EKSTRA
MENÜ

Hayvanlar

Hayvanlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hayvanlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17.403 Hayvanlar haberi bulunmuştur.

Hayvanlar Haberleri

Yasin Suresi Okunuşu - Yasini Şerif Dinle, Yasin Duası Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

Yasin Suresi Okunuşu - Yasini Şerif Dinle, Yasin Duası Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

Yasin suresi Mekke döneminde inmiştir. 83 âyettir. Adını ilk ayette geçen "Ya-Sin" kelimesinden almıştır. Sizler için Yasin Suresi Oku ve Dinle içeriğimizde sureyi anlamak ve ezberlemek isteyenler için Yasin-i Şerif'in konusu, anlamı, önemi, fazileti, faydaları tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu ile birlikte Diyanet Meali için tüm detayları bir araya getirdik.

21.06.2021Namaz Sureleri
Kurban kesiminde randevulu sistem

Kurban kesiminde randevulu sistem

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2021 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı.

20.06.2021Ekonomi
Bu haberden sonra kimse kimseye ‘kuş beyinli’ diye hakaret edemeyecek

Bu haberden sonra kimse kimseye ‘kuş beyinli’ diye hakaret edemeyecek

Bir aşağılama sözcüğü olarak kullanılan ‘Kuş beyinli’ sıfatı aslında bir hakaret değil bir iltifat çünkü kuşlar sandığımızdan çok daha akıllı. Kanıt mı görmek istiyorsunuz? Tüm detaylar haberimizde...

19.06.2021Gündem
Mantar da hayvanları koruma kanunu bekliyor

Mantar da hayvanları koruma kanunu bekliyor

Hayvanları Koruma Kanunu’nun Meclis’ten geçmesi beklenirken, can dostlarımızın maruz kaldığı şiddet bitmek bilmiyor. Son örnek olay Mersin’de yaşandı. İnsan şiddetinin mağduru olan ‘Mantar’, belinden çelik telle ağaca bağlanmış halde bulundu.

19.06.2021Gündem
Son dakika: İstanbula kurbanlıklar ne zaman gelecek Kurban kesimi tebliği yayımlandı

Son dakika: İstanbul'a kurbanlıklar ne zaman gelecek? Kurban kesimi tebliği yayımlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 2021 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

18.06.2021Gündem
Okul öncesi mevsimler, hayvanlar, geometrik şekiller, karışık online boyama sayfaları ve etkinlikleri

Okul öncesi mevsimler, hayvanlar, geometrik şekiller, karışık online boyama sayfaları ve etkinlikleri

Öğrencilerin yaz tatiline girmeye hazırlandığı son günlerde, çocukların okula gitmediği dönemlerde boyama etkinlikleri ile gelişimini desteklemek isteyen ebeveynler araştırmalara şimdiden başladı bile. Bunun için, mevsimler, hayvanlar, geometrik şekiller ve daha fazlasının yer aldığı online boyama sayfalarının yer aldığı kaynakları hazırladık.

17.06.2021Etkinlikler
Sivasta yine aynı kâbus can aldı

Sivas'ta yine aynı kâbus can aldı

Sivas'ta, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) şüphesiyle tedavi gören kişi hayatını kaybetti.

15.06.2021Gündem
The Sims 4 Cottage Living eklentisi ile kırlara açılıyor

The Sims 4 Cottage Living eklentisi ile kırlara açılıyor

Oyuncular tarafından çok istenen çiftçilik, hayvancılık ve çok daha fazlası bu eklenti ile oyuna ekleniyor.

15.06.2021eSpor
İnsanlığa yumruk

İnsanlığa yumruk

Sokak hayvanlarını besleyen Aysun Korkar saldırıya uğradı. Aldığı yumruk darbeleriyle çenesinde kırıklar oluştu. Sosyal medyada paylaştığı videoda olayı anlatan Korkar, “1 kişi gelip ‘Burada besleme yapma, koku ve sinek oluyor’ diyerek saldırdı. Ben oraya gitmezsem o hayvanlar aç kalacak” dedi.

