EKSTRA
MENÜ

Çocuk Yetiştirmek

Çocuk Yetiştirmek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çocuk Yetiştirmek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.549 Çocuk Yetiştirmek haberi bulunmuştur.

Çocuk Yetiştirmek Haberleri

Pedagog nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Pedagog olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Pedagog nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Pedagog olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Günümüzde çocuk yetiştirmek artık sadece çocukları korumak giydirmek ve beslemek anlaşılmaktadır. Çağımız çocuklarının duygusal ve zihinsel açıdan da gelişimleri takip etmek ve desteklemek çocuk bakımı içerisinde önemli bir yer almaktadır. Bu anlamda ebeveynlerim yardımcı olan kişiler ise pedagoglar olmaktadır. Pedagog kimdir, iş alanları nelerdir ve maaşları ne kadardır gibi soruların cevabını sizler için derledik.

18.12.2020Meslekler
Çocuğunuzla filial terapi sayesinde güvenli ve sağlıklı bağ kurabilirsiniz

Çocuğunuzla filial terapi sayesinde güvenli ve sağlıklı bağ kurabilirsiniz

Ebeveyn olmak ile ilgili ilk örneğimiz kendi anne babalarımızın ebeveynliğidir. Sonrasında bizim öğrendiklerimizle ve kendi çocuklarımızda deneyimlediklerimizle genişler ve şekil değiştirir. Artık kendi anne babalarımızdan farklı bir noktaya taşınmış oluruz. Bir yandan da aradaki nesil geçişinde çocuk olmak, çocuk yetiştirmek ile ilgili de bilgiler değişime uğramıştır. Dolayısıyla bu süreçte sıklıkla bilgilerimizi güncelleme ihtiyacımız olur. Tüm bu döngüde değişmeyen tek bir gerçek vardır o da ilişki…. Peki ebeveyn çocuk ilişkisi nasıl olmalıdır? Güvenli ve sağlıklı bağ nasıl kurulur? Klinik Psikolog Hülya Üstekidağ Ayna açıkladı.

11.12.2020İlişkiler
İstanbul Veli Akademileri 3’üncü yılında

İstanbul Veli Akademileri 3’üncü yılında

Bilinçli Anne-Baba, Huzurlu Aile, Mutlu ve Başarılı Çocuk

23.11.2020Eğitim
Ebeveynler çocukları dünyanın merkezine koymamalı

Ebeveynler çocukları dünyanın merkezine koymamalı

Ankara’da iki çocuk arasında yaşanan ve bir çocuğun hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olay, şiddet konusunu bir kez daha gündeme getirdi. Uzmanlar konuyu sadece oyunlara bağlayarak açıklamanın yeterli olmadığını, televizyon dizilerinin ve çocukların yetiştirilme tarzının önemli bir etken olduğuna dikkat çekiyor. Ebeveynlerin eğitim seviyesinin de çocuk gelişiminde etkili olduğunu belirten uzmanlar, hayatın merkezine konularak ve agresif büyütülen çocukların önemli dezavantajlara sahip olacaklarını ifade ediyor.

20.11.2020Çocuk-Aile
Kuantum Anne Baba Modeli ile çocuğunuzu geleceğe hazırlayın

Kuantum Anne Baba Modeli ile çocuğunuzu geleceğe hazırlayın

Yazar, Eğitmen ve Profesyonel Koç (PCC) Damla Kunç Koçman, “Kuantum Anne Baba Modeli” hakkında bilgi vererek, “Kabulde olan ve hisseden anne-baba olmak” için yönümüz ruhsal zekasının farkında insan olmak” dedi.

İrem öğretmen dünyada en iyi 100 arasında

İrem öğretmen dünyada en iyi 100 arasında

Alternatif eğitim modeli montessori ile eğitim ve öğretimi eğlenceli hale getiren, daha önce Sivas Zübeyde Hanım Anaokulu'nun ‘Dünyanın En İyi 100 Okulu’ arasında yer almasını sağlayan projeyi hazırlayan öğretmen İrem Savcı Köroğlu, şimdi de ‘Dünyanın En İyi 100 Öğretmeni’ arasına girdi.

