EKSTRA
MENÜ

Konsolosluk

Konsolosluk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Konsolosluk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.763 Konsolosluk haberi bulunmuştur.

Konsolosluk Haberleri

Bidenın İsraili savunan sözlerine en sert tepki kendi partisinden geldi: İnsanlar dua ederken...

Biden'ın İsrail'i savunan sözlerine en sert tepki kendi partisinden geldi: 'İnsanlar dua ederken...'

ABD Başkanı Joe Biden'ın İsrail'in şiddet eylemlerini "meşru müdafaa" olarak nitelendirmesine partisindeki birçok isimden ağır eleştiriler geldi. Özellikle Alexandria Ocasio-Cortez, Marc Pocan ve Jamaal Bowman'ın açıklamaları Biden'a ağır darbe oldu.

13.05.2021Dünya
İsraili protesto için başkonsolosluk önünde aracını yaktı

İsrail'i protesto için başkonsolosluk önünde aracını yaktı

İSRAİL'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto eden çift, Levent'teki İsrail Başkonsolosluğu önünde araçlarını yaktı.

13.05.2021Haber
İstanbulda İsrailin Filistinlilere yönelik saldırıları protesto edildi

İstanbul'da İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları protesto edildi

İsrail'in Mescid-i Aksa ve Gazze'ye yönelik saldırıları, İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto edildi.

11.05.2021Gündem
Yasin Suresi Oku ve Dinle - Yasini Şerif Türkçe Okunuşu & Arapça Yazılışı ve Anlamı (Diyanet Meali)

Yasin Suresi Oku ve Dinle - Yasini Şerif Türkçe Okunuşu & Arapça Yazılışı ve Anlamı (Diyanet Meali)

Yasin suresi Mekke döneminde inmiştir. 83 âyettir. Adını ilk ayette geçen "Ya-Sin" kelimesinden almıştır. Sizler için Yasin Suresi Oku ve Dinle içeriğimizde sureyi anlamak ve ezberlemek isteyenler için Yasin-i Şerif'in konusu, anlamı, önemi, fazileti, faydaları tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu ile birlikte Diyanet Meali için tüm detayları bir araya getirdik.

Gatesin gizemli evi: 1990lardan beri içinin fotoğrafı çekilemedi, görmek isteyenler 35.000 dolar ödedi

Gates'in gizemli evi: 1990'lardan beri içinin fotoğrafı çekilemedi, görmek isteyenler 35.000 dolar ödedi

Bill Gates ve Melinda Gates'in boşanma ve mal paylaşım haberleri bağlamında bir nokta çok merak edildi: 131 milyon dolarlık malikaneyi kim alacak? Sizin için hakkında "Batman görse yüzü kızarırdı" yorumları yapılan, bugüne kadar kimsenin içine girip fotoğraflayamadığı bu malikaneyi araştırdık...

9.05.2021Dünya
Son dakika: İsrailden hain saldırı Mescid-i Aksada cemaati hedef aldılar; çok sayıda yaralı var... Peş peşe sert tepkiler..

Son dakika: İsrail'den hain saldırı! Mescid-i Aksa'da cemaati hedef aldılar; çok sayıda yaralı var... Peş peşe sert tepkiler..

İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'da cemaate saldırdı. Mescid-i Aksa, Şam Kapısı ve Şeyh Cerrah mahallesinde Filistinlilere yönelik saldırılarda 205 kişinin yaralandığı bildirildi. Saldırıların ardından Türkiye'nin hükümet ve siyasi kanadından sert tepkiler geldi.

8.05.2021Dünya
Türkiyenin Musul Başkonsolosluğu yeniden hizmete açılıyor

Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu yeniden hizmete açılıyor

Irak’ta 2014 yılında terör örgütü DEAŞ’ın saldırısına uğrayan Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu, tekrar hizmete açılıyor.

6.05.2021Dünya
Mehmet Küçüksakallı: Ayrılık bitti Musul’dayız

Mehmet Küçüksakallı: Ayrılık bitti Musul’dayız

2014 yılındaki DEAŞ saldırısından bu yana kapalı olan Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu, yapılan çalışmaların ardından yeniden hizmete giriyor.

