EKSTRA
MENÜ

Elke Büdenbender

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 49 haberi bulunmuştur.

Elke Büdenbender Haberleri

Steinmeier: Güzel olmuş

Steinmeier: Güzel olmuş

Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Hürriyet’te yayımlanan röportajı incelerken, “Güzel olmuş” değerlendirmesinde bulundu.

6.10.2021Avrupa
Göç hikâyeleri ders kitaplarında okutulmalı

Göç hikâyeleri ders kitaplarında okutulmalı

Almanya Türk Toplumu’nun (TGD) göçün 60’ıncı yılı etkinliğine eşi Elke Büdenbender ile birlikte katılan Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, burada yaptığı konuşmada, Alman Anayasası’nın birinci maddesi olan ‘İnsan onuru dokunulmazdır’ ilkesine gönderme yaparak, “Türkiye kökenli kadın, erkek ve çocukların onuru da dokunulmazdır. Ama çok sık dokunuluyor ve saldırıya uğruyor. Bu ülkede buna izin vermeyeceğiz ve buna müsamaha göstermeyeceğiz” dedi. Steinmeier, göç hikâyelerinin okul ders kitaplarında okutulması gerektiğini de belirtti.

6.10.2021Avrupa
Steinmeier, Scholz, Laschet ve Söder oylarını kullandı

Steinmeier, Scholz, Laschet ve Söder oylarını kullandı

Almanya'da sabah saat 08.00’de başlayan oy verme işleminde şu ana kadar Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, CDU/CSU’nun adayı Armin Laschet, SPD Başbakan adayı Olaf Scholz ve CSU Genel Başkanı Markus Söder oylarını kullandı.

26.09.2021Avrupa
Steinmeier, Bonn’da Müslüman kadınlarla buluştu

Steinmeier, Bonn’da Müslüman kadınlarla buluştu

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Bonn kentinde Müslüman Kadınlar Sosyal Hizmet Derneği (SmF) temsilcileriyle buluştu.

27.04.2021Avrupa
Irkçı Wilders ders alsın

Irkçı Wilders ders alsın

İslam alemi 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e “Hoş geldin” derken, Hollandalı aşırı sağcı, ırkçı Özgürlük Partisi (PVV) Lideri Geert Wilders yine İslam düşmanı bir densizlik yaptı. Yıllardır İslam düşmanlığı, yabancı düşmanlığı, Türk düşmanlığı ve ırkçılık içeren söylemlerle oy avcılığı yapan Geert Wilders, yine kin kustu. “Stop İslam, stop ramadan” (İslamı durdurun, ramazanı durdurun) içerikli bir Tweet paylaşıp, iflah olmaz bir Müslüman düşmanı olduğunu yine gözler önüne serdi.

17.04.2021Avrupa
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Kovid-19 aşısı oldu

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Kovid-19 aşısı oldu

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşı olduğu bildirildi. Cumhurbaşkanı son günlerde tartışılan AstraZeneca aşını yaptırdı.

1.04.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Steinmeier Kovid-19 aşısı oldu

Cumhurbaşkanı Steinmeier Kovid-19 aşısı oldu

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşı olduğu bildirildi.

1.04.2021Avrupa
Önce insan sonra politikacı

Önce insan sonra politikacı

Geçen hafta cuma günü öğleden önce cep telefonuma bir ‘acil’ mesaj geldi. Tabii aynı mesaj Almanya’nın çeşitli kesimlerindeki birçok medya mensubuna, haber ajanslarına, gazete, dergi, radyo ve televizyonlara da gitmişti. Mesajda, Baden Württemberg Eyalet Başbakanı Winfried Kretschmann’ın, eşinin hastalığı nedeniyle, sürdürülen seçim kampanyasından çekileceği yer alıyordu.

15.02.2021Avrupa
24 saate 6.5 milyonu aştı

24 saate 6.5 milyonu aştı

Almanya’da başlayan ‘Korona Uyarı Aplikasyonu’ büyük ilgi gördü. 24 saat içinde 6.5 milyondan fazla kişi aplikasyonu cep telefonuna indirdi.