15.06.2021Gündem
Sağlık nedir, nasıl tanımlanır Kısaca sağlığın tanımı ve önemi

Sağlık nedir, nasıl tanımlanır? Kısaca sağlığın tanımı ve önemi

Canlılar yaşamlarının devamlılığını sürdürebilmek için birçok etken ile mücadele etmek zorundadır. Bu etkenler arasında beslenme, barınma ve sağlık gibi temel ihtiyaçların giderilmesi ilk önceliktir. Özellikle de sağlık… Peki sağlık nedir, nasıl tanımlanır? Kısaca sağlığın tanımı ve önemi.

15.06.2021Araştırma
GDO nedir, zararları nelerdir GDOlu ürünler nelerdir

GDO nedir, zararları nelerdir? GDO'lu ürünler nelerdir?

Uzun zamandan beri GDO’lu ürünlerin insan sağlığı ve genleri hakkındaki tartışmalar sürüyor. Bir grup bunların tamamen zararsız ve faydalı olduğunu belirtirken, başka gruplar zararlarını araştırmalarla kanıtlıyor. Peki, GDO nedir ve hakkında yapılan araştırmaların sonucunda ne gibi verilere erişilmiştir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.06.2021Araştırma
Müsilajdan sonra bir kabus daha: “Artık ağ atmak istemiyoruz”

Müsilajdan sonra bir kabus daha: “Artık ağ atmak istemiyoruz”

Günlerdir Marmara Denizi’ndeki müsilaj sorununu konuşuyoruz, peş peşe gelen felaket fotoğrafları ile iyice endişelenmeye başladık. Ancak İstanbul Boğazı için bir başka tehdit de denizanası istilası. Bizi bekleyen tehlikeler neler? Konunun uzmanları hurriyet.com.tr’ye anlattı.

14.06.2021Gündem
İlk pastoral şiir örneği hangisidir İlk pastoral şiir yazarı kimdir Edebiyatımızda ilk pastoral şiir

İlk pastoral şiir örneği hangisidir? İlk pastoral şiir yazarı kimdir? Edebiyatımızda ilk pastoral şiir

Edebi eserler manzum ve nesir olmak üzere ikiye ayrılır. Genellikle kıta ve beyitle yazılan manzum eserler, günümüzde daha çok ''şiir'' adıyla biliniyor. Şiirler de hem ele aldıkları konulara göre hem de şairin üslubuna göre birçok türe ayrılır. İlk pastoral şiir örneği hangisidir? İlk pastoral şiir yazarı kimdir? İşte, tüm detaylar.

13.06.2021Araştırma
İlk evcilleştirilen hayvan hangisidir İlk evcilleştirilen hayvanın grubu ve türü nedir

İlk evcilleştirilen hayvan hangisidir? İlk evcilleştirilen hayvanın grubu ve türü nedir?

Evcil hayvanlar insanların hayatını önemli ölçüde paylaştığı ve evlerini açtığı yol arkadaşları olma özelliği barındırıyor. Bu bakımdan evcil hayvanların olmadığı bir dünya düşünmek oldukça zordur. Sizin için İlk evcilleştirilen hayvan hangisidir? İlk evcilleştirilen hayvanın grubu ve türü nedir detaylarıyla derledik.

13.06.2021Araştırma
Nicole Richie: Toprakla bağlantı kurun

Nicole Richie: Toprakla bağlantı kurun

House of Harlow markasının da kurucusu olan moda tasarımcısı ve oyuncu Nicole Richie, çevre ve doğa tutkusunu ekrana taşıdı. İnsanların doğayla bağlantı kurmasına yardımcı olmak isteyen Richie, “Nikki Fre$h” adlı şovunu Quibi platformuna sattı. Barbaros Tapan, Nicole Richie ile görüntülü konuştu.

13.06.2021Magazin
Hayvan hakları düzenlemesinin mimarı Özlem Zengin: Diğer ülkelerden daha ileride

Hayvan hakları düzenlemesinin mimarı Özlem Zengin: Diğer ülkelerden daha ileride

AK Parti'nin TBMM gündemine getirmeye hazırlandığı 'Hayvanları Koruma Kanunu'na ilişkin teklifin mimarı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, "Hazırlanan kanun, diğer ülkelerden daha ileride. Hayvanlara eziyet edenler, işkence edenler ve öldürenler, ceza yaptırımına tabi olacaklar" dedi.

