MENÜ

Haç

Haç ile ilgili tüm haberleri, son dakika Haç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Haç haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 7.083 Haç haberi bulunmuştur.

Haç Haberleri

Murat Yıldırım gidemeyince, ekip geldi

Murat Yıldırım gidemeyince, ekip geldi

Murat Yıldırım iş yoğunluğu nedeniyle başrolünü üstlendiği Mısır yapımı ‘Mako’nun Şarm El-Şeyh ve Abu Dabi’deki çekimlerine katılamadı. Film ekibi bunun üzerine ünlü oyuncunun sahnelerini çekmek için Türkiye’ye geldi.

19.02.2020Magazin
Vandalizm nedir

Vandalizm nedir?

Vandalizm teriminin çıkış Fransız Devrimi sürecinde Henri Grégoire adında bir din adamı tarafından Cumhuriyet Ordusu'nun bazı davranışlarını nitelemek için kullanılmasıdır. Çevresel vandalizm, bazı çevreciler tarafından kullanılan bir terimdir. Çevreciler bu terimi kırılgan ekosistemin korkunç ve bariz yıkımını ve özellikle çevre koruma yasalarının çiğnenmesini açıklamak için kullanırlar. Peki, vandalizm nedir?

17.02.2020Gündem
BAE, Hafter milislerini havadan tahkime devam ediyor

BAE, Hafter milislerini havadan tahkime devam ediyor

Uluslararası hava trafiği gözlemcileri, dün akşam Birleşik Arap Emirliklerinden (BAE) peş peşe havalanan üç ayrı kargo uçağının Libya’nın doğusuna doğru hareket ettiğini belirledi.

8.02.2020Dünya
85. Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan: Hiçbir dini, laboratuvara koyup ispatlayamazsınız ama insan kardeşliğini ispatlarsınız Genetik yapımız aynı, hepimiz ‘Homo sapiens’iz

85. Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan: Hiçbir dini, laboratuvara koyup ispatlayamazsınız ama insan kardeşliğini ispatlarsınız! Genetik yapımız aynı, hepimiz ‘Homo sapiens’iz

Kumkapı’daki Patrikhane’ye girince beni en çok şaşırtan, duvarda koca bir Fatih Sultan Mehmet portresi görmek oluyor. Şaşırmam cehaletimden. Çünkü Ermeni Patrikhanesi 1461’de yani fetihten hemen sonra bizzat II. Mehmet tarafından kurulmuş. Ve ülkenin diğer yerlerindeki Ermeniler İstanbul’a iskân edilmeye başlamış. Amaç, İstanbul’daki Rumlar’a alternatif bir cemaat oluşturmak. Zaten Patrik Sahak Maşalyan’a tam olarak ne seçildiğini sorduğumda, “Türkiye Ermeni Cemaati’nin en üst mevkide, halk tarafından seçilmiş tek temsilcisiyim. Fatih Sultan Mehmet tarafından kurulmuş Ermeni Patrikliği’nin 85’inci selefiyim” diye tanıtıyor kendini. Ağzından ‘inşallah’ düşmüyor. Gelin ben aradan çekileyim, Patrik Hazretleri devam etsin.

Birinci cemre ne zaman düşecek İlk cemre o tarihte düşecek

Birinci cemre ne zaman düşecek? İlk cemre o tarihte düşecek!

Şubat ayının gelmesine kısa bir süre kala, İlkbahar'ın müjdecisi olan cemrenin ne zaman düşeceği merak konusu olmaya başladı. Vatandaşların tarihsel olarak yüzyıllardır düşmesiyle birlikte havaları ısındırdığına inandığı cemre, geçmişte olduğu gibi bu yılda ilk olarak şubat ayında düşecek. Peki, ilk cemre ne zaman, hangi tarihte düşecek?

