EKSTRA
MENÜ

Seyahat Kısıtlaması

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 654 haberi bulunmuştur.

Seyahat Kısıtlaması Haberleri

İspanyadan çok konuşulacak OHAL kararı

İspanya'dan çok konuşulacak OHAL kararı

İspanya Anayasa Mahkemesi, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında, sol görüşlü azınlık hükümetinin iki dönem aldığı olağanüstü hal (OHAL) kararlarının anayasaya aykırı olduğuna hükmetti.

27.10.2021Dünya
Son dakika: Polonya, Türk vatandaşlarına yönelik seyahat kısıtlamasını kaldırdı

Son dakika: Polonya, Türk vatandaşlarına yönelik seyahat kısıtlamasını kaldırdı

Türkiye ve Polonya dışişleri bakanlarının görüşmeleri sonucu, bu ülkenin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Türk vatandaşlarına ülkeye girişte uyguladığı kısıtlamalar kaldırıldı.

11.10.2021Dünya
Seyahat kısıtlamasından sonra ilk İngiliz turist kafilesine lokumlu karşılama

Seyahat kısıtlamasından sonra ilk İngiliz turist kafilesine lokumlu karşılama

İngiltere Ulaştırma Bakanı Hon Grant Shapps'in Türkiye'yi 22 Eylül'den itibaren kırmızı listeden çıkararak, seyahat edilebilir ülkeler arasına aldıklarını açıklamasının ardından, Muğla'nın Dalaman ilçesine gelen 129 kişilik ilk İngiliz turist kafilesi, havalimanında lokumla karşılandı.

23.09.2021Haber
İlk İngiliz turist kafilesine Türkiyede lokumlu karşılama

İlk İngiliz turist kafilesine Türkiye'de lokumlu karşılama

İngiltere Ulaştırma Bakanı Hon Grant Shapps'in Türkiye'yi 22 Eylül'den itibaren kırmızı listeden çıkararak, seyahat edilebilir ülkeler arasına aldıklarını açıklamasının ardından, Muğla'nın Dalaman ilçesine gelen 129 kişilik ilk İngiliz turist kafilesi, havalimanında lokumla karşılandı.

23.09.2021Gündem
Pandemide seyahat: PCR testi ne kadar önce yapılmalı Almanya, Amerika, İngiltere için gereken belgeler...

Pandemide seyahat: PCR testi ne kadar önce yapılmalı? Almanya, Amerika, İngiltere için gereken belgeler...

Koronavirüsle birlikte yeni normal düzende seyahat etme düzenleri de değişti. Alınan önlemler, uygulanan tedbirler de ülkeden ülkeye değişince ''Nereye, hangi aşı ile ne şartlarda gidebilirim?" sorusunun cevabı daha da da karmaşık bir hal aldı. Bu düğümü sizin için çözdük...

21.09.2021Gündem
Turizmde ‘İngiliz’ turist sevinci

Turizmde ‘İngiliz’ turist sevinci

İngiltere, Türkiye’yi 22 Eylül’den itibaren kırmızı listeden çıkardı. Karar, turizmciler tarafından memnuniyetle karşılandı. TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, “İngiltere golf başta olmak üzere çeşitli spor turizmi için önemli bir ülke. Böyle bir kararın şu anda açıklanması kış sezonunu daha da hareketlendirecektir” dedi.

19.09.2021Ekonomi
Bakan Ersoy: Türkiye, İngiltereden gelecek misafirlerini güvenle ağırlamaya devam edecek

Bakan Ersoy: 'Türkiye, İngiltere'den gelecek misafirlerini güvenle ağırlamaya devam edecek'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İngiltere'nin Türkiye'ye seyahat kısıtlamasını kaldırmasının memnuniyet verici bir gelişme olduğunu belirterek, "Türkiye, İngiltere'den gelecek misafirlerini güvenle ağırlamaya devam edecek." ifadesini kullandı.

17.09.2021Gündem
Aşı olmayanlar seyahat edebilecek mi İETT aşı zorunlu mu

Aşı olmayanlar seyahat edebilecek mi? İETT aşı zorunlu mu?

