EKSTRA
MENÜ

Kan Şekeri

Kan Şekeri haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kan Şekeri hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.809 Kan Şekeri haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kan Şekeri Haberleri

Radika otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Radika otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Radika otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Radika otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

İçerdiği mineral ve vitaminlerle zengin faydalara sahip olan radika otu, ülkemizde sıkça kullanılan bitkilerden biridir. Son dönemlerde en fazla araştırılan bitkilerin başında gelen radika otu, soğuk algınlığına ve karaciğere fayda sağlamaktadır. Radika otu nedir, ne işe yarar, nerede yetişir, radika otunun faydaları nelerdir gibi soruların yanıtlarını derledik.

Kişniş otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır Kişniş otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Kişniş otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Kişniş otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Halk dilinde ''aş otu'' şeklinde de bilinen kişniş otu; maydanozgiller familyasından olan bir bitkidir. Görünüm olarak maydanoza çok benzeyen kişniş bitkisi; tek yıllık ve otsu bir bitki türüdür. Kişniş otunun; demir, manganez, magnezyum kaynağı olduğu belirtilebilir. Peki kişniş otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Kişniş otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Zeytin Yaprağı Çayı Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır Zeytin Yaprağı Çayı Faydaları ve Kullanımı

Zeytin Yaprağı Çayı Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır? Zeytin Yaprağı Çayı Faydaları ve Kullanımı

Zeytin yaprağı özü, zeytin bitkisinin yapraklarından elde edilir. Zeytin yaprağı ekstraktının anti-inflamatuar ve antioksidan özelliklerine katkıda bulunduğu düşünülmektedir. Bu nedenle zeytin yaprağı çayı nasıl yapılır, ne işe yarar merak edilmektedir. İşte virüslere karşı bir kalkan göre üstlenen zeytin yaprağı çayının faydaları ve kullanımı.

Dysania (Kronik yorgunluk sendromu) nedir, nasıl tedavi edilir İşte dysania belirtileri ve nedenleri

Dysania (Kronik yorgunluk sendromu) nedir, nasıl tedavi edilir? İşte dysania belirtileri ve nedenleri

Her sabah alarm çaldığında yataktan çıkmak istemiyorsanız, bu yaşadığınız şeyin adı kronik yorgunluk sendromu, yani dysania denilen şey olabilir. Peki, dysania (Kronik yorgunluk sendromu) nedir, nasıl tedavi edilir? İşte dysania ile ilgili bilgiler…

12.10.2021Sağlık
Koronadan ölümlerin nedeni kan şekerinin yükselmesiymiş

Koronadan ölümlerin nedeni kan şekerinin yükselmesiymiş!

İsviçreli bilim insanlarının yaptığı yeni bir araştırma, koronavirüsün, ağır geçirilmesinde ve ölüme neden olmasında kan şekerinin yüksek olmasının önemli bir faktör olduğunu ortaya koydu.

7.10.2021Avrupa
Şeker kamışı pekmezi neye iyi gelir, nasıl, kullanılır İşte, şeker kamışı pekmezinin faydaları

Şeker kamışı pekmezi neye iyi gelir, nasıl, kullanılır? İşte, şeker kamışı pekmezinin faydaları

Pekmez, insanların tatlandırıcı olarak kullandığı kalın bir şuruptur. Şeker yapım sürecinin bir yan ürünüdür ve ezilmiş şeker kamışı veya şeker pancarından elde edilir. Peki şeker kamışı pekmezi neye iyi gelir, nerelerde, nasıl kullanılır? İşte şeker kamışı pekmezinin faydaları…

6.10.2021Sağlık
Tahıl ürünlerinde biyoçeşitlilik desteklerle artıyor

Tahıl ürünlerinde biyoçeşitlilik desteklerle artıyor

TÜBİTAK, 2002'den bu yana nohut, arpa, buğday gibi ürünler için sanayi kesimine 110 milyon lira, üniversitelere ve kamuya 255,1 milyon lira hibe desteği sağladı. Söz konusu ürünlerin ıslah çalışmaları kapsamında ise toplamda 70,5 milyon lira destek verildi.

