EKSTRA
MENÜ

Avrupalı Türkler

Avrupalı Türkler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Avrupalı Türkler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.722 Avrupalı Türkler haberi bulunmuştur.

Avrupalı Türkler Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi Bayram ikramiyesi ve emekli maaşı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi! Bayram ikramiyesi ve emekli maaşı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Demokratlar Birliği üyelerini kabulünde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Koronavirüs salgını sebebiyle yaşadığımız zorlukların özellikle ülkemiz ve milletimiz için yeni müjdelere kapı aralayacağına inanıyoruz. Allah'ın izni ve inayetiyle Türkiye bu salgın sürecinden çok daha güçlenerek çıkacaktır." dedi. Erdoğan ayrıca, 'Bayram ikramiyelerinin ilk ödemelerini Mayıs başında gerçekleştireceğiz. En düşük emekli maaşını 1500 TL'ye çıkartarak vatandaşımızın mağdur duruma düşmemesini sağladık. Emeklilerin şartlarının daha da iyileşmesine hazırlanıyoruz.' ifadelerini kullandı.

11.04.2021Gündem
Avrupalı Türklere ilişkin dört yeni kitap

Avrupalı Türklere ilişkin dört yeni kitap

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da faaliyet gösteren Türkevi Araştırmalar Merkezi, ‘Doktora Tezleri Yayın Projesi’ kapsamında Avrupalı Türkler ve Türkiye-AB ilişkilerini konu alan dört yeni kitabın yayımlandığını duyurdu.

3.04.2021Avrupa
Avrupalı Türklerin bilgilerini kim satıyor

Avrupalı Türklerin bilgilerini kim satıyor?

Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar, Belçika ve Hollanda’nın, ülkelerinde yaşayan Türkiye kökenlilerin Türkiye’deki mal varlıklarını araştırmak için hukuk dışı yollara başvurduğunu söyledi. Türkiye’de özel şirketlerle anlaşan iki Avrupa Birliği (AB) üyesi devletin resmi olmayan belgelerle sosyal konutlarda yaşayan Türkiye kökenlileri evlerinden çıkarmak istediğini belirten Nacar, bu şirketleri de ‘hainlikle’ suçladı.

24.03.2021Avrupa
İletişim Başkanı Fahrettin Altundan Wilderse sert tepki

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Wilders'e sert tepki

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisinin Başkanı Geert Wilders'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadelerine tepki gösterdi.

15.02.2021Gündem
Türk ve İslam karşıtlığı Avrupalı Türkleri endişelendiriyor

Türk ve İslam karşıtlığı Avrupalı Türkleri endişelendiriyor

Batılı ülkelerde son dönemlerde artan Türk ve İslam karşıtlığı, ırkçılık ve camilere yönelik saldırılar, Avrupalı Türkleri endişelendiriyor.

4.01.2021Avrupa
Biz 60 yıldır buradayız, buralıyız

Biz 60 yıldır buradayız, buralıyız

Evet... Yeni bir yıla girdik. ‘Karanlık’ bir yılı geride bıraktık. Kelimenin tam anlamıyla hem de ‘kapkaranlık’ bir yılı.

2.01.2021Avrupa
Viyana’da bugün seçim var

Viyana’da bugün seçim var

TBMM Türkiye-Avusturya Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Adıyaman milletvekili Muhammed Fatih Toprak, “Avusturya’daki Türkiye kökenli vatandaşlarımızın Viyana’daki yerel seçimlerde sandığa gitmesi, oylarını vermesi çok önemli. Bu anlamda seçimlere mutlaka katılmaları çağrısında bulunuyoruz” dedi.

9.10.2020Avrupa
Otomatik Bilgi Değişimi nedir Avrupalı Türkler ne yapacak

Otomatik Bilgi Değişimi nedir? Avrupalı Türkler ne yapacak?

