EKSTRA
MENÜ

Mgm

Mgm ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mgm haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 366 Mgm haberi bulunmuştur.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Türkiye için hava durumu tahminleri ve uyarıları yapan bir devlet kuruluşudur. T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na bağlıdır.

DEVAMI

Mgm Haberleri

Yeni haftada hava nasıl olacak 10 Mayıs il il hava durumu: Kar ve sağanak yağış görülecek

Yeni haftada hava nasıl olacak? 10 Mayıs il il hava durumu: Kar ve sağanak yağış görülecek!

Hava durumu tahminleri için Meteoroloji'den açıklama geldi. Yurt genelinde geride bıraktığımız hafta sıcak havalar etkisini gösterirken, Doğu Karadeniz yaylaları için kar yağışı uyarısı geldi. MGM'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre kuzey ve iç kesimlerde hava sıcaklığı mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altına inecek. Öte yandan Prof. Dr. Şen, yarından itibaren yağışların Türkiye'yi terk edeceğini ve çarşamba gününden sonra ise sıcaklıkların yükselmeye başlayacağını vurguladı. İşte, 10 Mayıs İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu raporu.

9.05.2021Gündem
Yarın hava durumu nasıl olacak 26 Nisan Pazartesi günü için MGMden sağanak uyarısı İl il hava durumu tahminleri

Yarın hava durumu nasıl olacak? 26 Nisan Pazartesi günü için MGM'den sağanak uyarısı! İl il hava durumu tahminleri

Hava durumu raporunu açıklayan Meteoroloji pazartesi günü için sağanak yağış uyarısında bulundu. Gök gürültülü sağanak yağış ve toz taşınımı konusunda uyarılarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, iç bölgelerde 2 ila 4 derece sıcaklıkların artacağını bildirdi. 26 Nisan hava durumu tahminlerine göre İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Marmara ve Kuzey Ege'nin kuzeyinde kuvvetli fırtına bekleniyor. İstanbul'da ise yarın yağış beklenmiyor. Megakentte pazartesi günü hava sıcaklığı 17 derece civarında olacak. İşte, MGM 26 Nisan Pazartesi İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

25.04.2021Gündem
Bugün hava nasıl olacak Meteorolojiden Marmara için lodos uyarısı - İşte MGM 7 Nisan il il hava durumu tahminleri

Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji'den Marmara için lodos uyarısı - İşte MGM 7 Nisan il il hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminleri Meteoroloji tarafından açıklandı. Bahar aylarının gelmesine rağmen devam eden soğuk havanın ardından gözler MGM'ye çevrildi. Hafta sonu Marmara Bölgesi'nde etkili olan soğuk hava sonrası Meteoroloji uzmanları lodos uyarısı yaptı. Perşembe günü Marmara ve Ege bölgesinde kuvvetli lodos görülecek. Bursa, Sakarya, Balıkesir ve Kütahya’da da kar yağışları etkili olacak. Son hava durumu raporuna göre ise 7 Nisan'da İstanbul çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ön görülüyor. İşte, Meteoroloji 7 Nisan İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

6.04.2021Gündem
İstanbula yağan çamurun sebebi belli oldu

İstanbul'a yağan çamurun sebebi belli oldu

İstanbul'da gece saatlerinde yağmurla birlikte çamur yağdı. Sabah saatlerinde araçlarını çamur kaplı gören sürücüler, oto yıkamacıların yolunu tuttu. Sabah araç sahiplerini şaşırtan görüntünün sebebini İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros Afrika'dan gelen çöl tozları olduğunu söyledi.

22.03.2021Gündem
Meteorolojiden İstanbul ve çok sayıda kente kritik uyarı

Meteoroloji'den İstanbul ve çok sayıda kente kritik uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 15 Mart 2021 tarihine ait hava durumu raporu yayınlandı. Meteoroloji'den gelen son dakika bilgilerine göre bugün ülkenin birçok yerinde yağış hakim olacak. Marmara Bölgesi genelinde yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İstanbul'da yağışın akşam saatlerinde başlaması bekleniyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. İşte Meteoroloji'nin 15 Mart 2021 pazartesi gününe ilişkin hava durumu raporu...

15.03.2021Gündem
Hafta sonu hava nasıl olacak MGM 13-14 Mart il il hava durumu tahminleri Kar, yağmur ve fırtına geliyor

Hafta sonu hava nasıl olacak? MGM 13-14 Mart il il hava durumu tahminleri! Kar, yağmur ve fırtına geliyor!

Hava durumu tahminleri için son değerlendirmeler belli oldu. Hafta sonu öncesi illere göre hava durumu raporunu açıklayan Meteoroloji kar, yağmur ve fırtına uyarısında bulundu. Soğuyan havaların ardından Artvin kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur bekleniyor. 14 Mart 2021 Pazar sabah saatlerine kadar tarımsal faaliyetlerin devam ettiği Marmara, Ege ve Akdeniz'in iç kesimleri ile Batı ve Orta Karadeniz için ise zirai don uyarısı yapıldı. İstanbul'da ise hava sıcaklığı cumartesi günü 12 derece civarında olacak. İşte, MGM 13-14 Mart İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu değerlendirmeleri.

