EKSTRA
MENÜ

Selanik

Selanik haberleri sayfasında güncel ve son dakika Selanik hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.871 Selanik haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Selanik Haberleri

18 Ağustos hangi burç ve burcu ne 18 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

18 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 18 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar bir konuda bireylere yön vermenin yanında aynı zamanda da sahip oldukları nitelikleri ve karakterleri geliştirmede de büyük ölçüde etkili olmaktadır. Bir bireyin hangi burca ait olduğunu bildiğinizde o birey hakkında bilgi almış gibi olabilmektesiniz. Sizin için 18 Ağustos tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, bu burcun özelliklerini, yükselen burcunu, 18 Ağustos tarihinde yaşanmış olan olayları, bu tarihte doğan ünlüleri ve futbolcuları derledik.

15.09.2021Burçlar
Yunanistan gelişmiş silah alımını arttırdı

Yunanistan gelişmiş silah alımını arttırdı

Yunan hükümeti, Fransa’dan alınacak Rafale tipi savaş uçak sayısını 18’den 24’e çıkarmayı kararlaştırdı.

13.09.2021Dünya
Yunanistan Başbakanı Miçotakisten Türkiye açıklaması

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye açıklaması

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, sığınmacılar ve göçmenleri engellemek için Meriç Nehri kıyısına inşa edilen çelik çiti gerekirse uzatabileceklerini söyledi. Miçotakis, Türkiye ile ilişkiler ve göçmen sorununa ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

12.09.2021Dünya
Yunanistandan flaş Rafale adımı

Yunanistan'dan flaş 'Rafale' adımı

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Atina'nın Fransa'dan temin edeceği Rafale tipi savaş uçağı sayısının 18'den 24'e çıkarılacağını duyurdu.

12.09.2021Dünya
Bir Zamanlar Çukurova Hakan kimdir İbrahim Çelikkol kaç yaşında nereli İşte merak edilenler

Bir Zamanlar Çukurova Hakan kimdir? İbrahim Çelikkol kaç yaşında nereli? İşte merak edilenler

Bir Zamanlar Çukurova Hakan, dizinin son bölümünde merak konusu oldu. Yeni sezonuna başlayan Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları arasına İbrahim Çelikkol da katıldı. En son Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Mehdi karakterine hayat veren Çelikkol, Bir Zamanlar Çukurova’da Demir'le önceden yolları kesişen zengin iş adamı Hakan karakterini canlandıracak. Peki, İbrahim Çelikkol kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte hakkında merak edilenler

9.09.2021Televizyon
En kara iki gün 6-7 Eylül 1955

En kara iki gün 6-7 Eylül 1955

Türkiye tarihinin en karanlık ve utanç verici olaylarından birisi, 6-7 Eylül 1955’te yaşandı. Selanik’te Atatürk’ün doğduğu eve bomba atıldığı haberiyle başlayan olaylarda başta Rumlar olmak üzere gayrimüslim vatandaşın işyerleri, evleri, ibadethaneleri hatta mezarları tahrip edildi. 66 yıl önce yaşanan o iki utanç gecesi, tarihimizde kara bir sayfa olarak kaldı.

7.09.2021Gündem
6-7 Eylülün yayınlanmamış fotoğrafları CNN TÜRKün özel haberinde

6-7 Eylül'ün yayınlanmamış fotoğrafları CNN TÜRK'ün özel haberinde

6-7 Eylül Türkiye tarihine kara bir leke bıraktı. O gecenin yıkıntısı, Patrikhane Fotoğrafçısı tarafından kayda geçirildi. Bugüne kadar hiç yayınlanmamış fotoğraflar CNN TÜRK editörü Serdar Korucu'nun özel haberinde.

5.09.2021Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan Yunanistana tepki

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'ın Batı Trakya'da Türklerin seçtiği müftülere yönelik müdahaleci uygulama ve baskı politikalarına son vermesi gerektiğini belirterek, "Lozan Barış Antlaşması'ndan doğan haklarının ve dini özgürlüklerinin korunması hususunda soydaşlarımızın yanındayız." ifadesini kullandı.

4.09.2021Dünya
Kamuran Akkor’un mutlu günü...Kızını evlendirdi

Kamuran Akkor’un mutlu günü...Kızını evlendirdi

Türk Sanat Müziği'nin assolistlerinden Kamuran Akkor kızını evlendirdi. Kamuran Akkor ile merhum Vasfi Uçaroğlu’nun kızları olan Menekşe Uçaroğlu, Gayrettepe Kats Sahne’nin kurucu ortağı ve oyuncu yönetmen Onur Şenay ile dünyaevine girdi.

