MENÜ

Müslüman

Müslüman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Müslüman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 39.474 Müslüman haberi bulunmuştur.

Müslüman Haberleri

ABDde Starbucks şubesinde Müslüman bir kadının bardağına DEAŞ yazıldı

ABD'de Starbucks şubesinde Müslüman bir kadının bardağına DEAŞ yazıldı

ABD'nin Minnesota kentinde, ülkenin en büyük perakende zincirlerinden Target'taki Starbucks şubesinden kahve alan Ayşe adlı bir Müslüman kadının bardağına adı yerine terör örgütü "ISIS" (DEAŞ) yazıldı.

8.07.2020Dünya
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Meşru Trablus hükümetine desteğimiz devam edecek

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Meşru Trablus hükümetine desteğimiz devam edecek"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, başta Libya ve Doğu Akdeniz olmak üzere bölgesel ve uluslararası gelişmeler, Türkiye'nin dış politika hamleleri ve atılan adımların yansımalarına ilişkin AA'nın sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Türkiye olarak meşru Trablus hükümetinin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu konuda kararlılığımızda en ufak bir gerileme söz konusu değil." dedi.

8.07.2020Gündem
‘Müslüman Karşıtı Irkçılıkla Mücadele Haftası’ etkinliği

‘Müslüman Karşıtı Irkçılıkla Mücadele Haftası’ etkinliği

Almanya’nın Duisburg kentinde, ‘Müslüman Karşıtı Irkçılıkla Mücadele Haftası’ çerçevesinde 11 yıl önce Dresden mahkeme salonunda, yabancı düşmanı bir saldırgan tarafından bıçaklanarak öldürülen Merve al-Sharbini anıldı.

8.07.2020Avrupa
Brüksel’de başörtüsü yasağı protestosu

Brüksel’de başörtüsü yasağı protestosu

Brüksel’de, Belçika Anayasa Mahkemesi’nin bir yüksekokulda başörtüsünün yasaklanabileceğine ilişkin bildirdiği görüş, binlerce kişi tarafından protesto edildi. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının çağrısı üzerine, Brüksel merkezindeki Mont des Arts meydanında yaklaşık 4 bin kişi buluştu.

6.07.2020Avrupa
Ayasofya ithamları egemenliğimize saldırıdır

Ayasofya ithamları egemenliğimize saldırıdır

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ayasofya’nın ibadete açılması tartışmalarına ilişkin “Ülkemize Ayasofya konusunda yöneltilen ithamlar, doğrudan egemenlik haklarımıza saldırı anlamını taşımaktadır” dedi. Erdoğan dün İstanbul Levent’te adını ‘Barbaros Hayrettin Paşa’ olarak açıkladığı caminin temel atma töreninde özetle şunları söyledi:

4.07.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayasofya ithamları egemenlik haklarımıza saldırı amacı taşıyor

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayasofya ithamları egemenlik haklarımıza saldırı amacı taşıyor

Şişli'de Levent Camii Temel Atma Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya'daki patlamayla ilgili "Tüm bakanlıklarımız kurumlarımız yoğun bir çalışma içindedir ve şu anda kontrol altına alınmıştır. Can kaybının daha fazla artmamasını umuyoruz." açıklamasında bulundu. Erdoğan, Levent'te temeli atılan caminin isminin 'Barbaros Hayrettin Paşa Camii' olacağını da ilk kez temel temel atma töreninde duyurmuş oldu. Cumhurbaşkanı törende Ayasofya ile ilgili de çok net mesajlar verdi.

3.07.2020Gündem
Son Dakika | Khabib Nurmagomedovun babası Abdülmanap Nurmagomedov corona virüsten hayatını kaybetti

Son Dakika | Khabib Nurmagomedov'un babası Abdülmanap Nurmagomedov corona virüsten hayatını kaybetti

Khabib Nurmagomedov'un babası Abdülmanap Nurmagomedov, corona virüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Abdülmanap Nurmagomedov aylardır verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

3.07.2020Diğer
Cuma hutbesi Diyanet tarafından paylaşıldı – İşte 3 Temmuz Cuma hutbesinin konusu

Cuma hutbesi Diyanet tarafından paylaşıldı – İşte 3 Temmuz Cuma hutbesinin konusu

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşıldı. Müslümanlara kıymetli bilgiler ve öğütler veren Cuma hutbesinin konusu her hafta farklılık gösteriyor. Cuma namazını cemaatle birlikte kılacak vatandaşlar camilerde hutbeyi dinleyecek. İşte 3 Temmuz Cuma hutbesinin konusu…

