EKSTRA
MENÜ

Atama

Atama haberleri sayfasında güncel ve son dakika Atama hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 14.420 Atama haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Atama Haberleri

ING Türkiyeye globalden CIO transferi

ING Türkiye'ye globalden CIO transferi

ING Türkiye’de Teknoloji Genel Müdür Yardımcılığı (CIO) ve İcra Kurulu Üyeliği görevine ING’de global deneyime sahip Wouter Meijs atandı.

22.10.2021Atamalar
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak İşte sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İşte sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi

Sözleşmeli öğretmen mülakat yerlerinin açıklanacağı tarih için geri sayım devam ediyor.15 bin öğretmen ataması için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri 27 Eylül-8 Ekim'de alınmıştı. Adaylar şimdi sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerlerini bekliyor. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İşte sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi

22.10.2021Gündem
MEBe 260 fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli alımı için başvuru şartları ve tarihleri nedir İşte tüm detaylar

MEB'e 260 fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli alımı için başvuru şartları ve tarihleri nedir? İşte tüm detaylar

Başvurular, 25 Ekim Pazartesi gününden 5 Kasım Cuma saat 23.59'a kadar "Kariyer Kapısı" veya "e-Devlet" üzerinden yapılabilecek.Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) istihdam edilecek 260 sözleşmeli fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli için başvuru koşulları belli oldu.

21.10.2021Gündem
Ali Şansalan yorumu En büyük yanlışlardan biri...

Ali Şansalan yorumu! "En büyük yanlışlardan biri..."

Türk futbolunda, kulüplerin hakem kararlarına yönelik tepkileriyle başlayan süreçte Merkez Hakem Kurulunun (MHK) yapısına ve işleyişe yönelik tartışmalar gündemde.

21.10.2021Futbol
Engelli öğretmen ataması ne zaman Gözler engelli öğretmen ataması kontenjanlarında

Engelli öğretmen ataması ne zaman? Gözler engelli öğretmen ataması kontenjanlarında

Engelli öğretmen atamaları ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada, 2018 - 2020 yıllarındaki Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na katılanlar arasından atama yapılacağını duyurmuştu. Yayımlanan takvime göre başvurular kasım ayında alınacak. Peki, engelli öğretmen ataması kontenjanları açıklandı mı? Başvurular ne zaman başlıyor?

20.10.2021Gündem
Rivada kritik toplantı TFF ve Kulüpler Birliği...

Riva'da kritik toplantı! TFF ve Kulüpler Birliği...

TFF, Kulüpler Birliği ve MHK bugün 15.00’te Riva'da buluşuyor. Kulüpler Birliği Vakfı kalın bir dosya ile toplanıyor. Hakemlerle ilgili sorunları kökten çözebilmek için kurulan sistem tanıtılacak. Hakem atamalarından, kurulların seçimine kadar çok sayıda kritik başlık üzerinde durulacak. Kulüpler Birliği, TFF'den bu konuda yetki paylaşımı istiyor.

20.10.2021Futbol
Sözleşmeli öğretmen atama takvimi: 15 bin sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak

Sözleşmeli öğretmen atama takvimi: 15 bin sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmen atama takviminin detayları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Ön başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından sözleşmeli öğretmen atamalarında sıra mülakat sınavına geldi. MEB 15 bin ek öğretmen atama takvimine göre, sözlü sınavlar 12-27 Kasım'da gerçekleştirilecek. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, sözleşmeli öğretmenlik takviminin detayları...

20.10.2021Gündem
Engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman 750 engelli öğretmen ataması başvuru tarihleri belli oldu

Engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman? 750 engelli öğretmen ataması başvuru tarihleri belli oldu

Engelli öğretmen atama başvuru tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı kılavuz ile belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 750 engelli öğretmen ataması yapılacağının açıklanmasının ardından MEB atama takvimini yayınladı. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kapsamında yapılacak atamalar 3 Aralık’ta tamamlanacak. 2018 - 2020 yıllarındaki EKPSS'ye katılanların yapacağı başvuruları kasım ayında alınacak. Peki, engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman? İşte, 750 engelli öğretmen ataması başvuru tarihleri.

