MENÜ

Ümit Özdağ

Ümit Özdağ ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ümit Özdağ haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 761 Ümit Özdağ haberi bulunmuştur.

Ümit Özdağ (3 Mart 1961 yılında, Tokyo, Japonya'da doğdu. Türk siyasal bilimler profesörü.

 

 

Ümit Özdağ Haberleri

Ümit Özdağ hakkında hazırlanan dokunulmazlık fezlekesindeki önemli detay

Ümit Özdağ hakkında hazırlanan dokunulmazlık fezlekesindeki önemli detay

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ hakkında hazırlanan fezlekede milletvekili dokunulmazlığı ve yasama sorumsuzluğuna ilişkin yeni bir değerlendirme yapılması dikkat çekti. Fezlekede, milletvekillerinin TBMM’de yaptıkları basın açıklamalarının bile yasama sorumsuzluğu kapsamında olmadığı, Anayasa'nın yasama sorumsuzluğunu Meclis çalışmalarıyla sınırlı tuttuğu savunuldu.

17.04.2020Gündem
Barış Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlunun tutukluluklarının devamına itiraz edildi

Barış Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun tutukluluklarının devamına itiraz edildi

ŞEHİT olan MİT mensubunun cenaze töreni haberine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklu bulunan OdaTV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve OdaTV Haber Müdürü Barış Terkoğlu'nun avukatları, tahliye taleplerinin reddedilmesi üzerine üst mahkemeye itirazda bulundu.

17.04.2020Gündem
Srebrenitsadan bugüne, hepimiz şehit aileleriyiz

"Srebrenitsa'dan bugüne, hepimiz şehit aileleriyiz"

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, uluslararası mahkeme kararıyla tasdik olunduğu üzere Srebrenitsa'da bir "soykırım" suçu işlendiğini anımsatarak, "Srebrenitsa'dan bugüne, hepimiz şehit aileleriyiz." dedi.

11.07.2019Dünya
İYİ Partili Ümit Özdağ, görevinden istifa etti

İYİ Partili Ümit Özdağ, görevinden istifa etti

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ görevinden istifa etti.

2.04.2019Gündem
Vatandaşlık verilen Suriyelilerle ilgili iddialara cevap

Vatandaşlık verilen Suriyelilerle ilgili iddialara cevap

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’ın “Vatandaşlık verilen Suriyeliler açıklanandan fazla” iddiası ile ilgili olarak açıklama yaptı.

12.03.2019Gündem
Son dakika... İYİ Parti karıştı: İdris Naim Şahinin adaylığı geri çekildi

Son dakika... İYİ Parti karıştı: İdris Naim Şahin'in adaylığı geri çekildi

İYİ Parti'nin Ordu Belediye Başkan adayının, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin olacağı iddiaları İYİ Parti'de gerginliğe neden oldu. Kulislerden alınan bilgiye göre, Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ divandan çekileceğini açıklarken, Aytun Çıray'ın sert muhalefeti ve gelen tepkiler üzerine geri adım atıldı. Son olarak İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, açıklama yaptı ve Şahin’in adayı olmayacağını duyurdu.

14.02.2019Gündem
Seçim harcamasına kaynak yaratma

Seçim harcamasına kaynak yaratma

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Merkez Bankası’nın nisanda yapılması gereken genel kurulunun ocak ayına çekilmesine tepki gösterdi.

5.01.2019Gündem
‘Suriyeli sığınmacılar büyüyen tehdit’

‘Suriyeli sığınmacılar büyüyen tehdit’

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Suriyeli sığınmacıların, orta ve uzun vadede Türkiye’nin milli, kültürel, politik ve jeopolitik yapısını değiştirecek derecede tehdit oluşturduğunu öne sürdü.

29.11.2018Gündem
İYİ Parti çerçeveyi çizdi

İYİ Parti çerçeveyi çizdi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP ve İYİ Parti arasındaki ittifak görüşmelerinde Türkiye'nin tamamına yönelik bir iş birliği arayışı olmadığını belirterek, "Daha dar çerçevede bir alan oluşturmak mümkün olur mu, onun çalışmasını yapmaya karar verdik." dedi.

16.11.2018Gündem
Son dakika: İYİ Parti’nin büyükşehir adayları belli oluyor

Son dakika: İYİ Parti’nin büyükşehir adayları belli oluyor

İYİ Parti'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Ümit Özdağ'ın ismi ön plana çıkarken İzmir'de Şengül Hablemitoğlu konuşulan isimler arasında yer aldı. Partide Adana’da İsmail Koncuk, Muğla’da da Behçet Saatçi isimleri gündemde...

