MENÜ

Atama

Atama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Atama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.476 Atama haberi bulunmuştur.

Atama Haberleri

Son Dakika | Merkez Hakem Kurulundan duyuru: Maç sabahı açıklanacak

Son Dakika | Merkez Hakem Kurulu'ndan duyuru: 'Maç sabahı açıklanacak'

Merkez Hakem Kurulu, 12 Haziran'da başlayacak ligler öncesinde uygulanacak prosedürler hakkında açıklama yaptı.

4.06.2020Futbol
İrtikap suçu nedir

İrtikap suçu nedir?

İrtikap suçu nedir, cezası ne kadar? Rüşvet ve irtikap suçları arasındaki farklar neler? Avukat Özlem Hayalioğlu ve Stajyer Avukat Zeynep Kuruca, konuyla ilgili merak edilenleri aktardı.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat başvurusu nasıl yapılır Mülakat yerlerinin açıklanacağı tarih

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat başvurusu nasıl yapılır? Mülakat yerlerinin açıklanacağı tarih

Milyonlarca öğretmen adayının merakla beklediği sözleşmeli öğretmenlik atama başvurusu 1 Haziran itibariyle başladı. Toplam 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için süreç online platform üzerinden gerçekleştiriliyor. Peki, sözleşmeli öğretmenlik mülakat başvurusu nasıl yapılır? Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri ne zaman açıklanacak?

3.06.2020Gündem
Sözleşmeli öğretmen kadrosu için başvurular yarın başlayacak

Sözleşmeli öğretmen kadrosu için başvurular yarın başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ataması yapılacak sözleşmeli öğretmen kadrosu için başvurular yarın başlayacak. Ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri yarından itibaren 12 Haziran'a kadar alınacak. Başvurular elektronik ortamda "https://ilkatama.meb.gov.tr" adresinden alınacak.

31.05.2020Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik için başvurular başladı

Sözleşmeli öğretmenlik için başvurular başladı

MEB tarafından ataması yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen kadrosu için başvurular başladı. Ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri 12 Haziran'a kadar alınacak. Başvurular elektronik ortamda "https://ilkatama.meb.gov.tr" adresinden alınacak.

31.05.2020Eğitim
1343 gencin ataması yapılacak

1343 gencin ataması yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Devlet korumasından yararlanmış gençlerimiz için 1343 kadroya yerleştirme işlemi yapacağız." dedi.

29.05.2020Ekonomi
2020 Terhisler ne zaman başlıyor Terhis tarihleri belli oldu mu Milli Savunma Bakanı Akar duyurdu

2020 Terhisler ne zaman başlıyor? Terhis tarihleri belli oldu mu? Milli Savunma Bakanı Akar duyurdu

Corona virüsü nedeniyle ertelenen terhislerin başlayacağı tarih bir süredir gündemde yer alıyor. Terhisler ne zaman başlar? sorusunun yanıtı merak edilirken, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, konuyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Akar açıklamasında, terhislerin başlayacağı tarihi duyurarak, "Terhis olacak gençlerimiz 18 Mayıs'tan bu yana tedbir amaçlı gözetim altında. Şu ana kadar bunlar arasında herhangi bir vakaya rastlanmadı." dedi. İşte, terhislerin başlayacağı tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler...

28.05.2020Gündem
Son dakika… Bakan Akar duyurdu İşte terhislerin başlayacağı tarih…

Son dakika… Bakan Akar duyurdu! İşte terhislerin başlayacağı tarih…

Milli Savunma Bakanı Akar yaptığı son dakika açıklamasında  "31 Mayıs Pazar gününden itibaren terhisleri başlatacağız. Bununla ilgili önemli tedbirler alındı. Terhis olacak gençlerimiz 18 Mayıs'tan bu yana tedbir amaçlı gözetim altında. Şu ana kadar bunlar arasında herhangi bir vakaya rastlanmadı." dedi.

28.05.2020Gündem
İngiltere’de ilk kez başörtülü bir kadın hâkim oldu

İngiltere’de ilk kez başörtülü bir kadın hâkim oldu

İngiltere’de ilk kez başörtülü Müslüman bir kadın, hakim olarak atandı. BBC’nin haberine göre, başörtülü Raffia Arshad, geçen hafta Midlands bölgesine hakim olarak atandığına ilişkin mektubu aldı. Arshad, atamayla çoğu insanın kafasındaki ‘hâkim görüntüsü’ klişesini kırdığını belirtti.