31.08.2021Magazin
Bir Zamanlar Çukurovanın Hakanı İbrahim Çelikkol kimdir İbrahim Çelikkol dizileri ve filmleri

Bir Zamanlar Çukurova'nın Hakan'ı İbrahim Çelikkol kimdir? İbrahim Çelikkol dizileri ve filmleri

ATV ekranlarının sevilen dizisi Bir Zamanlar Çukurova’nın 4. Sezon fragmanı yayınlandı. Daha önce dizide başrollerden biri olan Murat Ünalmış’ın yerine Hakan Gümüşoğlu karakterine hayat verecek olan İbrahim Çelikkol dahil oldu. İbrahim Çelikkol’un yeni fragmanda görülmesiyle birlikte Bir Zamanlar Çukurova 4. sezonda neler yaşanacağı merak konusu oldu. Peki, Bir Zamanlar Çukurova'nın Hakan'ı İbrahim Çelikkol kimdir? İbrahim Çelikkol dizileri ve filmleri.

31.08.2021Televizyon
Osmanlı Devleti Kuruluş Dönemi padişahları ve savaşları nelerdir Osmanlı Kuruluş dönemi konu anlatımı

Osmanlı Devleti Kuruluş Dönemi padişahları ve savaşları nelerdir? Osmanlı Kuruluş dönemi konu anlatımı

Osmanlı devleti dönemi çeşitli bölümlerden meydana gelmektedir. Osmanlı devletinin yükseliş dönemi tıpkı kuruluş dönemi gibi bu bölümlere dahildir. Osmanlı devletinin kuruluş döneminin isminden de anlaşılacağı gibi devletin kuruluşundan itibaren Kostantiniyye'nin fethine kadar devam ettiği bilinmektedir. Osmanlı devleti kuruluş dönemi padişahları, savaşları ve Osmanlı kuruluş dönemi konu anlatımını sizler için derledik.

24.08.2021Araştırma
2. Meşrutiyet dönemi gelişmeleri, olayları ve ıslahatları nelerdir 2. Meşrutiyet özelllikleri, fikir akımları ve yenilikleri

2. Meşrutiyet dönemi gelişmeleri, olayları ve ıslahatları nelerdir? 2. Meşrutiyet özelllikleri, fikir akımları ve yenilikleri

Yüzyıllar boyunca hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu bir anda sona ermemiştir. Osmanlı, sırasıyla duraklama devrine, gerileme devrine ve nihayet düşüş dönemine girmiştir. Bu sürecin son aşamasında farklı kesimden insanlar, devlet adamları ve gençler değişik şekillerde harekete geçerek bu çöküşün önlenebilmesi için girişimde bulunmuşlardır. Bu girişimler neticesinde Tanzimat Fermanı ilan edilmiş, ilk Anayasa olan Kanun-i Esasi yürürlüğe girmiştir. İşte, 2.Meşrutiyet dönemi gelişmeleri, olayları, ıslahatları ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

24.08.2021Araştırma
Yunanistandaki yangın söndürülemiyor... Yüz binlerce dönümlük alanı küle döndü

Yunanistan'daki yangın söndürülemiyor... Yüz binlerce dönümlük alanı küle döndü!

Dünyanın birçok yerinde aşırı sıcaklar ve yağışsız hava nedeniyle başlayan yangınlar kontrol edilemiyor. Yunanistan da yangınlardan en çok etkilenen ülkelerin başında geliyor. Ormanların hala yanmaya devam ettiği ülkedeki büyük kayıp ise yetkililer tarafından açıklandı.

12.08.2021Dünya
Son dakika: Küresel Isınma Avrupa haritasını değiştirecek Listede İstanbul da var

Son dakika: Küresel Isınma Avrupa haritasını değiştirecek! Listede İstanbul da var

Mevsimlerin değiştiği artık hepimizin fark ettiği bir gerçek. Dünyanın dört bir yanında yaşanan seller, yangınlar ve diğer afetlere bakılırsa gezegenimiz artık iyiden iyiye alarm veriyor. ABD merkezli bir STK olan Climate Central'ın yayınladığı harita ise krizin boyutlarını gözler önüne seriyor. Buna göre su seviyelerindeki artış Avrupa haritasını değiştirirken risk altındaki kentlerden birisi de İstanbul.

