MENÜ

Protokol

Protokol ile ilgili tüm haberleri, son dakika Protokol haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Protokol haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 38.315 Protokol haberi bulunmuştur.

Protokol Haberleri

Cezadan orman yeşerdi

Cezadan orman yeşerdi

Mahkemelerin ağaç dikme cezası verdiği denetimli serbestlik altındaki hükümlüler son üç yılda 2 milyon 309 bin 565 ağaç dikerken, 3 milyon 251 bin 293 ağaca da bakım yaptı. 2020’de bu kapsamda 1 milyon fidanın toprakla buluşturulması hedefleniyor.

24.02.2020Gündem
Söz kestik kolejde olay oldu

Söz kestik kolejde olay oldu

Lise yıllarında kavuşmuş iki çift göz, siyasetin sert rüzgârına, yıpratıcı günlerine meydan okuyan büyük bir sevgi, yaklaşık yarım asırlık evlilik, iki evlat ve ‘baldan tatlı’ dört torun. 1989-1999 yılları arasında iki dönem DYP’den Antalya Belediye Başkanlığı yapan, şimdilerin İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı ve eşi Esin Subaşı’nın Antalya Konyaaltı’ndaki evlerine konuk oluyoruz.

24.02.2020Gündem
Bakan Turhan: 1915 Çanakkale Köprüsü kuleleri haziranda tamamlanacak

Bakan Turhan: 1915 Çanakkale Köprüsü kuleleri haziranda tamamlanacak

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili, "Köprünün ana yapı elemanları olan kulelerindeki toplam 318 metrelik yüksekliğin 171’inci metresine ulaştı. İnşallah haziran ayı gibi kule imalatlarımızı tamamlayıp, bu yaz sonunda köprüde kablo örme işlemlerine başlayacağız ve köprümüzün siluetini ortaya çıkarmış olacağız" dedi.

23.02.2020Ekonomi
Sosyal medyada satışa çıkarılan timsah yiyen kaplumbağalara el konuldu

Sosyal medyada satışa çıkarılan timsah yiyen kaplumbağalara el konuldu

Tarım ve Orman Bakanlığı'nca sosyal medyada satışa çıkarılan ve yurda giriş belgeleri bulunmayan 8'i timsah yiyen (alligator tortoise) 12 kaplumbağa el konularak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ne teslim edildiği açıklandı.

23.02.2020Gündem
Depremzede KOBİ’lere kefalet desteği

Depremzede KOBİ’lere kefalet desteği

Elazığ ve Malatya’da depremden etkilenen KOBİ’lerin sorunlarının çözümü için atılan adımlara bir yenisi eklendi.

23.02.2020Ekonomi
Depremzede KOBİlere kefalet desteği

Depremzede KOBİ'lere kefalet desteği

Elazığ ve Malatya'da depremden etkilenen KOBİ'lerin kefalet sorununun çözümü için KOSGEB tarafından Kredi Garanti Fonu'na yaklaşık 8 milyon avro kaynak sağlanacak.

22.02.2020Ekonomi
İçişleri Bakanlığında e-başvuru dönemi başladı

İçişleri Bakanlığı'nda e-başvuru dönemi başladı

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Türkiye’nin 2023 vizyonu çerçevesinde vatandaşlara daha etkin, daha verimli ve daha hızlı hizmet sunabilmek için İçişleri Bakanlığınca sürdürülen dijital dönüşüm ve bürokrasinin azaltılması projeleri hız kesmeden devam ediyor. Bu sistem ile 30 Haziran 2020 tarihine kadar 194 hizmetin daha e-Devlet üzerinden erişimi sağlanacak, böylece e-Devlet hizmeti sayısı 354’e ulaşacaktır.

22.02.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan duyurdu: Ya kurala uyarlar ya da her 3 ayda bir güvensiz otobüs şirketlerini açıklarız

Son dakika haberler... Bakan duyurdu: Ya kurala uyarlar ya da her 3 ayda bir güvensiz otobüs şirketlerini açıklarız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Otobüslerde sıkı yönetim ilan ediyoruz. Ya doğru kurala uyarlar ya da her 3 ayda bir en güvensiz otobüs şirketlerini açıklarız" dedi.