19.10.2021Gündem
MEB personel alımı başvuruları ne zaman İşte Milli Eğitim Bakanlığı  5 bin 872 personel alımı başvuru şartları ve tarihleri

MEB personel alımı başvuruları ne zaman? İşte Milli Eğitim Bakanlığı 5 bin 872 personel alımı başvuru şartları ve tarihleri

MEB personel alımı başvuru tarihleri ve şartları yayınlanan kılavuz bilgisi ile erişime açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı'nca istihdam edilecek 260 sözleşmeli fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli için başvurular Kariyer Kapısı veya e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Söz konusu pozisyonlara yapılacak olan MEB personel alımı başvuru şartları arasında KPSS puan şartı sıralaması önem arz edecek. MEB fizyoterapist ve destek personeli alımı başvuruları sonrası atama sonuçları ilan edilecek. Peki, başvurular ne zaman? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı 5 bin 872 personel alımı başvuru şartları ve tarihleri hakkında detaylar.

18.10.2021Gündem
“Ayakta kalmanın yolu, çalışmak ve üretmek”

“Ayakta kalmanın yolu, çalışmak ve üretmek”

YÖK Başkanı Özvar, “Bilimsel araştırmaların ve teknolojinin bir yarışa döndüğü günümüz dünyasında ayakta kalmanın yegane yolu, daha çok çalışmak ve üretmektir" dedi.

18.10.2021Eğitim
Devlet korumasında yetişen 1050 genç kamuda istihdam edilecek

Devlet korumasında yetişen 1050 genç kamuda istihdam edilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kuruluşlarda yetişen 1050 genç kamu kurum ve kuruluşlarındaki kadrolara atanacak.

18.10.2021Ekonomi
İstanbul Müftülüğüne Prof. Dr. Safi Arpaguş atandı

İstanbul Müftülüğü'ne Prof. Dr. Safi Arpaguş atandı

İstanbul Müftülüğü görevine, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Safi Arpaguş getirildi.

15.10.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Biz büyük bir davanın, büyük iddiaların insanlarıyız

TBMM Başkanı Şentop: Biz büyük bir davanın, büyük iddiaların insanlarıyız

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "Biz büyük bir davanın, büyük iddiaların insanlarıyız. İnancımızın, tarihimizin, mücadelelerimizin bize yüklediği büyük sorumluluklar var. İstikbal ve istikbale bizimle birlikte yürüme arzusundaki mazlum halklar bizim gayretimizi, daha da güçlenmemizi bekliyor" dedi.

15.10.2021Gündem
KİTlerin gelecek yıl 61,9 milyar lira yatırım yapması öngörülüyor

KİT'lerin gelecek yıl 61,9 milyar lira yatırım yapması öngörülüyor

Kamu teşebbüsleri, 2022 yılına dair işletme bütçelerini hazırlayarak 31 Aralık'a kadar Hazine ve Maliye Bakanlığına ve ilgisine göre Özelleştirme İdaresi Başkanlığına bildirecek.

15.10.2021Ekonomi
Merkez Bankası’nda 3 isim görevden alındı, 2 yeni atama oldu

Merkez Bankası’nda 3 isim görevden alındı, 2 yeni atama oldu

Merkez Bankası’nda iki başkan yardımcısı bir de Para Politikası Kurulu (PPK) üyesi görevden alındı. Yerine bir başkan yardımcısı ile Para Politikası Kurulu üyesi atandı.

15.10.2021Ekonomi
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak 15 bin öğretmen ataması sözlü sınav tarihleri belli oldu

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak? 15 bin öğretmen ataması sözlü sınav tarihleri belli oldu

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri için gözler MEB'den yapılacak açıklamaya çevrildi. 15 bin öğretmen atamaları için tamamlanan ön başvuruların ardından atama takviminde süreç sözlü sınavlara geldi. Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları kabul edilen öğretmen adayları sözlü sınavlara katılacaklar. 15 bin öğretmen atama takvimine göre mülakat sınavları 12-27 Kasım'da yapılacak. 2020 ve 2021 KPSS puanları ile başvurularını tamamlayan binlerce öğretmen adayı için mülakat yerleri MEBBİS ekranından duyurulacak. Peki, 2021 sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, 15 bin öğretmen ataması sözlü sınav yerleri hakkında detaylar.