12.03.2021Gündem
Hava nasıl olacak MGM 7 Mart İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu (Kuvvetli yağış geliyor)

Hava nasıl olacak? MGM 7 Mart İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu! (Kuvvetli yağış geliyor)

Hava durumu tahminleri Meteoroloji tarafından açıklandı. Yurt genelinde cumartesi günü düşen hava sıcaklıklarının ardından MGM'den Marmara için yeni uyarı geldi. Son hava durumu tahminlerine göre, Batı Karadeniz kıyıları ve Doğu Marmara'da yağmur ve sağanak, yarın ise Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun yüksekleri ve Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur, Bitlis çevrelerinde de yoğun olmak üzere kar bekleniyor. Hava sıcaklıkları yağış alan bölgelerde 2-8 derece azalacak. İstanbul'da ise yağışlar kuvvetli olacak. İşte, MGM 7 Mart il il hava durumu raporu.

6.03.2021Gündem
Yarın hava nasıl olacak MGM 2 Mart İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri Kar ve yağmur uyarısı

Yarın hava nasıl olacak? MGM 2 Mart İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri! Kar ve yağmur uyarısı!

Hava durumu tahminleri Meteoroloji tarafından açıklandı. Hafta başında düşen hava sıcaklıklarının ardından MGM'den bazı iller için kar ve yağmur uyarısı geldi. Son hava durumu değerlendirmelerine göre, Güneydoğu Anadolu'da yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur bekleniyor. Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinin yağmurlu, Bilecik ve Bursa'nın yüksek kesimlerinin karla karışık yağmurlu olacağı ön görülüyor. İstanbul'da ise hava sıcaklığı 8 derece olacak. İşte, MGM 2 Mart İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

1.03.2021Gündem
Hava nasıl olacak MGM 24 Şubat İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri Marmara için yağış uyarısı

Hava nasıl olacak? MGM 24 Şubat İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri! Marmara için yağış uyarısı!

Hava durumu tahminleri belli oldu. Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, hava sıcaklığı kuzey kesimlerde 2-4 derece azalacak. İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Kastamonu’nun kuzey ilçeleri ile Sinop çevrelerinde ise yağmur etkili olacak. Geçtiğimiz hafta etkisini gösteren soğuk havaların ardından Meteoroloji'den çiğ uyarısı geldi. Son hava durumu tahminlerine göre, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunuyor. İşte, MGM 24 Şubat İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

23.02.2021Gündem
Bugün hava nasıl olacak MGM 19 Şubat İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri Yağmur geliyor

Bugün hava nasıl olacak? MGM 19 Şubat İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri! Yağmur geliyor!

Hava durumu raporunu açıklayan Meteoroloji, Marmara Bölgesi'nde etkisini gösteren kar yağışının yerini sağanak yağışa bırakacağını duyurdu. Son tahminlere göre, kıyılarda yağmur, karla karışık yağmur iç ve yüksek kesimlerinde kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklığının ise Ege ve İç Anadolu'da 2 ila 4 derece artacağı ön görülürken, Düzce, Zonguldak, Bartın çevrelerinde kar yağışı etkili olacak. MGM'den gelen açıklamaya göre, cuma günü İstanbul'da hava 5 derece civarında olacak. İşte, 19 Şubat İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

18.02.2021Gündem
Hava nasıl olacak MGM 18 Şubat İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri Kar Doğu Anadoluya gidiyor

Hava nasıl olacak? MGM 18 Şubat İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri! Kar Doğu Anadolu'ya gidiyor

Hava durumu tahminleri Meteoroloji tarafından açıklandı. Marmara Bölgesi'nde etkili olan kar yağışının ardından MGM'den Doğu Anadolu Bölgeleri için yeni uyarı geldi. Yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre, Bingöl, Hakkari ve Şırnak'ın yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı bekleniyor. Marmara Bölgesi'nde ise 18 Şubat Perşembe günü yağışların yağmur ve karla karışık yağmur yükseklerinde kar şeklinde olması ön görülüyor. İşte, 18 Şubat İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

17.02.2021Gündem
Hava nasıl olacak MGM 16 Şubat İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri Sıcaklıklar düşecek

Hava nasıl olacak? MGM 16 Şubat İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri! Sıcaklıklar düşecek!