21.02.2020Gündem
Mesleki eğitimdeki burs miktarı yüzde 500 arttı

Mesleki eğitimdeki burs miktarı yüzde 500 arttı

Mesleki ve teknik eğitimde öğrencilere verilen burs miktarı, son bir yılda yüzde 500 arttı. Döner sermaye kapsamında yapılan üretimden aldıkları katkı payı da yüzde 50 yükseldi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "Döner sermaye kapsamında, üretim kapasitesini arttırdığımız için öğrencilerimizin üretimden, yaklaşık 21 milyon liralık pay aldı" dedi.

21.02.2020Eğitim
İdlib şehidi Mustafa Ertürkün cenazesi Gaziantepe getirildi

İdlib şehidi Mustafa Ertürk'ün cenazesi Gaziantep'e getirildi

Suriye'nin İdlib kentinde rejimin düzenlediği hava saldırısında şehit olan Tankçı Sözleşmeli Er Mustafa Ertürk'ün (25) cenazesi memleketi Gaziantep’e getirildi.

21.02.2020Gündem
Fenerbahçe - Galatasaray derbisi öncesi kriz

Fenerbahçe - Galatasaray derbisi öncesi kriz!

Fenerbahçe'nin Süper Lig'in 23. haftasında Galatasaray'ı konuk edeceği maç öncesi kriz çıktı. Dev karşılaşma için loca talep eden Galatasaray Kulübü'ne Fenerbahçe yönetiminden olumsuz yanıt geldi.

20.02.2020Futbol
EKPSS sınavı ne zaman 2020 EKPSSye kaç gün kaldı

EKPSS sınavı ne zaman? 2020 EKPSS'ye kaç gün kaldı?

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) bu yıl yaklaşık 85 bin adayın katılması bekleniyor. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) sınavı ne zaman düzenleneceği ise engelli memur adaylarınca yoğun şekilde sorgulanıyor. Peki, EKPSS sınavı ne zaman?

19.02.2020Gündem
Hem öğreniyorlar, hem de unutulmuş lezzetleri sunuyorlar

Hem öğreniyorlar, hem de unutulmuş lezzetleri sunuyorlar

Sivas'ta Halk Eğitim Merkezi bünyesinde kurulan Sağlıklı Mutfak Atölyesi'nde protokol eşleri ve ev kadınları yaptıkları ürünlerle hem aile ekonomisine katkı sağlıyor, hem de Sıfır Atık Projesi'ne destek oluyor.

KKB ile TÜSAF anlaştı

KKB ile TÜSAF anlaştı

Sigorta acenteleri Findeks ürün ve hizmetlerini müşterilerine sunabilecekler.

17.02.2020Ekonomi
Fuat Oktay: Ne yazık ki hain FETÖ üyelerine bazı ülkelerde kol kanat gerilmektedir

Fuat Oktay: Ne yazık ki hain FETÖ üyelerine bazı ülkelerde kol kanat gerilmektedir

CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay, "FETÖ'nün Türkiye ve Türk dili markasını kullanarak yaptığı okullar milletimizin gasp edilmiş mallarıdır ve bunların daha çok ülkede Maarif Vakfımıza devredilmesi için diplomatik mücadelemizi sürdüreceğiz. Ne yazık ki hain FETÖ üyeleri, bazı ülkelerde mağdur gibi karşılanmakta, bu teröristlere kol kanat gerilmektedir. Biz bu ülkelerin ikiyüzlü tutumuna rağmen asla karamsarlığa düşmedik, düşmüyoruz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız." şeklinde konuştu.

17.02.2020Gündem
İşte CHPli vekilin ev hali... Bizim evde çaylar ve ütü işi bende

İşte CHP'li vekilin ev hali... 'Bizim evde çaylar ve ütü işi bende'

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz hafızama 15 Kasım 2019’da Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerindeki sözleriyle kazındı. Bütçe maratonunda 12’nci saat, tartışmalar herkesi yormuş. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın o dönemde tartışılan kamu spotu “Telefona değil eşine bak” Meclis’in de gündeminde. AK Partili İsmail Güneş alıyor sözü: “Toplumumuzun âdetleri, örfü var. Deniz Bey yeni evlenmiş, Allah mesut etsin. Sormak lazım istemeye gittiğinde kahveyi kızımız mı yapmış?” Yavuzyılmaz’ın yanıtı net: “Sayın vekilim evlilikle ilgili bana atfen bir konu söyledi. Evdeki işbölümünü açıklamak durumundayım: Yemek ve çamaşır ortak, çaylar ve ütü bende...” Biz de işbölümünü yerinde gördük.

