EKSTRA
MENÜ

Atama

Atama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Atama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.716 Atama haberi bulunmuştur.

Atama Haberleri

12 bin sağlık personeli alımı başvurusu için nefesler tutuldu Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı branş dağılımı nasıl olacak

12 bin sağlık personeli alımı başvurusu için nefesler tutuldu! Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı branş dağılımı nasıl olacak?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde gerçekleşecek olan 12 bin sağlık personeli alımı için branş dağılımı ve başvuru süreci merakla bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde 2020 4. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası ile 4162 doktor alımı yapacaklarını duyuran Sağlık Bakanlığı, Fahrettin Koca'nın duyurusu ile toplam 12 bin personel alımı yapacaklarını açıkladı. Peki,12 bin sağlık personeli alımı başvurusu ne zaman ve nereden yapılabilecek? İşte, Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı branş dağılımı hakkında detaylı bilgiler

30.10.2020Gündem
32 yılda 51 bin korunan çocuk kamuya yerleştirildi

32 yılda 51 bin korunan çocuk kamuya yerleştirildi

Aile  Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, haklarında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış olan çocukların kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmesiyle ilgili olarak, “Uygulamanın başlatıldığı 1988 yılından bugüne kadar toplam 51 bin 294 gencimiz kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilmiştir” dedi.

30.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığından 81 ile yeni genelge Sağlıkçılara istifa ve izin ertelemesi

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge! Sağlıkçılara istifa ve izin ertelemesi

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla 81 il valiliğine "Personel İşlemleri" hakkında genelge gönderildi. Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görevli hiçbir personelin salgın döneminde görevinden çekilme (istifa) talebi her ne sebeple olursa olsun kabul edilmeyecek.

27.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Trump aday göstermişti Senato kritik kararını açıkladı

Son dakika haberi: Trump aday göstermişti! Senato kritik kararını açıkladı

Alınan son dakika haberine göre ABD Senatosu, Başkan Donald Trump'ın Yüksek Mahkeme yargıçlığı için aday gösterdiği muhafazakar yargıç Amy Coney Barrett'i onayladı.

27.10.2020Dünya
Atama kararları Resmi Gazetede

Atama kararları Resmi Gazete'de

Tarım ve Orman Bakanlığının çeşitli birimlerine yapılan atamalara ilişkin kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

26.10.2020Gündem
Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı: Gelir uzman yardımcılığı başvuru şartları neler

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı: Gelir uzman yardımcılığı başvuru şartları neler?

Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımlarıyla ilgili yeni bir duyuru yayımladı. Yayınlanan personel alımı ilanında Türkiye'nin farklı noktalarındaki yerlere atanmak üzere, 1000 (bin) Gelir Uzman Yardımcısı alınacağını bildirdi. Peki, Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı nasıl yapılacak? Gelir uzman yardımcılığı başvuru şartları neler?

24.10.2020Gündem
Son dakika... Dün Bakan Albayrak müjdeyi vermişti Bugün yayımlanmaya başladı

Son dakika... Dün Bakan Albayrak müjdeyi vermişti! Bugün yayımlanmaya başladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın müjdesini verdiği bakanlık bünyesindeki atamalara ilişkin ilanlar yayımlanmaya başlandı.

24.10.2020Ekonomi
Bakan Albayrak’tan kadro müjdesi

Bakan Albayrak’tan kadro müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bakanlık bünyesinde yapılacak atamalarla ilgili bilgi verdi.

24.10.2020Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı 5 bin personel alımı ataması ne zaman Bakan Albayrak duyurdu: İşte kadro dağılımı ve başvuru tarihi

Hazine ve Maliye Bakanlığı 5 bin personel alımı ataması ne zaman? Bakan Albayrak duyurdu: İşte kadro dağılımı ve başvuru tarihi

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı için son dakika açıklama Bakan Albayrak'tan geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Albayrak, 5 bin atama yapılacağını duyurdu. Açıklamaya göre, 500 hazine ve maliye uzman yardımcısı, 15 hazine ve maliye müfettiş yardımcısı, 1000 gelir uzman yardımcısı, 175 vergi müfettiş yardımcısı, 300 defterdarlık uzman yardımcısı, 10 stajyer hazine kontrolörü olmak üzere toplam 2 bin kişi bakanlık bünyesinde istihdam sağlayacak. 3 bin kadro atamaları ise kurum içi özel sınavla yapılacak. Peki, Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı ne zaman? İşte, kadro dağılımı ve başvuru tarihleri.