Hava durumu tahminleri Meteoroloji tarafından açıklandı. Marmara Bölgesi başta olmak üzere yurdun bir çok bölgesinde etkili olan kar yağışının ardından MGM'den yeni uyarı geldi. Yapılan tahminlere göre, hava sıcaklıklarının salı gününden itibaren güney ve iç bölgelerin yanı sıra doğu bölgelerinde, 17-18 Şubat'ta 8-15 derece azalacağı, sıcaklıklardaki düşüşün hafta sonuna kadar etkili olacağı öngörülüyor. Kar yağışı ise İç Anadolu ve Marmara'da devam edecek. Salı günü de İstanbul'da kar etkisini gösterecek. İşte, 16 Şubat İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

15.02.2021Gündem
TOGGdan havalı anlaşma: Meteoroloji için veri toplayıp tahminleri anında alacak

TOGG'dan 'havalı' anlaşma: Meteoroloji için veri toplayıp tahminleri anında alacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) ve TOGG; meteorolojik veri ve bilgilerin paylaşımı ve ortak kullanılmasına dair protokol imzaladı. Anlaşmaya göre; TOGG’un elektronik arabirimine, MGM tarafından gözlem, hava tahmini, kara yolları tahmin sistemi ve MeteoUyarı entegrasyonu sağlanacak. Eş zamanlı olarak araç, MGM’ye yol ve hava koşulları bilgilerini de iletecek.

12.02.2021Ekonomi
TOGG sensörleriyle veri toplayıp MGMye aktaracak

TOGG sensörleriyle veri toplayıp MGM'ye aktaracak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sözleşme imzaladığını ve TOGG'un sensörleriyle elde ettiği verileri MGM ile paylaşacağını söyledi.

11.02.2021Ekonomi
İstanbulda kar ne zaman yağacak MGMden önemli açıklamalar

İstanbul'da kar ne zaman yağacak? MGM'den önemli açıklamalar

İstanbul'a kar yağışı ne zaman gelecek sorusu pek çok kişinin merakla soruşturduğu konu olmaya devam ediyor. Şubat ayının ortalarına yaklaşılması ile birlikte kar yağışı için beklentiler de artmaya devam ediyor. Peki, İstanbul'da kar ne zaman yağacak? İşte, o konu hakkında Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bazı bilgiler

9.02.2021Gündem
Meteoroloji Turuncu Alarm nedir Turuncu uyarı ne anlama gelir İşte ayrıntılar

Meteoroloji Turuncu Alarm nedir? Turuncu uyarı ne anlama gelir? İşte ayrıntılar

Kuvvetli meteorolojik hadiselerde vatandaşları uyarmak amacıyla başlatılan "renk kodu sistemi" kapsamında ilk uyarılar 2019 yılında verilmeye başlandı. Bazı durumlarda şehirler için verilen "Turuncu Uyarının" anlamı da vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, Meteoroloji'nin Turuncu Alarmının anlamı ne?

7.02.2021Gündem
Prof. Dr. Toros: Şu an sıcaklıklar 16-17 derece, hafta sonu da bu sıcaklıklar bekleniyor

Prof. Dr. Toros: Şu an sıcaklıklar 16-17 derece, hafta sonu da bu sıcaklıklar bekleniyor

İstanbul'da hava sıcaklıkların mevsim normalleri üzerinde seyrettiğini belirten İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, "Şu an sıcaklıklar 16-17 derece. Hafta sonu da bu sıcaklıklar bekleniyor. Mevsim normallerinin üzerinde bir sıcaklık var. Geçtiğimiz yıllarda şubat ayında, kış aylarında kar yağışlarıyla karşı karşıyaydık." dedi

4.02.2021Gündem
Bugün hava nasıl olacak MGM 2 Şubat Salı il il hava durumu tahminleri Yağmur ve fırtına uyarısı

Bugün hava nasıl olacak? MGM 2 Şubat Salı il il hava durumu tahminleri! Yağmur ve fırtına uyarısı

Hava durumu tahminleri Meteoroloji tarafından açıklandı. Yurt genelinde soğuk ve yağışlı hava etkisini sürdürürken, MGM'den yeni uyarı geldi. Yapılan son tahminlere göre, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Mersin kıyılarında kuvvetli rüzgar ve fırtına etkili olacak. İzmir'in güneyi ile Aydın'ın kıyı ilçelerinde sağanak yağış etkisini arttıracak. İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Bursa'da da bugün yağmur görülecek. İşte, MGM 2 Şubat il il hava durumu tahminleri.

1.02.2021Gündem
Hava durumu tahminleri 29 Ocak Bugün hava nasıl olacak Doğu Anadolu için kar uyarısı

Hava durumu tahminleri 29 Ocak! Bugün hava nasıl olacak? Doğu Anadolu için kar uyarısı

Meteoroloji hava durumu tahminlerini yayınlandı. Marmara Bölgesi ve yurdun diğer kesimlerinde etkili olan kar yağışı sonrası MGM'den yeni uyarı geldi. Yapılan son tahminlere göre, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde yoğun kar yağışı etkili olacak. 29 Ocak Cuma günü Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. İstanbul'da ise bugün parçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak. İşte, 29 Ocak İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

28.01.2021Gündem
Kar yağışı İstanbula geri dönüyor - İstanbula kar ne zaman yağacak

Kar yağışı İstanbul'a geri dönüyor - İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

