EKSTRA
MENÜ

Müslüman

Müslüman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Müslüman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 40.654 Müslüman haberi bulunmuştur.

Müslüman Haberleri

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Türkkanın çiftliği üzerinden gagalanıyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Türkkan'ın çiftliği üzerinden gagalanıyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Grup Başkanvekili Lütfü Türkan'ın sahip olduğu çiftlikle ilgili iddialara ilişkin, "Sayın Türkkan'ın çiftliği üzerinden gagalanıyoruz. Kim, nerede, ne yapmışsa takipçisi olmazsam, hepsini rezil etmezsem namerdim. Yıkıldı mı kardeşim hepsi. Yıkıldı tamam" dedi.

23.06.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Ekonomi Forumu’na video mesaj gönderdi.

22.06.2021Haber
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: İhracatta yeni bir rekora imza atmayı bekliyoruz

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: İhracatta yeni bir rekora imza atmayı bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Ekonomi Forumu’na video mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu yıl toplam ihracatta 200 milyar dolara ulaşarak yeni bir rekora imza atmayı bekliyoruz" dedi.

22.06.2021Gündem
Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek 2021 Kurban Bayramına kaç gün kaldı.. İşte detaylar..

Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? 2021 Kurban Bayramına kaç gün kaldı?.. İşte detaylar..

Kurban Bayramı tarihi pek çok Müslüman tarafından araştırılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından dini günler takvimi aracılığıyla yayımlanan Kurban Bayramı tarihi, ibadetlerin yapılacağı günler olacak. Bu yıl kamu çalışanları için idari izinle birlikte 9 gün ilan edilmesi beklenen Kurban Bayramı tarihi, planlara da yön verecek. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

18.06.2021Gündem
Atina ile yaşanan mezarlık krizinde yeni gelişme... Resmi bildirim yapıldı

Atina ile yaşanan mezarlık krizinde yeni gelişme... Resmi bildirim yapıldı

Yunanistan’ın spor salonu inşası sırasında bulduğu Osmanlı mezarlığındaki naaşları depoya kaldırmasına, o köyde yaşayan Türklerin torunları isyan etmişti. Yeni gelişmeye göre Osmanlı mezarlığındaki 201 naaş, İslami geleneklere uygun olarak defnedilecek.

18.06.2021Gündem
Ronaldonun başlattığı akımın yankıları sürüyor... Sağlık mı, para mı

Ronaldo'nun başlattığı akımın yankıları sürüyor... Sağlık mı, para mı?

Dünyaca ünlü Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo, Euro 2020 basın toplantısında önündeki kola şişelerini kaldırarak bir akım başlattı. İtalyan Manuel Locatelli de benzer bir tepki gösterdi. Fransız Paul Pogba da, önündeki bira şişesini kaldırdı. Ancak ‘sağlık’ vurgusu yapan Ronaldo, geçmişte Coca-Cola ve KFC’nin de aralarında bulunduğu bazı reklamlarda oynamıştı.

18.06.2021Ekonomi
Cuma Hutbesi 18 Haziran 2021... Diyanet Cuma Hutbesinin konusunu duyurdu: Müslüman Şahsiyeti

Cuma Hutbesi 18 Haziran 2021... Diyanet Cuma Hutbesi'nin konusunu duyurdu: Müslüman Şahsiyeti

Cuma Hutbesi 18 Haziran öncesi yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığınca "Müslüman Şahsiyeti" konulu hazırlanan Cuma Hutbesi'nde imanın, kişiyi kulluk yolculuğundaki savrulmalardan koruyup ebedî mutluluğa ulaştıran en büyük hazine olduğu vurgulandı. Cuma namazı kılmaya gelen Müslümanlara değerli bilgilerin anlatılacağı hutbede "Hayatın anlam ve gayesine, varlığın kökeni ve serüvenine, bilginin kaynağı ve sıhhatine, iyi, kötü ve estetiğe dair tüm sorular, İslam’ın inşa etmek istediği Müslüman şahsiyetinde cevaplarını bulur" ifadesi kullanıldı. İşte, bu haftaki Cuma Hutbesi'nin tam metni.

