EKSTRA
MENÜ

Çocuk Eğitimi

Çocuk Eğitimi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çocuk Eğitimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.140 Çocuk Eğitimi haberi bulunmuştur.

Çocuk Eğitimi Haberleri

2040’ta iş gücü açığı 4.2 milyonu bulacak

2040’ta iş gücü açığı 4.2 milyonu bulacak

Almanya’da açıklama yapan Alman Ekonomi Enstitüsü IW, başta sağlık sektörü olmak üzere birçok iş kolunda kalifiyeli iş gücü açığının 2040 yılında 4.2 milyon olacağına işaret etti.

13.04.2021Avrupa
Dünyada En Çok Okunan Kitaplar Hangileri En Çok Satan Ve Okunan Kitapların İsimleri

Dünya'da En Çok Okunan Kitaplar Hangileri? En Çok Satan Ve Okunan Kitapların İsimleri

Kitaplar bu dünya da insanların gelişimi destekleyen en önemli nesnelerdir. Özellikle bu dönemde kitaplar artık her çeşitte, her alanda bilgi veren kaynaklardır. Kitap okumak insanların hayatlarının her alanında olması gereken bir eylemdir. Dünya'da en çok okunan kitaplar hangileri? En çok satan ve okunan kitapların isimleri nelerdir Bu soruların cevaplarını ve bu alan ile ilgili ek bilgileri ayrıntıları ile derledik.

13.02.2021Sözlük
Kraliyet çocuklarının dadısına o kelime yasak

Kraliyet çocuklarının dadısına o kelime yasak!

Saraylarda yaşayıp dünyaya geziyor. Ama günün birinde evlenmeyi ya da çocuk sahibi olmayı aklından bile geçirmiyor. Kim mi bu kadın?

5.02.2021Magazin
Çocukların kendi başlarına mücadele etmesine izin vermek neden önemlidir

Çocukların kendi başlarına mücadele etmesine izin vermek neden önemlidir?

Kontrolcü ebeveynlik çocuklara tahmin edildiğinin aksine birçok yönden zarar verir. Çocuğunuzun hayatına daha fazla dahil olmak, düşük özgüvene yol açacağı gibi onları hayatın zorlukları için de oldukça hazırlıksız bırakabilir. Bazı zorlukları kendi başlarına çözmelerine izin vermenin oldukça faydası vardır. Mutlu ve kendine güvenen çocuklar yetiştirmek için neler yapılabilir? Bu önerileri dikkate alabilirsiniz…

29.12.2020İlişkiler
Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü, toplum, birey ve aile sağlığını koruyacak, çocukların yaş ve becerilerine göre farklı eğitim yöntemleri kullanarak çocukların gelişimini destekleyecek profesyonel eğitimciler yetiştirir. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü nedir? Mezunları ne iş yapar? Gibi soruların cevabını sizler için derledik.

Çocuklara neyi nasıl söylemeli

Çocuklara neyi nasıl söylemeli?

Çocuk gelişimi uzmanı ve çok satan “çocuk eğitimi” kitaplarının yazarı Betsy Brown Braun’un kaleme aldığı “Neyi Nasıl Söylemeli?”, Türk okurlardan büyük ilgi gördü.

19.11.2020Keyif
3. Sınıf Hayat Bilgisi Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma konu anlatımı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma konu anlatımı

Yardımlaşma her bireyin kazanması gereken alışkanlıklardan bir tanesidir. Yardımlaşma sayesinde bireysel olarak vicdani rahatlık yaşanırken, toplumlarda yardımlarınız sayesinde daha ileriye gider. Yardımlaşma konusu okul öğrencileri çok küçük yaşlarda verilmeye başlanması gerekir. 3. Sınıf düzeyinde olan öğrenciler için de hayat bilgisi dersi konuları içerisinde yardımlaşmalara katılıyorum hep birlikte hele el ele konuları bulunmaktadır. 3. Sınıf yardımlaşmalara katılıyorum konu anlatımı ile ilgili detayları derledik.

17.09.20203. SINIF
Teknoloji çağında anne ve babalar dijital ebeveyn de olmalı

Teknoloji çağında anne ve babalar dijital ebeveyn de olmalı

Uzmanlar, çocukların dijital mecralarda geçirdiği zamanın pandemi döneminde arttığına işaret ederek, anne ve babaların dijital dünyada da ebeveynlik rolü üstlenip çocuklarına bilinçli internet ve teknoloji kullanımı konusunda eğitim vermesi gerektiğini belirtiyor.

14.09.2020Teknoloji
Yuvalarda problem var

Yuvalarda problem var

Almanya’da yuvalara giden çocukların sayısında son yıllarda artış oldu. Günümüzde yaklaşık 1.7 milyon çocuğun bakımı ve eğitimi yuvalarda yapılıyor. Ancak verilen bakım ve eğitim hizmetinin istenilen kalitede olup olmadığı son yılların en çok tartışılan konuları arasında.

