EKSTRA
MENÜ

Steinmeier

Steinmeier ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Steinmeier haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.636 Steinmeier haberi bulunmuştur.

Steinmeier Haberleri

Steinmeier, Bonn’da Müslüman kadınlarla buluştu

Steinmeier, Bonn’da Müslüman kadınlarla buluştu

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Bonn kentinde Müslüman Kadınlar Sosyal Hizmet Derneği (SmF) temsilcileriyle buluştu.

27.04.2021Avrupa
Son söz Steinmeier’in

Son söz Steinmeier’in

Federal Meclis’ten sonra Eyaletler Meclisi de salgınla mücadele kapsamında federal hükümete tek elden yetki veren yasa tasarısına karşı çekincesi olmadığını belirterek, tasarının yasalaşma yolunu açtı. Enfeksiyon Koruma Yasası’ndaki değişiklik, Cumhurbaşkanı Frank-Walter tarafından imzalandıktan sonra yürürlüğe girecek.

22.04.2021Avrupa
Koronadan ölenlere anma: Pandemi ulaşılmaza karşı alçakgönüllülüğü öğretti

Koronadan ölenlere anma: Pandemi ulaşılmaza karşı alçakgönüllülüğü öğretti!

Almanya’da korona salgınında hayatını kaybedenler için Berlin’de kentin sembollerinden Kaiser-Wilhelm-Gedaechtnis Kilisesi’nde anma töreni düzenlendi.

18.04.2021Avrupa
Irkçı Wilders ders alsın

Irkçı Wilders ders alsın

İslam alemi 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e “Hoş geldin” derken, Hollandalı aşırı sağcı, ırkçı Özgürlük Partisi (PVV) Lideri Geert Wilders yine İslam düşmanı bir densizlik yaptı. Yıllardır İslam düşmanlığı, yabancı düşmanlığı, Türk düşmanlığı ve ırkçılık içeren söylemlerle oy avcılığı yapan Geert Wilders, yine kin kustu. “Stop İslam, stop ramadan” (İslamı durdurun, ramazanı durdurun) içerikli bir Tweet paylaşıp, iflah olmaz bir Müslüman düşmanı olduğunu yine gözler önüne serdi.

17.04.2021Avrupa
‘Zaman kaybetme lüksümüz yok’

‘Zaman kaybetme lüksümüz yok’

Almanya’da Kovid-19 vaka sayısının Paskalya tatilinden sonra sistematik olarak artması üzerine ülke genelinde alarma geçilmesi istendi. Sağlık Bakanı Jens Spahn eyaletlerin bir an önce harakete geçmesi gerektiğini söylerken, RKI Başkanı Prof. Wieler ise, “Kimsenin zaman kaybetme lüksü yok” dedi.

15.04.2021Avrupa
Bayraklar yarıya indirildi, anma köşesi hazırlandı

Bayraklar yarıya indirildi, anma köşesi hazırlandı

99 yaşında hayatını kaybeden Kraliçe II. Elizabeth’in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip için İngiltere’nin Berlin Büyükelçiliği’nde bayraklara yarıya indirildi. Büyükelçilik binasının ön cephesinde yer alan Kraliyet armasının hemen altına bir bariyer kurularak Prens Philip için anma köşesi hazırlandı.

11.04.2021Avrupa
Politikacıları eleştirdi, halkı uyardı

Politikacıları eleştirdi, halkı uyardı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Covid-19 salgınına karşı mücadele döneminde alınan kararların hayata geçirilmesinde yaşanılan sıkıntılar nedeniyle politik sorumluluk taşıyanlara sitemde bulundu.

4.04.2021Avrupa
Almanya Cumhurbaşkanı AstraZeneca aşısı oldu

Almanya Cumhurbaşkanı AstraZeneca aşısı oldu

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier dün koronavirüs aşısı oldu.

2.04.2021Dünya
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Kovid-19 aşısı oldu

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Kovid-19 aşısı oldu

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşı olduğu bildirildi. Cumhurbaşkanı son günlerde tartışılan AstraZeneca aşını yaptırdı.

1.04.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Steinmeier Kovid-19 aşısı oldu

Cumhurbaşkanı Steinmeier Kovid-19 aşısı oldu

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşı olduğu bildirildi.