Aşı olmayanlar seyahat edebilecek mi sorusu pek çok vatandaşın kafasındaki soru işareti olmaya devam ediyor. Eylül ayına girilmesiyle birlikte vaka sayılarındaki artışın da gözlenmesinin ardından aşı olmayanlar için seyahat kısıtlaması ve benzeri önlemler alınmaya başlandı. Peki, Aşı olmayanlar seyahat edebilecek mi? İETT aşı zorunlu mu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

7.09.2021Gündem
Tunusta Nahda, Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşinin ev hapsinde tutulduğunu yalanladı

Tunus'ta Nahda, Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi'nin ev hapsinde tutulduğunu yalanladı

Nahda Hareketi, Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi'nin yolculuktan men edildiği ya da zorunlu ev hapsinde tutulduğuna ilişkin iddiaların doğru olmadığını duyurdu.

27.07.2021Dünya
Pandemide yurt dışına seyahat... Aşı olanlar hangi ülkelere gidebilecek

Pandemide yurt dışına seyahat... Aşı olanlar hangi ülkelere gidebilecek? 

İster Sinovac aşısı olun isterse BioNTech. Türkiye'den aralarında Avrupa ülkelerinin de bulunduğu dünyadaki 97 ülkeye seyahat etmek mümkün. Ancak Avrupa Birliği üyesi ülkeler için durum biraz daha karışık. Örneğin; Almanya'ya BioNTech aşısı olsanız bile gitmeniz şu an için mümkün değil. Diğer bir AB üyesi Hollanda'ya gitmek için ise türüne bağlı kalmaksızın Dünya Sağlık Örgütü'nün tanıdığı herhangi bir aşıyı olmanız yeterli. İrlanda ise "BioNTech olduysan karantina yok ama Sinovac olduysan ancak benim belirlediğim otelde kalabilirsin" diyor… Evet biraz kafanız karıştı ama paniğe gerek yok... İşte "Hangi aşı ile hangi ülkeye gidebilirim" rehberi...

7.07.2021Gündem
Yarın ve pazar günü seyahat yasağı var mı Şehirler arası seyahat yasağı kaldırıldı mı Hafta sonu için yeni karar

Yarın ve pazar günü seyahat yasağı var mı? Şehirler arası seyahat yasağı kaldırıldı mı? Hafta sonu için yeni karar

Seyahat yasağı için alınan karar normalleşmenin üçüncü etabında kesinleşti. Hafta içi ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasakları 1 Temmuz itibarıyla ülke genelinde kaldırıldı. 21 Haziran'da gerçekleşen Kabine Toplantısı'nda alınan karar gereği Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, şehirler arası seyahat yasağının kaldırılacağı ve kısıtlamaların sona ereceğini bildirmişti. Yaklaşan hafta sonu öncesinde "seyahat yasağı olacak mı" sorusu yeniden gündeme geldi. İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgede seyahat kısıtlamasının durumu netlik kazandı. Peki, şehirler arası seyahat yasağı kaldırıldı mı? İşte, o konu hakkında ayrıntılı bilgiler.

2.07.2021Gündem
Normalleşme resmen başladı İşte yeni dönemin detayları

'Normalleşme' resmen başladı! İşte yeni dönemin detayları

Kovid-19 ile mücadele kapsamında belirlenen bazı tedbirlerin uygulanması, kademeli normalleşme sürecinin üçüncü etabının saat 05.00 itibarıyla başlamasıyla sona erdi.

