EKSTRA
MENÜ

Yurtdışı

Yurtdışı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yurtdışı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 22.894 Yurtdışı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yurtdışı Haberleri

Ünlü sanatçılar onun perdesinde hayat buluyor

Ünlü sanatçılar onun perdesinde hayat buluyor

Yüzyıllardır Karagöz ve Hacivat’a sahne olan gölge oyunu perdesi, artık Kadıköy, Bahariye Caddesi’nde Zeki Müren’den Fazıl Say’a, Cem Karaca’dan Neşet Ertaş’a sanat dünyasından misafirleri ağırlıyor. Gölge ustası Cemal Fatih Polat “İnsanlar önce Karagöz-Hacivat diye geliyor ama perdede enteresan bir şey görünce hoşlarına gidiyor ve paylaşmak istiyorlar” diyor.

24.10.2021Hürriyet Pazar
Teknoloji devleri yarışta

Teknoloji devleri yarışta

Dünya teknoloji devleri Apple, Google ve Huawei en yeni teknolojileri ve uzunca bir süredir merakla beklenen ürünleriyle haftaya damgasını vurdu. Rekabeti kızıştıran teknolojilere ve en yeni cihazları yakından inceledik.

23.10.2021Ekonomi
Almanya’da parlayan yıldız Merve

Almanya’da parlayan yıldız Merve!

Yaşar Üniversitesi mezunu Merve Yıldız, İzmir’den Almanya’ya uzanan uluslararası bir kariyere imza attı. Başarı basamaklarını azimle tırmanan genç mühendis Microsoft’un Almanya’daki merkezi Münih’te proje müdürü olarak çalışıyor. Çift ana dal yapıp İşletme ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden dereceyle mezun olan Merve Yıldız, tüm gençlerin örnek aldığı bir yönetici.

22.10.2021Avrupa
Millî Eğitim Şûrası’na fikri katılım için ek süre

Millî Eğitim Şûrası’na fikri katılım için ek süre

Millî Eğitim Bakanlığının 1-3 Aralık tarihleri arasında toplanacak Millî Eğitim Şûrası’nın gündem konularıyla ilgili görüşleri almak için talep üzerine eğitim paydaşlarına ek süre verildi.

22.10.2021Eğitim
60’ıncı yıla özel program

60’ıncı yıla özel program

Almanya’nın Stuttgart kentinde Türkiye ile Almanya arasında imzalanan İşgücü Anlaşması’nın 60’ıncı yılı için bir program düzenlendi. Stuttgart Yeni Sarayı Beyaz Salonu’nda düzenlenen programda, 60 yıl önce Türkiye’den Almanya’ya işçi göçüyle gelen ilk nesil sahneye çıkarak yaşadıkları zorlukları ve verdikleri mücadeleyi anlattı.

22.10.2021Avrupa
Rapçi Murda’nın ’uyuşturucuya özendirme’ suçundan 10 yıl hapsi istendi

Rapçi Murda’nın ’uyuşturucuya özendirme’ suçundan 10 yıl hapsi istendi

ŞARKILARINDA uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddiasıyla önceki gün Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan "Murda" adıyla bilinen rap şarkıcısı Önder Doğan hakkındaki soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Savcılık, Doğan hakkındaki soruşturmayı tamamlayarak ’Uyuşturucu madde kullandırmaya özendirmek’ suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.

21.10.2021Keyif
Hedef dünyaya açılmak

Hedef dünyaya açılmak

Yurtdışına açılmak isteyen üyelerini desteklediklerini belirten Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, “Antalya’da turizm ve tarımda müthiş bir bilgi birikimine sahibiz. Bu birikimi güçlü şekilde uluslararası piyasalara açmalıyız” diye konuştu.