14.10.2021Gündem
Engelli öğretmen ataması ne zaman yapılacak Engelli öğretmen ataması başvuru şartları bekleniyor

Engelli öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Engelli öğretmen ataması başvuru şartları bekleniyor

Engelli öğretmen ataması başvuruları ile ilgili detaylar belli oldu. Engelli öğretmen atamaları ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 750 engelli öğretmen ataması yapılacağının müjdesini verdi. Millî Eğitim Bakanlığınca, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kapsamında 750 atama yapılacak. Peki, engelli öğretmen ataması ne zaman yapılacak?

14.10.2021Gündem
Son dakika haberi: Merkez Bankasında görev değişimi İki Başkan yardımcısı ve bir PPK üyesi görevden alındı

Son dakika haberi: Merkez Bankası'nda görev değişimi! İki Başkan yardımcısı ve bir PPK üyesi görevden alındı

Son dakika haberine göre; Merkez Bankası Başkan yardımcıları Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük ile Para Politikası Kurulu üyesi Prof Dr. Abdullah Yavaş görevden alındı. Başkan Yardımcılığına Taha Çakmak ve Para Politikası Kurulu üyeliğine Prof Dr. Yusuf Tuna atandı.

13.10.2021Gündem
Logitech Türkiye’nin yeni Ülke Müdürü Sinem Erdoğmuş Yavuz oldu

Logitech Türkiye’nin yeni Ülke Müdürü Sinem Erdoğmuş Yavuz oldu

Logitech Türkiye’de üst düzey bir atama gerçekleşti ve Sinem Erdoğmuş Yavuz; Logitech Türkiye'nin ilk Kadın Ülke Müdürü olarak atandı.

13.10.2021Teknoloji
Engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman 2021 yılı 750 Engelli öğretmen atama takvimi belli oldu

Engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman? 2021 yılı 750 Engelli öğretmen atama takvimi belli oldu!

Engelli öğretmen atama başvuru tarihleri için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan beklenen açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 750 engelli öğretmen ataması için ön başvuruların başlayacağı tarihi duyurdu. 2018-2020 yıllarındaki Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) katılanlar arasından yapılacak atamalar 03 Aralık 2021 tarihinde tamamlanacak. Tercihlerin yapılması ve onay süreci de 22-26 Kasım'da olacak. Peki, engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman? İşte, 2021 engelli öğretmen atama takvimi ve başvuru tarihleri.

13.10.2021Gündem
Öğretmen atama mülakat yerleri ne zaman açıklanacak 15 bin öğretmen sözlü sınav tarihleri

Öğretmen atama mülakat yerleri ne zaman açıklanacak? 15 bin öğretmen sözlü sınav tarihleri

Öğretmen atama sürecinde kritik bir öneme sahip olan sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 27 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında ön başvuruların tamamlanmasının ardından, 15 bin öğretmen ataması sözlü sınav yerlerine gözler çevrildi. MEB'in yayınladığı 2021 Eylül Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama takvimine göre sözlü sınavlar 12-27 Kasım tarihlerinde yapılacak. Adaylar sınav yerlerini MEBBİS ekranından öğrenebilecekler. Peki, 2021 sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman hangi tarihte açıklanacak? İşte, 15 bin öğretmen ataması mülakat sınavı hakkında detaylar.

13.10.2021Gündem
Kılıçdaroğlundan Kara kış fonu önerisi

Kılıçdaroğlu'ndan 'Kara kış fonu' önerisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Kara kış fonu' oluşturulması önerisinde bulunarak "İnsanlarımızın kışı huzur içinde geçirmelerini istiyoruz. Erdoğan böyle bir fon kurarsa hiç kimsenin elektriği, doğal gazı kesilmeyecek" dedi.

12.10.2021Gündem
Vodafone Türkiye İcra Kurulu’na yeni üye

Vodafone Türkiye İcra Kurulu’na yeni üye

Vodafone Türkiye IT İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine Ayşegül Arıcan Şeker getirildi.

12.10.2021Atamalar
Engelli öğretmen ataması için başvurular 8 Kasım’da

Engelli öğretmen ataması için başvurular 8 Kasım’da

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 750 engelli öğretmen ataması için ön başvuruların 8 - 12 Kasım tarihleri arasında alınacağını açıkladı.

