EKSTRA
MENÜ

Bakıcı

Bakıcı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bakıcı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.890 Bakıcı haberi bulunmuştur.

Bakıcı Haberleri

Her köşesinde kaybettiği aşkının anıları gizli: O evi satıyor

Her köşesinde kaybettiği aşkının anıları gizli: O evi satıyor

Geçen yaz hayatının en büyük acısını yaşayan, büyük aşkı ve 29 yıllık eşi Kelly Preston'ı kaybeden John Travolta, her köşesinde anıları bulunan 20 odalı malikanesini satışa çıkarıyor. Travolta ve Preston'ın evlendikleri 1991 yılında satın aldıkları özel bir adadaki malikane için aktörün istediği fiyat 5 milyon dolar.

19.02.2021Magazin
Karacanın değişimi Çukura damga vurdu Karaca (Ece Yaşar) kimdir

Karaca'nın değişimi Çukur'a damga vurdu! Karaca (Ece Yaşar) kimdir?

Dördüncü sezonuyla devam eden Çukur son bölümde herkesi şaşırtan isimlerden biri de Karaca oldu. Karaca'nın değişimi Çukur'a damga vurdu. Amca Koçovalı'nın işlerini yürüten Karaca, sadece dış görüntüsüyle değil, tavırlarıyla da adından söz ettirdi. Peki, Çukur'un Karaca'sı Ece Yaşar kimdir?

16.02.2021Televizyon
Demet Akalın neden yok, ayrıldı mı, ne zaman dönecek İşte koronavirüs olan Demet Akalının son durumu

Demet Akalın neden yok, ayrıldı mı, ne zaman dönecek? İşte koronavirüs olan Demet Akalın'ın son durumu

Demet Akalın'ın eski eşi ve hayat arkadaşı Okan Kurt, koronavirüse yakalanmıştı. Kurt ile temaslı olması nedeniyle Akalın’ın Alişan ile sunduğu sabah programına bir süre dahil olamayacağı öğrenilmişti. Pazartesi programa dönmesi beklenen Demet Akalın’ın da testi de pozitif çıktı. Bu nedenle Alişan'a 15 Şubat tarihli bölümde Aslıhan Hünel eşlik ediyor. Peki, Demet Akalın ayrıldı mı, programa ne zaman dönecek? İşte koronavirüs olan Demet Akalın'ın son durumu

15.02.2021Televizyon
Demet Akalın: Koronavirüsü Uludağda kaptık

Demet Akalın: Koronavirüsü Uludağ'da kaptık

Okan Kurt’la birlikte koronavirüse yakalanan Demet Akalın, hastalığı Uludağ tatilinde kaptıklarını söyledi: “Aynı ortamda bulunduğumuz arkadaşlar, korona olduklarını bize 7 gün sonra söyledi. Ne cahillik!”

15.02.2021Magazin
Kira ve temel yardımda muafiyet sınırı değişiyor

Kira ve temel yardımda muafiyet sınırı değişiyor

Almanya'da federal hükümetin bu yılın başında yürürlüğe koyduğu, Almancası ‘Grundrente’ olan temel emeklilik ödeneği kapsamında, bazı yardım kalemlerine ilişkin dar gelirli emeklilerin yüzünü güldürecek bir dizi yenilikler yapıldı.

13.02.2021Avrupa
Son 24 saatte koronavirüsten 794 ölüm

Son 24 saatte koronavirüsten 794 ölüm

Almanya’da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında 24 saatte 794 kişinin hayatını kaybetmesi ile toplam ölü sayısı 56 bin 546’ya yükseldi.

30.01.2021Avrupa
Frankfurt Ataşeliği’nden ‘Türkçe öğrenin’ çağrısı

Frankfurt Ataşeliği’nden ‘Türkçe öğrenin’ çağrısı

Frankfurt Eğitim Ataşeliği düzenlediği ödüllü video yarışmalarıyla Türk çocuklarının Türkçe konuşmalarını özendiriyor. Ataşelik, hazırladığı bir video ile de Hessen yaşayan Türk çocuklarına ‘Türkçe önemlidir. Türkçe öğrenin’ mesajı verdi.