29.01.2020Gündem
Hac başvurularında 18 binlik boş kontenjan için kayıtlar 30 Ocak’ta başlayacak

Hac başvurularında 18 binlik boş kontenjan için kayıtlar 30 Ocak’ta başlayacak

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Hac Umre ve Seyahat Acentaları Derneği (HURSAD) Başkanı Diyaeddin Şahin, hacca kayıt yaptıramayanların sayısının 18 bin kişi civarında olduğunu belirterek, “Bunlarla ilgili daha önce belirlenen, ilan edilen hac takvimimize göre 30 Ocak Perşembe günü sabahtan itibaren kayıtlar başlayacak. Bu, kuradan çıkmayan hacı adaylarımız için yolun sonu olmadığını gösteriyor. Hacı adaylarının şansları devam edecek” dedi.

28.01.2020Ekonomi
Paulo Coelho kimdir

Paulo Coelho kimdir?

Dünyaca ünlü yazar Paulo Coelho, hayatını kaybeden efsane basketbolcu Kobe Bryant ile ölmeden önce birlikte kitap yazmayı planladıklarını açıkladı. Bu açıklama ardından Paulo Coelho ismi de trend topic listesine girdi. Peki, Paulo Coelho kimdir?

27.01.2020Hayat
İlk cemre ne zaman düşecek

İlk cemre ne zaman düşecek?

'İlk cemre ne zaman düşecek sorusu?' 2020 Ocak ayının son günlerinde araştırılmaya başlandı. İlki şubat ayı içerisinde gerçekleşen cemre olayı, havaların ısınmasıyla sonuçlanmaktadır. Gözler şimdi toplamda üç tane düştüğüne inanılan cemrelerin ilkinin düşeceği tarihte. Peki, ilk cemre ne zaman düşecek?

27.01.2020Gündem
İngiltere’den Mekke’ye İslamiyet’i tanıtmak için yürüyor

İngiltere’den Mekke’ye İslamiyet’i tanıtmak için yürüyor

İslamiyet’in bir barış dini olduğunu göstermek için yaşadığı İngiltere’nin Manchester şehrinden, Suudi Arabistan’ın Mekke şehrine gitmek için yürüyerek yola çıkan Ferid Feyadi (40), Türkiye’ye ulaştı. Mekke’ye gidip, hac vazifesini yerine getirmek isteyen ve toplam 6 bin 300 kilometreyi yürüyerek kat etmeyi planlayan Feyadi, “Buraya kadar 3 bin 800 kilometre yol yaptım. Önümde 2 bin 500 kilometre daha var” dedi.

26.01.2020Avrupa
Sahte Hızır Aleyhisselam için istenen ceza belli oldu

Sahte 'Hızır Aleyhisselam' için istenen ceza belli oldu!

KOCAELİ'de kendini 'peygamber', 'Hızır Aleyhisselam', 'evliya' gibi sıfatlarla tanıtan, Allah'la doğrudan görüştüğünü iddia ederek, 'yüz görümlüğü' adı altında para alan Şaban Özdil hakkında 'dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık' suçundan 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istendi.

22.01.2020Gündem
Zilzal Suresi Oku - Zilzal Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Zilzal Suresi Oku - Zilzal Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Zilzal Suresi, mushaftaki sıralamada doksan dokuzuncu, iniş sırasına göre doksan üçüncü sûredir. Nisâ sûresinden sonra, Hadîd sûresinden önce Medine’de inmiştir. Mekke’de indiğine dair rivayetler de vardır (bk. Şevkânî, V, 562). Sizler için Zilzal Suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu ile birlikte Diyanet Meali için tüm detayları bir araya getirdik.

21.01.2020Namaz Sureleri
Aparta baskın yapan polisler gözlerine inanamadı

Aparta baskın yapan polisler gözlerine inanamadı

Kütahya Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bir aydır takip ettikleri tarihi eser kaçakçısı bir çeteye operasyon yaptı. Operasyonda şebekenin bir apart dairesinde sakladığı yüzlerce tarihi eser ele geçirildi.

