MENÜ

Tüyap

Tüyap ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tüyap haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.826 Tüyap haberi bulunmuştur.

TÜYAP, Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. adı ile 28 Haziran 1979 tarihinde İstanbul'da Bülent Ünal tarafından kurulmuştur. Şirket fuar organizasyonları üzerine faaliyet göstermektedir.

 

Devamı...

Tüyap Haberleri

TÜYAP Kitap Fuarının onur yazarı Nazlı Eray

TÜYAP Kitap Fuarı'nın onur yazarı Nazlı Eray

31 Ekim-8 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek 39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın onur yazarı Nazlı Eray olacak.

3.06.2020Kitap Sanat
39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarının onur yazarı Nazlı Eray

"39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı"nın onur yazarı Nazlı Eray

Tüm Fuarcılık Yapım AŞ (TÜYAP) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle hazırlanan "39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı"nın teması "Kitabın Büyülü Dünyası" olarak belirlendi.

2.06.2020Keyif
İzmir Kitap Fuarı 28 Kasımda

İzmir Kitap Fuarı 28 Kasım'da

Pandemi nedeniyle ertelenen 25. TÜYAP İzmir Kitap Fuarı 28 Kasım-6 Aralık 2020 tarihlerinde düzenlenecek.

22.04.2020Kitap Sanat
Adanadaki sahra hastanesinde inceleme başlatıldı

Adana'daki sahra hastanesinde inceleme başlatıldı

Adana İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, CHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi'nce kurulduğu ve kullanıma hazır olduğu açıklanan sahra hastanesiyle ilgili inceleme başlattı.

18.04.2020Gündem

Adana Valiliğinden ‘sahra hastanesi’ açıklaması

Adana Valiliği, Büyükşehir Belediyesince kurulduğu belirtilen 1000 yataklı "sahra hastanesi"nin gerekli araç, gereç ve tıbbi donanımlara sahip olmadığını, söz konusu yerin hastane veya sağlık hizmetleri açısından uygun şartları taşımadığını bildirdi.

13.04.2020Gündem
Süs bitkileri sektörünün hedefi 40 milyar dolarlık dünya pazarı

Süs bitkileri sektörünün hedefi 40 milyar dolarlık dünya pazarı

Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği Başkanı Ahmet Dündar "Yılda ortalama 5,5-6 milyar liralık üretim gerçekleştiren üreticilerimizin, 40 milyar doları bulan dünya pazarından çok daha fazla pay alması için çalışıyoruz" dedi.

30.03.2020Ekonomi
Dijital dönüşüme dikkat çekmek için kolları sıvadı

Dijital dönüşüme dikkat çekmek için kolları sıvadı

Mitsubishi Electric, bu yıl 12-15 Mart tarihleri arasında Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan WIN Eurasia Fuarı’na "Dijital Fabrikalar Zamanı" konseptiyle katılacak.

4.03.2020Teknoloji
Kırtasiye denince...

Kırtasiye denince...

Kuşakların yazı biçimi, kırtasiyeyi algılama düzeni de değişiyor. Herkesin acelesi var, soluk soluğa bir yaşam... Kırtasiye firmaları da çabuk kuruyan kalemler yapıyor. İnsanların bir kalem mürekkebinin kurumasına bile sabırları kalmamış.

27.02.2020Kitap Sanat
İŞKURla hayallerini gerçeğe dönüştürdü: Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuku atölyemde ağırlamak isterim

İŞKUR'la hayallerini gerçeğe dönüştürdü: Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk'u atölyemde ağırlamak isterim

Ankara’da yaşayan 35 yaşındaki Şehriban Hırlak, aldığı girişimcilik eğitimiyle hayallerini gerçekleştirdi. Eşinin mesleğinden esinlenerek kurduğu atölyesinde 15 kişiye istihdam imkanı sunan 2 çocuk annesi genç girişimci, yüzde yüz yerli olarak ürettiği hastane ekipmanlarını 12 ülkeye ihraç ediyor.