21.10.2021Ekonomi
Melike Alpay Özmen: Efes’te ödül töreni bizim için hayaldi

Melike Alpay Özmen: Efes’te ödül töreni bizim için hayaldi

Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin ikincisini düzenlediği “Amorf Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması”nın ödül töreni, Efes Antik Kenti’nde yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın izniyle gerçekleşen törenin arkasındaki isim ise maden sektörünün sayılı kadın yöneticilerinden Melike Alpay Özmen’di... Genç iş insanıyla hem ödül törenini hem çağdaş sanatçılar Malik Bulut ve Seçkin Pirim’le yaptığı işbirliklerini konuştuk.

19.10.2021Keyif
Hukukçular Strazburg’da buluşuyor

Hukukçular Strazburg’da buluşuyor!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, 19-21 Kasım 2021 tarihlerinde, Fransa’nın Strazburg şehrinde, yurt dışındaki avukat ve profesyonel hukukçuları buluşturacak.

18.10.2021Avrupa
10 global Türk markasından biri olacağız

"10 global Türk markasından biri olacağız"

2023’te, Türkiye’den dünyaya çıkacak 10 global markadan birisi olma hedefiyle yola çıktıklarını söyleyen FLO Mağazacılık CEO’su Burak Övünç, “Türkiye’deki başarımızın temelinde çok kanallı, çok markalı, dijital odaklı yeni nesil iş modeli yer alıyor. Yurtdışı operasyonlarımızda aynı yaklaşımla hareket ediyoruz” dedi. Burak Övünç ile FLO’nun Türkiye’de ve dünyada nasıl büyüdüğünü ve gelecekteki hedeflerini konuştuk.

18.10.2021Ekonomi
10 global Türk markasından biri olacağız

"10 global Türk markasından biri olacağız"

2023’te, Türkiye’den dünyaya çıkacak 10 global markadan birisi olma hedefiyle yola çıktıklarını söyleyen FLO Mağazacılık CEO’su Burak Övünç, “Türkiye’deki başarımızın temelinde çok kanallı, çok markalı, dijital odaklı yeni nesil iş modeli yer alıyor. Yurtdışı operasyonlarımızda aynı yaklaşımla hareket ediyoruz” dedi. Burak Övünç ile FLO’nun Türkiye’de ve dünyada nasıl büyüdüğünü ve gelecekteki hedeflerini konuştuk. (Sponsorlu İçerik)

18.10.2021Video
‘10 global Türk markasından biri olacağız’

‘10 global Türk markasından biri olacağız’

2023’te, Türkiye’den dünyaya çıkacak 10 global markadan birisi olma hedefiyle yola çıktıklarını söyleyen FLO Mağazacılık CEO’su Burak Övünç, “Türkiye’deki başarımızın temelinde çok kanallı, çok markalı, dijital odaklı yeni nesil iş modeli yer alıyor. Yurtdışı operasyonlarımızda aynı yaklaşımla hareket ediyoruz” dedi. Burak Övünç ile FLO’nun Türkiye’de ve dünyada nasıl büyüdüğünü ve gelecekteki hedeflerini konuştuk...

18.10.2021Ekonomi
Üniversitede 230 bin ‘ek’ şans rehberi

Üniversitede 230 bin ‘ek’ şans rehberi

ÖSYM tarafından bu yıl ilk kez yapılacak olan ikinci ek yerleştirme tercih süreci dün başladı.

15.10.2021Eğitim
Son dakika haberi: Vergi Usul Kanun teklifi TBMMde kabul edildi

Son dakika haberi: Vergi Usul Kanun teklifi TBMM'de kabul edildi

TBMM Genel Kurulu'nda, Vergi Usulü Kanunu'nda değişiklik öngören yasa teklifi kabul edildi. Basit usulde vergilendirilen mükelleflerin kazançları, Gelir Vergisi'nden istisna tutulacak. 'Küçük esnaf' olarak ifade edilen ve 850 bin civarında olan bu mükellef grubunun kazançlarının istisna edilmesiyle yıllık beyanname vermemeleri sağlanacak. Fiziki ortamdan bağımsız elektronik ortamda vergi dairesi kurulabilecek. Tarım sektörü ve çiftçilerin desteklenmesi için kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan destekleme ödemeleri, gelir vergisinden istisna tutulacak ve bu ödemelerden herhangi bir vergi kesintisi yapılmayacak.

