EKSTRA
MENÜ

Kar

Kar haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kar hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 82.590 Kar haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

KAR

Kar, beyaz, parlak, çoğunlukla altıgen şekilli, buz kristallerinden oluşan bir yağış çeşididir. Buz kristalleri 0 °C altında su buharının sublimleşmesi ile oluşur.

Çok sayıda kar kristal çeşidi olmasına rağmen hepsi altı köşelidir. Kar tanelerinin kristal yapıları birbirinin tıpa tıp aynısı değildir. Mikroskopla büyütülen kar taneleri üzerinde yapılan araştırmalarda, kristal yapıları birbirinin aynı olan iki kar tanesine rastlanmamıştır. Kar kristalleri üzerinde ilk araştırmaları yapan ABD'li Wilson Bentley, gördüğü muhteşem sanat karşısında adeta büyülenmiş ve elli yıl boyunca sürekli kar kristali fotoğrafı çekmiştir.

Elde ettiği 6000 resim içinde kristal yapıları birbirinin aynı olan iki kar tanesine rastlayamamıştır. Daha sonraları diğer bilim adamlarının sürdürdüğü çalışmalar neticesinde şimdiye kadar kar tanecikleri arasında aynı büyüklükte, aynı şekilde ve aynı sayıda su molekülü ihtiva eden iki kristal bile bulunamamıştır.

Kar Haberleri

Son Dakika Haberi... Galatasaray- PSV maçında Fatih Terim çılgına döndü Sözleri ekrana yansıdı, Musleranın hareketi sonrası...

Son Dakika Haberi... Galatasaray- PSV maçında Fatih Terim çılgına döndü! Sözleri ekrana yansıdı, Muslera'nın hareketi sonrası...

Son dakika Galatasaray haberi... Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda 5-1'in rövanşında PSV Eindhoven'ı konuk eden Galatasaray'da takım kaptanı Fernando Muslera, ilk maçta olduğu gibi yaptığı hata ve Fatih Terim'in tepkisi mücadeleye damga vurdu. Tecrübeli teknik adamın da sert tepki gösterdiği Muslera, sosyal medyada da gündem olmayı başardı.

28.07.2021Futbol
Son dakika: Müge Anlı ile gündeme gelmişti Büyükşen çifti cinayetinde flaş detaylar... Piknikte sevgilisine söylemiş

Son dakika: Müge Anlı ile gündeme gelmişti! Büyükşen çifti cinayetinde flaş detaylar... Piknikte sevgilisine söylemiş

Müge Anlı'nın programıyla Türkiye gündemine gelen Necla (54) ve Metin Büyükşen (55) çifti cinayetinde flaş detaylar ortaya çıktı. Olayın azmettiricisi olduğu iddiasıyla tutuklanan Abdullah Başdemir'in (46), sevgilisi Esra Taş'a (28), piknikte ''Senin canını sıkanları hallettirdim. Onları öldürttüm'' dediği öğrenildi. CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ canlı yayında olaya ilişkin yeni detayları aktardı. Uludağ, "Uzbek cinayeti itiraf etmiyor aslında. Abdullah Başdemir’in kendisine para teklif ettiğini söylüyor ve “100 bin TL vereceğim. 4 tane düşmanım var.’ dediğini söylüyor" ifadelerini kullandı.

28.07.2021Gündem
ABDden şoke eden rapor: Çin çölde nükleer tesis mi kuruyor

ABD'den şoke eden rapor: Çin çölde nükleer tesis mi kuruyor?

ABD ve Çin arasındaki rekabet ve düşmanlığın iyice kızışmasına yol açacak uydu görüntüleri CNN International'ın haberinde ortaya çıktı. Birbirini sürekli olarak uydularla gözetleyen iki ülke aynı zamanda nükleer tesisler ve silahlanma yüzünden de sık sık karşı karşıya getiriyor. Yeni ortaya çıkan görüntüler ise yenilir yutulur cinsten değil...

28.07.2021Dünya
300 milyon litre akaryakıtı piyasaya usulsüz sevk eden firmalara operasyon

300 milyon litre akaryakıtı piyasaya usulsüz sevk eden firmalara operasyon

Ticaret Bakanı Mehmet Mehmet Muş "Bakanlık bünyesindeki Akaryakıt Özel Ekibi tarafından sahte fatura yoluyla akaryakıt kaçakçılığı yaptığı tespit edilen dağıtım şirketleri ve bayilere yönelik operasyon yapıldı" dedi.