1.07.2021Gündem
Son dakika haberi...İçişleri Bakanlığından normalleşme genelgesi Tüm hayatı ilgilendiriyor... İşte tüm detaylar

Son dakika haberi...İçişleri Bakanlığı'ndan normalleşme genelgesi! Tüm hayatı ilgilendiriyor... İşte tüm detaylar

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamalarının sona ereceği 1 Temmuz'da başlayacak kademeli normalleşmenin üçüncü etabına ilişkin genelge yayımladı. Genelgeye göre, faaliyetlerine ara veren tüm iş yerleri ile sinemalar 1 Temmuz'dan itibaren tekrar açılacak. Nikah/düğün merasimlerinde, kapalı yerler için uygulanan Kovid-19 önlemleri dışında, katılımcı sınırlamasına gidilmeyecek, yiyecek içecek ikramı yapılabilecek. Konser, festival, gençlik kampı gibi etkinliklere, belirlenen esaslara uyulması kaydıyla 1 Temmuz'dan itibaren izin verilecek.

27.06.2021Gündem
Türkiye yeşil listeye girecek mi Turizm için çok önemli gelişme...

Türkiye yeşil listeye girecek mi? Turizm için çok önemli gelişme...

İngiltere, Türkiye’yi seyahat için kırmızı listeden çıkarmadı ve Türkiye’den İngiltere’ye dönecek olan turistlerin 10 gün boyunca otelde karantinada kalması şartı devam ediyor. Bundan dolayı İngiliz turistler tatil için Türkiye yerine başka ülkeleri tercih etmeye başladı.

25.06.2021Ekonomi
Şehirler arası seyahat yasağı var mı Bu hafta sonu özel araçla seyahat yasağı olacak mı Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu

Şehirler arası seyahat yasağı var mı? Bu hafta sonu özel araçla seyahat yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu!

Şehirler arası seyahat yasağının durumu 21 Haziran'da gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından netleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hızlı aşılama sonrası Türkiye'nin yeni normalleşme adımlarını açıkladı. Buna göre birçok yasak 1 Temmuz Perşembe günü itibarıyla kaldırılacak. Alınan karara göre sokağa çıkma yasağı uygulanan sürelerde geçerli olan şehirler arası seyahat kısıtlaması da sona erecek. Gözler şimdi bu hafta sonu seyahat yasağının olup olmayacağında. Peki, bu hafta sonu şehirler arası seyahat yasağı var mı? İşte, özel araçla seyahat yasağının durumuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

23.06.2021Gündem
Kurban Bayramında yasak olacak mı 2021 Bayramda kısıtlama var mı Detaylar netleşiyor

Kurban Bayramı'nda yasak olacak mı? 2021 Bayramda kısıtlama var mı? Detaylar netleşiyor!

Kurban Bayramı’nda yasak olup olmadığı, bayrama sayılı günler kala gündemde yer alan konulardan oldu. Milyonlarca kişi kısıtlama durumuna göre planlarını oluşturmak isterken, seyahat kısıtlaması ile sokağa çıkma yasağının kaldırılacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Ramazan Bayramı'nı pandemi gölgesinde geçirenler, resmi açıklamalara göre hareket ederek Kurban Bayramı'nda tatil ve yıllık izin planlarına yön verecek. Kurban Bayramı bu sene 20 Temmuz'da idrak edilecek. Peki, Kurban Bayramı'nda yasak olacak mı? 2021 Bayramda kısıtlama var mı? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

21.06.2021Gündem
Fransaya seyahatlerde karantina şartı kaldırıldı

Fransa'ya seyahatlerde karantina şartı kaldırıldı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Türkiye'den Fransa'ya seyahat edecek yolcuların karantina şartının kaldırıldığını açıkladı.

18.06.2021Ekonomi
Son dakika... Fransadan flaş Türkiye kararı

Son dakika... Fransa'dan flaş Türkiye kararı

Türkiye'den Fransa'ya seyahat edecek yolcular için 10 gün zorunlu karantina uygulaması kalktı.