24.10.2020Gündem
Atama kararları Resmi Gazetede

Atama kararları Resmi Gazete'de

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığının çeşitli birimlerine yapılan atamalara ilişkin kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

23.10.2020Gündem
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

23.10.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak paylaştı Binlerce kişiye müjdeli haber

Son dakika... Bakan Albayrak paylaştı! Binlerce kişiye müjdeli haber

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Bakanlığımız bünyesinde 2000, kurum içi özel sınavımızla 3000 kadroya atama yapacağız. Yarından itibaren yıl sonuna kadar tedricen alım ilanlarına çıkacağız. Bizi buraya getiren sabır ve istikrarımız; daha ileriye götürecek olan ise nitelikli insan kaynağımız olacaktır" açıklamasında bulundu.

23.10.2020Ekonomi
KPSS sağlık personeli atama tercih kılavuzu yayınlandı mı Sağlık Bakanlığı personel alımı için gözler ÖSYMde

KPSS sağlık personeli atama tercih kılavuzu yayınlandı mı? Sağlık Bakanlığı personel alımı için gözler ÖSYM'de!

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? Sağlık Bakanlığı personel atamaları gündemde yer almaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda personel atamalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni yapılacak hastanelere personel alımı yapılacağını ve duyuruların ilerleyen günlerde Sağlık Bakanlığınca yapılacağını bildirmişti. Sağlık personeli atamalarını bekleyen adayların gözü şimdi yapılacak son dakika açıklamada. 2020 sağlık personeli alımı için KPSS atama tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlanacak. İşte, 2020 Sağlık Bakanlığı personel atamalarında son durum.

22.10.2020Gündem
Adalet Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz oldu

Adalet Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz oldu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla dün yayımlanan atama kararıyla Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner görevden alındı. Bakan Yardımcılığı’na İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz atandı.

17.10.2020Gündem
Hasan Yılmaz kimdir Adalet Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz hakkında bilgiler

Hasan Yılmaz kimdir? Adalet Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz hakkında bilgiler

Hasan Yılmaz, Adalet Bakan Yardımcısı olarak görevlendirilmesinin ardından araştırılan isim olmaya başladı. Peki, Hasan Yılmaz kimdir? İşte, Adalet Bakan Yardımcısı Hasan Yılmaz hakkında bilgiler

16.10.2020Gündem
Talimat bu kez hatalı olmasın

Talimat bu kez hatalı olmasın

Hürriyet yazarlarından Murat Fevzi Tanırlı, hakem dünyasındaki gelişmeleri değerlendirdi.

16.10.2020Futbol
Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan "Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi", TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

15.10.2020Gündem
Bakanlıklara dair atama kararları Resmi Gazetede

Bakanlıklara dair atama kararları Resmi Gazete'de

Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yer aldı.

15.10.2020Gündem
Atlas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Batuhan Özay oldu

Atlas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Batuhan Özay oldu

Resmi Gazete’de yayımlanan karar göre İstanbul Atlas Üniversitesi Rektörlüğüne atama yapıldı.

14.10.2020Eğitim
KPSS sonuçları bu hafta açıklanır mı İşte, ÖSYM takvim detayları

KPSS sonuçları bu hafta açıklanır mı? İşte, ÖSYM takvim detayları

KPSS sonuçları için beklenti, 14 Ekim Çarşamba günü de devam ediyor. Memur olmak üzere sınava giren pek çok adayın merakla beklediği KPSS sonuçları, ÖSYM tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından erişime açılacak. Bazı sonuç açıklama süreçlerini erken dönemde erişime açabilen ÖSYM'nin, KPSS sonuçları için de aynı süreci uygulayıp uygulamayacağı, yoğunluk durumuna göre değişkenlik gösterecek. Peki, KPSS sonuçları bu hafta açıklanacak mı? İşte, normal süreçte beklenen açıklanma tarihi

