EKSTRA
MENÜ

Ruh Hali

Ruh Hali haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ruh Hali hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.279 Ruh Hali haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ruh Hali Haberleri

Özgür Aras, Nurseli İdize dava açtı

Özgür Aras, Nurseli İdiz'e dava açtı

MENAJER ve iletişim danışmanı Özgür Aras, Nurseli İdiz’in bir televizyon kanalında kendisi için ‘gay’ ve ‘sahte insan’ diyerek kişilik haklarına saldırıda bulunduğu iddiasıyla 5 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

17.07.2021Magazin
Ayten İsminin Anlamı Nedir Ayten Ne Demek Ayten Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Ayten İsminin Anlamı Nedir? Ayten Ne Demek? Ayten Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Eski yıllardan beri günümüze kadar ülkemizde kız çocukları için yaygın kullanılan isimlerden birisi Ayten ismidir. Yeni kız bebeği için Ayten ismini düşünen bireyler, isim hakkındaki tüm bilgileri öğrenmek istemektedir. Ayten isminin anlamı nedir? Ayten ne demek? Ayten ismi Kur’an’da geçiyor mu? İşte, tüm detaylar.

Kansızlık neden olur, nasıl giderilir Aşırı kansızlık belirtileri ve birebir iyi gelen yiyecekler

Kansızlık neden olur, nasıl giderilir? Aşırı kansızlık belirtileri ve birebir iyi gelen yiyecekler

Anemi halk dilinde bilinen adıyla kansızlık pek çok sağlık sorununu beraberinde getirir. Kansızlık, vücudumuzun ihtiyacı olan oksijeni taşıyan kırmızı kan hücre yoğunluğunun azalmasıdır. Bu sorun kan eksikliğine, hatta aşı kansızlığa neden olurken ten rengini de etkilediği görülmektedir. Kansızlık sorununu yaşayan kişilerin, tedavisi için mutlaka aşağıda belirteceğimiz belirtileri göz önünde bulundurarak bir uzmana danışması gerekir. Bunun yanında evde doğal ve bitkisel yiyeceklerle de kan eksikliği sorununa doktor kontrolü eşliğinde takviye yapılması mümkündür. Peki, kansızlık (anemi) neden olur, nasıl giderilir? Kansızlığa ne iyi gelir? İşte, aşırı kansızlık belirtileri ve birebir iyi gelen yiyecekler

12.07.2021Sağlık
Edebiyat ruhsal protezdir -1

Edebiyat ruhsal protezdir -1

“Edebiyat, bizi sınırlı varlığımızın ve duyularımızın ötesine taşıyan bir ruhsal protez gibidir; ona tutunmamızı ve bu sayede sınırlarımızın ötesine erişmemizi sağlar.” Terry Eagleton

12.07.2021Eğitim
Gülseren Budayıcıoğlu: Merhaba sevgili okurlarım...

Gülseren Budayıcıoğlu: Merhaba sevgili okurlarım...

Ben çocukken Hürriyet gazetesi çoğunuz gibi bizim evin de olmazsa olmazıydı. Sabahları gazeteci çocuk -adı Necmi’ydi. Sanırım on yaşlarında filandı- gazeteyi bizim kapıya bırakmadan babam çoktan kapıyı açmış olur, Necmi’ye hal hatır sorup aceleyle gazeteyi alır, daha camın önündeki koltuğuna oturmadan merakla başlardı okumaya.

