EKSTRA
MENÜ

Hava Sıcaklıkları

Hava Sıcaklıkları haberleri sayfasında güncel ve son dakika Hava Sıcaklıkları hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.611 Hava Sıcaklıkları haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Hava Sıcaklıkları Haberleri

Meteoroloji Uzmanı Özdemirden İstanbula uyarı: Sıcaklıklar bir anda düşecek

Meteoroloji Uzmanı Özdemir'den İstanbul'a uyarı: Sıcaklıklar bir anda düşecek

İstanbul'da hava sıcaklığında 10-12 derece düşüş yaşanacağını belirten Meteoroloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Güven Özdemir, Karadeniz bölgesi için de sel uyarısında bulundu. Özdemir, "İstanbul'da perşembe günü, 10 ile 12 derece arasında sıcaklık düşmeleri yaşanacak. Bağışıklık sistemi düşük ve kronik rahatsızlığı olan kişilerin dikkat etmesi lazım" dedi. Özdemir, "Çarşamba ve perşembe günleri Trabzon, Rize, Sinop ve Samsun gibi illerde yaşayan vatandaşların dikkatli olması lazım. Sel olabilir" diye konuştu.

21.09.2021Gündem
Son dakika... Hava sıcaklıkları 10 derece birden düşecek Ülke geneli soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor

Son dakika... Hava sıcaklıkları 10 derece birden düşecek! Ülke geneli soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ülke genelinin çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceğini duyurdu. Meteoroloji'nin uyarısına göre yağışlar, Karadeniz Bölgesi ile Doğu Akdeniz Bölgesi’nde zaman zaman kuvvetli ve şiddetli olacak. Sıcaklıkların perşembe günü ülke genelinde 6 ila 10 derece düşmesi bekleniyor. İşte son hava durumu raporu...

20.09.2021Gündem
Son dakika... Meteorolojiden son hava durumu raporu Sıcaklıklar aniden düşüyor... Harita paylaşıldı

Son dakika... Meteoroloji'den son hava durumu raporu! Sıcaklıklar aniden düşüyor... Harita paylaşıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son dakika hava durumu raporuna göre bugün Karadeniz'in iç kesimleri ile Ankara'nın kuzeyi, Kastamonu, Sinop, Kars, Ardahan ve Erzurum ile gece saatlerinden sonra İstanbul çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. 5 günlük hava durumu tahminine göre İstanbul'da hava sıcaklıkları yarından itibaren hızla düşecek. İstanbul'da bugün 29 derece olan sıcaklık perşembe gününe kadar 10 derece düşecek ve 19 derece olacak. Meteoroloji, gün gün beklenen en yüksek ve en düşük sıcaklık haritalarını da paylaştı. İşte son hava durumu raporu...

20.09.2021Gündem
Bugün hava nasıl olacak Meteorolojiden yağış uyarısı İşte 17 Eylül son dakika hava durumu tahminleri

Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji'den yağış uyarısı! İşte 17 Eylül son dakika hava durumu tahminleri

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre Rize, Artvin, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış etkili olacak. Son günlerde yurt genelinde düşen hava sıcaklıkları, bugün iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece, kuzeydoğu kesimlerde ise 4 ila 8 derece artacak. Yağışların etkili olduğu Marmara Bölgesi'nde parçalı ve az bulutlu hava beklenirken, İstanbul'da sıcaklık 26 derece olarak ön görülüyor. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, MGM İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 17 Eylül hava durumu tahminleri.

16.09.2021Gündem
Meteoroloji haritayı paylaştı... Yarına dikkat: Bölge bölge sıralandı

Meteoroloji haritayı paylaştı... Yarına dikkat: Bölge bölge sıralandı

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre yarın Marmara, İç Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop ve Artvin çevreleri, Antalya'nın batısı ve Doğu Akdeniz’in Toroslar kesimlerinde sağanak bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise kuzey ve iç kesimlerde mevsim normalleri civarında, güneydoğu kesimlerde mevsim normallerinin 2 ile 5 derece üzerinde seyredecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın için ülke genelinde beklenen maksimum sıcaklık tahmin haritasını paylaştı. İşte son hava durumu raporu...

