EKSTRA
MENÜ

Schengen

Schengen ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Schengen haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.706 Schengen haberi bulunmuştur.

Schengen güneydoğu Lüksemburg'da küçük bir şarapçılık köyüdür. Almanya, Fransa ve Lüksemburg sınırlarının birleştiği bölgeye yakındır. Komün içerisinde Remerschen ve Wintrange adlı diğer köyler bulunur. 2005 itibariyle Köy 10,63 kilometrekare bir alana sahip ve 1527 kişilik bir nüfusa sahiptir. 14 Haziran 1985 tarihinde köyde Schengen Antlaşması İmzalandı ve bu ismi ile ünlü oldu. Schengen Lüksemburg'un komünleri'nden biridir.

 

Schengen Haberleri

Avrupa Birliği internette veri şifrelemesini aşmak istiyor

Avrupa Birliği internette veri şifrelemesini aşmak istiyor

Avrupa Birliği (AB), terörle mücadelede, internet iletişiminde dijital kanıtların yasal olarak toplanabilmesi amacıyla gerektiğinde veri şifrelemesini aşma konusunda yetki istiyor.

14.11.2020Teknoloji
Hakeme vize alamadık, Arsenal-Molde maçında Bulgar yardımcı gönderdik

Hakeme vize alamadık, Arsenal-Molde maçında Bulgar yardımcı gönderdik

Hürriyet yazarlarından Murat Fevzi Tanırlı, UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan Arsenal-Molde karşılaşmasının yöneyen Halil Umut Meler'in ekibindeki değişikliği değerlendirdi.

6.11.2020Futbol
Hangi ülkeler öğrenci kabul ediyor

Hangi ülkeler öğrenci kabul ediyor

Yurtdışında eğitim isteyen öğrenciler için ülkelerin son durumları açıklandı. Öğrencilerin en çok tercih ettiği 12 ülkenin güncel kabul şartları ve vize politikaları duyuruldu.

28.10.2020Eğitim
Avrupa Birliğinden 3 ülkeye daha seyahat kısıtlaması

Avrupa Birliği'nden 3 ülkeye daha seyahat kısıtlaması

Avrupa Birliği (AB) ülkelerine, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle sınırlarını Kanada, Gürcistan ve Tunus'a kapatmaları tavsiye edildi.

26.10.2020Seyahat
AB 3 ülkeye sınırlarını kapadı

AB 3 ülkeye sınırlarını kapadı

Avrupa Birliği (AB) ülkelerine, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sınırlarını Kanada, Gürcistan ve Tunus'a kapatmaları tavsiye edildi.

23.10.2020Ekonomi
Koronavirüs son dakika haberi: Avrupada kritik rakamlar Üst üste rekorlar geldi

Koronavirüs son dakika haberi: Avrupa'da kritik rakamlar! Üst üste rekorlar geldi

Son dakika haberine göre, Fransa'da son 24 saatte 41 bin 622 kişide daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesiyle salgının başından bu yana görülen günlük en yüksek vaka sayısına ulaşıldı. İspanya'da ise yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında günlük vaka sayısı 20 bin 986 ile en yüksek seviyeye çıktı. Yunanistan'da da son 24 saatte 882 yeni tanı ile salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısına ulaşıldı. Ayrıca Avrupa Birliği (AB) ülkelerine, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sınırlarını Kanada, Gürcistan ve Tunus'a kapatmaları tavsiye edildi.

22.10.2020Dünya
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından Pelosinin sözlerine sert tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Pelosi'nin sözlerine sert tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın gündemi değerlendirdi. Yunanistan-Türkiye arasındaki istikşafi görüşmeler konusunda 61'inci tur görüşmeler kaldığı yerden aynen devam edecek. Daha önceki konular ne ise hangi konu başlıkları vardıysa bunlar müzakere edilecek." diyen Kalın, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi'nin Türkiye'ye yönelik söylemine karşı "(Pelosi) Türkiye'ye karşı husumet içerisinde olan ön yargılı bir siyasetçidir. Daha önce Ermeni soykırımı iddiaları konusunda da böyle bir tavır içerisine girmişti" ifadesini kullandı.