27.02.2020Ekonomi
İş dünyası kendi arama motorunu kurdu

İş dünyası kendi arama motorunu kurdu

www.yerliara.com, iş dünyasının ilk arama motoru olarak iş dünyasının önde gelen bileşenleri tarafından hayata geçirildi.

26.02.2020Ekonomi
İzmir Kitap Fuarı onur konuğu: Veysel Çolak

İzmir Kitap Fuarı onur konuğu: Veysel Çolak

25. İzmir Kitap Fuarı, 11-19 Nisan 2020 tarihlerinde Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda (Kültürpark) gerçekleşecek. Fuarın onur konuğu Veysel Çolak olacak.

26.02.2020Kitap Sanat
Fabrikalar 5G hızında dijitalleşmeye başlıyor

Fabrikalar 5G hızında dijitalleşmeye başlıyor

Akıllı fabrika teknolojileri ve 5G uygulama çözümleriyle dikkatleri üzerine çeken Tezmaksan, 122 ülkeden 78 bin sektör profesyonelini ağırlayacak olan Win Eurasia’ya akıllı fabrika prototipi kuracak. Üretim verimlilik takip yazılımı Kapasitematik’i de Apple Online mağazasına ekleyecek olan Tezmaksan, 78 bin ziyaretçinin mini karanlık fabrikadaki süreçleri anlık olarak takip etmesini sağlayacak.

25.02.2020Teknoloji
Pilot uygulama Martta başlıyor Toplu taşımada yeni dönem...

Pilot uygulama Mart'ta başlıyor! Toplu taşımada yeni dönem...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirak şirketi BELBİM A.Ş.'nin geliştirdiği yeni uygulamayla İstanbullular, akıllı telefonlarındaki karekod sistemiyle toplu taşıma araçlarına binebilecek. BELBİM A.Ş.'nin Genel Müdürü Yücel Karadeniz, “Mart ayı içerisinde pilot uygulamayı başlatacağız. İndir, yükle, okut, geç mottosuyla İstanbullular telefonlarını ulaşımda kullanabilecek" dedi.

2.02.2020Gündem
Köftecinin mönüsünde bir şairin hayatı

Köftecinin mönüsünde bir şairin hayatı

Ramiz Köftecisi’nin mönüsünde bir sayfanın iyi şair Fahri Erdinç’e ayrıldığını gördüm. Ramiz’in de ilk dükkânını açtığı yer olan Akhisar’da dünyaya gelen Erdinç, 40’ların baskıcı ortamında Bulgaristan’a iltica etmişti...

31.01.2020Kitap Sanat
Anadolu turizmden daha fazla kazanmalı

'Anadolu turizmden daha fazla kazanmalı'

Türkiye’nin turzim gelirinin yüzde 40’nın Marmara, yüzde 40’ının Akdeniz, yüzde 10’unun Ege ve kalan yüzde 10’unun Anadolu’dan elde edilğini söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Anadolu’nun turizmden aldığı gelirin arttırılması gerektiğini vurguladı. Ersoy, “Her bölgenin kendine özgü turizm potansiyelini ortaya çıkaracak yeni tanıtım ve yatırım politikaları üzerinde çalışıyoruz” dedi.

31.01.2020Ekonomi
Bakan Ersoy: Birkaç hafta içinde biz de eylem planlarımızı açıklayacağız

Bakan Ersoy: Birkaç hafta içinde biz de eylem planlarımızı açıklayacağız

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Çin’den gelecek turist beklentimiz maksimum 550 bin civarında. Bunun bir kısmını kaybetmek Türkiye’nin 2020 hedeflerine erişemeyeceği anlamına gelmiyor" dedi.