8.09.2021Haber
Son dakika... Meteoroloji haritayı paylaştı... Bugüne dikkat: Bölge bölge sıralandı

Son dakika... Meteoroloji haritayı paylaştı... Bugüne dikkat: Bölge bölge sıralandı

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre bugün Marmara, İç Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop ve Artvin çevreleri, Antalya'nın batısı ve Doğu Akdeniz’in Toroslar kesimlerinde sağanak bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise kuzey ve iç kesimlerde mevsim normalleri civarında, güneydoğu kesimlerde mevsim normallerinin 2 ile 5 derece üzerinde seyredecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün için ülke genelinde beklenen maksimum sıcaklık tahmin haritasını paylaştı. İşte son hava durumu raporu...

8.09.2021Gündem
Ağlar istavritle doldu

Ağlar istavritle doldu

Balıkçıların bayramı dün itibarıyla başladı. Balık av yasağı sona erdi ve balıkçılar denize açıldı. İlk gün istenilen seviyede balık avlanamasa da balıkçılar sezondan umutlu olduklarını söyledi. Balık avının ilk gününde ağlara en çok takılan balıklar arasında ise istavrit vardı. Balıkçılar, “Henüz sezon yeni başladı. Fiyatların oturması için 10-15 gün beklemek gerek” diye konuştu.

2.09.2021Ekonomi
Son dakika... Prof. Dr. Orhan Şenden İstanbula sağanak uyarısı Dikkat etmemiz lazım

Son dakika... Prof. Dr. Orhan Şen'den İstanbul'a sağanak uyarısı! 'Dikkat etmemiz lazım'

Meteoroloji yarından itibaren ülke genelinde hava sıcaklıklarının düşeceğini açıkladı. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, bu akşam Trakya ve Edirne ile birlikte İstanbul'da gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağını söyledi. Prof. Dr. Şen, "Bu yağış sırasında dolu yağışı da olabilir. İç Anadolu'nun kuzeyinde dikkat etmemiz lazım, bu gece de İstanbul'a dikkat etmemiz lazım" dedi.

1.09.2021Gündem
Kaliforniya eyaletinde orman yangınları yerleşim yerlerini tehdit etmeye devam ediyor

Kaliforniya eyaletinde orman yangınları yerleşim yerlerini tehdit etmeye devam ediyor

ABD'nin California eyaletinde etkisini sürdüren orman yangınlarında, eyaletin kuzeyinde yer alan Tahoe Gölü kıyılarındaki on binlerce kişi tahliye edildi.

1.09.2021Haber
ABDde 191 bin dönümlük arazi yandı: On binlerce kişi tahliye edildi

ABD'de 191 bin dönümlük arazi yandı: On binlerce kişi tahliye edildi

ABD'nin California eyaletinde etkisini sürdüren orman yangınlarında, eyaletin kuzeyinde yer alan Tahoe Gölü kıyılarındaki on binlerce kişi tahliye edildi.

1.09.2021Dünya
İstanbulda hava nasıl olacak Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı 1 Eylül il il hava durumu tahminleri

İstanbul'da hava nasıl olacak? Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı! 1 Eylül il il hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminleri ile Meteoroloji'den son dakika yağış uyarısı geldi. Son yapılan hava durumu değerlendirmelerine göre Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Karabük, Çorum, Bolu, Kastamonu ve Sinop'ta çarşamba günü yağış etkili olacak. Sıcak ve nemli havanın etkili olduğu Marmara Bölgesi'nde ise hava sıcaklıkları perşembe gününden itibaren mevsim normallerinin altına inecek. Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışına karşı vatandaşların da tedbirli olunması istendi. Peki, hava nasıl olacak? İşte, MGM 1 Eylül il il hava durumu tahminleri.

31.08.2021Gündem
Son dakika: Meteorolojiden hava durumu raporu Hava sıcaklıkları düşüyor, yağış geliyor

Son dakika: Meteoroloji'den hava durumu raporu! Hava sıcaklıkları düşüyor, yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının perşembe gününden itibaren mevsim normallerinin altına ineceğini, yurdun kuzey ve iç kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak görüleceğini bildirdi. İstanbul ve Ankara'da da yağış beklenirken perşembe günü Rize ve Artvin'in kuzey kesimlerindeki yağışların yer yer şiddetli ve aşırı olacağı tahmin ediliyor.