6.05.2021Dünya
Stopaj Hesaplama Nasıl Yapılır Kira Stopaj Hesaplama İşlemi

Stopaj Hesaplama Nasıl Yapılır? Kira Stopaj Hesaplama İşlemi

Stopaj, ülkemizde ne olduğu ve nasıl hesaplandığı en fazla merak edilen vergi ödeme şekillerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Belirli değişkenlerin baz alınmasıyla hesaplanan kira stopaj vergisi ticari gayrimenkuller için ödenmesi gereken bir meblağdır. Peki stopaj nedir ve nasıl hesaplanır? Kira stopaj hesaplama işlemi nasıl olur? İşte stopaj konusunda merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Kobi
ABD’den kritik büyükelçilik kararı

ABD’den kritik büyükelçilik kararı

ABD’den Moskova Büyükelçiliği'yle ilgili kritik bir karar geldi. ABD konsolosluk hizmetlerini en aza indirmekle kalmayıp personel sayısını da sınırlandıracak.

30.04.2021Dünya
Rum-Yunan ikilisi masayı yine devirdi

Rum-Yunan ikilisi masayı yine devirdi

İsviçre’de yapılan gayriresmi Kıbrıs zirvesinde KKTC’nin ‘iki devletli, iki egemenlikli’ çözüm önerisi, Rum-Yunan ikilisi tarafından reddedildi. Müzakere zemini bulunamadığını ilan eden BM Genel Sekreteri Guterres, BM Güvenlik Konseyi’ne rapor sunacak.

30.04.2021Dünya
Fetih Suresi Okunuşu - Fetih Duası Türkçe Anlamı, Diyanet Meali, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Tecvitli Dinle)

Fetih Suresi Okunuşu - Fetih Duası Türkçe Anlamı, Diyanet Meali, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Tecvitli Dinle)

Fetih suresi Medine döneminde inmiştir. 28 âyettir. Sure adını 1, 18 ve 27. âyetlerde geçen “fetih” kelimesinden almıştır.Fetih suresi oku ve dinle sayfamızda Fetih suresi'nin anlamı, fazileti, Diyanet meali, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu ile yazılışı ve diğer detaylar yer almaktadır.

28.04.2021Namaz Sureleri
Joe Bidenın Soykırım açıklaması... İletişim Başkanı Altun: Talihsiz, hadsiz ve hükümsüzdür

Joe Biden'ın 'Soykırım' açıklaması... İletişim Başkanı Altun: Talihsiz, hadsiz ve hükümsüzdür

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Ermeni terör örgütlerince şehit edilen Türk diplomatlar anısına düzenlenen "Şehit Diplomatlar Sergisi"nde konuştu. İletişim Başkanı Altun, 6-8 Ekim olayları ile ilgili olarak, 'Bu cinayetlerin failleri bugün hakim karşısına çıkıyor. Katiller için hesap vakti. Bizim adalete inancımız tam.' dedi. Altun ayrıca, ' ABD yönetiminin soykırım açıklamasını talihsiz hadsiz ve hükümsüz olarak addediyor ve reddediyoruz.' ifadelerini kullandı.

26.04.2021Gündem
Artık çok değil, az ürün kullanmak makbul

Artık çok değil, az ürün kullanmak makbul!

Vücudun her bir bölgesi için ayrı bir maske, peeling ya da nemlendirici alınan, basit bir yüz makyajı için bile onlarca malzeme kullanılan günler geride kalıyor. Minimalizm akımı güzellik sektörünü de etkisi altına aldı. Güzellik editörü Valeri Dayan: “Pandeminin bazılarımızı sadeleşmeye yönlendirdiği bir gerçek. Bu ekonomik sebeplerden de olabilir, ihtiyacın azalmasından da, bu dönemde kendimizi ve cildimizi daha iyi tanıma fırsatı bulmamızdan da...”

İdata çalışma saatleri 2021 – İdata kaçta kapanıyor/açılıyor

İdata çalışma saatleri 2021 – İdata kaçta kapanıyor/açılıyor?

İDATA, 1998 senesinde İstanbul şehrinde kurulan, vize başvurularının kabulüyle değerlendirilmesi konusunda ve destek hizmetleri sahasında profesyonel olan bir kuruluştur. İDATA, İtalya ve Almanya vizesiyle konsolosluk işlemleri adına aracılık hizmetlerini sunmaktadır. Peki İDATA başvuru merkezleri saat kaçta açılıyor ve saat kaçta kapanıyor? Öğle arası saat kaçta? Hafta sonu açık mı? Çağrı merkezi çalışma saatleri nedir? İşte İDATA çalışma saatleri 2021...