8.11.2018Gündem
Ülkücülerin Üsküdar vakası

Ülkücülerin Üsküdar vakası

MHP Lideri Bahçeli ile İYİ Parti Lideri Akşener’in Twitter’daki polemiğinin ardından bir grup MHP’linin Akşener’in Üsküdar’daki evinin önüne giderek slogan atmaları iki parti arasında gerilimi arttırdı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı, 12 kişi gözaltına alındı. MHP yönetimi, Üsküdar ilçe teşkilatını görevden aldığını duyurdu. MHP-İYİ Parti arasında sert açıklamalar devam etti.

5.10.2018Gündem
İYİ Partiden yerel seçimde ittifak açıklaması

İYİ Parti'den yerel seçimde ittifak açıklaması

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, 2019 yerel seçimlerinde herhangi bir ittifak yapmayacaklarını söyledi.

17.09.2018Gündem
MSB’den Özdağ’a yanıt

MSB’den Özdağ’a yanıt

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Cem TV’de katıldığı programda, “Kara Harp Okulu’nda bir cuma namazı öncesinde hangi tarikatın imamı kıldıracak diye öğrenciler arasında kavga çıkmış ve konu Genelkurmay’a kadar gitmiş” iddiasını gündeme getirdi.

21.08.2018Gündem
A takımına 6 yeni isim

'A takımı'na 6 yeni isim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yeni ‘A Takımı’ belli oldu.

16.08.2018Gündem
İYİ Partinin A takımı belli oldu

İYİ Parti'nin A takımı belli oldu

İYİ Parti Başkanlık Divanı üyeleri belli oldu. İYİ Parti yeni Başkanlık Divanı'nda Aytun Çıray'ın yürüttüğü Genel Sekreterlik görevini Cihan Paçacı üstlendi. Aytun Çıray ise Basın Yayın ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

16.08.2018Gündem
A takımını belirleyecek

A takımını belirleyecek

OLAĞANÜSTÜ Kurultay’da 80 kişilik Genel İdare Kurulu’nda (GİK) köklü değişiklik yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yeni A takımını belirleyecek.

15.08.2018Gündem
‘Acil durum’ yetkisi aldı

‘Acil durum’ yetkisi aldı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener önceki gün yapılan olağanüstü kurultayda güven tazelerken tüzükte de değişiklikler yapıldı. İYİ Parti, teşkilatları görevden alma yetkisini ‘acil ve gecikmesinde sakınca bulunan haller’de Akşener’e devretti.

13.08.2018Gündem
Yeniden İYİ Parti Genel Başkanı... ‘Töre konuştu Han sustu’

Yeniden İYİ Parti Genel Başkanı... ‘Töre konuştu Han sustu’

İYİ Parti’de dün yapılan ikinci olağanüstü kurultayda geçerli 881 oyun tamamını alan Meral Akşener yeniden genel başkan seçildi. Akşener, “Görev, töre gereğidir. Töre konuştu, han sustu” dedi ve özetle şunları söyledi:

12.08.2018Gündem
En düşük oylar onlara çıktı

En düşük oylar onlara çıktı

İYİ Parti'nin 2. Olağanüstü Kurultayı'nda gerçekleştirilen Genel İdare Kurulu (GİK) seçiminde, Başkanlık Divanı'nda yer alan Ümit Özdağ, Müsavat Dervişoğlu ve Koray Aydın en düşük oyu aldı.

12.08.2018Gündem
İYİ Parti’de istifa yorumu: ‘Bizi sarsmaz güçlendirir’

İYİ Parti’de istifa yorumu: ‘Bizi sarsmaz güçlendirir’

İYİ Parti, kurucu üyelerinden Yusuf Halaçoğlu, Özcan Yeniçeri ve Nevzat Bor’un ağır eleştirilerle istifa etmesi üzerine başlayan ‘kan kaybı’ iddialarına karşılık pazar günkü kurultayda “Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez” söylemini öne çıkaracak.

9.08.2018Gündem
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koncuk: Kimse Akşenerden adayım demesini beklemesin

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koncuk: Kimse Akşener'den 'adayım' demesini beklemesin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, 12 Ağustos'ta yapılacak olağanüstü kurultayda aday olmayacağını açıklamasının ardından yoğun ısrar üzerine dün Başkanlık Divanı'na katılarak, burada yerel seçimleri hedef göstermesi ise yeniden aday olacağı yönünde yorumlandı.

31.07.2018Gündem
İkna nöbeti

İkna nöbeti

OLAĞANÜSTÜ kongre kararı alınan İYİ Parti’de aday olmayacağını açıklayan Genel Başkan Meral Akşener’i ikna etmek için parti teşkilatı ayağa kalktı.