3.07.2020Gündem
Resimli Cuma mesajları 2020 hadisli, anlamlı ve yeni yazılı seçenekleri ile en güzel Hayırlı Cumalar mesajları

Resimli Cuma mesajları 2020 hadisli, anlamlı ve yeni yazılı seçenekleri ile en güzel Hayırlı Cumalar mesajları

Cuma mesajları resimli ve en yeni seçenekler ile 3 Temmuz 2020 günü rağbet görüyor. Hayırlı Cumalar dilekleri ile resimli Cuma mesajları paylaşmak isteyen binlerce Müslüman, sabahın ilk saatleri itibariyle en anlamlı Cuma mesajları seçenekleri arasından yeni ve resimli olanları tercih ediyor. Sosyal medya üzerinden paylaşmak için anlamlı Cuma mesajları 2020 yeni ve resimli seçenekler arasında ön plana çıkıyor. Resimli Cuma mesajları Whatsapp, Facebook ve Instagram aracılığıyla gönderilerde yerini alacak. İşte,3 Temmuz 2020 gününe özel en anlamlı Cuma mesajları için yeni ve resimli seçenekler

3.07.2020Gündem
ABD, kamplardaki Uygurların saçlarını ihraç ettiği şüphesiyle Çinli şirketin mallarına el koydu

ABD, kamplardaki Uygurların saçlarını ihraç ettiği şüphesiyle Çinli şirketin mallarına el koydu

ABD'li gümrük makamları, Çinli bir şirketin, Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki "yeniden eğitim merkezi" adı altındaki kamplarda tutulan Uygur Türklerinin saçlarından üretilen ürünlerini ABD'ye ihraç ettiği şüphesiyle 13 tonluk bir sevkiyata el koydu.

2.07.2020Dünya
Aşure Günü ne zaman 2020 Aşure Günü tarihi

Aşure Günü ne zaman? 2020 Aşure Günü tarihi

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte Aşure Günü’ne yönelik araştırmalar da başladı. Kurban Bayramı'nın ardından gelen ve dini bir gün olan Aşure Günü çeşitli gelenekleri içerisinde barındırıyor. Her yıl farklı tarihlerde idrak edilen bugün de Türkiye'de ve Müslüman ülkelerde Aşure dağıtımı yapılır. Peki, bu yıl Aşure Günü ne zaman? 2020 Aşure Günü tarihi…

1.07.2020Gündem

Konyalı Büşra ile Fildişili Ahmet'in aşk hikayesi! 'Aşk farklılık tanımaz'

Aşkın dil, din, ırk, renk ayrımı yapmadığının bir örneği de Konyalı Büşra ile Fildişili Ahmet oldu. 2011 yılında Türkiye'ye gelen Fildişili Ahmet, üniversitede tanıştığı Büşra ile tüm engelleri aşarak nişanlandı. Pandemi nedeniyle ertelenen düğünleri ise hem Fildişi Sahili'nde hem de İstanbul'da olacak. Büşra ve Ahmet çifti ise "Aşk farklılık tanımaz" diyerek, herkese örnek olmak istediklerini belirtiyor.

1.07.2020Gündem
Sırbistanın Sancak bölgesinde yaşayan halk Türkiyeden yardım bekliyor

Sırbistan'ın Sancak bölgesinde yaşayan halk Türkiye'den yardım bekliyor

Sırbistan'da Müslüman halkın yoğun olarak yaşadığı 200 bin nüfuslu Novi Pazar (Yeni Pazar) bölgesinde, koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hastane sıkıntısıyla karşı karşıya kaldı.

30.06.2020Dünya
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaştan Kudüs açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan 'Kudüs' açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "İslam dünyasında şahsi menfaatlerini düşünerek Kudüs'e ihanet manası taşıyan söz ve eylemlerde bulunan bazı kişi ve gruplar derhal bu hıyanetten vazgeçmelidir" dedi.

29.06.2020Gündem
Batrovci’den 5 dakikada geçtim

Batrovci’den 5 dakikada geçtim

Sırbistan, Sıla Yolu güzergâhında izincilere seyahat ve transit geçişlerde kısıtlamaların uygulanmadığı tek ülke. Geceleme durumunda herhangi bir bildirim de gerekmiyor. Yollar bomboş. Batrovci Sınır Kapısı’ndan beş dakikada geçtim. Son günlerde virüse yakalananlarda artış oldu. Benzinlikte, dinlenme tesislerinde tedbiri elden bırakmayın deriz. En büyük kısıtlama otoyollarda hız kısıtlaması. Sınır fazla aşarsanız hapis cezası bile var.

