EKSTRA
MENÜ

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 700 haberi bulunmuştur.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier Haberleri

Vatandaşlarımızın güvenini kazandınız

Vatandaşlarımızın güvenini kazandınız

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Başbakan Angela Merkel’den yeni bir hükümet kurulana kadar görevini sürdürmesini istedi.

27.10.2021Avrupa
Almanyada flaş Merkel adımı: Yeni hükümet kurulana kadar görevde kalması istendi

Almanya'da flaş Merkel adımı: Yeni hükümet kurulana kadar görevde kalması istendi

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Başbakan Angela Merkel'den yeni bir hükümet kurulana kadar görevini sürdürmesini istedi.

27.10.2021Dünya
‘Hâlâ utancını hissediyoruz’

‘Hâlâ utancını hissediyoruz’

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Avrupalı Yahudilerin planlı öldürülmesinin failleri, yardımcıları ve destekçilerinden hâlâ Almanların sorumlu olduğunu söyledi.

18.10.2021Avrupa
‘Almanya Türküleri’ yolda

‘Almanya Türküleri’ yolda

Alman özel televizyon kanallarından ProSieben ve SAT 1’de ‘The Voice Of Gemany’ (O Ses Almanya) adı altında yayınlanan ses yarışmasına, Türkiye kökenli Berlinli Zeynep Avcı damga vurdu.

16.10.2021Avrupa
Irkçılık bir zehirdir ve toplumumuzda vardır

Irkçılık bir zehirdir ve toplumumuzda vardır

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, demokrasi sevdalısı bir devlet adamıdır. Yerli-yabancı ayırımı yapmadan, ülkede yaşayan herkese ırkçılığa, yabancı, Yahudi ve İslam düşmanlığına, ayrımcılığa karşı kararlı bir biçimde karşı çıkarak demokrasiye sahip çıkmaları çağrısında bulunmaktadır.

9.10.2021Avrupa
Göç hikâyeleri ders kitaplarında okutulmalı

Göç hikâyeleri ders kitaplarında okutulmalı

Almanya Türk Toplumu’nun (TGD) göçün 60’ıncı yılı etkinliğine eşi Elke Büdenbender ile birlikte katılan Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, burada yaptığı konuşmada, Alman Anayasası’nın birinci maddesi olan ‘İnsan onuru dokunulmazdır’ ilkesine gönderme yaparak, “Türkiye kökenli kadın, erkek ve çocukların onuru da dokunulmazdır. Ama çok sık dokunuluyor ve saldırıya uğruyor. Bu ülkede buna izin vermeyeceğiz ve buna müsamaha göstermeyeceğiz” dedi. Steinmeier, göç hikâyelerinin okul ders kitaplarında okutulması gerektiğini de belirtti.

6.10.2021Avrupa
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Hürriyet’e konuştu: Türkiye ile ilişkimiz benzersiz

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Hürriyet’e konuştu: Türkiye ile ilişkimiz benzersiz

Almanya’ya Türk işgücü göçünün 60’ıncı yılı vesilesiyle Hürriyet’e özel demeç veren Alman Cumhurbaşkanı Steinmeier, Türklerin Almanya’nın bir parçası olduğunun altını çizdi. Steinmeier, Türkiye ile Almanya arasında ‘benzersiz bir ilişki’ olduğunu vurgularken, “Türkiye siyasi ağırlığı bakımından da Almanya’nın stratejik önemi olan bir ortağıdır” dedi.

5.10.2021Dünya
‘Almanya’nın aktörleri olmamız lazım’

‘Almanya’nın aktörleri olmamız lazım’

Türkiye kökenli 19 kişinin Bundestag’a (Almanya Federal Meclisi) girmeye hak kazandığı seçimlerin ardından Başbakan Angela Merkel sonrası Alman siyasetini değerlendiren Almanya Türk Toplumu Eş Genel Başkanı Gökay Sofuoğlu, bugüne kadar ‘göz ardı edilen’ çifte vatandaşlık ve yerel seçimlerde oy verme gibi konularda ‘haksızlıkların giderilmesini umduğunu’ söyledi.

4.10.2021Dünya
‘Almanya Nasıl Vatan Oldu’

‘Almanya Nasıl Vatan Oldu’

Yeşiller eski milletvekili Özcan Mutlu, Almanya’ya iş gücü göçünün 60’ıncı yılı için yayına hazırladığı ve Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in önsözünü yazdığı ‘Almanya Nasıl Vatan Oldu’ adlı kitabı, 1 Ekim’de Correctiv Yayınevi’nden piyasaya çıkıyor.