Geçtiğimiz günlerde kara teslim olan İstanbul için yeniden kar uyarısı geldi. Meteoroloji'nin tahmin haritasına göre, haftaya İstanbul başta olmak üzere yurdun büyük kesiminde karla karışık yağmur ve kar yağışı öngörülüyor. Uzmanlar kar yağışına ilişkin bilginin önümüzdeki günlerde netleşeceğini bildirdi. Peki, İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

22.01.2021Gündem
İstanbula kar yağacak mı MGM 21 Ocak İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri

İstanbul'a kar yağacak mı? MGM 21 Ocak İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri

Meteoroloji 21 Ocak hava durumu tahminlerini açıkladı. Yurt genelinde soğuk ve yağışlı havalar devam ederken MGM'den Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak, Batman ve Siirt çevreleri için kar ve karla karşılık yağmur uyarısı geldi. İstanbul'da duran kar yağışı sonrası yeni yağış olasılıklarına gözler çevrildi. Yapılan son tahminlere göre Marmara'da pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don bekleniyor. İşte, MGM 21 Ocak İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

21.01.2021Gündem
İstanbula kar ne zaman yağacak sorusu yanıtını buldu Beklenen kar yağışı geldi

İstanbul'a kar ne zaman yağacak sorusu yanıtını buldu! Beklenen kar yağışı geldi

Pek çok ilçeden gelen son dakika haberine göre İstanbul'a kar ne zaman yağacak sorusu yanıtını buldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, AKOM, AFAD ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın peş peşe uyarılarının ardından İstanbul'da beklenen kar yağışı akşam saatlerinde başladı. Son dakika haberine göre, saat 16.00 sularında İstanbul'un Silivri, Başakşehir ve Bahçeşehir ilçelerinde kar yağışı görüldü. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 'İstanbul'da bu gece ve yarın yoğun kar yağışı tahmin ediliyor. Tedbiri de elden bırakmayalım' mesajını paylaştı. CNN TÜRK Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli de "Bugün öğleden sonra yağış yağmur olarak başlıyor ve akşam 19.00 sularıyla kara dönmeye başlıyor. Arkasından gece boyunca kar yağışı sürecek ve yarın da devam edecek. 20-40 santimetre kalınlık Anadolu yakasında ilçelerde bekleniyor. Şehrin birçok ilçesinde 15 santimetre, Kocaeli'ye doğru 20 santimin üzerinde kar örtüsü bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

16.01.2021Gündem
İstanbulda kar ne zaman yağacak MGMden çok önemli uyarı: Kar kalınlığı 20-40 cm arasında olacak

İstanbul'da kar ne zaman yağacak? MGM'den çok önemli uyarı: Kar kalınlığı 20-40 cm arasında olacak

Son dakika hava durumu verilerine göre İstanbul'da kar yağışı için beklenen saatlere girildi. Bir süredir pek çok kişinin gündeminde yer alan 'İstanbul'da kar ne zaman yağacak?' sorusuna cevap, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden (MGM) geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yapmış olduğu tahminlere göre İstanbul'da kar yağışı bugün öğle saatleri itibariyle etkisini gösterecek. Tahminlere göre akşam saatlerinde ve gece itibariyle yoğun olması beklenen kar yağışının, kentte 20-40 cm arasında kar kalınlığı oluşturacağı aktarıldı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, beklenen yoğun kar yağışına ilişkin uyarı yaptı. Kar yağışı için bir uyarı da AFAD'dan geldi. AFAD, "Bu gece ve yarın, Çanakkale'nin doğusu, Balıkesir, Bursa, Yalova, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinde yoğun kar yağışı bekleniyor. Buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun" denildi. CNN TÜRK Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, beklenen kar yağışına ilişkin yaptığı son dakika açıklamasında "20-40 santimetre kalınlık Anadolu yakasında ilçelerde bekleniyor. Şehrin birçok ilçesinde 15 santimetre, Kocaeli'ye doğru 20 santimin üzerinde kar örtüsü bekliyoruz" ifadelerini kullandı. İşte, MGM'den alınan son dakika kar yağışı ve hava durumu bilgileri

16.01.2021Gündem
Ankarada kar kenti beyaza bürüdü Bugün kar yağacak mı MGM 14 Ocak İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri

Ankara'da kar kenti beyaza bürüdü! Bugün kar yağacak mı? MGM 14 Ocak İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeler ile belli oldu. Etkisini gösteren soğuk havaların ardından Ankara’da başlayan yoğun kar yağışı kartpostallık görüntüler oluştururdu. Hava sıcaklığının düştüğü Kayseri'de gün boyu etkili olan şiddetli rüzgarın ardından başlayan kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Meteoroloji'den yapılan değerlendirmeye göre, Edirne'de gece ve sabah saatlerinde karla karışık yağmur etkili olacak. İşte, MGM 14 Ocak il il hava durumu tahminleri

13.01.2021Gündem
Hava durumu nasıl olacak Meteoroloji 7 Ocak il il hava durumu tahminleri - Sıcaklıklar yükseliyor

Hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji 7 Ocak il il hava durumu tahminleri - Sıcaklıklar yükseliyor

Meteoroloji hava durumu tahminlerini duyurdu. Yurt genelinde sıcak havalar etkili olurken, MGM'den Edirne, Kırklareli Çanakkale, Muğla ve İzmir için sağanak yağış uyarısı geldi. Yapılan son değerlendirmelere göre, sıcaklık değerleri ülke genelinde mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyredecek. Yurdun doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis etkili olacak. İşte, son değerlendirmelere göre, MGM 7 Ocak Perşembe İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

6.01.2021Gündem
Hafta sonu hava nasıl olacak MGM 2-3 Ocak il il hava durumu tahminleri Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı

Hafta sonu hava nasıl olacak? MGM 2-3 Ocak il il hava durumu tahminleri! Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Hava durumu tahminlerini açıklayan Meteoroloji Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu ve Karabük'ün batısı ile Kastamonu'nun kıyı kesimleri için sağanak yağış uyarısında bulundu. MGM'den yapılan son değerlendirmelere göre Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece saatlerinde buzlanma ve don etkili olacak. Marmara Bölgesi'nde ise gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. İşte, son hava durumu raporuna göre Meteoroloji 2-3 Ocak İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

1.01.2021Gündem
Son dakika haberi... Meteorolojiden İstanbul ve Marmaraya kritik uyarı

Son dakika haberi... Meteoroloji'den İstanbul ve Marmara'ya kritik uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'u da etkileyen önemli bir uyarıda bulundu. Meteoroloji, Cuma günü başlayıp pazar gününe kadar sürmesi beklenen ve Marmara Bölgesi geneli ile Kuzey Ege'nin kıyı kesimlerinde etkili olması beklenen fırtınaya dikkat çekti. İstanbul Valiliği'nden de "İstanbul’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre; yarın (25 Aralık) öğle saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgâr beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." açıklaması yapıldı.

24.12.2020Gündem
Ankara için Meteorolojiden kar uyarısı Bugün hava nasıl olacak MGM 24 Aralık İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu

Ankara için Meteoroloji'den kar uyarısı! Bugün hava nasıl olacak? MGM 24 Aralık İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu

Meteoroloji, 24 Aralık hava durumu tahminlerini duyurdu. Hava sıcaklığında yaşanan düşüşün ardından Meteoroloji, Ankara için hafif kar yağışı uyarısında bulundu. Yapılan son değerlendirmelere göre, Ankara, Bolu, Karabük ve Çankırı'nın batısında hafif kar yağışı bekleniyor. MGM'den gelen son tahminlere göre perşembe günü hava sıcaklığı batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak. Rize ve Artvin kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanak yağış etkili olacak. İşte, 24 Aralık Perşembe İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

24.12.2020Gündem
MGM 22 Aralık hava durumu: Bugün hava nasıl olacak Meteoroloji İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri

MGM 22 Aralık hava durumu: Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminleri Meteoroloji'den yapılan açıklama ile belli oldu. Hava sıcaklığında yaşanan düşüşün ardından, MGM'den gelen son tahminlere göre, İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Antalya, Kırşehir, Sivas ve Şanlıurfa çevrelerinde sağanak yağış etkili olacak. Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda ise karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Hava sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyredeceği ön görülüyor. Peki, bugün hava durumu nasıl olacak? İşte, Meteoroloji 22 Aralık İstanbul, Ankara, İzmir il il hava durumu tahminleri.

22.12.2020Gündem
İstanbula ne zaman kar yağacak Meteorolojiden kar uyarısı: MGM 17 Aralık İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu

İstanbul'a ne zaman kar yağacak? Meteoroloji'den kar uyarısı: MGM 17 Aralık İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu

Hava durumu tahminlerini yayımlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinde, Trabzon'un doğusu, Rize Artvin ve Ardahan, Kars çevrelerinde karla karışık yağmur ve karın etkili olacağını duyurdu. Hafta sonunda düşen hava sıcaklığıyla beraber bazı illerde kar yağışı etkili olurken, başta İstanbul olmak üzere bir çok ilde gözler MGM'ye çevrildi. Peki, kar ne zaman yağacak? İşte, 17 Aralık İstanbul, Ankara, İzmir ve il il Meteoroloji hava durumu tahminleri.

16.12.2020Gündem
İstanbula kar ne zaman yağacak Meteoroloji uyardı İşte 14 Aralık MGM il il hava durumu tahminleri

İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Meteoroloji uyardı! İşte 14 Aralık MGM il il hava durumu tahminleri!

Hava durumu tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeler ile belli oldu. Yurt genelinde soğuk havalar etkisini gösterirken Erzincan'da bir süredir etkili olan kar yağışı nedeniyle Refahiye'de 5, Kemaliye ilçesinde 1 olmak üzere toplam 6 köy yolu ulaşıma kapandı. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde de kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Meteoroloji'den yapılan açıklamada Mersin ve Antalya'da kuvvetli yağışın etkili olacağı bildirildi. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, MGM 14 Aralık il il hava durumu tahminleri.

