EKSTRA
MENÜ

Ev Temizliği

Ev Temizliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ev Temizliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.392 Ev Temizliği haberi bulunmuştur.

Ev Temizliği Haberleri

BM direktörü açıkladı: Pandemide erken evlilik artabilir

BM direktörü açıkladı: Pandemide erken evlilik artabilir

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) Türkiye Direktörü Asya Varbanova, araştırmalara göre pandemi dönemindeki ekonomik zorluklar ve okulların kapanmasının kız çocuklarının erken evlilik yapma ihtimalini arttırdığını açıkladı.

30.09.2020Dünya
Altınkum Plajında kirlilik uyarısı

Altınkum Plajı'nda kirlilik uyarısı

Isparta'nın Eğirdir Gölü Altınkum Plajı'nda tatilcilerin geride bıraktığı atıklar, çirkin görüntüler oluşturdu. Plaj boyunca içki şişelerinden çocuk bezlerine, maske atıklarından çöplerin sıralandığı görüldü.

29.09.2020Seyahat
Ev temizliği yaparken sakatlanmalara dikkat: Bez sıkmayın

Ev temizliği yaparken sakatlanmalara dikkat: Bez sıkmayın

Koronavirüs salgını nedeniyle evde kalma süremiz uzadıkça detaylı ev temizliğine ayırdığımız süre de arttı. Dr. Öğr. Üyesi Fizyoterapist Gözde Başbuğ, temizlik yaparken omurga anatomisinin korunmasına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak, Dönme ve ani eğilmeler travmalara, bel fıtığına, yaralanmalara neden olabilir. Temizlik bezini de rotasyonel hareketlerle sıkmamalıyız, avuç içinde bastırarak kullanmalıyız dedi.

28.09.2020Sağlık
Çocuğunuz tuvalet eğitimine hazır mı

Çocuğunuz tuvalet eğitimine hazır mı?

Tuvalet eğitimine başlamanın en doğru zamanının 2 yaş olduğunu söyleyen Uzm. Dr. Ruhan Özer, “İki yaşından önce çocuk isteksiz ise bu eğitim için zorlanmamalıdır. Her şeye rağmen anne ve babanın çocuklara karşı yapıcı bir dille konuşmaları gerekir. Kıyaslama yaparak bu eğitimi vermek çocukların zihinsel ve bedensel gelişimini etkiler” dedi.

Ev temizliğinde işiniz daha kolay hale gelecek İşte öneriler...

Ev temizliğinde işiniz daha kolay hale gelecek! İşte öneriler...

Ev temizliği, en çok vakit harcadığımız görevlerimizden biri. Doğal ürünlerle temizlik yapma gibi yeni trendlerin ortaya çıkmasıyla da daha kolay, sağlıklı ve kalıcı temizlik yapmak için neler yapılabileceği sıklıkla konuşuluyor.

ABDde panik Milyonlarca kiracı korku içinde...

ABD'de panik! Milyonlarca kiracı korku içinde...

Covid-19 pandemisinden çok sert etkilenen Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) kuaför salonları, kiliseler ve restoranlar yeniden açılırken, onlarla beraber tahliye mahkemeleri de açıldı.

13.08.2020Ekonomi
Elleri tahrişten korumanın 5 yolu

Elleri tahrişten korumanın 5 yolu

Koronavirüsten korunmak için alınacak önlemlerin başında, ellerin sık sık yıkanması ve dezenfekte edilmesi geliyor. Ancak yanlış dezenfekte uygulamaları deride kızarıklıktan egzamaya uzanan bir dizi rahatsızlığa da yol açabiliyor. Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Bahar Öznur, son zamanlarda dermatoloji (cildiye) kliniklerine bu tür şikayetlerle başvurunun arttığına değinerek “Bu şikayetleri önlemek için dezenfektanları doğru bir şekilde kullanmak, ev işleri sırasında eldiven kullanmak, sıvı sabun yerine kalıp sabun tercih etmek, eller yıkandıktan sonra mutlaka nemlendirici ürün sürmek önem taşıyor” önerilerinde bulunuyor.