30.01.2021Avrupa
15 Şubat bir zaruret haline geldi

'15 Şubat bir zaruret haline geldi'

Ankara Eğitim Platformu Başkanı Mirkan Aydın, COVID-19 salgını döneminde öğrencilerin akademik kayıplarının uzaktan eğitimle telafi edildiğini ancak fiziksel ve psikolojik açıdan ciddi sağlık sorunlarının söz konusu olduğunu belirtti. Aydın, "Bu nedenle 15 Şubat'tan itibaren okulların yüz yüze eğitime başlaması, öğrenciler açısından bir zaruret haline geldi" dedi.

29.01.2021Eğitim
Çocuğun gelişim dönemine uygun kitap seçimi nasıl yapılır

Çocuğun gelişim dönemine uygun kitap seçimi nasıl yapılır?

Çocuğun gelişim sürecinde kitapların önemli katkısı olduğunu belirten uzmanlar, çocuğun yaş dönemine uygun kitap seçilmesi gerektiğini vurguluyor. Zengin uyaranların ve elverişli şartların çocuğun potansiyelini ortaya çıkarmasında ve tüm gelişim alanlarının desteklenmesinde önemli olduğunu hatırlatan uzmanlar, çocukla kitap arasındaki bağın 1 yaş civarında kurulmasını öneriyor. Hikâye ve masalların tedavi edici, iyileştirici, terapötik bir yönü olduğunun da bilindiğini belirten uzmanlar, “Beyin için hikâyeler/masallar, yaşamsal tehditlere karşı savunma tepkileri hazırlar; bilişsel esneklik kazandırır” diyor.

29.01.2021Eğitim
Otizmli çocuklara uygun eğitim ve terapi desteği çok önemli

Otizmli çocuklara uygun eğitim ve terapi desteği çok önemli

Beyin gelişimi ve işleyişindeki farklılıktan kaynaklanan otizm spektrum bozukluğu, çocukluk döneminde ortaya çıkar. Belirtileri genellikle erken çocukluk döneminde ortaya çıkan otizmin tedavisinde uygun eğitim ve terapiler kullanılır.

Mutasyon krizi büyüyor... Almanya ülkeye giriş yasağı getiriyor

Mutasyon krizi büyüyor... Almanya ülkeye giriş yasağı getiriyor!

Yoğun önlemlere ve aşılama programının başlamasına rağmen koronavirüsün yayılmasını kontrol altına almakta zorlanan Almanya'da tedbirler daha da sıkılaşacak gibi görünüyor. Mutasyonlu virüs tehlikesi yüzünden zor günler geçiren ülkede dün bir hastane tamamen karantinaya alınmıştı. Almanya şimdi ise ülkeye büyük çaplı bir giriş yasağı getirmenin eşiğinde.

28.01.2021Dünya
Almanyada son 24 saatte koronavirüs kaynaklı 903 ölüm

Almanya'da son 24 saatte koronavirüs kaynaklı 903 ölüm

Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında 24 saatte 903 kişi hayatını kaybetti.

26.01.2021Dünya
Aşı olmayan 7 hasta bakıcıyı işten kovdu

Aşı olmayan 7 hasta bakıcıyı işten kovdu

Almanya’da aşı olmayı kabul etmeyen yedi hasta bakıcının işine son verildi. Çalışanların iş sözleşmesini fesheden hasta bakım şirketi sahibi, “Hastalarımı korumak için her şeyi yaparım. Benim ahlaki sorumluluğum bunu gerektiriyor” dedi.

24.01.2021Avrupa
Son 24 saatte koronavirüsten 879 ölüm

Son 24 saatte koronavirüsten 879 ölüm

Almanya’da koronavirüs salgında günlük vaka ve ölüm sayıları yüksek seyretmeye devam ediyor. Robert Koch Enstitüsü (RKI) tarafından yapılan açıklamada, ülkede son 24 saatte 16 bin 417 koronavirüs vakası tespit edildiği, toplam vaka sayısının 2 milyon 122 bin 679’a yükseldiği bildirildi.

23.01.2021Avrupa
Almanya’da Kovid-19dan ölenlerin sayısı 50 bini aştı

Almanya’da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 50 bini aştı

Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından son 24 saatte 859 kişinin hayatını kaybetmesiyle toplam ölü sayısı 50 bini aşarak 50 bin 642'ye yükseldi.

22.01.2021Dünya
Yaşlı kadına dehşeti yaşatmıştı O bakıcı hakkında flaş karar...