28.07.2018Gündem
Akşener’e : Bizim de kararımız kesin

Akşener’e : Bizim de kararımız kesin

İYİ Parti’de olağanüstü kurultayda Meral Akşener’in adaylığı için ikna süreci devam ederken dün Başkanlık Divanı ve milletvekilleri bir araya geldi.

26.07.2018Gündem
İYİ Partiden Meral Akşenere çağrı: Kararımız kesindir

İYİ Parti'den Meral Akşener'e çağrı: 'Kararımız kesindir'

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Başkanlık Divanı üyeleri ve milletvekilleri adına Genel Başkan Meral Akşener'e çağrıda bulunarak, "Kurultayımızda tek aday olmanız konusunda kararımız kesindir. Genel Başkanımızı partimizin önündeki kurultay sürecine ve partimizin geleceğine yön verecek yeni yönetimi belirlemeye odaklanmaya davet ediyoruz" dedi.

26.07.2018Gündem
CHP yemin töreni kararını verdi

CHP 'yemin töreni' kararını verdi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın TBMM Genel Kurulunda yapacağı yemin törenine katılacaklarını, ancak salonda ayağa kalkmayacaklarını bildirdi.

8.07.2018Gündem
İlk parti grubunu topluyor

İlk parti grubunu topluyor

İYİ Parti, Meclis maratonuna bugünkü grup toplantısıyla başlayacak.

7.07.2018Gündem
İyi Partiden flaş CHP çıkışı ‘Bize oy kaybettirdi…’

İyi Parti'den flaş CHP çıkışı! ‘Bize oy kaybettirdi…’

24 Haziran seçimlerinde CHP ile ittifak kuran İyi Parti'den çarpıcı bir açıklama geldi. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, "CHP ile ittifak İyi Parti'ye oy kaybettirdi" dedi.

7.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

‘Yeni nesil’ siyaset tartışması... Siyaset adamlığı mı aile babalığı mı?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erzurum’daki tatilinin ardından eleştirileri Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin köşesinden yanıtlarken “Ailem benim kutsalım” dedi. 3 günlük tatilini “önceden planlanmıştı” diyerek savundu. Altını çizdiği bir nokta da ‘yeni nesil siyaset’ anlayışıydı. “Ailesine, çocuklarına, değer veren bir siyasi kimliğim” diyerek yeni bir tartışmanın kapısını araladı. Nedir bu ‘yeni nesil siyaset?’ Siyasetçiler yorumladı.

31.01.2020

Seçimlerden sonra İYİ Parti’yi ne bekliyor?

Yerel seçimlere damgasını vuran olay, Mersin’den geldi. İYİ Parti iddialı olduğu Mersin’de Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın adaylık başvurusunu zamanında yapamadı.

26.02.2019

Bu adam ya provokatör ya da tam bir bozuntu

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’ın paylaştığı mesajda gördüm bu adamı...

26.02.2019

Aydınlığın lideri Atatürk

MUSTAFA Kemal Atatürk’ün bedenen aramızdan ayrılışının üzerinden 80 yıl geçti.

8.11.2018

İşte bunlardan dolayı ‘Yaşasın Cumhuriyet!'

Kendisine düşmanlık yapanlara bile “eşit yurttaşlık” hakkı tanıyor ya...

28.10.2018

İYİ Parti CHP ile ittifak yapacak mı?

YEREL seçimlerin ayak sesleri iyice kendini hissettirmeye başladı.

18.09.2018

İyi Parti kongresinde ne olacak

HAFTA sonu İYİ Parti’nin geleceği açısından kritik bir kongre yapılacak.

8.08.2018

40 yıl önce de tartıştığımız bu ‘tuzaktan’ kurtulamıyoruz: CHP kurultayı ve değişim

HUKUKÇU Haluk Pekşen geçen dönem CHP Trabzon milletvekiliydi. Bir dönem ‘çıkışları’ nedeniyle genel merkez nezdinde sıkıntı yaşadı; Muharrem İnce’yi ‘sahneye’ çıkaran isim olduğu biliniyor.

26.07.2018

İYİ Parti’de Pandora’nın kutusu açıldı

MERAL Akşener’le görüşen İYİ Parti yöneticileri, geri dönüş için kapıyı araladığı görüşündeydiler.

25.07.2018

Lafı hiç uzatmadan Meral Akşener olayı

- 24 Haziran’dan önce genel kanı şuydu: Meral Akşener’in toplumda bir karşılığı var! İYİ Parti, biraz da işte bu kanı üzerine bina edildi. Yani İYİ Parti’nin en önemli gücüydü Meral Akşener.

23.07.2018

Ümit Özdağ yüzde yüz haklı: CHP ile ittifak İYİ Parti’ye yaramadı

İYİ Parti’nin önde gelen isimlerinden Ümit Özdağ şöyle demiş:

8.07.2018