunu nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır Zeytinyağı Sabununun yapımı hakkında bilgi

Zeytinyağı Sabunu nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır? Zeytinyağı Sabununun yapımı hakkında bilgi

İnsanların doğal ürünlere karşı büyük bir ilgisi vardır. Özellikle yararlı olan doğal ürünler sıkça kullanılmaktadır. Zeytinyağı sabunu da bu ürünlerden birisidir. Zeytinyağı sabunu, kokusu ve çok sayıda faydası ile dikkat çekmektedir. Zeytinyağı sabunu nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır? Zeytinyağı sabununun yapımı hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Okyanus Sabunu ne işe yarar, neye iyi gelir ve nasıl kullanılır Okyanus Suyu Sabununun cilde ve saça faydaları

Okyanus Sabunu ne işe yarar, neye iyi gelir ve nasıl kullanılır? Okyanus Suyu Sabununun cilde ve saça faydaları

Okyanus suyu sabunu; kişisel bakım ve cilt temizliği adına kullanılan sabun çeşitleri içerisinde bulunmaktadır. Çok kuru ya da çok yağlı ciltli, akneli, sivilceli, siyah noktalı ciltlere sahip olan bireylerin, sıklıkla tercih etmiş oldukları doğal sabunlardan birisidir. Okyanus suyu sabunu; içermiş olduğu mineral, yağ, vitamin gibi bileşenlerden ötürü cilde güzel görünüm kazandırmakta ve cildi yumuşatarak pürüzsüz bir hale getirmektedir. Peki okyanus suyu sabunu ne işe yarar, neye iyi gelir ve nasıl kullanılır? Okyanus suyu sabununun cilde ve saça faydaları nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Lavanta Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır Lavanta Sabununun saça, cilde ve vücuda faydaları

Lavanta Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Lavanta Sabununun saça, cilde ve vücuda faydaları

Lavanta; rengi ile beraber yer aldığı ortama güzellik katmakla birlikte günümüzde cilt bakım ürünleri içerisinde de çok sık kullanılan ürünlerin içerisinde bulunmaktadır. İçerisinde yer alan antiseptik özelliği sayesinde cildin ölü deriden arınmasına destek olan lavanta; akne, sivilce gibi cilt sorunlarının da yok olmasına imkan tanımaktadır. Peki, lavanta sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Lavanta sabununun saça, cilde ve vücuda faydaları nedir? İşte merak edilen tüm detaylar.

Kastil Sabunu nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir Doğal Kastil Sabununun cilde ve vücuda faydaları

Kastil Sabunu nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Doğal Kastil Sabununun cilde ve vücuda faydaları

Son dönemlerin en ilgi çekici ve aynı zamanda sağlıklı ürünler içerisinde kastil sabunu geliyor. Aslında birçok fayda ile beraber özellikle cilt üzerinde önemli etkiler sunduğunu dile getirmek mümkün. Peki, kastil sabunu nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Doğal kastil sabununun cilde ve vücuda faydaları üzerine merak edilen bilgileri derledik.

Kaş Sabunu nedir, nasıl yapılır ve kullanılır Kaş Sabununun faydaları

Kaş Sabunu nedir, nasıl yapılır ve kullanılır? Kaş Sabununun faydaları

Doğal ve kalıcı bir cilde sahip olmak için çeşitli içeriklerde bulunan sabunlar sürekli kullanılmaktadır. Elbette ki cilt dış görüntüdeki en önemli kaplayıcı sayılmaktadır. Fakat yüzümüzde yer alan gözler, dudaklar, kirpikler ve kaşlar da en az cilt derisi kadar bakım istemektedir. İşte sabun çeşitleri burada da devreye girmektedir. Vücudumuzun her bölümü ayrı ayrı özel niteliklere sahiptir. Doğal olarak sabunlar da bu niteliklere göre ayrı şekilde üretilebilmektedir. Kaş sabunu da bu sabunlardan bir tanesidir. Kaş sabunu nedir, nasıl yapılır ve kullanılır, kaş sabununun faydaları nelerdir detayları ile derledik.