1.04.2021Avrupa
Kansere karşı da mesajcı aşı geliyor

Kansere karşı da 'mesajcı aşı' geliyor

"Mesajcı RNA" da denilen mRNA yöntemiyle dünyadaki ilk koronavirüs aşısını geliştiren Prof. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci, geliştirdikleri kanser aşısının da birkaç yıl içinde kullanıma geçilebileceğini duyurdu.

22.03.2021Gündem
Kısıtlamalarda karar günü

Kısıtlamalarda karar günü

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve eyalet başbakanları bir araya gelerek kısıtlamaların geleceğini masaya yatıracak. Ancak artan vaka sayıları doğrultusunda Alman doktorlar birliği kısıtlamaların uzatılmasını ve sert tedbirler alınmasını istiyor.

21.03.2021Avrupa
Dünya sizinle gurur duyuyor

Dünya sizinle gurur duyuyor

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs belasından kurtulmak için ilk etkili aşıyı bulan Almanya’nın Mainz kentindeki BioNThech şirketinin kurucuları Türkiye kökenli Dr. Özlem Türeci ile eşi Prof. Dr. Uğur Şahin, dün (cuma) Berlin’de Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier tarafından ‘Yıldızlı Federal Liyakat Nişanı’ ile ödüllendirildi.

20.03.2021Avrupa
Şahin ve Türeci’ye büyük onur nişanı

Şahin ve Türeci’ye büyük onur nişanı

Koronavirüse karşı aşıyı geliştiren BioNTech şirketinin kurucu ortakları Uğur Şahin ve Özlem Türeci’ye, Almanya’nın en büyük devlet nişanı olan Yıldızlı Federal Liyakat Nişanı verildi.

20.03.2021Dünya
Türk bilim insanlarına büyük onur

Türk bilim insanlarına büyük onur

Koronavirüse karşı ilk aşıyı bulan BioNTech’in kurucuları Dr. Özlem Türeci ve Prof. Uğur Şahin’e Almanya’nın en üst düzey devlet madalyası olan Liyakat Nişanı veriliyor.

19.03.2021Haber
Prof. Şahin ve Dr. Türeciye Almanya’nın en büyük onur ödülü

Prof. Şahin ve Dr. Türeci'ye Almanya’nın en büyük onur ödülü

Koronavirüsüne karşı geliştirdikleri aşıyla milyarlarca insana umut olan BioNTech kurucu ortakları Prof. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci’ye Almanya’nın en büyük devlet nişanı olan ‘Yıldızlı Federal Liyakat Nişanı’ verildi. Nişanı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Bellevue’de düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier takdim etti.

19.03.2021Avrupa
Son dakika: Türk bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeciye Liyakat Nişanı

Son dakika: Türk bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci'ye Liyakat Nişanı!

Koronavirüse karşı ilk aşıyı bulan BioNTech’in kurucuları Dr. Özlem Türeci ve Prof. Uğur Şahin’e Almanya’nın en üst düzey devlet madalyası olan Liyakat Nişanı verildi. Törende Almanya cumhurbaşkanı ve başbakanı da hazır bulundu.

19.03.2021Dünya
Politikacıya güven dibe vurdu

Politikacıya güven dibe vurdu

Son dönemlerde yapılan kamuoyu yoklamaları Almanya’da halkın partilere, politikacılara, hükümete güveninin, sistematik olarak azaldığını ortaya koymaktadır. Hem de çok açık bir biçimde.

10.03.2021Avrupa
Milyonlarca insan bir doza bile muhtaç ama... Almanyada O aşıyı olmam şoku

Milyonlarca insan bir doza bile muhtaç ama... Almanya'da 'O aşıyı olmam' şoku!

Koronavirüs aşıları dünyadaki ekonomik ve sosyal adaletsizlikleri net bir biçimde ortaya koymaya devam ediyor. 120’den fazla ülkede milyonlarca insan bir doz aşıya bile muhtaç haldeyken, Almanya’da beğenilmeyen aşılar depolarda yığılmış halde bekliyor.

8.03.2021Dünya
Kroos: Mesut Özil sözlerimden sonra Nazi ilan edildim

Kroos: Mesut Özil sözlerimden sonra Nazi ilan edildim

Madrid'de forma giyen Toni Kroos, Mesut Özil'in milli takımı bırakmasıyla ilgili sözleri sonrasında Nazi ilan edildiğini söyledi.