3.10.2021Ekonomi
Hurma suyu ne işe yarar, nasıl yapılır ve kullanılır Hurma suyunun cilde ve vücuda faydaları

Hurma suyu ne işe yarar, nasıl yapılır ve kullanılır? Hurma suyunun cilde ve vücuda faydaları

Besinlerin suları birbirinden farklı hastalıklara şifa olmaktadır. Özellikle hurma suyunun içeriğindeki lif nedeniyle vücuda yararları da saymakla bitmez. Hurma suyu ne işe yarar, nasıl yapılır ve kullanılır? Hurma suyunun cilde ve vücuda faydaları nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Keten Tohumunun Faydaları Nelerdir, Kolesterol İçin Kullanılır Mı Keten Tohumu Ne İşe Yarar

Keten Tohumunun Faydaları Nelerdir, Kolesterol İçin Kullanılır Mı? Keten Tohumu Ne İşe Yarar?

Keten tohumu insan vücudu için oldukça yararlıdır. Pek çok insan, tohumun dış kabuğunun sindirilmesi zor olduğu için keten tohumu karışımını öğütülmüş keten tohumu veya keten tohumu yağı şeklinde temin eder. Peki, keten tohumunun yararları nelerdir, bahsedildiği gibi kolesterole etkileri nasıldır ve nelere iyi gelir tüm detayları ile derledik.

Üzüm sirkesinin faydaları nelerdir, ne işe yarar Üzüm sirkesi hangi hastalıklara iyi gelir... İşte detaylar

Üzüm sirkesinin faydaları nelerdir, ne işe yarar? Üzüm sirkesi hangi hastalıklara iyi gelir... İşte detaylar

Üzüm sirkesi, kuru ve yaş üzümden, üzüm şırası konsantresinden ya da uçar asit miktarı asetik asit cinsinden sınırı aşan şaraplardan elde edilen sirke çeşididir. Özellikle de çorbalarda, salatalarda ve turşu yapımında sıkça kullanılır. Üzüm sirkesi, hem iştah açıcı hem de hazmı kolaylaştırıcı bir özelliğe sahiptir. Üzüm sirkesinin faydaları nelerdir, ne işe yarar sizler için derledik.

Karanfil çiğnemenin faydaları ve zararları nelerdir Karanfil ne işe yarar, hangi hastalıklara iyi gelir

Karanfil çiğnemenin faydaları ve zararları nelerdir? Karanfil ne işe yarar, hangi hastalıklara iyi gelir?

Karanfil esas olarak Asya ülkelerine has olan baharatlardan birisidir. Karanfil bitkisi Endonezya içindeki Maluka adalarına özgü olan bir bitki türüdür. Dünyada farklı şekillerde kullanımı mevcut halde bulunan karanfil bitkisi özellikle Asya ülkeleri içinde daha çok aroma verici nitelikteki bir ürün olarak kullanılmaktadır. Sizin için karanfilin ne olduğunu, karanfil çiğnemenin faydalarını ve zararlarını, karanfilin ne işe yaradığını ve hangi hastalıklara iyi geldiğini derledik.

Uzmanlardan dikkat çeken uyarı: 21 yaşında giydiğiniz pantolon üzerinize olmuyorsa...

Uzmanlardan dikkat çeken uyarı: 21 yaşında giydiğiniz pantolon üzerinize olmuyorsa...

Uzun süredir devam eden koronavirüs salgınının yarattığı koşullar birçoğumuz için daha az hareketli bir hayat, daha sağlıksız beslenme ve alınan fazla kilolar anlamına gelmeye başladı. Salgından kaçarken birçok başka hastalık riskine açık hale gelmemizle ilgili olarak uzmanlar uyarılarına devam ediyor. bunlardan biri de kilo almasak bile değişen vücut ölçülerimizle ilgili ve oldukça ilginç...