11.06.2021Gündem
Buda nasıl yazılır TDKya göre bitişik mi ayrı mı yazılır Buda yazımı

Buda nasıl yazılır? TDK'ya göre bitişik mi ayrı mı yazılır? Buda yazımı

Bazı kelimelerin Türkçe de ayrı ya da bitişik yazılıp yazılmadığı çok önemlidir. Böylece yazım yanlışı yapılmadan ve anlam bozulmadan cümle kurulabilir. Peki Buda nasıl yazılır? TDK'ya göre bitişik mi ayrı mı yazılır? Buda yazımı konusunda merak edilen doğru ifade.

10.06.2021Sözlük
Gelecek isyanı, şimdi

Gelecek isyanı, şimdi!

Cem Selcen ustalaştığı, kendine özgü suç kurgusu tarzını ‘Keskin Nişancı’da distopik bir dünyaya taşıyor. Otoriter yönetimin ‘Gelecek bizim’ söylemine karşı direnişçilerin ‘Gelecek yoktur! Şimdi!’ sloganıyla başlayan isyanını, etkileyici bir dille anlatıyor.

10.06.2021Kitap Sanat
Biyom Nedir, Kaça Ayrılır Biyom Çeşitleri, Özellikleri Ve Örnekleri

Biyom Nedir, Kaça Ayrılır? Biyom Çeşitleri, Özellikleri Ve Örnekleri

Biyom, geniş ekosistemleri tanımlamak amacı doğrultusunda kullanılan biyolojik bir terimdir. Benzer iklim tiplerinin görülmesinin söz konusu olduğu bölgelerde yaşayan canlı grupları için de aynı terim kullanılmaktadır. Merak eden okurlar için Biyom nedir, kaça ayrılır? Biyom çeşitleri, özellikleri ve örneklerini derledik.

9.06.2021Araştırma
Rejenerasyon Nedir Ve Örnekleri Nelerdir Rejenerasyon İle Üreyen Hayvanlar Ve Örnekleri

Rejenerasyon Nedir Ve Örnekleri Nelerdir? Rejenerasyon İle Üreyen Hayvanlar Ve Örnekleri

Rejenerasyon biyolojinin en önemli konularından bir tanesi olup son derece ilginç ve dikkat çekici olması nedeniyle çoğu kişi tarafından araştırılan konulardan biridir. Sizin için çok sorulan Rejenerasyon nedir ve örnekleri nelerdir? Rejenerasyon ile üreyen hayvanlar ve örnekleri konularını detaylarıyla derledik.

9.06.2021Araştırma
Pigment Nedir Ve Ne İşe Yarar Pigment Nasıl Elde Edilir Ve Kullanılır

Pigment Nedir Ve Ne İşe Yarar? Pigment Nasıl Elde Edilir Ve Kullanılır

Renkler doğanın her alanında bulunmaktadır. Özellikle renklendirmeler sırasında da pigmentlerden yararlanılır. Pigment nedir ve ne işe yarar? Pigment nasıl elde edilir ve kullanılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

9.06.2021Araştırma
Ökaryot Hücre Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Ökaryot Hücre Yapısının Organelleri Ve Okaryot Hücre Yapısına Sahip Canlılar

Ökaryot Hücre Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Ökaryot Hücre Yapısının Organelleri Ve Okaryot Hücre Yapısına Sahip Canlılar

Hücre, canlı bir organizma içindeki bağımsız olarak işlev görebilen en küçük işlevsel birimdir. Ökaryotik hücreler türleri, genel olarak hayvanlar, bitkiler, algler ve mantarlarda bulunmaktadır. Peki, Ökaryotik hücre nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Mera Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Coğrafyada Mera Alanı Hakkında Bilgiler

Mera Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Coğrafya'da Mera Alanı Hakkında Bilgiler

Mera günlük yaşamın içinde sıklıkla duyduğumuz kelimelerden biridir. Ancak bu kelimenin neyi ifade ettiğini bilmeyen insanların sayısı oldukça fazladır. Bu bakımdan sizin için Mera nedir ve özellikleri nelerdir? Coğrafyada mera alanı hakkında bilgiler konu başlıklarını derledik.

9.06.2021Araştırma
Tüm ülke bu fillere kilitlendi 15 aydır yoldalar, mışıl mışıl uyuyorlar, fatura ise ağır...

Tüm ülke bu fillere kilitlendi! 15 aydır yoldalar, mışıl mışıl uyuyorlar, fatura ise ağır...

Çin, seyahate çıkan bir fil grubunu konuşuyor. 15 aydır yolda olan ve 482 km yol yapan fillerin ilginç macerası haberimizde...