28.05.2020Avrupa
Bakanlıklara atama kararları yayımlandı

Bakanlıklara atama kararları yayımlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

27.05.2020Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman 2020 sözleşmeli öğretmenlik mülakat ve atama tarihi

Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman? 2020 sözleşmeli öğretmenlik mülakat ve atama tarihi

Sözleşmeli öğretmenlik ön başvuruları için geri sayım devam ederken, atama takvimi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayınlandı. 2020 sözleşmeli öğretmen alımı başvuruları, ilkatama.meb.gov.tr adresinde sözleşmeli öğretmen başvuru formu bilgileri doldurularak gerçekleşecek. 19 bin 910 sözleşmeli öğretmen alımı başvuruları kabul edilenler daha sonra mülakata tabi olacak. Peki, sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman? 2020 sözleşmeli öğretmen alımı kadro dağılımı nasıl olacak? İşte, sözleşmeli öğretmen atama takvimi ve başvuru tarihleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler...

27.05.2020Gündem
Fenerbahçede Mehmet Aurelio tercihinin sebebi ne

Fenerbahçe'de Mehmet Aurelio tercihinin sebebi ne?

Yeni sezona yönelik kadro kurma çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe Yönetimi büyük bir sürpriz yaparak, eski futbolculardan Mehmet Aurelio’yu teknik kadroya dahil etti. Ersun Yanal’ın ayrılığı sonrası teknik direktörlüğe kimin getirileceği henüz netleşmemişken böyle bir atama yapılması doğal olarak, “Neden Aurelio seçildi?” sorusuna yol açtı.

27.05.2020Futbol
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumuna atama

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumuna atama

Sigortacılık ve özel emeklilik sektörlerinin düzenlenmesi ve denetlenmesine dair görevleri yürütmek üzere kurulan Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanlığına Türker Gürsoy atandı.

24.05.2020Ekonomi
TBMM Başkanı Şentoptan CHP Sözcüsü Öztraka ezan tepkisi

TBMM Başkanı Şentop'tan CHP Sözcüsü Öztrak'a "ezan" tepkisi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'a tepki göstererek, "Ezana karşı bir süredir devam eden sistemli saldırıları tahfif etmek, en az yapılan saldırılar kadar büyük bir cürümdür." ifadelerini kullandı.

22.05.2020Gündem
MEBden sözleşmeli öğretmenlerle ilgili açıklama

MEB'den sözleşmeli öğretmenlerle ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 18 Mart'ta atanan sözleşmeli öğretmenlerin kararnamelerinin 22 Haziran'da atandıkları illere gönderileceğini açıkladı.

22.05.2020Eğitim
Öğretmen atamalarına ilişkin MEBden açıklama

Öğretmen atamalarına ilişkin MEB'den açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 18 Mart'ta atanan sözleşmeli öğretmenlerin kararnamelerinin 22 Haziran'da atandıkları illere gönderileceğini bildirdi.

22.05.2020Gündem
Atanan sözleşmeli öğretmenler ne zaman göreve başlayacak

Atanan sözleşmeli öğretmenler ne zaman göreve başlayacak?

Ataması yapılan sözleşmeli öğretmenler ne zaman göreve başlayacaklarını öğrenmek istiyorlar. Konu ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘Okullar açıldığında öğretmenlerimizin hiçbir hak kaybı olmadan atama süreçleri tamamlanmış olacak, hiç merak etmesinler.’ demişti. Konu ile ilgili son dakika açıklaması Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı.

22.05.2020Gündem
ASUStan yeni anakart serisi: AMD B550

ASUS'tan yeni anakart serisi: AMD B550

ASUS, PCI Express 4.0 teknolojisini orta seviye sistemlere getiren AMD B550 yonga setiyle donatılmış yeni anakartlarını duyurdu. AMD B550 anakartlar, 3. Nesil AMD Ryzen masaüstü işlemcilerle genel amaçlı 20 adet PCIe 4.0 veri yolu kullanmaya olanak veriyor. Tüm yeni ASUS B550 anakartlarda, ana PCIe yuvası 16 veri yoluyla PCIe 4.0 bağlantısı sunuyor. Doğrudan 3. Nesil AMD Ryzen işlemciler üzerinden dört adet USB 3.2 Gen 2 girişiyle 10 Gbps hız almak da mümkün oluyor.