28.09.2021Dünya
Madımak Faydaları Nelerdir Madımak Ne İşe Yarar, Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Madımak Faydaları Nelerdir? Madımak Ne İşe Yarar, Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Madımak otu, söğüt otu, çoban ekmeği, kuşekmeği, keçimemesi, madımalak ve badıma isimleri ile de bilinmektedir. Bu ot kuzukulağıgiller ailesinden bir bitkidir. Madımak otu, doğada kendi başına yetişmektedir. Madımak faydaları nelerdir? Madımak ne işe yarar, hangi hastalıklara iyi gelir detayları ile derledik.

Lektin Nedir, Hangi Gıdalarda Bulunur İşte, Lektin İçeren Besinler ve Vücuda Etkileri

Lektin Nedir, Hangi Gıdalarda Bulunur? İşte, Lektin İçeren Besinler ve Vücuda Etkileri

Lektin, yediğiniz yiyecekler de dahil olmak üzere tüm yaşam formlarında bulunan bir protein türüdür. Lektin içeren besinler çeşitli sağlık faydaları sağlayabilirler. Peki, lektin nedir, hangi gıdalarda bulunur? İşte lektin içeren besinler ve vücudumuza etkileri…

Şeker nasıl düşer Yüksek şekeri en çabuk ne düşürür Yoğurt kan şekerini düşürür mü

Şeker nasıl düşer? Yüksek şekeri en çabuk ne düşürür? Yoğurt kan şekerini düşürür mü?

Şeker hastalığı toplumda en sık karşılaşılan ciddi kronik hastalıklardan bir tanesidir. Hemen hemen her yaşta ortaya çıkabilen şeker hastalığı mutlaka tedavi edilmesi ve kontrol edilmesi gereken bir hastalıktır. Şeker hastalığına iyi gelen birçok bitkisel yöntem de yer almaktadır. Özellikle şeker tanısı konan hastalarda bu hastalığın takibi yapılması gerekir. Peki, şeker nasıl düşer? Yüksek şekeri en çabuk ne düşürür? Yoğurt kan şekerine iyi gelir mi? İşte şeker hastalığı ile ilgili tüm detaylar.

23.09.2021Araştırma
Glutatyon Nedir, Hangi Besinlerde Bulunur İşte, Glutatyonun Faydaları ve Kullanımı

Glutatyon Nedir, Hangi Besinlerde Bulunur? İşte, Glutatyonun Faydaları ve Kullanımı

Güçlü bir antioksidan olan glutatyon, vücudun hastalıklardan korunması için ihtiyaç duyulan en önemli moleküllerden biridir. Bazı bitkilerde, hayvanlarda, mantar türlerinde ve bakterilerde bulunan glutatyon faydaları saymakla bitmiyor. Peki glutatyon nedir, hangi besinlerde bulunur? İşte, glutatyonun faydaları ve olası yan etkileri hakkında merak edilenler…

22.09.2021İyi Yaşam
Etmeli mi etmemeli mi Kahvaltı ‘güç’ kaybediyor

Etmeli mi etmemeli mi? Kahvaltı ‘güç’ kaybediyor

Yıllarca öğünlerin en sıkı yapılması gerekeni ve ‘baş tacı’ olan kahvaltı son dönemde en çok tartışılanı ve ‘acaba gereksiz mi’ diye sorgulananı oldu... Beslenme trendleri birkaç yılda bir değişir. Bir süredir aralıklı beslenme ve iki öğün yemek popüler. Varlığı ve gerekliliği hatta faydası bu akımlarla birlikte tartışılmaya başlayan kahvaltıyı uzmanlarına sorduk. Doktorlar, diyetisyenler, beslenme uzmanları ve şeflerin farklı görüşleri var. “Gece geç yersen sabah aç uyanırsın. Gece geç ve sabah uyanınca yeme” diyene mi, “Kalıcı kilo vermek isteyen sabah iyi bir kahvaltı etmeli” diyene mi kulak vermeli; okuyun, siz karar verin.