17.06.2021Gündem
Cristiano Ronaldo Coca-Cola için kamera karşısına geçmiş İki yüzlü suçlaması...

Cristiano Ronaldo Coca-Cola için kamera karşısına geçmiş! 'İki yüzlü' suçlaması...

EURO 2020 heyecanının sürdüğü bu günlerde maçların dışında gündemin bir numaralı konusu Cristiano Ronaldo'nun basın toplantısında yaptığı o çıkış... Toplantı başlangıcında Coca Cola şişelerini masadan kaldırarak olay yaratan Ronaldo, aynı marka için geçmişte kamera karşısına geçmiş. Portekizli'nin bu görüntüleri çok konuşulurken sosyal medya da ikiye bölündü.

17.06.2021Futbol
Ördek eti yenir mi, nasıl pişirilir İşte, ördek etinin faydaları ve besin değeri

Ördek eti yenir mi, nasıl pişirilir? İşte, ördek etinin faydaları ve besin değeri

Son zamanlarda mutfaklarda özel bir ilgi alanı olan ördek etinin yenip yenmeyeceği de bir o kadar merak konusu. Damak zevkine göre çeşitli pişirme yöntemleri olan ördek eti, ağzının tadını bilen yemek severlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Sizin için ördek etinin özellikleri, pişirmenin püf noktaları ve besin değerinin de olduğu bir haber hazırladık. İşte ördek etiyle ilgili merak edilenler…

Yeni hükümet de Gazze’yi vurdu

Yeni hükümet de Gazze’yi vurdu

Doğu Kudüs’te aşırı sağcı Yahudilerin yürüyüş yapmasını izin veren İsrail’deki yeni hükümet, Filistinlilerin yangın balonlarını gerekçe göstererek Gazze’ye hava saldırısı düzenledi.

17.06.2021Dünya
Tek hareketle 4 milyar dolar kaybettirdi

Tek hareketle 4 milyar dolar kaybettirdi

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda mücadele eden yıldız futbolcular, basın toplantılarında önlerine konulan gazlı, şekerli ve alkollü içeceklere tepki gösteriyor. Ronaldo’nun iki Coca-Cola şişesini önünden kaldırması, şirketin piyasa değerini bir anda 4 milyar dolar düşürdü.

17.06.2021Dünya
Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek 2021 Kurban Bayramına kaç gün kaldı

Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? 2021 Kurban Bayramına kaç gün kaldı?

Kurban Bayramı tarihi pek çok Müslüman tarafından araştırılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından dini günler takvimi aracılığıyla yayımlanan Kurban Bayramı tarihi, ibadetlerin yapılacağı günler olacak. Bu yıl kamu çalışanları için idari izinle birlikte 9 gün ilan edilmesi beklenen Kurban Bayramı tarihi, planlara da yön verecek. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

16.06.2021Gündem
‘İslam Koleji projesine katılmadık, çünkü...

‘İslam Koleji projesine katılmadık, çünkü...'

Almanya, gelecekte Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’nin (DİTİB) cemaat üzerindeki etkisini azaltmak amacıyla ‘İslam Koleji’ bünyesinde imam eğitimine resmen başladı. Almanya’daki en büyük İslami dernek olan DİTİB, imam eğitimi projesini “Almanya’da İslamiyet’in de Müslümanların da kalıcı olduklarını gösteren önemli ve tarihi bir adımdır” diye tanımlarken, projede yer almadı.

16.06.2021Avrupa
Son dakika haberler: Yahudi grupların bayrak yürüyüşü planı Doğu Kudüste gerilimi yeniden artırdı

Son dakika haberler: Yahudi grupların 'bayrak yürüyüşü' planı Doğu Kudüs'te gerilimi yeniden artırdı

Aşırı sağcı Yahudi gruplar, Salı günü Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde "bayrak yürüyüşü" yapmak için onay aldı. Filistinliler de bu grupların Müslüman Mahallesi'ne girmemesi için toplanma planı yaptı. İsrail güvenlik güçleri, bölgede güvenlik önlemlerini artırdı.