29.09.2020Eğitim
Anne baba mı olmalı yoksa arkadaş mı

Anne baba mı olmalı yoksa arkadaş mı?

Çocuğun gelişiminde anne ve baba tutumlarının önemine işaret eden uzmanlar, çocuğa arkadaş gibi yaklaşmak yerine sınır çizilmesi gerektiğini vurguluyor. “Çocuğunuzun arkadaşı değil, anne-babası olun” diyen uzmanlar, anne ve babanın çocuğunu iyi tanımasını, çocuğun mizaç ve kişisel özelliklerine uygun şekilde davranış modeli geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Kıskançlık: Nedir Ne Değildir Sevgi Gösterme Şekli Midir

Kıskançlık: Nedir? Ne Değildir? Sevgi Gösterme Şekli Midir?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de şiddet, özellikle de kadına şiddet çok önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Hemen hemen her seferinde de şiddet uygulayan kişi “Çok seviyorum, çok kıskandım” şeklindeki sözleriyle kendini haklı çıkarmaya çalışıyor. Peki bir kadını döve döve öldürmeye, bıçaklamaya, yakmaya, hatta üzerine beton dökmeye bile neden olan bu kıskançlık nasıl bir “sevgi” gösterisidir? “Sevgi” gösterisi değil de aksine karşı tarafın hayatını zehir eden çok büyük bir saygısızlık mıdır yoksa her türlü kıskançlık?

Gözler yeniden bilime çevrildi

Gözler yeniden bilime çevrildi

İki Nobel ödülü aldı, iki kimyasal element keşfetti, radyoaktivite kavramını icat etti, radyoloji bilimini kurdu... Kendini bilime adayan Marie Curie’nin hikayesini anlatan “Radioactive” (Radyoaktif), seyirciyle buluştu. Filmin başrol oyuncusu Rosamund Pike ile görüntülü olarak konuştum. Pike, pandemi sebebiyle bilimin hayatımızın merkezine yerleştiği günlerde “bir şeyleri keşfetmenin dünya için büyük fayda sağlama potansiyeli” olduğunu vurguladı ve “Artık bilime karşı ekstra bir özen ve anlayış var” dedi.

23.08.2020Magazin
Yüzyılın sonunda nüfusun azalması dünyada neleri değiştirebilir

Yüzyılın sonunda nüfusun azalması dünyada neleri değiştirebilir?

Bu hafta yayımlanan bir araştırma küresel düzeyde, doğum oranlarının insanlığın geleceğini etkileyecek hızda düşüş gösterdiğini ortaya koydu. Bu, bildiğimiz dünyayı radikal bir şekilde değiştirecek sonuçlar yaratabilir.

17.07.2020Teknoloji
Salgının yaşattıklarını unutmayacağız

Salgının yaşattıklarını unutmayacağız

Çocuk, genç ve erişkin psikiyatrisi alanında serbest uzman hekim olarak çalışan Prof. Dr. Yankı Yazgan, beyin bilimleri ve psikiyatri alanında çok sayıda makalesi ve çalışması olan bir bilim insanı.

5.06.2020Eğitim
Ebeveynliğin formülleri

Ebeveynliğin formülleri

“Bilinçli ebeveynlik hem ebeveyni hem de çocuğu temelden dönüştürecek güce sahip bir süreci içerir” diyen Uzman Psikolog Ceylan Şekerci, çocuk yetiştirme süreci ile ilgili önemli tavsiyelerde bulundu.

MEBin aylık bülteni ‘Bizden’in üçüncü sayısı yayımlandı

MEB'in aylık bülteni ‘Bizden’in üçüncü sayısı yayımlandı

MEB’in aylık olarak yayımladığı ‘Bizden’ adlı bültenin üçüncü sayısı yayımlandı. Bu ayki bültenin konuları; ‘ev işleri’, ‘çalışma ortamın nasıl olması gerektiği’ ve ‘sorumlu çocuk yetiştirmek için gerekli aile ve ev iklimi’.