12.09.2021Hürriyet Pazar
Aronya meyvesi nedir, sağlığa faydaları nelerdir

Aronya meyvesi nedir, sağlığa faydaları nelerdir?

Aronya meyvesi, insan sağlığı üzerindeki olumlu etkisi dolayısıyla son günlerde sıkça tercih edilen meyve türleri arasında yer alıyor. Aronya meyvesinin 'süper meyve' adıyla bilinmesinin temel nedeni ise insan sağlığına olumlu etkileri olarak yorumlanıyor. Peki, aronya meyvesi nedir ve sağlığa faydaları nelerdir? İşte, kanser hücrelerini dahi yok ettiği söylenen aronya meyvesi hakkında detaylı bilgiler

9.09.2021Sağlık
Hba1c Nedir Hba1c Yüksekliği ve Düşüklüğü Ne Anlama Gelir

Hba1c Nedir? Hba1c Yüksekliği ve Düşüklüğü Ne Anlama Gelir?

Açılımı “Glikolize Hemoglobin” olan hba1c, şeker hastalığının tespiti için yapılan testtir. Bu test genellikle kan şeker seviyesinin ölçümünde kullanılır. Peki, hba1c nedir? Hba1c yüksekliği ve düşüklüğü ne anlama gelir? İşte hba1c ile ilgili merak edilenler…

8.09.2021İyi Yaşam
Çocuk Sahibi Olmak İsteyen Çiftler Nasıl Beslenmeli

Çocuk Sahibi Olmak İsteyen Çiftler Nasıl Beslenmeli?

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için beslenme önerileri sundu.

Aşure ile gelen 6 fayda Haftada 2 kaseyi aşmayın

Aşure ile gelen 6 fayda! Haftada 2 kaseyi aşmayın

Türk mutfağının en sevilen tatlılarından biri olan aşure, içerisindeki malzemelerin çeşitliliği ve sağlığa yararları ile besleyici lezzetlerin başında geliyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Melike Şeyma Deniz zengin içeriği ile yüksek kalorili olan aşureyi tüketirken porsiyon kontrolünün çok önemli olduğunu vurgulayan Melike Şeyma Deniz, aşure ile gelen 6 faydayı anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

1.09.2021Sağlık
Düz Bir Karın İçin Ne Yapmalıyız Uzmanından Karın Yağlarını Yakan ve Yağ Oranını Azaltan Besinler

Düz Bir Karın İçin Ne Yapmalıyız? Uzmanından Karın Yağlarını Yakan ve Yağ Oranını Azaltan Besinler

Düz bir karın için öncelikle fiziksel aktiviteye önem verilmesi gerektiğini vurgulayan Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Tuba Kayan Tapan, karın yağlarını yakan ve yağ oranını azaltan besinler hakkında bilgilerini aktardı.

Obezite ameliyatlarına özel protokol

Obezite ameliyatlarına özel protokol

Yaşam değişikliği başarısız olursa cerrahi müdahale olmalı. Ameliyat öncesi psikiyatrist tarafından değerlendirilmeli.

28.08.2021Gündem
Şeker Yüklemesi Kaçıncı Haftada Ve Kaç Aylıkken Yapılır Kaç Defa Yapılmalı

Şeker Yüklemesi Kaçıncı Haftada Ve Kaç Aylıkken Yapılır? Kaç Defa Yapılmalı?