12.10.2021Eğitim
Cezayir, Rabat Büyükelçisini resmen geri çekti

Cezayir, Rabat Büyükelçisi'ni resmen geri çekti

Cezayir, Fas ile diplomatik ilişkilerini kesme kararı sonrası Cezayir’in Rabat Büyükelçisi Abdulhamid Abdavi'yi de resmi olarak geri çektiğini duyurdu.

12.10.2021Dünya
750 engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan engelli öğretmen atama tarihini duyurdu

750 engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan engelli öğretmen atama tarihini duyurdu

Engelli öğretmen atama tarihleri ile ilgili beklenen açıklama geldi. Kabine Toplantısı'nın ardından Türkiye gündemine dair önemli değerlendirmeler yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 Aralık Dünya Engelliler gününde 750 engelli öğretmen ataması yapılacağını bildirdi. Açıklamanın ardından, MEB 750 engelli öğretmen ataması başvuru tarihlerine gözler çevrildi. Atamalar, adayların tercihi ve EKPSS puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda yapılacak. Kadro ve branş dağılımı ile atama tercihleri önem arz edecek. Peki, 750 engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman? İşte, engelli öğretmen atamaları ile ilgili ayrıntılı bilgiler..

11.10.2021Gündem
Panikleyen markete koştu... İngilterede raflar boşaldı

Panikleyen markete koştu... İngiltere'de raflar boşaldı

İngiltere’de tedarik zincirinde yaşanan kriz sürerken, panik alışverişine başlayan vatandaşlar market raflarını boşalttı. Ülkede endişe hâkim.

10.10.2021Dünya
Cüneyt Çakırı Mete Kalkavan kurtardı Penaltı...

Cüneyt Çakır'ı Mete Kalkavan kurtardı! Penaltı...

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde Almanya-Romanya maçını yöneten Cüneyt Çakır, Milan - Atletico Madrid maçından sonra bir tartışmalı karara daha imza atacakken imdadına VAR'da görev yapan Mete Kalkavan yetişti. Penaltı düdüğü çaldığı pozisyonu izleyen Çakır, kararını iptal etti.

9.10.2021Futbol
MEBe 3 genel müdür 1 il müdürü ataması

MEB'e 3 genel müdür 1 il müdürü ataması

Milli Eğitim Bakanlığı’na Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile 3 genel müdür, 1 il müdürü atandı.

9.10.2021Eğitim
Bazı bakanlık ve kurumların atama kararları Resmi Gazete

Bazı bakanlık ve kurumların atama kararları Resmi Gazete

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğüne ilişkin atama kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

8.10.2021Gündem
MEB’de yeni personel istihdamı

MEB’de yeni personel istihdamı

Millî Eğitim Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatında 260 sözleşmeli fizyoterapist ile 2 bin 593’ü aşçı, 3 bin 279’u aşçı yardımcısı olmak üzere 5 bin 872 destek personeli istihdam edecek. Adayların, başvurularını 25 Ekim’den 5 Kasım’a kadar Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı platformu veya e-Devlet https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden tamamlamaları gerekiyor.

8.10.2021Eğitim
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak 15 bin öğretmen atama başvurusunda son gün

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak? 15 bin öğretmen atama başvurusunda son gün!

15 bin öğretmen atama başvuruları için son gün geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 15 bin öğretmen ataması için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri 8 Ekim Cuma günü tamamlanacak. 2020 ve 2021 KPSS puanları ile alınan başvuruların değerlendirilmesinin ardından, 2021 sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri MEB tarafından erişime açılacak. Atamalarda ilk 3 branş sırasıyla 2 bin 175 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1755 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği ve 1302 kontenjanla okul öncesi öğretmenliği olacak. Peki, Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, ayrıntılar.

7.10.2021Gündem
Citrix yeni CEO’sunu açıkladı

Citrix yeni CEO’sunu açıkladı

Citrix bugün bünyesindeki yeni gelişmeleri ve liderlik geçiş sürecinin detaylarını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, Bob Calderoni Geçici Başkan ve İcra Kurulu Başkanı Olarak (CEO) atanırken, Calderoni; Başkan, CEO ve Şirketin Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlerinden ayrılan David J. Henshall'ın yerini aldı.