14.12.2020Gündem
Son dakika: Meteorolojiden kar yağışı ve kuvvetli rüzgar uyarısı Saatte 80 km hıza ulaşabilecek

Son dakika: Meteoroloji'den kar yağışı ve kuvvetli rüzgar uyarısı! Saatte 80 km hıza ulaşabilecek!

Meteoroloji'den alınan son dakika bilgilerine göre yurdun pek çok kentinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek. Bazı bölgeler için önemli uyarılarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini ifade etti. İşte, MGM'den alınan son dakika bilgileri çerçevesinde yurtta beklenen kar ve yağış bilgileri

12.12.2020Gündem
Son dakika: MGM 30 Kasım il il hava durumu: Bugün hava durumu nasıl olacak Kar ve yağmur uyarısı

Son dakika: MGM 30 Kasım il il hava durumu: Bugün hava durumu nasıl olacak? Kar ve yağmur uyarısı!

Hava durumu tahminleri Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklama ile belli oldu. Hafta sonu etkili olan soğuk havanın ardından MGM'den yeni uyarı geldi. Yapılan son hava durumu tahminlerine göre, Edirne ve Kırklareli çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği ön görülüyor. Ağrı, Hakkari ve Van'ın doğusu ile Iğdır çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu, yükseklerde ise kar yağışının etkili olması bekleniyor. İstanbul'da ise sıcaklık 14 derece civarında olacak. Peki, bugün hava durumu nasıl olacak? İşte, 30 Kasım il il hava durumu tahminleri.

30.11.2020Gündem
25 Kasım il il hava durumu tahminleri MGM: Hava durumu bugün nasıl olacak Çarşamba günü için uyarı

25 Kasım il il hava durumu tahminleri MGM: Hava durumu bugün nasıl olacak? Çarşamba günü için uyarı

Hava durumu tahminleri Meteoroloji tarafından açıklandı. Soğuk havalar etkisini gösterirken MGM'den yapılan açıklamada, İstanbul, Kocaeli ve Yalova çevreleri ile Kırklareli, Balıkesir, Sakarya ve Bursa'nın kıyı kesimleri için sağanak yağış uyarısı geldi. Gümüşhane ve Ardahan çevreleri ile Artvin’in iç kesimlerinde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı etkili olacak. İç Ege ve İç Anadolu ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde hava sıcaklığı 2 ila 5 derece azalacak. Peki, hava bugün nasıl olacak? İşte, 25 Kasım İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

25.11.2020Gündem
MGM hava durumu tahminleri 24 Kasım: Bugün hava nasıl olacak O illere yağış geliyor

MGM hava durumu tahminleri 24 Kasım: Bugün hava nasıl olacak? O illere yağış geliyor!

24 Kasım hava durumu raporu Meteoroloji tarafından açıklandı. Hava sıcaklığında yaşanan düşüşün ardından MGM'den sağanak yağış uyarısı geldi. Yapılan son tahminlere göre, bugün öğle saatlerinden sonra İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Kırklareli'nin kıyı ilçeleri ile Balıkesir ve Bursa'nın kuzey kesimlerinde yağış etkili olacak. İç Ege ve İç Anadolu'da ise sis ve pus bekleniyor. Hava sıcaklığı kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, 24 Kasım İstanbul, Ankara, İzmir il il hava durumu tahminleri.

24.11.2020Gündem
Hafta sonu hava nasıl olacak MGM 21-22 Kasım hava durumu tahminleri Kuvvetli sağanak geliyor

Hafta sonu hava nasıl olacak? MGM 21-22 Kasım hava durumu tahminleri! Kuvvetli sağanak geliyor!

Hava durumu tahminleri Meteoroloji'den yapılan açıklamalar ile belli oldu. Bingöl ve Elazığ'da yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışının ardından MGM'den hafta sonu için yeni uyarı geldi. Yapılan son tahminlere göre, bugün İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya ve Karaman çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış etkili olacak. Sivas'ın doğu kesimlerinde ise karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Peki, hafta sonu hava nasıl olacak? İşte, 21-22 Kasım İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

21.11.2020Gündem
Bugün hava nasıl olacak 18 Kasım MGM il il hava durumu tahminleri: Marmara için yağış uyarısı

Bugün hava nasıl olacak? 18 Kasım MGM il il hava durumu tahminleri: Marmara için yağış uyarısı

Hava durumu değerlendirmeleri için Meteoroloji'den son dakika açıklama geldi. Soğuk havalar etkisini gösterirken bazı iller için MGM'den yağış uyarısı yapıldı. Yapılan son tahminlere göre, İstanbul, Çanakkale'nin doğusu, Balıkesir ve Bursa'nın kuzey kesimlerinde bugün (Çarşamba) sağanak yağış etkili olacak. Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kuzey Ege kıyılarında ise rüzgarın kuvvetli eseceği tahmin ediliyor. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 18 Kasım hava durumu tahminleri ve son değerlendirmeler.