25.08.2020Avrupa
Çocuk gelişiminde ebeveynler nelere dikkat etmeli

Çocuk gelişiminde ebeveynler nelere dikkat etmeli?

Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun öfke nöbetleri ve okul öncesi eğilimlerini yönetmede ustalaşmış olabilirsiniz, ancak büyük çocuk davranışı tamamen başkadır. Peki okul çağındaki çocuğunuzda sizi neler bekliyor?

17 Ağustos’ta anaokulunda yüz yüze eğitime başladı

17 Ağustos’ta anaokulunda yüz yüze eğitime başladı

Özel bir eğitim kurumu, 17 Ağustos’ta anaokulunu açacağını belirtti. Kurumun Genel Müdürü Özlem Dağ, diğer kademelerde de MEB’in izin ve onayı doğrultusunda yüz yüze eğitime geçmeyi istediklerini ve buna hazır olduklarını söyledi.

14.08.2020Eğitim
Danimarka’da ‘Aile ve Dini Rehberlik’ bürosu açıldı

Danimarka’da ‘Aile ve Dini Rehberlik’ bürosu açıldı

Danimarka Türk Diyanet Vakfı (DTDV) çatısı altında kurulan Aile ve Dini Rehberlik Bürosu’nun resmi açılışı Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı’nın uzaktan katılımıyla yapıldı.

17.06.2020Avrupa
Balık Burcu Çocuğu

Balık Burcu Çocuğu

20 Şubat ile 20 Mart arasında doğan bebekler balık burcuna sahip olur. Balık burcu çocuğu genellikle sezgileri ve sanatsal yönleri güçlü olan çocuklardır. Gelişim sürecinde balık burcuna sahip olan çocuklar güçlü bağlar ile sezgilerini daha da kuvvetlendirmektedir. Balık burcu çocukları eğitim sürecinde ebeveynleri ile güçlü bir bağlantı kurarsa gelişimleri de o yönlü gelişebilir. Bu nedenle mutlaka ebeveynler çocuklarının güçlü ve zayıf yönlerini bilmesi gerekir.

20.05.2020Burçlar
Çocuklar Evde Oyun Değil, Kodlama Öğreniyor

Çocuklar Evde Oyun Değil, Kodlama Öğreniyor

Okulların uzaktan eğitime geçmesiyle beraber yeni eğitim modelleri tasarlanmaya, eğitim yöntem ve araçları da değişim göstermeye devam ediyor. Öğrencilerin derslerinden geri kalmaması ve evde öğrenme becerilerinin geliştirilmesi için eğitimciler özellikle teknolojik ve uygulamalı derslere ağırlık veriyor. Evde kalınan dönemin en verimli şekilde kullanılması için İELEV Okulları, anaokulundan itibaren başlattığı kodlama ve STEM derslerini artık online maker atölyeleri şeklinde düzenliyor. Böylelikle çocuklar evde hem uygulamalı öğreniyor hem de eğlenceli vakit geçiriyor.

1.3 milyon emekli bu yasadan etkilenecek

1.3 milyon emekli bu yasadan etkilenecek

Almanya’da düşük maaş alan emeklilere ek gelir sağlayacak ‘Temel Emeklilik Yasa Tasarısı’, Bakanlar Kurulu tarafından onaylandı. Yaklaşık 1.3 milyon kişiyi kapsayacak tasarının 1 Ocak 2021’de yürürlüğe girmesi hedefleniyor.

19.02.2020Avrupa
Tatilde önce eğlence sonra ders

Tatilde önce eğlence sonra ders

18 milyon öğrenci yarıyıl tatiline başladı. Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Zeynep Kızıltepe, ilk ve ortaokul ile lise öğrencilerine tatili iyi değerlendirmeleri için önerilerde bulundu. Müzeler ve tiyatrolar da sömestre özel birçok etkinlik düzenliyor. Çocukların izleyebileceği filmler de sinema salonlarında gösterime girdi. Bu etkinliklerden birkaçını sizler için derledik.

21.01.2020Eğitim
Tatil için en iyi 10 etkinlik Hem öğrensinler hem eğlensinler

Tatil için en iyi 10 etkinlik! Hem öğrensinler hem eğlensinler

Gazeteci, gezgin ve yazarlardan oluşan jürimiz çocukların dokuz gün sürecek tatilde yapabilecekleri etkinlikleri seçti. İşte onları sanat, doğa ve bilimle buluşturmanın yolları...