14.10.2021Ekonomi
Tarım Bizim Geleceğimiz belgeseli ne zaman çekildi, konusu nedir Kıvanç Tatlıtuğ sunumu ve seslendirmesiyle Tarım Bizim Geleceğimiz ekranlarda

Tarım Bizim Geleceğimiz belgeseli ne zaman çekildi, konusu nedir? Kıvanç Tatlıtuğ sunumu ve seslendirmesiyle Tarım Bizim Geleceğimiz ekranlarda!

Anadolu’dan benzersiz görüntülerin olduğu Tarım Bizim Geleceğimiz belgeseli Kıvanç Tatlıtuğ’un seslendirmesi ve sunumuyla ekranlara geliyor. Show TV ekranlarında izleyiciyle buluşacak olan Tarım Bizim Geleceğimiz, Anadolu’nun zenginliklerini tanıtmakla kalmıyor pek çok değerli ismin görüşlerine de yer veriyor. Peki, Tarım Bizim Geleceğimiz belgeseli ne zaman çekildi, konusu nedir? Kıvanç Tatlıtuğ sunumu ve seslendirmesiyle Tarım Bizim Geleceğimiz ekranlarda!

14.10.2021Televizyon
2021-EUS ve 2021-STS Eczacılık sınav sonuçları açıklandı

2021-EUS ve 2021-STS Eczacılık sınav sonuçları açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 26 Eylül’de uygulanan Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2021-EUS) ve Eczacılık Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği için Seviye Tespit Sınavına (2021-STS Eczacılık) ait değerlendirme işlemleri tamamlandı.

13.10.2021Eğitim
Cari denge 528 milyon dolar fazla verdi

Cari denge 528 milyon dolar fazla verdi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanan ödemeler dengesi verilerine göre, geçen yılın ağustos ayında 4 milyar 68 milyon dolar açık veren cari işlemler hesabında, bu yılın aynı ayında 528 milyon dolarlık fazla oluştu. Bunun sonucunda 12 aylık cari işlemler açığı 23 milyar 33 milyon dolara geriledi.

12.10.2021Ekonomi
İzmirde FFC Kick Boks şöleni

İzmir'de FFC Kick Boks şöleni

İzmir, uluslararası açıdan önemli bir kick boks turnuvasına ev sahipliği yaptı. Fighting Fit Club’ın (FFC) Güzelbahçe’deki spor kompleksinde organize edilen FFC Superfights Series Kick Boks Turnuvası’nda kulübün 9 yerli sporcusu; Hollanda, Sırbistan, Karadağ ve Ukrayna’dan 9 yabancı kick boksçu ile dövüştü. Organizasyonda 4 kadın, 14 erkek sporcu yer aldı.

9.10.2021Diğer
Yazılım devine stratejik ortak

Yazılım devine stratejik ortak

40 milyon dolarlık gelirinin yüzde 50’sini yurtdışı satışından karşılayan Türk yazılım şirketi Etiya, Kanadalı telekom ve medya grubu Quebecor’dan yatırım aldı. Kanadalılara yüzde 28 hisse devredecek şirket, unicorn olma yolunda daha hızlı koşacak.

7.10.2021Ekonomi
2 milyar dolarlık endüstri fuarda bir araya geliyor

2 milyar dolarlık endüstri fuarda bir araya geliyor

Yatak endüstrisinin tek fuarı olan IBIA EXPO - Yatak Yan Sanayi ve Teknolojileri Fuarı, 06-09 Ekim 2022 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde sektöre dair tüm yenilikleri ile 2 milyar dolarlık yatak yan sanayisini ve teknolojilerini bir çatı altında toplayacak.