19.01.2020Gündem
Nürnberg okullarında Hitler alarmı

Nürnberg okullarında Hitler alarmı!

Nürnberg’de birkaç okulda Hitler ve gamalı haç fotoğraflarının dolaşması okul yöneticilerini harekete geçirdi. Alman basınında yer alan konuyla ilgili konuşan CSU’lu Nürnberg Belediye Başkanı Klemens Gsell, “Yönümüzü başka yere çeviremeyiz” dedi.

17.01.2020Avrupa
2019un 9 ayında 7,4 milyon kişi yurt dışı seyahati yaptı

2019'un 9 ayında 7,4 milyon kişi yurt dışı seyahati yaptı

Geçen yılın 9 ayında Türkiye'den 7 milyon 411 bin 702 kişi yurt dışı seyahati gerçekleştirdi, bu seyahatler için toplamda yaklaşık 3,4 milyar dolar harcandı.

16.01.2020Seyahat
Yurt dışı seyahatlere 2019un 9 ayında 3,4 milyar dolar harcandı

Yurt dışı seyahatlere 2019'un 9 ayında 3,4 milyar dolar harcandı

Geçen yılın ocak-eylül döneminde Türkiye'den 7 milyon 411 bin 702 kişi yurt dışı seyahati gerçekleştirdi, kişi başına ortalama 456 dolar harcama yapıldı.

15.01.2020Ekonomi
Rüyada Otobüse Binmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Otobüse Binmek Ne Anlama Gelir?

Rüyalarda yapılan yolculuklar, genellikle seyahat etmeye, mekan değiştirmeye işaret etmektedir. Bununla beraber kişinin yaşamında gerçekleşecek olan değişimlere yorumlanır. Rüyada otobüse binerek seyahat etmek de bu tür değişimleri temsil etmektedir. İşte rüyada otobüs ile alakalı görülen tüm faktörlerin tüm detayları.

14.01.2020Rüya Tabirleri
Kuveyt Türk konut, araç ve hac kar oranlarını düşürdü

Kuveyt Türk konut, araç ve hac kar oranlarını düşürdü

Kuveyt Türk kar oranını konutta yüzde 0.89'a, araç finansmanında yüzde 0.96'ya düşürdü.

14.01.2020Ekonomi
Hac kayıtları nasıl yapılır 2020 hac fiyatları ne kadar oldu

Hac kayıtları nasıl yapılır? 2020 hac fiyatları ne kadar oldu?

Kutsal topraklara gitmeyi bekleyen hacı adayları için hac kesin kayıtları 13 Ocak tarihinde başladı. 2 milyondan fazla vatandaşın beklediği hac kura sonuçlarına göre hac kesin kayıtlarını yaptırmaya hak kazananlar, "Kesin Kayıt Yaptırabilir" belgesiyle işlemlerini tamamlayacak. Peki, hac kayıtları nasıl yapılır? 2020 hac fiyatları ne kadar oldu? İşte, 2020 hac kayıtlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

13.01.2020Gündem
Yozgat’ta 31 parça tarihi eser ele geçirildi

Yozgat’ta 31 parça tarihi eser ele geçirildi

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesi Melikli köyünde jandarma tarafından durdurulan otomobilde yapılan aramada çok sayıda tarihi eser ele geçirildi.

13.01.2020Gündem
Alman belediye başkanından mezarları tahrip edilenlerin yakınlarına ziyaret

Alman belediye başkanından mezarları tahrip edilenlerin yakınlarına ziyaret

Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaleti’nin Northeim beldesinde çarşamba günü mezarları tahrip edilen Müslümanları camide ziyaret eden Northeim Belediye Başkanı Simon Hartmann, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

13.01.2020Avrupa
2020 kesin hac kayıtları ne zaman

2020 kesin hac kayıtları ne zaman?

