MENÜ

Meral Akşener

Meral Akşener ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meral Akşener haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.195 Meral Akşener haberi bulunmuştur.

MERAL AKŞENER

Meral Akşener, 18 Temmuz 1956 İzmit doğumlu Türk siyasetçi.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdi, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktorasını tamamladı. 20., 23., 24.ve 25. Dönem İstanbul, 21. Dönem Kocaeli Milletvekilliği ile İçişleri Bakanlığı yaptı. Evli ve bir çocuk annesidir.

8 Eylül 2016 tarihinden MHP'den ihraç edildi.

Meral Akşener Haberleri

‘Erken seçime Erdoğan ve Bahçeli karar verir’

‘Erken seçime Erdoğan ve Bahçeli karar verir’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, seçime gidilip gidilmeyeceğine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin karar vereceğini belirterek, “Seçim Kanunu’nda değişiklik yapmalarının nedeni bir erken seçim olarak yorumlanabilir” dedi.

27.05.2020Gündem
Kılıçdaroğlu ve İmamoğlundan Akşenere bayram ziyareti

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'ndan Akşener'e bayram ziyareti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i Üsküdar'daki evinde ziyaret etti.

26.05.2020Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlundan bayram tebriği

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan bayram tebriği

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayramı nedeniyle siyasi parti liderlerini arayarak bayramlarını kutladı.

24.05.2020Gündem
Akşener özel izinle Anıtkabir’de

Akşener özel izinle Anıtkabir’de

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, COVID-19 nedeniyle ziyarete kapalı olan Anıtkabir’i Milli Savunma Bakanlığı’ndan alınan özel izinle ziyaret etti.

20.05.2020Gündem
Emre Kınay: Meral Akşenere Milliyetçileri kapıdan içeri almam dedim o da kabul etti

Emre Kınay: Meral Akşener'e 'Milliyetçileri kapıdan içeri almam dedim o da kabul etti

Yerel seçimlerde İYİ Parti'den Kadıköy Belediye Başkan Adayı olan tiyatrocu Emre Kınay, Meral Akşener ile "Milliyetçilik" konusunda ayrıştıklarını söyledi. Kınay, adaylık sürecinde Akşener'e "Milliyetçileri kapıdan içeri almam" dediğini, Akşener'in bunu kabul ettiğini ifade etti.

18.05.2020Gündem
Emre Kınay: Meral Akşener şartımı kabul etti

Emre Kınay: Meral Akşener şartımı kabul etti

Yerel seçimlerde İYİ Parti'den Kadıköy Belediye Başkan Adayı olan tiyatrocu Emre Kınay, Meral Akşener ile "Milliyetçilik" konusunda ayrıştıklarını söyledi. Kınay, adaylık sürecinde Akşener'e "Milliyetçileri kapıdan içeri sokmam" dediğini, Akşener'in bunu kabul ettiğini ifade etti.

18.05.2020Haber
Devlet Bahçeliden sert mesajlar

Devlet Bahçeli'den sert mesajlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 'Memleket Masası' projesine ilişkin, "Milli ve ahlaki değerlerden mahrum siyasi güruhun ülkemize istikamet çizme gayretkeşliği çiğ bir tezgahın, çirkin bir tuzağın varlığına açıkça delil teşkil etmektedir" açıklamasında bulundu.

15.05.2020Gündem
Son dakika haberler... AK Parti Sözcüsü Çelik: Millet İttifakı kimlerden oluşuyor söylesinler

Son dakika haberler... AK Parti Sözcüsü Çelik: Millet İttifakı kimlerden oluşuyor söylesinler

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. HDP ile İYİ Parti arasındaki tartışmaya değinen Çelik, "Millet İttifakı kimlerden oluşuyor? Açık şekilde söyleyecekler. Burada mahcubiyetle karışık bir gizlilik söz konusu." ifadelerini kullandı. Libya'daki gelişmelerle ilgili de konuşan Çelik, "Herhangi bir şekilde oradaki misyonlarımız, insanımız hedef olursa Hafter güçlerini, darbeci güçleri bundan sonra meşru hedef kabul edeceğimizi açık şekilde söylüyoruz" dedi.

