EKSTRA
MENÜ

Vize

Vize ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vize haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.960 Vize haberi bulunmuştur.

Vize Haberleri

Birleşik Krallık üniversitelerinden çevrimiçi eğitim fuarı

Birleşik Krallık üniversitelerinden çevrimiçi eğitim fuarı

2 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında çevrimiçi eğitim fuarı düzenleniyor. Lisans ve lisansüstü öğrenciler, Birleşik Krallık’taki üniversiteleri tanıyor. 11 Aralık’a kadar sürecek fuar, tamamen ücretsiz.

27.11.2020Eğitim
AÖF sınavları ne zaman yapılacak AÖF giriş ekranı ve vize sınavı tarihleri

AÖF sınavları ne zaman yapılacak? AÖF giriş ekranı ve vize sınavı tarihleri

AÖF güz dönemi ara sınavları öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Lisans veya önlisans eğitimlerini açıktan tamamlayan AÖF öğrencileri Anadolu Üniversitesi tarafından belirlenen tarihlere göre AÖF vize sınavlarına katılacak. 2020 2021 AÖF sınav takvimi üniversite tarafından yayımlandı. Yapılan açıklamaya göre sınavlar çevrim içi (online) olarak organize edilecek. Peki, 2020 AÖF sınavı ne zaman yapılacak? İşte, Anadolu Üniversitesi 2020 AÖF güz dönemi vize sınav tarihleri ve AÖF giriş ekranıyla ilgili ayrıntılar.

27.11.2020Eğitim
AUZEF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 AUZEF aksis giriş ekranı

AUZEF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2020? AUZEF aksis giriş ekranı

AUZEF vize sınavları 21 - 29 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek. İstanbul Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre uzaktan eğitim sınavlarına bu tarihler arasında 24 saat boyunca katılım sağlanabilecek. Ara sınavlarda her bir ders için 30 dakika süre verilecek olup, çoktan seçmeli 20 adet soru yöneltilecektir. Çevrimiçi (Online) Sınav Sitemine giriş yaptıktan sonra AUZEF sınavına öğrenciler katılabilecek. Peki, AUZEF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, AUZEF aksis giriş ekranı ve sınavlar ilgili ayrıntılar.

26.11.2020Eğitim
AÖF güz vize sınavları ne zaman AÖF 2020-2021 vize takvimi

AÖF güz vize sınavları ne zaman? AÖF 2020-2021 vize takvimi

AÖF vize sınavları için geri sayım başladı. 2020-2021 eğitim yılı AÖF sınavları yani ara sınavları için öğrencilerin tarih araştırmaları hız kazandı. Bir yandan sınavlara hazırlanan öğrenciler bir yandan da online olacak sınavların tarihini sorguluyor. Peki, AÖF güz vize sınavları ne zaman?

25.11.2020 Gündem
BAE, Türkiye dahil 13 ülkenin vatandaşlarına yeni vize verilmesini askıya aldı

BAE, Türkiye dahil 13 ülkenin vatandaşlarına yeni vize verilmesini askıya aldı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), 18 Kasım'dan itibaren aralarında Türkiye ve 8 Arap ülkesinin de yer aldığı 13 ülkenin vatandaşlarına yeni vize verilmesini bir sonraki duyuruya kadar askıya aldı.

25.11.2020Dünya
2020 2021 Açıköğretim sınav takvimi: AÖF vize sınavı ne zaman yapılacak

2020 2021 Açıköğretim sınav takvimi: AÖF vize sınavı ne zaman yapılacak?

AÖF vize sınavı ne zaman? Açıköğretim Fakültesi (AÖF) güz dönemi vize sınavları Anadolu Üniversitesi'nde öğrenimlerine devam eden öğrencilerin gündeminde yer alıyor. 2020 2021 öğrenim döneminde yapılacak olan AÖF vize sınavları aralık ayında düzenlenecek. Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, AÖF güz dönemi ara sınavları çevrimiçi (online) olarak organize edilecek. Final sınavları için ise karar daha sonra verilecek. İşte, 2020 AÖF sınav takvimi ve vize sınavlarıyla ilgili ayrıntılar.

21.11.2020Gündem
Doğa turizminin gözdesi: Kırklareli

Doğa turizminin gözdesi: Kırklareli

Türkiye ve Avrupa'nın en büyük Longoz ve Istranca ormanlarına sahip Kırklareli, doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve lezzetleriyle turistlerin ilgisini çekiyor.