22.05.2020Teknoloji
Sözleşmeli öğretmen adaylarına kolaylık

Sözleşmeli öğretmen adaylarına kolaylık

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Twitter'dan yaptığı paylaşımda 2020 Ocak Dönemi Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyursu kapsamında başvuruda bulunarak sözlü sınava katılan ancak bu dönemde ataması yapılmayan öğretmen adaylarının, 2020 Haziran dönemi atamalarında bu dönemde aldıkları sözlü sınav puanıyla tercih yapabileceklerini açıkladı.

21.05.2020Eğitim
399 şehit yakını, gazi ve gazi yakını atandı

399 şehit yakını, gazi ve gazi yakını atandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "399 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atamasının gerçekleştirdik" dedi.

21.05.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Şehirlerarası seyahat HES kodu ile yapılacak Bakan Koca duyurdu

Son dakika haberler: Şehirlerarası seyahat HES kodu ile yapılacak! Bakan Koca duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Hayatı yeniden planlıyoruz. Yeniden planlanan hayattan virüse karşı korunma tedbirlerini ilk plana alıyoruz." dedi. "Bayramdan sonrası günler daha özgür olacak." diyen Koca, "Bayram günleri için veremediğim haberleri sonrası için verebilirim. Tedbirlere uyarsak bayram sonrası farklı olabilir." ifadelerini kullandı. "Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması seyahatlerde serbest giriş kartı olacak." diyen Bakan Koca, "Mobil uygulama üzerinden alacağınız kodu kullanarak uçak ve tren seyahati yapabileceksiniz." dedi.

20.05.2020Gündem
Son dakika haberler... Hakim ve savcı kura töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Son dakika haberler... Hakim ve savcı kura töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "23. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni"ne video konferansla katıldı. "Hakim-Savcı anayasa kanunlar ve mevzuata göre görevini icra eder. Ama asıl murakıpları kendi vicdanlarıdır." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizlerden vicdanınızı ve imzanızı asla hiçbir gücün emrine vermemenizi istiyorum." ifadelerini kullandı.

20.05.2020Haber
Son dakika haberler... Hakim ve savcı kura töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Son dakika haberler... Hakim ve savcı kura töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "23. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni"ne video konferansla katıldı. "Hakim-Savcı anayasa kanunlar ve mevzuata göre görevini icra eder. Ama asıl murakıpları kendi vicdanlarıdır." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizlerden vicdanınızı ve imzanızı asla hiçbir gücün emrine vermemenizi istiyorum." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "İnşallah Meclis'in yeni yasama döneminde yeni reform (yargı) paketleriyle milletimizin huzurunda olacağız." dedi.

20.05.2020Gündem
Türkiye bilim alanı sıralamasında dünyanın en iyileri arasında

Türkiye bilim alanı sıralamasında dünyanın en iyileri arasında

ODTÜ URAP Araştırma Laboratuvarınca açıklanan açıklanan "61 bilim alanı sıralaması"na, 36 bilim alanındaki çalışmalarıyla 37 üniversite ile giren Türkiye, 100 ülke arasında 18'inci sıraya yerleşti.

18.05.2020Teknoloji
Laos’a yeni büyükelçi

Laos’a yeni büyükelçi

Uzakdoğu ülkelerinden Laos’a yeni büyükelçi atandı.

17.05.2020Gündem
Libya stratejisinin mimarı Genelkurmay’a atandı

Libya stratejisinin mimarı Genelkurmay’a atandı

Ataması yapılan Tümamiral Cihat Yaycı’nın hazırladığı Libya Mutabakatı, Yunanistan, Kıbrıs Rum kesimi, İsrail ve Mısır’ın Türkiye’yi Doğu Akdeniz’de Antalya Körfezi’ne hapsetme planlarını ortadan kaldırmıştı.

17.05.2020Gündem
Türk üniversiteleri bilim alanı sıralamasında dünyada 18inci sırada

Türk üniversiteleri bilim alanı sıralamasında dünyada 18'inci sırada

ODTÜ URAP Araştırma Laboratuvarı'nca açıklanan ‘61 bilim alanı sıralaması’nda 100 ülkeden üniversiteler yer alıyor. Geçen yıl 61 alanın 28'inde yer alan Türk üniversiteleri, bu yıl 61 alanın 36'sında yer buldu. Sıralamada 61 alanın 20'sinde Çin, 20'sinde ise ABD üniversiteleri dünya birincisi oldu. 61 alanın 16'sında birinci olan Harvard, dünya liderliğini sürdürürken Çin'den Tsinghua Üniversitesi de 11 alanda birinci oldu.