28.07.2021Ekonomi
Gözler bu akşam açıklanacak kararda

Gözler bu akşam açıklanacak kararda

Küresel piyasalar negatif bir seyir izlerken, gözler bu akşam açıklanacak ABD Merkez Bankası'nın (Fed) kararları ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın basın toplantısına çevrildi.

28.07.2021Ekonomi
Son dakika... Yurt dışında doğdu, yerli ve milli oldu Küresel markalara hamburgerle meydan okuyorlar

Son dakika... Yurt dışında doğdu, yerli ve milli oldu! Küresel markalara hamburgerle meydan okuyorlar

Türkiye'de restoran sektörüne yeni soluk getiren hamburgerciler giderek çoğalmaya başladı. Yüksek kar marjı, müşterilerin ilgisi, piyasanın da elverişli olması hamburgercilerin iştahını artırıyor. Küresel markaların satışlarını geçmek üzere olan hamburgerciler iddialı konuştu ve küresel markaların 1 yıl içinde küçülmeye gideceğini öngördü.

28.07.2021Ekonomi
ABDli teknoloji şirketleri karlarını artırdı

ABD'li teknoloji şirketleri karlarını artırdı

Apple, nisan-haziran döneminde 81,4 milyar dolar ile rekor gelir sağlarken, şirketin net karı yüzde 93'lük artışla 21,7 milyar dolara çıktı. Microsoft'un geliri aynı dönemde yıllık yüzde 21 artışla 46,2 milyar dolara ulaşırken, karı yüzde 47 artarak 16,5 milyar dolara yükseldi. Google'ın ana kuruluşu Alphabet'in geliri de ikinci çeyrekte yıllık yüzde 62 artışla 61,9 milyar dolara çıkarken, karı yüzde 166 artarak 18,5 milyar dolar oldu.

28.07.2021Ekonomi
Para bastılar Teknoloji devlerinin gelirleri dudak uçuklattı

Para bastılar! Teknoloji devlerinin gelirleri dudak uçuklattı

ABD'li teknoloji devlerinden Apple, Microsoft ve Google'ın ana kuruluşu Alphabet, bu yılın nisan-haziran döneminde net kar ve gelirinin arttığını duyurdu.

27.07.2021Dünya
Son Dakika: Galatasarayda Fatih Terim ve Fernando Musleradan açıklamalar Ghezzal, Morutan, Gedson ve PSV ilk 11i...

Son Dakika: Galatasaray'da Fatih Terim ve Fernando Muslera'dan açıklamalar! Ghezzal, Morutan, Gedson ve PSV ilk 11'i...

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve kaleci Fernando Muslera, PSV Eindhoven maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalar bulundu. Yarın akşam sahaya süreceği ilk 11'i sürpriz şekilde bugünkü basın toplantısında açıklayan deneyimli teknik adam ayrıca Rachid Ghezzal, Gedson Fernandes ve Olimpiu Moruţan transferlerine ilişkin itiraflarda bulundu.

27.07.2021Futbol
Ece Erken: Sırtımda bardak kırdılar

Ece Erken: Sırtımda bardak kırdılar

ÜNLÜ sunucu Ece Erken ve eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, önceki gün Bodrum’da Yıldız Tilbe’nin sahne aldığı bir mekânda yemek yedi. Hem servisten hem de gelen 19 bin 250 TL hesaptan rahatsız olan Mahmutyazıcıoğlu , ödemeyi yaptıktan sonra işletmeciye “Bu milleti dolandırmak değil mi” diye sitem edince gerginlik çıktı.

27.07.2021Magazin
Tesladan rekor kar

Tesla'dan rekor kar

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Nisan-Haziran döneminde 200 binin üzerinde araç satarak 1.1 milyar lira kara ulaştı.

27.07.2021Ekonomi
Covid-19 aşısı hap olarak alınabilecek mi

Covid-19 aşısı hap olarak alınabilecek mi?