12.05.2020Gündem
Kimlerin masa başı çalıştığı ispatlandı

Kimlerin masa başı çalıştığı ispatlandı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Memleket Masası” önerisine tepki gösterdi. Twitter’dan açıklama yapan Bahçeli şunlar kaydetti:

12.05.2020Gündem
İYİ Parti ve HDP’den gizli ittifak tartışması

İYİ Parti ve HDP’den gizli ittifak tartışması

HDP’li Sırrı Süreyya Önder’in, ‘2019 yerel seçim kampanyasında kendilerine aracı gönderen İYİ Partililere fikir verdiklerine’ dair açıklaması yeni bir tartışma başlattı.

12.05.2020Gündem
MHP Lideri Bahçeliden memleket masası açıklaması

MHP Lideri Bahçeli'den 'memleket masası' açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Yanlış siyasetin yanlış zamanda dillendirdiği bir masa edebiyatı gündeme yerleşmiştir. Malum ve mahsurlu odaklar İP'in 'Memleket masası' kuralım teklifine önüne arkasına bakmadan bodoslama atlamışlardır. Hâlbuki kırık dökük üçayaklı bir masa zaten kurulmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı masada değil, gönüllerdedir." dedi.

11.05.2020Gündem
Kılıçdaroğlu, canlı yayında gündemi değerlendirdi

Kılıçdaroğlu, canlı yayında gündemi değerlendirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Darbeyi yaparsa ordu yapar. Hulusi Akar Bey orduya sahip değil mi? Orduya sahiptir. Orduya sahip değil, böyle bir olay varsa Hulusi Akar'ı alsın yerine başka birisini getirsin." dedi.

11.05.2020Gündem
Habertürk ve Halk TV’ye ceza

Habertürk ve Halk TV’ye ceza

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Halk TV’ye para cezası ve 5 kez program durdurma, Habertürk’e para cezası verilmesini kararlaştırdı.

8.05.2020Gündem
RTÜKten skandal darbe imasına ağır ceza

RTÜK'ten skandal darbe imasına ağır ceza

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), haftalık olağan toplantısında, Halk TV'de canlı yayınlanan "Sözüm Var" programına konuk olan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun kamuoyunda tepki toplayan darbe iması sözleri için Halk TV'ye en üst sınırdan idari para cezası ve 5 kez program durdurma cezası verdi

7.05.2020Gündem
‘Sokağa çıkma yasağında rastgele tarama yapılmalı’

‘Sokağa çıkma yasağında rastgele tarama yapılmalı’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, salgında ikinci dalga uyarısında bulundu ve “Sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu günlerde evlerde rastgele taramalar yapılsın” dedi.

30.04.2020Gündem
O liderin adını hepimiz biliyoruz: Kemal Atatürk

O liderin adını hepimiz biliyoruz: Kemal Atatürk

100’üncü yılını kutlayan TBMM, Meclis Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel gündemle toplandı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli, İYİ Parti Lideri Meral Akşener de toplantıya katıldı. AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı’nın Atatürk vurgusu alkış aldı.

24.04.2020Gündem
Tek yürek olduk mesafeleri aştık.. 100. yılda sınırsız gurur

Tek yürek olduk mesafeleri aştık.. 100. yılda sınırsız gurur

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100’üncü yılını doldurduğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, pandemi önlemleri altında da olsa gurur ve coşkuyla kutlandı. Tüm Türkiye’de bayraklar ve süslerle donatılan evler birer bayram yerine döndü. TBMM, Birinci Meclis ve Anıtkabir’deki resmi törenlerde sosyal mesafe korundu, maskeler takıldı.