9.06.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi... Hayvanları Koruma Kanunu geliyor İşte taslakta yer alan maddeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi... Hayvanları Koruma Kanunu geliyor! İşte taslakta yer alan maddeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MKYK ve MYK toplantısında Hayvanları Koruma Kanunu’nun bir an önce Meclis’e getirilmesi talimatını verdi. 1 Temmuz’a kadar yasalaşması planlanan taslak çalışmaya göre, hayvanlar ‘mal’ değil ‘canlı’ olarak korunabilecek. Taslak çalışmada, sokak hayvanlarının uyutulmamasından hayvanlara yönelik tecavüz ve cinsel istismara 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası verilmesine kadar birçok madde yer alıyor. İşte taslakta yer alan maddeler.

9.06.2021Gündem
Tavuklar için opera sanatçısına klasik müzik repertuvarı hazırlattı

Tavuklar için opera sanatçısına klasik müzik repertuvarı hazırlattı

Veteriner Doğan Subaşı (23), Antalya Devlet Opera ve Bale Sanatçısı tenor Devrim Demirel'e, beslediği 1000 yumurta tavuğunun verimini artırmak için klasik müzik repertuvarı hazırlattı. 1000 tavuktan günde 900'e yakın yumurta aldığını belirten Subaşı, Klasik müzik dinletmeye başladıktan 2 ay sonra yumurta verimi, yüzde 10 arttı dedi.

8.06.2021Haber
Hindistan’da ortaya çıktı, insanlar gözlerini kaybediyor

Hindistan’da ortaya çıktı, insanlar gözlerini kaybediyor!

Covid-19 vakalarının zirve yaptığı Hindistan’da geçtiğimiz günlerde yeni bir hastalık yayılmaya başladı: Kara mantar. Bu hastalık sebebiyle binlerce kişi bazen bir bazen de iki gözünü birden kaybediyor. 10 bini bulan kara mantar vakaları için akıllarda ise bir soru var; dünyaya yayılır mı?

8.06.2021Gündem
Tavuklar için klasik müzik repertuvarı hazırlattı... Sonucu şaşırttı

Tavuklar için klasik müzik repertuvarı hazırlattı... Sonucu şaşırttı

Veteriner Doğan Subaşı (23), Antalya Devlet Opera ve Bale Sanatçısı tenor Devrim Demirel'e, beslediği 1000 yumurta tavuğunun verimini artırmak için klasik müzik repertuvarı hazırlattı. 1000 tavuktan günde 900'e yakın yumurta aldığını belirten Subaşı, "Klasik müzik dinletmeye başladıktan 2 ay sonra yumurta verimi, yüzde 10 arttı" dedi. Bitki ve hayvanlar üzerinde klasik müziğin rahatlatıcı etki bıraktığını kaydeden Demirel ise, “Dünyada 'Mozart etkisi' diye bir şey var. Bunun üzerine araştırmalar yapılıyor.'' dedi.

8.06.2021Gündem
Bilim dünyası şaşkın 24 bin yıl sonra canlandı

Bilim dünyası şaşkın! 24 bin yıl sonra canlandı

Sibirya'da yapılan bir keşif bilim dünyasını şaşkına çevirdi. "Bdelloid rotifer" olarak bilinen ve 24 bin yıldır donmuş halde bulunan bir çok hücreli organizmanın canlı olduğu ortaya çıkarıldı.

8.06.2021Dünya
Yavru besledi

Yavru besledi

Aslıhan Gürbüz, Bursa-Karacabey’deki Ovakorusu Ayı Barınağı Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

8.06.2021Keyif
Rüyada Solucan Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Solucan Öldürmek Ve Atmak Tabiri

Rüyada Solucan Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Solucan Öldürmek Ve Atmak Tabiri

Solucan, toprak içinde yaşayan ve toplum tarafından da pek sevilmeyen bir hayvandır. Solucan, aynı zamanda en çok rüyaya giren hayvanlar arasında yer alıyor. Rüyada solucan görmek ne anlama gelir? İşte, tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Kurtçuk Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Kurtçuk Yemek Ve Kusmak Tabiri

Rüyada Kurtçuk Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kurtçuk Yemek Ve Kusmak Tabiri