Şu anda Covid-19 salgınına karşı koruma yalnızca enjeksiyon yöntemiyle sağlanabiliyor. Ancak gelecekte aşıların yerine inhalerler (astım tedavisinde de kullanılan solunum cihazları) ve hatta haplar da alabilir.

26.07.2021Dünya
Erken öğrenmeye bakış açımız

Erken öğrenmeye bakış açımız

Erken çocukluk dönemi, insan yaşamının ilk sekiz yılını kapsayan dönem olarak kabul edilir. Erken çocukluk döneminin insan gelişimine temel oluşturacak becerilerin ve alışkanlıkların kazanıldığı kritik bir dönem olduğunu tüm dünya tarafından kabul edilir. Öğrenme yaşam boyu devam eder ve bu dönemde yaşamın hiçbir döneminde olmadığı kadar hızlı bir gelişme ve öğrenme süreci yaşandığını gösterir.

26.07.2021Eğitim
Aytunç Altındal’ın çocuklarına telif davası

Aytunç Altındal’ın çocuklarına telif davası

Alfa Basım Yayım Dağıtım Şirketi, 8 yıl önce hayatını kaybeden gazeteci, araştırmacı ve yazar Aytunç Altındal’ın 3 çocuğuna 101 bin liralık tazminat davası açtı. Yayınevi, Altındal’ın mirasçılarının sözleşmeye aykırı olarak eserlerini izinsiz çoğalttıklarını öne sürdü.

26.07.2021Gündem
Yapılandırmadan 18.6 milyar lira geldi

Yapılandırmadan 18.6 milyar lira geldi

Kasım ayında çıkarılan yapılandırma ile bütçeye 18.6 milyar lira gelir geldi. Son çıkarılan kapsamlı yapılandırma için ise başvurular 31 Ağustos’ta bitecek. Kira ve ücrette matrah artırımı e-beyanname ile yapılabilecek. Matrah artırımında bulunanlar, peşin veya altı taksitte vergilerini ödeyebilecek.

26.07.2021Ekonomi
Türkiyede sumak üretimi 8 yılda 5 kattan fazla arttı

Türkiye'de sumak üretimi 8 yılda 5 kattan fazla arttı

Türkiye'de kendiliğinden yetişebilen ve pek çok sektöre girdi olabilme potansiyeli olan sumağın üretimi 2012-2019 döneminde 5 kattan fazla artarak 3 tondan 16 tona yükseldi.

25.07.2021Ekonomi
Kaybolan köpekleri için harçlıklarını ödül koydular

Kaybolan köpekleri için harçlıklarını ödül koydular

İstanbul’da yaşayan İnsel Ailesi ile Kara’nın yolları eylül ayında sokakta kesişti. Kara aileyi, aile de Kara’yı sahiplendi. Ancak aile bayram tatilinden dönüş yolundayken Kara araçtan atlayarak kayıplara karıştı. Şimdi İnsel Ailesi karalar bağlamış şekilde Kara’yı ararken ailenin küçük bireyleri kumbaralarında biriktirdikleri paraları bile ödül olarak vermeyi göze almış durumda. Tek istekleri Kara’ya tekrar kavuşup oynamak.

25.07.2021Gündem
Hisse senedi işlem hacmi yılın ilk çeyreğinde 5 trilyon lirayı aşarak rekor kırdı

Hisse senedi işlem hacmi yılın ilk çeyreğinde 5 trilyon lirayı aşarak rekor kırdı

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nce açıklanan aracı kurumların 2021 yılı ilk çeyrek verilerine göre, işlem hacminin yüzde 74’ü yerli yatırımcılar, yüzde 26’sı ise yabancı yatırımcılar tarafından gerçekleştirildi.

24.07.2021Ekonomi
Hisse senedi işlem hacmi yılın ilk çeyreğinde 5 trilyon lirayı aşarak rekor kırdı

Hisse senedi işlem hacmi yılın ilk çeyreğinde 5 trilyon lirayı aşarak rekor kırdı

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nce (TSPB) açıklanan aracı kurumların 2021 yılı ilk çeyrek verilerine göre, hisse senedi piyasası işlem hacmi geçen yılın aynı dönemine göre 2,5 kat artarak 5,2 trilyon lira ile tarihi rekor seviyeye ulaştı.