17.06.2021Ekonomi
Seyahat izin belgesi e devlet ile nasıl alınır Şehirler arası seyahat yasağı var mı Bakanlık duyurdu

Seyahat izin belgesi e devlet ile nasıl alınır? Şehirler arası seyahat yasağı var mı? Bakanlık duyurdu

Seyahat yasağı, İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine 'Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri' konulu gönderdiği genelge ile belli oldu. Genelgede sokağa çıkma yasağı uygulanan sürelerde uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yolculuk edeceklere seyahat kısıtlaması olmayacağı bildirildi. Özel araçları ile yolculuk yapacakların ise zorlu halde olması halinde izin belgeleri temin etmeleri önem arz edecek. Seyahat izin belgesi e-Başvuru veya ALO 199 sistemleri üzerinden alınabilecek. Peki, seyahat izin belgesi e devlet ile nasıl alınır? İşte, seyahat izin belgesi alma ekranı ve seyahat kısıtlamasıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

15.06.2021Gündem
Almanyadan önemli Türkiye kararı

Almanya'dan önemli Türkiye kararı

AFP'den gelen son dakika bilgisine göre, Almanya, çoğu ülke için virüs seyahat uyarısını 1 Temmuz'dan itibaren kaldıracağını duyurdu. Son 7 günde 100 bin kişide 50 - 200 vakalık enfeksiyon oranları kaydeden ülkeler artık “risk bölgesi” olarak kabul edilmeyecek. Bu kapsamda Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısı da 1 Temmuz itibari ile kaldırılacak.Detayları CNN TÜRK Berlin Temsilcisi Erhan MERTTÜRK aktardı.

11.06.2021Haber
Şehirlerarası seyahat yasağı var mı Hafta sonu (pazar günü) seyahat serbest mi İşte detaylar

Şehirlerarası seyahat yasağı var mı? Hafta sonu (pazar günü) seyahat serbest mi? İşte detaylar

Şehirlerarası seyahat yasağının durumu İçişleri Bakanlığı'nın, 81 il valiliğine "Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri" konulu gönderdiği genelgede belli oldu. Alınan karara göre kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında hafta sonu sokağa çıkma yasağı pazar günleri uygulanacak. Genelgede sokağa çıkma yasağı uygulanan sürelerde uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yolculuk edeceklere seyahat kısıtlaması olmayacağı duyuruldu. Özel araçları ile yolculuk yapacak olan vatandaşlar ise seyahat yasağında izin alıp almamanın durumuna yoğunlaştı. Peki, şehirlerarası seyahat kısıtlaması var mı? İşte, hafta sonu (pazar günü) iller arası seyahat kısıtlaması hakkında tüm detaylar.

8.06.2021Gündem
Özel araçla seyahat yasağı var mı İller arası şehirlerarası seyahat yasağı olacak mı Bakanlık duyurdu

Özel araçla seyahat yasağı var mı? İller arası şehirlerarası seyahat yasağı olacak mı? Bakanlık duyurdu

Özel araçla seyahat yasağı için alınan karar hafta sonu ile beraber yeniden merak konusu oldu. 1 Haziran tarihinde başlayan yeni normalleşmeyle seyahat yasağının durumu yeniden güncellendi. İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgede sokağa çıkma yasağı uygulanan sürelerde uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yolculuk edeceklere seyahat kısıtlaması olmayacağı duyuruldu. Özel araçları ile yolculuk yapacaklar ise genelgede yer alan diğer maddelere odaklandı. Peki, özel araçla seyahat yasağı var mı? İşte, hafta sonu iller arası şehirlerarası seyahat kısıtlamasının durumu.

5.06.2021Gündem
Hafta sonu şehirlerarası yasak var mı Seyahat yasağı kaldırıldı mı İşte son gelişmeler

Hafta sonu şehirlerarası yasak var mı? Seyahat yasağı kaldırıldı mı? İşte son gelişmeler

Hafta sonu şehirlerarası seyahat yasağının durumu cuma gününün yaklaşması ile gündeme geldi. 1 Haziran normalleşme takvimi ile birlikte daha önce sokağa çıkma yasağı süresinde geçerli olan şehirler arası seyahat yasağının durumu İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgede netleşti. Alınan karara göre vatandaşlar, uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yapacak. Seyahat izin belgesi durumunda ise belirli şartlar gerekecek. Peki, Seyahat yasağı kaldırıldı mı ve hafta sonu şehirlerarası yasak var mı? İşte, seyahat kısıtlaması hakkında detaylar.