Gebelikte fetusun gelişiminin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi ve tüm ihtiyaçlarının karşılanması için, anne adayında hormonal değişimler ortaya çıkıyor. Sağlıklı olan gebeler bu durumdan olumsuz bir şekilde etkilenmez. Ama risk grubunda olan anne adayları bu değişime çoğu zaman ayak uyduramadığı için hem kendileri, hem de bebekleri için bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Şeker Yüklemesi Kaçıncı Haftada ve kaç aylıkken yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.08.2021Araştırma
Sedim nedir Sedimentasyon kandaki değeri ortalama kaç olmalıdır Düşüklüğü ve yüksekliğinde ne olur

Sedim nedir? Sedimentasyon kandaki değeri ortalama kaç olmalıdır? Düşüklüğü ve yüksekliğinde ne olur?

Sıklıkla karşılaşılan tıbbi kavramlardan bir tanesi de sedimantasyondur. Sağlıklı bir kişinin kanında bulunması gereken belirli bir aralıkta sedimantasyon değeri vardır. İnsan vücudunda, kandaki sedimantasyon değerinin ortalama aralığın üstünde ya da altında olması durumunda çeşitli problemlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Sedim nedir? Sedimantasyon kandaki değeri ortalama kaç olmalıdır? Sedimantasyon değeri düşüklüğü ve yüksekliğinde ne olur? Tüm detaylarıyla derledik.

19.08.2021Araştırma
Kara Halile nedir ve ne işe yarar Kara Halile otu nerede yetişir ve faydaları nelerdir

Kara Halile nedir ve ne işe yarar? Kara Halile otu nerede yetişir ve faydaları nelerdir

Kara Halile bitkisi son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Fakat ilk olarak belirtmek gerekiyor ki, sağlığınızı iyileştirebileceği iddialarını destekleyen klinik deneylerin eksikliği vardır. Peki, Kara Halile nedir, sağlığınız için ne gibi faydalar sunar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

17.08.2021Araştırma
Hiperglisemi nedir, belirtileri nelerdir Hiperglisemi nasıl düşürülür, nelere yol açar

Hiperglisemi nedir, belirtileri nelerdir? Hiperglisemi nasıl düşürülür, nelere yol açar?

Hiperglisemi riske atılmaması gereken bir hastalıktır. Diyabetle ilişkili hiperglisemi, kusma, aşırı açlık ve susuzluk, hızlı kalp atışı, görme sorunları ve diğer semptomlara neden olabilir. Tedavi edilmeyen hiperglisemi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Peki, Hiperglisemi nedir, belirtileri ve önlemleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

17.08.2021Araştırma
Hepatosteatoz nedir, nasıl tedavi edilir Hepatosteatoz grade 1,2,3 ne demek

Hepatosteatoz nedir, nasıl tedavi edilir? Hepatosteatoz grade 1,2,3 ne demek?

Karaciğer yağlanması, çeşitli nedenlere bağlı olarak karaciğerde yağ birikmesi sonucunda ortaya çıkan yaygın bir hastalıktır. Sağlıklı insanlarda karaciğerde az bir miktarda yağ birikmesi normal görülür. Ama bu düzeyin korunması gerekir. Hepatosteatoz nedir, nasıl tedavi edilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

17.08.2021Araştırma
Tokluk Şekeri Kaç Olmalı Tokluk Kan Şekerinin Ortalama Değeri Kaçtır

Tokluk Şekeri Kaç Olmalı? Tokluk Kan Şekerinin Ortalama Değeri Kaçtır?

Açlık kan şekeri ile beraber ayrıca tokluk kan şekeri merak edilen konulardan biridir. Özellikle sağlık açısından belli bir değer arasında bulunması büyük öneme sahiptir. Peki, tokluk şekeri kaç olmalı? Tokluk kan şekerinin ortalama değeri kaçtır? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.

12.08.2021Araştırma
Açlık Kan Şekeri Kaç Olmalı Açlık Kan Şekerinin Ortalama Değeri Kaçtır

Açlık Kan Şekeri Kaç Olmalı? Açlık Kan Şekerinin Ortalama Değeri Kaçtır?