24.07.2021Ekonomi
“MasterChef” jüri üyesi Somer Sivrioğlu, Bodrum ve Alaçatıdaki durumu anlattı: O fiyatlar abartı değil

“MasterChef” jüri üyesi Somer Sivrioğlu, Bodrum ve Alaçatı'daki durumu anlattı: O fiyatlar abartı değil!

“MasterChef” jüri üyesi Somer Sivrioğlu, daha önce “Türk mutfağı dünyada saygı gören bir mutfak değil” demiş ve bunun nedenlerini sıralamıştı. Şimdi de başlığa aldığımız bu çözüm önerisini söylüyor. Değindiği başka konular da var elbette. Mesela Avustralya ve Türkiye arasındaki ikili yaşamı, mesela neden kaos ve kargaşadan beslendiği, mesela İstanbul’da açmayı düşündüğü restoran... Hepsi bu röportajda, afiyetle okuyunuz...

24.07.2021Magazin
İkinci çeyrekte beklentileri aştı

İkinci çeyrekte beklentileri aştı

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım ağı Twitter nisan-haziran dönemine ilişkin bilançosunu açıkladı. Buna göre, şirketin bu yılın ikinci çeyreğinde elde ettiği gelir geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 74 artarak 1.19 milyar dolara çıktı.

24.07.2021Ekonomi

Sulu sulu, mis kokulu

Kalorisi düşük; lif, vitamin ve mineral yönünden oldukça zengin... Tezgâhlarda hâlâ bol bol şeftali görüyorken ünlü şeflerden aldığımız tariflere bir göz atın... Bu meyveyle leziz tatlılar yapabilir veya salatalarınıza değişik bir tat katabilirsiniz.

Tomris ve arkadaşları öğrencilerin yolunu gözlüyor

Tomris ve arkadaşları öğrencilerin yolunu gözlüyor

Hacettepe Üniversitesi birçok hayvana ev sahipliği yaptığı Beytepe Kampüsü’yle ünlü. O yüzden de okulların açılmasını öğrenci ve hocalar kadar sokak hayvanları da istiyor. Üniversitenin maskotu haline gelen sevimli köpek Tomris başta olmak üzere birçok hayvanın gözleri yollarda. Hepsi okulun yeniden açılmasını ve öğrencilerin dönmesini bekliyor.

23.07.2021Eğitim
Twitter yılın ikinci çeyreğinde beklenenden fazla gelir elde etti

Twitter yılın ikinci çeyreğinde beklenenden fazla gelir elde etti

Twitter'ın bu yılın ikinci çeyreğinde elde ettiği gelir geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 74 artarak 1,19 milyar dolara ulaştı ve piyasa beklentilerini geride bıraktı.

23.07.2021Teknoloji
Twitterın kârında büyük artış

Twitter'ın kârında büyük artış

Sosyal medya platformu Twitter, yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre kârını yüzde 74 oranında artırdı.

23.07.2021Ekonomi
Ümit Ünal çocukları büyülü bir âleme götürüyor

Ümit Ünal çocukları büyülü bir âleme götürüyor

Ümit Ünal'ın çocuklar için yazıp resimlediği ilk kitabı da filmleri gibi sabırsızlıkla bekleniyordu. Sanatçı çocuklara “İstanbul’un en sevdiğim mekânları” dediği vapurlardan sesleniyor ve kar altındaki şehirde rüya gibi bir yolculuğa çıkarıyor onları.

22.07.2021Kitap Sanat
Büyükşen çifti cinayetinde gözaltına alınan Afgan çoban adliyede

Büyükşen çifti cinayetinde gözaltına alınan Afgan çoban adliyede

Konya'nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce öldürülen Necla ve Metin Büyükşen çifti cinayetiyle ilgili Afganistan uyruklu Abdulhamid Uzbek yakalandı. Abdulhamid Uzbek, ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli, basın mensuplarının ‘Siz mi öldürdünüz?’ sorusuna “Yanlış ağabey, Allah korusun” diye yanıt verdi.