16.05.2020Eğitim
5 belediye başkanı görevden alındı, Siirt ve Iğdıra kayyum

5 belediye başkanı görevden alındı, Siirt ve Iğdır'a kayyum

Siirt Belediye Başkanı Berivan Helen Işık ve Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş’un da aralarında bulunduğu 5 HDP’li belediye başkanı İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınarak, yerlerine kayyım atandı.

16.05.2020Gündem
Öğretmenler için iki yeni yönetmelik yolda

Öğretmenler için iki yeni yönetmelik yolda

MEB, Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Görevde Yükselme Yönetmeliği'nde değişiklik yaptı. Değişiklerinin en kısa sürede Resmi Gazete'de yayımlanması bekleniyor.

15.05.2020Eğitim
Son dakika haberler... Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı 21 bin personel için önemli gelişme

Son dakika haberler... Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı 21 bin personel için önemli gelişme

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), 21 bin 16 personelin atama ve yer değiştirme işlemlerinin gerçekleştirildiğini bildirdi.

15.05.2020Gündem
Son dakika haberler... Milli Savunma Bakanı Akardan Corona Virüs açıklaması

Son dakika haberler... Milli Savunma Bakanı Akar'dan Corona Virüs açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şu ana kadar operasyon bölgelerinde Kovid-19 vakası görülmediğini belirtti. Akar, normalleşme adımları kapsamında, 31 Mayıs'tan itibaren terhislerin, 5 Haziran'dan itibaren celplerin başlamasını planladıklarını, 20 Haziran'dan itibaren de bedelli askerlik celplerinin başlayacağını bildirdi.

15.05.2020Gündem
Görevi kötüye kullanma nedir, hangi durumlarda suç sayılır

Görevi kötüye kullanma nedir, hangi durumlarda suç sayılır?

Görevi kötüye kullanma suçu nedir? Görevi kötüye kullanma suçu nasıl oluşur? Konuyla ilgili merak detayları ve cezai yaptırımlarını Avukat Özlem Hayalioğlu ve Stajyer Avukat Zeynep Kuruca açıkladı.

Lise KPSS 2020 sınavı ne zaman ÖSYM tarih verdi mi

Lise KPSS 2020 sınavı ne zaman? ÖSYM tarih verdi mi?

Mayıs ayının gelmesiyle birlikte, en çok merak edilen konulardan biri de ortaöğretim yani lise mezunlarına yönelik düzenlenecek olan Kamu Personeli Sınavı'nın (KPSS) ne zaman yapılacağı oldu. Bilindiği üzere Corona salgını nedeniyle ÖSYM pek çok sınavın tarihinde değişikliğe gitmişti. Peki, Lise KPSS 2020 sınavı ne zaman?

14.05.2020Gündem
Askerlik yerleri ne zaman belli olacak Celp yerleri ne zaman açıklanacak

Askerlik yerleri ne zaman belli olacak? Celp yerleri ne zaman açıklanacak?

Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında celp dönemi gelenlerin askere alınmaları ertelenmişti. İlk kez silah altına alınacak yedek astsubay aday adayı ile yedek subay aday adayı, erbaş/er statüsündeki yükümlülerin sevk işlemlerine ilişkin celp tarihi araştırmaları, normalleşme adımlarının atılmasıyla birlikte hız kazandı. Peki, askerlik yerleri ne zaman belli olacak? Celp yerleri ne zaman açıklanacak?

13.05.2020Gündem
Türkiyede pazar payını artıran Ankerde önemli görev değişimi

Türkiye'de pazar payını artıran Anker'de önemli görev değişimi

Anker Innovations, Orta Asya’dan sonra İsrail’i de Türkiye’deki yönetime bağlarken, Cem Bodur’un görevine Türkiye, İsrail ve Orta Asya Ülke Müdürü olarak devam edeceğini açıkladı.

13.05.2020Teknoloji
AYMden, YAŞ sekreteryası ve YİK üyeleri ile ilgili iptal talebine ret

AYM'den, YAŞ sekreteryası ve YİK üyeleri ile ilgili iptal talebine ret

ANAYASA Mahkemesi (AYM), Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenen Yüksek Askeri Şura'nın (YAŞ) sekretarya hizmetlerinin Cumhurbaşkanınca belirlenecek merci tarafından yürütülmesi hükmü ile Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin ve bu üyelere yapılabilecek ödemelerin Cumhurbaşkanınca belirlenmesini öngören hükmün iptali istemini reddetti.