25.09.2020Gündem
Kalın: Bu, bir provokasyondur

Kalın: Bu, bir provokasyondur

DHA’ya özel demeç veren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bir Yunan gazetesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içerikli manşeti ile ilgili, “Bunu en şiddetli bir şekilde kınıyorum, lanetliyorum” dedi. Kalın, olayın ‘provokasyon’ olduğunu vurguladı.

21.09.2020Dünya
Son dakika... Yunan gazetesinin attığı alçak manşetle ilgili peş peşe sert tepkiler

Son dakika... Yunan gazetesinin attığı alçak manşetle ilgili peş peşe sert tepkiler

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Yunanistan gazetesinin hakaret içerikli manşeti ile ilgili yaptığı açıklamasında ‘Bunu en şiddetli bir şekilde kınıyorum, telin ediyorum, lanetliyorum. Çünkü bu atılan başlığın basın özgürlüğü ile ifade hürriyeti ile uzaktan yakından bir ilgisi yok. Bu bir provokasyondur’ dedi. Öte yandan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da alçak manşetle ilgili yaptığı açıklamasında 'Bu utanç vesikası Yunan basın tarihinde kara bir leke olarak kalacaktır.  İki ülke arasındaki ilişkileri sabote etmeyi amaçlayan ve kamu vicdanında zaten mahkum olan bu ahlaksızlar hakkında Yunan makamlarınca da gerekli idari ve adli işlemlerin derhal yapılmasını bekliyoruz' dedi.

20.09.2020Gündem
Son dakika... Hollandadan seyahat yasağı kararı 21 Eylülden itibaren vize başvuruları başlıyor

Son dakika... Hollanda'dan seyahat yasağı kararı! 21 Eylül'den itibaren vize başvuruları başlıyor

Hollanda hükümeti, koronavirüs salgını sonrası aralarında Türkiye'nin de bulunduğu Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelere Mart ayından bu yana uygulanandan seyahat yasağını esnetiyor. Türkiye'deki profesyonel sporcular Pazartesi günü, iş insanları da 21 Eylül'den itibaren vize başvurusu yapabilecek.

12.09.2020Ekonomi
Yunanistan Vizesi nasıl alınır Yunanistan Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Yunanistan Vizesi nasıl alınır? Yunanistan Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Yunanistan'ı ziyaret edebilmek için vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Pek çok kişi başvuruyu nasıl yapacağını ve nelerin gerekli olduğunu öğrenmek için araştırma gerçekleştiriyor. Peki, Yunanistan vizesi nasıl alınır? Yunanistan vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020).

8.09.2020Gündem
Polonya Vizesi nasıl alınır Polonya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Polonya Vizesi nasıl alınır? Polonya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Polonya sınırlarına ziyarete gitmek isteyen Türk vatandaşları Polonya vizesi almak zorundadır. Polonya ve Türkiye arasında vizeli geçiş söz konusudur. Polonya vizesi nasıl alınır? Polonya vizesi başvuru ücreti ne kadar? Gerekli evraklar nelerdir? Vize kaç günde çıkar ve başvuru şartları nelerdir? Merak edilen soruların cevaplarını sizler için derledik.

8.09.2020Gündem
Macaristan Vizesi nasıl alınır Macaristan Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Macaristan Vizesi nasıl alınır? Macaristan Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Macaristan, Orta Avrupa'da bulunan, etkileyici turistik ülkelerden biridir. Dünyanın en güzel başkentleri arasında bulunan Budapeşte'si ile bu büyüleyici ülkeye çeşitli amaçlarla gitmeyi düşünenler için Macaristan vizesi nasıl alınır? Macaristan vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020) gibi önemli konuları derledik.