22.07.2021Haber
Son dakika: Müge Anlı ile gündeme gelmişti Büyükşen çifti cinayetinde yeni gelişme: Şüpheli tutuklandı

Son dakika: Müge Anlı ile gündeme gelmişti! Büyükşen çifti cinayetinde yeni gelişme: Şüpheli tutuklandı

Konya'nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce öldürülen Necla ve Metin Büyükşen çifti cinayetiyle ilgili Afganistan uyruklu Abdulhamid Uzbek yakalandı. Abdulhamid Uzbek, ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli, basın mensuplarının ‘Siz mi öldürdünüz?’ sorusuna “Yanlış ağabey, Allah korusun” diye yanıt verdi. Öte yandan gözaltına alınan Afganistan uyruklu çoban Abdulhamid Uzbek çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

22.07.2021Gündem
Mültezim Nedir Mültemiz Ve İltizam Sistemleri Arasındaki Farklar Ve Benzerlikler..

Mültezim Nedir? Mültemiz Ve İltizam Sistemleri Arasındaki Farklar Ve Benzerlikler..

Mültezim ve iltizam kelimeleri birbirleriyle bağlantılı olan aynı tanım içinde yer alan fakat farklı anlamları ifade eden iki kelimedir. Osmanlı döneminde toprak sisteminde yer alan sözcüklerdir. Mültezim sözcüğü Arapça kökenli olup bir işi üstlenen anlamına gelmektedir. Takılma, görev alma, üstlenme, yapışma anlamlarını ifade etmektedir. Sizler için bilgilendirici olarak mültezim nedir, mültezim ve iltizam sistemleri arasındaki farklar ile beraber benzerlikler nelerdir detayları ile derledik.

22.07.2021Araştırma
Maliyet Nedir, Nasıl Bulunur Muhasebede Ürün Maliyeti Nasıl Hesaplanır

Maliyet Nedir, Nasıl Bulunur? Muhasebede Ürün Maliyeti Nasıl Hesaplanır?

Üretim yapan işletmelerde, özellikle de üretim maliyeti hesaplama konusu çok önemlidir. En kısa tanımı ile yaptığı üretimden kar elde etmek bir işletme, öncelikle o üretim için ne miktarda bir üretim maliyeti yapması gerektiğini bilmesi gerekir. Maliyet nedir, nasıl bulunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
Ainil Nedir, Nerede Kullanılır Vinil Baskı Avantajları Nelerdir

Ainil Nedir, Nerede Kullanılır? Vinil Baskı Avantajları Nelerdir?

Vinil baskı, uzman firma adına ihtiyaçları karşılamak amacı ile firmalara sağlanmış olan reklamcılık hizmeti olarak tanımlanabilir. Baskı yapılmadan öncesinde boyutları belirlenen bu baskının sonrasında reklamını yapılacak yere konulması ile bir iş meydana çıkmış olur. Boyuta göre fiyatlarının değişiklik gösterdiği ve dayanıklı bir yapıya sahip olduğu bilinir. Vinil aslında bu baskıların yapıldığı ve pek çok alanda kullanım kolaylığı sağlayan bir malzemedir. Vinil baskı adı verilen ise reklamcılık gibi hizmetlere tekabül etmektedir. Peki vinil nedir, nerelerde kullanılır ve avantajları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

22.07.2021Araştırma
Zor zirve

Zor zirve

4’ü Türk, 12’si İsrailli 16 dağcı Ağrı tırmanışında tipiye yakalandı.

22.07.2021Gündem
Karya isminin anlamı nedir Karya ne demek Karya adının özellikleri, analizi ve kökeni

Karya isminin anlamı nedir? Karya ne demek? Karya adının özellikleri, analizi ve kökeni

Güzel bir okunuşa sahip olan ve anlamı üzerinden de eğer gören isimlerden biri karya adıdır. Peki, Karya isminin anlamı nedir? Karya ne demek? Karya adının özellikleri, analizi ve kökeni üzerine merak edilen bilgiler.

Temmuz ayında şaşırtan görüntü Ağrı Dağında tipiye yakalandılar

Temmuz ayında şaşırtan görüntü! Ağrı Dağı'nda tipiye yakalandılar

'Türkiye'nin çatısı' olarak nitelendirilen Ağrı Dağı'na zirve tırmanışı yapan 16 kişilik İsrailli ve Türk dağcı, yaz ortasında tipiye tutuldu. Tipi karşısında çaresiz kalan dağcıları, rehberler Mustafa Tekin ve Yıldırım Beyazıt Öztürk, GPS ile kullanarak zirveye ulaştırdı. Türk dağcılar ve rehberler, hızı saatte zaman zaman 80 kilometreye ulaşan ve hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü Ağrı Dağı'nın zirvesinde bayramlaştı.