10.07.2021Gündem
Rüyada Eski Patronu Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Eski Patronu Ağlarken Ve Battığını Görmek Tabiri

Rüyada Eski Patronu Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Eski Patronu Ağlarken Ve Battığını Görmek Tabiri

Rüya içerisinde eski patronun farklı şekillerde görülmesi, hangi olaylar sonucunda olmasına göre anlamlanmaktadır. Rüyada görülen patronun ne yaptığı ve arada geçen olay düşünülerek anlamlar şekillenmektedir. Eski patron ve rüya gören kişi arasında geçen ilişki düşünüldüğünde aradaki bağlamlar çözülmelidir. Rüyada eski patronun görülmesi hangi anlamlara gelmektedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.07.2021Mahmure
Rüyada Büyük Ev Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Büyük Ev Gezmek Ve Almak Anlamı

Rüyada Büyük Ev Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Büyük Ev Gezmek Ve Almak Anlamı

Rüyada görülen büyük ev; rüya sahibi açısından hayırlı yorumlanan rüyalar içerisinde yer almaktadır. Rüyada büyük ev görmek; rüya sahibinin ailesine çok değer vermesine işaret eder. Rüyayı gören bireyin ailesiyle zaman geçirmesi olarak yorumlanan bu rüya hayırlıdır. Peki Rüyada büyük ev görmek ne anlama gelir? Rüyada büyük ev gezmek ve almak anlamı nedir? İşte, tüm detaylar.

8.07.2021Mahmure
Mide ekşimesine ne iyi gelir, neden olur Mide ekşimesinin belirtileri ve iyi gelen bitkisel yöntemler

Mide ekşimesine ne iyi gelir, neden olur? Mide ekşimesinin belirtileri ve iyi gelen bitkisel yöntemler

Mide ekşimesi, çeşitli mide problemlerinin sonucu hamilelikte, tatlı ya da ekşi yiyince gibi zamanlarda ortaya çıkan bir durumdur. Özellikle yağlı ve ağır beslenme sonucunda mide ekşimesi meydana gelebilir. Mide ekşimesi aynı zamanda gaz yaparak sindirim problemlerine de sebep olabilir. Peki, mide ekşimesine ne iyi gelir, neden olur? Mide ekşimesi nasıl geçer? İşte, mide ekşimesinin belirtileri ve iyi gelen bitkisel yöntemler

7.07.2021Sağlık
Tuğba Yurt: Aşk güzel bir duygu

Tuğba Yurt: Aşk güzel bir duygu

Şarkıcı Tuğba Yurt, Snob Magazin Dergisi'nin Temmuz & Ağustos sayısına özel açıklamalarda bulundu. Yurt, hem özel hayatı hem de müzik kariyer planları hakkındaki sorularına samimi açıklamalarda bulundu.

6.07.2021Keyif
“Bazen kelimeleri, resimleri, bazen beden dillerini kullanarak bize mesaj veriyorlar”

“Bazen kelimeleri, resimleri, bazen beden dillerini kullanarak bize mesaj veriyorlar”

Geçtiğimiz hafta, 2019’da cinsel istismara uğrayan iki kardeşe ilişkin Elmalı davasının tekrar sosyal medyada gündem olmasıyla sarsıldık. Sadece biz değil, çocuklarımız da doğrusuyla yanlışıyla bu olayla alakalı pek çok içeriğe maruz kaldı. Bu ve benzeri olayları gören, duyan çocuklar bundan nasıl etkileniyor, bu etkilerle ilgili ne yapabiliriz, merak ettik. Psikolojik danışman Filiz Budak’la bu konuyu konuştuk. Aynı zamanda olayların yaşandığı Finike’ye gittik, oradaki tepkileri gözlemledik ve davanın takipçisi UCİM derneğinin istismar dosyalarıyla ilgili tavsiyelerini dinledik.

Sümela Manastırında saklı mekanlar gün yüzüne çıkarıldı Tarihte ilk: Ciddi sürprizler var

Sümela Manastırı'nda saklı mekanlar gün yüzüne çıkarıldı! Tarihte ilk: Ciddi sürprizler var

Sümela Manastırı’nda 5 yıl süren restorasyon sırasında saklı mekanlar gün yüzüne çıkarılırken şapeller, keşiş ve öğrenci odaları, çan kulesi, çilehane, misafirhaneler ve mahzenler, manastır tarihinde ilk kez ziyarete açılmış oldu. Demirören Haber Ajansı (DHA) manastırda ortaya çıkarılan yeni alanları görüntüledi.