7.10.2021Atamalar
HSK hakim ve savcı yer değişikliği sonuç listesi açıklandı HSK mazeret görev yeri değişikliği isim listesi sorgulama

HSK hakim ve savcı yer değişikliği sonuç listesi açıklandı! HSK mazeret görev yeri değişikliği isim listesi sorgulama!

HSK hakim ve savcı yer değişikliği sonuçları isim listesi açıklandı. HSK'nin mazeret kararnamesiyle adli yargıda 334 hakim ve savcının, idari yargıda ise 25 hakim ve savcının görev yeri değişti. Mazeret nedeniyle görev değişikliği talebinde bulunan hakim ve savcılar yeni görev yerleri listesini https://www.hsk.gov.tr/ internet sitesinden öğrenebilecekler. Adli ve idari yargı kararnamesi isim listesi online olarak sorgulanacak. İşte, HSK hakim ve savcı atama sonuçları ve mazeret görev değişikliği isim listesi.

6.10.2021Gündem
15 bin öğretmen ataması başvuruları ne zaman bitecek MEB 2021 sözleşmeli öğretmenlik ön başvuru ekranı

15 bin öğretmen ataması başvuruları ne zaman bitecek? MEB 2021 sözleşmeli öğretmenlik ön başvuru ekranı!

Sözleşmeli öğretmenlik başvuru tarihleri için geri sayım başladı. 27 Eylül tarihinde başlayan 15 bin öğretmen ataması ön başvuruları "ilkatama.meb.gov.tr" internet sitesi üzerinden gerçekleşecek. 15 bin öğretmen atamasına ilişkin branş bazında kontenjan dağılımının göz önünde bulundurulacağı başvurular bu hafta son bulacak. 2020 veya 2021 yılında yapılan KPSS puan şartının aranacağı sözleşmeli öğretmen atamalarının sonuçları ise 31 Ocak 2022'de yayınlanacak. Peki, sözleşmeli öğretmenlik başvurusu ne zaman bitecek? İşte, 15 bin öğretmen atama başvuru ekranı ve konuyla ilgili detaylar.

6.10.2021Gündem
2004 Sayılı Kanun Nedir 2004 Sayılı Başbakanlık İç Genelge Kanunu İçeriğinde Neler Yer Alır, Hangi Hakları Sağlar

2004 Sayılı Kanun Nedir? 2004 Sayılı Başbakanlık İç Genelge Kanunu İçeriğinde Neler Yer Alır, Hangi Hakları Sağlar?

2004 sayılı kanun önemli özelliklere sahip olan kanunlardan bir tanesini oluşturmaktadır. Sizin için 2004 sayılı kanunun ne olduğunu, içeriğinin neleri kapsadığını ve hangi hakları sağladığını derledik.

6.10.2021Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak 15 bin öğretmen atama takvimi belli oldu

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak? 15 bin öğretmen atama takvimi belli oldu

Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları devam ederken mülakat yerleri de yeniden gündeme geldi. Başvuru işlemlerini gerçekleştiren adaylar bir yandan son hazırlıklarını yaparken bir yandan da "Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak?" sorusuna yanıt arıyor. Takvime göre, sözlü sınavlar, 12-27 Kasım'da gerçekleştirilecek. 15 bin öğretmen atama mülakatlarına kısa bir süre kala mülakat yerleri de belli olacak.

6.10.2021Gündem
3 üniversiteye rektör atandı

3 üniversiteye rektör atandı

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, İzmir Bakırçay Üniversitesi ve Niğde Ömer Halis Demir Üniversitelerine rektör ataması yapıldı.

5.10.2021Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 üniversiteye rektör atadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 üniversiteye rektör atadı

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Berktaş, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörlüğüne ise Prof. Dr. Hasan Uslu atandı.

5.10.2021Gündem
Bazı bakanlık ve kurumların atama kararları Resmi Gazetede

Bazı bakanlık ve kurumların atama kararları Resmi Gazete'de

Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yer aldı.

5.10.2021Gündem
Guterresten Kıbrıs özel temsilciliği için Colin Stewart önerisi

Guterres'ten Kıbrıs özel temsilciliği için Colin Stewart önerisi

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kıbrıs özel temsilciliği için taraflara Kanadalı diplomat Colin Stewart'ı önerdi.

3.10.2021Dünya
Atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı

Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Elazığ, Kırıkkale ve Bilecik valiliklerine yeni isimler atandı, Hatay ve Muş'un Emniyet Müdürleri değişti.