3.06.2021Gündem
İsviçre, Türkiyeyi Kovid-19da riskli ülkeler listesinden çıkardı

İsviçre, Türkiye'yi Kovid-19'da riskli ülkeler listesinden çıkardı

İsviçre'de federal hükümet, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını önlemek amacıyla seyahat kısıtlaması getirdiği "riskli ülkeler" listesinden Türkiye'yi çıkardı.

2.06.2021Ekonomi
İspanyol öğrenci tasarladı Korona salgınında güvenli seyahat için büyük adım

İspanyol öğrenci tasarladı! Korona salgınında güvenli seyahat için büyük adım

Koronavirüs salgını tüm dünyayı sardığından beri güvenli seyahatin yollarını bulmak için hummalı çalışmalar devam ediyor. Henüz 21 yaşında olan İspanyol öğrencinin tasarımı ise salgında güvenli uçak yolculukları için anahtar görevi görebilir.

2.06.2021Dünya
Almanyadaki test merkezlerinde dolandırıcılık yapıldığı ortaya çıktı

Almanya'daki test merkezlerinde dolandırıcılık yapıldığı ortaya çıktı

Almanya'da Kovid-19 test sayılarıyla ilgili usulsüzlük yapan merkezler hakkında soruşturma açıldı.

31.05.2021Dünya
Son dakika haberi: Çinden flaş koronavirüs kararı... Seyahat kısıtlaması geri geldi..

Son dakika haberi: Çin'den flaş koronavirüs kararı... Seyahat kısıtlaması geri geldi!..

Çin, artan virüs vakalarından sonra güney eyaleti Guangdong'a seyahat kısıtlamaları getirdi. Belirlenen kriterleri yerine getirmeyenlerin bölgeden ayrılamayacağının altı çizildi.

31.05.2021Dünya
Milli maç ne zaman İşte hazırlık maçlarının tarihi

Milli maç ne zaman? İşte hazırlık maçlarının tarihi

Türkiye'nin EURO 2020 yolculuğu başlıyor. 11 Haziran-11 Temmuz tarihlerindeki 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi ilk etap çalışmalar için Antalya'da toplanacak A Milli Futbol Takımı, büyük organizasyon öncesi 3 hazırlık maçına çıkacak. Peki, milli maç ne zaman? İşte hazırlık maçlarının tarihi...

19.05.2021Spor Arena
Son dakika... ABden flaş aşı kararı Sınırlar resmen açılıyor

Son dakika... AB'den flaş aşı kararı! Sınırlar resmen açılıyor

Avrupa Birliği üyesi ülkelere seyahat edecek olanlara ilişkin yeni karar alındı. Aşılarını tam olarak yaptırmış olanlara seyahat kısıtlaması kalkıyor.

19.05.2021Ekonomi
Özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı

Özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı?

Özel araçla şehirler arası seyahat yasak mı sorusunun yanıtı, İçişleri Bakanlığı genelgesi ile yanıt buldu. Bakanlığın yapmış olduğu açıklamaya göre kademeli normalleşme döneminde; sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde (hafta içi ve hafta sonunda) şehirler arası seyahat kısıtlaması uygulanacak. İşte, şehirlerarası seyahat yasağı hakkında detaylı bilgiler

18.05.2021Gündem
Türkiyenin EURO 2020 yolculuğu başlıyor

Türkiye'nin EURO 2020 yolculuğu başlıyor

A Milli Futbol Takımı, 11 Haziran-11 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 2020 Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) öncesi hazırlıklarına Antalya'da başlıyor.

18.05.2021EURO2020
A Milli Futbol Takımımız, EURO 2020 öncesi yarın Antalyada toplanmaya başlıyor

A Milli Futbol Takımımız, EURO 2020 öncesi yarın Antalya'da toplanmaya başlıyor

Ay-yıldızlı ekip, 2020 Avrupa Şampiyonası öncesi ilk etap çalışmalar için yarın Antalya'da toplanmaya başlayacak.