15.06.2021Dünya
Sünnetullah nedir Din kültüründe sünnettullah teriminin anlamı nedir

Sünnetullah nedir? Din kültüründe sünnettullah teriminin anlamı nedir?

Allah'ın, evren, insan ve diğer tüm canlılar için geçerli kıldığı kanunların tamamına Sünnettullah denir. Dinimizde geniş yer tutan Sünnetullah kavramı, Arapça bir sözcük olan sünnet kelimesinden türetilmiştir. Sünnet kelimesinin sözlük anlamı izlenen yol, yöntem ve kanundur. Din kültüründe Sünnetullah teriminin anlamı nedir? Merak eden okurlar için, tüm yönleriyle detaylı bir şekilde derledik.

15.06.2021Araştırma
Reaya nedir TDKya göre reaya kelimesinin anlamı nedir Reaya sözlük anlamı

Reaya nedir? TDK'ya göre reaya kelimesinin anlamı nedir? Reaya sözlük anlamı

Arapça kökenli bir sözcük olan Reaya ''raiyye'' kelimesinden türetilmiştir. Raiyye, halk ve teba anlamına gelirken, bu kelimenin çoğulu da reaya şeklinde yazılır. 15. yüzyılda literatüre girmiş olan reaya kelimesi hem mecazi hem de gerçek anlamda kullanılır. TDK'ya göre reaya kelimesinin anlamı nedir? İşte, tüm detaylar.

15.06.2021Araştırma
Sabah namazı farzının kazası ne zaman ve nasıl kılınır

Sabah namazı farzının kazası ne zaman ve nasıl kılınır?

Hemen hemen her Müslüman tarafından bilinmekte olduğu üzere sabah namazının vakti; imsak vakti ile güneş vakti arasındadır. Bunun anlamı güneş doğana kadar olan sürede sabah namazı kılınabilir. Güneşin doğmasının ardından (takvimlerdeki güneş saati) namaz kılınmaz. Sizin için Sabah namazı farzının kazası ne zaman ve nasıl kılınır sorusunun yanıtını detaylarıyla derledik.

14.06.2021Namaz Rehberi
Öğle namazının önemi ve faziletleri nedir Öğle namazı hakkında hadisler

Öğle namazının önemi ve faziletleri nedir? Öğle namazı hakkında hadisler

Müslümanlara günde beş vakit namaz kılmak farz kılınmıştır. Farz olan bu namazlardan birisi de öğle namazı olup öğle namazı hakkında merak edilen pek çok konu bulunmaktadır. İşte ilgiyle okuyacağınız öğle namazının önemi ve faziletleri hakkında bilgileri sizler için derledik. Öğle namazının önemi ve faziletleri nedir? Öğle namazı hakkında hadisler.

14.06.2021Namaz Rehberi
İkindi namazı ne zaman ve saat kaça kadar kılınır

İkindi namazı ne zaman ve saat kaça kadar kılınır?

İkindi namazı kılınması farz olan beş vakit namazdan birisidir. İkindi namazı, ikindi ezanının okunmasıyla birlikte camide yahut belirli bir ortamda cemaatle kılınabilen bir namaz olup bu namaz toplamda sekiz rekat şeklinde kılınan bir namazdır. Sizin için İkindi namazı ne zaman ve saat kaça kadar kılınır sorusunun yanıtlarını detayları ile derledik.

14.06.2021Namaz Rehberi
Akşam namazı farzının kazası ne zaman ve nasıl kılınır

Akşam namazı farzının kazası ne zaman ve nasıl kılınır?

Müslümanlara farz olan 5 vakit namaz bazı durumlarda zamanında kılınamayabilir. B durumda kılınan namazlara ise kaza namazı denilmektedir. 5 vakit namazlardan birisi olan akşam namazının da kaza namazının kılınabilmesi mümkündür. Bu nedenle son yıllarda en çok araştırılan konulardan birisi de akşam namazının farzının kazasıdır. Peki akşam namazı farzının kazası ne zaman ve nasıl kılınır? Sizlere akşam namazının farzının kazasının nasıl kılınacağı hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.