21.07.2021Gündem
Berfu isminin anlamı nedir Berfu ne demek Berfu adının özellikleri, analizi ve kökeni

Berfu isminin anlamı nedir? Berfu ne demek? Berfu adının özellikleri, analizi ve kökeni

Özellikle oldukça hoş bir okunuşu olması ile beraber son zamanlarda sevilen isimler arasında Berfu geliyor. Peki, Berfu isminin anlamı nedir? Berfu ne demek? Berfu adının özellikleri, analizi ve kökeni üzerine merak edilen bilgiler.

Kurban pazarlarında son gün yoğunluğu

Kurban pazarlarında son gün yoğunluğu

İzmir’de, kurbanlıkların satıldığı hayvan pazarlarında arife günü hareketlilik arttı. Bayram öncesi son gün kurban ibadetini yerine getirmek isteyenlerle satıcılar arasında sıkı pazarlıklar yapılırken, elindeki tüm hayvanların satışını tamamlayanlar ise pazardan mutlu ayrıldı.

19.07.2021Ekonomi
Büyükşen cinayeti son dakika gelişmeleri: Şoke eden detay ilk defa ortaya çıktı Flaş gelişme

Büyükşen cinayeti son dakika gelişmeleri: Şoke eden detay 'ilk defa' ortaya çıktı! Flaş gelişme

Müge Anlı'nın programında Türkiye kamuoyuna gelen ve haftalarca konuşulan 'Büyükşen cinayetinde' yeni detaylar ortaya çıktı. 'Kasten öldürmeye azmettirme' suçundan tutuklanan Esra Taş'ın, hamileyim yalanıyla adres öğrendiği ortaya çıktı. Esra Taş'ın, olaydan önce eski sevgilisi Hüseyin K.'nin evinin adresini öğrenmek için aynı mahallede oturan Zekeriya Okşen'i telefonla arayıp, ''Ben Hüseyin'den hamileyim. Ailesi benimle görüşmesine izin vermiyor. Telefonlarımı açmıyor. Ona ulaşmam gerekiyor. Adresini bana verebilir misin?'' dediği, Okşen'in de adresi tarif ettiği belirlendi.

19.07.2021Gündem
Bayrampaşa Hali’nde işçilerle birlikte çalıştık Kasa kasa yevmiye

Bayrampaşa Hali’nde işçilerle birlikte çalıştık! Kasa kasa yevmiye

Bayrampaşa’daki meyve-sebze halinde mesai gece başlıyor. Ürün trafiği de insan trafiği de oldukça yüksek. Türkiye’nin farklı noktalarından gelen TIR’lardan tonlarca ürün indiriliyor. Bu ürünleri indirenler ise kasa başına 1 lira ücret alıyor. 10 saati aşan ağır mesai karşılığı alınan yevmiye taşınan ürünle orantılı olsa da çoğu zaman 200 lirayı bulmuyor. Yapılan işin zorluğundan ve gece mesailerinden dert yanan işçiler sektördeki kayıt dışılığın da yüksek olduğunu belirtiyor. Dükkân sahipleri ise artan maliyetlere karşı ayakta kalmanın zorlaştığını anlatıyor.

19.07.2021Ekonomi
Müge Anlıda günlerce konuşulmuştu Büyükşen çifti cinayetinde sağ kurtulan Büşra yaşadıklarını anlattı

Müge Anlı'da günlerce konuşulmuştu! Büyükşen çifti cinayetinde sağ kurtulan Büşra yaşadıklarını anlattı