23.04.2021Gündem
TIFF dosyası nedir ve nasıl açılır TIFF dosyası açma işlemi ve program önerisi

TIFF dosyası nedir ve nasıl açılır? TIFF dosyası açma işlemi ve program önerisi

Bilgisayar kullandığımız her an karşımıza yeni kavramlar çıkabiliyor. Bu kavramlar bazen donanımsal, bazen de yazılımsal olabiliyor. Aynı şekilde bazen karşımıza çıkan dosya uzantılarının da ne anlama geldiğini ya da onları nasıl açabileceğimizi bilmiyoruz. TIFF de bu dosya uzantılarından biri. Peki, TIFF dosyası nedir ve nasıl açılır? TIFF dosyası açma işlemi hangi programlar ile yapılabilir? İşte bu konu hakkında öğrenmeniz ve bilmeniz gerekenleri derledik.

23.04.2021Teknoloji
TIF dosyası nedir ve nasıl açılır TIF dosyası açma işlemi ve program önerisi

TIF dosyası nedir ve nasıl açılır? TIF dosyası açma işlemi ve program önerisi

Belirli dosya ilişkilendirilmenin yapılmasının ardından TIF dosyası hemen açılabiliyor. Fakat bunun için ek program gerekebilir. Bu yüzden TIF dosyası nedir ve nasıl açılır gibi soruları sizler için detaylı şekilde derledik.

23.04.2021Teknoloji
Suudi Arabistan ile görüştüğü iddia edilen İran: Riyad yönetimi ile diyaloğu her zaman memnuniyetle karşıladık

Suudi Arabistan ile görüştüğü iddia edilen İran: Riyad yönetimi ile diyaloğu her zaman memnuniyetle karşıladık

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hatibzade Suudi Arabistan ile ilişkileri düzeltmek için Irak'ın ara buluculuğunda doğrudan görüşmelere başlandığına yönelik iddialara ilişkin Suudi Arabistan'la diyaloğu her zaman memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

19.04.2021Dünya
Vakıa Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Vakıa Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Mekke döneminde nazil olan Vakıa suresi 96 ayetten oluşmaktadır. Vakıa suresi anlamı ve Diyanet meali itibariyle kıyamet kopmasından ve sonrasındaki dehşet verici durumlarda insanların içinde bulundukları gruplardan bahsetmektedir. Sure hakkında hazırladığımız içeriğimizde Vakıa Suresi Türkçe Okunuşu ve Arapça yazılışı ile birlikte fazileti ve tefsiri gibi detaylı tüm bilgiler yer alıyor.

13.04.2021Namaz Sureleri
Son dakika haberi: Güvenlik soruşturmasına ilişkin kanun teklifi Meclisten geçti

Son dakika haberi: Güvenlik soruşturmasına ilişkin kanun teklifi Meclis'ten geçti

TBMM Genel Kurulunda, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi kabul edilerek yasalaştı.

7.04.2021Gündem
Libya Başbakanı Dibeybe: Libya, Türkiye ve Yunanistanın haklarının korunmasının önemini vurguluyoruz

Libya Başbakanı Dibeybe: 'Libya, Türkiye ve Yunanistan'ın haklarının korunmasının önemini vurguluyoruz'

Libya'nın başkenti Trablus'u ziyaret eden Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe ile görüştü.

6.04.2021Dünya
‘Staj Seferberliği’ başvuru süresi uzatıldı

‘Staj Seferberliği’ başvuru süresi uzatıldı

T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen kamu kurumları ve özel sektörden gönüllü işverenlerin ‘Senin İçin Seferberiz’ teması altında birleştiği ‘Staj Seferberliği’ projesine yükseköğrenimini yurt dışında sürdüren Türk vatandaşı veya mavi kart sahibi öğrencilerin de katılabileceği hatırlatılırken, başvurusu süresinin 9 Nisan 2021 tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.

4.04.2021Avrupa
Fil Olayı nedir Fil Suresi içerisinde bahsedilen Fil Olayı hakkında kısaca bilgi

Fil Olayı nedir? Fil Suresi içerisinde bahsedilen Fil Olayı hakkında kısaca bilgi

Fil olayı (fil vakası), sadece İslam tarihinde değil, tüm dünyada eşine az rastlanır bir olaydır. Dinler arası ibretlik bir olay olması bakımından çok önemlidir. Fil olayının ne olduğunu öğrenip buna göre tarihinizi daha iyi kavrayabilirsiniz. Fil olayı ile ilgili detaylı bilgileri sizler için derledik.

30.03.2021Namaz Sureleri
Pasaport süresi bitenler ne yapacak

Pasaport süresi bitenler ne yapacak?