17.02.2020Gündem
Ölüme bağlı 2 bin 703 işlem, elektronik ortamda gerçekleştirildi

Ölüme bağlı 2 bin 703 işlem, elektronik ortamda gerçekleştirildi

‘Ölüm olaylarının tespitinin elektronik ortamda yapılabilmesi ve veri doğrulama hizmetlerinin gerçekleştirilmesi’ uygulamasıyla 52 günde 2 bin 703 ölüme bağlı tasarruflara ilişkin işlem, noterlikler tarafından elektronik ortamda gerçekleştirildi.

16.02.2020Gündem
İBB otobüsleri Afrika’ya gitmiyor

İBB otobüsleri Afrika’ya gitmiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, garajlarda bekletilen 45 otobüsün Afrika ülkelerine gönderilme kararını oybirliğiyle iptal etti.

16.02.2020Gündem
Elazığ depreminde zarar gören çocuklara eğitim bursu verilecek

Elazığ depreminde zarar gören çocuklara eğitim bursu verilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "TEV ile TED’e depremde zarar gören çocukların ihtiyaçları konusunda gösterdikleri hassasiyet dolayısıyla teşekkür ediyoruz. Deprem dolayısıyla eğitim ve öğretim faaliyetlerinin aksamaması için bazı tedbirler alıyoruz. Özellikle LGS ve üniversite sınavına hazırlanan çocuklarımızın belirli imkânlarla donatılmaları, desteklenmeleri konusunda tedbirler alınıyor" dedi.

15.02.2020Eğitim
PTT’den emeklilere 450 TL’ye varan promosyon fırsatı

PTT’den emeklilere 450 TL’ye varan promosyon fırsatı

Emeklilerin yaşam kalitesinin arttırılması için 2017 yılının Mart ayından itibaren promosyon uygulaması başlatılmıştı. Emeklilere aylıklarının karşılığında verilen promosyon imkanı için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile bankalar arasında protokol imzalanmıştı. Bankacılık faaliyetlerine son yıllarda hız veren PTT’de milyonlarca emekli aylığına promosyon müjdesi verdi. Emekli maaş müşterilerinin belirlenen şartlara uygunluk göstermesi halinde promosyon imkanından faydalanabilecek. PTT promosyonlarından kimler yararlanabilecek? Promosyon şartları nelerdir? PTT promosyon miktarı ne kadardır? İşte PTT promosyonlarına dair merak edilen bütün detaylar…

14.02.2020Ekonomi
Avrupadan yerli yük vagonlarına yoğun talep

Avrupa'dan yerli yük vagonlarına yoğun talep

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, TÜDEMSAŞ-özel sektör iş birliğiyle Avusturya merkezli GATX firması için toplamda 400 yük vagonu üretileceğini belirterek, "Avrupa merkezli TOUAX firmasına da 200 adet 90 feetlik konteyner taşıma vagonu ve 600 boji üretilmesi karara bağlandı." dedi.

14.02.2020Ekonomi
Geleceğin Deneyi için Türk bilim insanlarından süpersimetri araştırması

'Geleceğin Deneyi' için Türk bilim insanlarından süpersimetri araştırması

Bursa Uludağ Üniversitesinden bir grup akademisyen, CERN'in "yüzyılın deneyi" olarak gösterilen Büyük Hadron Çarpıştırıcısı'nın yerini alması öngörülen "Geleceğin Dairesel Çarpıştırıcısı" deneyi için araştırma yürütüyor.

13.02.2020Teknoloji
Yeni Milli Monitör Sistemi ile illegal yayınlar engellenecek

Yeni Milli Monitör Sistemi ile illegal yayınlar engellenecek

BTK, Aselsan ile birlikte tamamen yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Yeni Milli Monitör Sistemi ile illegal yayınları ihbara gerek kalmadan anında fark edebilecek ve bozucu sinyallerin konumlarının tespitini yapabilecek.

12.02.2020Teknoloji
Ara tatil ne zaman başlıyor İkinci ara tatil hangi tarihte MEB 2019 2020 eğitim öğretim takvimi

Ara tatil ne zaman başlıyor? İkinci ara tatil hangi tarihte? MEB 2019 2020 eğitim öğretim takvimi

Yarıyıl tatili sonrası ikinci döneme başlayan milyonlarca öğrenci, ikinci ara tatil dönemini şimdiden araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 2019 2020 eğitim öğretim takvimini sorgulayan öğrenciler, ara tatille beraber okulların kapanacağı tarihi öğrenmek istiyor. Peki, ara tatil ne zaman başlıyor? İkinci ara tatil hangi tarihte? İşte, MEB 2019 2020 eğitim öğretim takvimine göre o konunun merak edilen yanıtı.