Konya'nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce evlerinde öldürülen Necla Büyükşen (54) ve eşi Metin Büyükşen (55) çiftinin, adresi karıştıran kiralık katil tarafından vuruldukları ortaya çıktı. Saldırıdan sağ kurtulan Büşra Büyükşen (24), DHA'ya konuştu. 3 yılın kendisi için zor geçtiğini belirten Büyükşen, ''Bırak artık bu hikayeyi gerçekleri anlat diyen oldu. Televizyona çıktıktan sonra hadsizce yanıma gelip, 'konuş' diyen insanlar oldu. Keşke sen de ölseydin diyenler oldu. İntihara sürükleyenler oldu. Çok şey yaşadım ve sabrettim. Allah yüzümüze güldü ve elhamdülillah çözüldü'' şeklinde konuştu

18.07.2021Gündem
Beyaz Saray Sözcüsü açıkladı: Aşı karşıtı paylaşımlardan 12 kişi sorumlu

Beyaz Saray Sözcüsü açıkladı: Aşı karşıtı paylaşımlardan 12 kişi sorumlu!

Koronavirüs salgınında şu ana kadar elimizdeki en büyük silah olan Kovid-19 aşıları tüm dünyada hızlı şekilde yürütülen aşılama kampanyalarıyla uygulanmaya devam ediliyor. ancak öte yandan dünyanın birçok ülkesinde özellikle sosyal medya üzerinden yürütülen aşı karşıtı kampanyalar da büyük bir hızla yayılmayı sürdürüyor. Beyaz Saray Basın Sözcüsü Jen Psaki, konuyla ilgili açıklamasında dikkat çekici veriler paylaşarak konunun sorumlularını işaret etti.

18.07.2021Dünya
Son dakika.. Büyükşen cinayeti çözüldü: Kiralık katil tutmuşlar İnanılmaz olayda sır perdesi böyle aralandı

Son dakika.. Büyükşen cinayeti çözüldü: Kiralık katil tutmuşlar! İnanılmaz olayda sır perdesi böyle aralandı

İlk olarak Müge Anlı'nın programında Türkiye kamuoyuna gelen ve haftalarca konuşulan 'Büyükşen cinayeti' nihayet çözüldü. Sır perdesi, JASAT Tim'lerinin başarısı sayesinde aydınlanırken, olayın ayrıntıları ise dehşete düşürdü. Büyükşen çiftinin kiralık katil tarafından öldürüldüğü ortaya çıkarılırken, cinayetin dolaylı azmettiricisi Büyükşen çiftinin komşusu Esra Taş ve onun sevgilisi Abdullah Başdemir tutuklanarak cezaevine konuldu. Öte yandan, şüphelilerin evinde kar maskesi ele geçirildiği açıklandı.

18.07.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Havacılıkta sanal güç devrimi

Havacılıkta genellikle ortaya çıkan ürünlerle heyecanlanıyoruz. Ama o imalatların arkasında büyük bilgi birikimleri ve sistem harikaları var. İşte bunlardan en önemlisi 3DEXPERIENCE. Fransız Dassault uçak imalatçısının bir kuruluşu olan Dassault Systemes büyük ticari başarı kazanan Boeing 777 uçaklarının tamamının tasarımını sağlayan sistem. Kusursuz, hızlı ve en önemlisi çok güvenli bir tasarım gerçekleştirildi.

28.07.2021

Bugün ne yapsak?

İndirimli tatil zamanı geldi. Çok geçmeden bugün bir tatil planı yapın...

27.07.2021

Hani pişmandın Halil?

Ben Halil Sezai’ye değil, kendime kızıyorum.

27.07.2021

“Her işletmenin fiyatı aynı olacak diye bir şey yok”

Her yaz sezonu Bodrum’daki restoranların fiyatları mutlaka konuşulur.

26.07.2021

Kültür Bakanlığı’nın içinde mutlaka gastronomi bakan yardımcılığı olmalı

“MasterChef” jüri üyesi Somer Sivrioğlu, daha önce “Türk mutfağı dünyada saygı gören bir mutfak değil” demiş ve bunun nedenlerini sıralamıştı. Şimdi de başlığa aldığımız bu çözüm önerisini söylüyor. Değindiği başka konular da var elbette. Mesela Avustralya ve Türkiye arasındaki ikili yaşamı, mesela neden kaos ve kargaşadan beslendiği, mesela İstanbul’da açmayı düşündüğü restoran... Hepsi bu röportajda, afiyetle okuyunuz...

24.07.2021

Olmaz olmaz

“Kabil’de ne işimiz var?”

22.07.2021