29.06.2020Avrupa
Başörtüsü tartışma konusu olmuştu... Molenbeek Belediyesi...

Başörtüsü tartışma konusu olmuştu... Molenbeek Belediyesi...

Belçika, Müslüman kadınların başörtüsü ile kamu kurumlarında çalışmasına izin vermeye hazırlanıyor.

29.06.2020Avrupa
Paludan’ın ceza alması Müslümanları memnun etti

Paludan’ın ceza alması Müslümanları memnun etti

Danimarka Türk Diyanet Vakfı ve Danimarka İslam Toplumu, Kur’an-ı Kerim yakarak parlamentoya girmeye çalışan ırkçı Stram Kurs (Sert Çizgi) partisinin lideri Rasmus Paludan’a, Naestved Bölge Mahkemesi tarafından verilen hapis cezasını değerlendirdi.

28.06.2020Avrupa
Son dakika haberler: Adnan Oktar davasında şoke eden ifadeler

Son dakika haberler: Adnan Oktar davasında 'şoke eden' ifadeler

Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik, aralarında örgütün elebaşı Adnan Oktar'ın da bulunduğu 78'i tutuklu 238 sanığın yargılandığı davada, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyen tutuklu sanık A.Ş.G.'nin tahliyesine karar verildi. Örgüt tarafından bir işe yerleştirildiğini ancak çalıştığı işten maaş alamadığını anlatan sanık A.Ş.G., diğer örgüt üyelerine "Ben maaş alamayacak mıyım?" diye sorduğunda, "Senin maaşını Adnan Oktar'a infak ediyoruz." şeklinde yanıt aldığını kaydetti.

25.06.2020Gündem
PKK/YPG detayı ABDde dikkat çeken rapor yayınlandı...

PKK/YPG detayı! ABD'de dikkat çeken rapor yayınlandı...

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan "Terörizm 2019 Ülkeler Raporu"nda, terör örgütü DEAŞ'ın dünyanın çeşitli yerlerinde terör saldırıları düzenlemeye odaklanan global bir ağa dönüşmeye başladığı belirtildi. PKK ve YPG'nin Türkiye sınırları içinde çeşitli terör eylemleri gerçekleştirdiği kaydedilen raporda, son 2 raporda yer verilmeyen "Türkiye'nin YPG'yi PKK'nın uzantısı olarak gördüğü" ibaresine bu kez yer verilmesi dikkati çekti.

24.06.2020Dünya
Ankarada camilerde 100 gün sonra cemaatle ilk sabah namazı kılındı

Ankara'da camilerde 100 gün sonra cemaatle ilk sabah namazı kılındı

KORONAVİRÜS ile mücadelede kapsamında toplu ibadetlere kapatılan camilerde, normalleşme sürecinin ardından cemaatle ilk sabah namazı kılındı. Ankara'da da Hacı Bayram-ı Veli Camii'nde cemaatle ilk sabah namazı kılındı.

24.06.2020Gündem
1850 metrede Robinson Crusoe hayatı

1850 metrede Robinson Crusoe hayatı

Gazeteci-yazar Sadık Albayrak, Trabzon’da 1850 rakımdaki yayla evinde ‘Kıtmir’ adını verdiği kangal cinsi köpeğiyle inzivaya çekildi. Gözlerden uzakta Robinson Crusoe hayatı yaşayan Sadık Albayrak, kitaplarını yazıyor, bahçesinde torunları için alabalık yetiştirmeyi, yaylayı ağaçlarla donatmayı planlıyor.

21.06.2020Gündem
Hacet namazı ne zaman ve nasıl kılınır

Hacet namazı ne zaman ve nasıl kılınır?

Dört Sünni, mezhebe ve Caferiler'e göre müstehap olan hâcet namazının nasıl ve ne zaman kılınacağı vatandaşların merak ettiği konu olarak dikkat çekiyor. Hacet namazının kılınışını araştıran vatandaşlar, sorularına Diyanet kaynaklarından yanıt arıyor. Peki, hacet namazı ne zaman kılınır?

20.06.2020Gündem
Şevval ayı ne zaman biter

Şevval ayı ne zaman biter?

Mübarek Ramazan ayının ardından Şevval ayı başladı. Peygamber efendimiz, hem ibadet hayatının sonlanmaması hem de bir ay boyunca oruç tutan bedenlerin normal hayata uyum sağlamaları için Şevval orucu tutulmasını tavsiye ediyor. Peki, Şevval ayı ne zaman biter?