Kaydı yenilenen ve ön kayıt yaptıran 2 milyon 298 bin 800 kişinin katıldığı hac kuraları çekildi ve kutsal topraklara gidecek isimler belli oldu. Gözler şimdi 2020 hac kesin kayıt tarihlerinde. Peki, 2020 kesin hac kayıtları ne zaman?

11.01.2020Gündem
Hac Kuraları 2020 Sorgulama: Hac.gov.tr üzerinden E-Devlet (TC) ile Hac kura çekimi sonuçları sorgula

Hac Kuraları 2020 Sorgulama: Hac.gov.tr üzerinden E-Devlet (TC) ile Hac kura çekimi sonuçları sorgula

Hac kuraları Diyanet TV ekranlarından canlı olarak gerçekleştirildi. Bu yıl 83 bin 400 kişi hacı olacak. Hac başvurusu yapanlar için Turkiye.gov.tr E-devlet şifresi ve TC ile hac kuraları 2020 sorgulama işlemi nasıl yapılır? Kesin kayıt belgeleri nereden temin edilir? sorularının detaylarını bir araya getirdik.

10.01.2020Gündem
E-Devlet Hac sorgulama TC ile 2020: Diyanet Hac Kuraları sonuçları ve durum sorgula

E-Devlet Hac sorgulama TC ile 2020: Diyanet Hac Kuraları sonuçları ve durum sorgula

2020 Hac kuraları çekimi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafınca dün noter huzurunda gerçekleştirildi. Dün yapılan hac kuraları sonuçları Hac.gov.tr üzerinden yapılan duyuru ile Turkiye.gov.tr üzerinden saat 21.00'da kontrol edilebilir duruma getirildi. E-devlet girişi ile Hac kuraları 2020 sorgulama ve Hac sorgulama TC işlemlerini haberimizde sizler için bir araya getirdik. Hac durum sorgulama işlemi sonucunda hacı adayı olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz.

10.01.2020Gündem
TC ile Hac kura sonuçları sorgulama Diyanete Hac kayıt paraları ne zaman yatırılıyor

TC ile Hac kura sonuçları sorgulama! Diyanet'e Hac kayıt paraları ne zaman yatırılıyor?

Hac.gov.tr internet sitesi aracılığıyla Hac kura sonuçları için açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanlığı, kesin kayıt süreci için hacı adaylarına süre tanıdı. Hac kura sonuçları sonrasında kesin kayıt kapsamında Diyanet'e hac kura ücretlerini yatıracak olan vatandaşlar, kesin kayıt işlemlerini bu şekilde tamamlayabilecek. TC Kimlik Numarası ve E-Devlet şifresi ile öğrenilebilen Hac kura sonuçları, hacı adaylarının hangi tarihlerde kutsal topraklara gideceklerine de rehber olacak. Peki, Hac kura sonuçları sonrasında en çok merak edilen konulardan birisi olan Hac paraları Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi hesaplarına ne zaman yatırılacak? İşte, Hac kura sonuçları sonrası kesin kayıt işlemleri ve Hac kayıt paraları hakkında bazı bilgiler

10.01.2020Gündem
Mersinde 746 parça tarihi eser ele geçirildi, bir şüpheli yakalandı

Mersin'de 746 parça tarihi eser ele geçirildi, bir şüpheli yakalandı

Mersin'de jandarmanın düzenlendiği operasyonda 746 parça tarihi eser ele geçirildi, bir şüpheli gözaltına alındı.

10.01.2020Gündem
‘Bu ikinci saldırı, üçüncü de dördüncü de gelecek’

‘Bu ikinci saldırı, üçüncü de dördüncü de gelecek’

Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaletinde bulunan Northeim kasabasında bir mezarlıkta, Müslümanlara ait 13 mezar tahrip edilmişti. Saldırgan ya da saldırganların ise hünüz kimliği henüz tespit edilemedi.

10.01.2020Avrupa
Hac sorgulama: Hac kura sonuçları 2020 Diyanet E-Devlet sayfası

Hac sorgulama: Hac kura sonuçları 2020 Diyanet E-Devlet sayfası!