2.10.2021Haber
Son dakika... Elazığ, Kırıkkale ve Bilecik Valileri değişti... Hatay ve Muşa yeni emniyet müdürü

Son dakika... Elazığ, Kırıkkale ve Bilecik Valileri değişti... Hatay ve Muş'a yeni emniyet müdürü

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Elazığ, Kırıkkale ve Bilecik valiliklerine yeni isimler atandı, Hatay ve Muş'un Emniyet Müdürleri değişti.

2.10.2021Gündem
Vali ve il emniyet müdürlüğü atamaları Resmi Gazete’de

Vali ve il emniyet müdürlüğü atamaları Resmi Gazete’de

Cumhurbaşkanlığı'nın bazı valilikler ve il emniyet müdürlüklerine yönelik atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

2.10.2021Gündem
15 bin öğretmen atama başvurusu ne zaman bitecek İşte 2021 sözleşmeli öğretmenlik ek atama başvuru tarihi

15 bin öğretmen atama başvurusu ne zaman bitecek? İşte 2021 sözleşmeli öğretmenlik ek atama başvuru tarihi

15 bin öğretmen ataması ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri alınmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 15 bin ek atamaları için 27 Eylül'de başlayan başvurular ilkatama.meb.gov.tr adresinden Elektronik Ön Başvuru Formu doldurarak gerçekleşecek. Öğretmen alımı branş ve kontenjan dağılımı göz önüne alınarak yapılacak atamalarda 2020 veya 2021 yılında yapılan KPSS puan şartı önem arz edecek. Başvuruları kaçırmak istemeyen adayların gözü atama takviminde. Peki, 15 bin öğretmen atama başvurusu ne zaman bitecek? İşte, atama takviminin detayları.

1.10.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı atama kura sonuçları 2021 açıklandı 30 Eylül Sağlık Bakanlığı PBS atama sonucu sorgulama ekranı ve isim listesi

Sağlık Bakanlığı atama kura sonuçları 2021 açıklandı! 30 Eylül Sağlık Bakanlığı PBS atama sonucu sorgulama ekranı ve isim listesi!

Sağlık Bakanlığı atama kura sonuçları için beklenen açıklama geldi. 2021 Yılı 2.Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası bugün canlı yayında gerçekleşti. Uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirmeleri için kura çekilişi Youtube üzerinden takip edildi. Sağlık Bakanlığı kura çekimi sonuçları yayınlanan duyuruya göre Münhal Kadrolar, Yerleşenler Listesi ve Noter Onaylı Sonuçlar olmak üzere 3 ayrı listede açıklandı. Sağlık Bakanlığı PBS atama sonucu ekranı ile yerleşenlerin isim listesi sorgulanabilecek. İşte, 2021 Sağlık Bakanlığı atama sonucu sorgulama ekranı ve 2021 isim listesi.

30.09.2021Gündem
Hakim savcı atamaları Resmi Gazete’de Hakim savcı atama sonuçları isim listesi

Hakim savcı atamaları Resmi Gazete’de! Hakim savcı atama sonuçları isim listesi

Hakim savcı atamaları ile ilgili isim listesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Hakimler ve Savcılar Kurulunca, 1008 adli yargı hakim ve cumhuriyet savcısı adayı ile 7 idari yargı hakim adayının atanmalarına ilişkin kura çekimi geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. İşte 27 Eylül’de gerçekleştirilen hakim savcı atama kurası sonuçları

30.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Dünyanın derdi ‘enflasyon’

Pandemi sonrası küresel ekonomi toparlanmaya devam ediyor. Salgınla birlikte ekonomileri desteklemek adına piyasaya verilen para bollaştı. Aşının bulunması ve kısıtlamaların kaldırılmasıyla talep artışı yaşandı. Ancak talep artışına enerji emtialarında yaşanan üretim yetersizliği ve tedarik sorunları da eklenince tüm dünyada enflasyon yükseldi.

17.10.2021

Okulda salgın, hamileye aşı ve...

Hayatı normalleştirme çabalarıyla doğrultusunda yüz yüze eğitime geçildi. Başka alanlar için farklı yorumlar yapılabilir ama eğitim her koşulda devam etmeli. 

30.09.2021