20.07.2020Sağlık
Temizlik işçisine çirkin tuzak: Çocuğunun gözü önünde tecavüz etti

Temizlik işçisine çirkin tuzak: Çocuğunun gözü önünde tecavüz etti!

Evli ve bir çocuk babası Mert Al, temizlik için A. T. G.’yi evine çağırdı. İstanbul Esenler’deki evinden Gaziosmanpaşa’ya giden kadın bu evde, 2 yaşındaki oğlunun gözleri önünde tecavüze uğradı. 30 yıla kadar hapsi istenen tutuklu sanık Al bugün hâkim karşısına çıkıyor.

7.07.2020Gündem
Tolga Sarıtaş: Şiddetin her türlüsü kötü

Tolga Sarıtaş: Şiddetin her türlüsü kötü

Tolga Sarıtaş önceki akşam Bebeköy’de görüntülendi.

6.07.2020Magazin
‘Yeni normal’de anne ve babalara tavsiyeler…

‘Yeni normal’de anne ve babalara tavsiyeler…

Sağlığı tehdit eden koronavirüs salgınından psikolojik olarak en çok etkilenenlerin başında, çocuklarının ve kendilerinin hayata karşı ihtiyaçlarını karşılamak için çabalayan anne ve babalar oldu.

19.06.2020Sigorta
Ellerinizi Temiz Tutayım Derken Hastalanmayın Batma, Kızarma ve Yanma Oluyorsa…

Ellerinizi Temiz Tutayım Derken Hastalanmayın! Batma, Kızarma ve Yanma Oluyorsa…

Koronavirüsten korunmak için alınacak önlemlerin başında, ellerin sık sık yıkanması ve dezenfekte edilmesi geliyor. Ancak yanlış dezenfekte uygulamaları deride kızarıklıktan egzamaya uzanan bir dizi rahatsızlığa da yol açabiliyor. Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Bahar Öznur, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

16.06.2020İyi Yaşam
Bref ve Dixi ile Sağlık Çalışanlarımızın Evleri Tertemiz

Bref ve Dixi ile Sağlık Çalışanlarımızın Evleri Tertemiz

Henkel’in tuvalet temizliğinde lider markası Bref ve yüzey temizliğinde öncü markası Dixi, sağlık çalışanlarına destek için, ev ve ofislere profesyonel temizlik hizmeti sunan online platform mutlubiev.com ile bir araya geldi. “Sayenizde” adıyla gerçekleştirilen proje kapsamında, sağlığımız için olağanüstü bir gayretle görevlerini sürdüren 1.000 sağlık çalışanımızın evleri temizlendi.

Kolonya ve kadın pedi satışlarında büyük artış

Kolonya ve kadın pedi satışlarında büyük artış

P6G Türkiye Covid-19 sürecinde “topluma katkı” programı hazırladı. İhtiyacı olan ailelere Ramazan ayında 7.5 milyon lira değerinde yardım paketleriyle destek verilirken, aynı zamanda Gıda Kurtarma Derneği ile birlikte “Boşa Harcama” projesiyle israfın önüne geçilmesi için çalışacak. Covid-19 sürecinde tüketici araştırmaları da yaptıran P&G verilerine göre kolonya tüketimi 8 kat, sabun tüketimi 5 kat artarken, en büyük artış kadın pedi satışlarında yaşandı.

30.04.2020Ekonomi
Bu öneriler ev temizliğinde işinize yarayacak

Bu öneriler ev temizliğinde işinize yarayacak

Ev temizliğinde işinize yarayacak önerileri sizin için derledik. Bir göz atmaya ne dersiniz?