7.03.2021Avrupa
Soğus Savaş kahramanı 90 yaşına girdi

Soğus Savaş kahramanı 90 yaşına girdi

Mihail Gorbaçov. 2 Mart 1931’de Kuzey Kafkasya’nın Stavropol bölgesindeki 300 haneli Privolnoye köyünde dünyaya geldi. Annesi Ukraynalı, babası Rus’tu. İlkokulu köyünde bitirdi. 1955 yılında da Moskova Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni.

3.03.2021Avrupa
Kovid-19’dan ölenler için ortak anma töreni istedi

Kovid-19’dan ölenler için ortak anma töreni istedi

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, AB ülkeleri içinde koronavirüsten ölenler için ortak bir anma töreni düzenlenmesini istedi.

28.02.2021Avrupa
Almanya liyakat nişanı verecek

Almanya liyakat nişanı verecek

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse (Kovid-19) karşı aşı geliştiren biyoteknoloji firması BioNTech’in kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin ile eşi Dr. Özlem Türeci’ye Almanya’nın en büyük devlet nişanı verilecek.

26.02.2021Avrupa
‘Yoksul ülkeler de aşıya adil şekilde ulaşmalı’

‘Yoksul ülkeler de aşıya adil şekilde ulaşmalı’

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Kovid-19 aşılarının dünyada adil bir şekilde dağıtılmasını talep etti.

23.02.2021Avrupa
Almanya Cumhurbaşkanından adil aşı dağıtım talebi

Almanya Cumhurbaşkanı'ndan adil aşı dağıtım talebi

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Kovid-19 aşılarının dünyada adil bir şekilde dağıtılmasını talep etti.

22.02.2021Dünya
Sayın Cumhurbaşkanım, bizler yıllardır ‘biz’iz

Sayın Cumhurbaşkanım, bizler yıllardır ‘biz’iz

Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Hanau kentinde aşırı sağcı bir ırkçının 19 Şubat 2020’de 4’ü Türkiye kökenli göçmen 9 kişiyi öldürmesinin birinci yıl dönümünde ülkenin çeşitli kesimlerinde 80’in üzerinde duygu ve acı dolu anma törenleri düzenlendi. Hanau’da ‘Congress Park’ salonunda düzenlenen anma törenine Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier de katılarak, kurban yakınlarına ‘yanınızdayız’ mesajı verdi. Anma töreni saat 18.00’de başladı.

22.02.2021Avrupa
Unutmadık, unutturmayacağız

Unutmadık, unutturmayacağız

Bundan tam bir yıl önceydi. Tobias R. isimli aşırı sağcı bir ırkçı, 19 Şubat 2020 akşamı Hessen eyaletine bağlı Hanau kentinde 4’ü Türkiye kökenli 9 göçmeni katletti. Ferhat Ünvar (22), Sedat Gürbüz (30), Fatih Saraçoğlu (34), Gökhan Gültekin (37), Mercedes Kierpacz (35), Hamza Kurtoviç (21) Said Nesar El Hashemi (21), Vili Viorel Pun (23), Kaloyan Velkov (32) son yıllarda artan ırkçılığın kurbanı oldu. Hessen eyalet hükümeti ile Hanau Belediyesi dün (cuma) akşam kent merkezinde ortaklaşa bir anma töreni düzenledi.

20.02.2021Avrupa
Cinayetleri aydınlatmak devletin görevi

'Cinayetleri aydınlatmak devletin görevi'

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, 19 Şubat 2020’de Hanau’da 9 kişinin ölümüne neden olan ırkçı terör saldırısındaki tüm soruların açıklığa kavuşturulmasını istedi.

19.02.2021Avrupa
Unutmak da affetmek de yok

Unutmak da affetmek de yok

Almanya’nın Hanau kentinde ırkçı terörist Tobias Rathjen’in 4’ü Türkiye kökenli 9 göçmeni katledişinin birinci yılında ırkçı terör lanetleniyor. Kurban yakınlarının kurduğu ‘19 Şubat Hanau İnisiyatifi’nin çağrısı üzerine Başkent Berlin ve Frankfurt’ta miting düzenlendi. Hanau’da bugün gerçekleştirilecek resmi törene kurban yakınlarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier de katılacak. İlk anma mitingi ise Frankfurt’ta, antifaşist grupların çağrısıyla gerçekleşti. Ana gar önünde bir araya gelen yaklaşık 4 bin kişi, “Hanau, Halle, Celle, tek bir kişinin işi değil, unutmak da affetmek de yok. Her yer Hanau, her yer direniş” dedi.