8.02.2020Eğitim
‘Pozitif Olma’ Kuralı Mutluluk Getiriyor

‘Pozitif Olma’ Kuralı Mutluluk Getiriyor

Bireysel ve toplumsal mutluluğun oluşması için pozitif bakış açısının önemine değinen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, mutluluğun parfüm gibi bulaşıcı olduğunu söyledi, “Mutluluğun bireysel olarak taşınması, toplumsal mutluluk için buna inanan insanların çok olması gerekiyor. Hayata konulacak pozitif olma kuralı ile mutluluk kendiliğinden de oluşacaktır” dedi.

Çocukların eğitiminde yabancı dilin önemi artıyor

Çocukların eğitiminde yabancı dilin önemi artıyor

Günümüzde yabancı dil bilmek her şartta fark yaratıyor. Bu nedenle çocukların eğitiminde yabancı dil ayrı bir önem kazanıyor. Kişisel Gelişim Uzmanı Turhan Güldaş, yabancı dil konusunda anne ve babalara önerilerde bulundu.

Koç Burcu Kadını

Koç Burcu Kadını

İdealist ve tutkulu olan koç burcu kadını dediğim dedik yapısı ile öne çıkıyor. Himayeci ve korumacı bir tavırları olan koç burcu kadını ile anlaşmak biraz zor olabilir. Lider bir yapıları olan koç burcu kadını her zaman söz sahibi olmak ister. Sizin için koç burcu kadını özellikleri nedir? Koç burcu kadınına dair tüm detayları derledik.

10.10.2019Burçlar
Sorumluluk sahibi çocuk yetiştirmek sizin elinizde

Sorumluluk sahibi çocuk yetiştirmek sizin elinizde!

Çocuklarımızı dış dünyaya ve oluşabilecek her türlü probleme karşı korumak en temel güdülerimizden biri. Anne baba olarak, korumaya çalışırken ne yazık ki bazen bu amacımız çocuğumuzun gelişimine zarar da veriyor. Çocuğumuza yönelik şikayetlerimiz arasında, “sorumluluklarını bilemiyor”, “kendisi akıl etmiyor”, “zorluklarla karşılaştığında hemen ağlıyor”, “sıkıntılardan kaçıyor”, gibi cümleleriniz varsa önce kendi davranış kalıplarınızı değiştirmelisiniz. Uzm. Psk. Özden Öz Uslu sorumluluk sahibi çocuk yetiştirmenin yollarını anlatıyor.

Neden bu kadar öfkeliyiz

Neden bu kadar öfkeliyiz?

Günlük hayatımızda çok sık dile getirdiğimiz, çok sık yaşadığımız ama yönetme konusunda oldukça başarısız olduğumuz bir konu öfke… Peki, neden bu kadar öfkeliyiz? Öfkemizi kontrol altına almak için neler yapabiliriz? Klinik Psikolog/Psikoterapist Utku Türkmeneri anlatıyor.

30.09.2019Sağlık
Canlı olmak değil yaşamak istiyorum

Canlı olmak değil yaşamak istiyorum

Nil Karaibrahimgil, Kelebek’te çıkan yazılarından derlediği dördüncü kitabı “İyi Gelen Yazılar”ı yayınladı. Karaibrahimgil, “Benim parçam yazmak. Kendimi bildim bileli yazıyorum” diyor.

28.09.2019Magazin
Cam fanus içerisinde çocuk yetiştirmeyin

Cam fanus içerisinde çocuk yetiştirmeyin!

İyi yetişmiş bireylerin temeli çocuklukta atılıyor.Kişisel Gelişim Uzmanı Turhan Güldaş, çocuk yetiştirirken anne-babaların çok fazla hata yaptığına dikkat çekti ve özgüvenli, başarılı ve yaratıcı çocuk yetiştirmek için etkili önerilerde bulundu. Güldaş, “Unutmayın çocuklar boş bir sayfa gibidir, siz ne yazarsanız onu görürsünüz” dedi.

Böyle bir dönemde ütopyalar kuracak halimiz kalmadı...

Böyle bir dönemde ütopyalar kuracak halimiz kalmadı...