Hürriyet, Avrupalı Türkleri yakından ilgilendiren ‘Otomatik Bilgi Değişimi’ konusunu araştırdı. ‘Otomatik Bilgi Değişimi’ nedir? Hangi ülkeler arasında, neden imzalandı? Kimleri ve hangi hesapları kapsıyor? Türkiye bu anlaşmaya neden imza attı? Yaşadığınız ülkeyle hangi bilgiler paylaşılacak? Kişisel verilerinizi koruma altına alabilir misiniz? Adres değişikliğini kimler yapabilir? Çifte vatandaş Türklerin durumu ne? Türkiye’ye yerleşenlerin ne yapması gerekir? Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar Hürriyet'e anlattı...

26.09.2020Avrupa
‘Avrupa mülteci konusunda sınıfta kalmıştır’

‘Avrupa mülteci konusunda sınıfta kalmıştır’

Almanya’nın Köln kentinde basın toplantısı düzenleyen AK Parti Almanya Temsilcisi Meryem Göka, mülteci krizine değinerek, “Avrupa, özellikle mülteci krizi konusunda ki, hâlâ şu anda Moria’ya bakın veya başka yerlere bakın, bu anlamda sınıfta kalmıştır” dedi.

18.09.2020Avrupa
Memleketi bagaja doldurduk dönüyoruz

Memleketi bagaja doldurduk dönüyoruz

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yakınlarını ziyaret edip, hasret gideren Avrupalı Türkler, yaklaşık 5 haftalık tatillerini tamamlayıp dönüş yoluna geçti. Memleketten çıkış yapmak için Kapıkule Sınır Kapısı’na varan gurbetçilerin, otomobil bagajlarını kışlık için el emeği ile hazırlanan salçadan turşuya, kuruyemişten meyveye kadar yerel, yöresel lezzetlerle doldurduğu görüldü.

31.08.2020Avrupa
‘Zorların kadını’ndan zor adım beklentimiz

‘Zorların kadını’ndan zor adım beklentimiz

ANGELA Merkel, Almanya’da ‘ilklerin kadını’ olarak tarihe geçmeyi çoktan garantiledi. Merkel, Almanya’da en uzun süre iktidarda kalan muhafazakar Hıristiyan Demokrat Birliği’nin (CSU) ilk kadın Genel Sekreteri’dir (7 Kasım 1998 -10 Nisan 2000).

25.07.2020Avrupa
Otomobille izne giden Avrupalı Türklere karantina şoku

Otomobille izne giden Avrupalı Türklere karantina şoku

Avusturya’nın Bulgaristan’dan gelenlere karantina uygulama kararı nedeniyle izne karayoluyla giden Avrupalı Türkler 14 günlük karantina tehlikesiyle karşı karşıya.

9.07.2020Avrupa
Kapıkule’de rakamlar açıklandı: 1 ayda 102 bin 586 yolcu

Kapıkule’de rakamlar açıklandı: 1 ayda 102 bin 586 yolcu

Türkiye’nin korona virüsle mücadelesine güvenen Avrupalı Türkler, yıllık izinlerini memleketlerinde geçirmek için Türkiye’ye gitmeye devam ediyor.

6.07.2020Avrupa
Avrupalı Türkler bu yaz Türkiye’ye gidebilecek mi

Avrupalı Türkler bu yaz Türkiye’ye gidebilecek mi?

Salgın nedeniyle uluslararası uçuşlara kısıtlama getirilmesi, Almanya’da yaşayan Türklerin yaz tatili planlarını da etkiledi. Tatil için Türkiye’yi tercih eden yüz binlerce Almanyalı Türk’ün hayali, uçuş yasağının kalkmasına bağlı. DW Türkçe’ye konuşan AK Parti İstanbul milletvekili Zafer Sırakaya, ikili temasların sürdüğünü açıkladı.

28.05.2020Avrupa
Almanya’da virüs nedeniyle ölen Türk sayısı 42 oldu

Almanya’da virüs nedeniyle ölen Türk sayısı 42 oldu

Almanya’da 5 Türk vatandaşının daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitirdiği bildirildi.