18.11.2020Gündem
Son dakika... Hava durumu tahminleri: Bugün (17 Kasım) hava nasıl olacak Karla karışık yağmur uyarısı

Son dakika... Hava durumu tahminleri: Bugün (17 Kasım) hava nasıl olacak? Karla karışık yağmur uyarısı!

Hava durumu değerlendirmeleri MGM'den yapılan açıklama ile belli oldu. Son dakika uyarısında bulunan Meteoroloji, Van, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yağmur, yüksek kesimlerde de karla karışık yağmurun etkili olacağını duyurdu. Yapılan tahminlere göre, Marmara, İç Ege ve İç Anadolu'nun kuzeyi ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde pus etkili olacak. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, MGM İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 17 Kasım hava durumu tahminleri.

17.11.2020Gündem
Hava durumu tahminleri: 16 Kasım (bugün) hava nasıl olacak MGMden o illere sağanak uyarısı

Hava durumu tahminleri: 16 Kasım (bugün) hava nasıl olacak? MGM'den o illere sağanak uyarısı!

Hava durumu tahminleri Meteoroloji'den gelen son dakika açıklamalar ile belli oldu. Yurt genelinde soğuk havalar etkisini gösterirken MGM'den İstanbul'un Avrupa yakası için sağanak yağış uyarısı geldi. Yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre Şırnak, Hakkari ve Van çevrelerinde bugün (Pazartesi) yağmur, yükseklerde karla karışık yağmur etkili olacak. Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik beklenmiyor. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, 16 Kasım Pazartesi il il hava durumu tahminleri.

16.11.2020Gündem
Bugün hava nasıl olacak 13 Kasım Cuma il il hava durumu tahminleri: MGMden yağış uyarısı

Bugün hava nasıl olacak? 13 Kasım Cuma il il hava durumu tahminleri: MGM'den yağış uyarısı!

Hava durumu günlük tahminleri Meteoroloji tarafından açıklandı. 13 Kasım Cuma gününe ait hava durumu raporunu açıklayan MGM, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile Çanakkale ve Balıkesir’in kuzey kesimleri için sağanak yağış uyarısında bulundu. Sabah saatlerinde ise Marmara'da sis ve pus hadisesi etkili olacak. Sıcaklık değerleri mevsim normalleri civarında seyredecek. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve il il MGM 13 Kasım Cuma hava durumu tahminleri.

13.11.2020Gündem
Hava bugün nasıl olacak 12 Kasım Perşembe il il hava durumu tahminleri MGMden o illere kar uyarısı

Hava bugün nasıl olacak? 12 Kasım Perşembe il il hava durumu tahminleri! MGM'den o illere kar uyarısı!

Günlük hava durumu tahminleri, Meteoroloji tarafından açıklandı. Hava sıcaklığında yaşanan düşüşün ardından MGM'den Van ve Hakkari için kar yağışı uyarısı geldi. Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli rüzgarın etkili olacağının bildirildiği açıklamada, İstanbul, Kocaeli çevreleri, Tekirdağ ve Çanakkale'nin doğusu için perşembe günü yağmurun etkili olacağı duyuruldu. Peki, bugün hava durumu nasıl olacak? İşte, MGM 12 Kasım Perşembe İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

12.11.2020Gündem
Hava durumu tahminleri: 11 Kasım (bugün) hava nasıl olacak MGMden Kuzey Ege için fırtına uyarısı

Hava durumu tahminleri: 11 Kasım (bugün) hava nasıl olacak? MGM'den Kuzey Ege için fırtına uyarısı

Hava durumu tahminleri Meteoroloji'den gelen son dakika açıklama ile yayınlandı. Yapılan değerlendirmeye göre, Ege Denizi'nin kuzeyinde bugün günün ilk saatlerinden itibaren güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 kilometre/saat) fırtına öngörülüyor. İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde de bugün sağanak yağış etkili olacak. Hava sıcaklığı ise iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak. Peki, bugün hava nasıl? İşte, MGM İstanbul, Ankara, İzmir 11 Kasım il il hava durumu tahminleri.

11.11.2020Gündem
10 Kasım MGM hava durumu tahminleri: Bugün hava nasıl olacak İstanbul için kritik uyarı

10 Kasım MGM hava durumu tahminleri: Bugün hava nasıl olacak? İstanbul için kritik uyarı

Günlük hava durumu tahminleri Meteoroloji tarafından açıklandı. Yurt genelinde serin havalar devam ederken MGM'den İstanbul için yeni uyarı yapıldı. Yapılan son dakika değerlendirmelere göre İstanbul'un Avrupa yakasının kuzey kesimlerinde salı günü sağanak yağış etkili olacak. Diğer yandan hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve il il MGM hava durumu tahminleri.