Türkiye’de biyometrik pasaportlar Haziran 2010’dan itibaren dağıtılmaya başlandı. 2011 ve 2012 yıllarında pasaportunu yenileyenlerin ise 10 yıl geçerli pasaportlarının süreleri bu dönemlerde doluyor. Bu yüzden Almanya’da yaşayan Türkiye kökenliler arasında bir pasaport telaşı yaşanmaya başladı. Nürnberg Metropol Bölgesi Türk Toplumu (TGMN) Başkanı Bülent Bayraktar, Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann’dan bu konuda resmi bilgi talep etti. Herrmann da Bayraktar’a gönderdiği mektupta şu ifadelere yer verdi:

20.03.2021Avrupa
Bakan Çavuşoğlu’ndan Yunanistan açıklaması

Bakan Çavuşoğlu’ndan Yunanistan açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kazakistan Dışişleri Bakanı Mukhtar Tileuberdi ile basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, 'Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, 14 Nisan’da Türkiye’ye gelecek. Uygun bir zamanda ben de Yunanistan’ı ziyaret edeceğim.' dedi.

17.03.2021Gündem
Frankfurt Başkonsolosluğu çalışanı Tufan Öztin koronaya yenik düştü

Frankfurt Başkonsolosluğu çalışanı Tufan Öztin koronaya yenik düştü

Frankfurt Başkonsolosluğu’nda 19 yıldır görev yapan Tufan Öztin, yakalandığı koronavirüse yenik düştü.

15.03.2021Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sağlık alanında destan yazdık

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sağlık alanında destan yazdık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Sağlık ordumuzun fedakârlığıyla, sürekli yenilerini hizmete aldığımız, kapasitelerini arttırdığımız hastanelerimizle ve güçlü altyapımızla sağlık alanında destan yazdık" ifadelerini kullandı.

11.03.2021Gündem
Karahan Çantay, Tayland’da hayatını kaybetmişti... Detaylar belli oldu

Karahan Çantay, Tayland’da hayatını kaybetmişti... Detaylar belli oldu!

1995 yılında Türkiye’nin ilk erkek güzeli seçilen Karahan Çantay, Tayland’da geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybetti. 47 yaşındaki eski modelin cenazesi önümüzdeki günlerde Türkiye’ye getirilecek.

11.03.2021Magazin
TBMM Genel Kurulunda 7 uluslararası anlaşma kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda 7 uluslararası anlaşma kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda, 7 uluslararası anlaşmanın uygun bulunmasına dair kanun teklifi kabul edildi.

10.03.2021Gündem
Başkonsolos cinayet günü koruma polisine izin vermiş

Başkonsolos cinayet günü koruma polisine izin vermiş

Kaşıkçı cinayeti davasında ifade veren dönemin Suudi Başkonsolosu Uteybi’nin koruma polisi, “Başkonsolos o gün bana izin vermişti” dedi.

5.03.2021Gündem
Başkonsolosluklar cumartesi de açık olacak

Başkonsolosluklar cumartesi de açık olacak

Almanya’daki 13 Türk başkonsolosluğunun, vatandaşların pasaport işlemlerinde mağdur olmaması için cumartesi günleri de hizmet vereceği bildirildi.

4.03.2021Avrupa
Cemal Kaşıkçının öldürülmesi davasında 3. duruşma görüldü

Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi davasında 3. duruşma görüldü

Suudi Arabistan Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu'na 2 Ekim 2018'de girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan ve daha sonra öldürüldüğü ortaya çıkan gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı katlettikleri iddiasıyla 26 Suudi sanığın gıyabında yargılandığı duruşmaya devam edildi. Hatice Cengiz'in avukatı Ali Ceylan, geçtiğimiz günlerde açıklanan Amerikan istihbarat raporunun dosyaya getirilmesi ve dosyada bahsi geçen farklı isimler hakkında ihbarda bulunulmasını talep etti. Mahkeme, dosyaya katkı sağlamayacağı gerekçesiyle bu talebi reddetti. Duruşma çıkışında açıklama yapan Hatice Cengiz, "Bu en son yayınlanan raporun doğrudan veliahta bir sorumluluk yüklüyor. Bu kapsamda mahkeme sürecini buna dahil olmasın istiyorum" dedi.

4.03.2021Gündem
Atina ile şimdi de mezarlık krizi Yunanistan 6 aydır haber vermedi...

Atina ile şimdi de mezarlık krizi! Yunanistan 6 aydır haber vermedi...