Oya Baydar kapıda bekleyen iklim krizini odağa; dünyayı saran siyasi, toplumsal çatışmaları da çepere alarak ‘yok oluşa’ dair bir romanla selamlıyor okurunu. Bir ekolojik distopya olan ‘Köpekli Çocuklar Gecesi’yle çok yakın bir geleceğe gidiyor, bugünün gidişatının izinde başımıza geleceklerle karşılaşıyoruz. Umudu da elden bırakmadan ‘içinden gelen çığlığı’ paylaşan Baydar’dan ‘Köpekli Çocuklar Gecesi’ni dinledik...

20.09.2019Kitap Sanat
Popüler olmamayı kendim seçtim

Popüler olmamayı kendim seçtim

Yaklaşık 20 senedir müzik dünyasında ama popülerlikten “kendi rızasıyla” ve ısrarla uzak duruyor. Sanat dünyası gözünü korkuttuğundan dostlarını farklı çevrelerden seçiyor. Bundan ötürü de bir süredir “sosyete şarkıcısı” olarak anılıyor! Uzun aradan sonra “Yar Ayrı Gayrın mı Var” şarkısıyla listelere giriş yapan Aslı Hünel’le buluştuk; müzik camiasıyla arasındaki mesafeyi, geç gelen mutluluğunu ve çocuk sahibi olmakla ilgili korkularını konuştuk.

27.08.2019Magazin
Çocuklarınıza sevginizi göstermenin 50 farklı yolu

Çocuklarınıza sevginizi göstermenin 50 farklı yolu

Psikolog Serap Duygulu, çocuklarınıza sevginizi göstermenin 50 farklı yolundan bahsediyor.

Tuba Ünsal: İki eski eşim de beni üzdü

Tuba Ünsal: İki eski eşim de beni üzdü

Yeni sezon için bir yandan ilk Netflix dizisine hazırlanıyor bir yandan da yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği “Adı Aylin”in tiyatro versiyonuna. Bu hazırlıklar esnasında eğlenmeyi de ihmal etmiyor. Konserler ve festivallerde sürekli karşıma çıkıyor. Yetmiyor, çocukları Sare ve Civan’la seyahatlere çıkıyor, beraber kamp yapıyorlar! Zaten itiraf ediyor, “Biraz değişik bir anneyim” diye. Karşınızda tüm halleriyle Tuba Ünsal. Enerjik, spiritüel, çalışkan ve ilham verici!

12.08.2019Magazin
Bu proje, bir kuşağın geleceğini  şekillendirme fırsatı

Bu proje, bir kuşağın geleceğini şekillendirme fırsatı

İstatistik ve davranışbilim uzmanı, New York Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Selçuk Şirin, üç yıldır üzerinde çalıştığı sosyal girişimcilik projesi ‘1 Milyon Kitap’la karşımızda. İlk 36 aylık dönemde anne-babaların çocuklarıyla birlikte okumaları için altı ciltlik bir kitap seti hazırlayan Şirin, bu sayede çocukların odaklanma, görsel algı, bilişsel ve dilsel beceri gibi temel yeteneklerinin gelişmesini amaçlıyor. Arapçaya çevrilip mülteci çocuklara da ulaştırılacak seti konuşmak üzere buluştuk, Türkiye’deki ebeveynleri de mercek altına aldık.

21.07.2019Hürriyet Pazar
Bill Gates’in eşi başarılı evliliğin sırrını açıkladı

Bill Gates’in eşi başarılı evliliğin sırrını açıkladı

Bill Gates’in eşi Melinda Gates başarılı evliliğin sırrını açıkladı.

10.05.2019Teknoloji
2 yaş sendromu nedir 2 yaş sendromu nasıl atlatılır

2 yaş sendromu nedir? 2 yaş sendromu nasıl atlatılır?

2 yaş sendromunda çocuğun davranışlarında ne gibi değişiklikler olur? 2 yaş sendromuna sebep olan durumlar nelerdir? 2 yaş sendromunda anne babalar nasıl davranmalılar, bu durum geçici midir?

DEAŞ davasında beraata ilginç gerekçe

DEAŞ davasında beraata ilginç gerekçe

Gaziantep’te, 40’ı çocuk 56 kişinin can verdiği canlı bomba saldırısına ilişkin 12 sanığın yargılandığı davada gerekçeli karar yazıldı. “DEAŞ’ın kadınları örgüt üyesi olarak kabul etmediği” gerekçesiyle DEAŞ’ın Gaziantep emiri Mehmet Kadir Cebael’in eşi Fadile Cebael’e beraat kararı verildi.