19.11.2020Seyahat
Üniversiteler açılacak mı, vize sınavları nasıl olacak İşte 2020-2021 üniversitelerin açılış tarihinde son durum

Üniversiteler açılacak mı, vize sınavları nasıl olacak? İşte 2020-2021 üniversitelerin açılış tarihinde son durum!

Üniversitelerin açılış tarihi Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda eğitim öğretim dönemiyle ilgili yaşanan gelişmelerin ardından gündeme geldi. Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan yıl sonuna kadar okullarda online eğitimin süreceğini aktardı. Açıklamanın ardından üniversite öğrencilerinin gözü YÖK'ten gelecek açıklamaya çevrildi. Vize sınavlarının uygulanış şekli de öğrencilerin odaklandığı konulardan oldu. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte, 2020-2021 üniversitelerin açılışıyla ilgili yapılan son açıklamalar.

19.11.2020Gündem
‘MHP’ye yapılan okyanus ötesi operasyon netleşti’

‘MHP’ye yapılan okyanus ötesi operasyon netleşti’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP, HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin eşgüdüm halinde taslağını hazırladıkları bir anayasa hazırlığının konuşulduğunu belirterek, “Kurdurulan masaya kimler oturdu? İhanet metnini kim yazdı? MHP’ye zamanında yapılan okyanus ötesi kaynaklı operasyonun gerçek mahiyeti sanıyorum şu günlerde daha da netleşmiştir” dedi.

18.11.2020Gündem
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: Yunan adalarındaki mülteci kamplarının durumu insani felaket

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: Yunan adalarındaki mülteci kamplarının durumu insani felaket

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, göçmenlere uygulanan kötü muamelenin rahatsız edici olduğunu belirterek, "Yunan adalarındaki mülteci kamplarının durumu insani felakettir. Buna ek olarak, Yunan makamlarının sığınmacıları bölgemize geri itmelerinden derin endişe duyuyoruz. Sadece bu yıl 7 binden fazla sığınmacı ve göçmen Yunanistan tarafından zorla geri itildi" dedi.

17.11.2020Dünya
AÖF vize sınavı ne zaman İşte açıköğretim sınav takvimi

AÖF vize sınavı ne zaman? İşte açıköğretim sınav takvimi

Üniversitelerdeki lisans ve önlisans eğitimlerini Anadolu Üniversitesi bünyesindeki Açıköğretim Fakütesi'nde (AÖF) sürdüren yüz binlerce öğrenci, üniversitenin belirlediği vize sınav takvimini sorguluyor. Peki, AÖF sınavları ne zaman?

17.11.2020Gündem
Son dakika… Bahçeliden Kıbrıs tepkisi: Yunanistan’dan mı izin alacaktık

Son dakika… Bahçeli'den Kıbrıs tepkisi: Yunanistan’dan mı izin alacaktık!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Kıbrıs'taki son gelişmeler üzerine konuşmasında 'Uluslararası toplumun Kıbrıs Türklüğünü görmemesi yanlış bir davranıştır. 46 yıldır hayalet şehir olan Maraş’ın çok yerinde bir kararla sahil kesiminin açılması, konuya muhatap çevrelerin tepkisini çekmiştir. Rahatsız olanların sicilini incelediğinizde isabetli bir iş yapıldığı görülecektir. Biz vatan toprağını ziyaret etmek için provokasyon çığlığı atan Yunanistan’dan mı izin alacaktık? Biz 46 yıldır kilitli olan Maraş’ta piknik yapmak için üzüntüsünü paylaşan AB Dış ilişkiler ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Borell’den mi vize isteyecektik?” ifadelerini kullandı.

17.11.2020Gündem
ABD üniversitelerinde pandemi ve Trump sıkıntısı

ABD üniversitelerinde pandemi ve Trump sıkıntısı

ABD'deki üniversitelere yeni uluslararası öğrenci kayıtları, bu yıl COVID-19 salgını ve Trump yönetiminin politikaları nedeniyle 2003 yılından bu yana en düşük seviyeye indi.

16.11.2020Eğitim
AÖF sınavları ne zaman İşte 2020-2021 güz dönemi AÖF vize takvimi

AÖF sınavları ne zaman? İşte 2020-2021 güz dönemi AÖF vize takvimi

AÖF vize sınavları için geri sayım başladı. 2020-2021 eğitim yılı AÖF sınavları yani ara sınavları için öğrencilerin tarih araştırmaları hız kazandı. Bir yandan sınavlara hazırlanan öğrenciler bir yandan da online olacak sınavların tarihini sorguluyor. Peki, AÖF vize sınavları ne zaman?