İslam'ın beş şartından birisi olan Hac farizası için 2020 Hac kura sonuçları açıklandı. Peygamber Efendimizin emir ve yasaklarına uyulduğu taktirde kişinin annesinden doğduğu gün gibi günahlarından arınacağını müjdelediği Hac farizası, bu yıl da Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirdi. Hac kura sonuçları için canlı yayında çekilişi başlatan kura heyeti, öğle saatlerine kadar Başkent Ankara'nın Hac kura çekiliş sonuçlarını canlı olarak yayınladı. Öğleden sonra ise diğer illerin 2020 Hac kura sonuçları yayın dışında devam etti. Hac kura sonuçları sorgulama ekranı üzerinden 21.00 itibariyle erişime açılan 2020 Hac kura sonuçları E-Devlet sorgulama ekranı, TC Kimlik Numarası ve şifre ile sorgulanabildi. Hac kura sonuçları sorgulama ekranında hacı adayları, kesin kayıt yaptırabilir ya da kayıt hakkı kazanamadınız uyarıları ile karşılaştı. Hac kura sonuçları ekranında müracaat yılları, kayıt ili, kura sonuç sırası ve il geneli kayıt hakkı kazananların sıra aralığı bilgileri yer aldı. İşte, 2020 Hac kura sonuçları sorgulama ekranı ve kura sonuçları sonrasında açıklanan bazı bilgiler

10.01.2020Gündem
Son dakika haber... 2020 hac kura sonuçları belli oldu İşte e devlet hac sonucu sorgulama motoru ve kura sonucu listeleri

Son dakika haber... 2020 hac kura sonuçları belli oldu! İşte e devlet hac sonucu sorgulama motoru ve kura sonucu listeleri

13 24 Ocak tarihleri arasında yapılacak olan hac kesin kayıtları öncesi, 2020 hac sonuçları perşembe akşamı belli oldu. Dini vazifelerini yerine getirmek adına hac görevini yerine getirecek olanlar 2020 hac sonuçlarını hac.gov.tr ve e devlet hac sorgulama moturu ekranı üzerinden görüntüleyecekler. Kura ile ismi çıkan vatandaşlar hac kura sonucu isim listelerini araştırıyor. E devlet hac kura sonuç ekranıyla sonuçlarına erişecek olanlar, konuyla ilgili detayları sorguluyor. İşte, hac sonuçları nereden öğrenilir sorusunun yanıtını merak edenler için Diyanet tarafından açıklanan 2020 hac kura çekimi sonuç listesi ve e devlet kura sonuç sorgulama ekranı...

9.01.2020Gündem
Hac sonuçları bu akşam Hac.gov.trden açıklandı E devlet girişi Hac kura sonuç sorgulama ekranı

Hac sonuçları bu akşam Hac.gov.tr'den açıklandı! E devlet girişi Hac kura sonuç sorgulama ekranı

2020 yılı hac kuraları Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile çok sayıda hacı adayının katılımı ile bugün gerçekleşti. 2 milyonu aşkın hacı adayının heyecanla beklediği hac kuraları , kesin kayıt hakkı elde edenlerin isimleri e devlet sistemi üzerinden açıklandı. kutsal topraklara gitmek isteyen vatandaşların gündeminde şimdi hac sonuç listesi yer alıyor. İşte, 2020 hac sonucu sorgulama ekranı aracılığıyla öğrenilecek olan hac sonuç sorgulama sayfası ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

9.01.2020Gündem
Hac fiyatları bu yıl ne kadar olacak İşte 2020 hac fiyatları

Hac fiyatları bu yıl ne kadar olacak? İşte 2020 hac fiyatları

2 milyon 298 bin 800 kişinin katıldığı 2020 hac kuraları çekildi. Hacı adayları, kura çekiminin ardından sonuçları saat 21.00'den itibaren e-Devlet üzerinden öğrenebilecek. Gözler şimdi bu yılın hac fiyatlarının ne kadar olacağında. Peki, hac fiyatları bu yıl ne kadar olacak?