17.06.2020Avrupa
Cumhurbaşkanı Steinmeier’den bayram mesajı

Cumhurbaşkanı Steinmeier’den bayram mesajı

Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Almanya’da yaşayan Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutlayan bir mesaj yayımladı. Türkçe, İngilizce ve Arapça yayımlanan mesajda bu yıl bayramın salgının gölgesinde kaldığını belirten Steinmeier, şunları söyledi:

22.05.2020Avrupa
‘Aramıza mesafe koyduk, çünkü bu bir insanlık görevi’

‘Aramıza mesafe koyduk, çünkü bu bir insanlık görevi’

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Steinmeier ile eşi Elke Büdenbender, ortak bir video mesajı yayınladı. Olağanüstü bir dönemden geçildiği, mesafenin korunması ancak dayanışma içinde olunması gerektiği belirtilen mesajda, bu dönemin üstesinden yine birlikte gelinebileceği vurgulandı.

8.04.2020Avrupa
Almanyanın Cumhurbaşkanı Kimdir İsmi Nedir

Almanya'nın Cumhurbaşkanı Kimdir? İsmi Nedir?

Almanya dünya üzerinde birçok alanda etkili olan bir Avrupa ülkesidir. Parlamenter, federal ve temsili demokrasiye sahip bir cumhuriyet ülkesidir. 1949 yılında Alman politik sistemleri anayasa ile belirlenmiştir. Almaya cumhurbaşkanı kimdir? Almanya cumhurbaşkanının ismi nedir? Almanya Cumhurbaşkanı ile ilgili merak edilen soruların yanıtını hazırladık.

6.04.2020Gündem
‘Irkçılık bir zehir ve bu zehir toplumumuzda var’

‘Irkçılık bir zehir ve bu zehir toplumumuzda var’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Hanau’da yaşanan ırkçı terör saldırısı üzerine, “Irkçılık bir zehir ve bu zehir toplumumuzda var” dedi. Nazilerin 1930’lu yıllarda üstün Alman ırkının dünyaya hâkim olması gerektiği ideolojisiyle ektiği bu zehir, sadece Almanya’yı değil, tüm dünyayı felakete götürdü.

8.03.2020Avrupa
Alman kentlerinde ırkçılığa protesto

Alman kentlerinde ırkçılığa protesto

Almanya’nın Hessen eyaletindeki Hanau kentinde 4’ü Türk 9 kişinin hayatını kaybettiği, biri ağır 6 kişinin yaralandığı ırkçı saldırıya karşı 50’ye yakın kentte gösteriler ve anma nöbetleri düzenlendi.

22.02.2020Dünya
‘Dilimize hâkim olmalıyız’

‘Dilimize hâkim olmalıyız’

Almanya’nın Hanau kentinde 4’ü Türk 9 kişinin hayatını kaybettiği, biri ağır 6 kişinin yaralandığı ırkçı saldırıya karşı 50’ye yakın kentte gösteriler ve anma nöbetleri düzenlendi. Hanau’daki anma törenine Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier ile Elke Büdenbender de katıldı.

21.02.2020Avrupa
Tarihten ders almadılar

Tarihten ders almadılar

Bundan tam 75 yıl önce, 13-15 Şubat 1945 tarihlerinde İngiliz ve Amerikan uçakları Almanya’nın Dresden kentine bomba yağdırdılar. Kent yerle bir edildi. 25 bin kişi yaşamını yitirdi. Bombardımanın 75’inci yılı vesilesiyle perşembe günü Dresden’de anma töreni düzenlendi.

16.02.2020Avrupa
Almanya’nın First Lady’si para kazanıyor mu

Almanya’nın First Lady’si para kazanıyor mu?

Elke Büdenbender. Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’in eşi. Eskiden yargıç olan Büdenbender şimdi Almanya’nın ‘First Lady’si olarak ajandası çok dolu ve birçok iş yapıyor. Peki ama ‘First Lady’ olarak bir maaşı var mı?