28.04.2020Evdehayat
Ev Temizliğinde Nelere Dikkat Etmeliyiz

Ev Temizliğinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Özellikle koronavirüs nedeniyle evde kaldığımız şu günlerde sürekli temizlik yapıyoruz. Ancak, temizlik yaparken kullandığımız maddeler sağlığımız için zararlı mı? Astım, kronik bronşit gibi hastalıkları bulunanlar temizlik yaparken nelere dikkat etmeli? Göğüs Hastalıkları Uzm. Dr. Tuğçe Hürkal, konuyla ilgili tüm merak edilenleri paylaştı.

14.04.2020İyi Yaşam
Koronavirüs salgını sektörleri nasıl etkiledi

Koronavirüs salgını sektörleri nasıl etkiledi?

Deloitte Danışmanlık ekibi tarafından hazırlanan “Küresel Covid-19 Salgını’nın Türkiye’de Farklı Kategorilere Etkileri Raporu”na göre, uzaktan eğitim ve çalışma, ulusal market zincirleri, sağlıklı ürünler ve hobi siteleri etkileşimlerini artırırken; özel sağlık kurumları, havayolu şirketleri, emlak ve otomobil satışları, otel ve konaklama şirketleri ile kültür sanat faaliyetleri salgından negatif yönde en çok etkilenen kategoriler oldu.

10.04.2020Teknoloji
Koronavirüse karşı ev temizliği nasıl yapılmalı

Koronavirüse karşı ev temizliği nasıl yapılmalı?

Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de önemli bir sağlık sorunu olmaya devam ediyor. Herkes çok endişeli ve evden dışarı çıkmayarak salgının kötü sonuçlara neden olmasını önlemeye çalışıyor. Evden dışarı çıkmayınca herkes evini havalandırıyor ve temizliğe daha çok önem veriyor.

7.04.2020Sağlık
Çaydanlıklarınızı kimyasal maddelerle temizlemeyin

Çaydanlıklarınızı kimyasal maddelerle temizlemeyin!

Hadi bir çay koy da içelim… Bu cümle hayatımızda hep var. En güzel sohbetler çay eşliğinde olmaz mı? Çaysız bir hayatı düşünemiyoruz. Peki, bu kadar çok tüketilen çaydan sonra çaydanlıkların hali ne oluyor? Kararan ve sararan çaydanlıklara da bir çözüm bulmak gerek. Ancak bu çözüm kimyasallardan geçmemeli diyorsanız doğru yerdesiniz.

6.04.2020Evdehayat
İstanbul barajları alarm veriyor Dikkat Uyarı geldi…

İstanbul barajları alarm veriyor! Dikkat! Uyarı geldi…

İstanbul'un su ihtiyacının büyük kısmını karşılayan barajlardaki su seviyesi yüzde 65 ile son 10 yılın en düşük ikinci seviyesine geriledi. İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Deniz Demirhan konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken "Yağışlar mevsim normallerinin altında, sıcaklıklar ise yüksek. Önümüzdeki günlerde kurak bir süreç geçirme ihtimalimiz var" dedi.

5.04.2020Gündem
Koronavirüs, dijital dünyayı da kökten değiştirmeye başladı

Koronavirüs, dijital dünyayı da kökten değiştirmeye başladı

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını ülkemizde de insanları evden çıkmamaya mecbur bırakıyor. İnsanların günlük yaşamlarındaki alışkanlıklarını ve tercihlerini değiştirmesinin yanı sıra dijital ortamda da büyük değişikliklere neden oluyor. Toplu taşımadan market alışverişine, mobil oyunlardan sosyalleşmeye kadar hayatımızın her alanında kadar tercihlerimizi değiştiriyor.

1.04.2020Teknoloji
Koronavirüse karşı ellerimizi ne zaman ve günde kaç kere yıkamalıyız

Koronavirüse karşı ellerimizi ne zaman ve günde kaç kere yıkamalıyız?