24.04.2020Gündem
Son dakika haberler... Meclis’te 23 Nisan özel oturumu

Son dakika haberler... Meclis’te 23 Nisan özel oturumu

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında, TBMM'nin açılışının 100. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel gündemle toplandı. Şentop konuşmasında "100 açılış yıl dönümünü meydanlarda vatandaşlarımızla kutlamayı istiyorduk. Salgın nedeniyle bazı kısıtlamalara gittik. Salgın, kutlamaları ileri bir tarihe ertelemeyi mecbur kıldı." ifadelerini kullandı.

23.04.2020Gündem
Meclis 100 yaşında Anıtkabir ve TBMMde sade tören...

Meclis 100 yaşında! Anıtkabir ve TBMM'de sade tören...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nin 100. yıl kutlamaları, Meclis Başkanı Mustafa Şentop'un Atatürk anıtına çelenk koymasıyla başladı. Şentop ve devlet erkanı daha sonra Anıtkabir'i ziyaret etti.

23.04.2020Gündem
Devletin zirvesinden 23 Nisan mesajları.. En büyük emanetimiz

Devletin zirvesinden 23 Nisan mesajları.. 'En büyük emanetimiz'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

23.04.2020Gündem
Akşener’in ikinci test sonucu da negatif

Akşener’in ikinci test sonucu da negatif

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, evindeki yardımcısında COVID-19 teşhisinin ardından pazartesi günü yaptırdığı ikinci test sonucu da negatif çıktı.

16.04.2020Gündem
15 günlük karantina ilan edin

15 günlük karantina ilan edin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, salgına rağmen çalışan tüm emekçilere gösterdikleri özveri için teşekkür ederken “Milletimiz bu konuda kendisini ispatlamış bir millettir. Vakit, devletin de kendisini ispatlama vaktidir. Çünkü devlet tam da bu zamanlar için lazımdır. Devlet böyle zamanlarda milletinin yanında durur. Geçmişte böyle olmuştur, şimdi de böyle olmalıdır” dedi.

13.04.2020Gündem
Son dakika haberi: 2 saat 23 dakikalık istifa krizi... Süleyman Soylunun istifası kabul edilmedi

Son dakika haberi: 2 saat 23 dakikalık istifa krizi... Süleyman Soylu'nun istifası kabul edilmedi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ile Zonguldak için getirilen sokağa çıkma yasağı kararının ilanı sonrasında çok sayıda vatandaşın marketlere akın etmesiyle ortaya çıkan görüntüler krize neden oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir” diyerek görevinden istifa ettiğini duyurdu. İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Soylu’nun istifasını kabul etmediğini açıkladı.

13.04.2020Gündem
İYİ Partili Süleyman Tefek, Corona Virüs nedeniyle hayatını kaybetti

İYİ Parti'li Süleyman Tefek, Corona Virüs nedeniyle hayatını kaybetti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partinin Bakırköy ilçe teşkilatı kurucularından Süleyman Tefek'in yeni tip Corona virüs (Kovid-19) sebebiyle hayatını kaybettiğini bildirdi.

12.04.2020Gündem
Evde koronavirüs çıktı... Meral Akşener anlattı: Sonucu duyunca oğlum ve eşimi düşündüm

Evde koronavirüs çıktı... Meral Akşener anlattı: Sonucu duyunca oğlum ve eşimi düşündüm

20 yıldır evlerinde yardımcılık yapan çalışanın virüs testi pozitif çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Hürriyet’e verdiği röportajda, “İlk aklıma gelen ailem oldu. Oğlum, eşim, onları düşündüm. Testler yapıldı rahatladık. Çalışanımızın da durumu iyi” dedi.

8.04.2020Gündem
Meral Akşener’in sağlık durumu ile ilgili İYİ Parti’den açıklama geldi

Meral Akşener’in sağlık durumu ile ilgili İYİ Parti’den açıklama geldi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in evindeki yardımcısının koronavirüse yakalanması ile ilgili İYİ Parti’den açıklama geldi. Açıklamada “Genel başkanımızın rutin kontrolleri var. Son test sonuçları da negatif” ifadeleri kullanıldı.