3.07.2021Gündem
‘Çocukluğumun soğuk geceleri’

‘Çocukluğumun soğuk geceleri’

Tove Ditlevsen, yıllar sonra İngilizce basılınca bir anda edebiyat dünyasının gündemine oturan ‘Kopenhag Üçlemesi’nin ilk kitabı ‘Çocukluk’ta -bir çocuk olarak- zorlu bir hayatla karşılaşmanın sıkıntılarını, ailesiyle ve dünyayla yüzleşmesini, sözcüklere ve şiire sığınmasını anlatmış. Kara bir mizahın ve hüznün hâkim olduğu anılarını şaşırtıcı derecede şiirsel bir dille aktarıyor.

2.07.2021Kitap Sanat
Son dakika... Katarlılara sınavsız tıp iddiası... Erdoğan: Bu ne terbiyesizliktir Tepeden tırnağa hepsi yalan

Son dakika... Katarlılara sınavsız tıp iddiası... Erdoğan: Bu ne terbiyesizliktir? Tepeden tırnağa hepsi yalan

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu için "CHP Genel Başkanı artık siyasetin değil tıp ilminin, psikiyatrinin konusudur." dedi. Kanal İstanbul projesi ile ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kanalın kazısına da süratle başlıyoruz. Türkiye, Kanal İstanbul projesine kavuşacak" diye konuştu. Kılıçdaroğlu'nun Katarlı öğrencilere Türkiye'de sınavsız tıp fakültesi iddiasına da sert tepki gösteren Erdoğan, "Bu ne densizliktir, terbiyesizliktir. Tepeden tırnağa hepsi yalan." ifadelerini kullandı. Muhalefetin erken seçim çağrısına da cevap veren Erdoğan, "Haziran 2023 Türkiye'nin seçim takvimidir. Cumhur İttifakı olarak kararımız budur." şeklinde konuştu.

30.06.2021Gündem
Apati Nedir Psikolojide Apati Nedenleri Nelerdir

Apati Nedir? Psikolojide Apati Nedenleri Nelerdir?

Apati yani ilgisizlik, günlük aktivitelerde ilgi, motivasyon veya zevk kaybı ile karakterize kayıtsız ruh hali durumudur. Kronik anlamda ilgisizlik yaşlanmanın veya yaşamın sağlıklı bir parçası değildir ve Alzheimer, Parkinson ve şizofreni gibi birçok nörolojik ve psikiyatrik duruma atfedilebilir. Peki, Apati tam olarak nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

29.06.2021Sağlık
Klinikten neden bırakıldı

Klinikten neden bırakıldı?

Almanya’nın Würzburg kentinde 3 kişiyi öldürüp çok sayıda kişiyi yaralayan 24 yaşındaki Somalili saldırganın kısa süre önce psikolojik tedavi gördüğü ve iki kez klinikte kaldığı belirlenirken, Bavyera Başbakanı Söder tüm eyaletin yasta olduğunu söyledi. DİTİB saldırıyı sert bir dille kınadı.

27.06.2021Avrupa
Lobotomi Nedir Ve Ne İşe Yarar Lobotomi Neden Yapılır Ve Ne Zaman Yasaklandı

Lobotomi Nedir Ve Ne İşe Yarar? Lobotomi Neden Yapılır Ve Ne Zaman Yasaklandı

Lobotomi kelimesi İngilizce lobotomy sözcüğünden alıntıdır. Dilimize bu şekilde girerek Latince olarak tıp alanında kullanılmaktadır. Kelimenin Türkçe karşılığı ise beynin iki lobunu birbirinden ayırmak amacıyla yapılan cerrahi işlemdir. Lobotomi nedir, ne işe yarar, neden yapılır, ne zaman yasaklanmıştır detayları ile derledik.