30.09.2021Avrupa
Baklavalı, çaylı spor sohbeti

Baklavalı, çaylı spor sohbeti

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Almanya’nın bir göç ülkesi olduğunu söyledi.

28.09.2021Avrupa
Almanya’da yeni sayfa... Başa baş yarış

Almanya’da yeni sayfa... Başa baş yarış

AB’nin en büyük ülkesi, dün 16 yıldır iktidardaki Angela Merkel’in halefini oyladı. SPD’nin adayı Olaf Scholz ve CDU/CSU’nun adayı Armin Laschet arasında kıran kırana bir yarış geçeceğine işaret eden seçim öncesi anketler yanılmadı. İlk sonuçlara göre SDP yarışı az farkla önde götürüyor.

27.09.2021Dünya
‘Almanlar da ezdi, sömürdü ve öldürdü

‘Almanlar da ezdi, sömürdü ve öldürdü

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, sömürgecilik döneminin sonuçlarıyla ilgili toplumsal sorumluluğa dikkati çekti. Berlin’de Humboldt Forum bünyesindeki Etnoloji ve Asya Sanatı Müzesi’nin açılışında konuşan Steinmeier, sömürge yöneticileri Almanların da insanları ezdiğini, sömürdüğünü, soyduğunu ve öldürdüklerini söyledi.

22.09.2021Avrupa
“‘Gurbet çalışmaktır’ dedik, gece gündüz çalıştık”

“‘Gurbet çalışmaktır’ dedik, gece gündüz çalıştık”

Türkiye’den Almanya’ya iş gücü anlaşmasının 60’ıncı yılı dolayısıyla gerçekleştirilen kültürel ve sanatsal etkinlikler devam ediyor. Frankfurt yakınlarındaki Heusenstamm kasabası Belediye Başkanı Halil Öztaş’ın ev sahipliğinde ve Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer’in himayesinde gerçekleştirilen klasik müzik konserinde deneyimli flüt sanatçısı Lelya Bayramoğulları ve genç piyanist Utku Asan, ağırlıkla Türk halk ve sanat müziğinden klasik batı müziğine uyarlanmış eserleri icra ettiler.

22.09.2021Avrupa
Steinmeier’e: Türkiye yeni göç yükünü kaldıramaz

Steinmeier’e: Türkiye yeni göç yükünü kaldıramaz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’le telefon görüşmesi yaptı. İletişim Başkanlığı’nın açıklamasına göre görüşmede, Türkiye-Almanya ilişkileri ile bölgesel konular ele alındı.

15.09.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı ile görüştü

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile telefonda görüştü. İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre görüşmede, Türkiye-Almanya ilişkileri ile Afganistan ve göç meselesi başta olmak üzere bölgesel konular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede Türkiye'nin yeni bir göç yükünü kaldıracak kapasitesi olmadığını vurguladı.

14.09.2021Gündem
‘Devletin ön cephelerinin ardında hâlâ çok şey karanlıkta...’

‘Devletin ön cephelerinin ardında hâlâ çok şey karanlıkta...’

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, nazi geçmişinin aydınlatılması üzerine başlatılan “Cumhurbaşkanlığı Ofisi ve 1945-1994 arasında nasyonal sosyalizmle hesaplaşma” projesini tanıttı.

14.09.2021Avrupa
‘Bu ülke Türklere çok şey borçlu

‘Bu ülke Türklere çok şey borçlu

Cumhurbaşkanı Steinmeier, Almanya’daki Türkiye kökenlilerin bu toplumun bir parçası olduğunun ve bu ülkenin bugünkü konumuna gelmesine çok önemli katkılarda bulunduğunun altını çizerken, “Bu ülke size çok şey borçlu” dedi.

10.09.2021Avrupa
Büyükelçi Başar Şen, güven mektubunu sundu

Büyükelçi Başar Şen, güven mektubunu sundu

Berlin’de 2012-2016 yılları arasında Türkiye’nin Berlin Başkonsolosu olarak görev yapan Ahmet Başar Şen, Berlin Büyükelçisi olarak göreve başladı. Başar Şen, Schloss Bellevue’de düzenlenen törende, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’e güven mektubunu sundu. Bununla birlikte resmi olarak görevine başlayan Şen, kararnamesinin imzalanmasından sonra temmuz ayında Berlin’e gelmişti.