22.01.2020Avrupa
Bellevue’de, renkli yeni yıl resepsiyonu

Bellevue’de, renkli yeni yıl resepsiyonu

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier ile eşi Elke Büdenbender, Bellevue Sarayı’nda yeni yıl resepsiyonu verdi. Resepsiyona, yargı, emniyet, itfaiye, önde gelen meslek ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, yerel yöneticiler, yaptıkları farklı çalışmalarla topluma katkıda bulunanlar, Başbakan Angela Merkel, hükümet üyeleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

9.01.2020Avrupa
Onurlu bir yaşam için umut veriyorsunuz

Onurlu bir yaşam için umut veriyorsunuz

Cumhurbaşkanı Steinmeier, Hıristiyan aleminin ‘Üç Kral’ ya da ‘Sihirli Krallar’ olarak adlandırılan ve çocuklara hediyeler getirdiğine inanılan dini bayramda, yıldız şarkıcılarını kabul etti.

6.01.2020Avrupa
‘Greta etkileyici, genç olsaydım ben de katılırdım’

‘Greta etkileyici, genç olsaydım ben de katılırdım’

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’in eşi Elke Büdenbender, dpa’ya özel açıklamalarda bulundu. Hedeflerinden özel yaşamına, iklim korumadan çocukların eğitimine her konuda samimi cevaplar veren Büdenbender, Greta Thunberg’i etkileyici bulduğunu söyledi. Büdenbender, “Özel seyahatlerimde genellikle treni tercih ederim. Biraz uzun sürüyor, o kadar” dedi.

19.12.2019Avrupa
Steinmeier’den ‘tehditlere karşı yanınızdayız’ ziyareti

Steinmeier’den ‘tehditlere karşı yanınızdayız’ ziyareti

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier ile eşi Elke Büdenbender, son dönemde yaptığı çalışmalarla çok sayıda tehdit mektubu alan Pulsniz Belediye Başkanı Barbara Lüke’ye destek ziyaretinde bulundu.

11.12.2019Avrupa
Almanya Cumhurbaşkanından cami ziyareti: Hocam bana namazı göster

Almanya Cumhurbaşkanı'ndan cami ziyareti: Hocam bana namazı göster

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile eşi Elke Büdenbender, Münih’teki Penzberg Camisi’ni ziyareti etti. Cami imamı Benjamin İdris ve Penzberg İslam Cemaati Başkan Yardımcısı Gönül Yerli’den bilgi alan Steinmeier, vatandaşlarla da görüştü. Steinmeier cami imamı Bünyamin İdris'e İslamiyet, ezan ve namazla ilgili sorular sordu. İslamiyet'i anlatan İdris, daha sonra ezan okudu, namazın nasıl kılındığınıAlman Cumhurbaşkanı'na gösterdi.

4.12.2019Dünya
Steinmeier, Penzberg Camisi’ni ziyaret etti

Steinmeier, Penzberg Camisi’ni ziyaret etti

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile eşi Elke Büdenbender, Münih’teki Penzberg Camisi’ni ziyareti etti. Cami imamı Benjamin İdris ve Penzberg İslam Cemaati Başkan Yardımcısı Gönül Yerli’den bilgi alan Steinmeier, vatandaşlarla da görüştü.

2.12.2019Avrupa
Kapıyı onlar açtı ‘Ekselansları hoş geldiniz’

Kapıyı onlar açtı! ‘Ekselansları hoş geldiniz’

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier ile eşi Elke Büdenbender, Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla farklı kökenden ve farklı eyaletlerden 13 genci Bellevue Sarayı’nda ağırladı.

20.11.2019Avrupa
Madenciler Bellevue Sarayı’nda

Madenciler Bellevue Sarayı’nda

Almanya’da maden işçileri, çıkarılan son taş kömürü parçasını sembolik olarak Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’e hediye etti.

3.04.2019Avrupa
‘Akşamları yüzüm asıksa Facebook’a bakıyorum’

‘Akşamları yüzüm asıksa Facebook’a bakıyorum’

Alman Anayasa’sının kabulünün 70’inci yılında vatandaşlarla buluşmasını sürdüren Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’in yeni durağı Halle’de olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Bazı sokak ve caddeler trafiğe kapatıldı.