24.06.2021Araştırma
Ptsd Nedir Ptsd (Travma Sonrası Stres Bozukluğu) Belirtileri Nelerdir Ve Nasıl Tedavi Edilir

Ptsd Nedir? Ptsd (Travma Sonrası Stres Bozukluğu) Belirtileri Nelerdir Ve Nasıl Tedavi Edilir

Kaza, saldırı, askeri muharebe veya doğal afet gibi travmatik olayların bir kişinin ruh sağlığı üzerinde kalıcı etkileri olabilir. Birçok insan yaşamı tehdit eden olaylara kısa vadeli yanıtlar verirken, bazıları Travma Sonrası Stres Bozukluğu (PTSD) tanısına yol açabilecek daha uzun vadeli semptomlar geliştirebilir. Peki, Travma sonrası stres bozukluğu nedir ve nasıl tedavi edilir? İşte, tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Mide ağrısına ne iyi gelir Strese bağlı mide ağrısı nasıl geçer, neden olur Evde geçmeyen mide ağrısına iyi gelen doğal yiyecekler

Mide ağrısına ne iyi gelir? Strese bağlı mide ağrısı nasıl geçer, neden olur? Evde geçmeyen mide ağrısına iyi gelen doğal yiyecekler

Mide ağrısı belirli zamanlarda mustarip olduğumuz sorunların başında geliyor. Bu nedenle geceleri, strese bağlı geçmeyen mide ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer, neden olur sorularının yanıtları pek çoğumuz tarafından sıklıkla araştırılıyor. Mide ağrısına sadece fiziksel nedenler değil, stres gibi psikolojik nedenler de sebep olabilmektedir. İş yaşamı ve özel yaşamdaki sorunlar sırta vuran, hatta kıvrandıran mide ve karın ağrılarını tetikleyebilir.

23.06.2021Sağlık
Günlük Burç Yorumları: 13 Haziran Pazar Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 13 Haziran Pazar Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 13 Haziran'da aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, 13 Haziran'da günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 13 Haziran Pazar günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. 13 Haziran Pazar günü burç yorumlarınız...

13.06.2021Astro Gündem
Aura ne demek TDKya göre aura kelimesinin anlamı nedir Aura sözlük anlamı

Aura ne demek? TDK'ya göre aura kelimesinin anlamı nedir? Aura sözlük anlamı

Aura kelimesinin anlamını öğrenerek cümle içinde kullanımı mümkün olmaktadır. Son yıllarda boyutlar arasında yapılan çalışmalarda sıklıkla kullanılan aura kelimesinin ne anlama geldiği ve TDK'ya göre sözlük anlamını sizler için derledik.

10.06.2021Sözlük
Günlük Burç Yorumları: 4 Haziran Cuma Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 4 Haziran Cuma Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 4 Haziran'da aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, 4 Haziran'da günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 4 Haziran Cuma günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. 4 Haziran Cuma günü burç yorumlarınız...

4.06.2021Astro Gündem
Dermatit Nedir Neden Olur Dermatit Nasıl Tedavi Edilir

Dermatit Nedir? Neden Olur? Dermatit Nasıl Tedavi Edilir?

Dermatit en sık karşılaşılan hastalıklardan bir tanesidir. Dermatit teşhisi konulanlar ya da dermatit hastalığı olduğu düşünülen kişiler dermatit ile ilgili araştırma yapmaktadırlar. Dermatit hastalığı pek çok sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Dermatit hastalığını tam olarak neyden kaynaklandığı ise yalnızca bir doktor tarafından belli olur. Peki dermatit nedir? Dermatit neden olur? Dermatit nasıl tedavi edilir? Son aylarda sıklıkla araştırılan dermatit ile ilgili tüm bilgileri derledik.

26.05.2021Sağlık
Contemporary Istanbul için geri sayım

Contemporary Istanbul için geri sayım

Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, "Yaşadığımız bu süreçte Contemporary Istanbul ekibi ve ana sponsorumuz Akbank ile sanatın iyileştirici gücüne inanarak bu fuarı büyük bir özveri ile gerçekleştireceğiz" dedi.