1.09.2021Avrupa
Almanya, Afganistan’daki 2 binden fazla kişiyi Özbekistan üzerinden tahliye etti

Almanya, Afganistan’daki 2 binden fazla kişiyi Özbekistan üzerinden tahliye etti

Almanya’nın son bir haftada Afganistan’daki 2 binden fazla kişiyi Özbekistan üzerinden tahliye ettiği bildirildi.

23.08.2021Avrupa
Almanyadan tahliye açıklaması Sayıyı duyurdular

Almanya'dan tahliye açıklaması! Sayıyı duyurdular

Almanya'nın son bir haftada Afganistan'daki 2 binden fazla kişiyi Özbekistan üzerinden tahliye ettiği bildirildi.

23.08.2021Dünya
Alman vatandaşları Afganistandan Özbekistan üzerinden tahliye ediliyor

Alman vatandaşları Afganistan'dan Özbekistan üzerinden tahliye ediliyor

Almanya'nın Afganistan'daki vatandaşlarının tahliyesine Özbekistan üzerinden devam ettiği bildirildi.

18.08.2021Dünya
Almanyadan skandal tahliye: Dev kargo uçağı Kabilden sadece 7 kişiyle havalandı

Almanya'dan skandal tahliye: Dev kargo uçağı Kabil'den sadece 7 kişiyle havalandı!

Taliban'ın Afganistan'ın başkenti Kabil'e girmesi ve ülke yönetimini ele geçirmesiyle başlayan iç karışıklık ve kaos ortamı devam ediyor. Tüm dünyanın gözü ise ülkeden kaçmak isteyen Afgan vatandaşlarının göz yaşartan mücadelesinde. Afganistan'da Kabil havalimanında yaşanan inanılmaz görüntülerin arasında Almanya'nın sadece 7 kişiyi alarak ülkeden ayrılan uçağı ise adeta infial yarattı.

17.08.2021Dünya
Duvarın inşasının 60. yılında anma

Duvarın inşasının 60. yılında anma!

İkinci Dünya Savaşı sonrasında Berlin’i ve Almanya’yı ikiye ayıran Berlin Duvarı’nın inşasının 60. yılında duvar kurbanları anıldı. Törene Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile Berlin Eyalet Başbakanı Michael Müller de katıldı. Törende kurbanlar anısına çelenk bırakıldı.

13.08.2021Avrupa
Bu kahkahaya tepki yağdı

Bu kahkahaya tepki yağdı

Sel felaketinin çok sayıda can aldığı Almanya’da Cumhurbaşkanı Steinmeier basına açıklama yaparken, iktidardaki CDU’nun başbakan adayı Armin Laschet’in gülmesine tepki yağdı. Laschet özür diledi.

19.07.2021Dünya
Almanyada taziye skandalı: 156 ölü için gittiler, utanmadan kahkaha attılar

Almanya'da taziye skandalı: 156 ölü için gittiler, utanmadan kahkaha attılar!

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ve başbakan adayı Laschet’in sel felaketinden afet bölgesine ziyareti sosyal medyada tartışılıyor. Bölgede değerlendirmelerde bulunan ve halka destek mesajı veren siyasetçilerin Steinmeier konuşma yaparken arka tarafta neşe içinde güldükleri anlar adeta infial yarattı.

18.07.2021Dünya
Avrupayı yıktı geçti Sel felaketinde bilanço ağırlaşıyor

Avrupa'yı yıktı geçti! Sel felaketinde bilanço ağırlaşıyor

Önce Almanya'yı sonra da Belçika'yı vuran görülmemiş sel felaketinde can kayıpları her geçen saatte artmaya devam ediyor. Son dakika gelişmesine göre evleri, yolları, köprüleri yıkan korkunç trajedide hayatını kaybedenlerin sayısı Almanya'da 133'e yükseldi. Avrupa'da şiddetli yağış ve sellerde hayatını kaybeden toplam kişi sayısı da 153 oldu. Binden fazla kişiden ise hala haber alınamıyor.