Koronavirüse karşı dünya çapında bir mücadele verdiğimiz şu günlerde kendimizi, sevdiklerimizi ve toplumumuzu bu virüsün hızlı yayılma özelliğinden korumanın en etkili yolu evimizde kalmak ve ellerimizi sık sık yıkamak… Peki, koronavirüse karşı ellerimizi günde kaç kere ve hangi durumlarda yıkamalıyız? Dr. Sinan Akkurt; konuyla ilgili dikkat etmemiz gerekenlere dikkat çekti, önerilerde bulundu.

30.03.2020Sağlık
2 haftada 5 yıllık hizmeti verdi

2 haftada 5 yıllık hizmeti verdi

Ev temizliği gibi hizmetleri tüketicilerle buluşturan Armut.com, Türkiye’deki ilk açıklanan koronavirüs vakasından sonra dezenfeksiyon hizmetlerinde yüzde 866 artış yaşadı. Armut’un kurucusu Türkiye’nin başarılı kadın girişimcilerinden Başak Değim Taşpınar, “5 yılda verdiğimiz dezenfeksiyon hizmetinden fazlasını mart ayında Armut.com’la çalışan 300 şirketle verdik. Evde oturan öğrenciler özel derslere yönelirken, yetişkinler de hobi derslerine ve psikolog desteğine, terapilere başvuruyor” dedi.

28.03.2020Ekonomi
Evde sıklıkla yaptığımız banyo ve tuvalet hataları

Evde sıklıkla yaptığımız banyo ve tuvalet hataları

Koronavirüs nedeniyle evlere kapandığımız şu günlerde yaşam alanımızı kullanırken mikrop ve bakterilerden uzak durmak için özellikle banyo ve tuvalet temizliğine önem vermemiz gerekiyor. Fakat birçoğumuzun bu alanlarda uyguladığı bazı yanlış alışkanlıklar var. İşte evde sıklıkla yaptığımız banyo ve tuvalet hataları…

25.03.2020Evdehayat
Evdeki malzemelerle evi pırıl pırıl yapmanın 5 yolu

Evdeki malzemelerle evi pırıl pırıl yapmanın 5 yolu

Koronavirüs nedeniyle evlerimizde vakit geçirirken en çok dikkat etmemiz gereken şeylerden biri de hijyen. Özellikle de mutfak ve banyolarda mikrop ve bakterilerden uzak durmak için temizlik son derece önemli.

24.03.2020Evdehayat
Evde hiç sıkılmadan vakit geçsin istiyorsanız…

Evde hiç sıkılmadan vakit geçsin istiyorsanız…

“Soysal mesafe ile geçirmek zorunda olduğumuz ve çoğumuz için kaygı veren bu süreci fırsata çevirebiliriz” diyen Uzman Klinik Psikolog Nazan Cankılıç, evde nasıl vakit geçirebileceğimiz konusunda tavsiyeler paylaştı.

24.03.2020Etkinlikler
Haklı olmayı mı tercih edersiniz, huzurlu olmayı mı

Haklı olmayı mı tercih edersiniz, huzurlu olmayı mı?

Art niyetli olduğunu düşündüğümüz bir insanı, bize karşı eylem yapmaktan alıkoyacak, psikolojik manipülasyonlarından caydıracak yapıcı tutumlar bulmak demek; kendimizi güçlü hissetmemiz, zekâmızı kullanabilmemiz anlamına geliyor. Zekâmızı saf dışı bırakmamız çoğu zaman tembellikten kaynaklanıyor. Çünkü karşımızdakini yeterince dinlemeye ve anlamaya çalışmak, belli bir efor sarf etmektir.

23.03.2020İlişkiler
İş başa düştü... Ünlüler ev temizliği yaptı

İş başa düştü... Ünlüler ev temizliği yaptı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından korunmanın ilk ve en önemli şartı; temizlik.