26.05.2021Keyif
ADHD nedir ve neden olur  ADHD belirtileri

 ADHD nedir ve neden olur?  ADHD belirtileri

Dikkat eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu olarak bilinen ADHD özellikle çocuklarda görülmektedir. Son derece önemli akademik, sosyal ve ruhsal hastalıklara sebep olan ve olumsuz etkileri ömür boyu sürebilen bir hastalık olarak tanımlanır. Pek çok ebeveyn bu konu hakkında genel bilgiye sahip değildir. ADHD konusunda tüm detayları sizler için derledik.

25.05.2021Araştırma
Anayurt Oteli kitabını kim yazmıştır Anayurt Oteli kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Anayurt Oteli kitabını kim yazmıştır? Anayurt Oteli kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Yerli Romanlar yazarlarımızın ülkemiz insanları ve problemlerini ince eleyip sık dokuyarak anlattıkları yapıtlardır. Bu da bizlerin yerli romanlara da ilgi duymasını sağlamaktadır. Bu yapıtların en meşhurlarından bir tanesi de Anayurt Oteli kitabıdır. Peki Anayurt Oteli kitabını kim yazmıştır? Anayurt Oteli kitabı özeti, konusu ve karakterleri kimlerdir? İşte, tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Nur Fettahoğlu: Kendimi erkek karakterleri oynamak isterken buluyorum

Nur Fettahoğlu: Kendimi erkek karakterleri oynamak isterken buluyorum

Tam bir Akrep kadını olduğunu söylüyor, kendini ‘tuttuğunu koparan, biraz da gizemli bir tarafı olan, inatçı’ sözleriyle tarif ediyor. Hayatımıza ‘Aşk-ı Memnu’da canlandırdığı Peyker rolüyle giren Nur Fettahoğlu, şimdilerde çocuğu katil olmuş bir anneyi oynuyor. Onunla çocukluğunu, anne olmayı ve oyunculuk serüvenini konuştuk.

B6 vitamini nedir, faydaları nelerdir B6 vitamini eksikliği belirtileri

B6 vitamini nedir, faydaları nelerdir? B6 vitamini eksikliği belirtileri

B6 vitamini vücutta depolanmaz ve suda erir. Ayrıca merkezi sinir sisteminin çalışması, karbonhidrat, protein, yağ metabolizması ve bağışıklık sistemi için de gereklidir. Peki B6 vitamini nedir, faydaları nelerdir? B6 vitamini eksikliği belirtileri...

11.05.2021Sağlık
Günlük Burç Yorumları: 7 Mayıs Cuma Koç, Boğa, İkizler ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 7 Mayıs Cuma Koç, Boğa, İkizler ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 7 Mayıs'ta aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, 7 Mayıs'ta günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 7 Mayıs Cuma günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. 7 Mayıs Cuma günü burç yorumlarınız...

7.05.2021Astro Gündem
Hamilelik belirtileri nelerdir, nasıl olur ve ne zaman başlar (İlk hafta 7 günde en erken gebelik belirtileri)

Hamilelik belirtileri nelerdir, nasıl olur ve ne zaman başlar? (İlk hafta 7 günde en erken gebelik belirtileri)

Hamilelik belirtileri, her ne kadar bazı istisnalar olsa da çoğu kadında aynı şekilde görülür. Bu belirtilerin süreleri ve sıklıkları değişiklik gösterebilir. Belirtiler her ne kadar bazı istisnalar olsa da çoğu kadında aynı şekilde görülür. Ayrıca bazı kadınlar regl öncesi dönem ile hamilelik belirtilerini karıştırabilir. Ancak hamileliğin en önemli belirtisi adet (regl) döneminde adet görmemektir. Peki hamilelik nasıl oluşur, ne zaman başlar? hamilelik belirtileri nelerdir? İlk hafta hamilelikte hangi belirtiler görülür? İşte Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Cengiz ve Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Embriyolog Op. Dr. Öznur Dündar Akın'ın verdiği bilgiler doğrultusunda erken hamilelik belirtileriyle ilgili detaylı bilgiler...