31.08.2021Gündem
Meteoroloji duyurdu Kuvvetli olacak: Sarı alarm verildi

Meteoroloji duyurdu! Kuvvetli olacak: Sarı alarm verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün akşam saatlerine kadar Trakya kesiminde beklenen gök gürültülü sağanak yağışlar için sarı uyarıda bulundu. Meteoroloji'nin açıklamasında "Ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ile yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi. Bunun yanı sıra 5 günlük hava durumu raporu da paylaşıldı.

30.08.2021Gündem
Yeni haftada hava nasıl olacak Prof. Dr. Şen’den İstanbul için kritik uyarı: Çok tehlike gözüküyor

Yeni haftada hava nasıl olacak? Prof. Dr. Şen’den İstanbul için kritik uyarı: Çok tehlike gözüküyor

Son günlerde etkili olan sıcak hava Türkiye genelinde vatandaşlara zor anlar yaşattı. Önümüzdeki günler için yağış uyarısında bulunan CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, ‘Perşembe günü ise yağışlı hava kuzey batıdan Karadeniz üzerinden gelecek. Bu daha serin hava Marmara ve Karadeniz başta olmak üzere 7-8 derece düşürecek. Çok tehlike gözüküyor.’ dedi.

29.08.2021Gündem
Son dakika... Prof. Dr. Orhan Şen canlı yayında perşembe gününü işaret ederek uyardı Sıcaklıklar aniden düşecek

Son dakika... Prof. Dr. Orhan Şen canlı yayında perşembe gününü işaret ederek uyardı! 'Sıcaklıklar aniden düşecek'

Meteoroloji'nin uyarılarının ardından Türkiye genelinde aşırı sıcak havalar etkisini göstermeye başladı. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen canlı yayında yaptığı açıklamada "Bugün güneş çarpmasından ve ısı çarpmasından korunmamız lazım" dedi. Prof. Dr. Şen perşembe gününü işaret ederek "Sıcaklıklar aniden düşecek. 8-9 derece bir düşüş bekliyorum ben. Batı Karadeniz'de perşembe akşamı dikkat etmemiz lazım. Aşırı sıcakların üzerine soğuk havalar geldiği zaman atmosfer karışıyor" ifadelerini kullandı.

28.08.2021Gündem
Kentte sıcaklar bunalttı Hissedilen sıcaklık 41 dereceyi aştı...

Kentte sıcaklar bunalttı! Hissedilen sıcaklık 41 dereceyi aştı...

Adana’da ağustos ayının son günlerinde, termometreler güneşin altında 42 dereceyi gösterdi. Sıcaktan bunalanlar, ağaç gölgelerinde dinlendi. Emekli Sait Aslan, "Adana sıcak ama alıştık, sıcağı görmeyince hasta oluyoruz" şeklinde konuştu. Öğle saatlerinde yüzde 37 olan nem oranının, gece ise yüzde 96'ya yükseleceği bildirildi.

27.08.2021Gündem
Son dakika: Aşırı sıcak hava alarmı Arap Yarımadasından geliyor... Prof. Dr. Orhan Şen uyardı

Son dakika: Aşırı sıcak hava alarmı! Arap Yarımadası'ndan geliyor... Prof. Dr. Orhan Şen uyardı

Meteoroloji'nin aşırı sıcak hava uyarısının ardından canlı yayında önemli açıklamalarda bulunan CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, "Sıcak hava dalgası Arap Yarımadası üzerinden geliyor. Önce Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu ve İç Anadolu Bölgesi'ni etkileyecek. Yarın sıcak hava dalgası bütün Türkiye'yi kapsayacak. Önümüzdeki hafta ortasına kadar sıcak hava dalgası devam edecek" dedi.

26.08.2021Gündem
Meteoroloji uyardı İl il sıralandı: Kuvvetli olacak

Meteoroloji uyardı! İl il sıralandı: Kuvvetli olacak

Meteoroloji'nin verilerine göre Erzurum'un kuzeyi ile Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanağın etkili olacağı bildirildi.