14.06.2021Namaz Rehberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden görüşmesi sonrası açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden görüşmesi sonrası açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile gerçekleştirdiği ilk yüz yüze toplantının ardından basın toplantısı düzenlendi. Yunanistan Başbakanı Miçotakis ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile yaptığı görüşmelerin ayrıntılarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Miçotakis'e "Görüşmelerimizi özel hattan yapalım" mesajı verdiğini aktardı. Erdoğan bugünkü görüşmelerinde Fransa liderinin "İslâm karşıtı olmam mümkün değil" dediğini açıkladı.

14.06.2021Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Miçotakis ve Macron görüşmelerinin detaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Miçotakis ve Macron görüşmelerinin detaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile gerçekleştirdiği ilk yüz yüze toplantının ardından basın toplantısı düzenlendi. Yunanistan Başbakanı Miçotakis ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile yaptığı görüşmelerin ayrıntılarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Miçotakis'e "Görüşmelerimizi özel hattan yapalım" mesajı verdiğini aktardı. Erdoğan bugünkü görüşmelerinde Fransa liderinin "İslâm karşıtı olmam mümkün değil" dediğini açıkladı.

14.06.2021Dünya
DİTİB 18. Olağan Genel Kurulu yapıldı

DİTİB 18. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Almanya’nın Köln kentinde genel merkezi bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), 18’inci Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetimini belirledi.

14.06.2021Avrupa
İlk Türk filmi hangisidir İlk Türk filmi oyuncuları kimlerdir

İlk Türk filmi hangisidir? İlk Türk filmi oyuncuları kimlerdir?

Dünya sinema tarihinde ilk film 1896 yılında Lumierre Kardeşler tarafından çekildi. Türkiye'de çekilen ilk film ise 1917 yılında gösterime girdi. I. Dünya Savaşı sürerken, çok zor şartlar altında çekilen film günümüze kadar ulaşamamıştır. İlk Türk filmi hangisidir? Bu filmin oyuncuları, yönetmeni ve oyuncuları kimlerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.06.2021Araştırma
İlk Müslüman Türk devleti hangisidir ve hangi savaştan sonra kuruldu

İlk Müslüman Türk devleti hangisidir ve hangi savaştan sonra kuruldu?

Türk tarihinde Türklerin İslamiyet'i kabul etmeleri bir dönüm noktası olarak bilinmektedir. İlk Müslüman Türk Devletleri hangileridir ve hangi savaşlardan sonra kurularak İslamiyet'i kabul etmiştir? Türklerin İslamiyet'i kabul etmeleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

13.06.2021Araştırma
İlk medrese hangisidir İlk medrese kim tarafından nerede kuruldu İlk medrese ne zaman kuruldu

İlk medrese hangisidir? İlk medrese kim tarafından nerede kuruldu? İlk medrese ne zaman kuruldu?

Tarihte ki ilk medresenin kimler tarafından kurulduğu merak edilmektedir. Tarihi kaynaklardan elden edilen verilere göre ilk medresenin kuruluşu oldukça eski zamanlara dayanmaktadır. Medreseler ibadet için çok önemli yerlerdendir. Tarihte medreseler aracılığı ile dini vazifelerini yerine getirenler çoktur. İlk medresenin hangisi olduğu son günlerde internette araştırma konusu olmuştur. Peki ilk medrese hangisidir? İlk medrese kim tarafından nerede kuruldu? İlk medrese ne zaman kuruldu? İşte ilk medresenin kuruluşu ile ilgili tüm merak edilen cevaplar.

13.06.2021Araştırma
İlk kadın tiyatro oyuncusu kimdir Sahneye çıkan ilk Türk kadın tiyatro sanatçısı hangi oyunu oynadı

İlk kadın tiyatro oyuncusu kimdir? Sahneye çıkan ilk Türk kadın tiyatro sanatçısı hangi oyunu oynadı?