6.10.2021Ekonomi
Desi nasıl hesaplanır 1 Desi kaç kilo, desi neden 3000e bölünür

Desi nasıl hesaplanır? 1 Desi kaç kilo, desi neden 3000'e bölünür?

Dünya çapında kullanılan birçok farklı ölçü birimi bulunmaktadır. Özellikle günlük yaşamda yaygın kullanılan desi en merak edilen ölçü birimleri arasında yer alıyor. Peki desi nasıl hesaplanır? 1 desi kaç kilo, desi neden 3000'e bölünür? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.10.2021Araştırma
Aylık Burç Yorumları: Ekim Ayı Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Aylık Burç Yorumları: Ekim Ayı Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Uzman Astrolog Aygül Aydın, Ekim ayı aylık burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, Ekim ayında Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. Peki 2021 Ekim ayında aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuz neler söylüyor? İşte Ekim ayı burç yorumlarınız...

1.10.2021Astro Gündem
Göçün 60. yılında Türk-Alman dostluğu şarkısı: Döner

Göçün 60. yılında Türk-Alman dostluğu şarkısı: Döner

Türkiye’den Almanya’ya göçün 60. yıldönümü için Türklerin tüm Almanya’ya sevdirdiği ‘döner’ bir rap şarkısına dönüştü. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkanı Abdullah Eren ile hem ‘Döner Macht Schöner’ (Döner Güzelleştirir) isimli şarkının hikâyesini hem de Türklerin 60 yıllık Almanya yolculuğunu konuştuk.

1.10.2021Gündem
Siyasi partiler terörle aralarına net bir mesafe koymalı

'Siyasi partiler terörle aralarına net bir mesafe koymalı'

TBMM Başkanı Şentop, bugün başlayacak yeni yasama yılı öncesinde Hürriyet’in sorularını yanıtladı. Parti kapatmaların Anayasa ve Siyasi Partiler Kanunu tarafından çerçevesi belirlenmiş bir konu olduğunu söyleyen Şentop, “Siyasi partilerin terörle aralarına kesin ve net bir mesafe koyması gerekir. Aksi halde hukuk sistemi devreye girer” dedi.

1.10.2021Gündem
Zimmet alındı ne demek PTT kargo zimmete alınan kargo ne zaman gelir ve kaç gün sürer

Zimmet alındı ne demek? PTT kargo zimmete alınan kargo ne zaman gelir ve kaç gün sürer

PTT zimmet alındı ibaresi çoğu zaman, yurtdışından gelmiş olan ürünler adına kullanılan, sorgulama işlemleri esnasında ya da kargo takibi yaparken insanların karşısına çıkan mesajlardan birisidir. PTT zimmet alındı ibaresi; çok az kişinin karşısına çıktığı için genel olarak ne anlama geldiği bilinmemektedir. Peki, zimmet alındı ne demek? PTT kargo zimmete alınan kargo ne zaman gelir ve kaç gün sürer? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.10.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

Şimdi de sevimli dostlar için yemek

Hayatı köpek sahibi olmasıyla değişir. Burçin Ünal Kurt, dört ayaklı dostlarının ömürlerini uzatmak için araştırmalara girer ve karşısına da taze gıda çıkar. Ve Burçin Ünal Kurt, Ori ve Gami için yurtdışından köpek beslenme uzmanına reçeteler hazırlatır. Burçin Ünal Kurt, kız kardeşiyle birlikte evin mutfağında bu reçeteye bağlı kalarak sevimli dostları için özel yemekler hazırlar. Taze yemeğin köpeklerin hayatını 32 aya kadar uzattığını ve kanser riskini azalttığını okuyan Burçin Ünal Kurt, içindeki büyük hayvan sevgisiyle bunun daha fazla sevimli dosta dokunmasını ister. Ve İzmir’de Origami Pet Food’u kurar. Bugün hazırlanan taze köpek yemeklerini abonelik sistemiyle sevimli dostlara ulaştıran Burçin Ünal Kurt’un gündeminde hem reçete sayısını artırmak hem de yurtdışına açılmak var.