19.06.2020Gündem
ICYF Başkanı Taha Ayhan:  Pandemi sürecinde  dünyada 7.6 milyon gence ulaştık

ICYF Başkanı Taha Ayhan: Pandemi sürecinde dünyada 7.6 milyon gence ulaştık

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (OIC) gençlik kuruluşu olan İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) Başkanı Taha Ayhan, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi.

19.06.2020Dünya
AİHM ’den Yunanistan’a ‘şeriat’ cezası

AİHM ’den Yunanistan’a ‘şeriat’ cezası

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) temyiz organı olan Büyük Daire, Batı Trakya’daki Türk azınlığı yakından ilgilendiren ve ‘şeriat davası’ olarak bilinen Hatice Molla Salih davasında tazminat kararını açıkladı.

19.06.2020Dünya
Suriyenin şehirleri neler Suriye başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Suriye'nin şehirleri neler? Suriye başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Suriye Orta Doğu'da yer alan bir ülkedir. Suriye Arap ülkelerinden biri olup ünlü şehirleri olan bir ülkedir. Suriye özellikle günümüzde iç savaşından dolayı adından sık sık söz ettirmektedir. Suriye günümüzde en sık araştırılan ülkeler arasında yer almaktadır. Suriye başkenti ve nüfus bilgileri en çok araştırılan bilgilerdendir. Peki, Suriye'nin şehirleri neler? Suriye başkenti, nüfusu, yüzölçümü bilgileri nedir? Suriye telefon ve posta kodu bilgileri nelerdir? İşte Suriye'ye dair bilinmesi gerekenler.

19.06.2020Seyahat
Pakistanın şehirleri neler Pakistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Pakistan'ın şehirleri neler? Pakistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Pakistan, dünyanın en kalabalık Müslüman nüfusuna sahip bir Asya devletidir. Ülke, Asya’da önemli bir coğrafi konuma sahiptir. Bu coğrafi konum nedeniyle 1947’ye kadar İngiliz sömürgesi altında kalmıştır. 1947’de bağımsızlığını kazanarak Pakistan İslam Cumhuriyeti adını aldı. Pakistan hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

19.06.2020Seyahat
Özbekistanın Şehirleri Neler Özbekistanın Başkenti, Nüfusu, Yüzölçümü, Telefon Ve Posta Kodu Bilgileri

Özbekistan'ın Şehirleri Neler? Özbekistan'ın Başkenti, Nüfusu, Yüzölçümü, Telefon Ve Posta Kodu Bilgileri

Özbekistan 7 büyük Türk devletlerinden biridir. Zamanında Sovyetler birliğinden ayrılarak ülke haline gelen Özbekistan aynı zamanda TÜRKSOY üyesi bir ülkedir. Özbekistan şehrini gezmek isteyenler Özbekistan hakkında araştırma yapmak isteyenler ise ülke hakkında geniş çaplı araştırma yapmaktadırlar. Peki, Özbekistan'ın şehirleri neler? Özbekistan'ın başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri neler? İşte Özbekistan'a dair bilinmesi gerekenler.

19.06.2020Seyahat
Kırgızistanın şehirleri neler Kırgızistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Kırgızistan'ın şehirleri neler? Kırgızistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Yedi bağımsız Türk devletlerinden biri olan Kırgızistan Asya'da en çok ziyaret edilen ülkelerden birisidir. Dünya'nın dört bir yanından ata topraklarını görmek isteyen Türkler Kırgızistan'ı ziyaret etmektedirler. Kırgızistan'a gitmek isteyenler ülke hakkında araştırma yapmakta ve bilgi edinmektedirler. Kırgızistan pek çok ünlü meydanı bulunan bir ülkedir. Peki, Kırgızistan'ın şehirleri neler? Kırgızistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü ve telefon kodu bilgileri nedir? İşte yedi bağımsız Türk devletinden biri olan Kırgızistan'a dair bütün detaylar.