8.09.2020Gündem
İtalya Vizesi nasıl alınır İtalya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

İtalya Vizesi nasıl alınır? İtalya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

İtalya, dünyanın en güzel turistik ülkelerinden biridir. Akdeniz ve Adriyatik Denizi'ne kıyısı olan büyüleyici İtalya, pek çok insanı kendisine çekiyor. İtalya'ya turistik amaçlı gitmeyi düşünenler için İtalya vizesi nasıl alınır? İtalya vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi konularını hazırladık.

8.09.2020Gündem
Fransa Vizesi nasıl alınır Fransa Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Fransa Vizesi nasıl alınır? Fransa Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Dünyada en fazla deniz aşırı topraklara sahip ülkesi olan Fransız Cumhuriyeti, Batı Avrupa kısmında yer alır. İtalya, Belçika, ispanya, İsviçre, Almanya gibi ülkelerle toprak bakımından komşudur. Schengen ülkelerinden birisi olan Fransa'ya gitmek için Bordo pasaportlular vize başvurusu yapmalıdırlar. Fransa vizesi evrakları, başvuru ücretleri, şartları, kaç günde çıkacağı ve vizenin nasıl alınabileceği sorularına yanıtları derledik.

7.09.2020Gündem
Finlandiya Vizesi nasıl alınır Finlandiya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Finlandiya Vizesi nasıl alınır? Finlandiya Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Baltık Denizi kıyısında yer alan Finlandiya, Kuzey Avrupa ülkesidir. İskandinav yarım adası içerisinde yer alan ülkenin başkenti Helsinki şehridir. Türkiye'den Finlandiya'ya gitmek isteyenler, vize almak durumundadırlar. Finlandiya vizesi nasıl alınır, başvuru ücreti ne kadar, gerekli evraklar neler, başvuru şartları ve kaç günde çıkacağı sorularının yanıtlarını derledik.

7.09.2020Gündem
Belçika Vizesi nasıl alınır Belçika Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Belçika Vizesi nasıl alınır? Belçika Vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020)

Resmi ismi Belçika Krallığı olan ülke, Batı Avrupa kısmında yer alıyor. 3 federal bölgeden oluşan Belçika'nın başkenti Brüksel şehridir. Belçika vizesi nasıl alınır, ücreti ne kadar, başvuru şartları neler, kaç günde çıkar ve vize başvurusu için gerekli evraklar neler gibi soruların yanıtlarını derledik.

7.09.2020Gündem
Angel Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Angel Şelalesi Yükseliği Ve Özellikleri (2020)

Angel Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Angel Şelalesi Yükseliği Ve Özellikleri (2020)

Venezuela'da bulunan Angel Şelalesi dünyanın en büyük şelalesi konumundadır. 979 metre olan bu şelalenin diğer ismi de "Kerepakupai Vena" olarak biliniyor. Angel Şelalesi'ne dair tüm detayları sizler için derledik.

4.09.2020Seyahat
Macaristan Vizesi Nasıl Alınır Macaristan Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Macaristan Vizesi Nasıl Alınır? Macaristan Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Macaristan, Orta Avrupa'da bulunan, etkileyici turistik ülkelerden biridir. Dünyanın en güzel başkentleri arasında bulunan Budapeşte'si ile bu büyüleyici ülkeye çeşitli amaçlarla gitmeyi düşünenler için Macaristan vizesi nasıl alınır? Macaristan vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020) gibi önemli konuları derledik.

4.09.2020Seyahat
Polonya Vizesi Nasıl Alınır Polonya Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Polonya Vizesi Nasıl Alınır? Polonya Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Polonya sınırlarına ziyarete gitmek isteyen Türk vatandaşları Polonya vizesi almak zorundadır. Polonya ve Türkiye arasında vizeli geçiş söz konusudur. Polonya vizesi nasıl alınır? Polonya vizesi başvuru ücreti ne kadar? Gerekli evraklar nelerdir? Vize kaç günde çıkar ve başvuru şartları nelerdir? Merak edilen soruların cevaplarını sizler için derledik.