Ekranları 1 saat kapatalım

Ekranları 1 saat kapatalım

KOÇSİSTEM, çocuklarda dijital ekran bağımlılığına dikkat çeken sosyal sorumluluk projesi “Aile Saati”ni duyurdu.

25.07.2019Ekonomi
Sabırlı olun, çocuklarınızı sevin

Sabırlı olun, çocuklarınızı sevin

18 milyon öğrenci karnelerini aldı. Karne, akademik çalışmanın göstergesinin yanı sıra yaz tatilini müjdeleyen bir belgedir. Performansı düşük olan öğrencilerde, karne stresi değil, değerlendirilme stresi olur. Yaz tatili hem dinlenme, eğlenme sürecidir hem de eksikleri tamamlamak için fırsattır. Öğrenciler, mevcut durumlarını yansıtan karnelerini değiştirmek istiyorlarsa çalışmaları gerektiğini bilmeli, aileler ise sabırlı olmalı ve karneleri nasıl olursa olsun çocuklarını hep sevmeliler.

17.06.2019Eğitim
Bakan Selçuktan velilere mektup

Bakan Selçuk'tan velilere mektup

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla velilere mektup yazdı. Anne-babalara seslenen Bakan Selçuk, "Çocukların sahip oldukları, her insanı kucaklayan, herkese eşit davranan, eşit seven, ayırmayan, ayrıştırmayan yüce duygularını, davranışlarımızla ellerinden almayalım” dedi.

10.05.2019Eğitim
Rehberlik öğretmenleri ‘PDR Günleri’nde mesleki gelişim kazanıyor

Rehberlik öğretmenleri ‘PDR Günleri’nde mesleki gelişim kazanıyor

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir vakıf üniversitesi arasında imzalanan ‘Eğitimde İş Birliği’ protokolü kapsamında ‘İstanbul PDR Günleri’ düzenlendi. Etkinlikle, alanında uzman akademisyenlerle bir araya gelen rehberlik öğretmenlerinin mesleki gelişimine katkı sağlanması hedefleniyor.

15.03.2019Eğitim
Almanya’da dar gelirli emeklinin maaşı 447 Euro artıyor

Almanya’da dar gelirli emeklinin maaşı 447 Euro artıyor

Almanya Çalışma Bakanı Hubertus Heil, dar gelirli emeklilerinin maaşlarının artırılması için yeni bir taslak hazırladı. Buna göre dar gelirli emeklilerin maaşları ayda 447 Euro artacak. 40 yıl boyunca asgari ücretle çalışmış birinin 514 Euro emekli maaşı almasını ‘çok onursuz’ bulan Çalışma Bakanı, maaşların en az 961 Euro’ya çıkacağını söyledi.

3.02.2019Avrupa
Federal Meclis kadınlar için özel toplandı: ‘Erkekler daha çok ev işi yapmalı’

Federal Meclis kadınlar için özel toplandı: ‘Erkekler daha çok ev işi yapmalı’

Almanya, kadınlara seçme ve seçilme hakkının 100’üncü yılını Federal Meclis’te düzenlenen törenle kutladı. Meclis Başkanı Schaeuble, erkeklere daha fazla ev işi yapma çağrısı yaptığı konuşmasında “Kadın erkek eşitliğinde daha çok yolumuz var” dedi.

17.01.2019Avrupa
İngilizce öğrenmek için 10 kural

İngilizce öğrenmek için 10 kural

Yapılan araştırmalar, ilkokuldan üniversiteye kadar İngilizce öğrenmede Türkiye’nin yetersiz kaldığını gösteriyor. Uluslararası bir dil eğitim şirketi tarafından hazırlanan İngilizce Yeterlilik Endeksi’ne göre Türkiye, 80 ülke arasından 62’nci sırada yer aldı. Peki İngilizceyi iyi öğrenmek için neler yapmak gerekiyor?

9.10.2018Eğitim
İyi bir büyükanne olmak yapmanız gereken 3 şey

İyi bir büyükanne olmak yapmanız gereken 3 şey

Hep iyi bir anne ya da baba olmaktan bahsediyoruz. Ancak ailemizin direkleri olan büyükanne ve büyükbabalara da bir değinmek gerekmiyor mu?

Türkçe seçmeli ders olsun, anneler eğitime dahil edilsin

Türkçe seçmeli ders olsun, anneler eğitime dahil edilsin

TBMM’de kurulan ‘Alt Komisyon’, yurt dışında yaşayan Türk kadınlarının sorunlarına karşı, ‘çift dilli anaokullarının açılması, annelerin de eğitime dahil edilmesi, Türkçe’nin seçmeli ders olarak müfredatta yer alması, Avrupa’da antisemitizm örneğinde olduğu gibi İslamofobinin de özel bir suç türü olarak tanımlanması’ gibi bir dizi öneri sundu.