14.10.2020Gündem
TOBB Kastamonu Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Şener, ‘tırnak bağı’ denilen özel dantel ile ilgili hedeflerini anlattı: ‘Tırnak bağını markalaştırıp ihraç edeceğiz’

TOBB Kastamonu Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Şener, ‘tırnak bağı’ denilen özel dantel ile ilgili hedeflerini anlattı: ‘Tırnak bağını markalaştırıp ihraç edeceğiz’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri işkadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Kastamonu’dayız...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

11.10.2020Ekonomi
Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman Sağlık personeli alımı KPSS tercih kılavuzu için gözler ÖSYMde

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? Sağlık personeli alımı KPSS tercih kılavuzu için gözler ÖSYM'de

Sağlık Bakanlığı personel alımı için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamanın ardından gözler ÖSYM'ye çevrildi. Geçtiğimiz günlerde personel atamalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Koca, yeni hastanelere ilerleyen günlerde atamaların olabileceğini söyledi. ÖSYM tarafından yayınlanacak olan Sağlık Bakanlığı KPSS tercih kılavuzuna göre kadro dağılımı ve tercih başvuru tarihleri ilan edilecek. Peki, 2020 Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? İşte, Sağlık Bakanlığı atama başvurularıyla ilgili detaylar.

9.10.2020Gündem
Ermenistan istihbarat şefi kovuldu

Ermenistan istihbarat şefi kovuldu

Karabağ’da Ermenistan’dan bölgeye gelen ve kim oldukları aydınlanamayan birtakım kişilerin askerlere silah bıraktırdığı iddia edildi. Bunun üzerine Ermenistan Ulusal Güvenlik Servisi Başkanı Argişti Kyaramyan görevden alındı...

9.10.2020Dünya
SPK üst yönetimine atama

SPK üst yönetimine atama

Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Sermaye Piyasası Kurulu İkinci Başkanlığına, Başkan Vekilliğine ve üyeliklerine yapılan atamalar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

7.10.2020Ekonomi
Türkiye Cumhuriyeti bakanlıklar listesi, görevleri ve yetkileri

Türkiye Cumhuriyeti bakanlıklar listesi, görevleri ve yetkileri

Türkiye Cumhuriyetindeki tüm bakanlıklar Bakanlar Kuruluna bağlıdır. Bakanlıklara Cumhurbaşkanlığı başkanlık eder. Cumhurbaşkanı yurt dışında olduğu zamanlarda vekil olarak yardımcısını atar. Türkiye'deki bakanlıkların isimleri, görevleri ve yetkileri nelerdir? Sizin için derledik.

4.10.2020Araştırma
Son dakika haberi: İstanbul Emniyetinde flaş değişiklikler

Son dakika haberi: İstanbul Emniyeti'nde flaş değişiklikler!

Son dakika haberi... İstanbul Emniyeti Müdürlüğü’nde şube ve ilçe emniyet müdürlerinde flaş bir atama gerçekleştirildi.

2.10.2020Gündem
MEBden KPSS puanıyla öğretmen ataması açıklaması

MEB'den 'KPSS puanıyla öğretmen ataması' açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanıyla öğretmen atamalarına başvuran adayların sorularına açıklık getirdi. Açıklamada başarı sırasına göre bir işlem yapılmadığı, öğretmen atamaya ilişkin mülakat listesinin standartlaştırma işlemleriyle elde edilen ‘sınav puanı’ üzerinden yapıldığı belirtildi.

2.10.2020Gündem
Son dakika: Tutuklanan Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen görevinden uzaklaştırıldı

Son dakika: Tutuklanan Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen görevinden uzaklaştırıldı

İçişleri Bakanlığı, ''Tutuklanan Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmıştır. Kars Valisi Türker Öksüz İçişleri Bakanlığının 02.10.2020 tarihli onayı ile Kars Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi.'' açıklamasında bulundu.