İnci Tozu Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır Doğal İnci Tozu Sabununun cilde faydaları

İnci Tozu Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Doğal İnci Tozu Sabununun cilde faydaları

Günümüz modern yaşam insanları oldukça yormakta ve yıpratmaktadır. Hızlı bir iş hayatı, yoğun ve stresli trafik, kapalı ve klimalı ortamlarda çalışmak zorunluluğu insanın doğal saatini ve haliyle doğal dengesini de sarsmaktadır. Bilinçlenen kişiler daha çok doğal ürünlere yönelmektedir. Gıdadan, temizlik ve kozmetik ürünlerine kadar kimyasal içermeyen, doğal ve katkısız ürünlere talep her geçen gün artmaktadır. Bilhassa kişisel bakım ürünlerinde doğal ve kimyasal içermeyenlere olan ilgi her geçen gün artmaktadır. İnci tozu sabunu da böyle bir üründür. İşte ilgiyle okuyacağınız inci tozu sabunu nedir, ne işe yarar, inci tozu sabununun faydaları ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

Egzama Sabunu olarak ne kullanılır ve nasıl kullanılır Egzamaya iyi gelen doğal sabunlar

Egzama Sabunu olarak ne kullanılır ve nasıl kullanılır? Egzamaya iyi gelen doğal sabunlar

Günümüzde birbirinden farklı cilt sorunları ortaya çıkabilir. Ciltte meydana gelen bu sorunların önlenmesi için de doğru ürün kullanımına ihtiyaç vardır. Özellikle egzama çoğu kişide görülebilir. Egzama sabunu olarak ne kullanılır ve nasıl kullanılır? Egzamaya iyi gelen doğal sabunlar nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Defne Sabunu Nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır Defne Sabununun saça ve cilde faydaları nelerdir

Defne Sabunu Nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Defne Sabununun saça ve cilde faydaları nelerdir

İnsanların sıklıkla kullandığı birçok sabun türü bulunmaktadır. Bu sabun türlerinin bazıları oldukça yararlı olması ile dikkat çekmektedir. Defne sabunu da yararlı olan sabunlardan birisi olarak bilinmektedir. Defne sabunu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Defne sabununun saça ve cilde faydaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Bıttım Sabunu nedir ve ne işe yarar Bıttım Sabunu nasıl yapılır ve kullanılır

Bıttım Sabunu nedir ve ne işe yarar? Bıttım Sabunu nasıl yapılır ve kullanılır

Çağımızda insanlar büyük kentlerde yaşamaktadırlar. Yaşam çok hızlı akmakta ve kişiler giderek doğallıktan ve doğadan uzaklaşmaktadırlar. Beslenmeden kullanılan her türlü eşyaya kadar suni, yapay ve kimyasallarla dolu maddeler modern insanın hayatında yer almaktadır. Fakat son yıllarda bilinçlenen tüketiciler doğal ve organik ürünlere yönelmektedirler. Bu sebeple daha önce hiç işitilmemiş yeni bitkiler ve bitkisel ürünlerle karşılaşılmaktadır. İşte ilgiyle okuyacağınız bıttım sabunu nedir, bıttım sabunu ne işe yarar, bıttım sabunu nasıl yapılır ve nasıl kullanılır gibi konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

Ardıç Sabunu nedir ve nasıl yapılır Ardıç Sabunu yapımı hakkında bilgi

Ardıç Sabunu nedir ve nasıl yapılır? Ardıç Sabunu yapımı hakkında bilgi

Bitkisel kaynaklı ve doğal içerikli ürünler, son yıllarda oldukça popülarite kazanmış durumdadır. Bu noktada besin kaynakları kadar temizlik ve bakım malzemelerin içeriğine de oldukça dikkat edildiği görülmektedir. Ardıç sabunu da bu noktada araştırılan ürünlerin başında yer almaktadır. Peki, ardıç sabunu nedir ve nasıl yapılır? Sizler için ardıç sabunuyla ilgili merak edilen tüm soruların yanıtlarını derledik.

Ardıç Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır Doğal Ardıç Sabununun faydaları nelerdir

Ardıç Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Doğal Ardıç Sabununun faydaları nelerdir

İnsanın doğal yaşamdan uzaklaşması ve suni malzemelerle çevrili bir ortamda yaşaması uzun vadede sağlığını olumsuz etkilemektedir. Birçok bilimsel araştırma doğal beslenmenin, yeterli ve kaliteli oksijen almanın sağlığı olumlu etkilendiğini ortaya koymaktadır. Beslenmeden kullanılan temizlik malzemelerine kadar hemen hemen her ürün kimyasal ve sağlığa zararlı maddeler içermektedir. Bilinçlenen kişiler yaşamlarında daha az kimyasallar kullanmaya özen göstermektedirler. Bu düşünceden hareket edenler özellikle kişisel bakım ürünlerinde doğal ürünlere yönelmektedir. Son zamanlarda sıklıkla işitilen ardıç sabunu da bu anlamda merak konusu olmaktadır. İşte ilgiyle okuyacağınız ardıç sabunu nedir, nasıl elde edilir, ardıç sabunu ne işe yarar, ardıç sabununun faydaları ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