26.08.2021Gündem
Son dakika: Meteoroloji duyurdu Hava sıcaklıkları bir anda artacak: Bu saatlere dikkat

Son dakika: Meteoroloji duyurdu! Hava sıcaklıkları bir anda artacak: Bu saatlere dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarından itibaren hava sıcaklıklarının artacağını ve mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkacağını açıkladı. Meteoroloji sıcak hava dalgası nedeniyle 11.00 ile 16.00 arasında sıcak çarpmasına kadar dikkatli olunmasını istedi.

25.08.2021Gündem
ODTÜ, Eymir Gölündeki aşırı siyanobakteri artışını anbean takip ediyor

ODTÜ, Eymir Gölü'ndeki aşırı siyanobakteri artışını anbean takip ediyor

ODTÜ Biyoloji Bölümü ve Ekosistem Uygulama ve Araştırma Merkezi (EKOSAM) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meryem Beklioğlu, ODTÜ Eymir Gölü'nde hava sıcaklıkları ve sudaki azot ile fosfor artışı nedeniyle siyanobakteri denilen bitkisel plankton türlerinin oluştuğunu ancak bunun müsilaj olmadığını söyledi. Beklioğlu, "Bu, dünyanın hemen hemen şu an birçok gölünde, özellikle Kuzey Yarım Küre'de şu an yaz dönemi olduğu için gözlenen bir durum. Havaların hızlı ısınması, ısı dalgalarının olması, meteorolojik olarak suyun çok durgun olması bunların yüzeye gelip, böyle yemyeşil boyanmış hale gelmesine sebep oluyor" ifadelerini kullandı. Beklioğlu, "ODTÜ olarak biz, önümüzdeki hafta balık stoklarına tekrar bakacağız ve dipte yaşayan ve dip çamurunu karıştırarak göle azot fosfor girmesini artıran sazan balıklarının miktarının azaltılmasını, buna 'biyomanipülasyon' deniyor, tekrar yapacağız, daha önce yapmıştık" dedi.

18.08.2021Haber
Görüntü tepki çekmişti ODTÜden Eymir Gölü açıklaması

Görüntü tepki çekmişti! ODTÜ'den Eymir Gölü açıklaması

ODTÜ Biyoloji Bölümü ve Ekosistem Uygulama ve Araştırma Merkezi (EKOSAM) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meryem Beklioğlu, ODTÜ Eymir Gölü'nde hava sıcaklıkları ve sudaki azot ile fosfor artışı nedeniyle siyanobakteri denilen bitkisel plankton türlerinin oluştuğunu ancak bunun müsilaj olmadığını söyledi. Beklioğlu, "Bu, dünyanın hemen hemen şu an birçok gölünde, özellikle Kuzey Yarım Küre'de şu an yaz dönemi olduğu için gözlenen bir durum. Havaların hızlı ısınması, ısı dalgalarının olması, meteorolojik olarak suyun çok durgun olması bunların yüzeye gelip, böyle yemyeşil boyanmış hale gelmesine sebep oluyor" ifadelerini kullandı. Beklioğlu, "ODTÜ olarak biz, önümüzdeki hafta balık stoklarına tekrar bakacağız ve dipte yaşayan ve dip çamurunu karıştırarak göle azot fosfor girmesini artıran sazan balıklarının miktarının azaltılmasını, buna 'biyomanipülasyon' deniyor, tekrar yapacağız, daha önce yapmıştık" dedi.

18.08.2021Gündem
Meteorolojiden son dakika hava durumu uyarısı Yarın hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı

Meteoroloji'den son dakika hava durumu uyarısı! Yarın hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı?

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre salı günü Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Van'ın doğu ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışlar nedeniyle sel felaketinin devam ettiği Karadeniz Bölgesi'nde ise Ordu, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli sağanak yarın da etkili olacak. İstanbul, Ankara, İzmir'de hava sıcaklıkları 30 derecenin üzerinde seyredecek. Peki, yarın hava nasıl olacak? İşte, 17 Ağustos MGM il il hava durumu tahminleri.

