EKSTRA
MENÜ

Karbonat

Karbonat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karbonat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.079 Karbonat haberi bulunmuştur.

Karbonat Haberleri

Eski Mısır makyajda ustaymış

Eski Mısır makyajda ustaymış

Mısır uygarlığına ilişkin son araştırma, Eski Mısırlıların makyaj konusunda bilinenden çok daha gelişmiş olduğunu ortaya koydu.

1.03.2002Gündem

Eski Mısır makyaj ustasıymış

Eski Mısır uygarlığı, sırrı hala çözülemeyen dev piramitleri, çivi yazılarıyla merak konusu olmaya devam ediyor. Mısır uygarlığına ilişkin son araştırmalar, Eski Mısırlıların makyaj konusunda bilinenden çok daha gelişmiş olduğunu ortaya koydu. Bugün kadınların parlak ya da mat görünüm için kullandığı çeşitli makyaj malzemelerini Mısırlılar da kullanıyormuş.

1.03.2002Gündem
Midenizdeki Yangına Son Verin

Midenizdeki Yangına Son Verin

Hemen hepimizin başına bir çok kez gelmiştir. Midemizde sanki tonlarca yük taşıyormuş hissine kapılırız. Midemizden kalbe doğru yayılan alev alev bir yanma hissi duyarız. Tıpkı ateşle temas eden cilt gibi acı verir. Ağzımızda ekşi bir tat hissederiz.

Çay Saatine Özel

Çay Saatine Özel

Sade, peynirli ve kıymalı poğaçalar vazgeçemediğimiz hamurişlerinden. Hele bir de çayın yanında olursa... Hazırlanışı son derece kolay olan bu poğaçalarla çay saatleriniz daha keyifli geçecek.

Erkeklere Özel Doğal Cilt Bakımları

Erkeklere Özel Doğal Cilt Bakımları

Kabul edelim, biz kadınlar için cilt bakımı, yemek, içmek ve uyumak kadar önemli. Ancak erkeklerin durumunu hiç düşündünüz mü? Tıraş oluyorlar diye onların cildi dayanıklı mı sanıyorsunuz?

16.10.2002Kişisel Bakım
Bayrama Özel Tatlı Tarifleri

Bayrama Özel Tatlı Tarifleri

Cebimize mendillerin, harçlıkların konduğu çocukluğumuzun bayramları ne de güzel yaşanırdı. Leziz yemeklerle donatılan sofralar da en çok da tatlı merakla beklenirdi. Günler öncesinden pişirilen tatlılarşerbetlenir bayram sabahına kadar kimsenin yememesi için özenle saklanırdı. Tatlılar, bayramların en 'tatlı' yanları... Bayramlarda sevdiklerimize tatlı ikram etme geleneğini yaşatalım...

Havada sertleşen lavlar

Havada sertleşen lavlar

Yanardağın püskürttüğü sodyum karbonatlı lavlar havada cama dönüşüyor. Tanzanya’daki Ol Doinyo Lengai yanardağı, dünyada sodyum karbonat lavı püskürten tek kaynak. Yanardağın lavları henüz havadayken sertleşip cam gibi kırılmakta.

21.01.2003Spor
Hamarat  kadınların ev sırları ortaya döküldü

Hamarat kadınların ev sırları ortaya döküldü

Yalnız yaşayan erkekler artık yalnız değil. Şenay Özaltın'ın hazırladığı Alfa Yayınları'ndan çıkan Ninemce adlı kitap, başta anneler olmak üzere bütün ev kadınlarının fiyakasını söndürecek.

24.01.2003Kelebek
Kültür Bakanlığı sitesi: Basura sarmısak sürün

Kültür Bakanlığı sitesi: Basura sarmısak sürün

“Bizim amacımız Bakanlığımız WEB Sitesi aracılığı ile Türkiye’yi kültürel, tarihi ve sanatsal öğelerini ön planda tutarak tüm dünyaya tanıtmaktır” öyle mi? O takdirde ben de size Kültür Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan Fransızca tanıtım bilgilerinden şöyle ortaya karışık bir tabak sunayım.

27.02.2003Kelebek
Sokakta satılan süte dikkat

Sokakta satılan süte dikkat!

Korsan satış yapılan yerlerden süt, yoğurt ve peynir alınarak tüketilmesinin, özellikle yaz aylarında daha sık görülen çeşitli hastalıkların en önemli etkenleri arasında bulunduğu belirtilerek, vatandaşlardan duyarlı olmaları istendi.

Avrupa Mars seferine çıktı

Avrupa Mars seferine çıktı

Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Kızıl gezegen Mars'ta yaşam izi arayacak. "Mars Ekspresi" adlı uzay aracı, dün Kazakistan'daki Baykonur uzay üssünden Soyuz roketiyle Mars yolculuğuna çıktı. Güneş sisteminin dördüncü gezegeni Mars, şimdiye dek çeşitli uzay araçlarınca ziyaret edilmiş ve incelenmiş olsa da sırlarını saklamaya devam ediyor.

30.05.2003Gündem
Yaz sıcaklarına dikkat

Yaz sıcaklarına dikkat!

Yaz mevsimi ile artış gösteren hava sıcaklıkları, ölümle sonuçlanabilecek rahatsızlıklara dahi yol açabiliyor. Uzmanlar bu rahatsızlıklara karşı, su ve tuz kaybının giderilmesi, alkol kullanılmaması gibi önerilerde bulunuyor.

Çanakkaledeki ilginç balığın sırrı çözüldü

Çanakkale'deki ilginç balığın sırrı çözüldü

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi(ÇOMÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Alpaslan, geçtiğimiz hafta içinde Çanakkale Boğazı'nda elle yakalanan ve ilk incelemelerinde, türünü tespit edemedikleri balığın, Doğu Atlantik kökenli olduğunu söyledi.

4.07.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Buraya onu bulmak için geldim

Sevgili Güzin Abla, bir süre önce sütununuzda beli çok ağrıdığı için normal hayatını sürdüremeyen okurunuza bir doktor önermiştiniz. Doktorun telefon numarasını da vermiştiniz.

13.08.2001

Jinekolog Operatör Dr. Sedat Karaosmanoğlu

Jinekolog Operatör Dr. Sedat Karaosmanoğlu kadın sağlığı ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlıyor.

9.10.2001

Siyasetçi acemi avcı avda oğlunu avladı

Bizde avcılıkla ilgili ilk kitabı, İttihad ve Terakki'nin meşhur isimlerinden biri olan Ahmed Rıza Bey 1877'de yayınlamıştı ve kitap 'Rehnümá-yı Sayyád' yani 'Avcının Kılavuzu' adını taşıyordu.

27.11.2001