Yusuf Engin kimdir, mesleği nedir İşte Danla Bilicin sevgilisi Yusuf Engin hakkında bilgiler

Yusuf Engin kimdir, mesleği nedir? İşte Danla Bilic'in sevgilisi Yusuf Engin hakkında bilgiler

Sosyal medya fenomeni Danla Bilic ile iş insanı Yusuf Engin, aşk iddiaları ardından ilk kez el ele görüntülendi. Medyada çıkan haberler ardından Yusuf Engin'in hayatıyla ilgili bilgiler merak konusu oldu. Peki, Yusuf Engin kimdir, mesleği nedir? İşte Danla Bilic'in sevgilisi Yusuf Engin hakkında bilgiler

26.09.2021Magazin
Yaprak Dökümünün Sedefi Seda Demir: Survivor’da çok yanlış anlaşıldım

Yaprak Dökümü'nün Sedef'i Seda Demir: Survivor’da çok yanlış anlaşıldım

Seda Demir, “Yaprak Dökümü” dizisindeki Sedef karakteriyle tanındı. Üniversitede siyaset bilimi okurken, oyuncu olmaya karar verdi. Seda Demir ile şimdi neler yaptığını konuştuk. Demir, yeni başlayacak tiyatro oyununu da anlattı. Eda SOLMAZ konuştu.

26.09.2021Magazin
‘Yargı’nın başrol oyuncuları Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz yeni dizilerini anlattı

‘Yargı’nın başrol oyuncuları Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz yeni dizilerini anlattı

Bu sezon onları konuşacağız... Beyazperdeden ekrana birçok farklı işte karşımıza çıkmaya hazırlanıyorlar. Biri, sakin, yeteneği kadar yakışıklılığıyla da yıllardır ilgi gören bir adam. Diğeri, yerinde duramayan, yüksek enerjili, çok güzel bir kadın. İki farklı enerjinin uyumunu yakaladıklarını söylüyorlar. Kanal D’nin yeni dizisi ‘Yargı’nın başrol oyuncuları Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’le buluştuk. Diziyi, dostluklarını, mesleklerini ve hayatlarını konuştuk.

26.09.2021Hürriyet Pazar
Nick Mason: Ben bile Pink Floyd’un geçici olduğunu sanmıştım

Nick Mason: Ben bile Pink Floyd’un geçici olduğunu sanmıştım

Efsane müzik grubu Pink Floyd’u konu alan “The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains” sergisi, 3 Eylül’de Los Angeles’ta kapılarını açtı. Ziyaretçilerini yüksek teknolojili görsel ve işitsel araçlarla Pink Floyd’un dünyasında sürükleyici bir yolculuğa çıkaran sergide; el yazısıyla yazılmış şarkı sözleri, grubun kullandığı müzik aletleri, yazdıkları mektuplar, uzun süredir depolarda, film stüdyolarında ve grup üyelerinin kişisel koleksiyonlarında bulunan objeler sergileniyor. Serginin detaylarını grubun efsanevi davulcusu Nick Mason ile görüntülü olarak konuştuk.

26.09.2021Magazin
Disk yazma korumalı hatası nasıl çözülür Harici hard disk veya dvd yazma koruması nasıl kaldırılır

Disk yazma korumalı hatası nasıl çözülür? Harici hard disk veya dvd yazma koruması nasıl kaldırılır?

Günlük yaşamda sıklıkla kullandığımız bilgisayarlarda çoğu zaman bazı hatalar meydana gelebilmektedir. Disk yazma korumalı hatası da bunlardan bir tanesidir. Kullanıcılar tarafından bu hatanın nedeni merak edilmektedir. Disk yazma korumalı hatası nasıl çözülür? Harici hard disk veya DVD yazma koruması nasıl kaldırılır tüm detayları ile derledik.

25.09.2021Teknoloji
Discord update failed hatası nedir Discord update nasıl yapılır

Discord update failed hatası nedir? Discord update nasıl yapılır?

Discord uygulaması hem oyuncular hem de çeşitli kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle en fazla indirilen programlardan bir tanesidir. Discord update failed hatası nedir? Discord update nasıl yapılır tüm detayları ile derledik.