13.05.2020Gündem
Bedelli askerlik ne zaman Askerlik terhis işlemleri ne zaman, hangi tarihte yapılacak

Bedelli askerlik ne zaman? Askerlik terhis işlemleri ne zaman, hangi tarihte yapılacak?

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yaşanan kritik süreçte Cumhurbaşkanı Kararı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde celp ve terhislerin ertelenmesinin ardından, binlerce askerin terhis olacak ailelerine kavuşacakları tarih netleşti. İşte, "Askerler ne zaman terhis olacak?" sorusunun yanıtı.

13.05.2020Gündem
2020 Sözleşmeli öğretmen başvuruları ne zaman Sözleşmeli öğretmen atama takvimi kadro dağılımı ve kontenjan listesi

2020 Sözleşmeli öğretmen başvuruları ne zaman? Sözleşmeli öğretmen atama takvimi kadro dağılımı ve kontenjan listesi

Haziran ayında yapılacak sözleşmeli öğretmen atamasında başvuru şartları kontenjan listesi ve atama takvimi MEB tarafından açıklandı. Bu yıl online alınacak olan 19.910 sözleşmeli öğretmen başvuruları //personel.meb.gov.tr üzerinden tamamlanacak. 2020 sözleşmeli öğretmen kontenjan bilgileri ve branş listesine göre, 2.831 kontenjanla en çok alım sınıf öğretmenliği kadrosundan yapılacak. Sözlü sınav tarihleri ise 6-25 Temmuz belirlendi. Peki, 2020 Sözleşmeli öğretmen başvuru tarihleri ne zaman, başvurular nasıl yapılır? Sözleşmeli öğretmen kontenjan sayısı taban puanları nasıl? İşte, sözleşmeli öğretmen atama takvimi, branş kadro dağılımı ve kontenjan listesi...

11.05.2020Gündem
Anadolu Üniversitesi’nin yeni rektörü için başvurular başladı

Anadolu Üniversitesi’nin yeni rektörü için başvurular başladı

YÖK, Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın istifasıyla boşalan Anadolu Üniversitesi rektörlüğüne adaylık için başvuruların başladığını duyurdu. Adaylar 22 Mayıs’a kadar başvuru yapabilecek.

11.05.2020Eğitim
Son dakika haberleri: Milli Eğitim Bakanı açıkladı Bazı illerde okullar açılacak mı

Son dakika haberleri: Milli Eğitim Bakanı açıkladı! Bazı illerde okullar açılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında 'Bizim bazı illerimiz de hiç vaka yok. Bazı illerimiz de çok vaka var. Hangi illerde durum nedir diye bir çalışmamız var. Taşıyıcılık faktörü üzerinden de bakmak lazım. Eğer illere göre okulların açılımı olursa buna da hazırız' dedi.

10.05.2020Gündem
Askerlik terhis işlemleri ne zaman yapılacak Bedelli askerlik ne zaman başlayacak

Askerlik terhis işlemleri ne zaman yapılacak? Bedelli askerlik ne zaman başlayacak

1 Kasım-1 Aralık 2019 tarihlerinde silah altına alınan erbaş ve erlerin, askerlik hizmet süresinin 1 ay uzatılmasının ardından, terhis tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. Nisan ayında terhis olamayan binlerce askerin terhis işlemleri için tarih belli oldu. Peki, askerler ne zaman terhis olacak?Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yaşanan kritik süreçte Cumhurbaşkanı Kararı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde celp ve terhislerin ertelenmesinin ardından, binlerce askerin terhis olacak ailelerine kavuşacakları tarih netleşti. İşte, "Askerler ne zaman terhis olacak?" sorusunun yanıtı.

8.05.2020Gündem
İBB’de 15 yıldır görev yapan Gelirler Müdürü görevden alındı, yerine yeni atama yapıldı

İBB’de 15 yıldır görev yapan Gelirler Müdürü görevden alındı, yerine yeni atama yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 yıldır gelirler müdürü olarak görev yapan Yakup Keskin’i görevden aldı. Yerine İsa Ferhat Alemdar gelirler müdürü olarak atandı.

6.05.2020Gündem
Askerler ne zaman terhis olacak

Askerler ne zaman terhis olacak?