10.08.2021Dünya
Son dakika: Yunanistanda yangın paniği... Bölgedekilere flaş uyarı

Son dakika: Yunanistan'da yangın paniği... Bölgedekilere flaş uyarı

Yunanistan da günlerdir devam eden orman yangınlarına teslim olmuş durumda. Ülkede orman yangınları kontrol altına alınamazken bölgedekilere flaş bir uyarıda bulunuldu.

8.08.2021Dünya
Yunanistan alevlere teslim Akılmalmaz görüntüler: Yanan evlerine son kez böyle baktılar

Yunanistan alevlere teslim! Akılmalmaz görüntüler: Yanan evlerine son kez böyle baktılar!

Yunanistan'ı günlerdir etkisi altına alan orman yangınları bir türlü kontrol altına alınamıyor. Ülkenin birçok şehrine ulaşan yangınlar özellikle Eğriboz Adası'nı çok kötü etkiledi. Evleri yangının ortasında kalan vatandaşlar feribotla bölgeden tahliye edilirken ortaya inanılmaz görüntüler çıktı.

7.08.2021Dünya

Yunanistan’da da aynı felaket

Akdeniz havzasını etkisi altına alan iklim değişikliğine bağlı dev yangınlar, Türkiye gibi Yunanistan’a da zor günler yaşatıyor. Salı günü başlayan yangınlar sert rüzgâr ve kavurucu sıcaklarla yüz binlerce dönüm araziye yayıldı. Onlarca köy boşaltıldı, binlerce kişi evini terk etti. Bir fabrika ile Atina’ya su sağlayan barajlardan biri de yandı.

7.08.2021Dünya
Yunanistanda orman yangınlarını söndürme çalışmaları karadan ve havadan sürüyor

Yunanistan'da orman yangınlarını söndürme çalışmaları karadan ve havadan sürüyor

Yunanistan da günlerdir devam eden orman yangınlarına teslim olmuş durumda. Ülkede orman yangınları kontrol altına alınamazken son olarak Atina-Selanik karayolu da trafiğe kapatıldı.

6.08.2021Haber
Selanik’ten Bayburt’a bir ailenin üç kuşak hikâyesi

Selanik’ten Bayburt’a bir ailenin üç kuşak hikâyesi

‘Ay Parçasının Güz Yaşları’nda kendi aile tarihinden yola çıkan ve biri Selanik’te, diğeri Bayburt İspir bölgesinde iki ailenin 1900’lü yıllardan günümüze üç kuşağının hikâyesini anlatan Elif Ebru Batı Wibrew, “Ben üçüncü nesil olarak bu yaşanmışlığı en başta Mehpare Babaannem’den dinlerken kendimi Reşat Nuri’nin ya da Halit Ziya romanlarının içine düşmüş gibi hissetmiştim. Lise yıllarımdı ve eğer bir gün roman yazarsam konum bu olacak demiştim” diyor.

6.08.2021Kitap Sanat
Yunanistan’da orman yangınları kontrol altına alınamıyor

Yunanistan’da orman yangınları kontrol altına alınamıyor!

Yunanistan da günlerdir devam eden orman yangınlarına teslim olmuş durumda. Ülkede orman yangınları kontrol altına alınamazken son olarak Atina-Selanik karayolu da trafiğe kapatıldı.

6.08.2021Dünya
Son dakika Yunanistan’da orman yangınları kontrol altına alınamıyor Atina-Selanik yolu trafiğe kapatıldı

Son dakika! Yunanistan’da orman yangınları kontrol altına alınamıyor! Atina-Selanik yolu trafiğe kapatıldı

Yunanistan da günlerdir devam eden orman yangınlarına teslim olmuş durumda. Ülkede orman yangınları kontrol altına alınamazken son olarak Atina-Selanik karayolu da trafiğe kapatıldı.

6.08.2021Dünya
Atina nefes alamıyor: Olimpiyatların doğduğu yer tehdit altında

Atina nefes alamıyor: Olimpiyatların doğduğu yer tehdit altında

Atina’nın etrafında çıkan yangınlar henüz kontrol altına alınamadı. Olimpia kenti de alevlerin tehdidi altında. Başbakan Miçotakis Atina dahil 6 bölgede olağanüstü hal ilan etti.

6.08.2021Dünya
Yangın dehşeti bu kez Atina’da

Yangın dehşeti bu kez Atina’da

Yunanistan’ın başkenti Atina’ya 20 km uzaklıktaki bir bölgede çıkan orman yangını yayıldı. Bölge sakinleri hızla devreye girerken Kıbrıs Rum kesimi iki yangın söndürme aracı yolluyor.

