EKSTRA
MENÜ

Ev Temizliği

Ev Temizliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ev Temizliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.405 Ev Temizliği haberi bulunmuştur.

Ev Temizliği Haberleri

Ev temizliği için pratik 18 yöntem

Ev temizliği için pratik 18 yöntem

Evinin her yerinin tertemiz olmasını isteyenlere ev temizliği için pratik 18 yöntem…

24.02.2017Dekorasyon
500 kalori yakmanın eğlenceli 5 yolu

500 kalori yakmanın eğlenceli 5 yolu

Sıcaklığın yükselmeye başladığı şu günler size de yazı hatırlattı değil mi? Ve o yaz önce güzel anıları sonra geçen sezon aldığınız bikiniyi ve hemen ardından o bikiniye o göbekle nasıl sığacağınızı düşündürttü. Evet, 1 kalorinin bile peşine düştüğümüz o günler yine geldi çattı. Spor salonlarının o terleten aletlerine dönebilirsiniz ya da birkaç eğlenceli aktivite ile 500 kalori yakabilirsiniz.

27.03.2017Sağlık
Philips “Türkiye Sağlık Trendleri Araştırması” sonuçlarını açıkladı

Philips “Türkiye Sağlık Trendleri Araştırması” sonuçlarını açıkladı

Kamuoyunun yüzde 78’i mevcut sağlık durumundan memnun olduğunu belirtirken yüzde 72’si sağlık durumunun hayat kalitesini olumlu etkilediğini düşünüyor. Yüzde 86 ise sağlıklı olmak adına çaba gösteriyor.

17.05.2017Teknoloji
Dünyada sadece Türkiyede yaşanıyor Uzmanlar uyardı: Sakın yapmayın

Dünyada sadece Türkiye'de yaşanıyor! Uzmanlar uyardı: Sakın yapmayın

Türkiye'de özellikle banyo, tuvalet ve mutfak temizliğinde tercih edilen çamaşır suyu ve tuz ruhunun birlikte kullanılması sonucu ortaya çıkan zehirlenme türü, dünya literatürüne girdi.

23.07.2017Gündem
Mutluluğu satın alın

Mutluluğu satın alın

İnsanın yapmaktan hoşlanmadığı ev işi gibi faaliyetleri para karşılığında başkalarına yaptırmasının mutluluğu arttırdığı araştırmayla belgelendi.

25.07.2017Dünya
Tecavüzcü gerçek Dursuna 15 yıl

Tecavüzcü gerçek Dursun'a 15 yıl

İstanbul’da, A.Z. adlı Afrikalı kadının “ev temizliği” için çağrıldığı evde tecavüze uğramasına ilişkin dava üç yıl sonra sonuçlandı.

28.07.2017Gündem
Bu robot yeri değil ortamı temizliyor

Bu robot yeri değil ortamı temizliyor

Almanya’nın Filderstadt kentindeki Hyla şirketinin ürettiği ev ve hava temizlik robotu ev akarlarından kaynaklanan alerjilerle baş etmek için etkili çözüm sunuyor.

14.10.2017Ekonomi
Troyda 1 milyon cepte, hedefte 23 milyon kişi var

Troy'da 1 milyon cepte, hedefte 23 milyon kişi var

‘Her cüzdanda en az bir Troy logolu banka kartı’ düşüncesiyle yola çıkan Bankalararası Kart Merkezi, banka şubesinden içeri hiç girmemiş olan 23 milyon kişiye odaklandı. BKM Genel Müdürü Canko "Gençler, tarımda düzensiz geliri olanlar, ev temizliğinde çalışan hanımlar... Bunların hayatı nakitle dönüyor. Hedefimiz 5 yılda bu insanların cüzdanına Troy'u koymak" dedi.

15.11.2017Ekonomi
Temizlikte küçük sırlar

Temizlikte küçük sırlar

İNGİLTERE’deki ‘İyi Temizlik Enstitüsü’, ev temizliğine dair basit ipuçları yayınladı.

27.12.2017Dünya
Hedefi ‘temizlik devi’ olmak

Hedefi ‘temizlik devi’ olmak

İşadamı Ahmet Babayiğit, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi çatısı altındaki projelere ilk yatırım yapan yatırımcı oldu. Babayiğit, projeye 3 milyon lira değerleme üzerinden yatırım yaptı

12.01.2018Ekonomi
Doğa Dostu Frosch’tan Yeni Ürünler

Doğa Dostu Frosch’tan Yeni Ürünler!

Yüzde 98 oranında doğada çözünebilen çevre dostu ev temizlik ürünleri sunan Frosch, yeni ürünleriyle raflarda yerini almaya başladı.

26.01.2018Alışveriş
Vegan ne demek Vejetaryen ile arasındaki fark ne

Vegan ne demek? Vejetaryen ile arasındaki fark ne?

Bir beslenme biçimini ifade eden ‘vegan’ kelimesinin anlamı merak ediliyor. Tanımı ilk kez 1940’lı yıllarda bir makalede kullanılan veganlık ile ilgili en sık rastlanılan yanılgı vejetaryen ile karıştırılması. Peki vegan ne demek, vejetaryen ile arasındaki fark ne?

30.01.2018Gündem
200 milyona emekli köyü

200 milyona emekli köyü

İstanbul Silivri’de hayata geçen ‘HemDem Sağlık Köyü’ndeki evler 55 yaş ve üstü kişilere satılacak. Adeta ‘emekli köyü’nü andıran projedeki konutlar bu yaş grubunun ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapılacak. Projenin yatırım değeri ise 200 milyon lira.