Kurtçuklar oldukça küçük hayvanlar olsa da pek çok kişiyi tiksindirir. Bu nedenle rüyalarda görülen kurtçuklarda kötü bir anlam ifade ediyor gibi düşünülmesi normaldir. Fakat rüyada kurtçuk görmenin pek çok şekli ve yorumu mevcuttur. İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Ankaranın ilk kedi kafesi yeniden kapılarını açtı

Ankara'nın ilk kedi kafesi yeniden kapılarını açtı

ANKARA'da, Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında uzun süre kapalı kalan kentin ilk kedi kafesi, normalleşme adımları kapsamında kapılarını yeniden  müşterilerine ve sokak kedilerine açtı. İşletmeci Sema Büyükkayaer, "Amacımız; hayvansever karınlarını doyururken, kahvelerini yudumlarken başta sokak kedileri olmak üzere sokak hayvanlarına yardımcı olsunlar, kendilerini doyururken bir nebze de onları doyursunlar istedik" dedi.

6.06.2021Haber
Öldürmek için değil, yaşamaları için... Yeni büyük beşli

Öldürmek için değil, yaşamaları için... Yeni büyük beşli

1800’lerde öldürülmesi en zor ve en tehlikeli beş hayvanın kod adıydı ‘big 5’ yani ‘büyük beşli’. Aslan, gergedan, bufalo, fil ve leopar… İngiliz fotoğrafçı Graeme Green bu kez avcılık değil, tükenişlerine dikkat çekmek için ‘yeni büyük beşli’ anketi düzenledi. 50 binden fazla oy kullanıldı. Bufalo, leopar ve gergedan takımdan çıktı. Yeni büyük beşli: Goril, kaplan, kutup ayısı, fil ve aslan.

Son dakika: Ispartada 30 yıl sonra ilk kez görüldü Araba çarpmasıyla hayatını kaybetti

Son dakika: Isparta'da 30 yıl sonra ilk kez görüldü! Araba çarpmasıyla hayatını kaybetti

Isparta'da Eğirdir'i Kovada Gölü'ne bağlayan kanalın kenarında ölü su samuru bulundu. Geçen ay bir amatör balıkçının cep telefonuyla çektiği görüntüler, Eğirdir Gölü'nde su samuru varlığına ilişkin heyecan yaratmış, ancak 30 yılı aşkın süredir gölde yapılan araştırmalarda bu hayvana rastlanmadığı açıklanmıştı.

5.06.2021Gündem
İstanbulda uzmanlar bu 5 noktaya dikkat çekiyor

İstanbul'da uzmanlar bu 5 noktaya dikkat çekiyor!

İstanbul'da atık sular ön arıtma yapıldıktan sonra derin deşarj yöntemi ile boğaz alt suyuna veriliyor. Prof. Dr. Barış Salihoğlu, "Alt su Karadeniz'e geçiyor ama bunun ciddi bir kısmı üst suya karışıyor ve Marmara'ya geri dönüyor" diyerek 5 noktayı işaret etti. Prof. Dr. Mustafa Öztürk ise, Marmara Denizi'nde yoğun olarak görülen deniz salyasının yapılan yoğun deşarjın neden olduğunu söyledi. Boğaz'a atık suların derin deşarj ile deniz suyuna verilen noktalar ve bu noktalarda son durum DHA tarafından görüntülendi.

5.06.2021Gündem
Kirletmeden üretmek mümkün

Kirletmeden üretmek mümkün

Türkiye’nin çevrecilik konusunda dikte ettirilen değil artık oyun kurucu bir rol üstlenmesi gerektiğini söyleyen BOSİAD Başkanı Rasim Çağan,“Kirlet-meden üretmek mümkün. Bu konuda farkındalık yaratmak için Çevreye Duyarlı Sanayi Tesisi Yarışması kaldığı yerden devam etme kararı aldı” dedi.

5.06.2021Ekonomi
Korku filmi gibi... İstanbulda karga dehşeti: Gizlenmek için şapka takmaya başladım

Korku filmi gibi... İstanbul'da karga dehşeti: 'Gizlenmek için şapka takmaya başladım'

Sultangazi'de park halindeki aracın üzerinde bulunan yavru kargayı kedilerin zarar vermemesi için alan 14 yaşındaki Yunus Emre Aktaş, 2 karganın saldırısına uğradı. Kaçarken düşen çocuğa kargaların saldırısı devam etti.