14.11.2020Gündem
AYMden kritik 15 Temmuz kararı

AYM'den kritik 15 Temmuz kararı

Darbeye karşı koyan sivillerin ceza almaması hükmüne itiraz reddedildi: “Egemenlik hakkına sahip çıkma Anayasa’ya aykırı değil.”

12.11.2020Gündem
ABD başkanlığına seçilen Bidenın kabinesinde yer alacak muhtemel isimler gündeme geldi

ABD başkanlığına seçilen Biden'ın kabinesinde yer alacak muhtemel isimler gündeme geldi

Beyaz Saray'a geçiş hazırlıklarına 500 kişilik bir ekiple başlayan ABD Başkanlığı görevine seçilen Joe Biden'ın kabinesinde yer alacak muhtemel isimler konuşulmaya başlandı.

11.11.2020Dünya
AÖF Güz dönemi ara sınavı ne zaman AÖF sınav takvimi

AÖF Güz dönemi ara sınavı ne zaman? AÖF sınav takvimi!

Kasım ayı ile birlikte AÖF sınav tarihleri merak konusu oldu. Üniversite eğitimine Anadolu Üniversitesi bünyesinde yer alan Açıköğretim Fakültesi'nde (AÖF) devam eden yüz binlerce öğrenci, güz dönemi vize sınavlarının ne zaman yapılacağını sorguluyor. Peki, AÖF Güz dönemi sınavları ne zaman?

11.11.2020Gündem
Kalıcı öğrenme ve başarı için iyi uyku şart

Kalıcı öğrenme ve başarı için iyi uyku şart

Uykusuz kalmanın hafıza açısından zararlarını anlatan ve uykusuzluğun öğrencilerin başarı oranlarını etkilediğini vurgulayan Eğitim Uzmanı Abdulkadir Özbek, öğrenme sürecini destekleyen sağlıklı bir uyku için dikkat edilmesi gereken unsurları açıkladı, yapılan araştırmalar konusunda bilgi verdi.

Bakan Çavuşoğlu: Bizi karşısına alan girişimlerin başarı şansı yok

Bakan Çavuşoğlu: Bizi karşısına alan girişimlerin başarı şansı yok

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Doğu Akdeniz'de en uzun kıyı şeridine sahip ülke olan Türkiye'nin, kendi kıyılarına hapsedilmesini ve hakkı olan kaynaklardan vazgeçmesini kimse beklemesin. Bizi dışlayan hatta karşısına alan girişimlerin de başarı şansı yoktur" dedi.

10.11.2020Gündem
AÖF sınavları ne zaman 2020 2021 Açıköğretim güz dönemi vize sınav takvimi

AÖF sınavları ne zaman? 2020 2021 Açıköğretim güz dönemi vize sınav takvimi

Açıköğretim (AÖF) sınav tarihleri, kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından gündeme geldi. Anadolu Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre 2020 2021 Yılı AÖF Güz Dönemi vize sınavları aralık ayında organize edilecek. Uzaktan eğitimine devam eden öğrenciler AÖF Ara Sınavına çevrimiçi (online) olarak katılım sağlayacak. Peki, AÖF sınavları ne zaman? İşte, 2020 AÖF sınav takvimi ve güz dönemi ara sınavlarıyla ilgili ayrıntılar.

8.11.2020Eğitim
Bakan Varank: Milli Hibrit Tohum Geliştirme Projesini başlattık

Bakan Varank: Milli Hibrit Tohum Geliştirme Projesi'ni başlattık

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Tohumculuk alanında son yıllarda artan ivmeyi desteklemek ve yerli firmalarımızın rekabetçiliğini yükseltmek için kollarımızı sıvadık. Milli Hibrit Tohum Geliştirme Projesi'ni başlattık." dedi.

6.11.2020Gündem
Merkez Hakem Kurulundan vize haberlerine yalanlama

Merkez Hakem Kurulu'ndan vize haberlerine yalanlama

Merkez Hakem Kurulu'ndan açıklama

6.11.2020Futbol
Yeni başkanı bekleyen Türkiye dosyası

Yeni başkanı bekleyen Türkiye dosyası

ABD’de kim başkan seçilirse seçilsin, onu Washington-Ankara ilişkileriyle ilgili önemli başlıklar bekliyor.