9.01.2020Gündem
Hac kuraları için Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet TV canlı izle İşte 2020 Hac kura çekilişi

Hac kuraları için Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet TV canlı izle! İşte 2020 Hac kura çekilişi

Hac kuraları için beklenen gün geldi. Bu yıl İlk defa başvuran 174 bin 491 kişi ile birlikte 2007 yılından bu yana bekleyen 2 milyon 124 bin 309 kişi ile birlikte toplamda 2 milyon 298 bin 800 kişi, bu yıl hac kuralarında yer alacak. Kurada kontenjan sayısı ise 83 bin 430 olacak. Hac kuraları canlı yayın ile devam ediyor. Hac kura çekilişinde adaylar merakla sonuçları takip ediyorlar. İşte 2020 hac kura çekilişi detayları

9.01.2020Gündem
Hac kuraları 2020 sorgulama nasıl yapılır 2020 hac kuraları sonuçları

Hac kuraları 2020 sorgulama nasıl yapılır? 2020 hac kuraları sonuçları

Türkiye'de 2 milyonu aşkın hacı adayının heyecanla beklediği 2020 hac kurası basına ve kamuoyuna açık şekilde başladı. Kura sonucunda yaklaşık 83 bin vatandaşımız kutsal topraklara gitmeye hak kazanacak. Gözler şimdi kura çekiminin tamamlanması ve ardından sonuçların ilan edilmesinde. Kura çekiminin başlamasıyla birlikte çekimi canlı takip etmek isteyen hacı adayları, Diyanet TV hac kurası canlı yayın linkini sorguluyor. Öte yandan sonuçların ne zaman öğrenileceği de merak konusu oldu. Peki, Hac kuraları 2020 sorgulama nasıl yapılır?

9.01.2020Gündem
2020 hac kurası ne zaman yapılacak Hac kurası için geri sayım

2020 hac kurası ne zaman yapılacak? Hac kurası için geri sayım

Hac kurasına yönelik araştırmalar yeni yılın ardından hız kazandı. Gerekli başvuru işlemlerini tamamlayan hacı adaylarının gözü hac kurasının çekileceği tarihte. Peki, 2020 hac kurası ne zaman çekilecek?

8.01.2020Gündem
‘Acı duyuyorum ama gerekeni yaptım’

‘Acı duyuyorum ama gerekeni yaptım’

Almanya’da Aşağı Saksonya eyaletindeki Estorf Belediye Başkanı Arnd Focke, aşırı sağcıların saldırıları nedeniyle görevinden istifa etti.

8.01.2020Avrupa
3 ambulans uçak 17 helikopter... Benim için mi geldiniz

3 ambulans uçak 17 helikopter... "Benim için mi geldiniz"

Sağlık Bakanlığı’nın ambulans uçak ve helikopterleri yurtiçinde ve yurtdışında hizmet verirken doktor Mehmet Kaan Patoğlu da bu süreçte hem zamanla yarışa hem de duygusal anlara tanıklık etti: “Kalp krizi geçiren bir amcamızı helikoptere yerleştirdik ama huzursuzdu. Dedi ki ‘Bu benim için mi geldi’. ‘Evet’ deyince ağlamaya başladı.”

8.01.2020Gündem
Hadrianaupoliste 1800 yıllık adak levhası bulundu

Hadrianaupolis'te 1800 yıllık 'adak levhası' bulundu

"Karadeniz'in Zeugması" olarak adlandırılan Karabük'ün Eskipazar ilçesindeki Hadrianaupolis Antik Kenti'nde yapılan kazı çalışmaları sırasında 1800 yıllık adak levhası ortaya çıkarıldı.