17.05.2021EURO2020
Son dakika haberi: 17 günlük tam kapanma sona erdi Kademeli normalleşme başladı

Son dakika haberi: 17 günlük tam kapanma sona erdi! Kademeli normalleşme başladı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00'da başlayan "tam kapanma" dönemi, saat 05.00 itibarıyla sona ererken 1 Haziran Salı günü saat 05.00'e kadar uygulanacak "kademeli normalleşme" dönemi başladı.

17.05.2021Gündem
Son dakika.... İçişleri Bakanlığından kademeli normalleşme genelgesi

Son dakika.... İçişleri Bakanlığı'ndan kademeli normalleşme genelgesi

İçişleri Bakanlığı, valiliklere "Kademeli Normalleşme Tedbirleri" genelgesi gönderdi. Genelgeye göre, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'ten 1 Haziran Salı günü saat 05.00'e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirleri uygulanacak. Kademeli normalleşme döneminde hafta içi 21.00-05.00, hafta sonları ise cuma 21.00'den pazartesi 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. 65 yaş ve üzeri vatandaşlardan iki doz koronavirüs aşısını yaptırmış olanlar ile 18 yaş altındakiler için sokağa çıkma kısıtlaması olmayacak. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayan süre ve günlerde şehirlerarası seyahat serbest olacak. Yeme içme yerleri hafta içi 07.00-20.00 arasında gel-al ve paket servis, 20.00-24.00 arasında ise sadece paket servis olarak hizmet verecek. Alışveriş merkezleri hafta içi 10.00-20.00 arasında faaliyet gösterebilecek, hafta sonları kapalı olacak.

16.05.2021Gündem
Buruk da olsa kutladık

Buruk da olsa kutladık

17 günlük tam kapanmaya denk gelen Ramazan Bayramı’nı evlerde geçirirken, sevdiklerimizle uzaktan bayramlaştık, bir sonraki bayramda kucaklaşabilmeyi diledik. Sokaklar belediyelerin etkinlikleriyle renklendi. Sahillerde turistler güneşin ve denizin tadını çıkardı.

14.05.2021Gündem
Seyahat yasağı ne zaman bitecek Şehirler arası yasak ne zaman bitecek İşte iller arası yasaklarda son gelişmeler

Seyahat yasağı ne zaman bitecek? Şehirler arası yasak ne zaman bitecek? İşte iller arası yasaklarda son gelişmeler

Şehirler arası seyahat yasağı, geçtiğimiz günlerde başlayan 'tam kapanma' sürecinde en çok dikkat çeken kısıtlamalar arasında yer alıyor. Farklı şehirlere seyahat etmesi gereken pek çok vatandaş, bu kısıtlamanın kapsamını ve bitiş tarihini sorguluyor. Peki, seyahat kısıtlaması ne zaman bitecek? İller arası yasak kalkacak mı?

13.05.2021Gündem
Keşanda sürücüler denetlendi, e-Devlet izin belgesi hatırlatıldı

Keşan'da sürücüler denetlendi, 'e-Devlet izin belgesi' hatırlatıldı

EDİRNE'nin Keşan ilçesinde 17 günlük ‘tam kapanma’ sürecinde denetimler sürüyor. Polis, vatandaşları, yarın gece yarısından sonra e-Devlet'ten alınmayan, işletmeler tarafından yazılan çalışma izin belgelerinin geçersiz olacağı konusunda da uyardı.

11.05.2021Gündem
Seyahat kısıtlaması ne zaman kalkacak İşte son bilgiler

Seyahat kısıtlaması ne zaman kalkacak? İşte son bilgiler

Tam kapanma sürecinde artık sona geliniyor. Hükümet, 17 günlük tam kapanmanın sonuçlarını analize hazırlanıyor. 14-15 mayıs tarihlerindeki vaka sayısı ve hızı, bayramdan sonra alınacak kararlar için belirleyici olacak. Normalleşme adımları ile birlikte en çok merak edilenlerden biri de seyahat kısıtlamasının akıbeti oldu. Peki, seyahat kısıtlaması ne zaman bitecek? İller arası yasak kalkacak mı?