4.09.2020Seyahat
Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır Yunanistan Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır? Yunanistan Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Yunanistan'ı ziyaret edebilmek için vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Pek çok kişi başvuruyu nasıl yapacağını ve nelerin gerekli olduğunu öğrenmek için araştırma gerçekleştiriyor. Peki, Yunanistan vizesi nasıl alınır? Yunanistan vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi (2020).

4.09.2020Seyahat
İtalya Vizesi Nasıl Alınır İtalya Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

İtalya Vizesi Nasıl Alınır? İtalya Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

İtalya, dünyanın en güzel turistik ülkelerinden biridir. Akdeniz ve Adriyatik Denizi'ne kıyısı olan büyüleyici İtalya, pek çok insanı kendisine çekiyor. İtalya'ya turistik amaçlı gitmeyi düşünenler için İtalya vizesi nasıl alınır? İtalya vizesi başvuru ücreti ve gerekli evraklar listesi konularını hazırladık.

4.09.2020Seyahat
Fransa Vizesi Nasıl Alınır Fransa Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? Fransa Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Dünyada en fazla deniz aşırı topraklara sahip ülkesi olan Fransız Cumhuriyeti, Batı Avrupa kısmında yer alır. İtalya, Belçika, ispanya, İsviçre, Almanya gibi ülkelerle toprak bakımından komşudur. Schengen ülkelerinden birisi olan Fransa'ya gitmek için Bordo pasaportlular vize başvurusu yapmalıdırlar. Fransa vizesi evrakları, başvuru ücretleri, şartları, kaç günde çıkacağı ve vizenin nasıl alınabileceği sorularına yanıtları derledik.

4.09.2020Seyahat
Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır Finlandiya Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır? Finlandiya Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Baltık Denizi kıyısında yer alan Finlandiya, Kuzey Avrupa ülkesidir. İskandinav yarım adası içerisinde yer alan ülkenin başkenti Helsinki şehridir. Türkiye'den Finlandiya'ya gitmek isteyenler, vize almak durumundadırlar. Finlandiya vizesi nasıl alınır, başvuru ücreti ne kadar, gerekli evraklar neler, başvuru şartları ve kaç günde çıkacağı sorularının yanıtlarını derledik.

4.09.2020Seyahat
Belçika Vizesi Nasıl Alınır Belçika Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Belçika Vizesi Nasıl Alınır? Belçika Vizesi Başvuru Ücreti Ve Gerekli Evraklar Listesi (2020)

Resmi ismi Belçika Krallığı olan ülke, Batı Avrupa kısmında yer alıyor. 3 federal bölgeden oluşan Belçika'nın başkenti Brüksel şehridir. Belçika vizesi nasıl alınır, ücreti ne kadar, başvuru şartları neler, kaç günde çıkar ve vize başvurusu için gerekli evraklar neler gibi soruların yanıtlarını derledik.

4.09.2020Seyahat
IATA: Uluslararası havayolu yolcu talebi temmuzda yıllık yüzde 91,9 azaldı

IATA: Uluslararası havayolu yolcu talebi temmuzda yıllık yüzde 91,9 azaldı

IATA, temmuz ayı uluslararası yolcu talebi istatistiklerini açıkladı. Buna göre, uluslararası yolcu talebi temmuzda 2019’nın aynı göre yüzde 91,9 düştü.

2.09.2020Seyahat
IATA: Uluslararası havayolu yolcu talebi temmuzda yıllık yüzde 91,9 azaldı

IATA: Uluslararası havayolu yolcu talebi temmuzda yıllık yüzde 91,9 azaldı

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), koronavirüs salgını nedeniyle uluslararası hava yolu yolcu talebinin temmuzda bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 91,9 azaldığını bildirdi.