8.04.2020Avrupa
Hüseyin Eroğlu: Fenerbahçeyi neden çalıştırmayayım

Hüseyin Eroğlu: "Fenerbahçe'yi neden çalıştırmayayım"

Adı Fenerbahçe ile anılan Hüseyin Eroğlu, Hürriyet'e önemli açıklamalar yaptı.

8.04.2020Futbol
‘Sandıktaki Fotoğraflar, Unutulmayan Göç Hatıraları’

‘Sandıktaki Fotoğraflar, Unutulmayan Göç Hatıraları’

Yurt dışındaki Türk vatandaşları ve Türk soydaşlarının göç hatıraları ile en değerli hikâyelerinden oluşan ‘Sandıktaki Fotoğraflar Unutulmayan Göç Hatıraları’ sergisi, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanlığı Genel Merkezi’nde açıldı.

26.02.2020Avrupa
‘İstanbul’da ev almanın tam zamanı’

‘İstanbul’da ev almanın tam zamanı’

Almanya’da doğup büyüyen ve 12 yıldır İstanbul’daki gayrimenkul firmalarına danışmanlık hizmeti veren Ahmet Temeltaş, Türkiye’de konut yatırımı yapmak isteyen Avrupalı Türkler için şu an en cazip dönem olduğunu söyledi.

8.11.2019Avrupa
SGK’dan, Avrupalı Türklerle ilgili çok önemli karar 1 Eylül’den itibaren...

SGK’dan, Avrupalı Türklerle ilgili çok önemli karar! 1 Eylül’den itibaren...

Almanya, Avusturya, Belçika ve Hollanda’dan Türkiye’ye seyahat edecek olanlar dikkat. SGK, 1 Eylül’de, Avrupa’da yaşayanları ve yurtdışı sağlık sigortası sahiplerini yakından ilgilendiren bir karar aldı. Buna göre, ‘acil haller’ dışında sağlık hizmetlerinin masrafları artık SGK tarafından karşılanmayacak.

8.10.2019Avrupa
Avrupalı Türkler tatilde Almanların 2 katını harcıyor

Avrupalı Türkler tatilde Almanların 2 katını harcıyor

Türkiye’ye tatile giden Avrupalı Türklerin geçen yılki kişi başı ortalama harcamaları, Alman turistlerin 590 Euro olan ortalamasının üzerinde gerçekleşti. TAVAK’ın araştırmasına göre Avrupalı Türkler geçen yıl Türkiye’de kişi başı bin 175 Euro harcadı.

26.08.2019Avrupa
Avrupalı Türkler tatilde Almanların 2 katını harcıyor

Avrupalı Türkler tatilde Almanların 2 katını harcıyor

Geçen yıl Türkiye'ye tatil için gelen 2,8 milyon Avrupalı Türk'ün kişi başı ortalama harcaması bin 175 avro ile Alman turistleri ikiye katladı. Avrupa'da yaşayan her iki Türk'ten birisi geçen yıl tatil için ana vatanını tercih etti. Avrupalı Türklerin geçen yıl yaptığı toplam harcama ise yaklaşık 3,3 milyar avro düzeyinde gerçekleşti.

26.08.2019Ekonomi
Türkiye’yi dışlayıp Türkleri küstürmeyin

Türkiye’yi dışlayıp Türkleri küstürmeyin

Avrupa Birliği (AB) bir medeniyet projesidir. AB bir dayanışma projesidir. AB bir barış projesidir. Almanya, Fransa. İtalya, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg şu andaki AB’nin temellerini 1951 yılında kurdukları Avrupa Maden ve Çelik Birliği ile attılar.

17.08.2019Avrupa
Gurbetçileri uyardı: ‘Evsiz kalabilirsiniz’

Gurbetçileri uyardı: ‘Evsiz kalabilirsiniz!’

Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar, Avrupa'da yaşadıkları ülkede sosyal yardım alan ancak Türkiye’de de varlıkları olan gurbetçileri uyardı: "Kişisel Verileri Koruma Kanunu'ndan yararlanın."