Son Dakika: Real Madridde Eden Hazardın maç sonu görüntüsü geceye damga vurdu Chelsea finale yükselince...

Son Dakika: Real Madrid'de Eden Hazard'ın maç sonu görüntüsü geceye damga vurdu! Chelsea finale yükselince...

Real Madrid forması giyen Eden Hazard, UEFA Şampiyonlar Ligi yarı finalinde eski takımı Chelsea'ye elenmelerinin ardından eski takım arkadaşı Kurt Zouma ile birlikte sahada verdiği neşeli görüntüler sebebiyle şimşekleri üzerine çekti.

6.05.2021Futbol

Yazar Sonuçları

Sena Şener’in ‘Benimle Yan’ Şarkısında Tutku Görünür Oluyor

Sena Şener’in 25 Haziran’da yayınladığı yeni şarkısı ‘Benimle Yan’ı dinlerken şarkının tutkusu beni çok etkiledi. ‘Benimle Yan’ şarkısından yola çıkarak aşk hakkında da soru sordum ve işte yazının girişini de Sena’nın bu soruya cevabıyla yaptım: Aslında bu şarkıya ilham veren, hayatta gözlemlediğim yüzeysellik ve çabuk tüketme arzusu. Ben hiçbir zaman yüzeysel olamadım, her şeyi detayıyla ve yoğun yaşarım. Keza aşkı da öyle, zaten çok defa yaşanacak bir duygu da değil. İnsanların aşkı yaşamaktan korktuklarını ya da tanımından uzaklaştıklarını görüyorum. Zizek’in dediği gibi, insanlar “aşka düşüş” olayından “düşüş”ü atıp sadece aşkı yaşamak istiyorlar.

14.07.2021

Son 400 metrede fotoğraf da yarışıyor

Sevgili okurlar... Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına geçen hafta Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen 95. Gazi Koşusu yine muhteşem bir mücadeleye sahne oldu. ‘Burgas’ adlı yarış atıyla birinci olan jokey Ahmet Çelik, bu zaferiyle Gazi Koşusu’nu üst üste 7’nci kez kazanarak rekor da kırdı. Ve bu girişin ardından gelelim asıl konumuza yani fotoğrafa...

13.07.2021

Sağlıkta Zoom efekti

Pandeminin sağlıkta da bazı eğilim ve değişimlere yol açacağı kesin. Bu değişimlerden biri de muhtemelen “ZOOM EFEKTİ” olacak.

5.07.2021

Sırada diyabet tehdidi mi var

Salgının başından bu yana biriken bilgiler 2 yönlü bir tehdidin altını ısrarla çiziyor.

28.06.2021

Milli Takım'a elektroşok lazım

Türk Milli Takımı’nın da ihtiyacı olan şey bir antrenör dokunuşu...

20.06.2021

Hedef her gün en az 500 bin aşı

Toplumsal bir aşılanma çabası içine girdiğimiz bugünlerde günlük aşı rakamlarında “en az 500 bin” hedefini tutturmak zorundayız.

14.06.2021

D vitaminine ihtiyacınız olabilir mi?

Son zamanlarda depresif hissediyor ve evde daha fazla mı vakit geçiriyorsunuz? Kemik ve kas ağrılarınız mı var? Vücudunuz size D vitamini eksikliği sebebiyle sinyal veriyor olabilir. Hastalıklara karşı savunmasız kalmamak için yeterli oranda D vitamini aldığınızdan emin olmak istiyorsanız bu önerilere bir göz atın.

6.06.2021

Aile baskısı psikolojimi bozdu

Ailem tarafından baskı görüyorum. Özellikle de babamdan... Onun yüzünden sosyal hayatım yok, eve tıkıldım kaldım. Hayata karşı umutlarımı da yitirdim.