Kan şekeri genel olarak açlık ve tokluk olmak üzere iki farklı unsur altında ele alınır. Sağlıklı bir yaşam için ise bu konuda belli bir değer aralığı bulunmaktadır. Peki, açlık kan şekeri kaç olmalı? Açlık kan şekerinin ortalama değeri kaçtır? İşte bu konu üzerine merak edilen farklı bilgiler.

10.08.2021Araştırma
Hamilelikte baş ağrısı neden olur, nasıl geçer Hamilelikte baş ağrısına ne iyi gelen şeyler ve tedavisi

Hamilelikte baş ağrısı neden olur, nasıl geçer? Hamilelikte baş ağrısına ne iyi gelen şeyler ve tedavisi

Hamilelikte baş ağrısı sorunu yaşayan anne adayları hamilelikte baş ağrısı neden olur, nasıl geçer, ne iyi gelir merak ediyorlar. Hamileliğin ilk belirtileri arasında yer alan baş ağrısı, çoğunlukla anne adaylarının gebelikteki ilk üç ayında kendini göstermektedir. Bunun nedeni genellikle vücuttaki ani hormonel değişim ve kan hacmindeki artışlar olabilir ve ani baş ağrılarına yol açar. Sık sık ve dinmeyen baş ağrıları ense ve göz ağrılarına kadar ilerleyebiliyor. Peki, hamilelikte baş ağrısı neden olur, nasıl geçer? Nöroloji Bölümü Uzmanı Dr. Keriman Oğuz, hamilelikte görülen baş ağrısı ile ilgili anne adaylarına önemli bilgiler verdi.

Vertigoya ne iyi gelir, nasıl geçer Vertigo nedenleri, belirtileri ve tedavisi

Vertigoya ne iyi gelir, nasıl geçer? Vertigo nedenleri, belirtileri ve tedavisi

Baş dönmesi ve denge sorunlarına sebep olan vertigo, günlük yaşamı kabusa çevirebilir. “Vertigo ile gelen hastanın yakınmalarını iyi değerlendirmek gerekir” diyen Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kaan Akacun; vertigo belirtileri, vertigo tedavisi, vertigo teşhisi ve vertigo tedavisi hakkında önemli bilgiler verdi.

7.08.2021Sağlık
Sulu sulu, mis kokulu

Sulu sulu, mis kokulu

Kalorisi düşük; lif, vitamin ve mineral yönünden oldukça zengin... Tezgâhlarda hâlâ bol bol şeftali görüyorken ünlü şeflerden aldığımız tariflere bir göz atın... Bu meyveyle leziz tatlılar yapabilir veya salatalarınıza değişik bir tat katabilirsiniz.

Tip 1 Diyabet Nedir, Belirtileri Nelerdir Tip 1 Diyabet Tedavi Yöntemleri Ve Tanısı..

Tip 1 Diyabet Nedir, Belirtileri Nelerdir? Tip 1 Diyabet Tedavi Yöntemleri Ve Tanısı..

Diyabet, günümüzde pek çok kişinin şikayetçi olduğu bir hastalıktır. Diyabet belirtileri erken ortaya çıkmaya başlasa da bazen kişinin semptomları tanıması biraz zaman alır. Peki, Tip 1 Diyabet nedir, belirtileri ve tedavisi nasıl yapılmaktadır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Sağlık
Homeostasis Nedir Ve Örnekleri Nelerdir Homeostasis Ve Fizyolojik Sistemler Arasındaki İlişki

Homeostasis Nedir Ve Örnekleri Nelerdir? Homeostasis Ve Fizyolojik Sistemler Arasındaki İlişki

Homeostasis, teorisi ilk olarak 1865 yılında Fransız Fizyolog Claude Bernard tarafından tanıtıldı ve terim ilk olarak 1926'da Walter Bradford Cannon tarafından kullanıldı. Homeostazın ne olduğunu ve iç vücut ortamını düzenlemedeki rolüne ait detayları derledik.