10.11.2020Gündem
Pazar günü hava nasıl olacak 8 Kasım il il hava durumu tahminleri - MGMden İstanbul uyarısı

Pazar günü hava nasıl olacak? 8 Kasım il il hava durumu tahminleri - MGM'den İstanbul uyarısı

Hava durumu tahminleri son dakika gelişmeler ile takip ediliyor. Yapılan son değerlendirmelere göre, İstanbul, Sinop ve Artvin çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinde sağanak yağış etkili olacak. Marmara’nın güneybatısı ve Kuzey Ege ile Batı Akdeniz’in Toroslar kesiminde de rüzgarın kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik beklenmiyor. Peki, pazar günü hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 8 Kasım hava durumu tahminleri.

7.11.2020Gündem
MGM hava durumu tahminleri 6 Kasım - Bugün yağmur yağacak mı, hava nasıl olacak

MGM hava durumu tahminleri 6 Kasım - Bugün yağmur yağacak mı, hava nasıl olacak?

Hava durumu değerlendirmeleri MGM'den yapılan son dakika açıklama ile belli oldu. İstanbul'da etkili olan sağanak yağışın ardından Meteoroloji'den cuma günü için yeni uyarı geldi. Marmara'nın batısında kuvvetli rüzgarın etkili olacağının bildirildiği açıklamada, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'da yağışların yer yer yoğun kar şeklinde etkili olacağı kaydedildi. Balıkesir, Çanakkale çevreleri ile İstanbul'da da sağanak bugün devam edecek. İşte, 6 Kasım İstanbul, Ankara İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

6.11.2020Gündem
Son dakika haberi: Bugün hava nasıl olacak, yağmur var mı MGM 3 Kasım Salı hava durumu tahminleri

Son dakika haberi: Bugün hava nasıl olacak, yağmur var mı? MGM 3 Kasım Salı hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminleri Meteoroloji tarafından açıklandı. Bazı bölgelerde serin ve yağışlı hava devam ederken MGM'den salı günü için yeni uyarı geldi. Yapılan son dakika hava durumu değerlendirmelerine göre bugün öğle saatlerinde İstanbul, Kocaeli çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı kesimlerinde sağanak yağış etkili olacak. Hava sıcaklığının ise mevsim normalleri civarında olması ön görülüyor. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, 3 Kasım İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

3.11.2020Gündem
Son dakika haberi: Hava durumu raporu 2 Kasım: Bugün hava nasıl olacak Meteorolojiden o illere yağış uyarısı

Son dakika haberi: Hava durumu raporu 2 Kasım: Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji'den o illere yağış uyarısı!

Günlük hava durumu tahminleri Meteoroloji tarafından açıklandı. Serin ve yağışlı geçen hafta sonunun ardından MGM'den Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Doğu Akdeniz çevreleri için sağanak yağış uyarısı geldi. Yapılan son dakika değerlendirmelere göre bugün Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yağışların kuvvetli olması ön görülüyor. İstanbul'da ise hava sıcaklığı 17 derece civarında olacak. Peki, yeni haftada hava nasıl olacak? İşte, 2 Kasım İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

2.11.2020Gündem
Dolu yağacak mı 30 Ekim İstanbul hava durumu dolu yağışı bilgileri

Dolu yağacak mı? 30 Ekim İstanbul hava durumu dolu yağışı bilgileri

Dolu yağacak mı sorusu ile hava durumu hakkında son bilgileri almak isteyen pek çok vatandaş, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaları takip ediyor. Dolu yağışı öncesinde tahminlerini kamuoyu ile paylaşan MGM, 30 Ekim hava durumu bilgileri ile gün içerisindeki son durumu aktardı. Peki, bugün yani 30 Ekim Cuma günü dolu yağacak mı? İşte, MGM'den hava durumu hakkında alınan son bilgiler

30.10.2020Gündem
İstanbula ne zaman, saat kaçta yağmur yağacak | MGM 30 Ekim il il hava durumu tahminleri

İstanbul'a ne zaman, saat kaçta yağmur yağacak? | MGM 30 Ekim il il hava durumu tahminleri

Günlük hava durumu tahminlerini açıklayan Meteoroloji, İstanbul için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. MGM'den gelen son hava durumu raporuna göre 30 Ekim Cuma günü, İstanbul, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yağış etkili olacak. İstanbul Anadolu Yakası'nın kuzey kesimleri ile Kocaeli ve Sakarya'nın bazı ilçelerinde yağışların kuvvetli olacağı ön görülüyor. Valilikten gelen açıklamada sel baskınlarına karşı vatandaşların dikkatli olması istendi. Peki, İstanbul'a ne zaman saat kaçta yağmur yağacak? İşte, MGM 30 Ekim il il hava durumu tahminleri.

30.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Dikkat mutasyon geçebilir!

Hayatımıza yeni girmiş gibi dursa da aslında bugünkü canlılar dünyasının varlık sebebi o. Mutasyon. Türkçesiyle, değişinim.

8.01.2021