4.06.2021Haber
Rüyada Boğa Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Boğa Kovalaması Ve Saldırması Tabiri

Rüyada Boğa Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Boğa Kovalaması Ve Saldırması Tabiri

Çoğu kimse rüyasında genel olarak boğa görmektedir. Lakin boğa ile görülen rüyaların çoğu bilinçaltınızın size vermiş olduğu mesajlarla doludur. Genel olarak iyi bir itibar anlamına gelmektedir. O halde rüyada boğa görmek ne demektir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

2.06.2021Mahmure
Kuşadasında evcil hayvan satışı yasaklandı

Kuşadası'nda evcil hayvan satışı yasaklandı

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Belediye Meclisi'nde alınan kararla evcil hayvan satışı yasaklandı. Belediye Başkanı Ömer Günel, "Evcil hayvan ticareti kabul edilemez bir hak ihlalidir. Evini ve yaşamını bir hayvanla paylaşmak isteyen herkesi satın almak yerine sahiplenmeye çağırıyoruz" dedi.

2.06.2021Gündem
Hollandada yeni hayvan hakları yasası kabul edildi

Hollanda'da yeni hayvan hakları yasası kabul edildi

Hollanda Senatosu, yeni hayvan hakları yasasını onayladı. 1 Ocak 2023'te yürürlüğe girecek olan yasa uyarınca, evcil hayvanların kulübe ya da kafeste tutulmasına izin verilmeyecek. Hollanda Tarım Bakanı Carola Schouten ve hayvan üreticileri yasaya tepkili. Schouten'e göre, "yasanın bu şekilde uygulanması imkansız".

2.06.2021Dünya
Ağaçlara asılan sakatat görenleri şaşırtmıştı Prof. Dr. Şağdan Başkayadan çok önemli uyarı

Ağaçlara asılan sakatat görenleri şaşırtmıştı! Prof. Dr. Şağdan Başkaya'dan çok önemli uyarı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şağdan Başkaya, artan ayı popülasyonu için önemli uyarılarda bulundu. Vatandaşlar, ormanlık alanlara sakatat bırakarak önlem almaya çalışırken Prof. Dr. Başkaya, "Durum facia ile sonlanabilir. Bölge vatandaşı devletten bir adım atmasını bekliyor" dedi.

2.06.2021Gündem
Yaşlı kadının feci sonu... Polis kapıyı açınca dehşete düştü

Yaşlı kadının feci sonu... Polis kapıyı açınca dehşete düştü

İspanya'nın başkenti Madrid'de dehşet verici bir olay yaşandı. Tek başına yaşadığı evinde hayatını kaybeden bir kadının cesedinin evcil kedileri tarafından yendiği ortaya çıktı.

1.06.2021Dünya
Emine Erdoğan: Bu eylem planıyla, Van Gölü inşallah layıkıyla korunacak

Emine Erdoğan: Bu eylem planıyla, Van Gölü inşallah layıkıyla korunacak

Van Gölü Sempozyumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Kurumlarımızın iş birliği ile Van Gölü'nü Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programı hazırlandı. Bu girişimin, kayda değer sonuçlar vermesini umut ediyorum. Bu kapsamda, gölün dip temizliği yapılacak. Atık-su yönetimi sağlanacak. İlaveten, entegre katı atık yönetimi oluşturulacak. Bu eylem planıyla, Van Gölü inşallah layıkıyla korunacak" dedi.

1.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Şimdi de mera mı?

Ormanlar, yaylalar, bağlar, bahçeler bitti şimdi sıra meralara geldi galiba!

18.06.2021

Petlerde sezaryen doğum

Kedi ve köpeklerde sezaryen zorunlu hallerde hem anneyi hem yavruları kurtaracak cerrahi müdahaledir.

14.06.2021

Toprakla bağlantı kurun

House of Harlow markasının da kurucusu olan moda tasarımcısı ve oyuncu Nicole Richie, çevre ve doğa tutkusunu ekrana taşıdı. İnsanların doğayla bağlantı kurmasına yardımcı olmak isteyen Richie, “Nikki Fre$h” adlı şovunu Quibi platformuna sattı. Barbaros Tapan, Nicole Richie ile görüntülü konuştu.

13.06.2021

Aşıda yerli üretim şart

Ülkemizde son dönemde en çok tartışılan konuların başında hiç şüphesiz aşılar geliyor.

7.06.2021