6.11.2020Dünya
Hakeme vize alamadık, Arsenal-Molde maçında Bulgar yardımcı gönderdik

Hakeme vize alamadık, Arsenal-Molde maçında Bulgar yardımcı gönderdik

Hürriyet yazarlarından Murat Fevzi Tanırlı, UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan Arsenal-Molde karşılaşmasının yöneyen Halil Umut Meler'in ekibindeki değişikliği değerlendirdi.

6.11.2020Futbol
AÖF güz dönemi sınavları ne zaman İşte AÖF vize tarihi

AÖF güz dönemi sınavları ne zaman? İşte AÖF vize tarihi

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) güz dönemi vize sınavları için geri sayım başladı. Lisans veya önlisans eğitimlerini açıktan tamamlamaya çalışan öğrencileri ilgilendiren AÖF güz dönemi vize sınavlarının ne zaman yapılacağı, AÖF öğrencileri tarafından merakla araştırılıyor. Peki, AÖF güz dönemi sınavları ne zaman?

5.11.2020Gündem
ABD seçimlerinden sonra en çok merak edilen soru: Vizeler ne olacak

ABD seçimlerinden sonra en çok merak edilen soru: Vizeler ne olacak?

ABD'de seçim sonuçları gelmeye devam ediyor. Resmi olmayan sonuçlara göre Joe Biden önde götürse de Donald Trump mahkemeye gideceğini açıklamıştı. Seçim sonuçları göçmenler ve vize alacaklar için de merak konusu.

5.11.2020Ekonomi
AÖF güz dönemi sınavları ne zaman İşte AÖF vize tarihi

AÖF güz dönemi sınavları ne zaman? İşte AÖF vize tarihi

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) güz dönemi vize sınavları için geri sayım başladı. Lisans veya önlisans eğitimlerini açıktan tamamlamaya çalışan öğrencileri ilgilendiren AÖF güz dönemi vize sınavlarının ne zaman yapılacağı, AÖF öğrencileri tarafından merakla araştırılıyor. Peki, AÖF güz dönemi sınavları ne zaman?

3.11.2020Gündem
Pandemide yabancıya konut satışında Türkiye öne çıktı

Pandemide yabancıya konut satışında Türkiye öne çıktı

Türkiye, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde yabancıya konut satışında Avrupa ülkelerine göre en az kayıp yaşayan ülkelerin başında geldi.

2.11.2020Ekonomi
Istranca Dağları güz mevsiminde güzel manzaralar sunuyor

Istranca Dağları güz mevsiminde güzel manzaralar sunuyor

Kırklareli'nin Vize ilçesinde Istranca Dağları, sonbaharda büründüğü sarı ve kahverenginin farklı tonlarıyla ziyaretçilerine güzel manzaralar sunuyor.

2.11.2020Seyahat
Japonya 9 ülkeden yolcu giriş yasağını kaldırdı

Japonya 9 ülkeden yolcu giriş yasağını kaldırdı

Japonya yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını sebebiyle Çin, Güney Kore dahil 9 ülke için uyguladığı yolcu giriş yasağını, turist vizesi taşıyanlar haricinde kaldırdı.

2.11.2020Seyahat
Kırklarelinde sonbahar

Kırklareli'nde sonbahar

Kırklareli'nin Vize ilçesinde Istranca Dağları, sonbaharda büründüğü sarı ve kahverenginin farklı tonlarıyla ziyaretçilerine güzel manzaralar sunuyor. Orman içi patika yolların yanı sıra derelere dökülen sarı yapraklar ile yeşil tonlarını her mevsim koruyan bitkiler, renkten renge geçiş yaparak ziyaretçilerine dinginlik veriyor.

2.11.2020Gündem
Kemerlerinizi bağlayın ve  yolculuğun tadını çıkarın... Türkiye’nin hayranlık uyandıran yolları

Kemerlerinizi bağlayın ve yolculuğun tadını çıkarın... Türkiye’nin hayranlık uyandıran yolları

Karayolu yolculuklarının en cazip yanı tablo gibi manzaralar arasından geçerken bu görüntüleri unutulmaz anılar arasına kaydetmektir. “Önemli olan varmak değil yolda olmaktır” diyenler için sonbaharın ‘kartpostallık halleri’ni seyredebileceğiniz yolları jürimize sorduk. Birbirinden güzel 10 yolu sıraladık.