20.03.2020Magazin
Okullarda ‘eş zamanlı hijyen’ uygulaması başlıyor

Okullarda ‘eş zamanlı hijyen’ uygulaması başlıyor

MEB, virüs tehditlerine karşı okullardaki hijyen çalışmalarının daha etkin ve kapsamlı bir program çerçevesinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilmesini kararlaştırdı. Bu kapsamda yapılacak işlemlerde, meslek liselerinde üretilen hipoklorit esaslı yüzey dezenfektanları kullanılacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ta yapılacak işlemlerle ilgili bilgileri sosyal medyadan duyurdu.

6.03.2020Eğitim
Riskli filmleri seviyorum

Riskli filmleri seviyorum

3.3 milyar dolar gişe hasılatı yapan “Alacakaranlık” serisinden sonra bağımsız filmlerde rol almayı tercih eden Robert Pattinson, şimdilerde Gotham City’nin en sevilen süper kahramanı Batman’e hayat vermenin heyecanını yaşıyor. Barbaros Tapan ünlü oyuncuyla Los Angeles’ta buluştu, filmlerini ve kariyerini konuştu.

12.01.2020Magazin
Alışverişten bahçeye 35 öneri...Sıfır atık anayasası

Alışverişten bahçeye 35 öneri...Sıfır atık anayasası

İklim değişikliğinin sonuçlarını daha net gördüğümüz bugünlerde tüketim alışkanlıklarımızı doğa dostu hale getirmek, atık yönetimi yapmak hepimizin sorumluluğu. Plastik ambalajlar, kâğıtlar, kartonlar... Ne yazık ki hepsi geri dönüştürülemiyor, dönüştürülebilen bazı ürünlerin dönüşüm ömrü birkaç kereyle sınırlı. Plastik kullanımını azaltmak için ülkemizde bir yıldır poşetler paralı olsa da hâlâ çöpü azaltmaktan daha etkili bir yöntem yok! İşte, sıfır atık felsefesini hayatınıza kolaylıkla sokabileceğiniz öneriler...

Beyoğlunda korkunç olayda 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Beyoğlu'nda korkunç olayda 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Beyoğlu'nda 3 Mart 2019'da 5 katlı bir binanın ikinci katında 4 kişinin hayatını kaybettiği ve 2 kişinin de yaralandığı yangına ilişkin davada sanık Özkan Elmas "kasten öldürme" suçundan 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve "kasten öldürmeye teşebbüs", " mala zarar verme" "genel güvenliği tehlikeye sokmak" suçlamalarından toplamda 40 yıl hapis cezası aldı. Sanık Yusuf Elmas ise suçlamalardan beraat etti.

19.12.2019Gündem
Son dakika: PKKda tecavüz dehşeti Duran Kalkanın taciz görüntülerini verdi...

Son dakika: PKK'da tecavüz dehşeti! Duran Kalkan'ın taciz görüntülerini verdi...

Örgütten kaçarak teslim olan F.Ş., örgüt elebaşlarından Duran Kalkan’ın tacizlerini belgeledi. Kendisinin çektiği, 3 dakika 48 saniyelik video kaydını güvenlik güçlerine teslim etti

22.11.2019Gündem
4 arkadaşını yakarak öldürmüştü İstenen ceza belli oldu...

4 arkadaşını yakarak öldürmüştü! İstenen ceza belli oldu...

Beyoğlu’ndaki tarihi apartmanda temizlik tartışması yüzünden 4 kişinin yanarak ölmesine, 2 kişinin ise yaralanmasına sebep olan Özkan Elmas’ın yargılandığı davada savcı esas hakkındaki mütalaasını açıklayarak sanığın 4 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 49 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

23.10.2019Gündem
Limon kabukları nasıl değerlendirilir

Limon kabukları nasıl değerlendirilir?

Limonun sağlığımıza faydalarını artık hepimiz biliyoruz. Limonun kendisi kadar kabuklarının da birçok faydası bulunuyor. Bu nedenle limon kabuklarını artık çöpe atmaktan vazgeçin ve faydaları hakkında bilgi sahibi olun.