2.10.2020Gündem
Libya Başbakanı Serractan kritik görüşme: Libyada barış çabalarını ele aldılar

Libya Başbakanı Serrac'tan kritik görüşme: "Libya'da barış çabalarını" ele aldılar

Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile Libya'da barışı sağlama konusundaki uluslararası çabaları görüştü.

30.09.2020Dünya
Sağlık Bakanlığı atama sonuçları sorgulama 2020 - KPSS-2020/11 yerleştirme tercih sonuçları belli oldu

Sağlık Bakanlığı atama sonuçları sorgulama 2020 - KPSS-2020/11 yerleştirme tercih sonuçları belli oldu

Sağlık Bakanlığı atama ve tercih sonuçları ÖSYM tarafından erişime açıldı. 10 – 16 Eylül 2020 tarihleri arasında tercihleri yapılan Sağlık Bakanlığı KPSS-2020/11 yerleştirme sonuçlarını adaylar ÖSYM'nin sonuç ekranından öğrenecekler. ÖSYM Başkanı Aygün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "10-16 Eylül tarihleri arasında tercihlerini aldığımız KPSS-2020/11 Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleştirme sonuçları http://sonuc.osym.gov.tr adresinden açıklanmıştır." ifadelerini kullandı. Gözler şimdi Sağlık Bakanlığı KPSS tercih sonuçları sayfasında. İşte, KPSS-2020/11 yerleştirme sonuçlarıyla ilgili ayrıntılar.

29.09.2020Gündem
Trump, Yüksek Mahkeme yargıcı adaylığına Barretti gösterdi

Trump, Yüksek Mahkeme yargıcı adaylığına Barrett'i gösterdi

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Yüksek Mahkemesi yargıcı adaylığına 7. Bölge Temyiz Mahkemesi Yargıcı Amy Coney Barrett'i gösterdi.

26.09.2020Dünya
Pamukkale Üniversitesi’ne rektör aranıyor

Pamukkale Üniversitesi’ne rektör aranıyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) görevden alınan Prof. Dr. Hüseyin Bağ’dan boşalan Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü için adaylara çağrı yaptı.

25.09.2020Eğitim
6 üniversiteye rektör ataması

6 üniversiteye rektör ataması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, altı üniversiteye rektör atadı.

25.09.2020Eğitim
Son dakika haberleri... Milli Eğitim Bakanı Selçuktan CNN Türk canlı yayınında flaş açıklamalar

Son dakika haberleri... Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan CNN Türk canlı yayınında flaş açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk canlı yayınında Hande Fırat'ın sorularını yanıtladı. Bakan Selçuk, okullarda ilk dört günün nasıl geçtiğini, başka sınıfların da açılıp açılmayacağını anlattı, EBA TV'ye yapılan siber saldırıyla ilgili flaş sözler söyledi. Bakan Selçuk, uzaktan eğitim sisteminde sınavların yüz yüze yapılacağını, detayların en kısa sürede açıklanacağını belirtti.

24.09.2020Gündem
Son Dakika | TFFden MHK açıklaması: Hakem atamaları...

Son Dakika | TFF'den MHK açıklaması: 'Hakem atamaları...'

Türkiye Futbol Federasyonu, bir yönetim kurulu üyesinin hakem atamaları ile ilgili MHK'yı etkilediğine dair ortaya atılan iddiaları yalanlayarak, "Türkiye Futbol Federasyonu atadığı Merkez Hakem Kurulu ile sezona başlamıştır ve yeni kurulun bağımsız atama ile görevlendirmelerine saygı duymakta ve destek olmaktadır." açıklamasını yaptı.

23.09.2020Futbol
Turizm bölgelerinde artış var mı Bakan Koca kritik soruyu cevapladı

Turizm bölgelerinde artış var mı? Bakan Koca kritik soruyu cevapladı!