1 Kasım-1 Aralık 2019 tarihlerinde silah altına alınan erbaş ve erlerin, askerlik hizmet süresinin 1 ay uzatılmasının ardından, terhis tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. Nisan ayında terhis olamayan binlerce askerin terhis işlemleri için tarih belli oldu. Peki, askerler ne zaman terhis olacak?

6.05.2020Gündem
Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak

Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

İlk kez silah altına alınacak yedek astsubay aday adayı ile yedek subay aday adayı, erbaş/er statüsündeki yükümlülerin sevk işlemlerine ilişkin celp tarihi araştırmaları Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarının ardından hız kazandı. Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında celp dönemi gelenlerin askere alınmaları ertelenmişti. Peki, askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

5.05.2020Gündem
Askerlik terhis işlemleri ne zaman olacak, Bedelli askerlik ne zaman başlayacak Celp tarihi için merak edilen tarih açıklandı..

Askerlik terhis işlemleri ne zaman olacak, Bedelli askerlik ne zaman başlayacak? Celp tarihi için merak edilen tarih açıklandı..

Dün gerçekleştirilen son dakika askerlik terhis tarihleri ile silah altındaki erler için detaylar da belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama neticesinde kasım celbi olarak askerlik görevini ifa ettiren erler haricinde, askere alınacak vatandaşların celp tarihleri de belli oldu. Peki, kasım celbi ne zaman terhis olacak? İşte, son dakika askerlik terhis bilgileri

5.05.2020Gündem
Son dakika haberler... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuktan flaş açıklama Okullar ne zaman açılacak

Son dakika haberler... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş açıklama! Okullar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, canlı yayında açıklamalarda bulundu. LGS sınavına ilişkin konuşan Bakan Selçuk, "Çocukların rahat etmesi için velilerin okul bahçesi dışında beklemelerini rica ediyoruz." ifadelerini kullandı. Bakan Selçuk, okulların 1 Haziran'da açılacağı iddialarına da yanıt verdi ve "MEB olarak okullar 1 haziran'da açılacak diye bir ifade kullanmadık. Bizim böyle bir ifademiz yok. 1 Haziran'da açıldığında ne şekilde bir planlamamız var gibi senaryoları sıralarken bunun içinde 1 Haziran da vardı." dedi.

5.05.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı normalleşme planını açıkladı İşte AVMler, kuaförler ve berberlerin açılış tarihi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı normalleşme planını açıkladı! İşte AVM'ler, kuaförler ve berberlerin açılış tarihi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrası normalleşme planını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "65 yaş üstü gruba ilk etapta sokağa çıkma sınırlandırması günlerinin birinde ve dört saat süreyle yürüme mesafesiyle tahditli olarak dışarı çıkabilme imkanı getiriyoruz. İlk uygulamayı da 10 Mayıs Pazar günü saat 11,00 - 15,00 saatleri arasında gerçekleştiriyoruz. 20 yaş altı için de bu esnemeyi iki grup halinde uygulayacağız" dedi. Erdoğan ayrıca, "Berber, kuaför, güzellik salonu gibi işletmeler 11 Mayıs'ta faaliyete geçebilecek. Alışveriş merkezleri 11 Mayıs'tan itibaren hizmet vermeye başlayabilecek" dedi.

5.05.2020Gündem
Normalleşme adımları

Normalleşme adımları

Koronavirüs salgını sınırlamalarının kademeli şekilde esnetilmesi ile ilgili düzenlemeleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için müjde verdi. Düzenlemelerin esnetilmesinin mayıs, haziran ve temmuz aylarına yayılarak yapılacağını söyleyen Erdoğan, “Şehirlerarası giriş-çıkış sınırlandırmasını 7 il için bitiriyoruz. Diğer illerimizdeki seyahat kısıtlaması 15 gün uzatılmıştır” dedi.

5.05.2020Gündem
Resmi Gazetede yayımlandı: 97 ilçeye kaymakam atandı

Resmi Gazete'de yayımlandı: 97 ilçeye kaymakam atandı

5 Mayıs 2020 tarihli Resmi Gazete'de, Cumhurbaşkanı'nın atama kararıyla 97 ilçeye kaymakam görevlendirildiği yayımlandı.

5.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Samsun’a çıkmadan önce çektirdiği son fotoğrafın arkasına yazdıklarım

Bu fotoğrafı çektirdiğinde 38 yaşındaydı. O günden de baksak, bugünden de baksak çok genç bir adam.

19.05.2020