11.02.2020Gündem
Futbol konseyi

Futbol konseyi

Hürriyet Futbol Konseyi'nde Cengiz Semercioğlu, Mehmet Arslan, Güntekin Onay ve Uğur Meleke, futbol gündemindeki konuları masaya yatırdı.

11.02.2020Futbol
TFF heyetinden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoya ziyaret

TFF heyetinden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a ziyaret

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) bazı yönetim kurulu üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a ziyarette bulundu.

7.02.2020Futbol
Çığ şehidi uzman onbaşı Ramazan Süslüyü son yolculuğuna 10 bin kişi uğurladı

Çığ şehidi uzman onbaşı Ramazan Süslü'yü son yolculuğuna 10 bin kişi uğurladı

Van'ın Bahçesaray ilçesindeki çığ faciasında şehit olan Uzman Onbaşı Ramazan Süslü'nün (23) cenazesi, memleketi Aksaray'ın Sultanhanı ilçesinde 10 bin kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Anjiyo ameliyatı olan annesi Yeter Süslü de ambulansla tören alanına getirildi.

7.02.2020Gündem
Faizsiz KOSGEB kredisi nasıl alınır İşte sıfır faiz kredi detayları

Faizsiz KOSGEB kredisi nasıl alınır? İşte sıfır faiz kredi detayları!

Sermayesi olmamasına rağmen iş yeri açmak veya iş yerini büyütmek isteyen girişimcilere KOSGEB’den büyük destek müjdesi geldi. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından girişimcilere geri ödemesiz hibe ve faizsiz kredi destekleri sunuluyor. Gerekli şartları sağlayan işletme sahipleri devlet destekli KOSGEB imkanlarından faydalanabiliyor. Peki, sıfır faiz kredi hakkından kimler yararlanabilir? Faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılır? İşte, KOSGEB faizsiz kredisine ilişkin merak edilen bütün detaylar…

7.02.2020Ekonomi
TFF Başkanı Nihat Özdemir her şeyi anlattı İstifa, Ali Koç, Mustafa Cengiz, VAR, MHK ve FFP...

TFF Başkanı Nihat Özdemir her şeyi anlattı! İstifa, Ali Koç, Mustafa Cengiz, VAR, MHK ve FFP...

Özdemir, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Salonu'nda basın toplantısı düzenledi.

6.02.2020Futbol
Emre Mor sürprizi 8 milyon euro... | Son Dakika Transfer Haberleri

Emre Mor sürprizi! 8 milyon euro... | Son Dakika Transfer Haberleri

Galatasaray'da beklenen performansı gösteremeyen ve ara transfer döneminde Yunanistan Ligi takımlarındna Olympiakos'a gönderilen Emre Mor'un sözleşmesindeki madde ortaya çıktı.

5.02.2020Futbol
KOSGEB faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılır KOSGEB kredi başvuru şartları neler

KOSGEB faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılır? KOSGEB kredi başvuru şartları neler?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB), Elazığ ve Malatya'da depremden etkilenen KOBİ'lere faizsiz kredi desteği sunuyor. KOBİ Finansman Destek Programı’ndan yararlanmış ve halen kredi geri ödemeleri devam eden Malatya ve Elazığ illerindeki KOBİ ve işletmelerin ödemeleri 2021 yılı Ocak ayına kadar ertelenecek. Peki, KOSGEB faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılır? KOSGEB kredi başvuru şartları neler?

4.02.2020Gündem
MEBden fen lisesi öğretmenlerine disiplinler arası eğitim

MEB'den fen lisesi öğretmenlerine disiplinler arası eğitim

MEB ile Harvard Üniversitesi işbirliğinde fizik, kimya, biyoloji ve matematik öğretmenlerine disiplinler arası yeni yaklaşımlar eğitimi başlatıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Dünyadaki güçlü üniversitelerle işbirliğimizin devamının geleceği müjdesini vermek istiyorum. Bilimsel bilgide ortaya çıkan dönüşümün evrensel iz düşümünü, içeriklerimize ve öğretmen yetiştirmeye yansıtma amacımız var" dedi.

