EKSTRA
MENÜ

Şap

Şap ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şap haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.020 Şap haberi bulunmuştur.

Şap Haberleri

Karavanla Çıralı yollarında

Karavanla Çıralı yollarında

Türkiye pandemide kademeli normalleşmeye geçtiği andan itibaren soluğu bağda bahçede, doğada almaya başladı. Biz de karavana atlayıp rotayı Kemer-Kumluca karayoluna çevirdik. Ara duraklarıyla Antalya’nın insanın başını döndüren kıyı şeridi Çıralı’dayız.

20.06.2021Seyahat
Koklamak için değil, yemek için

Koklamak için değil, yemek için

Evinizde en çok hangi reçeller pişer? Çilek, vişne veya kayısı... Mis kokulu çiçeklerle yapılanları denediniz mi hiç? Klasik tatlardan farklı bir şey arıyorsanız ve gül reçeli dışında yeni çiçek lezzetleriyle tanışmak isterseniz tariflerimize buyurun...

Vodafone Türkiyede üst düzey atama

Vodafone Türkiye'de üst düzey atama

Vodafone Türkiye Kurumsal İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine Özlem Kestioğlu getirildi. Kestioğlu, şirketin kurumsal iş birimi proje ve faaliyetlerinin yürütülmesinden sorumlu olacak.

9.06.2021Atamalar
Tokat mutfağından bat tarifi: Bat nasıl yapılır

Tokat mutfağından bat tarifi: Bat nasıl yapılır?

Bat yemeği, Tokat mutfağının geleneksel lezzetlerinden. Çeşitli malzemelerle hazırlandığı için oldukça da besleyici bir lezzet. Ayrıca kısa sürede hazırlayıp afiyetle tüketebilirsiniz. Peki bat nasıl yapılır? İşte Tokat mutfağından bat tarifi...

Onun adı ceset çiçeği... Koklamak için saatlerce sırada beklediler

Onun adı ceset çiçeği... Koklamak için saatlerce sırada beklediler

Bir fidanlık sahibi, terk edilmiş bir benzin istasyonunda dev çiçeğini komşuları ve diğer meraklılar için sergiledi. Bu bitkiyi görmek için binlerce meraklı benzin istasyonuna akın etti. Peki neden?

31.05.2021Dünya
Saban Nedir Saban Ne Zaman Bulundu Saban Neyden Yapılır

Saban Nedir? Saban Ne Zaman Bulundu? Saban Neyden Yapılır?

Saban, kırsal alanlarda yaşayan insanların bildiği ancak, diğer insanların adını duyduklarında merak ettikleri ve ilgi duydukları bir kelimedir. Saban nedir? Saban ne zaman bulundu? Saban neyden yapılır? İşte, tüm detaylar.

27.05.2021Araştırma
General Mobile GM21 Pro incelemesi

General Mobile GM21 Pro incelemesi

General Mobile, yeni telefon ve kablosuz kulaklık modellerinin duyurusunu yaptı. Elimize ulaşan ilk ürünler ise GM21 Pro ile GMPods 2 Pro oldu. İşte bu ürünlerin öne çıkan özellikleri...

25.05.2021Teknoloji
SAP nedir ve ne işe yarar SAP programı kullanımı hakkında bilgi

SAP nedir ve ne işe yarar? SAP programı kullanımı hakkında bilgi

Teknoloji, insan kaynakları, lojistik gibi konular üzerinden birçok bilgisayar programları geliştirilmiştir. Bu programlar şirketlerin ve yönetimlerin işlerinde ve takibinde kolaylıklar sağlamaktadır. Bu tür programlardan bir tanesi de Alman yazılım şirketleri tarafından geliştirilmiş olan SAP bilgisayar programıdır. Bu program hangi alanlarda geçerlidir? Konu edindiği bölümler hangileridir? Ne zamandan beri etkinliğini sürdürmektedir? İşte, SAP programının ne olduğu ve ne işe yaradığı hakkında bilgiler.