25.02.2019Avrupa
Bremende yardım konseri verdi

Bremen'de yardım konseri verdi

PİYANİST ve besteci Fazıl Say, Almanya’nın Bremen kentinde konser verdi.

20.02.2019Kitap Sanat
Fazıl Say, Bremende konser verdi

Fazıl Say, Bremen'de konser verdi

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Almanya’nın Bremen kentinde konser verdi.

19.02.2019Keyif
Alman Cumhurbaşkanı ile konser sohbeti

Alman Cumhurbaşkanı ile konser sohbeti

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Almanya’nın Bremen kentinde düzenlenen Federal Cumhurbaşkanlığı Konseri’nde sahneye çıktı.

19.02.2019Avrupa
Steinmeier’den Frankfurt Emniyeti’ne ziyaret

Steinmeier’den Frankfurt Emniyeti’ne ziyaret

NSU davasının müdahil avukatlarından Seda Başay Yıldız, NSU 2.0 imzasıyla dördüncü kez ölüm tehditleri aldı. Yıldız ve ailesini hedef alan ölüm tehdidinin Frankfurt Emniyeti’ndeki aşırı sağ polis ağı tarafından yapıldığı şüphesiyle beş polis açığa alındı ve soruşturma yürüyor.

7.02.2019Avrupa
AfD’siz yeni yıl resepsiyonu

AfD’siz yeni yıl resepsiyonu

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Bellevue Sarayı’nda başbakan, bakanlar, eyalet başbakanları, siyasi parti başkanları ve Türklerin de aralarında bulunduğu toplumun ileri gelenleri için yeni yıl resepsiyonu verdi. Aşırı sağcı AfD, bu yıl da resepsiyona katılmadı.

10.01.2019Avrupa
Basın balosunun yıldızı ‘Kim’

Basın balosunun yıldızı ‘Kim’

Berlin’de düzenlenen geleneksel basın balosu, siyaset, basın ve sanat dünyasını her yıl bir araya getiriyor. Berlin’deki tarihi Adlon otelde düzenlenen 67’inci basın balosu, bu kez uzun zaman hafızalarda kalacak renkli görüntülere sahne oldu.

26.11.2018Avrupa
Bergama Müzesi ziyareti

Bergama Müzesi ziyareti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Bergama Müzesi’ni ziyaret etti.

28.09.2018Dünya
Bellevue Sarayı’nda resmi karşılama

Bellevue Sarayı’nda resmi karşılama

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’in davetlisi olarak Almanya’ya giden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için Bellevue Sarayı’nda askeri tören düzenlendi.

28.09.2018Dünya
Almanya ziyareti konuşuyor

Almanya ziyareti konuşuyor

ALMANYA, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üç günlük devlet ziyaretine kilitlendi.

27.09.2018Dünya
Almanyayla yeni sayfa

Almanya'yla yeni sayfa

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın Almanya’ya üç günlük devlet ziyareti, son yıllarda ikili ilişkilerde yaşanan gerginliklerin yumuşaması yolunda bir başlangıç olarak görülüyor.

26.09.2018Dünya
Frist Lady toplu taşıma kullanıyor

Frist Lady toplu taşıma kullanıyor

Almanya Cumhurbaşkanı Frankf Walter Steinmeier’in eşi Elke Büdenbender, toplu taşıma araçlarını kullandığını söyledi.

15.04.2018Avrupa
Zor bir yıldı

Zor bir yıldı

Frank Walter Stenmeier. Almanya’nın 12. Cumhurbaşkanı. Sosyal Demokrat Partili (SPD) Başbakan Gerhard Schröder döneminde 1998-2005 yılları arasında Başbakanlık Dairesi Başkanı olarak görev yaptı. Yani Schröder’in ‘sol kolu’ olarak Almanya’nın, Avrupa’nın, hatta dünya politikasını birlikte şekillendirdi.

28.03.2018Avrupa
Alman Cumhurbaşkanı, Türk mağazasını ziyaret etti

Alman Cumhurbaşkanı, Türk mağazasını ziyaret etti

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ve eşi Elke Büdenbender, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nde (KRV) ziyaretlerde bulundu. Steinmeier, Duisburg’un Marxloh semtindeki Türk gelinlik mağazasını da ziyaret etti.