16.08.2021Gündem
En kötüsünü maalesef henüz görmedik İhtimal önce 7 kat, sonra 21 kat artacak...

En kötüsünü maalesef henüz görmedik! İhtimal önce 7 kat, sonra 21 kat artacak...

Bilim insanları, küresel iklim değişikliği ile ilgili uzun yıllar boyunca uyarılarda bulundu ama dünya durumun ne kadar kritik olduğunu bu yıl tüm gezegende birbiri ardına gelen felaketlerle çok iyi anladı. Ancak maalesef dahası da var....

9.08.2021Dünya
İtalyada görülmemiş çevre felaketi: Yangınlarda 30 milyon bal arısı yok oldu

İtalya'da görülmemiş çevre felaketi: Yangınlarda 30 milyon bal arısı yok oldu!

Tüm Avrupa'yı vuran, ülkemizde de günlerce süren mücadele sonucu kontrol altına alınan orman yangınları İtalya'yı da vurdu. Aşırı sıcaklarla tetiklenen yangınlar İtalya'da özellikle güney bölgelerinde etkili olurken Sardinya adasında yangınlar nedeniyle milyonlarca bal arısı yok oldu.

7.08.2021Dünya
Türkiyede hava sıcaklıklarında yükseliş... 1,8 derece arttı

Türkiye'de hava sıcaklıklarında yükseliş... 1,8 derece arttı!

Küresel ısınmaya bağlı iklim krizi 'sıcak' yüzünü göstermeye devam ediyor. Türkiye'de uzun yıllar temmuz ayı ortalama sıcaklığı 24,5 derece iken bu yıl 26,3 dereceye yükseldi. Temmuz ayında en yüksek sıcaklık 49,1 dereceyle Cizre'de, en düşük sıcaklık ise 6,5 dereceyle Ardahan ve Sarız'da kaydedildi. Şırnak'ın Cizre ilçesinde geçen ay ölçülen 49,1 derecelik sıcaklık, Türkiye'de şimdiye kadar ölçülen en yüksek sıcaklık olarak kayıtlara geçti...

7.08.2021Gündem
Aşırı sıcaklar karada içimizi yaktı Peki denizde neler oluyor Bu sadece fragman...

Aşırı sıcaklar karada içimizi yaktı! Peki denizde neler oluyor? 'Bu sadece fragman...'

Güneşten kabuklarında canlı canlı pişen midyeler, kuruyan deniz yıldızları, sıcağa dayanamayıp can veren somon balıkları… Yüksek sıcaklıklar karadaki canlılar kadar suda yaşayan canlıların da yaşamını tehdit ediyor.

7.08.2021Gündem
Yağış geliyor... Nihayet

Yağış geliyor... Nihayet

Meteoroloji uzmanı Cengiz Çelik, bugünden itibaren yurdun büyük bölümünde yağmurların başlayacağını belirterek, “Meteorolojik parametreler yangınların kontrol altına alınmasında olumlu etki yapacaktır” dedi.

7.08.2021Gündem
Uyarılar peş peşe yapıldı Yağışlı hava geliyor

Uyarılar peş peşe yapıldı! Yağışlı hava geliyor

Meteoroloji, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz, Doğu Anadolu'da yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiğini açıkladı. Ayrıca yurdun birçok kesiminde beklenen sel ve dolu yağışına karşı uyarıda da bulunuldu.

6.08.2021Haber
Meteorolojiden 6 bölge için flaş uyarı Sağanak ve gök gürültülü sağanak...

Meteoroloji'den 6 bölge için flaş uyarı! Sağanak ve gök gürültülü sağanak...

Meteoroloji, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz, Doğu Anadolu'da bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiğini açıkladı. Ayrıca yurdun birçok kesiminde beklenen sel ve dolu yağışına karşı uyarıda da bulunuldu.

6.08.2021Gündem
İnsan vücudu bu sıcağa dayanamaz… İki şehir artık resmen yaşanamayacak halde

İnsan vücudu bu sıcağa dayanamaz… İki şehir artık resmen yaşanamayacak halde!