Yaşlı kadına dehşeti yaşatmıştı! O bakıcı hakkında flaş karar...

Kadıköy'de bakıcılık yaptığı F.K. isimli yaşlı kadına sözlü ve fiziki saldırılarda bulunduğu iddia edilen Özbekistan uyruklu şüpheli Rano R., emniyet ifadesinde olay günü alkollü olduğunu, yaşlı kadınla şakalaştığını ve pişman olduğunu söyledi. Çıkarıldığı adli makamlarca Rano R., hakkında "Basit yaralama" suçundan ev hapsi şeklindeki adli kontrol tedbiri uygulandı.

20.01.2021Gündem
Almanya’da mutasyon paniği Kısıtlamalar 14 Şubat’a kadar uzatıldı

Almanya’da mutasyon paniği! Kısıtlamalar 14 Şubat’a kadar uzatıldı

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’de ilk defa ortaya çıkan koronavirüs mutasyonlarına bir yenisi daha eklendi. Alman yetkililer ülkede yeni bir tür koronavirüs mutasyonu keşfettiklerini açıkladı. İngiltere ve Güney Afrika'daki yeni türlerden farklı olan mutasyon, ilk olarak Bavyera'daki 35 hastanede tespit edildi. Öte yandan kısıtlamalar 14 Şubat'a kadar uzatıldı ve birçok yerde maske takma zorunluluğu getirildi.

20.01.2021Dünya
Almanyada koronadan son 24 saatte bin 148 kişi hayatını kaybetti

Almanya'da koronadan son 24 saatte bin 148 kişi hayatını kaybetti

Almanya’da koronavirüs salgınında son 24 saatte bin 148 kişi hayatını kaybetti.

20.01.2021Dünya
Yaşlı kadına şiddet olayında yeni gelişme Bakıcı gözaltına alındı...

Yaşlı kadına şiddet olayında yeni gelişme! Bakıcı gözaltına alındı...

Kadıköy'de, Özbekistan uyruklu bakıcının, çalıştığı evdeki yaşlı kadına olan sözlü ve fiziki saldırıları cep telefonu kamerasına yansımıştı. Bakıcı R.R. gözaltına alındı.

19.01.2021Gündem

Şiddete maruz kalan yaşlı kadının ablası: Beni de döverler diye korkuyorum!

Kadıköy’de Özbekistan uyruklu bakıcının, yaşlı kadına sözlü ve fiziksel şiddette bulunduğu görüntüler Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Yaşlı kadının 87 yaşındaki ablası, 'Allah onları bildiği gibi yapsın. Beni de döverler diye korkuyorum' dedi.

19.01.2021Gündem
Kadıköy’de dehşete düşüren görüntüler Yaşlı kadına bakıcı şiddeti…

Kadıköy’de dehşete düşüren görüntüler! Yaşlı kadına bakıcı şiddeti…

Kadıköy’de Özbekistan uyruklu kadının, bakıcı olarak çalıştığı evdeki yaşlı kadına olan sözlü ve fiziki saldırıları cep telefonu kamerasına yansıdı. Yaşlı kadının pencereye çıkarak ‘burada beni dövüyorlar’ diyerek yardım istediğinin yer aldığı görüntüler izleyenlerin kanını dondurdu.

18.01.2021Gündem
Kadıköy’de yaşlı kadına bakıcı şiddeti kamerada

Kadıköy’de yaşlı kadına bakıcı şiddeti kamerada

Kadıköy’de Özbekistan uyruklu kadının, bakıcı olarak çalıştığı evdeki yaşlı kadına olan sözlü ve fiziki saldırıları cep telefonu kamerasına yansıdı. Yaşlı kadının pencereye çıkarak ‘burada beni dövüyorlar’ diyerek yardım istediğinin yer aldığı görüntüler izleyenlerin kanını dondurdu.

18.01.2021Haber
Gülçin Ergül: Evlendiğini sosyal medyadan öğrendim

Gülçin Ergül: Evlendiğini sosyal medyadan öğrendim

Hepsi grubunun eski üyelerinden Gülçin Ergül, Nişantaşı City's'deydi. Ergül, eski grup üyesi arkadaşı Cemre Kemer'in evlendiğini sosyal medyadan öğrendiğini söyledi.