Yunanistan’ın Selanik yakınlarındaki Gargara köyünde bir okul bahçesinde bulunan Osmanlı mezarlığındaki naaşların depolara taşınması iki ülke arasında yeni bir krize yol açtı. Türkiye, inşaatın derhal durdurulup naaşların İslam’a uygun bir şekilde defnedilmesi için çifte girişim başlattı.

25.02.2021Dünya
Trump gitti işler değişti ABD’nin istemediği adam: Prens Selman

Trump gitti işler değişti! ABD’nin istemediği adam: Prens Selman

Suudi Arabistan Prensi Selman'ın makamı tehlikede mi? Amerika'dan gelen son haber, bu olasılığı artırdı. İddiaya göre, Amerikan Başkanı Biden, Suudi veliaht prensi muhatap almayacak. Prensin Cemal Kaşıkçı cinayetinden sorumlu tutulması gündemde... Peki veliaht prens nasıl biri? Anun döneminde ne oldu? CNN Türk, Vizör'de Selman'ı yakın plana aldı.

21.02.2021Dünya
A1 Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır A1 Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

A1 Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır? A1 Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

Eğer araç kullanmak istiyorsanız, bir ehliyete sahip olmanız gerekir. Türkiye'de kullanacağınız araca göre ehliyetlerin sınıfı farklıdır. Yani motor kullanmak istiyorsanız ayrı, kamyonet kullanmak istiyorsanız ayrı ehliyet almanız gerekir. Peki, A1 sınıfı ehliyet hangi araçları kullanır? A1 sınıfı ehliyet almanın yaşı, şartları ve harç fiyatları nedir? İşte A1 sınıfı ehliyet hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

13.02.2021Araştırma
26 ülke büyükelçiliğine atama yapıldı

26 ülke büyükelçiliğine atama yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı. 4 uluslararası örgüt daimi temsilcisi ile 22 ülke büyükelçisi merkeze alındı. Merkeze çekilen uluslararası örgüt daimi temsilciliklerine ve 26 ülke büyükelçiliğine atama yapıldı.

13.02.2021Gündem
ABD-Çin arasında kritik görüşme... İlk açıklamalar geldi: Felaket olur

ABD-Çin arasında kritik görüşme... İlk açıklamalar geldi: Felaket olur!

Donald Trump'ı geride bırakıp ABD'nin yeni başkanı olan Joe Biden, göreve başladıktan sonra Çin'le ilk resmi telefon görüşmesini gerçekleştirdi. ABD Başkanı Joe Biden ve Çinli mevkidaşı Xi Jinping, sadece ABD ve Çin'i değil, dünyayı da yakından ilgilendiren hassas konuları görüştü. Görüşmenin ardından yapılan 'felaket olur' açıklaması ise dünya gündemine bomba gibi düştü. Biden, görüşmeden sonra Beyaz Saray'da düzenlenen toplantıda Çin için "Harekete geçmezsek onlar bizi geçecek. Hızlanmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

11.02.2021Dünya
Osman Kavala davasında yeni gelişme

Osman Kavala davasında yeni gelişme

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin "Anayasayı ihlal" ve "siyasal veya askeri casusluk" suçlarından yargılanan Osman Kavala ve eski CIA danışmanı Henri Jak Barkey'in yargılandığı dava, Gezi Parkı olayları davasıyla birleştirildi.

5.02.2021Gündem
Dışişleri Bakanlığı, 1 ayda 139 bin 289 konsolosluk işlemi yaptı

Dışişleri Bakanlığı, 1 ayda 139 bin 289 konsolosluk işlemi yaptı

Dışişleri Bakanlığı, ocak ayında 139 bin 289 konsolosluk işlemi gerçekleştirdi.

31.01.2021Gündem
Kira gelir vergisi ne zaman ödenir Kira gelir beyannamesi hakkında bilgiler

Kira gelir vergisi ne zaman ödenir? Kira gelir beyannamesi hakkında bilgiler

Kira gelir vergisi, konut ve iş yeri sahibi olan kişilerin internette detayları ile merak edilen konular arasında.. İş yeri ve konut sahibi olanların mülkler için elde ettikleri kira gelir beyannamesi her yıl düzenli ödeniyor. Mart ayının yaklaşmasıyla beraber kira beyannamesinin hangi tarihler aralığında vereceği vatandaşlar tarafından internette aranan konular arasında yer aldı. Peki, kira beyannamesi ne zaman verilir? Kira gelir beyannamesi nasıl verilir? İşte, kira beyannamesiyle ilgili merak edilen bilgiler.