Bilim insanları yıllardır iklim krizine dikkat çekiyor. Bunun sonucu ise kıyamet gibi görünen bir gelecek. Son yıllarda ise uzmanların dikkat çektiği konular öngörüden çıkıp gerçek olmaya başladı. Öyle ki bilim insanlarına göre Pakistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde yer alan iki şehir insanın yaşayamayacağı sınıra ulaşmış durumda... Peki hangi ülkeler ayakta kalacak? Türkiye iklim krizinden nasıl etkilenecek?

5.08.2021Gündem
Son dakika: NASAdan Türkiye açıklaması... Uydu fotoğraflarını yayınladı

Son dakika: NASA'dan Türkiye açıklaması... Uydu fotoğraflarını yayınladı

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Türkiye'de devam eden yangınlar ile ilgili bir açıklama yaptı. Dünya genelinde sıcaklık artışının yaşandığı uyarısında bulunan NASA, yangın bölgelerinin uydu görüntülerini de yayınladı.

5.08.2021Dünya
Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, mangal için kendisine mesaj atanlara isyan etti: Türkiye yanıyor, bugün piknik günü mü

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, mangal için kendisine mesaj atanlara isyan etti: Türkiye yanıyor, bugün piknik günü mü?

Türkiye'nin bir çok yerinde yangınlar nedeniyle ormanlara giriş yasaklandı. Ormanlara girişin yasaklandığı yerlerden biri de Kocaeli... Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, kentte uygulanan ormanlara giriş yasağı ile ilgili çok sayıda mesaj aldığını belirterek, "Bana özelden gelen mesajları görseniz, yazılanları bir görseniz. Mangal Allah mangal, piknik Allah piknik. Diyorum ki kardeşim Türkiye yanıyor, bugün piknik günü mü? Orada canlar yok oluyor, külleniyor. 3 gün mangal yapmayıversen ne olur?" dedi.

4.08.2021Gündem
Aydında son yılların en sıcak günü yaşandı

Aydın'da son yılların en sıcak günü yaşandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Aydın’da ölçülen 46 derecelik sıcaklık, kentte tüm yılların ölçülen en yüksek sıcaklık değeri olarak kayıtlara geçti.

3.08.2021Haber
Aydın’da yıllar sonra sıcaklık rekoru Zirve yaptı

Aydın’da yıllar sonra sıcaklık rekoru! Zirve yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Aydın’da ölçülen 46 derecelik sıcaklık, kentte tüm yılların ölçülen en yüksek sıcaklık değeri olarak kayıtlara geçti.

3.08.2021Gündem
Komşuda rekor sıcaklık... Termometreler 55 dereceyi gösterdi

Komşuda rekor sıcaklık... Termometreler 55 dereceyi gösterdi!

Yunanistan'da aşırı sıcaklar etkisini sürdürüyor... Ülke genelinde 6 gündür mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yer yer 46 derecenin üzerine çıktı. Başkentin Attika bölgesinde hava sıcaklığı 40 derecenin üzerinde, tarihi Akropolis tepesinde ve şehir merkezindeki Omonia Meydanı'nda 55 derece ölçüldü.

3.08.2021Dünya
Son dakika: Komşuda rekor sıcaklık... Termometreler 55 dereceyi gösterdi

Son dakika: Komşuda rekor sıcaklık... Termometreler 55 dereceyi gösterdi!

Yunanistan'da aşırı sıcaklar etkisini sürdürüyor... Ülke genelinde 6 gündür mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yer yer 46 derecenin üzerine çıktı. Başkentin Attika bölgesinde hava sıcaklığı 40 derecenin üzerinde, tarihi Akropolis tepesinde ve şehir merkezindeki Omonia Meydanı'nda 55 derece ölçüldü.

3.08.2021Dünya
Akdeniz kavruluyor, Orta Avrupa’da sonbahar

Akdeniz kavruluyor, Orta Avrupa’da sonbahar!

Akdeniz kavrulurken Orta ve Kuzey Avrupa’da yazın ortasında hava sıcaklıkları sonbahar seviyesine indi.

3.08.2021Avrupa
Akdeniz alevlere teslim

Akdeniz alevlere teslim

İspanya'dan Türkiye’ye kadar tüm Akdeniz kıyılarında orman yangınları etkili oluyor. İklim değişikliğine dikkat çeken uzmanlar, artık daha sık ve şiddetli sıcak hava dalgaları ile karşılaşıldığını, bunun da yangınlar için zemin hazırladığını söylüyor.