19.02.2021Avrupa
Merkel’e ‘Aşı ol, örnek ol’ çağrısı

Merkel’e ‘Aşı ol, örnek ol’ çağrısı

Almanya’da muhalefet, AstraZeneca aşısının koronavirüse karşı çok etkili olmadığı yönündeki haberlerden sonra Başbakan Angela Merkel’e vatandaşa örnek olması açısından aşı vurulması çağrısı yaptı.

18.02.2021Avrupa
‘Kin, kışkırtma ve ırkçılığa karşı çıkın’

‘Kin, kışkırtma ve ırkçılığa karşı çıkın’

Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Hanau kentinde aşırı sağcı ırkçı terörist Tobias R.’nin 19 Şubat 2000’de 4’ü Türkiye kökenli olmak üzere 9 göçmeni katletmesinin birinci yıl dönümünde halka, ‘Kin, kışkırtma ve ırkçılığa karşı çıkın’ çağrısında bulunuldu.

17.02.2021Avrupa
Önce insan sonra politikacı

Önce insan sonra politikacı

Geçen hafta cuma günü öğleden önce cep telefonuma bir ‘acil’ mesaj geldi. Tabii aynı mesaj Almanya’nın çeşitli kesimlerindeki birçok medya mensubuna, haber ajanslarına, gazete, dergi, radyo ve televizyonlara da gitmişti. Mesajda, Baden Württemberg Eyalet Başbakanı Winfried Kretschmann’ın, eşinin hastalığı nedeniyle, sürdürülen seçim kampanyasından çekileceği yer alıyordu.

15.02.2021Avrupa
Bizi sindirmenize izin vermeyeceğiz

Bizi sindirmenize izin vermeyeceğiz

Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Hanau kentinde 19 Şubat 2020 akşamı, Tobias R. isimli ırkçı bir Alman giriştiği planlı korkunç saldırıda 4’ü Türk göçmen kökenli 9 kişiyi katletti.

13.02.2021Avrupa
‘Savaşı kaybedersek, hepimiz kaybederiz’

‘Savaşı kaybedersek, hepimiz kaybederiz’

Federal Meclis’in yanı sıra Almanya’da çeşitli alanlarda yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesinde etkin rol oynayan Eyaletler Meclisi, kuruluşundan bu yana 1000’inci oturumunu yaptı.

12.02.2021Avrupa
‘Kuzey Akım 2’ açıklaması, Ukrayna’yı kızdırdı

‘Kuzey Akım 2’ açıklaması, Ukrayna’yı kızdırdı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’in Rusya-Almanya arasındaki Nord Stream 2 (Kuzey Akım 2) doğal gaz boru hattı projesine destek vermesi, Ukraynalıları küplere bindirdi.

9.02.2021Avrupa
‘Önce yuvalar ve okullar açılsın’

‘Önce yuvalar ve okullar açılsın’

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, “Kovid-19’dan korunma önlemlerinin yumuşatılması durumunda önce çocuk yuvaları ile okulların açılmasına çok değer veriyorum” dedi.

7.02.2021Avrupa
‘Gururlu bir Alman olarak önünüzdeyim’

‘Gururlu bir Alman olarak önünüzdeyim’

Nazilerin başlattığı İkinci Dünya Savaşı’nda 70 milyondan fazla insan yaşamını yitirdi. Nazilerin lideri Adolf Hitler’in çılgın ırkçılık politikası yüzenden 6 milyondan fazla Yahudi de can verdi. Çoğu nazilerin toplama kamplarındaki gaz odalarında diri diri yakılarak öldürüldü.

30.01.2021Avrupa
‘Siz bu savaşı 76 yıl önce kaybettiniz’

‘Siz bu savaşı 76 yıl önce kaybettiniz’

Alman Parlamentosu’nda nazi kurbanlarını anma toplantısında konuşan Yahudi Cemaati eski başkanı Charlotte Knobloch, aşırı sağ AfD sıralarına böyle seslendi: “Siz bu savaşı 76 yıl önce kaybettiniz.”

27.01.2021Avrupa
Trump’ın gitmesine Almanlar da sevindi

Trump’ın gitmesine Almanlar da sevindi

Demokratik ülkelerin devlet başkanları, başbakanları ve özellikle de dışişleri bakanları, dost ülkelerin iç işlerine karışmamaya son derece özen gösterirler.