8.08.2019Avrupa
Avrupalı Türkler Farabi’yi kitaplaştırdı

Avrupalı Türkler Farabi’yi kitaplaştırdı

Hollanda’da Türk kültür değerlerini Hollandaca ve farklı dillere tercüme etmeye devam eden Hollanda Türkevi Araştırmalar Merkezi, yayınlarına Avrasya Yazarlar Birliği ve Al-Farabi Kazak Milli Üniversitesi iş birliği ile ünlü Türk filozofu Farabi ve fikirlerinin tanıtılması amacıyla İngilizce ‘Al-Farabi: Philosophy of the Second Master’ kitabını ilave etti.

8.08.2019Avrupa
Gurbetçilerin Edirne molası, esnafın yüzünü güldürdü

Gurbetçilerin Edirne molası, esnafın yüzünü güldürdü

Yıllık izinlerini Türkiye’de geçirmek için memleketlerine giden Avrupalı Türklerin Edirne’de verdikleri mola, kent esnafının yüzünü güldürüyor.

22.07.2019Avrupa
Avrupalı Türkler dikkat Daha az borçlanarak emeklilik için son günler

Avrupalı Türkler dikkat! Daha az borçlanarak emeklilik için son günler

Türkiye’de yurtdışı borçlanma sistemini kökten değiştiren yasa tasarısı, Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildikten sonra Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Borçlanmaya ilişkin maddeler 1 Ağustos’ta yürürlüğe girecek. Bu tarihe kadar başvuranlar, eski sisteme göre emekli olabilecekler.

21.07.2019Avrupa
Kapıkule’de gurbetçi yoğunluğu başladı

Kapıkule’de gurbetçi yoğunluğu başladı

Yıllık izinlerini Türkiye’de geçirmek için yaşadıkları Avrupa ülkelerinden yola çıkan çok sayıda gurbetçi, Kapıkule Sınır Kapısı’nda yoğunluğa neden oldu.

13.07.2019Avrupa
Pastırmacılar gurbetçileri bekliyor

Pastırmacılar gurbetçileri bekliyor

Geçen yıl Avrupalı Türklerin bolca alış veriş yaptığı Kayseri’deki esnaf, izin sezonun açılmasıyla birlikte yine gurbetçileri beklemeye başladı.

1.07.2019Avrupa
YTB’den Avrupalı Türklere ‘sıla yolu’ desteği başladı

YTB’den Avrupalı Türklere ‘sıla yolu’ desteği başladı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile Türk polisi, Türkiye’ye tatile giden Avrupalı Türkleri Sırbistan’da karşılıyor.

19.06.2019Avrupa
Avrupa’da bayram coşkusu

Avrupa’da bayram coşkusu

Avrupa’da yaşayan on binlerce Türk, başta Almanya olmak üzere İngiltere, Avusturya,İsveç, İsviçre gibi yaşadıkları ülkelerde sabah erken saatlerde camilere akın etti. Tüm dünyaya duaların edildiği namaz sonrası coşkulu bayramlaşma görüntüleri ortaya çıktı.

4.06.2019Avrupa
12 ülke, 6 bin kilometre... Adım adım Sıla Yolu başladı

12 ülke, 6 bin kilometre... Adım adım Sıla Yolu başladı

Hürriyet, otomobille Türkiye’ye gidecek Avrupalı Türkler için 12 ülkeyi kapsayan 6 bin kilometrelik yolculuğuna başladı. İbrahim Mestanlaroğlu, Sıla Yolu sezonu öncesi güzergah üzerindeki ülkeleri adım adım gezip, son gelişme ve yenilikleri okurlarımız için araştıracak.

19.04.2019Avrupa
Avrupalı Türklerin ayakta kalma mücadelesi kitap oldu

Avrupalı Türklerin ayakta kalma mücadelesi kitap oldu

Avrupalı Türklerin yeni bir yaşama tutunma ve ayakta kalma mücadelesi kitap oldu. Hollanda’ya göç eden Veyis Güngör’ün hayat hikayesinin anlatıldığı Sadık Yemni imzalı kitap raflardaki yerini aldı.