18.06.2020Seyahat
Kazakistanın şehirleri neler Kazakistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Kazakistan'ın şehirleri neler? Kazakistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Kazakistan, Orta Asyanın (Avrasya) merkezinde konumlanmış bağımsız bir Türk devletidir. Yüz ölçümü bakımından dünyanın dokuzuncu, Türk ve Müslüman devletlerin en büyüğüdür. Doğal kaynaklar bakımından dünyanın sayılı zengin ülkelerindendir. Kazakistan hakkında bilgiler öğrenip, tatil planı yapabilirsiniz. Kazakistan hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

18.06.2020Seyahat
Filistinin şehirleri neler Filistin başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Filistin'in şehirleri neler? Filistin başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Filistin Arap yarım adasında yer alan bir Arap ülkesidir. Özellikle ülkede kutsal yerleri ziyaret etmek isteyen Müslümanlar ülkeyi ziyaret etmektedirler. Filistin topraklarını İsrail ile paylaşan bir ülke konumundadır. Uzun yıllar boyunca Osmanlı hakimiyeti altında da kalan Filistin halkının çoğu Müslüman'dır. Filistin'e gelmek isteyenler ise ülkenin şehirlerini merak etmektedirler. Filistin başkenti ve nüfus bilgileri en çok araştırılanlar arasında yer almaktadır. Peki, Filistin'in şehirleri neler? Filistin başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri nedir? İşte Filistin'e dair merak edilenleri sizler için derledik.

18.06.2020Seyahat
Bosna Herkekin şehirleri neler Bosna Hersek başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Bosna Herkek'in şehirleri neler? Bosna Hersek başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Bosna Hersek balkanlar da yer alan bir ülkedir. Ülke eskiden Osmanlı topraklarına sahip olan bir ülke idi. Bundan dolayı ülke de Osmanlı dönemine ait eserler de yer almaktadır. Bosna Hersek'i ziyaret etmek isteyenler özellikle Osmanlı eserlerini araştırmaktadırlar. Bosna Hersek'in şehirleri de arama motorlarında araştırılmakta ve bu şehirler hakkında bilgi edinmektedirler. Peki, Bosna Hersek'in şehirleri neler? Bosna Hersek başkenti, nüfusu ve yüzölçümü nedir? Bosna Hersek telefon ve posta kodu bilgileri nedir? İşte, Bosna Hersek'e dair bilgileri sizler için derledik.

18.06.2020Seyahat
Azerbaycanın şehirleri neler Azerbaycan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Azerbaycan'ın şehirleri neler? Azerbaycan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Azerbaycan yedi bağımsız Türk devletlerinden biridir. Özellikle ülke Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra himayesini kazanmıştır. Azerbaycan önceden Sovyetlere bağlı olan bir ülke idi. Ülkede yer yer Sovyet dönemine ait izlere de rastlanmaktadır. Azerbaycan'a gitmek isteyenler ise şehirleri hakkında araştırma yapmaktadırlar. Özellikle başkenti ve nüfusu en merak edilenler arasındadır. Peki, Azerbaycan'ın şehirleri neler? Azerbaycan başkenti, nüfusu, yüzölçümü nedir? Azerbaycan telefon ve posta kodu bilgileri nelerdir? İşte Azerbaycan'a dair bilinmesi gerekenler.

18.06.2020Seyahat
‘Virüsle nasıl mücadele ediliyorsa, bununla da aynı şekilde mücedele edilmeli’

‘Virüsle nasıl mücadele ediliyorsa, bununla da aynı şekilde mücedele edilmeli’

Avusturya Evanjelik Cemaati Baş Papazı Thomas Hennefeld, aşırı sağcı Özgürlük Partisi (FPÖ) Genel Başkanı Norbert Hofer’in yönelik sözlerine tepki göstererek ifadelerinin, “Nazi diksiyonunu çağrıştırdığını” söyledi.

18.06.2020Avrupa
Asya borsaları karışık seyretti

Asya borsaları karışık seyretti

Asya borsalarında dün gözlenen karışık seyir bugün de devam etti.

18.06.2020Ekonomi
Son dakika: Trump onayladı Çinli yetkilere yaptırım uygulanması öngörülüyor

Son dakika: Trump onayladı! Çinli yetkilere yaptırım uygulanması öngörülüyor

ABD Başkanı Donald Trump, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine yönelik baskı politikalarından dolayı Çinli yetkililere yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısını onayladı.

17.06.2020Dünya
Bu yıl hac olacak mı

Bu yıl hac olacak mı

Koronavirüs pandemisinde ikinci dalga endişelerinin arttığı bir ortamda, bu yıl hac mevsimi ile ilgili Suudi Arabistan makamlarının vereceği karar bekleniyor. AFP’ye konuşan bir Suudi yetkili, konu ile ilgili kararın en kısa zamanda açıklanacağını kaydetti.