1.09.2020Ekonomi
Macaristan koronavirüs tedbirleri kapsamında bugünden itibaren tüm sınırlarını kapatıyor

Macaristan koronavirüs tedbirleri kapsamında bugünden itibaren tüm sınırlarını kapatıyor

Covid-19 salgınında sayıların yeniden artması sebebiyle Macaristan yeni önlemler alıyor. Ülke, bugünden itibaren tüm sınırlarını kapatma kararı aldı. Bugünden itibaren Macaristan vatandaşı olmayanların Macaristan'a girmelerine, geldikleri ülke fark etmeksizin izin verilmeyecek. Ancak çok özel durumlarda istisna yapılabilecek.

1.09.2020Dünya
Almanya tek tip önlemlere geçti: Maske takmayana en az 50 euro ceza

Almanya tek tip önlemlere geçti: Maske takmayana en az 50 euro ceza

Başbakan Angela Merkel ile 16 eyaletin başbakanları koronavirüs ile mücadelede tek tip önlemler ve kararlar almak için video konferans yoluyla kriz toplantısı yaptı. Uzun saatler alan ve hayli tartışmalı geçen toplantıda koronavirüs ile mücadelede önlemler ve kararlar daha da sertleştirildi. Alınan kararları ve önlemleri Başbakan Angela Merkel (CDU), Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder (CSU) ve Hamburg Eyalet Başbakanı Peter Tschentscher (SPD) düzenledikleri ortak basın toplantısında açıkladılar. Kriz toplantısında şu kararlar çıktı:

27.08.2020Avrupa
Avrupa Birliği seyahat kısıtlamalarının kaldırıldığı ülkeler listesini daralttı

Avrupa Birliği seyahat kısıtlamalarının kaldırıldığı ülkeler listesini daralttı

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle mart ayında sınırlarını kapatan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, seyahat kısıtlamalarının kaldırıldığı ülkeler listesini daralttı.

31.07.2020Seyahat
AB seyahat listesini daralttı

AB seyahat listesini daralttı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle mart ayında sınırlarını kapatan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, seyahat kısıtlamalarının kaldırıldığı ülkeler listesini daralttı.

30.07.2020Ekonomi
Son dakika haberi: ABden seyahat kararı

Son dakika haberi: AB'den seyahat kararı

Son dakika haberi... Koronavirüs (corona virüs) nedeniyle mart ayında sınırlarını kapatan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, seyahat kısıtlamalarının kaldırıldığı ülkeler listesini daralttı.

30.07.2020Dünya
İtalyadan 2 AB ülkesine karantina şartı

İtalya'dan 2 AB ülkesine karantina şartı

İtalya Sağlık Bakanı Roberto Speranza, iki Avrupa Birliği (AB) ülkesi Romanya ve Bulgaristan'dan İtalya'ya gelenlere 14 günlük karantina uygulaması şartını öngören kararname çıkarttı.

24.07.2020Dünya
AB seyahat kısıtlaması getirdiği ülkelere yenilerini ekledi

AB seyahat kısıtlaması getirdiği ülkelere yenilerini ekledi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle mart ayında sınırlarını kapatan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, seyahat kısıtlamalarının kaldırıldığı ülkeler listesinden Karadağ ve Sırbistan'ı da çıkarttı.

16.07.2020Dünya
İtalyada koronavirüsten ölenlerin sayısı 34 bin 984e yükseldi

İtalya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 34 bin 984'e yükseldi

İtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 17 artarak 34 bin 984'e yükseldi.

14.07.2020Dünya
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Meşru Trablus hükümetine desteğimiz devam edecek

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Meşru Trablus hükümetine desteğimiz devam edecek"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, başta Libya ve Doğu Akdeniz olmak üzere bölgesel ve uluslararası gelişmeler, Türkiye'nin dış politika hamleleri ve atılan adımların yansımalarına ilişkin AA'nın sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Türkiye olarak meşru Trablus hükümetinin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu konuda kararlılığımızda en ufak bir gerileme söz konusu değil." dedi.