5.08.2021Dünya
Yangın Yunanistanı sardı... Alevler yerleşim bölgelerine ulaştı: Mecbur olmadıkça sokağa çıkmayın

Yangın Yunanistan'ı sardı... Alevler yerleşim bölgelerine ulaştı: Mecbur olmadıkça sokağa çıkmayın!

Türkiye'nin güneyini etkisi altına alan yangınlar yaşanan aşırı sıcakların etkisiyle dünyanın dört bir yanında da felaketlere yol açmaya devam ediyor. Komşumuz Yunanistan'da etkili olan yangınlar giderek büyürken Atina'ya yaklaşan alevler nedeniyle vatandaşlara sokağa çıkmayın uyarısı yapıldı.

4.08.2021Dünya
1987 yılından beri en kötü sıcak dalgası

1987 yılından beri en kötü sıcak dalgası

Yunanistan, 1987’den beri en sıcak yazını yaşıyor. Atina’da hava sıcaklığı 44, Selanik’te ise 43 dereceye kadar çıktı. Larissa’da ise 46 derece ölçüldü.

3.08.2021Dünya
Öncelik yeşil ve dijital

Öncelik yeşil ve dijital

Avrupa Yeşil Mutabakatı doğrultusunda sürdürülebilir üretim ve yeni ekonominin temeli olan dijital dönüşümü öncelikli çalışma alanı olarak belirlediklerini söyleyen Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, çevre ile uyum içerisinde, aynı zamanda yüksek katma değer üretebilen endüstrilerin yaygınlaşması için çalışmalar yürüteceklerini açıkladı.

31.07.2021Ekonomi
ABD, Dedeağaç bölgesine yüzlerce zırhlı araç sevk etti

ABD, Dedeağaç bölgesine yüzlerce zırhlı araç sevk etti

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Yunanistan’ın Batı Trakya bölgesinde, Türkiye’nin Edirne sınırına 40 kilometre mesafedeki Dedeağaç üssüne 400’den fazla tank ve zırhlı araç sevkiyatı yaptı. ABD Savunma Görsel Bilgi Dağıtım Servisi (DVIDS), sevkiyatla ilgili fotoğrafları, "Dedeağaç'ın stratejik olarak konumlandırılmış limanı, ABD Ordusu kuvvetleri için kritik derecede önemli bir ulaşım ve lojistik merkezi haline geldi" mesajıyla paylaştı.

24.07.2021Haber
ABD’den Dedeağaç’a yüzlerce tank ve zırhlı araç sevkiyatı

ABD’den Dedeağaç’a yüzlerce tank ve zırhlı araç sevkiyatı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Yunanistan’ın Batı Trakya bölgesinde, Türkiye’nin Edirne sınırına 40 kilometre mesafedeki Dedeağaç üssüne 400’den fazla tank ve zırhlı araç sevkiyatı yaptı. ABD Savunma Görsel Bilgi Dağıtım Servisi (DVIDS), sevkiyatla ilgili fotoğrafları, "Dedeağaç'ın stratejik olarak konumlandırılmış limanı, ABD Ordusu kuvvetleri için kritik derecede önemli bir ulaşım ve lojistik merkezi haline geldi" mesajıyla paylaştı.

24.07.2021Dünya
Duayen tiyatrocu Ali Poyrazoğlu ile Bodrumdaki yazlığında buluştuk: Anılarımı yazıyorum ikinci gün toplatılabilir

Duayen tiyatrocu Ali Poyrazoğlu ile Bodrum'daki yazlığında buluştuk: Anılarımı yazıyorum ikinci gün toplatılabilir

35: Türkçeye çevirdiği kitap sayısı... 500: Yazıp, yönetip, oynadığı televizyon dizisi bölümü... 4: Pandemide yazdığı kitap sayısı. 3: Şu anda Türkiye’nin çeşitli şehirlerini dolaşan oyun sayısı... 300: Radyoda yaptığı arkası yarın bölümü... 600 bin: Şirketlere verdiği eğitim ve seminerlerde tedrisatından geçen kişi... 50: Kendi adıyla kurduğu özel tiyatronun bu yıl girdiği yaş... “Tiyatromun 50’nci yılını da yeni projelerle kutlayacağım” diyor Ali Poyrazoğlu. Usta tiyatrocuyla bayram vesilesiyle Bodrum’daki evinde konuştum...