21.05.2021Araştırma
Ekartman nedir Gözlük ölçüsü ekartman nerede yazar ve kaç olmalıdır

Ekartman nedir? Gözlük ölçüsü ekartman nerede yazar ve kaç olmalıdır

Ekartman kelimesi özellikle de gözlük kullanan kişiler tarafından sıklıkla karşılaşılmakta olan bir kelime olarak bilinmektedir. Sürekli olarak karşılaşılan ekartman kelimesi ile ilgili siz de bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Ekartman nedir? Gözlük ölçüsü ekartman nerede yazar ve kaç olmalıdır? Ekartman kelimesi hakkında merak edilen tüm detayları derledik.

21.05.2021Araştırma
“Dijital çalışma alanlarının getirdiği dönüşüm hızlanarak sürecek”

“Dijital çalışma alanlarının getirdiği dönüşüm hızlanarak sürecek”

Amir Sohrabi, teknoloji sektörünün deneyimli isimlerden biri. Özellikle dijital dönüşüm alanında büyük bir tecrübeye ve yetkinliğe sahip olan Sohrabi’nin kariyerinde dijital dönüşüme liderlik etme, stratejiler üretme ve uygulama büyük bir önem taşıyor. Sohrabi, 2020 yılında, özellikle dijital çalışma alanları çözümleriyle içinde olduğumuz dönemde değişen müşteri ihtiyaçlarına en doğru ve efektif çözümleri sunan Citrix’e katılmıştı. Sohrabi ile uzaktan çalışma dönemini, yakın geleceğe dair öngörülerini, Citrix’in sunduğu çözümleri, dijital dönüşümü ve genç liderlere tavsiyelerini konuştuk. (Sponsorlu İçerik)

10.05.2021Teknoloji
Ordu Yemekleri - Orduda Ne Yenir Ve Neyi Meşhur Ordu Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Ordu Yemekleri - Ordu'da Ne Yenir Ve Neyi Meşhur? Ordu Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Ordu, bulunduğu coğrafyanın tüm özelliklerini içinde barındıran eşsiz ve zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Bu bölgede balık yemekleri, fındık tüketimi, sebze ve meyve bolluğu gibi pek çok alanda yapılan kendine özgü farklı lezzetleri vardır. Ordu'da ne yenir ve neyi meşhur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.05.2021Lezizz
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’su belli oldu

Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’su belli oldu

İK fonksiyonunun fark yaratan rolüne ve önemine dikkat çekmek amacıyla hazırlanan Fortune Türkiye “En Etkin 50 CHRO” araştırması sonucunda belirlenen liste, DataExpert iş birliğiyle yürütüldü. Listeye göre Türkiye’nin en büyük şirketlerinin İK koltuğunda oturan yöneticilerinin yüzde 68’i kadınlardan oluşuyor. Listeye Demirören Medya İnsan Kaynakları Grup Başkanı Elif Karacaoğlu da girdi.

4.05.2021Ekonomi
Çekirge Ne Yer Çekirgeler Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Çekirge Ne Yer? Çekirgeler Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Tarla ve çiftliklerde yaygın olarak görülen, zaman zaman istila yapabilen çekirgeler çiftçilerin korku kaynağıdır. Peki; çekirge ne yer, çekirgeler nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler nelerdir sorularının yanıtını derledik.

3.05.2021Araştırma
Türkiyenin En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi belli oldu

Türkiye'nin "En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi" belli oldu

DataExpert iş birliğiyle yürütülen araştırma kapsamında belirlenen "Fortune Türkiye En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi (CHRO) 2021" belli oldu. Demirören Medya İnsan Kaynakları Grup Başkanı Elif Karacaoğlu da listeye girdi.

3.05.2021Ekonomi
Üç farklı haliyle çağla şimdi sofralarda

Üç farklı haliyle çağla şimdi sofralarda

Baharın habercisi çağlayla ana yemekten turşuya birbirinden lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Tam da mevsimindeyken ünlü şefler tariflerini paylaştı. Diyet ve beslenme uzmanı Ömür Karamahmut da kalbimize, cildimize faydalarını anlattı.