17.07.2021Dünya
Almanya’da yüzyılın afeti: Can kaybı 100’ü geçti, 1.300 kişi kayıp

Almanya’da yüzyılın afeti: Can kaybı 100’ü geçti, 1.300 kişi kayıp

Almanya’nın batısı ve Belçika çarşamba gecesinden beri sel ve heyelana teslim oldu. Almanya’da can kaybı 106’ya çıktı, 1.300 kişi hâlâ kayıp. Belçika’da da can kaybı 23’e yükseldi. Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, felaketle ilgili iklim değişikliğine işaret etti.

17.07.2021Dünya
Steinmeier bölgeye gidecek

Steinmeier bölgeye gidecek

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier de yaptığı açıklamada, ülkenin batısında meydana gelen sel felaketini bir trajedi olarak niteledi.

16.07.2021Avrupa
‘Sorumlu davranın, aşı olun’

‘Sorumlu davranın, aşı olun’

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, herkesi aşı olmaya çağırdı. Steinmeier, Instagram, Facebook ve Cumhurbaşkanlığı’nın resmi sayfasından yayınlanan video mesajında, şunları söyledi:

14.07.2021Avrupa
Laschet’i karalama kampanyası

Laschet’i karalama kampanyası

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in genel seçimler öncesi karşılıklı ‘çamur atma’ yaşanması tedirginliği, ilk sinyallerini vermeye başladı. Yeşiller ile Sol Parti, sosyal medyada CDU/CSU’nun başbakan adayı Armin Laschet’e karşı bir ‘karalama kampanyası’ başlattı.

12.07.2021Avrupa
Çamur atma yarışı tedirginliği

Çamur atma yarışı tedirginliği

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler öncesi sürdürülecek seçim kampanyasında karşılıklı ‘çamur atma’ yarışı tedirginliği yaşadığını söyledi. Ve ilk sinyallerin gelmeye başladığına da işaret etti.

12.07.2021Avrupa
Auschwitz’in son tanıklarındandı

Auschwitz’in son tanıklarındandı

Auschwitz Toplama Kampı’ndan kurtulan müzisyen Esther Bejarano’nun Hamburg’daki İsrail hastanesinde 96 yaşında yaşamını yitirdiği açıklandı.

11.07.2021Avrupa
Almanya’dan Hisarcıklıoğlu’na devlet nişanı

Almanya’dan Hisarcıklıoğlu’na devlet nişanı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier tarafından Almanya Federal Cumhuriyeti Devlet Nişanı’na layık görüldü. Hisarcıklıoğlu’na nişanı Almanya Büyükelçisi Jürgen Schultz takdim etti.

9.07.2021Avrupa
Almanyadan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğluna devlet nişanı

Almanya'dan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na devlet nişanı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier tarafından Almanya Federal Cumhuriyeti Devlet Nişanı'na layık görüldü. Hisarcıklıoğlu'na nişanı Almanya Büyükelçisi Jürgen Schultz takdim etti.

9.07.2021Ekonomi
‘Yeni hükümetin cesarete ihtiyacı var’

‘Yeni hükümetin cesarete ihtiyacı var’

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler öncesi sürdürülecek seçim kampanyası döneminde partiler arasında karşılıklı ‘çamur atmaların’ yaşanmasından tedirginlik duyduğunu söyledi.

5.07.2021Avrupa
Almanca konuşan liderler buluştu

Almanca konuşan liderler buluştu

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Brandenburg Eyaleti’nin başkenti Potsdam’da Almanca konuşan ülkelerin liderleriyle bir araya geldi.

29.06.2021Avrupa
‘Danimarka’nın eyleminden haberim yoktu’

‘Danimarka’nın eyleminden haberim yoktu’

Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) 2013 yılında Almanya Başbakanı Angela Merkel’in cep telefonu görüşmelerini gizlice dinlemesinde Danimarka Dış ve Askeri İstihbarat Teşkilatı’nın (FE) etkin rol oynadığının ortaya çıkması, Berlin’de tepkiyle karşılandı.

31.05.2021Avrupa
Steinmeier yeniden aday

Steinmeier yeniden aday!

Görev süresi gelecek yıl şubat ayında dolacak olan Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, ikinci kez cumhurbaşkanlığına aday olmak istediğini söyledi.