21.07.2021Magazin
Siyasete 10 yaşımdan beri meraklıyım; herkes futbolcuları, ben politikacıları ezbere sayardım

'Siyasete 10 yaşımdan beri meraklıyım; herkes futbolcuları, ben politikacıları ezbere sayardım'

Çiçeği burnunda Memleket Partisi’nin Genel Başkanı Muharrem İnce ile eski albümleri karıştırdık… Bize köyde geçen çocukluğunu, lise yıllarında duvarlara yazdığı ‘solcu yazılar’ sebebiyle Demirelci babasından yediği azarları, Artvin’deki öğretmenlik yıllarını, SHP ve CHP’de başlayıp Memleket Partisi’nde devam eden siyaset yolculuğunu anlattı.

18.07.2021Gündem
Yunanistan salgına teslim oldu

Yunanistan salgına teslim oldu!

Yunanistan'da Kovid-19 vakaları endişe verici boyuta ulaştı. Ülkede son bir ayda günlük vaka sayıları 10 katına çıktı.

17.07.2021Dünya
Boz ayılar için 1600 km pedal çevirecek

Boz ayılar için 1600 km pedal çevirecek

Yalova'da yaşayan 64 yaşındaki Ali Fuat Gülşen, Doğu Karadeniz’de nesilleri tükenmekte olan boz ayılara dikkat çekmek için İstanbul’dan Artvin’e yapacağı 1600 kilometrelik bisiklet rotasına başladı.

13.07.2021Gündem
Yeteneklerini bursa çevirdiler

Yeteneklerini bursa çevirdiler

Kimi keman sanatçısı, kimi milli yelkenci… Bilimsel çalışmalara imza atan da var, beste yapan da... Bu becerileri onlara kaliteli bir eğitimin kapılarını açtı. Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın ‘Bilim, Sanat ve Spor Bursu’ yeteneklerini akademik başarıyla birleştiren liseli gençlere dünyanın en iyi üniversitelerinde yine burslu olarak öğrenim görme olanağı da sağlıyor. İşte o gençlerden birkaçının hikayesi…

6.07.2021Eğitim
‘Okuyun, haritada inceleyin, hayal kurun, mümkün olduğunda da yola çıkın’

‘Okuyun, haritada inceleyin, hayal kurun, mümkün olduğunda da yola çıkın!’

Profesyonel rehber Serhan Güngör, yeni kitabı ‘Gezgingöz’de Türkiye tarihinin peşi sıra dünyayı geziyor. Onunla birlikte Güney Afrika’da Osmanlı âlimi Ebubekir Efendi’nin halen ne kadar etkili olduğunu görebilir, Avrupa’nın Türkçe konuşulan en uzak noktası Makedonya’nın Kocacık Köyü’ne uzanabilirsiniz.

27.06.2021Seyahat
Engin Verel kimdir Fenerbahçe başkan adaylığından vazgeçti

Engin Verel kimdir? Fenerbahçe başkan adaylığından vazgeçti

Engin Verel, Fenerbahçe Spor Kulübü başkan adaylığından geri çekilmesini açıklamasının ardından araştırılan isim olmaya başladı. Fenerbahçe ve Galatasaray Spor Kulübü formalarını terleten Engin Verel, Fenerbahçe ile 2 lig şampiyonluğu tattı. Avrupa'da şampiyonluk yaşayan ilk futbolcu sıfatına da sahip olan Engin Verel, Lille kariyerinde çok önemli başarılar elde etmiştir. Peki, Fenerbahçe başkan adaylığından vazgeçen Engin Verel kimdir? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

24.06.2021Spor Arena
İpsala açık

İpsala açık

Yunanistan ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti güzergâhındaki belirsizlik yazı dizimizi yayına hazırladığımız tarihe kadar devam ediyordu. Yayınlanan son genelgeye göre Türkiye’ye gidişlerde, AB vatandaşları ve bu ülkelerde ikâmet edenler, Bulgaristan ve İtalya üstünden Yunanistan’a girerek Türkiye’ye transit geçiş yapabiliyor.

22.06.2021Avrupa
Rus öncüler Mardin’de

Rus öncüler Mardin’de

2018 yılında İstanbul’da Sakıp Sabancı Müzesi’nde açılan ‘Sanat ve Tasarımla Geleceği Düşlemek. Rus Avangardı’ sergisinden bir seçki Mardinlilerle buluştu.