Zambak Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Zambak Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Zambak Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Zambak Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Zambak çiçeği, varlığıyla bahçelere kusursuz bir güzellik kazandıran son derece göz alıcı görünüme sahip çiçek türleri arasında öne çıkmaktadır. Doğrudan gün ışığına gereksinim duymadığından neredeyse her yerde bulunabilen bir bitki olma özelliği barındırır. Sizin için Zambak çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Zambak çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kardelen Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kardelen Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kardelen Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kardelen Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kardelen çiçeği; Nergisgiller familyasından olup, bahar aylarında kimi zaman kar erimeden beyaz renkli ve çan biçimli sarkık çiçekleri açan koyu renkli bir çiçek türüdür. Peki kardelen çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kardelen çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nelerdir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
İnci Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır İnci Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

İnci Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? İnci Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

İnci çiçeği; mayıs ayında açan en güzel çiçeklerden biri olarak bilinmektedir. Anlamı, pek çok değişik özelliği ile ön plana çıkan inci çiçeğinin bir diğer adı müge çiçeğidir. Peki inci çiçeği nedir? Bakımı nasıldır? İnci çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nelerdir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Gelincik Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Gelincik Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Gelincik Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Gelincik Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Bakımı çok zor olan gelincik çiçekleri; beyaz, pembe, kırmızı renkte kırlarda kendi kendine oluşan çiçeklerdir. Gelincik çiçeklerinin rengi kırmızıdır. Kırmızısı canlı olan gelincik çiçekleri, yeşil kırlara renk veren bir çiçektir. Peki gelincik çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Gelincik çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Fulya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Fulya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Fulya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Fulya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

İnsanlar bazı çiçeklerin görüntüsüne bazılarının ise kokusuna hayrandır. Dolayısıyla kokusuna ve görüntüsüne göre tercih yaparlar. Ancak bazıları vardır ki hem kokusu hem de görünümüyle insanları kendine çekmektedir. İşte bunlardan biri olan Fulya Çiçeği hakkında tüm detayları derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Aslanağzı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Aslanağzı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Aslanağzı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Aslanağzı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Aslanağzı çiçeği yaz aylarının en harika görünüme sahip ve en çok aranan çiçeklerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Türkiye'de doğal olarak yetişebilen çiçek türleri arasında yerini almaktadır. En fazla merak edilen Aslanağzı çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Aslanağzı çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği şeklinde belirlenmiş olan konu başlıklarını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
UDF dosyası nedir ve nasıl açılır UDF dosyası açma işlemi ve program önerisi

UDF dosyası nedir ve nasıl açılır? UDF dosyası açma işlemi ve program önerisi

Bilgisayar kullanıcıların en çok merak ettikleri alanlardan birisi de dosya uzantılarıdır. Bilgisayarlarda kurulan dosyalarda birçok dosya uzantısı bulunmaktadır. Bunlardan birisi de UDF uzantısıdır. Peki UDF dosyası nedir ve nasıl açılır? UDF dosyası açma işlemi ve program önerisini sizlere detaylıca açıkladık.

23.04.2021Teknoloji
Kuru üzüm hoşafı tarifi: Kuru üzüm hoşafı nasıl yapılır

Kuru üzüm hoşafı tarifi: Kuru üzüm hoşafı nasıl yapılır?

Kuru üzüm hoşafı, kısa sürece kolayca hazırlanan nefis bir içecek. Pilavın ya da makarnanın yanına da çok yakışıyor. Sofranızda ferahlatıcı bir şeylere yer vermek isterseniz, harika bir alternatif. Peki kuru üzüm hoşafı nasıl yapılır? Püf noktaları ile kuru üzüm hoşafı tarifi

Maydanoz Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Maydanoz Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Maydanoz Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Maydanoz Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Maydanoz, salataların, sandviçlerin vazgeçilmez çeşnisi olarak hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Birçok yemeğin yanına yakışmasıyla birlikte sağlık açısından da çok önemlidir. İçerdiği A,C, K vitaminleriyle sağlımız için yararlıdır. Maydanoz tohumu alarak bahçenizde, saksınızda yetiştirebilirsiniz. Maydanoz tohumu hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Bamya Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır Bamya Kürü Faydaları Ve Tarifi

Bamya Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır? Bamya Kürü Faydaları Ve Tarifi

Doğada var olan her besin maddesi esasında birer şifa kaynağı olma özelliği barındırır. Fakat bamya kürü son zamanlarda bir hayli fazla tercih edilen besleyici nitelikteki gıdalar arasında yerini almış durumdadır. Sizin için Bamya kürü nedir ve nasıl yapılır? Bamya kürü faydaları ve tarifi şeklinde çok merak edilen soruların yanıtlarını derledik.