6.04.2020Gündem
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Salgından ölen sağlıkçılar şehit ilan edilsin

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Salgından ölen sağlıkçılar şehit ilan edilsin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KRT’de katıldığı programda, “Korona ile mücadele ederken vefat eden yani hastasından alıp vefat eden bütün doktor hemşire ve sağlık çalışanı yani ne olursa olsun hepsinin şehit ilan edilmesi gerektiğini öneriyorum” dedi. Akşener, özetle şunları söyledi:

28.03.2020Gündem
Nişanlıyken kaçırdı beni

Nişanlıyken kaçırdı beni

Eşini nişanlılık döneminde kaçıran bir milletvekilinin evine konuk olacağız bugün. “Gezmeye gidiyoruz” diyerek arabaya bindirdiği nişanlısını kardeşinin evine götüren, bir odaya sevdiği kadını, diğerine de kendisini kilitleyen kim dersiniz? İYİ Parti Sakarya Milletvekili ve Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır’dan başkası değil.

16.03.2020Gündem
Koronavirüs kenetlenmesi

Koronavirüs kenetlenmesi

Türkiye sıkı önlemlerle koronavirüsün gelişini geciktirirken oluşan güven ve kenetlenme havası siyasetin sert dilini de yumuşattı. Muhalefet partilerinin hükümetin önlemlerine övgüleri ve destekleri dün de devam etti.

14.03.2020Gündem
Yan yana saf tuttular

Yan yana saf tuttular

Ankara’da hayatını kaybeden eski Adalet Bakanı Şevket Kazan dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

11.03.2020Gündem
‘Sınırı açmaya hakkımız var’

‘Sınırı açmaya hakkımız var’

Partisinin grup toplantısında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  “Bugün kadına şiddet varsa Türkiye düşüyor, bugün kadın ölüyorsa Türkiye ölüyor demektir” dedi. Akşener, Türkiye’nin sınırlarını açmasının en doğal hakkı olduğunu da söyledi.

11.03.2020Gündem
Eski Adalet Bakanı Şevket Kazan son yolculuğuna uğurlanıyor

Eski Adalet Bakanı Şevket Kazan son yolculuğuna uğurlanıyor

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Adalet Bakanı Şevket Kazan için Hacı Bayram Veli Camii’nde cenaze namazı kılındı.

10.03.2020Haber
Şevket Kazan son yolculuğuna uğurlandı

Şevket Kazan son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Adalet Bakanı Şevket Kazan için Hacı Bayram Veli Camii’nde cenaze namazı kılındı.Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

10.03.2020Gündem
‘Türkiye oturup izlesin’ diyemeyiz

‘Türkiye oturup izlesin’ diyemeyiz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Biz bugün yanı başımızdaki topraklar, pikap üstünde gezen birkaç teröriste devredilirken, ‘Türkiye sessizce oturup uzaktan izlesin’ diyemeyiz” dedi.

4.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

CHP Anıtkabir için kaçta müracaat etmiş?

Partililer arasında Atatürk savaşının yaşanmasına alıştık da ilk kez Anıtkabir savaşı yaşanıyor.

21.05.2020

Koronavirüs sürecinde anketler ne gösteriyor?

Koronavirüs sadece sağlık alanında etkili oluyor diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

20.05.2020

Samsun’a çıkmadan önce çektirdiği son fotoğrafın arkasına yazdıklarım

Bu fotoğrafı çektirdiğinde 38 yaşındaydı. O günden de baksak, bugünden de baksak çok genç bir adam.

19.05.2020

Madem size 'PKK'nın uzantısı' dendiğinde bozuluyorsunuz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e soruldu.

16.05.2020

Her şey Sırrı Süreyya ile başlamadı mı yahu?