3.08.2021Dünya
Klima kullanımının püf noktaları

Klima kullanımının püf noktaları

Hava sıcaklıklarının tırmanması ile birlikte enerji tüketimi de rekor düzeye ulaştı. Bu dönemde tasarruflu klima kullanımı bireysel olduğu kadar toplum için de büyük önem taşıyor. İşte tasarruflu klima kullanımı için tavsiyeler...

3.08.2021Ekonomi
Orman yangınlarıyla mücadele bitmeden... Antalya için flaş uyarı geldi

Orman yangınlarıyla mücadele bitmeden... Antalya için flaş uyarı geldi!

Orman yangınlarıyla mücadele eden Antalya için Meteoroloji'den flaş uyarı geldi. Meteoroloji Tahmin ve Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Antalya'da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ile 8 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

2.08.2021Gündem
Son dakika... Meteorolojiden Marmara için sıcaklık uyarısı geldi... 11:00-16:00 saatleri arasına dikkat

Son dakika... Meteoroloji'den Marmara için sıcaklık uyarısı geldi... 11:00-16:00 saatleri arasına dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Marmara Bölgesi için sıcak hava uyarısı geldi. Hava sıcaklıkları hafta boyunca Marmara Bölgesi'nde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredecek. Hafta boyunca etkili olması beklenen sıcak hava dalgası nedeniyle 11.00-16.00 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların, sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

1.08.2021Gündem
Bir varmış bir yokmuş... Hocanın maya çaldığı göl bile tarih oluyor İşte vahim tablo...

Bir varmış bir yokmuş... Hoca'nın maya çaldığı göl bile tarih oluyor! İşte vahim tablo...

Türkiye günlerdir ormanlarımız kadar içimizi de yakan yangınlarla yatıp kalkıyor. Yangınlarla ilgili bilim insanları en büyük sorumluların başında küresel ısınma ve iklim değişikliğine işaret ediyor. Hava sıcaklığı ortalamalarındaki artışın orman yangını riskini kat kat artırdığıyla ilgili çalışmalar da mevcut. Ancak küresel ısınmanın tek olumsuz etkisi maalesef bu değil. Ortalama sıcaklıkların artması hayatımızı olduğu kadar tarihimizi de değiştiriyor. Son 60 yılda; Türkiye genelinde, toplam alanı Van Gölü’nün üç katı büyüklüğünde, 70'ten fazla göl kurudu. Onlarcası da kuruma tehlikesi ile karşı karşıya. Nasreddin Hoca'nın maya çaldığı Akşehir Gölü de Hermagios'un oğlu Amintas'ın at koşturduğu Beyşehir Gölü de coğrafya kitaplarından çıkıp, tarih kitaplarına doğru hızla ilerliyor... İşte vahim durumun tablosu...

1.08.2021Gündem
Sıcaklar ne zaman bitecek Meteorolojiden haritalı hava durumu uyarısı  İşte 1 Ağustos il il hava tahminleri

Sıcaklar ne zaman bitecek? Meteoroloji'den haritalı hava durumu uyarısı! İşte 1 Ağustos il il hava tahminleri

Hava sıcaklıkları tüm yurtta etkisini göstermeye devam ediyor. Marmara Bölgesi, Ege ve Akdeniz kıyılarında nem oranının da artmasıyla beraber bunaltıcı sıcaklar etkili olurken, Meteoroloji'den yeni uyarı geldi. Sıcaklık haritasını paylaşan Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu tahminlerine göre sıcaklıklar önümüzdeki hafta da etkisini sürdürecek. Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda ise yağış bekleniyor. Peki, sıcaklar ne zaman bitecek? İşte, MGM raporuna göre 1 Ağustos il il hava durumu tahminleri.

31.07.2021Gündem
Dikkat Eyyam-ı bahur sıcakları geliyor Asıl önemli nokta yangının çıkması değil...

Dikkat! Eyyam-ı bahur sıcakları geliyor! 'Asıl önemli nokta yangının çıkması değil...'