Camdaki Kız Sedat kimdir İşte Camdaki Kızın Sedatı Feyyaz Şerifoğlunun hayatı ve biyografisi

Camdaki Kız Sedat kimdir? İşte Camdaki Kız'ın Sedat'ı Feyyaz Şerifoğlu'nun hayatı ve biyografisi

Camdaki Kız Sedat, dizinin ilk bölümünde dikkatleri üzerine topladı. Şarkıcı Feyyaz Şerifoğlu'nun hayat verdiği Sedat'ın dizide Nalan karakteri ile yaşayacakları şimdiden merak konusu oldu. Daha önce Kırmızı Oda dizisinde canlandırdığı Can karakteri ile hayran kitlesini artıran Feyyaz Şerifoğlu Ajda Pekkan'ın vokalistliğini yaptı. Peki, Camdaki Kız Sedat kimdir? İşte Camdaki Kız'ın Sedat'ı Feyyaz Şerifoğlu'nun hayatı ve biyografisi hakkında ayrıntılı bilgiler.

8.04.2021Televizyon
Ramazan şerbeti nasıl yapılır İşte püf noktalarıyla Ramazan şerbeti tarifi

Ramazan şerbeti nasıl yapılır? İşte püf noktalarıyla Ramazan şerbeti tarifi

İftar sofralarının olmazsa olmazlarından biri de Ramazan şerbeti... Ancak bu ferahlatan lezzetli içeceği Ramazan ayı dışında da hazırlayabilirsiniz. İster meyvelerle isterseniz de reyhanlı tercih edebilirsiniz. Peki Ramazan şerbeti nasıl yapılır? İşte püf noktalarıyla Ramazan şerbeti tarifi...

“Camdaki Kız” başlıyor... İşte oyuncu kadrosu

“Camdaki Kız” başlıyor... İşte oyuncu kadrosu!

Kanal D’nin yapımını OGM Pictures’ın üstlendiği, yeni ve iddialı dizisi “Camdaki Kız” bu akşam başlıyor. Gülseren Budayıcıoğlu’nun aynı adlı romanından uyarlanan ve gerçek bir aşk hikâyesinin anlatıldığı dizinin senaryosunu Seda Altaylı Turgutlu kaleme alıyor, yönetmen koltuğunda ise Nadim Güç oturuyor. İşte merakla beklenen “Camdaki Kız”ın kahramanları...

8.04.2021Magazin
itelligence, yoluna NTT DATA Business Solutions olarak devam edecek

itelligence, yoluna NTT DATA Business Solutions olarak devam edecek

itelligence, NTT DATA’nın küresel büyüme stratejisi kapsamında NTT DATA Business Solutions markası altında faaliyet göstermeye başlıyor.

7.04.2021Teknoloji
Portakal Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Portakal Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Portakal Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Portakal Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Meyve tüketimi insanlar için doğru beslenmenin yollarından biridir. Meyvelerin içindeki şeker doğal şekerdir. Bu yüzden meyveler beyindeki sinir hücrelerini geliştirerek hafızamızı canlı tutmaktadır. Portakal meyvesi de bu anlamda insanlar tarafından çoklukla tüketilen bir meyvedir. Bu nedenle insanların ilgisini çekmektedir. İşte portakal konusunda bilmek istediğiniz tüm bilgileri sizler için derledik.

Muz Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Muz Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Muz Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Muz Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Dünya üzerinde belki sayısını bilemeyeceğimiz kadar çok meyve ağacı bulunur. Bu ağaçlardan bazıları insanlar tarafından tüketilir ve bazıları ise tüketilemez. Bazı ağaçlar Türkiye'de yetişirken, bazıları ise yetişmez. Türkiye'de de yetişebilen ağaç türlerinden biri de muz ağacıdır? Peki muz ağacı nedir ve nerede, nasıl yetişir? İşte muz ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında tüm bilmeniz gerekenler.