Osmanlı dönemin kadınların sahneye çıkmasının kanunen yasak olması nedeniyle Müslüman kadınlar hiçbir tiyatro oyununda rol alamamıştır. Bu yasak nedeniyle, çeşitli oyunlarda ''zenne'' adı verilen erkekler, kadın kılığında sahneye çıkmıştır. İlk kadın tiyatro oyuncusu kimdir? Sahneye çıkan ilk Türk kadın tiyatro sanatçısı hangi oyunu oynadı? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

13.06.2021Araştırma
İlk İslam filozofu kimdir Tarihte ilk dönem filozofları kimlerdir

İlk İslam filozofu kimdir? Tarihte ilk dönem filozofları kimlerdir?

Filozoflar kelime anlamı olarak bilgelik aşığı kişileri ifade etmek için kullanılmaktadır. Siz de İslam filozofları ile ilgili olarak bilgi edinmek isteyebilirsiniz. İlk İslam filozofu kimdir? Tarihte ilk dönem filozofları kimlerdir? Siz de ilk İslam filozofunun kim olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. İlk dönem filozofları ile ilgili olarak merak edilen tüm detayları derledik.

13.06.2021Araştırma
İlk halife kimdir İlk halife seçimi nasıl oldu, nasıl seçildi İslamın ilk 4 halifesi

İlk halife kimdir? İlk halife seçimi nasıl oldu, nasıl seçildi? İslamın ilk 4 halifesi

İslam'da dört tane büyük halife bulunmaktadır. Bu halifelerin ilki ise merak edilen konular arasındadır. İlk halife peygamberin ölümü ile birlikte ortaya çıkmıştır. İslam'da ki bu halifeler İslam'ın belirli dönem liderliğini yapmışlardır. Peki ilk halife kimdir? İlk halife seçimi nasıl oldu? İslam'ın ilk dört halifesi kimlerdir? İşte ilk halife ile ilgili tüm detaylar.

13.06.2021Araştırma

Amerika’nın ilk Müslüman bölge yargıcı

ABD Senatosu, dün Amerikan tarihinin ilk Müslüman bölge yargıcının atamasını onayladı.

11.06.2021Dünya
Salih amel nedir Salih amel hakkında ayet ve hadisler

Salih amel nedir? Salih amel hakkında ayet ve hadisler

Salih amel kavramı günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan ve bilindiği zannedilen bir kavramdır. Ancak salih amel konusunda pek çok soru da kafaları kurcalamaktadır. Salih amel kavramı hakkında merak edilen sorulara cevap mahiyetinde ve ilgiyle okuyacağınız bilgileri sizler için derledik. Salih amel nedir? Salih amel hakkında ayet ve hadisleri derledik.

11.06.2021Ramazan Özel
Hac nedir, nasıl ve ne zaman yapılır Hac kimlere farzdır ve dinimizdeki önemi

Hac nedir, nasıl ve ne zaman yapılır? Hac kimlere farzdır ve dinimizdeki önemi

İslam dininin beş şartından bir tanesi de hacca gitmektir. Bu ibadet ekli sadece bedeni yönden yapılmamakta olup, ayrıca mali yönü de bulunmaktadır. Bu bağlamda hac etmek için önce sağlıklı olmak, sonra belirli bir seviyede servet sahibi olmak ve yolun emniyetli olması gerekmektedir. Ayrıca akıl sağlığının yerinde olması ile buluğ çağında olmak şartı da bulunmaktadır. Bu bağlamda hac nedir? Hac kimlere farzdır? Ne zaman ve nasıl yapılmaktadır? İşte hac konusunda Diyanet İşleri Bakanlığının ifadelerini derledik.

11.06.2021Ramazan Özel
Çağları aşan Kerem ile Aslı

Çağları aşan Kerem ile Aslı

Irmaklar, dağlar, şehirler boyunca Ermeni Aslı ile Müslüman Kerem’in gerçekle hayalin, düş ile yaratıcı kurmacanın iç içe geçtiği maceralara tanık oluruz. Hikâye durmaksızın anlatıldıkça dil, coğrafya ve psikolojiler de genişler. ‘Kerem ile Aslı Hikâyesi’, Ali Duymaz’ın titiz çalışmasıyla hikâyenin tekrar bugüne aktarılmış hali...