8.07.2020Gündem
Lieber Mevlüt - Sevgili Heiko

'Lieber Mevlüt' - 'Sevgili Heiko'

GÜNLÜK kişisel ilişkilerde olduğu gibi, politikacıların ve diplomatların kullandıkları dil de ülkeler arasında ilişkilerin şekillenmesinde etkin bir rol oynar. Ama kullanılan iyi dilin, güzel söylemlerin ilişkileri olumlu yönde etkileyeceğinin de bir garantisi yoktur.

4.07.2020Avrupa
Seyahat Sağlık Sigortası’na  Koronavirüs teminatı eklendi

Seyahat Sağlık Sigortası’na Koronavirüs teminatı eklendi

Seyahat sağlık sigortası alanında müşterilerinin değişen ihtiyaçlarına yönelik farklı ürünler geliştiren Sompo Sigorta, Koronavirüs’ü teminat altına alan yeni Yurtdışı Seyahat Sigortası’nı piyasaya sundu.

4.07.2020Sigorta
İsviçrenin seyahat kısıtlaması getirdiği 29 ülke arasında Türkiye yok

İsviçre'nin seyahat kısıtlaması getirdiği 29 ülke arasında Türkiye yok

İsviçre'de Federal hükümetin yeni tip koronavirüs salgınını önlemek amacıyla seyahat kısıtlaması getirdiği 29 ülkenin içinde Türkiye yer almadı.

2.07.2020Dünya
THY yeni rotalarını bugün açıkladı İlk uçak indi...

THY yeni rotalarını bugün açıkladı! İlk uçak indi...

Türk Hava Yolları (THY), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bir süre ara verdiği İtalya'ya tarifeli seferlerine bugün Roma ve Milano'dan yeniden başlarken, Bulgaristan'a uçuşların başladığı duyuruldu.

1.07.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Dışişlerinden ABnin seyahat kısıtlaması tepki

Son dakika haberler... Dışişleri'nden AB'nin seyahat kısıtlaması tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Avrupa Birliği'nin (AB) zorunlu olmayan seyahat kısıtlamasının kaldırılması için aldığı tavsiye kararında yer verilen listede Türkiye'nin bulunmamasından hayal kırıklığı duyulduğunu, bu durumun düzeltilmesini beklediklerini bildirdi.

1.07.2020Gündem
Bulgaristanda beyanname dolduruyorsunuz

Bulgaristan'da beyanname dolduruyorsunuz

Bulgaristan korona krizini hafif yaşayan ülkelerden. Salgının en çok etkili olduğu yerler başkent Sofya ve Sıla Yolu üzerindeki Filibe. AB vatandaşları ve bu ülkelerde yaşayan yabancılar için seyahat serbest. Sınırda bir korona beyannamesi doldurmak zorunlu. Kamu taşıma araçları, eczane ve kapalı mekanlarda maske şartı var.

30.06.2020Avrupa
Çekya ve Slovakya sorunlu

Çekya ve Slovakya sorunlu

Kuzey Avrupa ülkelerinden kara yoluyla Türkiye’ye gidenlerin kullandığı Çek Cumhuriyeti ve Slovakya güzergâhında gidişte sorun yok ancak dönüş sorunlu. Çek Cumhuriyeti Avrupa ülkeleri için trafik ışığı sistemi kullanıyor.

27.06.2020Avrupa
Macaristan sınırı tam bir çile

Macaristan sınırı tam bir çile

Korona gölgesinde yaptığım memleket yolculuğunun en sıkıntılı anlarını Macaristan’a giriş kapısı Röszke’de yaşadım. Bütün gece yağmur altında aracımın içinde sekiz saat bekledim. AB vatandaşları ve bu ülkelerde yaşayan yabancılar için Macaristan kara, hava, deniz yoluyla seyahate açık. Transit geçişler serbest.