Maun Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Maun Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Maun Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Maun Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Özellikle mobilya ve dekorasyon ürünlerinde karşımıza çıkan maun ağacı; özellikleri, kolay işlenirliği ve hafifliği sebebiyle herkesin dikkatini çeken ağaç türlerindendir. Peki maun ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Maun ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi nelerdir? Bu yazımızda maun ağacıyla ilgili merak edilenleri derledik.

“Artan nüfus ve gıda israfı gelecek nesiller için tehdit

“Artan nüfus ve gıda israfı gelecek nesiller için tehdit"

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından yapılan çalışmada 2050 yılında dünyada 300 milyon insanın açlıkla mücadele etmek zorunda olacağını ortaya koydu. Dünya nüfus artışı ve iklim değişikliği nedeniyle günümüzde daha dikkat çeker hale gelen ‘sürdürülebilir beslenme’ hakkında açıklamalar yapan Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Ayşe Huri Özkarabulut, “Dünya çapında artan nüfus ve gıda israfı gelecek nesiller için büyük bir tehdit oluşturuyor” dedi.

1.04.2021Sağlık
TÜBİSADın yeni yönetim kurulu belli oldu

TÜBİSAD'ın yeni yönetim kurulu belli oldu

30 Mart'ta yapılan Bilişim Sanayicileri Derneği'nin (TÜBİSAD) Olağan Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na 2018 yılından bu yana derneğin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Levent Kızıltan seçildi.

31.03.2021Teknoloji
Nisan ayı ile ilgili sözler… Ünlü şairlerimizin ilkbahar şiirleri

Nisan ayı ile ilgili sözler… Ünlü şairlerimizin ilkbahar şiirleri

1 Nisan bu yıl perşembe gününe denk geliyor. Yeni başlangıçların mevsimi baharın gelişiyle birlikte doğa da yavaş yavaş uyanıyor. Bahar ayı nisanın gelişini kutlamak isteyen vatandaşlar, ünlü şairlerimizin ilkbahar şiirlerini çeşitli mecralar aracılığıyla paylaşılıyor. İşte nisan ayı ile ilgili sözler ve ünlü şairlerimizin ilkbahar şiirleri...

31.03.2021Gündem
Jakaranda Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Jakaranda Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Jakaranda Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Jakaranda Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ana vatanı Brezilya olan Jakaranda ağacı, 7,5- 15 metre arası uzar ve 6-12 metre arası tacı vardır. Jakaranda ağacının yaşam tarzındaki değişiklikler, toprağın kalitesi, derinliği ve süzek bir toprak olması ve soğuklardan korunaklı bir yere ekilmesi çok önemlidir. Jakaranda ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.03.2021Bitki Bakımı
Karanfil Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Karanfil Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Karanfil Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Karanfil Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Günümüzde birbirinden farklı ağaç türleri bulunmaktadır. Özellikle meyve ağaçları da doğru ve düzenli bir bakım gerektirir. Son yıllarda en çok merak edilen ağaçlardan birisi de karanfil ağacıdır. Karanfil ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Sararan buğday tarlaları, ayçiçeğini bekliyor

Sararan buğday tarlaları, ayçiçeğini bekliyor

EDİRNE'de, havaların aşırı soğumasıyla yaşanan zirai don, buğday tarlalarını sararttı. Çiftçiler de ayçiçeği ekmek için tarlalarını bozdu. Ziraat Mühendisi Ediz Ün, çiftçilere biraz daha beklemeleri yönünde çağrı yaparak, "Sararmış olan buğdaylarını bozmasınlar, biraz daha beklesinler, sabretsinler. Çünkü bozup ayçiçeği ektiklerinde, attıkları yabancı ot ilacı ayçiçeğine de olumsuz etkiler yapacak, dolayısıyla bir ürün kaybına daha neden olabilirler" dedi.