23.01.2021Avrupa
‘Yeni dönemi sabırsızlıkla bekliyorum’

‘Yeni dönemi sabırsızlıkla bekliyorum’

Yemin ederek başkanlık görevine başlayan Joe Biden’ı tebrik eden Almanya Başbakanı Merkel, ABD ile ilişkilerde yeni dönemi” sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

21.01.2021Avrupa
Güher-Süher Pekinel’e Alman Liyakat Nişanı

Güher-Süher Pekinel’e Alman Liyakat Nişanı

Dünyanın önde gelen piyanistlerinden Güher-Süher Pekinel’e, Almanya Federal Cumhuriyeti tarafından Cumhurbaşkanı Frank - Walter Steinmeier’in imzası ile ‘Liyakat Nişanı’ takdim edildi.

21.01.2021Kitap Sanat
AfD’lilerin eline koz vermeyin

AfD’lilerin eline koz vermeyin

AfD kısa adıyla tanınan ‘Almanya için Alternatif’, 2013 yılında Avrupa Birliği (AB) karşıtı ‘sağ liberal’ bir parti olarak kuruldu.Ama çok geçmeden aşırı sağcılar, aşırı milliyetçiler, ırkçılar, köktendinciler, eşcinsel karşıtı, yabancı, sığınmacı, Yahudi ve İslam düşmanı gruplar AfD’de buluştu. AfD’nin ‘çığrından çıktığını’ gören bazı kurucu üyeler partiyi terk etti. Ama AfD ‘sağ popülist’ politikasını sürdürdü.

20.01.2021Avrupa
Cumhurbaşkanı da evden çalışmaya destek verecek

Cumhurbaşkanı da evden çalışmaya destek verecek

Koronavirüsle mücadelede evden çalışma büyük rol oynuyor. Robert Koch Enstitüsü’nün çağrısından sonra Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier de evden çalışmayı destekledi.

15.01.2021Avrupa
‘America first’ mü, ‘Trump first’ mü

‘America first’ mü, ‘Trump first’ mü?

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 2016 yılında yapılan başkanlık seçimleri öncesi Cumhuriyetçiler’in adayı Donald Trump, buram buram milliyetçilik kokan bir seçim kampanyası sürdürdü. “Make America Great Again” (Amerika’yı yeniden harika yap” ve “America first” (Önce Amerika) sloganlarıyla sürdürdüğü seçim kampanyası boyunca, ABD’nin kapılarını göçmenlere, Müslümanlara kapatacağını, Meksika’dan kaçak göçün engellenmesi için sınırlara duvar ördüreceğini yineleyip durdu. Başarılı da oldu.

9.01.2021Avrupa
Berlin’de aşı merkezi kapandı

Berlin’de aşı merkezi kapandı

Almanya’da 27 Aralık’ta aşılamaya başlandı. 16 eyaletin tümünde aşı merkezleri kuruldu. Berlin’de de aşı yapılacak altı merkez belirlenmişti. Şimdi bu merkezlerden biri yeteri kadar talep olmadığı gerekçesiyle kapandı.

29.12.2020Avrupa
Aşı merkezini gezdi

Aşı merkezini gezdi

Almanya pazar günü koronavirüse karşı aşıya başlayacak. Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Berlin’de bir aşı merkezini ziyaret etti.

21.12.2020Avrupa
‘Ulusun Annesi’ yine haklı çıktı

‘Ulusun Annesi’ yine haklı çıktı

“Sevgili vatandaşlar, koronavirüsü şu anda ülkemizdeki hayatı dramatik bir şekilde değiştiriyor. Normal olandan, toplumsal hayattan, sosyal beraberlikten anladıklarımız, bunların hepsi şimdiye kadar hiç olmadığı kadar sınanıyor. Aranızdan milyonlarca kişi işe gidemiyor, çocuklarınız okula ya da yuvaya gidemiyor...”

16.12.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

'Simit' COVID-19'a çare mi

Peşinen belirteyim, başlığın sizin şaşırtacağını, “Korona belasını simit yiyerek mi halledeceğiz hocam?” diye soracağınızı hatta içinizden bazılarının “Osman Hoca’ya bir şeyler oldu galiba!” diye düşünebileceğinizi tahmin edebiliyorum.

22.03.2021