21.06.2021Kitap Sanat
Atina ile yaşanan mezarlık krizinde yeni gelişme... Resmi bildirim yapıldı

Atina ile yaşanan mezarlık krizinde yeni gelişme... Resmi bildirim yapıldı

Yunanistan’ın spor salonu inşası sırasında bulduğu Osmanlı mezarlığındaki naaşları depoya kaldırmasına, o köyde yaşayan Türklerin torunları isyan etmişti. Yeni gelişmeye göre Osmanlı mezarlığındaki 201 naaş, İslami geleneklere uygun olarak defnedilecek.

18.06.2021Gündem
Dışişleri Bakanlığı, Yunanistanın İskeçe Müftüsü Ahmet Meteye verdiği hapis cezasını kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'ın İskeçe Müftüsü Ahmet Mete'ye verdiği hapis cezasını kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'da "kamu düzenini bozmakla" suçlanan İskeçe seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete'ye verilen hapis cezasına ilişkin, "Söz konusu karar, Yunanistan’ın Batı Trakya Türk azınlığının kendi iradesiyle seçtiği müftülere yönelik hukuki baskı ve yıldırma politikalarının bir başka tezahürüdür." ifadeleriyle tepki gösterdi.

17.06.2021Dünya
Yunanistandan İskeçe müftüsü Ahmet Meteye hapis cezası

Yunanistan'dan İskeçe müftüsü Ahmet Mete'ye hapis cezası

Yunanistan'da "kamu düzenini bozmakla" suçlanan İskeçe seçilmiş müftüsü Ahmet Mete, 15 ay hapis cezasına çarptırıldı.

17.06.2021Dünya
Yeşilçamın romantik yakışıklısı Ayhan Işık

Yeşilçam'ın romantik yakışıklısı Ayhan Işık

"Sezercik", "Acı Hayat", "Küçük Hanım", "Otobüs Yolcuları", "Üç Tekerlekli Bisiklet" ve "Kanun Namına" adlı yapımların da aralarında bulunduğu çok sayıda filmde başrol oynayan Ayhan Işık, vefatının ardından geçen 42 senede, ardında bıraktığı unutulmaz yapımlarla yad ediliyor.

15.06.2021Keyif
Nesir Nedir Edebiyatta Nesir Örnekleri Ve Hakkında Bilgi

Nesir Nedir? Edebiyatta Nesir Örnekleri Ve Hakkında Bilgi

Konu edebiyat olduğunda en çok merak edilmesi durumu söz konusu olan konuların başında nesir kavramı gelmektedir. Sizin için Nesir nedir? Edebiyatta nesir örnekleri ve hakkında bilgi şeklinde belirlenmiş konu başlıklarını tüm detayları ile birlikte derledik.

9.06.2021Araştırma
Rüzgara karşı yürüyorum... Yamalı caddelerinde bu şehrin

Rüzgara karşı yürüyorum... Yamalı caddelerinde bu şehrin

"Kuvayi Milliye" ve "Memleketimden İnsan Manzaraları"nın da aralarında bulunduğu çok sayıda unutulmaz eser kaleme alan, Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Nazım Hikmet Ran'ın vefatının üzerinden 58 yıl geçti.

2.06.2021Keyif
‘Türkçeyi Şaban’dan öğrendik’

‘Türkçeyi Şaban’dan öğrendik’

Münih’te kısıtlamaların gevşetilmesiyle girişimci göçmenlerin tabela yapımı için başvurduğu ilk adreslerden biri olan Mehmet Ercan’ın ziyaret ediyoruz. Genç girişimci Selanik’ten gelme Alex Stafylidis karşılıyor. Türkçe konuşuyor. Safaridis’e Türkçe’yi nereden öğerendiğini soruyorum. Gayet sakin “Şaban’dan öğrendim” diyor.

2.06.2021Avrupa
Son dakika haberi: Galatasarayın transfer listesindeki yeni flaş isim..

Son dakika haberi: Galatasaray'ın transfer listesindeki yeni flaş isim..

Galatasaray'da son dakika transfer haberi... Galatasaray'da Gedson Fernandes ve Etebo'nun kiralık sözleşmelerinin sona ermesiyle birlikte orta sahaya arayışlara başlayan sarı-kırmızılılar, 23 yaşındaki futbolcu Gaius Makouta'yı transfer gündemine aldı.

1.06.2021Futbol

Yazar Sonuçları

Tarih ve takvim

Rum Bakan talimat veriyor:

10.09.2021

Başka çare kalmadı

Bilim Kurulu’nun önerisini destekliyorum.

20.07.2021