28.05.2021Avrupa
Steinmeierden bayram mesajı

Steinmeier'den bayram mesajı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, yayınladığı Ramazan Bayramı mesajında, “Şeker bayramı, herkesi, Müslüman aileleri ve dostlarını kucaklayan davetkâr bir bayramdır. Ramazan Bayramı’nın salgın nedeniyle üst üste ikinci kez kısıtlı imkânlarla gerçekleşecek olması acı verici” dedi.

12.05.2021Avrupa
Başörtüsü yasağı yolu açıldı

Başörtüsü yasağı yolu açıldı

Almanya’da Memurların Görünümünü Düzenleme Yasası’nda değişiklik içeren ve dini sembollerin de yasaklanması yolunu açan tasarı Federal Meclis’ten sonra Eyaletler Meclisi’nden de geçti.

7.05.2021Avrupa
Bakan Çavuşoğlundan Almanyada kritik görüşme

Bakan Çavuşoğlu'ndan Almanya'da kritik görüşme

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’la bir araya geldi.

6.05.2021Dünya
Steinmeier, Bonn’da Müslüman kadınlarla buluştu

Steinmeier, Bonn’da Müslüman kadınlarla buluştu

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Bonn kentinde Müslüman Kadınlar Sosyal Hizmet Derneği (SmF) temsilcileriyle buluştu.

27.04.2021Avrupa
Koronadan ölenlere anma: Pandemi ulaşılmaza karşı alçakgönüllülüğü öğretti

Koronadan ölenlere anma: Pandemi ulaşılmaza karşı alçakgönüllülüğü öğretti!

Almanya’da korona salgınında hayatını kaybedenler için Berlin’de kentin sembollerinden Kaiser-Wilhelm-Gedaechtnis Kilisesi’nde anma töreni düzenlendi.

18.04.2021Avrupa
Irkçı Wilders ders alsın

Irkçı Wilders ders alsın

İslam alemi 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e “Hoş geldin” derken, Hollandalı aşırı sağcı, ırkçı Özgürlük Partisi (PVV) Lideri Geert Wilders yine İslam düşmanı bir densizlik yaptı. Yıllardır İslam düşmanlığı, yabancı düşmanlığı, Türk düşmanlığı ve ırkçılık içeren söylemlerle oy avcılığı yapan Geert Wilders, yine kin kustu. “Stop İslam, stop ramadan” (İslamı durdurun, ramazanı durdurun) içerikli bir Tweet paylaşıp, iflah olmaz bir Müslüman düşmanı olduğunu yine gözler önüne serdi.

17.04.2021Avrupa
Bayraklar yarıya indirildi, anma köşesi hazırlandı

Bayraklar yarıya indirildi, anma köşesi hazırlandı

99 yaşında hayatını kaybeden Kraliçe II. Elizabeth’in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip için İngiltere’nin Berlin Büyükelçiliği’nde bayraklara yarıya indirildi. Büyükelçilik binasının ön cephesinde yer alan Kraliyet armasının hemen altına bir bariyer kurularak Prens Philip için anma köşesi hazırlandı.

11.04.2021Avrupa
Politikacıları eleştirdi, halkı uyardı

Politikacıları eleştirdi, halkı uyardı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Covid-19 salgınına karşı mücadele döneminde alınan kararların hayata geçirilmesinde yaşanılan sıkıntılar nedeniyle politik sorumluluk taşıyanlara sitemde bulundu.

4.04.2021Avrupa
Almanya Cumhurbaşkanı AstraZeneca aşısı oldu

Almanya Cumhurbaşkanı AstraZeneca aşısı oldu

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier dün koronavirüs aşısı oldu.

2.04.2021Dünya
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Kovid-19 aşısı oldu

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Kovid-19 aşısı oldu

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşı olduğu bildirildi. Cumhurbaşkanı son günlerde tartışılan AstraZeneca aşını yaptırdı.

1.04.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Steinmeier Kovid-19 aşısı oldu

Cumhurbaşkanı Steinmeier Kovid-19 aşısı oldu

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşı olduğu bildirildi.

1.04.2021Avrupa

Yazar Sonuçları

'Simit' COVID-19'a çare mi

Peşinen belirteyim, başlığın sizin şaşırtacağını, “Korona belasını simit yiyerek mi halledeceğiz hocam?” diye soracağınızı hatta içinizden bazılarının “Osman Hoca’ya bir şeyler oldu galiba!” diye düşünebileceğinizi tahmin edebiliyorum.

22.03.2021