29.05.2021

Premenstruel sendrom (PMS) ile ilgili merak edilenler

Premenstruel sendrom (PMS); adet öncesi gerginlik sendromudur. Adet döngüsü esnasında kadınların hormon seviyeleri değişir, özellikle yumurtlama zamanı ve sonrasında bu değişiklik bariz bir hal alır.

26.05.2021

Eyfel’den önce Balat’ı boyamıştı

Paris’in simgesi Eyfel Kulesi zaten popülerdir ama son günlerde Instagram fenomenlerinin yeniden gözdesi oldu.

26.05.2021

Erkeklik hormonu testosteron

Testosteron insan ve hayvanlarda bulunan bir hormondur. Erkeklerde testisler tarafından üretilir. Kadın yumurtalıkları az miktarda testosteron üretebilir. Testosteron üretimi ergenlik çağında artmaya başlar ve otuzlu yaşlardan itibaren yavaşlar. Yaşlı erkeklerde testosteron üretimi yaşla birlikte belirgin azalmıştır.

21.05.2021

Akustik

“Hiçbir yararı olmayacağını bile bile insan kalmanın çok önemli olduğunu düşünüyorsan, onları yendin demektir.” (Oğuz Atay)

20.05.2021

Dişi köpeklerde kızgınlık (kızan)

Dişi köpekler senede 2 defa olmak üzere kızgınlık diye adlandırılan üremeye hazır oldukları döneme girerler. Bu dönemde köpekte fiziksel ve davranışsal bir takım değişiklikler gözlemlenebilmektedir.

19.05.2021

Evden Uzak ‘Kendimden Kaçarken’ Şarkısıyla Radarımıza Girdi

‘Kendimden Kaçarken’ dinler dinlemez enerjisine kapıldığım bir şarkı oldu. Merak ettim Evden Uzak’ın diğer şarkılarını da dinledim. ‘Cam Kenarı’ üniversite yıllarımı hatırlattı daha doğrusu o yaşları o günlerin ruhunu. Oğuzhan Sever ve Yunus Öz’ün kurduğu iki kişilik bir grup olan Evden Uzak “Bir gün artık karantinanın diplerini yaşarken gerçekten evden uzak olmak istedik ve böylece grubun adını oluşturmuş olduk” diyor. Sevgili Evden Uzak sorularımı yanıtladı.

14.05.2021

Duygularımı ergenliğimden dolayı kontrol edemiyorum

Duygularımı ergenliğimden dolayı kontrol edemiyorum. Ailem beni anlamak yerine sürekli şımarıklıkla suçluyor, kimseye derdimi anlatamıyorum. Artık çok yoruldum...

14.05.2021

Sırrı samimiyet

Göksel, Göcek’teki evinin bir bölümüne stüdyo kurdu, yeni şarkısı “Çölde Bi’ Vaha”nın vokal kayıtlarını burada yaptı. Şarkıyı dinleyin, masalsı videosunu izleyin, evlerimize kapanmışken bir ‘evren gezmesi’ne çıkın.

8.05.2021

Terim şapkadan tavşan çıkarmalı

Galatasaray rakiplerinin izin verdiği ölçüde üretiyor. Hataya zorlayacak gücü, hızı, ritmi yok. Terim şaşırtmacaları, kadro ve oyun planında değişiklikleri ve sürprizleri sever ama bu kez olasılık düşük.

6.05.2021

50 yaş üstü erkekler için beslenme önerileri

50’li yaşlar pek çok insan için hastalık riskinin arttığı, sağlığına daha çok dikkat etmeye başladığı bir dönemdir. Bu nedenle bu dönemde yaşam tarzınız ve beslenme alışkanlıklarınızda yapacağınız doğru seçimler hastalık riskinin azalmasında ve sağlınızın korunmasında önemli rol oynar.

4.05.2021