25.09.2021Teknoloji
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğandan TEKNOFESTte önemli mesaj: Dünya medyasının gündeminde 1 numara olmalıdır

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TEKNOFEST'te önemli mesaj: Dünya medyasının gündeminde 1 numara olmalıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda TEKNOFEST 2021 festivalinde açıklamalarda bulundu. "TEKNOFEST de dünya medyasının gündeminde 1 numara olmalıdır" ifadelerini kullanan Erdoğan, "Önümüzdeki yıldan itibaren TEKNOFEST'i uluslararası hale getirecek Azerbaycan'dan başlamak üzere dost ve müttefik ülkelerde de düzenleyeceğiz." dedi.

25.09.2021Ekonomi
One Punch Man 3. sezon ne zaman, yeni sezon tarihi belli oldu mu

One Punch Man 3. sezon ne zaman, yeni sezon tarihi belli oldu mu?

Anime severlerin yakından takip ettiği Netflix’te yayınlanan One Punch Man 3. sezon ne zaman gelecek araştırmaları hız kazandı. Normal şartlarda Eylül ayında yayınlanması beklenen One Punch Man yeni sezon yayın tarihi belli oldu mu merak konusu. İşte One Punch Man 3. sezon detayları…

25.09.2021Televizyon
Vajinismus Nedir, Neden Olur İşte Vajinismus Belirtileri ve Tedavisi

Vajinismus Nedir, Neden Olur? İşte Vajinismus Belirtileri ve Tedavisi

Vajinismus sıklıkla görülen vajina problemlerinden biridir. Özellikle evliliğin ilk zamanlarından vajinismus belirtileri görülebilir ve bir an önce tedavi için bir uzmana başvurulmalıdır. Peki, vajinismus nedir, neden olur? İşte vajinismus belirtileri ve tedavisi…

25.09.2021Cinsellik
Miray Daner: ‘Aşk bir meyve olsa kivi olurdu, kiviye alerjim var ama çok seviyorum’

Miray Daner: ‘Aşk bir meyve olsa kivi olurdu, kiviye alerjim var ama çok seviyorum’

Set ışıklarıyla ve kameralarla tanıştığında 7 yaşındaydı. İlk dizisinde Metin Akpınar’la, ilk filminde Halit Ergenç’le oynadı. İzleyici ekran karşısında onun büyümesine tanık oldu. Miray Daner son dönemde dizi ve sinema projelerinin yanı sıra yaşadığı fiziksel değişimle de gündemde. Genç oyuncuyla buluşup işin perde arkasını konuştuk: “Fiziksel değişimim de olmuştur ama bence enerjim değişti. Çok mutlu hissettiğim, kendimi daha çok tanıyıp fikir sahibi olduğum dönemdeyim.”

Yalancı dizisi oyuncuları kimler, hangi diziden uyarlama, konusu nedir İşte Yalancı dizisi oyuncu kadrosu

Yalancı dizisi oyuncuları kimler, hangi diziden uyarlama, konusu nedir? İşte Yalancı dizisi oyuncu kadrosu

Yalancı dizisi oyuncuları ve konusu dikkatleri üzerine çekti. Yayın hayatına yeni başlayan Yalancı dizisinde Burçin Terzioğlu, Salih Bademci, Hazal Türesan, Cemal Toktaş gibi başarılı isimler yer alıyor. Yönetmenliğini başarılı isim Hülya Gezer'in yaptığı dizide, Deniz ve Mehmet Emir'in masum gibi görünen bir akşam yemeği sonrasında hayatları altüst oluyor. Peki, Yalancı dizisi oyuncuları kimler, hangi diziden uyarlama, konusu nedir? İşte, Yalancı dizisi hakkında merak edilen tüm ayrıntılar.

24.09.2021Televizyon
Süveyda ne demek Süveydanın anlamı nedir İşte Süveyda isminin anlamıyla ilgili bilgiler

Süveyda ne demek? Süveyda'nın anlamı nedir? İşte Süveyda isminin anlamıyla ilgili bilgiler

Süveyda ne demek? sorusu televizyon izleyenleri tarafından merak konusu oldu. Türkiye'de ender kullanılan isimlerden olan Süveyda isminin anlamı bir dizi projesiyle yeniden gündeme geldi. Daha çok tasavvufçular arasında bilinen Süveyda ismine divan şiirlerinde sıkça rastlanmaktadır. Süveyda kalbin 5 mertebesinden biridir. Peki, Süveyda nedir, anlamı ne demek? İşte Süveyda isminin anlamıyla ilgili bilgiler...