11.04.2018Avrupa
Okul öncesinde Avrupa’nın çok gerisindeyiz

Okul öncesinde Avrupa’nın çok gerisindeyiz

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 27 Mart’ta, 2019’da zorunlu eğitim yaşının 6’dan 3’e düşürüleceğini söyledi.

29.03.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Uyusun Diye Çocuk Ağlatılır mı?

Son zamanlarda annelerin neredeyse bebek doğduğundan itibaren belli metotlarda uyku eğitimi vermek gibi bir zorunluluğu hatta kızacaksınız ama bence takıntısı var.

23.03.2021

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günümüz kutlu olsun

Dünya Kadın Hakları Günü her yıl 5 Aralık’ta tüm dünya genelinde kadınların daha insanca yaşama ve erkeklerle eşit haklara sahip olma isteğini dile getirdikleri bir mücadele ve dayanışma günü olarak kutlanıyor. Kadınların toplumsal alanda sahip olduğu haklara ve bunun önemine vurgu yapılıyor. Peki, Dünya Kadın Hakları Günü ne zaman ortaya çıktı? Kadın hakları kapsamında neler var? Kadın hakları ihlali sadece kadınları mı etkiliyor? Kadın Haklarının ülke ekonomisinde etkisi nedir? Tüm sorularımızın yanıtını Avukat Elvan Kılıç'tan alıyoruz.

4.12.2020

COVİD19, 8 Mart haftasında BM’deki kadın toplantısını iptal ettirdi

Birleşmiş Genel Sekreteri Antonio Guterres , geçenlerde New York’ta bir üniversitede yaptığı konuşmada “Kölelik ve sömürgecilik geçtiğimiz yüzyılların yüz karası olduğu gibi cinsiyet eşitsizliği 21. yüzyılda hepimizin utancı olmalıdır” demiş.

4.03.2020

Binnur Şerbetçioğlu ve İstanbul Kumpanyası

Usta oyuncu Binnur Şerbetçioğlu… On parmağında on marifet. Yıllardır birçok dizide ve tiyatro oyununda rol almış, tiyatro oyunları yazmış, eğitimler vermiş ve müzisyenlik yönü de olan biri. Kurduğu İstanbul Kumpanyası adlı özel tiyatro ile oyunlar sahnelemeye ve eğitimler vermeye devam ediyor.

28.08.2019

200 adımda ergenlik rehberi

Ömür Kurt yine önemli bir iş gerçekleştirdi. “200 Adımda Ergenlik Rehberi” hazırladı. Bir ergen annesi olarak pek çok sorumun cevabını buldum. Esaslı uzmanlarla soru-cevap şeklinde geliştirmiş. Yazar iyi niyetli, uzmanlar iyi niyetli. Hepsi geleceği kurtarmanın çocukları kurtarmaktan geçtiğine inanıyor.

5.06.2019

Ege’de yarıyıl tatili

Karneler alındı; çocuklarda sevinç, anne-babalarda telaş: Nereye gidilsin? Ne yapılsın? Aktiviteler, programlar neler? Tatilde Ege’de olanlar ya da gelmeyi planlayanlar için sömestr tatili rehberi hazırladım.

19.01.2019

Annelik eşittir hiçbir şey bilmediğini kabullenmek demek

Çocuğunuz bir şey sorduğunda o düşünmeden verdiğiniz ilk cevap var ya, işte onun hiç geri dönüşü yok!

2.01.2019
Ağlamasına dayanamıyoruz, aman üzülmesin

Ağlamasına dayanamıyoruz, aman üzülmesin!

Çocuğun, hep o yaşlarda kalmayacağını göz ardı ederek aşırı tolerans gösteriyoruz ama...

27.12.2018
Keşfe çıkın, bu kez kendinizi

Keşfe çıkın, bu kez kendinizi

Açın kendinizi ve çocuğunuzu yerleştirdiğiniz kavanozun kapağını, çıkın dışarıya.

30.10.2018

Her şeyi onların iyiliği için mi yapıyoruz?

Evlilik ile hayatlarını birleştiren bireyler çocuk sahibi olma kararı verdiklerinde eş rolleri dışında, anne baba rollerini de gerçekleştirmeleri gerektiğini bilirler. Bu roller her iki ebeveyn için de psikolojik ve fizyolojik anlamda hazır bulunuşluk gerektirir. Karar verme süreci ve doğum öncesi dönemde de bu doğrultuda çaba gösterirler.

18.10.2018
Çocuğunuz bir kişi ile iletişimdeyken müdahale ediyor musunuz

Çocuğunuz bir kişi ile iletişimdeyken müdahale ediyor musunuz?

Bir çocuğun kendini ifade etmesini istiyorsanız önce onu tamamlamamayı öğrenin!

9.07.2018