18.03.2019Avrupa
Türkiye ve Türkler bir dostu daha kaybetti

Türkiye ve Türkler bir dostu daha kaybetti

4 Mart Pazartesi günü Klaus Kinkel’i kaybettik. Evet, Türkiye, Türkiye Türkleri ve Avrupalı Türkler samimi bir dostunu daha kaybetti.

9.03.2019Avrupa
Avrupalı Türkler Regaip Kandili’ni kutladı

Avrupalı Türkler Regaip Kandili’ni kutladı

Üç ayların haberci olan Regaip kandilini Avrupalı Türkler de coşkuyla kutladı. Almanya’da kutlamaların merkezi Köln Merkez Camisi olurken, başta Türkler olmak üzere bir çok milletten Müslümanlar, Berlin Şehitlik Camisi ve diğer kentlerdeki camilere akın etti.

8.03.2019Avrupa
3 günde 400 milyonluk zafer

3 günde 400 milyonluk zafer

Almanya Düsseldorf’ta 8-10 Şubat’ta gerçekleşen Evim Türkiye Fuarı’na yurtdışında yaşayan Türkler akın etti. Fuarda 400 milyon liralık satış bağlantısı sağlandı, 100 milyonluk satış gerçekleşti. Ziyaretçi sayısı 6 bini aştı.

12.02.2019Ekonomi
Bizi Hatırla’yı önce Avrupalı Türkler izleyecek

Bizi Hatırla’yı önce Avrupalı Türkler izleyecek

Çağan Irmak’ın ihmal ettiği babasıyla yeniden bağ kurmaya çalışan bir adamın hikayesini anlattığı ‘Bizi Hatırla’ filmi, Türkiye’den önce Avrupa’da gösterime giriyor. Film yarın Türklerin yoğun yaşadığı başta Almanya olmak üzere Belçika, Danimarka, İngiltere, Fransa, Hollanda, Avusturya ve İsviçre’de gösterime girecek. Bir gün sonra ise Türkiye’de...

21.11.2018Avrupa
Avrupalı Türklere cepten canlı yayın

Avrupalı Türklere cepten canlı yayın

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) akıllı telefon uygulaması YTB Cep Rehberi, yurt dışında yaşayan vatandaşlara Türkiye’deki kamu hizmetlerinden nasıl yararlanılacağını öğrenme ve yola çıkmadan önce canlı yayın ile Kapıkule, İpsala, Hamzabeyli, Dereköy ve Pazarkule kara sınır kapılarının güncel durumunu görme fırsatı sunuyor.

29.08.2018Avrupa
YTB, gurbetçileri hediyelerle uğurluyor

YTB, gurbetçileri hediyelerle uğurluyor

Yıllık izinlerini Türkiye’de geçiren Avrupalı Türkler, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) görevlilerince, geldikleri ülkelere uğurlanıyor.

24.08.2018Avrupa
İzinciler isyan etti: Daha Hollanda’ya gideceğiz

İzinciler isyan etti: Daha Hollanda’ya gideceğiz

Yaz tatillerini Türkiye’de geçirdikten sonra yaşadıkları ülkelere dönmek için yola çıkan gurbetçilerin dün sabah saatlerinde başlayan Kapıkule’deki kuyruk çilesi gece de devam etti.

24.08.2018Avrupa
Avrupalı Türkler için euroyu sabitledi

Avrupalı Türkler için euroyu sabitledi

İzmir’de 34 yıldır 150 bin kişiyi uygun koşullarda mülk sahibi yapan Ege-Koop, bu kez Avrupa’daki Türkler için özel fırsat hazırladı. İzmir’de tamamı deniz manzaralı Körfez Evleri projesinde euroyu, 6.95 liraya sabitledi. Avrupalı Türklere, 55 bin 859 eurodan başlayan fiyatlarla hayallerindeki eve sahip olma fırsatı sundu.

20.08.2018Avrupa
Avrupalı Türkler, baba ocağından ayrılmanın hüznünü yaşıyor

Avrupalı Türkler, baba ocağından ayrılmanın hüznünü yaşıyor

Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarının dönüş yolculuğu, Kapıkule Sınır Kapısı’nda yoğunluk oluşturdu. Bir yıl sonraki tatilin hayaliyle sınırdan geçen Türkler, baba ocağını geride bırakmanın hüznünü yaşıyor.