11.05.2021Gündem
Son dakika: İçişleri Bakanlığından Ramazan Bayramı açıklaması

Son dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan Ramazan Bayramı açıklaması

İçişleri Bakanlığı 17 Mayıs'ta sona erecek tam kapanma dönemi ile ilgili olarak son durum hakkında detayları paylaştı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 'Ramazan Bayramını da içine alan süre boyunca şehirlerarası seyahat kısıtlaması ve sokağa çıkma kısıtlamasına dair yürütülen denetimlerde toplam 7 bin 251 kontrol noktasında 95 bin 948 kolluk personeli görev alacaktır.' ifadeleri kullanıldı.

11.05.2021Gündem
‘Turizm sezonunu feda edemeyiz’

‘Turizm sezonunu feda edemeyiz’

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 29 Nisan’da başlayan ve bir haftalık süresi kalan tam kapanma sürecini değerlendiren İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Tam kapanma sonrası açılmanın kıymetini bilmek zorundayız. 17 Mayıs’ta büyük fedakarlıklarla açılacağımızı unutmamalıyız. O yüzden de her birimiz salgına karşı tedbirlerimizi arttırıp, 5 bin vaka hedefinin altına inmeliyiz. Kalan bir haftada, 3 ayı kazanabiliriz” değerlendirmesinde bulundu. Başkan Avdagiç, “Aylık 7.5 milyar dolar gelir elde ettiğimiz ve feda edemeyeceğimiz turizm sezonuna 20 gün kaldı. Turist rezervasyonlarının hızlanması için 5 bin vaka hedefine ulaşmamız şart” ifadesini kullandı.

11.05.2021Ekonomi
Son Dakika: Galatasaray Kulübünde başkanlık seçimi iptal oldu

Son Dakika: Galatasaray Kulübü'nde başkanlık seçimi iptal oldu!

Galatasaray, yapılacak seçimin, yeni idari tedbirler göz önünde bulundurularak pandemi koşullarının imkan vereceği en yakın tarihe kadar iptal edildiğini açıkladı.

5.05.2021Futbol
Suudi Arabistan vatandaşlarına uyguladığı seyahat yasağını kaldırıyor

Suudi Arabistan vatandaşlarına uyguladığı seyahat yasağını kaldırıyor

Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle vatandaşlarına uyguladığı seyahat yasağının 17 Mayıs itibarıyla kaldırılacağını duyurdu.

2.05.2021Dünya
Kütahyada koronavirüsle mücadelede yeni karar Marketlerdeki bazı ürünlerin satışına kısıtlama

Kütahya'da koronavirüsle mücadelede yeni karar! Marketlerdeki bazı ürünlerin satışına kısıtlama

Kütahya'da, tam kapanma sürecinde marketlerde gıda ve temizlik dışı bazı ürünlerin satışına, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla kısıtlama getirildi. Kararda ayakkabı, kırtasiye, züccaciye, hırdavat ve giyecek satan işletmeler kapalı olduğundan bu ürünler için müşteri yoğunluğu olabileceği belirtildi.

30.04.2021Gündem
Son dakika haberi.... Tam kapanma döneminde emekli maaşı, bankalar, kreşlerin durumu... Bakan Soylu tüm merak edilenleri yanıtladı...

Son dakika haberi.... 'Tam kapanma dönemi'nde emekli maaşı, bankalar, kreşlerin durumu... Bakan Soylu tüm merak edilenleri yanıtladı...

Son dakika haberi.. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, perşembe günü başlayıp 17 Mayıs'a kadar sürecek tam kapanma süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yeni bir dönemin başladığını ve bu süreçte kısıtlamaları ihlal edenlere göz yumulmayacağını vurgulayan Bakan Soylu, "Şehir giriş ve çıkışları ciddi şekilde kontrol altında olacak'' dedi. Emekli maaşlarına ilişkin de önümüzdeki günlerde karar alınacağını söyleyen Soylu, kreşlerle ilgili de ''Bu konuya ilişkin bir değerlendirmeyi bir iki gün içinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı bir karar verecekler ve bu konuda bir istisna ortaya koyacağız'' ifadelerini kullandı.