30.01.2020Ekonomi
Orhan Pamuk, 21. yılında Benim Adım Kırmızıyı anlattı

Orhan Pamuk, 21. yılında "Benim Adım Kırmızı"yı anlattı

Yazar Orhan Pamuk, yayımlanmasının üzerinden 21 yıl geçen romanı "Benim Adım Kırmızı"nın konuşulduğu söyleşide okuyucularıyla buluştu.

22.01.2020Keyif
Türkiye yeni yılda 5G teknolojisiyle tanışacak

Türkiye yeni yılda 5G teknolojisiyle tanışacak

Sanayi fuarı WIN EURASIA, Akıllı Üretim için 5G vizyonunu 12-15 Mart tarihleri arasında İstanbul'a getiriyor. 5G Arena özel alanında yer alacak firmaların 5G senaryolarının Türkiye’de ilk defa WIN EURASIA'da sergileneceği fuar öncesinde yerli ve milli 5G ağı ve baz istasyonunun da hazır bulunduğu bir işbirliği töreni düzenlendi. Törende konuşan Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, Türkiye’deki şirketlerin dijital dönüşümünü heyecanla takip ettiklerini ve yerli firmaların son teknoloji ürünlerini merak eden herkesi WIN EURASIA 2020 için Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezine beklediklerini söyledi.

17.01.2020Teknoloji
Çukurova 13. Kitap Fuarı sona erdi

Çukurova 13. Kitap Fuarı sona erdi

ÇUFAŞ Çukurova Fuarcılık A.Ş., Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi desteği ile düzenlenen Çukurova 13. Kitap Fuarı, 12 Ocak 2020 Pazar akşamı saat 19.00'da 368.334 kitapseverin ziyaretiyle sona erdi.

13.01.2020Kitap Sanat
İmamoğlu, metrobüs aracı test sürüşüne katıldı

İmamoğlu, metrobüs aracı test sürüşüne katıldı

İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni alınacak metrobüs araçlarıyla ilgili test sürüşüne katıldı. Beylikdüzü TÜYAP Metrobüs son durağından Mercedes marka araca binen İmamoğlu'na, İBB Genel Sekreteri Yavuz Erkut da eşlik etti

3.01.2020Gündem
Çukurova 13. Kitap Fuarı 4 Ocakta

Çukurova 13. Kitap Fuarı 4 Ocak'ta

Çukurova 13. Kitap Fuarı, Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve ÇUFAŞ Çukurova Fuarcılık AŞ desteğiyle 4-12 Ocak'ta düzenlenecek.

2.01.2020Keyif
İstanbul sanat galerilerinde 2019 böyle geçti

İstanbul sanat galerilerinde 2019 böyle geçti

Aralarında 14. Contemporary Istanbul ile 16. İstanbul Bienali'nin de bulunduğu birçok etkinlik, yerli ve yabancı önemli sanatçıları 2019'da İstanbullu sanatseverlerle buluşturdu.

27.12.2019Keyif
Çukurova 13. Kitap Fuarı yaklaşıyor

Çukurova 13. Kitap Fuarı yaklaşıyor

TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği, Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çufaş Çukurova Fuarcılık A.Ş. desteği ile düzenlenen Çukurova 13. Kitap Fuarı, 4 - 12 Ocak 2020 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

25.12.2019Kitap Sanat
Analar varken çocuklar ölmemeli Ünlü türkücü Ceylan, yeğeni Nazlıcan Arkan’ı son yolculuğuna gözyaşları içinde uğurladı

"Analar varken çocuklar ölmemeli" Ünlü türkücü Ceylan, yeğeni Nazlıcan Arkan’ı son yolculuğuna gözyaşları içinde uğurladı

Pankreas iltihabı teşhisi konulan ve tedavisi sürerken hastanede hayatını kaybeden 25 yaşındaki Nazlıcan Arkan'ın cenaze töreni yapıldı. Cenazeye sanatçı Ceylan, oyuncu Berdan Mardini, Alişan ve Arkan'ın ailesi katıldı. Ceylan yeğenini gözyaşları içinde uğurladı.