27.06.2020Avrupa
Hırvatistan’da yollar güzel ama, hız yapma

Hırvatistan’da yollar güzel ama, hız yapma

Hırvatistan’a Bregana Sınır Kapısı’ndan giriş yaptım. Daha önceki yıllara oranla sınır kapısı ve otobanlar çok sakin. Görevliler eldiven ve maske takmıyor ancak sosyal mesafeye dikkat ediyorlar. Maske takmak zorunlu değil, ancak hükümetin, kalabalık ortamlarda ve toplu taşımada maske takılması, hijyen kuralları ve sosyal mesafenin korunması yönünde tavsiye kararı var.

26.06.2020Avrupa
Gidişte seyahate, dönüşte transit geçişe açık

Gidişte seyahate, dönüşte transit geçişe açık

Slovenya, Avrupa ülkeleri arasında salgını kontrol altına alan ilk ülkelerden biri. AB ve Schengen üyesi ülkelerinden gelenler için ülkeye seyahat izni var. AB ve Schengen ülkeleri dışında 14 günden fazla kalanlar ise ülkeyi transit geçmek zorunda.

25.06.2020Avrupa
İlk durak Avusturya... Sınırlar açık, mesafeni koru

İlk durak Avusturya... Sınırlar açık, mesafeni koru

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Sıla Yolu’na çıktık, ‘koronavirüs gölgesinde’ memleket yolunu sizler için adım adım taradık. Sizleri, güzergâh üzerindeki ülkelerin düzenlemeleri, uygulamaları, kısıtlamaları ve mevcut yasal düzenlemeleri hakkında tek tek bilgilendireceğiz.

24.06.2020Avrupa
Ölçüsüz, siyasi karar

Ölçüsüz, siyasi karar

ALMANYA’nın Türkiye’deki dış temsilciliklerinin internet sitesine bakıyorum.

22.06.2020Avrupa
Yunanistanın şehirleri neler Yunanistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Yunanistan'ın şehirleri neler? Yunanistan başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Yunanistan Türkiye'nin komşu ülkelerinden biridir. Avrupa birliği ülkesi olan Yunanistan doğal güzelliğe sahip ülkelerden biridir. Yunanistan Balkanlar'da yer alan ülkelerden biridir. Yunan medeniyeti dünyaca ünlü bir medeniyettir. Özellikle ülkeyi ziyaret etmek isteyenler Yunanistan hakkında geniş çaplı araştırma yapmaktadırlar. Son haftalarda ise Yunanistan arama motorlarında en çok araştırılan ülkeler arasında yer aldı. Peki, Yunanistan'ın şehirleri neler? Yunanistan başkenti ve nüfus bilgileri nedir? Yunanistan yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri nedir? İşte Yunanistan'a dair bilinmesi gerekenler.

19.06.2020Seyahat
İtalyanın şehirleri neler İtalya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

İtalya'nın şehirleri neler? İtalya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

İtalya Avrupa kıtasında bulunan bir ülkedir. Avrupa kıtasının en gelişmiş ülkeleri arasında yer alan İtalya nüfusu itibari ile Avrupa'nın en kalabalık ülkelerinden birisidir. İtalya şehirleri ve meydanları ile ünlü bir ülkedir. Özellikle ünlü şehirleri ve meydanları ile her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan ülke muhteşem bir ülkedir. İtalya'nın şehirleri dünya çapında ünlü şehirler arasında yer almaktadır. Peki, İtalya'nın şehirleri nelerdir? İtalya'nın başkenti ve nüfus bilgileri nedir? İtalya'nın yüzölçümü ve telefon posta kodu bilgileri nelerdir? İşte İtalya'ya dair tüm detaylar.

18.06.2020Seyahat