29.04.2021Gündem
Yoğunluk üzerine polis ekipleri bölgeye geldi Sabah saatlerinden itibaren akın ettiler... Uzun kuyruklar oluştu

Yoğunluk üzerine polis ekipleri bölgeye geldi! Sabah saatlerinden itibaren akın ettiler... Uzun kuyruklar oluştu

Koronavirüs tedbirlerine yönelik uygulanacak tam kapanma öncesinde birçok kentte izin almak isteyenler, kaymakamlıklara akın etti. Adıyaman ve Kahramanmaraş'ta çiftçiler izin belgesi almak için uzun kuyruklar oluşturdu. Avcılar’da da kaymakamlığa gelenlere görevliler e-Devlet üzerinden başvuru yapmalarını önerdi.

27.04.2021Ekonomi
Tam kapanma öncesi otogarda bilet sistemleri kilitlendi

Tam kapanma öncesi otogarda bilet sistemleri kilitlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tam kapanma yapılacağını açıklamasının ardından vatandaşlar seyahat etmek için otobüs bileti almaya çalışıyor. Otobüs firmalarının bilet sistemleri de yoğunluktan dolayı kilitlenmeye başladı.

27.04.2021Ekonomi
Prof. Dr. İsmail Balıktan önemli Biontech ve Sputnik V aşısı açıklaması

Prof. Dr. İsmail Balık'tan önemli Biontech ve Sputnik V aşısı açıklaması!

Ankara Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Balık, Biontech ile Sputnik V aşılarının birinci dozun 10 gün sonrasından itibaren belli ölçülerde bağışıklık oluşturduğunu belirleterek aşı tedarikindeki zorluklar nedeniyle daha hızlı aşılama için iki doz arasındaki sürenin uzatılabileceğini söyledi.

27.04.2021Gündem
Son dakika... Şehirler arası seyahat kısıtlaması nasıl olacak İçişleri Bakanlığından koronavirüs tedbirleri genelgesi..

Son dakika... Şehirler arası seyahat kısıtlaması nasıl olacak? İçişleri Bakanlığı'ndan koronavirüs tedbirleri genelgesi..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nın ardından açıkladığı yeni koronavirüs tedbirlerine ilişkin İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Tam kapanma döneminde şehirler arası seyahat kısıtlaması uygulamasının da detayları belli oldu. Peki şehirler arası seyahat kısıtlamasının istisnaları neler? Şehirler arası seyehatte zorunlu hal sayılacak durumlar neler? Şehirler arası seyahat kısıtlamasından kimler muaf tutulacak? İşte merak edilen tüm soruların yanıtları...

27.04.2021Gündem
Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan tam kapanmayı değerlendirdi, herkesin merak ettiği soruya yanıt verdi

Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan tam kapanmayı değerlendirdi, herkesin merak ettiği soruya yanıt verdi!

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan koronavirüsle mücadeleye ilişkin alınan yeni tedbir kararlarını değerlendirdi. CNN TÜRK canlı yayınında Uğur Önver'in sorularını yanıtlayan Prof. Dr. İlhan, 'Koronavirüs salgınında rahatlama ne zaman olur?' sorusuna da yanıt verdi.

27.04.2021Gündem
İçişleri Bakanlığı, kovid-19 tedbirleri kapsamında tam kapanmaya ilişkin genelge yayımladı

İçişleri Bakanlığı, kovid-19 tedbirleri kapsamında tam kapanmaya ilişkin genelge yayımladı

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası açıkladığı yeni koronavirüs tedbirlerinin detaylarını ve 29 Nisan 2021 perşembe akşamı 19:00'dan başlayıp, 17 Mayıs pazartesi 05:00'e kadar sürecek olan tam kapanmadan muaf olacak işletme ve kişilerle ilgili genelge yayımladı

26.04.2021Haber