25.03.2021Gündem
Maydanozun faydaları nelerdir İşte maydanozun bilinmeyen faydaları

Maydanozun faydaları nelerdir? İşte maydanozun bilinmeyen faydaları

Maydanoz, hemen herkesin mutfağında yer alan, yemeklere ve salatalara tat veren sofralarımızın olmazsa olmazlarındandır. Düz ya da kıvırcık yapraklarıyla maydanoz dünyanın en çok kullanılan bitkilerinden biri. İşte maydanozun pek bilinmeyen faydaları…

22.03.2021Sağlık
Boş Gezenin Boş Kalfası ne demek Boş Gezenin Boş Kalfası deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Boş Gezenin Boş Kalfası ne demek? Boş Gezenin Boş Kalfası deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Deyimlerin günlük yaşantımızdaki konuşma dilimizde ki yeri ve önemi büyük olmaktadır. Günlük dilimizde sıklıkla kullandığımız deyimler arasından boş gezenin boş kalfası deyimi de yer almaktadır. Bu deyimin cümle içerisinde nasıl kullanıldığını, anlamına ve ne demek olduğuna dair bilgileri derledik.

Bir Baltaya Sap Olmak ne demek Bir Baltaya Sap Olmak deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Bir Baltaya Sap Olmak ne demek? Bir Baltaya Sap Olmak deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Çoğu zaman bir serzeniş içeren konuşmalarda bir baltaya sap olmak deyimi sıklıkla kullanılır. Bu deyiminin ne demek olduğunu, anlamını ve cümle içerisindeki kullanımına dair detayları derledik.

Ispartada aşı yapılacak büyükbaş hayvanlar, panikleyince demiri söküp duvarı yıktı

Isparta'da aşı yapılacak büyükbaş hayvanlar, panikleyince demiri söküp duvarı yıktı

Isparta'nın Gönen ilçesinde şap aşısı yapılmak istenen büyükbaş hayvanlar panikleyince, ahırın demirini söküp, duvarı yıktı. Olay anları güvenlik kameralarına yansıdı.

15.03.2021Haber
Trakyada zirai don buğday tarlalarının sararmasına neden oldu

Trakya'da zirai don buğday tarlalarının sararmasına neden oldu

TRAKYA'da, yaşanan zirai don, erken ekilen buğday tarlalarının sararmasına neden olup, ürüne zarar verdi.

12.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Yumurtalı Domates Dolması Tarifi

Herhalde millet olarak dolmayı sevmeyenimiz yoktur. Türk mutfağının güzide lezzetlerinden olan dolma çeşitlerimizden biri domates dolmasını bu kez Rüzgar Sünbül özel tarifiyle sofralarınıza getiriyoruz. İşte görüntüsü ve lezzetiyle gönülleri fethedeceğiniz yumurtalı domates dolması tarifi ve kolay malzemeleri karşınızda...

13.06.2021

Hamile ve Emziren Annelerin Beslenmesinde Propolisin Önemi

Propolis Nedir? Propolis, arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı tamamen doğal bir arı ürünüdür. Arılar tarafından kovandaki mikropları yok etmek ve sterilizasyonu sağlamak için kullanılır.

17.05.2021

Duygularımı ergenliğimden dolayı kontrol edemiyorum

Duygularımı ergenliğimden dolayı kontrol edemiyorum. Ailem beni anlamak yerine sürekli şımarıklıkla suçluyor, kimseye derdimi anlatamıyorum. Artık çok yoruldum...

14.05.2021

Besinlerin Yanlış Kullanımı

Besinlerin yanlış kullanımı sonucu insana geçen bazı hastalıklar bulunuyor.

11.05.2021

Trabzon iftarı

Trabzon, köklü tarihi kadar yemek kültürüyle de adından söz ettiriyor.

27.04.2021

Edebiyatın mutfağı ‘şiir’

Neden şiirlerimi çalıp sevgiline kendi şiirlerinmiş gibi okudun postacı? Üstad, şiir yazanın değil ihtiyacı olanındır. Benim o şiirlere ihtiyacım vardı. (Pablo Neruda)

18.03.2021