30.01.2021Ekonomi
AÖFte harf notlarının anlamları: CD, DC ve DD geçer mi Ders geçme notu kaç

AÖF'te harf notlarının anlamları: CD, DC ve DD geçer mi? Ders geçme notu kaç?

AÖF güz dönemi dönem sonu sınav sonuçlarının açıklanması ardından harf notlarının anlamları bir kez daha gündeme geldi. FF Başarısız Harf Notudur ve öğrenci FF aldığı dersleri tekrar seçebilir. Peki, CD, DC ve DD geçer mi?Ders geçme notu kaç?

30.01.2021Gündem
Çin, İngilterenin Hong Konglular için çıkarttığı pasaportları artık tanımayacak

Çin, İngiltere'nin Hong Konglular için çıkarttığı pasaportları artık tanımayacak

Çin, İngiltere'nin Hong Konglular için çıkarttığı İngiliz Ulusal Denizaşırı (BNO) pasaportlarını artık tanımayacağını açıkladı.

29.01.2021Dünya
Almanya’ya gezmeye geldi, ambulans uçakla döndü

Almanya’ya gezmeye geldi, ambulans uçakla döndü

26 Ekim 2020’de Almanya’nın Hamburg kentinde yaşayan kızını ziyarete gelen 75 yaşındaki Nuran Kürkçü, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. İddiaya göre yanlış doktor tedavisi nedeniyle 3 hastane değiştirerek 5 kere ameliyat oldu. Sağlık Bakanlığı’nın gönderdiği ambulans uçakla Türkiye’ye götürülen Kürkçü, şimdi Ankara’da yaşam mücadelesi veriyor.

27.01.2021Avrupa
Koronavirüs hastası Türk, Hollandadan ambulans uçakla Türkiyeye getirildi

Koronavirüs hastası Türk, Hollanda'dan ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da durumu ağırlaşan koronavirüs hastası İlhan Duman (47) Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans uçakla Türkiye'ye getirilerek tedavi altına alındı. İlhan Duman'ın oğlu Furkan Duman (23) "Gece 00.00'da arayıp sabah 05.00'de uçağımızı göndereceklerini söylediler. Çok teşekkür ediyoruz" dedi.

26.01.2021Gündem
AUZEF harf notları ne zaman açıklanacak AUZEF AGNO harf notları bilgisi..DD ve DC geçer mi

AUZEF harf notları ne zaman açıklanacak? AUZEF AGNO harf notları bilgisi..DD ve DC geçer mi?

AUZEF harf notları, sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından araştırılan konu olmaya başladı. AUZEF geçme notu hesaplama işlemi, belirlenen kriterlere göre gerçekleşecek. AUZEF harf notları önümüzdeki günlerde erişime açılacak. DD ve DC geçer mi? İşte, AUZEF AGNO ve harf notu hesaplama süreci hakkında detaylı bilgiler

19.01.2021Gündem
ABD ve Fastan ortak tatbikat

ABD ve Fas'tan ortak tatbikat

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Donanmasından "Uss Porter" muharip gemisi ile Fas Kraliyet Kuvvetleri Donanmasına bağlı "Alal bin Abdullah F 615" fırkateyninin Atlas Okyanusu'nda ortak tatbikat gerçekleştirdiği bildirildi.

17.01.2021Dünya
Lüks konuta vergi yürürlüğe girdi

Lüks konuta vergi yürürlüğe girdi

Değeri 5 milyon 227 bin lirayı aşan konutlar için değerli konut vergisi yürürlüğe girdi. Lüks konut sahipleri 20 Şubat’a kadar beyanname verecek, şubat ve ağustos aylarının sonuna kadar iki eşit taksitle ödeme yapacak.

16.01.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Tam 60 yıldır hayır dediğim bir anayasal düzende yaşıyorum

Bakın şu gerçekleri alt alta yazdığımda, kendi açımdan ne kadar tuhaf bir durum ortaya çıkıyor.

13.02.2021

Değerli konut vergisi hakkında hukuki bilgiler

Değerli Konut Vergisi nedir, nasıl hesaplanır? Değerli Konut Vergisi ödemekle yükümlü kişiler kimler? İşte merak edilenler…

27.01.2021

Lady Gaga milli marşı söylerken ben o günkü soruyu hatırladım

Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni başkanı Biden önceki gün yemin ederek göreve başlarken o törenin süperstarı hiç kuşkusuz Lady Gaga’ydı...

22.01.2021