7.01.2020Seyahat
İşte tüm dünyanın konuştuğu bayrağın anlamı

İşte tüm dünyanın konuştuğu bayrağın anlamı

İran'ın Kasım Süleymani suikastının ardından Kum kentindeki Cemkeran Camisi kubbesine astığı kırmızı bayrak uluslararası basın tarafından 'savaş ilanı' olarak yorumlansa da bayrağın sembolü yas ve intikama işaret ediyor.

7.01.2020Dünya
2020 Hac kurası ne zaman çekilecek

2020 Hac kurası ne zaman çekilecek?

Hac ibadetini yapmak üzere 2020'de kutsal topraklara gitmek için ilk defa müracaatlarını yapan binlerce hacı adayı, şimdi kura çekim tarihine odaklandı. Diyanet'in 2020 hac kurasını ne zaman yapacağını merak eden vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, 2020 Hac kurası ne zaman çekilecek?

7.01.2020Gündem
Denizden haç çıkartma töreninde bir şahıs boğulma tehlikesi geçirdi

Denizden haç çıkartma töreninde bir şahıs boğulma tehlikesi geçirdi

Fener Rum Patrikanesi'nce düzenlenen denizden haç çıkarma töreni sırasında suya atlayan bir şahıs boğulma tehlikesi geçirdi. Fark edilip sudan çıkarılan şahıs ilk müdahalenin ardndan hastaneye sevk edildi.

6.01.2020Haber
Son dakika... İstanbul’daki haç çıkarma töreninde korku dolu anlar

Son dakika... İstanbul’daki haç çıkarma töreninde korku dolu anlar

HZ. İsa'nın doğumunun ve vaftiz edilişinin yıldönümü nedeniyle Haliç'teki haç çıkarma töreni sırasında suya atlayan vatandaşlardan biri fenalaştı. Deniz polisi ve dalgıçların tarafından kurtarılarak kıyıya çıkarılan kişiye kalp masajı yapıldı ve daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı.

6.01.2020Gündem
Üsküdarda haç çıkarma töreni

Üsküdar'da haç çıkarma töreni

Hz. İsa'nın doğumunun ve vaftiz edilişinin yıldönümü nedeniyle İstanbul'da denizden haç çıkarma törenleri düzenleniyor. O yerlerden biri de  Üsküdar oldu.

6.01.2020Gündem
Son dakika haberi: Ortadoğu diken üstünde... İran, Hürmüz’ü işaret etti

Son dakika haberi: Ortadoğu diken üstünde... İran, Hürmüz’ü işaret etti

İranlı General Kasım Süleymani’nin ABD tarafından öldürülmesinin ardından, Tahran’ın yanıtı merak konusu oldu. Dün akşam Bağdat’taki ABD Büyükelçiliği ve Beled Amerikan Üssü yakınlarına füze atıldı. Saldırıların akıbeti henüz bilinmezken, İranlı bir komutan, dünyanın en işlek petrol yollarından Hürmüz Boğazı’nı işaret etti.

5.01.2020Dünya
Hac kura çekilişi ne zaman olacak 2020 Hac ve umre fiyatları ne kadar olacak

Hac kura çekilişi ne zaman olacak? 2020 Hac ve umre fiyatları ne kadar olacak?

Hac ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar hac kura çekilişi ne zaman sorusunun cevabını arıyor. 2020'de kutsal topraklara gitmek isteyen vatandaşların gündemin kura tarihi var. Peki hac kafilesi ne zaman hareket edecek? İlk kafile kutsal topraklara 22 Haziran'da çıkacak. Son hac kafilesi ise 25 Temmuz'da gidecek. Peki, 2020 Hac kuraları ne zaman açıklanacak? 2020 Hac ve umre fiyatları ne kadar olacak?

4.01.2020Gündem
Bu sene hac fiyatları 26 bin liradan başlayacak

Bu sene hac fiyatları 26 bin liradan başlayacak

TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi ve HURSAD Başkanı Diyaeddin Şahin "Geçen yıldan bu yıla artan maliyetler oldu. Ek vergiler oldu. Bu ek maliyetler ile hac fiyatlarının 26 bin liradan başlayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu sene en ucuz programın 26 bin lira olacağını düşünüyoruz" dedi.