22.12.2019Magazin
Ceylanın acı günü: Yeğeni Nazlıcan Arkan hayatını kaybetti

Ceylan'ın acı günü: Yeğeni Nazlıcan Arkan hayatını kaybetti

Türkücü Ceylan’ın yeğeni Nazlıcan Arkan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

21.12.2019Magazin
Son dakika haberler: Mert Alpaslanın eşinden duygulandıran paylaşım

Son dakika haberler: Mert Alpaslan'ın eşinden duygulandıran paylaşım

Bursa Uludağ’da 1 Aralık'ta zirve tırmanışı yaparken kaybolduktan 17 gün sonra cansız bedenlerine ulaşılan Mert Alpaslan ve Efe Sarp toprağa verildi. Arama çalışmaları sırasında duygusal paylaşımlar yapan Mert Alpaslan'ın eşi Burcu Alpaslan, cenaze toprağa verildikten sonra herkesin yüreğini burkan bir paylaşım yaptı.

21.12.2019Gündem
Bursadaki dağcıların cenazeleri ailelerine teslim edildi

Bursa'daki dağcıların cenazeleri ailelerine teslim edildi

Efe Sarp ve Mert Alpaslan'ın cenazeleri, Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'nda yapılan otopsi işlemlerinin ardından ailelerine teslim edildi. Efe Sarp, yarın Aydın'ın Karacasu ilçesi Cumaönü Camii'nde öğlen namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek. Mert Alpaslan ise bugün İstanbul Büyükçekmece Küba Camii'nde kılınacak olan ikindi namazının ardından TÜYAP Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

19.12.2019Haber
Dağcıların cenazeleri, ailelerine teslim edildi

Dağcıların cenazeleri, ailelerine teslim edildi

ULUDAĞ'a zirve tırmanışı yaparken 1 Aralık gecesi kaybolan amatör dağcılar Mert Alpaslan (31) ve Efe Sarp'ı (37) arama çalışmalarının 17’nci gününde bulunan iki cansız bedenin, aileleri tarafından yapılan teşhiste, dağcılara ait olduğu saptandı. Otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından teslim alınan dağcılardan Alpaslan’ın cenazesi toprağa verilmek üzere İstanbul’a, Efe Sarp’ın cenazesi ise Aydın’a götürülecek.

19.12.2019Gündem
Sanal Mona Lisa, turizm fuarı EMITTle İstanbula gelecek

Sanal Mona Lisa, turizm fuarı EMITT'le İstanbul'a gelecek

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından EMITT, 30 Ocak-2 Şubat 2020 arasında dünya turizm profesyonellerini ve tüketicileri 24. kez ağırlayacak.

12.12.2019Keyif
TÜYAP Eskişehir 2. Kitap Fuarı açıldı

TÜYAP Eskişehir 2. Kitap Fuarı açıldı

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım AŞ (TÜYAP) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği, Eskişehir Ticaret Odası işbirliği, Eskişehir Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle düzenlenen Eskişehir 2. Kitap Fuarı başladı.

10.12.2019Kitap Sanat
Garip akımının son temsilcisi: Melih Cevdet Anday anılıyor

Garip akımının son temsilcisi: Melih Cevdet Anday anılıyor

Türk şiirinin büyük ustalarından, "Garip" şiir akımının son temsilcisi Melih Cevdet Anday, vefatının 17. yılında anılıyor.

29.11.2019Keyif
Şoförle yolcu temasına yerli metrobüste geçit yok

Şoförle yolcu temasına yerli metrobüste geçit yok

Bursa İnegöl’de üretilen yerli metrobüs, Beylikdüzü TÜYAP ve Edirnekapı durakları arasında test edildi.