9.08.2018Avrupa
Gurbetçilere neler oluyor 5 günde 7 kaza, 2 ölü, 26 yaralı

Gurbetçilere neler oluyor! 5 günde 7 kaza, 2 ölü, 26 yaralı

Yıllık izinlerini Türkiye’de geçirdikten sonra yaşadıkları Avrupa ülkelerine dönüşe geçen gurbetçiler, yollarda karıştıkları kazalarla gündemde. Sadece son 5 günde yaşanan 7 kazada 2 kişi ölürken 1’i ağır 26 kişi yaralandı.

6.08.2018Avrupa
Holdingten ayakkabacı boyacısına herkese faydaları oldu

Holdingten ayakkabacı boyacısına herkese faydaları oldu

Her yaz Türkiye ekonomisini yüzünü güldüren Avrupalı Türklerden, bu yıl özellikle Edirne ve Kayseri çok memnun kaldı. Mimar Sinan’ın “Ustalık eserim” dediği Selimiye Camisi’ne giden ziyaretçi sayısı bu yıl yüzde 20 artarken Edirne’deki otellerde boş yer kalmadı. Kayseri’de ise davulla zurnayla havaalanında karşıladığı, sokaklara pankartlar, ilanlar astığı gurbertçilerin sayesinde kasalar doldu.

5.08.2018Avrupa
Edirne esnafına gurbetçiden can suyu

Edirne esnafına gurbetçiden can suyu

Yıllık izinlerini Türkiye’de geçirmek için Edirne’deki sınır kapıları üzerinden ülkeye giriş yapan Avrupalı Türkler, kent ekonomisini hareketlendirdi.

19.07.2018Avrupa
2 bin 300 km, 36 saat ‘Ölürüm Türkiyem’

2 bin 300 km, 36 saat ‘Ölürüm Türkiyem’

Yıllık izinlerini Türkiye’de geçirmek isteyen Avrupalı Türkler, uzun bir kara yolculuğunun ardından Kapıkule Sınır Kapısı'ndan ana vatana giriş yaparak baba ocağının yolunu tutuyor.

30.06.2018Avrupa
Avrupalı Türkler bayrama böyle girdi

Avrupalı Türkler bayrama böyle girdi

Türkiye dışında en çok Türk’ün yaşadığı Almanya ve Avrupa’daki Türkler, bayramı camilerde karşıladı. Bir çok caminin içinde ve avlusunda yer bulamayan vatandaşlar, bayram namazını otopark ve kaldırımlarda kıldı. Toplu duaların ardından uzun bayramlaşma kuyrukları oluştu. Bazı kentlerde de toplu kabristan ziyaretleri yapıldı.

15.06.2018Avrupa
‘Avrupa’da önemli bir güç haline geldik’

‘Avrupa’da önemli bir güç haline geldik’

Londra’da, Uluslararası Demokratlar Birliği’nin (UID) verdiği iftar yemeği, siyaset, diplomat ve halk buluşmasıyla gerçekleşti. İftar öncesi UID Başkanı Erdal Yetimova, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak ve Büyükelçi Abdurrahman Bilgiç yaptıkları konuşmalarda topluma farklı mesajlar verdi.

14.06.2018Avrupa
UID dünya markası olacak

UID dünya markası olacak

UID Genel Başkanı Bülent Bilgi, geçmiş dönemlerde önemli hizmetlere imza atan UETD’nin yeni bir vizyon ve ekiple UID’i dünya markası yapacaklarını söyle.

1.06.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

Eurovision’da finale kalan Serhat Hacıpaşalıoğlu kimdir?

Türkiye altı yıldır Eurovision’u boykot ediyor ama bir Türk, finale kalmayı başardı. San Marino, Avrupalı Türkler’den nüfusun birkaç katı oy alırsa şaşırmayın.

17.05.2019