10.06.2021Kitap Sanat
Son dakika... Kurban vekalet ücreti açıklandı

Son dakika... Kurban vekalet ücreti açıklandı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 1125 lira, yurt dışında 925 lira olarak belirlendiğini açıkladı.

10.06.2021Ekonomi
İsrail’den Kudüs’te yürüyüş inadı

İsrail’den Kudüs’te yürüyüş inadı

İsrail hükümeti, Kudüs’te güzergâhında Müslüman mahalleler ile Şam Kapısı’nın yer alması nedeniyle provokasyona yol açmaması için iptal edilen ‘bayrak yürüyüşüne’ izin verdi.

10.06.2021Dünya
Arap Baharı Nedir, Nasıl Başladı Arap Baharının Nedenleri Ve Etkileti Nelerdir

Arap Baharı Nedir, Nasıl Başladı? Arap Baharının Nedenleri Ve Etkileti Nelerdir?

On yıl önce isyanlar orman yangını gibi Arap dünyasına yayıldı ve bölgeyi değiştiren olayları tetikledi. Eski, otoriter liderlerin düşüşünden isyanların bastırılmasına kadar, işte Arap Baharı olarak bilinen şeyi oluşturan bazı önemli tarihler ve olaylar.

9.06.2021Araştırma
Tevhidi Tedrisat Kanunu Nedir, Amacı Ve Sonuçları Nelerdir Tevhidi Tedrisat Kanunu Ne Zaman Kabul Edildi

Tevhidi Tedrisat Kanunu Nedir, Amacı Ve Sonuçları Nelerdir? Tevhidi Tedrisat Kanunu Ne Zaman Kabul Edildi?

Osmanlı Devleti döneminde eğitimle alakalı pek çok çalışma olmuştur. Bu çalışmalar dönemin koşullarına uygun bir biçimde yapılmıştır. Sizin için Tevhidi Tedrisat Kanunu nedir, amacı ve sonuçları nelerdir? Tevhidi Tedrisat Kanunu ne zaman kabul edildi? Tüm detayları ile derledik.

9.06.2021Araştırma
Tecvit Nedir Ve Nasıl Okunur Tecvit Kuralları Kısaca Bilgi

Tecvit Nedir Ve Nasıl Okunur? Tecvit Kuralları Kısaca Bilgi

Kur’an-ı Kerim’i okumak söz konusu olduğunda mutlaka “Tecvit” kelimesini duymuşsunuzdur. Herhangi bir şeyi Tecvit ile yapmak, en üst kalitede ve mümkün olan en mükemmel şekilde yapmaya çalışmak demektir. Fakat çok daha derin anlamları vardır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Öşür Nedir Ve Kimlere Verilir Öşür Ne Zaman, Ne Kadar Ve Nasıl Verilir

Öşür Nedir Ve Kimlere Verilir? Öşür Ne Zaman, Ne Kadar Ve Nasıl Verilir

Bir kişinin öşür vermesi için arazi sahibi konumunda bulunan kişinin Müslüman olması ve öşrün farz olduğunu bilmesinin gerekliliği söz konusudur. Öşür nedir ve kimlere verilir? Öşür ne zaman, ne kadar ve nasıl verilir? Şeklindeki soruların yanıtlarını tüm detaylarıyla birlikte derledik.

9.06.2021Araştırma
Kanadadaki saldırıda hayatını kaybeden aile için anma töreni

Kanada'daki saldırıda hayatını kaybeden aile için anma töreni

Kanada'nın London kentinde 6 Haziran gecesi gerçekleştirilen araçlı terör saldırısında hayatını kaybeden aynı aileden dört kişi için anma töreni düzenlendi. Törene binlerce kişi katıldı. Anma törenine katılan Türkiye'nin Toronto Başkonsolosu Sinem Mingan, tören öncesi görüştüğü Başbakan Trudeau'ya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başsağlığı mesajını iletti.

9.06.2021Dünya
Demokrasi kazandı mı acaba

Demokrasi kazandı mı acaba?