İYİ Parti/HDP meselesi, son günlerde yoğun bir şekilde tartışılıyor ya...

15.05.2020

Bakana ‘Projeyi siz mi durdurdunuz’ diye sordum

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu Başakşehir Şehir Hastanesi’nin yollarıyla ilgili incelemelerinden sonra aradım. Lafı dolandırmadan “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreter yardımcısıyken bu projeyi siz mi durdurdunuz?” diye sordum. Bakan ne cevap verdi aktaracağım ama izninizle birkaç kelimeyle gözlemlerimi paylaşmak istiyorum. Çünkü Adil Karaismailoğlu yeni bir bakan. Bende işine odaklı, samimi bir insan izlenimi bıraktı.

13.05.2020

İstanbul sağlık turizminin merkez üssü olabilir

Türkiye’nin salgına karşı verdiği mücadelede şu iki gücü özellikle öne çıktı:

12.05.2020

Erken seçime gidilecek mi?

Muhalefette demeyeceğim çünkü İYİ Parti farklı düşünüyor ama CHP’nin bir kanadında iktidarın erken seçime gideceği yönünde değerlendirmeler yapılıyor. Koronavirüsle mücadele sürecinde puan toplayan Erdoğan’ın bunu siyasi kazanıma dönüştürmek için erken seçim kararı alacağını savunuyorlar. İYİ Parti o görüşte değil. Erken seçim olmayacağını ve Erdoğan’ın süresini tamamlayacağını düşünüyorlar. Kılıçdaroğlu da erken seçimi olası görmüyor. Ama CHP’ye yakın medya ve partinin ileri gelenlerinin bir kısmı bu yıl erken seçime gidileceği konusunda iddialılar.

7.05.2020

İşte normalleşecek sektörler

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında normalleşme süreci ele alınacak.

4.05.2020

Çok güzel oldun Türkiyem

Salgın nedeniyle kıpırdayamayacak durumda olmana rağmen... Bir bayram bu kadar mı coşkulu kutlanır!

25.04.2020

Meclis’te koronavirüslü oturum

Meclis’e adım atmadan önce maskemi taktım. Ama zaten Meclis’in her köşesine dezenfektan ve maske konulmuştu. 23 Nisan özel oturumu başlamadan önce iktidar ve muhalefet kulislerine baktım. Her ikisi de kalabalıktı. Koronavirüsün ilk başlarında milletvekilleri maske takmakta zorlanıyordu. Üçte biri maskesiz dolaşıyordu. Bu kez istisnasız hepsi maske takmıştı. Meclis Başkanı Mustafa Şentop ise maskesizdi. O da konuşmasını yaptıktan sonra maskesini taktı, oturumu öyle yönetti.

24.04.2020

Uyuşturucu, çocuk istismarı ve kadına şiddete tahliye yolu açılıyor mu?

Tartışma, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tweet’iyle başladı.

7.04.2020

65 yaş

Bu durumda...

23.03.2020

Sığ muhalefet aklı Bahçeli’yi anlayamaz!

Ülke olarak 2. bir kurtuluş savaşı veriyoruz dersek yalan olmaz. Üstelik kaç cephede savaştığımıza bakın; FETÖ, DAEŞ, PKK, YPG, PYD, Suriye rejimi ve destekçileri, Libya’da Hafter ve destekçileri...

4.03.2020

Erdoğan’ın çantasında ne var?

Erdoğan-Putin görüşmesi sadece İdlib sürecini değil, Türk-Rus ilişkilerinin seyrini de belirleyecek. İki lider kriz anlarında bir araya geldiler. Rus uçağının düşürülmesi, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtlarında krizden güçlü çözümler çıkarmayı başardılar. Astana sürecinin mimarı oldular.

4.03.2020

Şaka gibi

Devlet Bahçeli, elini cebinden çıkarmadı ve tokalaşmadı. Sadece başıyla selam verdi.

4.03.2020