17.01.2021Magazin
‘Virüs kapmaktan çok baktığım kişinin ölmesinden korkuyorum’

‘Virüs kapmaktan çok baktığım kişinin ölmesinden korkuyorum’

Tüm dünya salgından korunmak için kendini eve kapadı. Ama onlar bile isteye virüslü hastalara refakat ediyor. Kimi hastanede, kimi evde günlerce hiç tanımadıkları insanların bakımını üstleniyor. Üstelik sadece maske ve eldivenle! Sosyal mecralarda ilanlarını bulduğumuz refakatçilerin hemen hepsi şunu söylüyor: “Devam edeceğim çünkü yapabildiğim tek iş bu.”

17.01.2021Hürriyet Pazar
Almanyada koronavirüs vaka sayısı 2 milyonu aştı

Almanya'da koronavirüs vaka sayısı 2 milyonu aştı

Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bağlantılı olarak son 24 saatte bin 113 kişi hayatını kaybetti. Toplam vaka sayısı 2 milyon 958 bin olduğu açıklandı.

15.01.2021Dünya
Camiye saldırıp 20 kişiyi öldüreceğini yazdı, serbest kaldı

Camiye saldırıp 20 kişiyi öldüreceğini yazdı, serbest kaldı

Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaleti sınırları içinde kalan Hildesheim’da yargılanan aşırı sağcı bir kişi beraat etti. İnternette mesajlaştığı arkadaşına, camilere yönelik saldırı planladığını ve bu saldırılarla en az 20 kişiyi öldürmeyi amaçladığını yazan aşırı sağcı sanık, bu suçu gerçekte işlemeyeceği gerekçesiyle mahkemeden ceza almadan elini kollunu sallayarak çıktı.

15.01.2021Avrupa
Almanyada son 24 saatte bin 60 kişi hayatını kaybetti

Almanya'da son 24 saatte bin 60 kişi hayatını kaybetti

Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle son 24 saatte bin 60 kişi hayatını kaybetti.

13.01.2021Dünya
‘Aşı temposu artacak’

‘Aşı temposu artacak’

Aralık ayının son günlerinde Almanya’da korona salgınına karşı aşı yapılmaya başlandı. Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci’nin geliştirdiği aşıdan bugüne kadar 500 binden fazla kişiye yapıldı. Aşı işlemlerinin yavaş yürütüldüğüne ilişkin eleştirilere cevap veren Başbakan Angela Merkel, “Aşı temposu artacak” diyerek önümüzdeki günlerde çalışmaların hızlanacağını söyledi.

10.01.2021Avrupa
Aşı olduktan bir hafta sonra 13 kişi pozitif

Aşı olduktan bir hafta sonra 13 kişi pozitif

Almanya’nın Bavyera eyaleti Stockheim kentinden Sonnen-Blick ve Hasslach-Blick yaşlılar evlerinde kalan 9’yaşlı 4’ü çalışan 13 kişinin testi pozitif çıktı. Bir hafta önce BioNTech ve Pfizer tarafından geliştirilen BNT162b2 aşısı olan kişilerin testlerinin pozitif çıkması soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

8.01.2021Avrupa
Yeliz Yeşilmen’e hırsızlık şoku Çok kötü bir olay yaşadım

Yeliz Yeşilmen’e hırsızlık şoku! "Çok kötü bir olay yaşadım"

Yeliz Yeşilmen çok kötü bir olay yaşadığını çocuklarının bakıcısı tarafından evinin soyulduğunu söyledi.

8.01.2021Magazin
Yeliz Yeşilmen’e hırsızlık şoku Çok kötü bir olay yaşadım

Yeliz Yeşilmen’e hırsızlık şoku! "Çok kötü bir olay yaşadım"

Ünlü model ve dizi oyuncusu Yeliz Yeşilmen, Bodrum Yalıkavak’taki yazlık evinin, çocuklarının Türkmen uyruklu Fatoş isimli bakıcısı tarafından soyulduğunu iddia etti. Bakıcının elindeki bavulla evi terk ettiği anlar güvenlik kameralarına yansırken, şikayetçi olan Yeşilmen, "Ben arkamı döner dönmez, akşam vakti koca bir bavulla arka kapıdan kaçmış. Bunun cezasını tabii ki çekmeli ki bir daha kimseye yapamasın" dedi.

8.01.2021Magazin
Bakıcı düştü mü atıldı mı

Bakıcı düştü mü atıldı mı?