4.02.2020Eğitim
Ceren Özdemirin babası konuştu, herkes ağladı

Ceren Özdemir'in babası konuştu, herkes ağladı

Ordu'da cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından öldürülen Ceren Özdemir’in adı Adana’da açılan bir müzik atölyesine verildi. Ceren’in babası Yılmaz Özdemir, "Kızımın hedefleri vardı, sınırlarını zorladılar" dedi. Ceren'in babası konuşurken dinleyenler de gözyaşlarına engel olamadı.

3.02.2020Gündem
‘İmam yetiştirme, Müslüman toplumun yetkisinde’

‘İmam yetiştirme, Müslüman toplumun yetkisinde’

Belçika’da İslami İlimler Eğitim ve Araştırma Akademisi’ne (AFOR) bağlı dört yıllık İslami ilimler programının bu yıl başlatılması hedefleniyor.

2.02.2020Avrupa
Öğretmen eğitiminde ‘dijital’ dönüşüm dönemi

Öğretmen eğitiminde ‘dijital’ dönüşüm dönemi

MEB, 21’enci yüzyıl becerilerini öğrencilere kazandırma amacı doğrultusunda öğretmenlere yönelik mesleki eğitimde dijital dönüşüm başlattı. MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, "Öğretmenlerimizin tümünün yazılım, kodlama ve tasarıyla ilgili edindikleri bilgi birikimleriyle alacakları sertifikalar, uluslararası geçerliliğe sahip olacak" dedi.

1.02.2020Eğitim
MEB’den öğretmenlere yeni mobil uygulama

MEB’den öğretmenlere yeni mobil uygulama

MEB, ‘GriCeviz Bilişsel Beceri ve Zihinsel Gelişim Platformu’ uygulamasını yaklaşık 1 milyon öğretmenin kullanımına açacak.

1.02.2020Eğitim
Avcılarda hükümlüler yarıyıl tatilinde 4 katlı okulu boyadı

Avcılar'da hükümlüler yarıyıl tatilinde 4 katlı okulu boyadı

AVCILAR’da 35 hükümlü yarıyıl tatilinde 1 okulu boyadı, 10 okulda da temizlik yaptı.

1.02.2020Gündem
UEFAdan Atatürk Olimpiyat Stadına tam not

UEFA'dan Atatürk Olimpiyat Stadı'na tam not

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Birinci Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, 30 Mayıs'ta İstanbul'da yapılacak Şampiyonlar Ligi finali için Atatürk Olimpiyat Stadı'nın UEFA'dan tam not aldığını açıkladı.

31.01.2020Futbol
Depremden etkilenen KOBİlere KOSGEBden faizsiz kredi desteği

Depremden etkilenen KOBİ'lere KOSGEB'den faizsiz kredi desteği

KOSGEB Başkanı Cevahir Uzkurt "KOBİ'lerimiz 100 bin lirayı kullandıktan sonra 1 yıllık geri ödemesiz dönemi olacak. Bu geri ödemesiz dönemin akabinde üçer aylık taksitler halinde 2 yıl içerisinde bu ana parayı ödeyecekler ve faizinin tamamını KOSGEB olarak biz karşılayacağız. Toplamda 36 ay vadeli faizsiz bir kredi olarak bunu tanımlayabiliriz" dedi.

30.01.2020Ekonomi
Son Dakika Galatasaray Transfer Haberleri | Emre Akbabaya yeni sözleşme

Son Dakika Galatasaray Transfer Haberleri | Emre Akbaba'ya yeni sözleşme!

Galatasaray Yönetimi, sakatlık sonrası müthiş bir geri dönüşe imza atan ve önümüzdeki yıl sözleşmesi bitecek olan Emre Akbaba’nın kontratını uzatmaya hazırlanıyor

30.01.2020Futbol

Yazar Sonuçları

Yurt için yine sanayi devi devreye giriyor

Orhangazi’de üniversite binası bilindiği gibi birkaç yıldır hizmet vermeye başladı.

20.02.2020

CHP’de ‘AKP sistemi’... İl yönetimi ve kurultay delegelerinin isimleri 5 gün önceden belirleniyor

9 Şubat Pazar günü yapılacak CHP il kongresinde şunlar olacak: Kongrede, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun anlaşması ile son dakikada bir sürpriz olmazsa tek adayla seçime gidilecek.

4.02.2020