20.11.2019Ekonomi
Uluslararası demir yolu sektörü Eskişehirde buluşacak

Uluslararası demir yolu sektörü Eskişehir'de buluşacak

"Rail Industry Show-Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarı", 14-16 Nisan 2020'de Eskişehir'de düzenlenecek.

19.11.2019Ekonomi
İmamoğlu yerli metrobüsü test etti

İmamoğlu yerli metrobüsü test etti

İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, metrobüs filosuna eklenmesi planlanan yerli üretim otobüsün, Beylikdüzü TÜYAP ve Edirnekapı durakları arasında gerçekleştirilen test sürüşüne katıldı. İmamoğlu’na test sürüşünde CHP İstanbul milletvekili Özgür Karabat, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir ve İETT Genel Müdür vekili Hamdi Alper Kolukısa eşlik etti.

19.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Korona günleri Veba Geceleri’ne sızar mı?

Hayatın her alanında olduğu gibi yayın dünyası da normale dönüyor. Kitabevleri teker teker kapılarını açtı, yayınevleri pandemi süresince ayda bir kitaba kadar düşürdükleri yayın sayısını arttırmaya başladı. Bu arada pek çok kitabın çıkış tarihi de üçer ay ertelenmiş oldu.

3.06.2020

Issız, insansız meydanların konukları

Beyazıt Meydanı’ndan yıllarca geçtim, kuşlara yem verdikten sonra Sahaflar Çarşısı’na uğrar, Kapalıçarşı’dan Cağaloğlu’na giderdim.

19.05.2020

Süleyman Soylu’nun istifası tiyatro muydu?

Biraz izlenim... Biraz perde arkası... Biraz hüküm... Biraz analiz...

14.04.2020

Yeşilköy ve Sancaktepe konusu

VİRÜS dolayısıyla İstanbul’a ne kadar ‘acil’, ne kadar ‘sağlıklı’ projeler yapıyoruz...

10.04.2020

Toplantısız Kütüphane Haftası

TÜRK Kütüphaneciler Derneği Genel Başkanı Ali Fuat Kartal’dan bir e-posta aldım.

2.04.2020

Bursa Kitap Fuarı başlıyor

Bursa Kitap Fuarı, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 7 Mart’ta açılacak, 15 Mart akşamına kadar sürecek.

5.03.2020

Karadeniz-Samsun Kitap Fuarı 15 Şubat’ta açıldı

TÜYAP tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğinde hazırlanan Karadeniz 6. Kitap Fuarı 15 Şubat günü kapılarını kitapseverlere açtı.

18.02.2020

Kılıçdaroğlu kurultaya ‘eli rahat’ gidiyor ama bazı soruların yanıtı da merak ediliyor ‘Parti içi adalet istiyoruz’

SON yerel seçimler sonrası kazanılan başarının ardından CHP’nin iktidar umutları arttı; dolayısıyla parti içinde açıktan açığa bir ‘güç savaşı’ başladı.

29.01.2020

Kitap fuarı Yaşar Kemal’in memleketinde

Çukurova Kitap Fuarı , Adana’da 4 Ocak’ta açılacak, 12 Ocak’ta kapısını kapatacak.

2.01.2020

Türk edebiyatının ‘Fight Club’ı*

KİM demiş edebiyat tarihi sıkıcıdır diye.

25.12.2019

Kitabın başkenti Eskişehir

TÜYAP bu yılın son kitap fuarını 10 Aralık’ta Eskişehir’de açıyor. Fuar Eskişehir Ticaret Odası-TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

5.12.2019

2019’un son etkinlikleri

Yılın son ayına girdik diye seyahat bahanesi festival ya da eğlence kalmadı diyorsanız yanılıyorsunuz. Senenin bütün yorgunluğunu atabilecek kadar eğleneceğiniz birçok festival Aralık ayında katılımcılarını bekliyor. Bu ayın seyahat bahanesi yapabileceğiniz etkinliklerini sizin için derledik.

1.12.2019