22.07.2021Sağlık
Hipofiz Bezi Nedir Ve Vücutta Nerededir Hipofiz Bezi Görevleri, Hormonları Ve Büyümesi

Hipofiz Bezi Nedir Ve Vücutta Nerededir? Hipofiz Bezi Görevleri, Hormonları Ve Büyümesi

Hipofiz beziniz o kadar önemli bir rol oynar ki, aşırı hormon üretirse veya hormonları yetersiz üretirse çok şey ters gidebilir. Peki, Hipofiz bezi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Sağlık

Yazar Sonuçları

Ünlülerin beslenme danışmanı Türkiye’de... 'Türk mutfağı bir hazine'

Mel Gibson, Jennifer Aniston, Oprah Winfrey gibi Hollywood’un ünlü isimleriyle çalışan Amerikalı beslenme uzmanı Mark MacDonald geçen hafta İstanbul’daydı. İşte ünlü sağlık gurusu ile yaptığımız online sohbetten satırbaşları...

19.10.2021

Üç aylık sağlık planı

Egzersiz yaparak, bitki temelli beslenerek ve psikolojinizi destekleyerek daha sağlıklı ve uzun yaşayabilirsiniz. Hemen harekete geçerseniz 3 ayda etkilerini göreceksiniz.

10.10.2021

‘Su trendleri’ne dair gerçekler

İçine elma sirkesi ya da limon katanlar da var, kaynatıp ılıttıktan sonra içenler, birkaç dal maydanoz ekleyenler de... Sabah aç karnına mı içmeli, yoksa yemeğin üzerinden biraz vakit geçtikten sonra mı? Temel içeceğimizle ilgili akıllardaki soruları masaya yatırdık.

9.10.2021

Her derde deva!

Beyaz ekmek yerine kepekli veya yulaflı ekmeği, pirinç yerine bulguru tercih edin. Öğünlerinizde bol salata, bir porsiyon pişmiş sebze ve kabuğuyla birlikte taze meyve olsun, haftada 3-4 porsiyon kuru baklagil yemeyi ihmal etmeyin. Bu sayede sofranız lif açısından çok zengin olur; daha uzun süre tok kalırsınız ve kan şekeri seviyeniz daha dengeli hale gelir.

9.10.2021

Rakamların farkında mısınız

Salgınla ilgili rakamların tamamı ürkütücü ama isterseniz gelin biz rakamlardan önce, yazımıza durumu özetleyen çok daha net, çok daha açık, çok daha acı ve çok daha ürkütücü bir cümleyle başlayalım: TÜRKİYE -maalesef- SALGININ EN AĞIR DÖNEMLERİNDEN BİRİNİ YAŞIYOR.

16.09.2021

Sağlıklı olmaya karar verdiyseniz, işte ilk adım!

Sağlık yolculuğunuzu küçük, yapılabilir adımlara bölmek, zorlanmadan hedefinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Artık daha sağlıklı bir yaşama sahip olmak istiyor ama bu zamana kadar yapmanız gerekenleri gözünüzde mi büyütüyordunuz? Büyütmeyin, size vereceğim küçük adımları takip edin.

12.09.2021

Yemeğe yoğurt ve salatayla başlayın

Diyelim ki o gün menüde börek, içliköfte veya pilav var. Masanızı salata, cacık ve fırında pişmiş sebzelerle donatın; karbonhidrat ürününü en son yiyin. Bu sayede kalorisi yüksek yemekten daha az yiyecek ve daha çabuk doyacaksınız.

11.09.2021

Erdoğan’ın sağlığı

Politika sayesinde, ahlaki yönden ne kadar kötü sıfatlar varsa, hemen hepsini şiar edindik. Bu halimiz, inanç değerlerimizin ne denli erozyona uğradığının tipik göstergesidir.

28.07.2021