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir'de koronavirüste son durum ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, 'Turizm bölgelerinde koronavirüs vakalarında artış var mı'? sorusuna "11 milyona yakın turistin geldiğini biliyoruz. Antalya dahil olmak üzere, İzmir Muğla dahil olmak üzere bu illerimizde artan vaka artışı olmadığını biliyoruz. Bu kadar hareketli bir dönemde, sağlık ordumuzun sahada ve dünyadan farklı uyguladığı filyasyon takibini çok ciddi yaptığını görüyoruz" şeklinde cevapladı

18.09.2020Gündem
Son dakika haberler: MİT TIRları görüntülerinin yayınlanması davasında Can Dündar için kaçak sayılma süreci başlatıldı

Son dakika haberler: MİT TIR'ları görüntülerinin yayınlanması davasında Can Dündar için kaçak sayılma süreci başlatıldı

MİT TIR'larının durdurulmasına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara Cumhuriyet Gazetesi'nde Genel Yayın Yönetmeni olduğu dönemde yer verdiği gerekçesiyle çarptırıldığı 5 yıl 10 ay hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan Can Dündar'ın yargılandığı davaya devam edildi. Mahkeme, savcılığın talebi üzerine 2016'dan bu yana yurtdışında olan ve 2018'de hakkında kırmızı bülten kararı çıkarılan Dündar'ın kaçak sayılma sürecini başlattı. Mahkeme gazete ilanı yoluyla Dündar'a çağrıda bulunulmasına, ilanın yayınlanmasından sonra 15 gün içinde mahkemeye gitmemesi durumda ise kaçak sayılarak tüm mallarına el konulmasına karar verdi.

17.09.2020Gündem
Serractan yeni hükümet açıklaması

Serrac'tan 'yeni hükümet' açıklaması

Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, ekim ayı sonunda görevini devredeceğini açıkladı.

16.09.2020Dünya
Sözleşmeli öğretmenlik atama kararnamesi ne zaman gönderilecek İşte göreve başlamak için istenen belgeler

Sözleşmeli öğretmenlik atama kararnamesi ne zaman gönderilecek? İşte göreve başlamak için istenen belgeler

Sözleşmeli öğretmenlik atama kararnameleri için beklenen açıklama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. Haziran 2020'de başlayan sürecin ardından 1 Eylül'de atamaları tamamlanan sözleşmeli öğretmenler, göreve başlama esnasında istenen belgeler ile beraber atandıkları il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine başvuruda bulunacaklar. Başvuruda, fotoğraf, adli sicil kaydı belgesi, elektronik başvuru formu gibi evraklar istenecek. Peki, 2020 sözleşmeli öğretmenlik atama kararnamesi ne zaman gönderilecek? İşte, sözleşmeli öğretmenlik atama kararnameleriyle ilgili ayrıntılar.

14.09.2020Gündem
MEBden 1 Eylüldeki öğretmen atamaları ile ilgili önemli açıklama

MEB'den 1 Eylül'deki öğretmen atamaları ile ilgili önemli açıklama

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Eylül'de ataması gerçekleştirilen sözleşmeli öğretmenlerin atama kararnamelerinin 18 Eylül'de il milli eğitim müdürlüklerine gönderileceğini açıkladı.

14.09.2020Gündem
Sözleşmeli öğretmenler 18 Eylül’de göreve başlıyor

Sözleşmeli öğretmenler 18 Eylül’de göreve başlıyor

MEB, 1 Eylül’de atanan sözleşmeli öğretmenler ile16 Temmuz’da sözleşmeli öğretmen olarak atanan milli sporcuların kararnamelerini 18 Eylül’de il milli eğitim müdürlüklerine gönderecek.

14.09.2020Eğitim
Son dakika: Perinçek’in oğlundan ‘ballı atama’ iddiasına yanıt

Son dakika: Perinçek’in oğlundan ‘ballı atama’ iddiasına yanıt

VATAN Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in oğlu Sadık Can Perinçek, Dışişleri Bakanlığı’nda meslek memuru olmaya hak kazanmasıyla ilgili Twitter’da yapılan “ballı atama” eleştirilerine yanıt verdi. Perinçek, Hürriyet’e “Beni ne ne kadar tanıyorlar? Bu bir atama değil, memurluğa hak kazanma. Hem yazılı hem de sözlü sınava girdim. Benim hiçbir yerde çalışma hakkım olmasın mı?” dedi. Doğu Perinçek de, “Oğlumun idealiydi ve tırnakları ile kazıyarak emekleri ile başardı. Neyi torpil ile kazanmış bu aile?” değerlendirmesini yaptı.