Hava sıcaklığı ortalamalarındaki her bir derece yükseliş orman yangınlarında korkutucu bir artışa neden oluyor. Önümüzdeki günlerde beklenen rekor sıcaklıklar, 3 gündür içimizi yakan orman yangınları için ne anlama geliyor? Bizi nasıl günler bekliyor? Uzmanlar hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi

31.07.2021Gündem
Son dakika... Herkesin aklındaki soru: Orman yangınları aynı anda nasıl başladı Ciğerlerimizi yakan 4 neden

Son dakika... Herkesin aklındaki soru: Orman yangınları aynı anda nasıl başladı? Ciğerlerimizi yakan 4 neden

Farklı illerden gelen son dakika yangın haberleri, yürekleri dağladı. Türkiye’yi kasıp kavuran orman yangınlarının nedenlerini uzmanlara sorduk. Bilim adamlarına göre ormanlar şu 4 nedenden dolayı yanıyor.

31.07.2021Gündem
Akılalmaz görüntü: Brezilya karla kaplandı

Akılalmaz görüntü: Brezilya karla kaplandı!

Dünyanın dört bir yanından gelen şoke edici doğa olayı haberlerine bir yenisi eklendi. güney yarımkürede yer alan ve şu anda kış mevsimini yaşayan Brezilya'da kar yağdı. Bunun kış mevsimi olduğu için normal olduğunu düşünebilirsiniz ancak söz konusu Brezilya olunca bu durum hiç de normal değil...

30.07.2021Dünya
Ormanlara zorunlu veda... Çanakkale, İzmir, İstanbul... Liste genişliyor

Ormanlara zorunlu veda... Çanakkale, İzmir, İstanbul... Liste genişliyor

Son 3 günde 22 ilde toplam 71 orman yangını çıktı. Yangınların neden çıktığı henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak verilere göre; orman yangınlarında öncelikli sebep insan faktörü. Kimi zaman ormana atılan bir cam parçası kimi zaman ise tam söndürülemeyen kamp ateşi, 'iklim krizi' diye tanımladığımız, olağanüstü hava koşulları ile birleşince karşımıza dev yangınlar olarak çıkıyor. Peki orman yangınları için özellikle insan faktörü riski nasıl asgari düzeye indirilebilir? Bilimsel veriler ışığında uzmanlara sorduk...

30.07.2021Gündem
Son dakika haberi: Valilikler peş peşe duyurdu Ormanlara girişler yasaklandı

Son dakika haberi: Valilikler peş peşe duyurdu! Ormanlara girişler yasaklandı

Balıkesir Valiliğinin mesire yerleri ve tabiat parklarının dışında ormanlık alanlara giriş çıkışları ve ateş yakılmasını yasakladığı bildirildi. Ayrıca İzmir'de de ormanlara girişler yasaklanırken Aydın Valiliği, Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'na girişlerin kapatıldığını duyurdu

29.07.2021Gündem
Ciğerlerimiz yanıyor Orman yangınları neden çıktı İşte isyan ettiren ihtimal...

Ciğerlerimiz yanıyor! Orman yangınları neden çıktı? İşte isyan ettiren ihtimal...

Manavgat, Kayseri, Osmaniye, Mersin'den sonra bugün de Kilis, Marmaris, Bodrum, Didim, Milas ve Antalya'dan yangın haberleri ardı ardına geldi. Türkiye son 48 saattir orman yangınları ile mücadele ediyor. Şimdiye kadar 3 canın gittiği yangınlar için herkesin kafasında aynı soru var: Yangınlar neden çıkıyor? İki ihtimal öne çıkıyor; iklim krizi ve sabotaj... İşte uzmanların görüşleri..

29.07.2021Gündem
Son dakika... Meteorolojiden aşırı sıcak hava uyarısı 40 dereceyi aşacak: Bu saatlere dikkat

Son dakika... Meteoroloji'den aşırı sıcak hava uyarısı! 40 dereceyi aşacak: Bu saatlere dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu raporunda Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerine aşırı sıcak uyarısında bulunuldu. Meteoroloji'nin son raporuna göre yarından itibaren hava sıcaklıkları artarak mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkacak.

26.07.2021Gündem