24.10.2021

Gastronomi turizmi ve tarihi restoranlar

Geçen hafta sonu Viyana’ya dört günlük kısa fakat keyifli bir seyahat yaptık. Birçok kez gittiğimiz ve çok sevdiğimiz kentte bu sefer kültür kurumlarından gastronomiye tarihi mekanları tercih ettik. İçimize sindire sindire sokakları dolaştık, nehir ve kanallar boyunca yürüdük.

23.10.2021

Anadolu’nun DNA’sı YÖREX

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, 12 yıl önce ‘Sizin Oraların Nesi Meşhur?’ sloganıyla Yöresel Ürünler Fuarı ‘YÖREX’i hayata geçirdi. Çandır’ın attığı maya tuttu, Türkiye yöresel ürünleri ve coğrafi işaretli ürünlerle tanıştı.

22.10.2021

Yatırımcıların yeni gözdesi Femtech şirketleri

FemTech (Female Technology), dünya genelinde kadın sağlığını desteklemek için teknolojiyi kullanan yazılım, ürün ve hizmetlerin kategorisini tanımlamak için kullanılan bir terim. FemTech terimi ise 2013 yılında Almanya'da kurulan bir adet ve yumurtlama izleme uygulaması olan Clue'nun Danimarka’lı kurucusu Ida Tin tarafından icat edildi. Bu sektör; doğum kontrolü, menopoz, pelvik sağlığı, emzirme, cinsel sağlık, hormonal bozukluklar, doğurganlık, adet izleme uygulaması ve üreme sistemi sağlık hizmetleri gibi kategorileri bünyesinde barındırıyor. FemTech’in en temel amacı kadınların, kendi hayatları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasını ve güçlenmesini sağlamak.

20.10.2021

Sami Kohen’e veda ederken

Türkiye’de gazeteciliğin tarihinde çok özel ve ağırlıklı bir yeri bulunan Sami Kohen, önceki akşam 93 yaşında aramızdan ayrıldı. Türkiye, yalnızca eşsiz bir insanı, büyük bir gazeteciyi değil, aynı zamanda itibarlı bir müessesesini de kaybetti.

20.10.2021

Dünyanın derdi ‘enflasyon’

Pandemi sonrası küresel ekonomi toparlanmaya devam ediyor. Salgınla birlikte ekonomileri desteklemek adına piyasaya verilen para bollaştı. Aşının bulunması ve kısıtlamaların kaldırılmasıyla talep artışı yaşandı. Ancak talep artışına enerji emtialarında yaşanan üretim yetersizliği ve tedarik sorunları da eklenince tüm dünyada enflasyon yükseldi.

17.10.2021

Sabrımız gerçekten sınanıyor!

Haftanın ilk günlerinde biraz rahat edecek gibi görünsek de dolunayla birlikte stresli günler bizi bekliyor. Güç savaşlarına girmeyin. Kaba, hoyrat tavırlı kişilerden uzak durun. Risk taşıyan işlere girmemek iyi olur.

17.10.2021

Bir Zanzibar macerası

Bundan 3 hafta önce. Dış hatlar terminalindeyim.Pandemi başladıktan sonraki ilk yurtdışı uçuşum.