Büyükçekmece’de bakıcılık yapan Türkmen Muhabbat Meremglyyeva (38), 3. kattan düşerek öldü. O sırada evde bulunan 5 kadın, bakıcının pencereden atladığını söyledi. Fakat maktulün bileğinde evde bulunan Ülkü Ç.’ye ait diş izleri saptandı. Ayrıca Ülkü Ç.’nin telefonundan CİMER’e ‘O kadını ben ittim aşağı’ mesajı gönderildiği ortaya çıktı.

8.01.2021Gündem
Bir günde 1070 kişi koronaya yenik düştü

Bir günde 1070 kişi koronaya yenik düştü

Almanya’da ikinci dalga korona salgını yine binin üzerinde can aldı. Robert Koch Enstitüsü, son 24 saat içinde 1070 can kaybı daha yaşandığını ve korona salgını kaynaklı 37 bin 607 kişinin hayatını yitirdiğini duyurdu.

7.01.2021Avrupa
Almanyada son 24 saatte koronavirüsten bin 19 ölüm

Almanya'da son 24 saatte koronavirüsten bin 19 ölüm

Almanya’da son 24 saatte bin 19 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

6.01.2021Dünya
6. Sınıf İngilizce Occupations (Meslekler) konu anlatımı

6. Sınıf İngilizce Occupations (Meslekler) konu anlatımı

İngilizcede meslekleri tanımlamak için ''Occupations'' kelimesi kullanılır. ''Profession'' ve ''Career'' kelimeleri de aynı anlama gelir. ''Meslek Yüksek Okulu'' demek istediğimizde ise ''Technical High School'' kelimesini kullanırız. 6. sınıflar için Occupations (Meslekler) konusunu örnek kelimeler ve cümlelerle anlattık.

5.01.20216. SINIF
Ünlü diyetisyenden 2 milyonluk dava: Ne biçim kadınsın sen

Ünlü diyetisyenden 2 milyonluk dava: 'Ne biçim kadınsın sen?'

Diyetisyen Zeynep Sağlam Eryılmaz, beş yıl önce evlendiği kardiyoloji uzmanı Alp Aslan Eryılmaz’ın kendisini kıdemli bakıcı olarak gördüğünü, sürekli psikolojik baskı ve şiddet uyguladığını ve aşağılayıcı sözler sarf ettiğini iddia ederek boşanma davası açtı. Çocuğunun velayetini isteyen ünlü diyetisyen eşinden iki milyon lira tazminat ve kendisi için 10 bin, çocuğu için de 15 bin lira nafaka istedi. Eşine bir milyon lira tazminat talepli karşı dava açan kardiyolog Alp Aslan Eryılmaz ise, fiziksel şiddete maruz kaldığını, sürekli aşağılandığını ve eşinin sürekli kendisinden maddi talepte bulunduğunu öne sürdü.

4.01.2021Gündem
Almanya’da son 24 saatte 12 bin 690 yeni vaka tespit edildi

Almanya’da son 24 saatte 12 bin 690 yeni vaka tespit edildi

Almanya’da son 24 saatte 12 bin 690 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası tespit edilirken 336 kişi korona nedeniyle hayatını kaybetti.

2.01.2021Dünya
Engelli Leyla; babasına bakıyor, 5 kardeşine annelik yapıyor

Engelli Leyla; babasına bakıyor, 5 kardeşine annelik yapıyor

ŞIRNAK'ın Uludere ilçesinde yaşayan Leyla Naifoğlu (28), 5 yaşında geçirdiği trafik kazası sonucu 2 bacağını kaybetti. 5 yıl önce de kanserden annesini kaybeden Naifoğlu, engelli haliyle hem 5 kardeşine annelik yapıyor hem de 80 yaşındaki babasına bakıyor.

2.01.2021Güncel
88 yaşında 2 kez koronavirüsü yendi, sağlık çalışanlarına teşekkür etti

88 yaşında 2 kez koronavirüsü yendi, sağlık çalışanlarına teşekkür etti

ANTALYA'da 88 yaşındaki Ali Arıtürk, 2 kez yakalandığı koronavirüsü yenip, sağlığına kavuştu.