24.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Fas'ın Ankara, İstanbul ve İzmir'ini, 3 kadın nasıl kazandı?

Dünyanın bir ucunda, Taliban denilen eli silahlı İslamcı hareketin, Müslüman kadınına dünyayı dar ettiği günlerde dünyanın bir başka ucunda, eli silahsız başka Müslümanlar, üç kadını başkanlık koltuğuna oturttu...

28.09.2021

Kayda geçsin

Millet ittifakı, seçimi ‘seçimden evvel’ kazanma çabasında.

28.09.2021

Hem şoför mahalli hem cam kenarı zor biraz

Londra ve Nusret...Biri dünyanın en pahalı şehirleri arasında üst sıralarda.

28.09.2021

Sağlık çalışanlarının merak ettikleri soru yanıt buldu

Koronavirüs salgını nedeniyle sağlık çalışanlarına tanınan “ücretsiz ulaşım hakkı” 30 Haziran 2021 itibarıyla sona ermiş, Ankara Büyükşehir Belediye(ABB) Meclisi de 7 Temmuz 2021’de “30 Haziran’da sona eren sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkının 31 Aralık’a kadar uzatılması” şeklindeki bir önergeyi oy birliğiyle kabul etmişti.

27.09.2021

COVID-19 tedavisi görenlere 350 milyon TL ödendi

Açıkça söyleyeyim, COVID-19 salgınında sigorta şirketleri, özellikle sağlık sigortalarında başarılı bir sınav verdi, halen de vermeye devam ediyor.

27.09.2021

Eylül Bursa'ya iyi geldi

Eylül ayı Bursa’ya iyi gelir. Nasıl gelmesin ki? 11 Eylül Bursa’nın kurtuluş yıl dönümü.

26.09.2021

Görünen köy

ABD dost mu düşman mı?

26.09.2021

Ben bile Pink Floyd’un geçici olduğunu sanmıştım

Efsane müzik grubu Pink Floyd’u konu alan “The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains” sergisi, 3 Eylül’de Los Angeles’ta kapılarını açtı. Ziyaretçilerini yüksek teknolojili görsel ve işitsel araçlarla Pink Floyd’un dünyasında sürükleyici bir yolculuğa çıkaran sergide; el yazısıyla yazılmış şarkı sözleri, grubun kullandığı müzik aletleri, yazdıkları mektuplar, uzun süredir depolarda, film stüdyolarında ve grup üyelerinin kişisel koleksiyonlarında bulunan objeler sergileniyor. Serginin detaylarını grubun efsanevi davulcusu Nick Mason ile görüntülü olarak konuştuk.

26.09.2021

Psikolojimizin de dengeli ve doğru beslenmeye ihtiyacı var…

Beden sağlığımız kadar psikolojik sağlığımız da çok önemlidir. Psikolojimizin de tıpkı bedenimiz gibi dengeli ve doğru beslenmeye ihtiyacı var. Bunun için duygu yönetimi önemli. Duygu yönetimi demek, beynimizdeki kimyasal eczanenin yönetimi demektir. Bir insanın psikolojisini iyi yönetmesi, beyin kimyasını iyi yönetmesi demektir. Yatırımda kaynak yönetiminde havuz formülü vardır. Havuzu büyük tutacaksın. En önemli psikolojik kaynağımız olan sevgiyi geniş tutacaksın. Sevgi cömerdi olacağız.

25.09.2021

Karanlık mod gözleriniz için yararlı mı, zararlı mı?

Google, bir süredir test ettikten sonra masaüstünde arama için karanlık modu devreye aldı. Peki karanlık mod, gözleriniz için gerçekten yararlı mı?

25.09.2021

Da Vinci’nin ‘gerçek’ şifreleri

2019, Leonardo da Vinci’nin 500’üncü ölüm yıldönümüydü. Bu vesileyle Paris’teki dünyaca ünlü Louvre’da kendisini anmak amacıyla bir sergi düzenlendi. ‘Louvre Müzesi’nde Bir Gece: Leonardo da Vinci’ adlı belgesel, işte bu sergiyle birlikte Rönesans’ın ikonik isminin sanatsal serüvenini tüm unsurlarıyla ele alan muhteşem bir yapım. Filmi, serginin küratörlerinin aktardığı bilgiler eşliğinde izliyoruz.

25.09.2021