6.03.2018Ekonomi
Kimyasallar ile temizlik sigara kadar zararlı

Kimyasallar ile temizlik sigara kadar zararlı

Yaşam alanlarını temizlemede kullanılan kimyasal temizlik malzemelerinin aslında sağlığa doğrudan zarar verdiğini biliyor musunuz?

7.03.2018Sağlık
Ev temizliği sizi daha mutlu biri yapabilir mi

Ev temizliği sizi daha mutlu biri yapabilir mi?

Evet, bilim annelerimizi haklı çıkardı: Temizlik gerçekten psikolojimizi düzeltiyor. Bir temizlik firması adına yapılan bir araştırma evinizin temiz olmasının duygusal ve zihinsel durumunuzu etkilemesinin yanında, temiz bir evde yaşayanların daha üretken ve daha az stresli olduğunu ortaya koydu.

26.03.2018Hayat
Kadın düşmanı soru için üniversiteden açıklama geldi

Kadın düşmanı soru için üniversiteden açıklama geldi

Sosyal medyada geniş yankı bulan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Bahar Dönemi Ara Sınavlarında sorulduğu iddia edilen soru hakkında üniversiteden açıklama geldi. Üniversite sorunun Açıköğretim Sistemi sınavlarında yer almadığı açıkladı. Açıkmaya göre soru bir kadın eğitimci tarafından hazırlanan Etkili İletişim Teknikleri kitabında yer aldı. Söz konusu soru, eKampüs ortamında sadece bu dersi alan öğrencilerine sunulan çözümlü sorular malzemesi içinde yer aldı.

17.04.2018Gündem
HENKEL Tuna Nehrini Temizleyecek

HENKEL Tuna Nehrini Temizleyecek

Waste Free Oceans “Çöp Yakalayıcısı” adı verilen özel bir tarak ağlı tekne kullanıyor. Bir balıkçı tarafından geliştirilen bu araç, petrol sızıntılarının temizlenmesindeki katkılarından dolayı da Fransa tarafından Legion D'Honneur ile ödüllendirilmiş bulunuyor.

18.04.2018Alışveriş
Günlük ev temizliği nasıl yapılır

Günlük ev temizliği nasıl yapılır?

Hijyen ve sağlık açısından yaşam alanlarında düzenli olarak temizlik yapılması önemlidir. Belli dönemlerde geniş çapta yapılacak ev temizliğinin yanında günlük olarak yapılacak toz alma ve süpürme gibi işlemler sürekli olarak sağlıklı bir ortamda yaşanmasını sağlar. Temizlik esnasında belli bir plan çerçevesinde hareket ederek düzen oluşturmak ise temizliğin daha kolay olması yanında daha etkili olması bakımdan da faydalıdır.

Asena’nın direk dansı boşanma davasına konu oldu

Asena’nın direk dansı boşanma davasına konu oldu

Futbolcu Caner Erkin ile Asena Atalay arasında yaşanan boşanma davası sırasında gündeme gelen direk dansı İstanbul'da bir boşanma davasına daha konu oldu

9.05.2018Gündem
Gerçek bir gizli ajan olmak isteyenler için

Gerçek bir gizli ajan olmak isteyenler için!

‘Büyüklerin Dünyasında Hayatta Kalabilmeyi Sağlayacak 50 Gizli Görev İçin Kılavuz’, ‘gizli ajan, hem de gerçek bir gizli ajan olmak isteyenler için hazırlanmış bir el kitabı’. Zarfı açanlar kendilerini dolu dizgin bir maceranın içinde bulacaklar.

10.05.2018Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

AK Parti’de sadece Hakan Şükür mü vardı Fethullahçı olarak?

Fethullahçıların siyaset dünyasındaki bağlantıları giderek daha çok konuşulmaya başladı.

23.05.2017

ONTAN’ın yeni moddası beyaz

Yurt içi ve yurt dışında önemli çalışmalara imza atan ONTAN, ‘Her MODDA’nın bir rengi, her rengin de kendine özgü mimarisi var’ konsepti kapsamında planlandığı projelerine bir yenisini ekledi.

11.09.2017

Erdoğan’ın Batıyla kavgasının iç siyaset nedenleri

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan önceki gün ABD’ye “Size muhtaç değiliz” dedikten sonra dün, 13 Ekim günü de Avrupa Birliğine (AB) aynı mesajı verdi: “Size muhtaç değiliz”.

13.10.2017

Suudi Arabistan’ı anlama kılavuzu

Suudi Arabistan’da 4 Kasım’da yapılan bir dizi tutuklama ve görevden alma Türkiye’yi yakından ilgilendirecek sonuçlara yol açabilir. Hayır, kimilerinin aceleyle söylediği üzere tatillerini Bodrum’da geçiren prens Alwaleed (ya da Elvelid) bin Talal da tutuklanan 11 prens arasında yer aldığı için bu hamle Türkiye’ye karşı yapılmış filan değil; dünyayı kendi etrafımızda dönüyor zannetmekten vazgeçelim artık lütfen.

5.11.2017

Rüyalar gerçek olsa

BİLİM insanları, “Beyin dijital bilgisayardan farklı olarak yeni görevler öğrendikçe kendine sürekli yeni bağlantılar yaratan bir sinir ağıdır.

14.01.2018

Başınıza kadın kadar taş düşsün!

Açıköğretim Fakültesi’nin bir sınav kitapçığında sorulan sorulardan biri diyor ki, mühendislik kadının asıl işi olan ev işlerini aksatacak bir meslek dalıdır!

17.04.2018