1.11.2020Seyahat
Bölgesel Amatör Lig maçları ne zaman başlayacak TFF açıkladı

Bölgesel Amatör Lig maçları ne zaman başlayacak? TFF açıkladı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle sekteye uğrayan Bölgesel Amatör Lig maçları ve Amatör Lig maçları için futbolseverlerin bekleyişi sürerken, TFF'den önemli bir açıklama geldi. TFF yaptığı açıklama ile amatör maçların yeniden başlayacağı tarihe ilişkin bilgi verdi. Peki, Bölgesel Amatör Lig maçları ne zaman başlayacak?

31.10.2020Spor Arena
AÖF vize sınavları ne zaman yapılacak AÖF ara sınav takvimi

AÖF vize sınavları ne zaman yapılacak? AÖF ara sınav takvimi

Üniversite eğitimine Anadolu Üniversitesi bünyesinde yer alan Açıköğretim Fakültesi'nde (AÖF) devam eden yüz binlerce öğrenci, güz dönemi vize sınavlarının ne zaman yapılacağını sorguluyor. Yakın zaman kayıt işlemlerini tamamlayan öğrenciler, bir yandan vizelere hazırlanırken bir yandan da sınav tarihlerini araştırıyor. Peki, AÖF vize sınavı ne zaman? AÖF güz dönemi ara sınavları ne zaman?

31.10.2020Gündem
Son Dakika Haberi | TFF, amatör müsabakaların başlangıç tarihini açıkladı

Son Dakika Haberi | TFF, amatör müsabakaların başlangıç tarihini açıkladı!

TFF, amatör liglerin 2021 Ocak ayı sonunda başlatılmasına karar verildiğini duyurdu.

31.10.2020Futbol
Macaristandan Kosovaya AB vize muafiyeti desteği

Macaristan'dan Kosova'ya AB vize muafiyeti desteği

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Avrupa Birliği'nin (AB) Kosova'ya vize muafiyeti sağlaması gerektiğini bildirdi.

29.10.2020Dünya
Huawei için ABDden işlemci vizesi çıktı

Huawei için ABD'den işlemci vizesi çıktı

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Huawei, ABD'den işlemcileri için vize aldı. ABD, yonga üreticilerinin Huawei'ye çip satışına onay verdi. Peki şimdi ne olacak?

29.10.2020Teknoloji
Ankara Anlaşması nedir ve ne zaman bitiyor Konsolosluktan son tarih uyarısı

Ankara Anlaşması nedir ve ne zaman bitiyor? Konsolosluktan son tarih uyarısı!

Ankara Anlaşması, İngiltere'nin Brexit kararı sonrasında 31 Aralık 2020 tarihinde sona erecek. Bununla birlikte, Türkiye ve İngiltere arasındaki 1963 yılından bu yana kadar devam eden vize anlaşması da sona erecek. Türkiye'nin Londra Başkonsolusluğu tarafından yapılan duyuru ile hatırlatılan Ankara Anlaşmasının sona ereceği tarih, İngiliz makamlarına başvuru için son fırsat olacak. Peki, Ankara Anlaşması nedir ve ne zaman bitiyor? İşte, İngiltere'de çalışma izni ve iş kurma imkanından faydalanmak isteyenler için detaylı bilgiler

29.10.2020Gündem
Birleşik Krallık’ta 2020-21 akademik yılında eğitiminize başlamak için geç değil

Birleşik Krallık’ta 2020-21 akademik yılında eğitiminize başlamak için geç değil!  

Covid-19 nedeniyle yurtdışı eğitim planlarınızı ertelediyseniz, çevrimiçi eğitimle öğreniminize devam edebilir ve ilerleyen aylarda eğitiminizi yüz yüze almak için Birleşik Krallık’a gidebilirsiniz.

28.10.2020Eğitim
Hangi ülkeler öğrenci kabul ediyor

Hangi ülkeler öğrenci kabul ediyor

Yurtdışında eğitim isteyen öğrenciler için ülkelerin son durumları açıklandı. Öğrencilerin en çok tercih ettiği 12 ülkenin güncel kabul şartları ve vize politikaları duyuruldu.