Çalışanı dava açtı

Çalışanı dava açtı

Yeşilçam oyuncusu Itır Esen’e evinde yardımcı olarak çalışan Satı Can tarafından 10 bin 800 liralık dava açıldı.

12.07.2019Magazin
Karıncalara zarar vermeden evden uzak tutmanın püf noktaları

Karıncalara zarar vermeden evden uzak tutmanın püf noktaları

Özellikle yaz aylarının gelmesiyle evlerdeki karınca sayısı artmaya başladı. Evdeki karıncalardan kurtulmak istiyoruz ama onları yok etmeye de kıyamıyoruz. Peki, karıncalara zarar vermeden onları evden uzaklaştırmanın bir yolu yok mu? İşte karıncalara zarar vermeden evden uzak tutmanın püf noktaları...

31.05.2019Dekorasyon
Faciada 4 kişi hayatını kaybetmişti... Arkadaşlarımı diri diri yaktı

Faciada 4 kişi hayatını kaybetmişti... ''Arkadaşlarımı diri diri yaktı''

İstanbul'da 3 Mart 2019 günü 5 katlı bir binanın ikinci katında 4 kişinin hayatını kaybettiği ve 2 kişinin de yaralandığı yangına ilişkin davanın görülmesine başlandı. 4'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen şüpheli Özkan Elmas savunmasında, "Kimseyi öldürmek istemedim. Hepsi benim arkadaşımdı. Pişmanım" dedi. Sanık Özkan Elmas'ın Hatay'a kaçmasına yardım ettiği iddia edilen amcası sanık Yusuf Elmas ise amacının yardım etmek değil  sanığı yakalatmak olduğunu söyledi. Mahkeme, sanık amca Yusuf Elmas'ın tahliyesine karar verdi. Şikayetçi Ender Güncü ise "Olay günü evdeydim. Camı kırarak dışarı atladım. Arkadaşlarımı diri diri yaktı. Şikayetçiyim" dedi.

20.05.2019Gündem
Yumuşatıcının tahmin edemeyeceğiniz kullanım alanları

Yumuşatıcının tahmin edemeyeceğiniz kullanım alanları

Artık birçok temizlik malzemesi kendi alanı dışında kullanılıyor. Bunlardan biri de çamaşır yumuşatıcısı. Bir kova su ve yumuşatıcıyla neler yapabileceğinizi görmek ister misiniz?

9.05.2019Dekorasyon
4 arkadaşını yaktı, ‘mala zarar vermek istemiştim’ dedi

4 arkadaşını yaktı, ‘mala zarar vermek istemiştim’ dedi!

Beyoğlu'ndaki bir bekar evinde arkadaşlarına kızarak evi yakan, 4 kişinin yanarak can vermesine, 2 kişinin de yaralanmasına sebep olan şüpheli ile bu kişiye yardımcı olduğu iddia edilen amcası hakkında iddianame hazırlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Özkan Elmas'ın, "arkadaşlarının ölmesini istemediği, aslında mala zarar vermek niyetiyle yangın çıkardığı ve kendisine 'mala zarar vermek' suçundan ceza verilmesi gerektiği" şeklinde ifadelerine yer verildi. İddianamede, şüpheli için "kasten öldürme" suçundan dörder kez ağırlaştırılmış müebbet ve 54 yıla kadar hapis istendi.