14.03.2018Avrupa
Yardım için sarayın kapısını çaldılar

Yardım için sarayın kapısını çaldılar

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Hindistan ve dünyanın diğer bölgelerinde yoksulluk içinde yaşayan çocuklara yardım toplayan çocukları kabul etti.

7.01.2018Dünya
Büdenbender: İlk kez iftar sofrasında yer alıyorum

Büdenbender: İlk kez iftar sofrasında yer alıyorum

Almanya Göç ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Aydan Özoğuz, bu yıl üçüncü kez iftar yemeği verdi. Bu yıl sadece kadınların davet edildiği iftar yemeğine, Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’in eşi Elke Büdenbender de katıldı.

7.06.2017Dünya
Türkiye dostu Cumhurbaşkanı

Türkiye dostu Cumhurbaşkanı

Almanya’da koalisyon hükümetinin adayı eski Dışişleri Bakanı Steinmeier, 12’nci Cumhurbaşkanı seçildi. ABD Başkanı Trump’ın aksine bir denge profili çizdiği gerekçesiyle ‘Anti Trump’ olarak nitelendirilen Steinmeier, Türkiye’nin AB üyeliğini destekleyen isimlerden. Steinmeier ilk konuşmasında ‘Özgürlük ve demokrasi için cesaret çağrısı’ yaptı.

12.02.2017Dünya
İşte Almanyanın yeni cumhurbaşkanı

İşte Almanya'nın yeni cumhurbaşkanı

Almanya'da bugün gerçekleşen cumhurbaşkanlığı seçimleri tamamlandı. Ülkenin 12. Cumhurbaşkanı Dışişleri Bakanı Steinmeier oldu.

12.02.2017Dünya
Yumuşak dilli diplomat ve Gıdıklayıcı

Yumuşak dilli diplomat ve 'Gıdıklayıcı'

Almanya’nın yeni cumhurbaşkanı pazar günü seçilecek. Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturması beklenen Steinmeier, köy doğumlu. Annesi savaş mültecisi. Siyasi tecrübe donanımlı Steinmeier, yumuşak dilli bir diplomat olarak tanınıyor.

9.02.2017Dünya
Türkiye’nin anahtar rolünü çok iyi bilen, bunu her fırsatta vurgulayan bir politikacı

Türkiye’nin anahtar rolünü çok iyi bilen, bunu her fırsatta vurgulayan bir politikacı

Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier’in şubatta cumhurbaşkanı seçilmesi, Türkiye’yle ilişkileri nasıl etkiler? Türkiye, Avrupa’ya daha mı fazla bağlanır, yoksa uzaklaşır mı?

16.11.2016Dünya
Önce insan, sonra politikacı

Önce insan, sonra politikacı

Alman Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, politikaya sonradan soyunmuş bir politikacıdır.

8.05.2015Avrupa
Almanya şampiyonluk sarhoşu

Almanya şampiyonluk sarhoşu

2014 Dünya Kupasını kazanan Almanya uyumadı. Almanya’nın 24 yıl aradan sonra özlediği kupayı kaldırmasıyla her tarafta tam bir yılbaşı havası esti. Havai fişekler patladı, yollar trafiğe kapandı. Asıl kutlama ise başkent Berlin’de salı günü.

15.07.2014Avrupa
Eşine böbreğini verdi politikaya da bir ay ara

Eşine böbreğini verdi politikaya da bir ay ara

Almanya’nın eski Dışişleri Bakanı ve muhalefetteki SPD Partisi’nin Federal Meclis Grup Başkanı Frank-Walter Steinmeier (54) ve eşi Elke Büdenbender’in (48) böbrek ameliyatı başarılı geçti.

25.08.2010Dünya
Köhler Almanyada en çekici siyasetçi seçildi

Köhler Almanya'da 'en çekici siyasetçi' seçildi

Almanya'da Cumhurbaşkanı Horst Köhler, kadınlar tarafından "en çekici siyasetçi" seçildi.

30.11.2008Dünya