11.09.2020Gündem
KPSS A grubu ve B grubu nedir İşte KPSS A grubu ve B grubu kadroları

KPSS A grubu ve B grubu nedir? İşte KPSS A grubu ve B grubu kadroları

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kılavuzunda yer alan detaylardan biri A grubu ve B grubu kadroları. Kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu kadrolar olmak üzere ikiye ayrılıyor. Peki, KPSS A grubu ve B grubu nedir? İşte KPSS A grubu ve B grubu kadroları…

10.09.2020Gündem
Son dakika... Bugün ilk kez paylaşıldı Üniversitelerde yeni dönem...

Son dakika... Bugün ilk kez paylaşıldı! Üniversitelerde yeni dönem...

YÖK Başkanı Yekta Saraç akademik personel alımındaki yeni dönemi duyurdu 'Bu sene yükseköğretim tarihimizde akademik kadro kullanımında yeni bir yöntem hayata geçirilecek' diyen Saraç yeni dönemin işleyişine ilişkin önemli bilgileri kamuoyu ile paylaştı.

9.09.2020Gündem
İlk kez öncelikli alanlarda akademisyen alımı yapılacak

İlk kez öncelikli alanlarda akademisyen alımı yapılacak

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), geleceğin bilim insanlarının yetiştirilmesi amacıyla başlatılan "YÖK-Gelecek Projesi" ile ilk kez öncelikli alanlarda akademisyen alımı yapılacak.

9.09.2020Teknoloji
YÖK Gelecek Projesi açıklandı

YÖK Gelecek Projesi açıklandı

YÖK, öncelikli alanlarda öğretim elemanı yetiştirme için ‘YÖK-Gelecek Projesi’ni geliştirdi. Bu kapsamda YÖK, öncelikli alanlarda akademisyen alımını başlatıyor. Üç aşamada gerçekleştirilecek proje, Öncelikli alan araştırma görevlisi istihdamı, Öncelikli alan öğretim üyesi istihdamı ve Akademik liyakat-kariyer platformu başlıklarından oluşuyor.

9.09.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

Cumhuriyet Bayramı ve milletine sevdalı Bakan 

Bugün genç devletimizin yönetim şeklinin belirlendiği tarihin yıl dönümü. 1923 yılının 29 Ekim günü, henüz 3 yaşında olan Ankara Hükümeti, aile saltanatı değil, Türk milletinin egemenliğini benimsedi. 

30.10.2020

Sevigen: ‘En diri grup biziz!’

Geçen hafta ‘CHP, yeni parti, Antalya’ içerikli yazılarımız üzerine CHP eski milletvekili Mehmet Sevigen, uzun bir açıklama gönderdi. Bunun ‘Yeter! Söz Milletin’ köşemizde ‘Söz Sevigen’in’ başlığıyla verilmesini istedi. Sevigen, “Düşüncelerimizi söylemek için bir araya gelebilir miyiz?” diye düşünürken, bu yazının bu kadar ses çıkarmasının sebebinin “parti içindeki memleketini, vatanını, milletini, partisini seven ve şimdiye kadar suskun kalmış bir kesimin ortaya çıkmasından kaynaklanabileceği” olduğunu söylüyor. Sevigen’in partiye yönelik eleştirileri kısaca şöyle:

20.10.2020

Anketlerden ilginç sonuçlar çıkıyor

Gündemimizde Azerbaycan-Ermenistan savaşı, koronavirüste ikinci dalga ve ekonomideki gelişmeler var. Ama sizi bunlardan biraz sıyırıp anketlerin dünyasına götürmek istiyorum. Başkanlığını Dr. Hilmi Daşdemir’in yaptığı Optimar’ın eylül ayı araştırmasından ilginç sonuçlar çıkıyor.

30.09.2020

Korona kulisleri

Son yedi aydan beri koronayla yatıp kalkınca fark ettik ki, bilim dünyasının ilginç bir kulisi var.

20.09.2020