17.10.2021

Geleceğe yatırım otonom taşıma robotu

Yolları İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde kesişir. Dr. Pınar Oğuz Ekim, 3 yıl önce Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde okuyan öğrencileri Bekir Bostancı, Sercan Çağdaş Tekkök ve Mehmet Emre Söyünmez’le birlikte TÜBİTAK için projeler geliştirmeye başlar. Süreç içerisinde sterilizasyon robotundan akıllı reklam robotuna kadar çeşitli proje ve ürünler ortaya çıkar. Bekir Bostancı, Sercan Çağdaş Tekkök ve Mehmet Emre Söyünmez, hocaları Dr. Pınar Oğuz Ekim’le birlikte İzmir Bilimpark’ta Advoard Robotik’i kurar. Ve yapay zeka aracılığıyla rota çizebilen, insan gücüne olan ihtiyacı üçte iki oranında azaltan otonom taşıma robotunu piyasaya çıkarırlar. Amerikalı bir şirketten de yaklaşık 1 milyon TL’lik yatırım desteği alan Advoard Robotik’in gündeminde ise hem otonom taşıma robotlarını geliştirmek hem de farklı sektörlere ürünler geliştirmek ile yurtdışına açılmak var.

16.10.2021

Yeni su yılına şiddetli kuraklıkla girdik!

İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve DSİ Eski Yöneticisi, Su Politikaları Derneği Başkanı Dursun Yıldız Türkiye’nin yeni su yılına girerken su durumunu açıkladı.

14.10.2021

60 yaşında prim iadesi alabilirsiniz

Soru: Babam 5.12.1966 doğumlu. 1988 sigorta girişli, 110 günü var, fakat prim günü olmadığı için emekli olamıyor. Bunun için ne yapabiliriz? Abdülhalik B.

13.10.2021

Söz

Müzik dünyasında her gün yeni bir ses müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Piyasanın zorlu ortamında aradan sıyrılabilmek bu işe yeni başlayanlar için oldukça meşakkatli.

12.10.2021

İlk kez yapılan hesaba göre, muhalefet ne kadar oy almalı?

Muhalefet, 2023 stratejisini parlamenter sisteme dönüş üzerine kuruyor.

12.10.2021

Erdoğan Demirören Golf Turnuvası’nın 4’üncüsü tamamlandı

Kemer Country Club’ın başkanı ve Türkiye’de golfün gelişmesinde büyük emeği olan merhum Erdoğan Demirören anısına düzenlenen “Erdoğan Demirören Golf Cup”ın dördüncüsü 8-10 Ekim tarihlerinde gerçekleşti. Golfçüler, bu anlamlı organizasyonda bir araya geldi.

11.10.2021

Fırsatlara merhaba diyelim

Yılın güzel haftalarından birine giriyoruz. Satürn’ün Kova burcundaki geri hareketi sona eriyor. Güneş ile Jüpiter arasındaki etkileşim zirve yapıyor. Coşku ve iyimserlik yükseliyor. Gayet neşeli, eğlenceli, fırsatların bol olduğu süreç başlıyor.

10.10.2021

Etçi Mehmet'in rotası önce Kazablanka sonra Katar

Alkolsüz steak house konseptiyle geçtiğimiz yıl İngiltere’de “En İyi Alkolsüz Steak House Restoran” ödülünü alan ve 6 ülkede hizmet veren Etçi Mehmet’in kurucularından Mehmet Dağ, Bahçelievler’den uluslararası arenaya ulaşan başarı hikayesini Hürriyet’e anlattı. “Bir Türk markası olarak pandemiye rağmen büyümeye ve ülkemizi yurt dışında gururla temsil etmeye devam ediyoruz” diyen Dağ, yıl başına kadar 2 ülkede daha hizmet vereceklerini söyledi: “2022 olmadan önce Fas Kazablanka’da ardından Katar’dayız...”

9.10.2021

Müzik zevkiniz kızamıktan daha bulaşıcı

Kanada’da yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre müzik zevkiniz de bulaşıcı. Hatta kızamıktan 190 kat daha fazla...

7.10.2021

Gıda ve enerji fiyatları dünyanın gündeminde

Geçen hafta açıklanan ABD haftalık işsizlik başvuruları 3 haftadır yükseliyor. Bu durum ekonomideki yavaşlama sinyallerini arttırıyor. Dünyada yükselen gıda ve enerji emtialarındaki fiyat artışları da enflasyon konusunda tedirginlik yaratıyor.

3.10.2021