28.10.2020Eğitim
Londra Başkonsolosluğu uyardı: Son gün 31 Aralık 2020

Londra Başkonsolosluğu uyardı: Son gün 31 Aralık 2020

Londra Başkonsolosluğu, 31 Aralık 2020’den sonra Ankara Anlaşması’yla ilgili İngiltere’de yürürlüğe girecek yeni düzenlemeler konusunda bir duyuru yayımladı.Başkonsolosluğun resmi Facebook sayfasında yer alan açıklamada şöyle denildi:

28.10.2020Avrupa
AÖF sınav tarihi: 2020 AÖF sınavları ne zaman ve online mı İşte Açıköğretim güz dönemi vize sınav takvimi

AÖF sınav tarihi: 2020 AÖF sınavları ne zaman ve online mı? İşte Açıköğretim güz dönemi vize sınav takvimi

AÖF sınavları ne zaman? Açıköğretim Fakültesi 2020 AÖF sınav takvimi, kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin tamamlanmasının ardından gündeme geldi. 23 Ekim Cuma günü başvuruları tamamlanan 2020 AÖF kayıtlarının ardından sınav takvimi üniversitenin internet sitesinden yayımlandı. AÖF sınav takvimine göre, 2020-2021 Yılı AÖF Güz Dönemi Ara Sınavı bu yıl aralık ayında organize edilecek. Sınavlar online düzenlenecek. İşte, AÖF vize sınav tarihleriyle ilgili ayrıntılar.

28.10.2020Eğitim
Mandal: Kaynaklarımızı çıktı ve etkiye dönüştürmeye odaklandık

Mandal: Kaynaklarımızı çıktı ve etkiye dönüştürmeye odaklandık

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Yeşil Mutabakat çağrısının enerji, çevre, ulaştırma gibi birçok alanı etkileyebileceğini belirterek, "Türkiye'nin AB ile ihracat hacmi dikkate alındığında bazı sektörlerimizi çok yakından ilgilendirecek. Bunu bir tehdit olarak değil bir fırsat olarak değerlendireceğimiz görüşündeyiz." dedi.

27.10.2020Teknoloji
AÖF vize sınavı ne zaman Açıköğretim güz dönemi sınav takvimi

AÖF vize sınavı ne zaman? Açıköğretim güz dönemi sınav takvimi!

Açıköğretim Sistemi (AÖF) bünyesindeki Açıköğretim, İşletme ve İktisat fakültelerinde öğrenim gören 1 milyonu aşkın öğrenci için belirlenen tarihlerde internet üzerinden güz dönemi ara sınavları yapılacak. AÖF Güz Dönemi vize yani ara sınavının tarihleri, açıköğretim öğrencileri tarafından sorgulanıyor. Peki, AÖF vize sınavı ne zaman?

26.10.2020Gündem
Kırklarelide sahte içkiden ölenlerin sayısı 5e yükseldi

Kırklareli'de sahte içkiden ölenlerin sayısı 5'e yükseldi

Kırklareli'nin Vize ilçesinde sahte içkiden zehirlenen Mustafa Başlı (50), tedavi gördüğü Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi Devlet Hastanesi'nde bu sabah hayatını kaybetti. Başlı'nın ölümüyle Kırklareli'de sahte alkolden ölenlerin sayısı 5'e çıktı.

25.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Reform söylemi ve yeni dönemde zorlu başlıklar

Salgın, salgının dünya ekonomisi ve düzenindeki etkileri, süper güçte değişen yönetim, bölgesel sorunlar ve zorluklar, içerideki zorluk ve tartışmalar, siyasetin doğası gereği bir sonraki seçimlere hazırlanmak, hasarın atlatılması için gereken sürenin hesabı...

24.11.2020

Havayollarına ikinci darbe

Pandemi havayollarını ikinci defa vurdu. Salgında gerileme olmaması nedeniyle yolcu sayıları yüzde 50 daha düştü. Yaz aylarındaki yolcu artışının süreceği sanılırken vaka sayısındaki artış ve karantina uygulamaları yolculukları neredeyse bıçak gibi kesti. Turistik uçuşlar ise yok denecek kadar azaldı. Türkiye-Rusya arasındaki hava köprüsü belki de dünyadaki en iyi turizm uçuşunu temsil etti. Ama o uçuşlarda da düşüş başladı.

11.11.2020

Doğada keyifli bir mola: İğneada

Sonbaharın geldiğinde, doğa görkemli renkleri ile karşımıza çıkar. Her mevsimin kendine göre güzelliği ve cazibesi olmakla birlikte, sonbaharda akla ilk gelen doğadaki değişimin bir sonucu olarak sararan yapraklardır. Bu ruh hali içerisinde iken doğanın kalbine seyahat etmek, doğa yürüyüşleri yapmak ve hafta sonu için kamp tatili kaçamağı birçoğumuz için cazip hale gelir.

4.11.2020