8.05.2019Gündem
Ramazanda kilo nasıl verilir İşte, uzman önerileri

Ramazan'da kilo nasıl verilir? İşte, uzman önerileri

Ramazan ayında kilo nasıl verilir sorusu, ibadetlerini yerine getirirken aynı zamanda fiziklerini korumak isteyen birçok kişinin gündeminde yer aldı. Beslenme seçeneklerini doğru planlayarak kilo verme imkanından yararlanmak isteyen birçok kişi, internet üzerinden sorgulamalarını gerçekleştiriyor. Peki, Ramazan ayında nasıl kilo verilir? İşte, uzmanlardan alınan bilgilere göre o detaylar

18.04.2019Gündem
Ev temizliği robotların eline geçiyor

Ev temizliği robotların eline geçiyor

Her zeminde kolayca hareket eden tasarımı ve yüksek emiş gücüyle ev temizliğini kolaylaştıran robotlar artık evlerdeki temizlik işini iyiden iyiye ele almaya başladılar. Bu kapsamda ürünleriyle kullanıcılarının karşısına çıkan Anker, yeni ürünü Eufy Robovac'ı İzmir'de satışa sundu.

16.04.2019Teknoloji
Öpüşmenin sağlığa faydaları saymakla bitmiyor

Öpüşmenin sağlığa faydaları saymakla bitmiyor

Siz de çocukların yemeği, ödevi, ütüsü, bulaşıklar, ev temizliği derken cinselliği ertelemeye başladınız mı? Evli ve çocuklu aileler genellikle cinselliğin ikinci plana atılmasından şikayet ederler ama gün içerisinde flörtleşmek ya da öpüşmek o kadar zor olmasa gerek. Küçücük bir öpücük bile gününüzün güzel geçmesine ve enerjinizin yükselmesine yardımcı oluyor. Peki, bilimsel olarak öpüşmenin faydalarını biliyor musunuz?

1.03.2019Sağlık
Ceplerinde para olmadan 7 ülke gezdiler

Ceplerinde para olmadan 7 ülke gezdiler

Kendilerine doğal ortamda yeni bir yaşam alanı oluşturabilme hayaliyle 9 ay önce Almanya’dan yola çıkan ve kendi ülkeleri de dahil 7 ülkeyi gezen çiftin yolu, Türkiye’den de geçti.

26.02.2019Seyahat

Yazar Sonuçları

Sağlıklı ve mutlu olmak için desteğinize ihtiyaçları var

Salgın çocukları hem fiziken hem de psikolojik olarak etkiliyor. Sürekli ekran karşısında oldukları için mutsuz ve depresif olabiliyorlar. Hareketsiz kaldıkları için de kilo alıyorlar ve duruş bozuklukları riski ortaya çıkıyor. Çocuk doktoru Elif Pınar Çakır ve uzman klinik psikolog Berk Karaoğlu’na göre sağlıklı kalmak için desteğinize ihtiyaçları var.

3.10.2020

Ev işi yapmak çocukları geliştiriyor

Ev işleri rutinine çocukları dahil etmenin önemini çocuk gelişimi konusunda uzman Prof. Dr. Şehnaz Ceylan ile konuştuk. “Çamaşır asma özbakım, toz alma koordinasyon becerilerini geliştiriyor” diyen Ceylan, motivasyonu arttırmak için ‘oyunlaştırmayı’ öneriyor.

23.05.2020

Sen Hep Yaz Dorsay!  

Değerli dostum Atilla Dorsay’la telefonda uzun uzun konuştuk; uzaktan özlem giderdik.

8.04.2020

‘Koronavirüs’lü günlerde herkesin aklında o iki soru

Çevremdeki herkesin aklında o iki soru: * ‘Koronavirüs’lü günler ne zaman bitecek? * Salgın bittiğinde eski hayatımıza dönebilecek miyiz?

24.03.2020

Riskli filmleri seviyorum

3.3 milyar dolar gişe hasılatı yapan “Alacakaranlık” serisinden sonra bağımsız filmlerde rol almayı tercih eden Robert Pattinson, şimdilerde Gotham City’nin en sevilen süper kahramanı Batman’e hayat vermenin heyecanını yaşıyor. Barbaros Tapan ünlü oyuncuyla Los Angeles’ta buluştu, filmlerini ve kariyerini konuştu.

12.01.2020