İki Almanya resmen 3 Ekim 1990 tarihinde birleştikten sonra eski Doğu Almanya sınırları içinde oluşturulan Saksonya Anhalt’ta, geçen hafta pazar günü eyalet parlamentosu seçimleri yapıldı. Herkes seçim sonuçlarını heyecanla bekliyordu. Saat 18.00’de sandıklar kapandıktan sonra televizyon ekranlarına ilk tahminler yansımaya başladı.

9.06.2021Avrupa
İletişim Başkanı Altun, Nişantaşındaki şiddet olayını telin etti

İletişim Başkanı Altun, Nişantaşı'ndaki şiddet olayını telin etti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Nişantaşı'nda yaşanan şiddet olayını telin ederek, "Bu ülkeyi kalpleri nefretten kararmış olanlara bırakmayacağız." ifadesini kullandı.

8.06.2021Gündem
Kanada Başbakanı Trudeau, 4 Müslümanın öldüğü minibüslü saldırıyı terör saldırısı olarak tanımladı

Kanada Başbakanı Trudeau, 4 Müslüman'ın öldüğü minibüslü saldırıyı "terör saldırısı" olarak tanımladı

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Ontario'da önceki gün aynı aileden 4 Müslüman'ın öldürüldüğü minibüslü saldırıyı "terör saldırısı" olarak nitelendirdi.

8.06.2021Dünya
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelikten Kanadadaki saldırıya tepki

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Kanada'daki saldırıya tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Kanada'daki Müslüman ailenin öldürülmesine tepki gösterdi.

8.06.2021Gündem
Dünya şokta... Kanadada katliam yaptı: Müslüman aileyi nefreti yüzünden yok etti

Dünya şokta... Kanada'da katliam yaptı: Müslüman aileyi nefreti yüzünden yok etti!

Dün Kanada'nın Ontario eyaletine bağlı London kentinde gerçekleşen bir nefret saldırısı tüm dünyanın kanını dondurdu. Sadece Müslüman oldukları için kaldırımda yürürlerken üzerlerine sürülen araçla katledilen ailenin 9 yaşındaki bir çocuk dışında tüm üyeleri hayatını kaybetti. Kanada olayı 'nefret suçu' olarak tanımlarken Başbakan Trudeau olayla ilgili açıklama yaptı ve minibüslü saldırıyı "terör saldırısı" olarak nitelendirdi.

8.06.2021Dünya

Yazar Sonuçları

FETÖ biter mi?

FETÖ’nün belini kırdık, artık darbe marbe yapamazlar; dışarıdakiler Türkiye’ye gelemez, hapistekiler de çürüyüp giderler diye kimse umutlanmasın.

23.06.2021

Ey Homo Sapiens!

İbn Sina’yı yetiştiren kültürle Takiyüddin’in rasathanesini yıkan kültür aynı mı şimdi?

18.06.2021

Yenilmiş bir Hıristiyan, yenmiş iki Müslümanla dans edebilir mi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki gün Azerbaycan Meclisi önünde yaptığı konuşmanın şu bölümünü bir kere daha dikkatle okuyalım:

18.06.2021

Dirsek dirseğe, kol kola, yüz yüze, baş başa Avrasyacılığın sonu mu

 Zirve yazıları çok sıkıcıdır... Bildim bileli de klasik formatlarla yazılır...

16.06.2021

İstanbul’da Arap diyasporası

“Bugün Türkiye, büyük bir çoğunluğu Osmanlı’nın eski başkentinde yaşayan birkaç yüz bin Iraklıya, otuz binden fazla Mısırlıya, on binlerce Libyalı, Yemenli, Filistinli, Cezayirli, Faslı ve Tunusluya ev sahipliği yapıyor. Muhalifler, mülteciler ve göçmenler, burada yazarlar, öğrenciler ve turistlerle iç içe geçmiş durumda. Aix-en Provence’daki Science Po’da doktora öğrencisi olan Nouran Gad, ‘Arap uluslarının bu kadar temsil şansı bulduğu dünyadaki tek yerin İstanbul olduğuna’ vurgu yapıyor.

10.06.2021