17.06.2020Dünya
Ünlü yazar Amin Maalouf, dijital festivalde Türk okurlarıyla bir araya geldi

Ünlü yazar Amin Maalouf, dijital festivalde Türk okurlarıyla bir araya geldi

Bu yıl ilk kez dijital ortama taşınan İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali'nin (İTEF) açılışına katılan Lübnanlı yazar Amin Maalouf, Azınlıkların ve farklı kültürlerin bulundukları ülkelere kattığı değerin altını çizerek, "İspanya'da 15. yüzyılın sonunda Müslüman ve Yahudileri sürgün ettiler. Bu sürgün İspanyayı yoksullaştırdı. Orada kalsalardı, zenginlik ve ilerleme olacaktı.

16.06.2020Keyif
2020 Kurban Bayramı ne zaman İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvime göre bayram tarihi…

2020 Kurban Bayramı ne zaman? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvime göre bayram tarihi…

'2020 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek?' sorusu milyonlarca vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri haline geldi. Kurban Bayramı için çok az bir zaman kala vatandaşlar dini vazifelerini yerine getirmeyi bekliyorlar. 24 Nisan'da başlayan ramazan ayının ardından ilk dini bayram olan Ramazan Bayram'nın ardından Kurban Bayramı'nın ne zaman kutlanacağı merak ediliyor. İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvime göre bayram tarihi…

15.06.2020Gündem
Hac iptal oldu mu Hac 2020 için Diyanetten açıklama

Hac iptal oldu mu? Hac 2020 için Diyanet'ten açıklama

Dini farizalarını yerine getirmek isteyen birçok Müslüman, Koronavirüs salgını nedeniyle Hac iptal oldu mu sorusuna yanıt aramaya başladı. 2020 Hac ibadeti hakkında bazı bilgiler yayımlayan Diyanet İşleri Başkanlığı, Hac farizasını gerçekleştirecek vatandaşlar için kriterlere değindi. Peki, Hac iptal oldu mu? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı resmi bilgiler

15.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Srebrenica Çiçeği'ni soldurdular

On gün sonra tarihe ‘Srebrenica katliamı’ olarak geçen bir mezalimi konuşacağız.2. Dünya Savaşı’ndan sonra Avrupa’da yaşanan en büyük Müslüman katliamı olarak hafızalarda yerini alan caniliği hatırlayalım o zaman.

4.07.2020

Bak kardeşim... Ahmet'e dediğimi sana da diyeceğim

Türkiye’nin en ünlü aktörlerinden birisin... Sinemadan, reklamdan, oradan buradan çok iyi para kazanıyorsun...

4.07.2020

Gizli oy, gizlenmiş yüz, açık tasnif, yeni normal

Dün günün en çarpıcı fotoğrafı Moskova’dan geldi.

1.07.2020

Virüs bu pizzacıdan Türkiye'ye geliyor

Aslında olay, Kanadalı genç şarkıcı Justin Bieber’ın paylaştığı bir video ile başladı.

30.06.2020

Hukukun katli (2)

1960 ihtilaliyle sadece o günkü DP iktidarı değil, topyekûn bir milletin onuru, umudu ve iradesi alaşağı edilmiştir.

27.06.2020

Kıymetli pasaportu damdan düşen ayaktakımı bir ülke

Geçen nisan ayında, bütün dikkatler koronaya çevrilmişken, dünyaca ünlü bir şirket sessiz sedasız bir liste yayınladı.

24.06.2020

beIN Sport gidiyor mu?

Herkes bir şey söylüyor:   

22.06.2020

Macarların 'Sevr'inin 100. yılı

Birinci Dünya Savaşı kendilerinin de mecali tükenen galiplerin en acımasız biçimde mağlupları tarihten silme gayretiyle neticelendi. Almanya haklı olarak, savaşın baş sorumlusu görülüyordu.

21.06.2020

Size baba diyebilir miyim?

Baba sevgisi millet olarak vazgeçilmezlerimizin başında geliyor. Sevdiğimiz siyasetçilere, şarkıcılara, dostlarımıza ‘baba’ diye hitap ediyoruz. Bu sevginin temeli de çok eskilere dayanıyor.

19.06.2020

‘Model Ayvalık’

Hürriyet gazetesi merkezinden ayrılıp 3 aydır evde koruma altında yaşadıktan sonra dün Ayvalık’a geldiğimizde bahçelerde sarkan begonviller, sarmaşıklar, limon ağaçları çeşitli bitkiler iyi geldi... İğdenin kokusu bir başka...

18.06.2020