1.01.2021Güncel
Almanya yeni yıla 22 bin 924 yeni Kovid-19 vaka sayısıyla girdi

Almanya yeni yıla 22 bin 924 yeni Kovid-19 vaka sayısıyla girdi

Almanya’da son 24 saatte 22 bin 924 koronavirüs (Kovid-19) vakası tespit edildi, 553 kişi ise Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

1.01.2021Dünya
Almanyada vaka sayıları artarken restoran ve kafeler koronavirüs test merkezine dönüştürüldü

Almanya'da vaka sayıları artarken restoran ve kafeler koronavirüs test merkezine dönüştürüldü

Almanya'da koronavirüse karşı aşılama programı hız kazandı. Öte yandan ülkede vaka sayıları artmaya devam ediyor. Başkent Berlin'de Koronavirüs vakalarında ve virüs kaynaklı can kaybı sayısındaki artışın devam ederken laboratuvarların ve test merkezlerinin yoğun olması nedeniyle ilginç bir uygulamaya imza atıldı. Başkent Berlin’deki kafe, diskotek, restoran gibi işletmeler Kovid-19 test merkezlerine dönüştürüldü. Söz konusu “test merkezlerinde” hızlı koronavirüs testi yapılmasına resmî kurumlar tarafından izin veriliyor.

31.12.2020Dünya
İstanbulda evlatlık olduğunu öğrendi, 15 yıldır biyolojik ailesini arıyor

İstanbul'da evlatlık olduğunu öğrendi, 15 yıldır biyolojik ailesini arıyor

İstanbul Pendik'te yaşayan evli ve bir çocuk babası Yiğit Pirecioğlu (25), 10 yaşındayken bir akrabası sayesinde evlatlık olduğunu öğrendi. O günden beri biyolojik ailesini arayan Pirecioğlu, "Buradan onlara sesleniyorum. Çok soru sormayacağım, sadece bir soru soracağım. Beni cami avlusuna bıraktığında kaç defa arkasına bakmıştır? Kardeşlerim varsa da, onlara kavuşmak istiyorum. Ben tek büyüdüm, kendimi hep tek sandım. Varsa, kardeşlerim merak ediyorum" dedi.

30.12.2020Gündem
Almanya’da son 24 saatte 852 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti

Almanya’da son 24 saatte 852 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti

Almanya’da son 24 saatte 12 bin 892 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası tespit edilirken, 852 kişi hayatını kaybetti.

29.12.2020Dünya
Oyun Ablası nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Oyun Ablası olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Oyun Ablası nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Oyun Ablası olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan ve istenilen meslektir. Oyun ablası olmak isteyen ve bu konuyu araştıranlar için akla gelebilecek tüm soruları derledik. Oyun ablası nedir, nasıl olunur, şartları nelerdir, nerelerde çalışır? İşte merak edilen tüm detaylar.

24.12.2020Meslekler

Yazar Sonuçları

Emziren anneler koronavirüs aşısı olabilir mi?

Gündemdeki konulardan biri de koronavirüs aşıları üzerine. Aşılar güvenli mi, yan etkileri var mı? Peki emziren anneler için aşılar güvenli mi? Bu yazımda aşılar konusunda henüz yeterli veri olmamasına rağmen, eldeki verilere göre son bilgileri size aktaramaya çalışacağım. Bölüm sonunda kaynakça yer almakta ve her paragrafın sonunda parantez için kaynak numarası belirtilmektedir.

18.01.2021

Çocuklarda gelişim geriliği nedir?

Covid-19 sürecinde ebeveynler zorunlu olmadıkça sağlık kuruluşlarına başvurmak istemiyor. Ancak çocukların rutin doktor kontrollerinin yapılmaması gelişim geriliği riskini arttırıyor ve pek çok hastalığın teşhis ve tedavisini zorlaştırıyor.

31.12.2020

İş hayatında kadınlara destek: Çalışan annelere bakıcı desteği

Günümüzde kadınların iş hayatında daha aktif olmasını sağlamak için Avrupa Birliği destekli bir “mali destek projesi” getirildi. Bu proje ile hem sigortalı çalışan kadın sayısını olabildiğince arttırmak hem de bakıcılık mesleğine sahip bireylerin bu alanda sigortalı olarak çalışmalarına imkân sağlayarak, son zamanlarda gündemde olan “eğitimli çocuk bakıcı” mesleği ön plana çıkarmayı hedeflemektedir.

25.12.2020