3.01.2020Ekonomi
2020 Hac kuraları ne zaman açıklanacak Diyanet Hac kura çekiliş tarihini açıkladı mı

2020 Hac kuraları ne zaman açıklanacak? Diyanet Hac kura çekiliş tarihini açıkladı mı?

2020 yılının hac kura çekilişi için geri sayım devam ediyor. 1 Ocak Salı günü yeni bir yılın başlangıcını yapan hacı adayları, sık sık Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sayfasını ziyaret ederek bilgi almaya çalışıyor. Bu yıl hac ibadetini gerçekleştirmek isteyen binlerce hacı adaylarının kayıtları aralık ayının ortasına kadar alınmıştı. Peki, 2020 Hac kuraları ne zaman açıklanacak? Diyanet hac kura çekiliş tarihini açıkladı mı?

2.01.2020Gündem
Kuraya girecek olan hacı adaylarına e-Devlet şifresi uyarısı

Kuraya girecek olan hacı adaylarına e-Devlet şifresi uyarısı

2020 yılı Hac kuraları 9 Ocak Perşembe günü çekiliyor. Kurada Hac kayıt hakkı elde eden hacı adaylarının 13 Ocak Pazartesi sabahı kesin kayıtlarını yaptırabilmeleri için muhakkak e-devlet şifresi almış olmaları gerektiği bildirildi. Hac kurasına grup halinde giren hacı adaylarının sadece grup başı olan kişilerin e-devlet şifresi almasının yeterli olacağı açıklandı.

2.01.2020Gündem
Kraliçe II. Elizabeth 2 Türk’e Britanya İmparatorluk Nişanı verecek

Kraliçe II. Elizabeth 2 Türk’e Britanya İmparatorluk Nişanı verecek

İngiltere’de her yıl sonunda hizmetlerinden dolayı Kraliçe II. Elizabeth tarafından Britanya İmparatorluk Nişanı ile ödüllendirilecek olan bin 097 kişinin yer aldığı isim listesinde bu yıl Hackney Belediyesi Meclis Üyesi Mete Çoban (27), ısıtma ve sıhhi tesisat endüstrisinde kadınlara hizmetinden dolayı Hatice Hasan (58) da var.

29.12.2019Avrupa
Hadrianaupoliste 1800 yıllık adak levhası bulundu

Hadrianaupolis'te 1800 yıllık "adak levhası" bulundu

Ortaya çıkarılan mozaikler dolayısıyla "Karadeniz'in Zeugması" olarak adlandırılan, Geç Hellenistik, Roma ve Erken Bizans devirlerinde yerleşim yeri olarak kullanıldığı tahmin edilen Karabük'ün Eskipazar ilçesindeki Hadrianaupolis Antik Kenti'nde yapılan kazı çalışmaları sırasında 1800 yıllık adak levhası bulundu.

26.12.2019Keyif
AK Partililerin kutladığı tek CHP’li

AK Partililerin kutladığı tek CHP’li

Meclis’te 2020 bütçesinin gergin final oturumunu fıkralarıyla yumuşatan CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, sosyal medyada da beğeni topladı. Kesici’nin üslubu AK Parti’den de kutlama aldı.

26.12.2019Gündem
2020 hac kurası ne zaman çekilecek

2020 hac kurası ne zaman çekilecek?

Hac ibadetini yapmak üzere 2020'de ilk kez kutsal topraklara gitmek isteyenler 13 Aralık Cuma günü saat 24.00'e kadar ön kayıt başvurularını tamamlandı. Ön kayıtlarını yaptıktan sonra beklemeye başlayan hacı adayları, kura çekim tarihini merak ediyor. Peki, 2020 hac kurası ne zaman çekilecek?

25.12.2019Gündem