19.04.2019Gündem
Aileler İçin Mutluluk Eğitimi

Aileler İçin Mutluluk Eğitimi

Türkiye'nin farklı şehirlerindeki anne-babalara, çocuk yetiştirmenin sırlarının anlatıldığı “LC Waikiki Aile Buluşmaları” devam ediyor.

Otizmde erken müdahale önemli

Otizmde erken müdahale önemli

Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla açıklama yapan Uzman Klinik Psikolog Sümeyra Çelik, otizmde erken teşhis ve müdahalenin, çocuğun ileriki yaşlarında ciddi gelişim sorunları yaşamaması açısından önemli olduğunu dile getirdi.

Okulların yeni nesil annelerle sınavı

Okulların yeni nesil annelerle sınavı

Daha çocuğu dünyaya gelmeden glutensiz, doğal, organik, GDO’suz bebek mamalarının neler olduğunu hatmeden, adına sosyal medya hesabı açan, okuyacağı okulu, çalacağı müzik aletini, yapacağı sporu belirleyen, çocuk yetiştirmeyi kitaplarla öğrenen ‘yeni nesil anneler’le okulların başı fena halde dertte.

30.03.2019Eğitim

Yazar Sonuçları

Çocuklara doğru sınır koyma yöntemleri

Aileler genellikle çocuklarını mutlu etmek için onların her istediklerini yapmaya gayret gösterirler. Ancak sanılanın aksine çocuğun her talebini yerine getirmek, her beğendiğini satın almak, yapmak istediği her şeye izin vermek çocuğu mutlu değil, doyumsuz yapar. Her istediği gerçekleşen çocuk her seferinde daha fazlasını ister ve aile bireylerini yönetmeye başlar. Bu durum aile içinde iletişim sorunlarının da ortaya çıkmasına neden olur.

10.12.2020

Ev işlerini aile katkısına dönüştürebilirsiniz

Tüm dünyanın ve ülkemizin mücadele ettiği pandemi halen sürüyor. Alınan kararlarla öğrenciler online eğitimle evlerinden okullarına devam ediyorlar ve 20 yaş altı kişiler 13.00-16.00 arası sokağa çıkabiliyorlar. Dolayısıyla çocuklar ve gençlerin evde kalma süresi oldukça uzun ve mecburi.

9.12.2020

Girişimci çocuk nasıl yetiştirilir?

Birçok aile, girişimciliği risk ve tehlike olarak algılanmaktadır. Yeni iş kurmak, piyasada yer almak, ciddi bir öz disiplin ve motivasyon gerektirirken, girişimcilik hayalleri de pek çok insanın aklından hayatında bir kez dahi olsa geçmiştir. Bir şeyler üretme, satma, kendi işini kurma planları her ne kadar umut ve heyecan dolu olsa da çevredeki insanların ön yargıları ile karşı karşıya kalınmış ve vazgeçirilmişlerdir. Peki, girişimcilik yalnızca kendi işini kurmak mıdır? Girişimcilik bir eylem midir yoksa bir ideal mi?

27.10.2020

Kısıtlı sosyal çevrede duygusal olgunlaşma

Genel olarak evlerde, kalabalıktan uzak kısıtlı ve kontrollü ortamlarda vakit geçirmeye çalıştığımız şu günlerde özellikle küçük çocuğu olan aileler, evdeki duyusal uyaran eksiklikleri ve dürtü kontrol zorluklarına bağlı olarak ağlama krizleri, hırçınlık, inatlaşma gibi durumlarla karşılaşabilirler.

12.09.2020

Gözler yeniden bilime çevrildi

İki Nobel ödülü aldı, iki kimyasal element keşfetti, radyoaktivite kavramını icat etti, radyoloji bilimini kurdu... Kendini bilime adayan Marie Curie’nin hikayesini anlatan “Radioactive” (Radyoaktif), seyirciyle buluştu. Filmin başrol oyuncusu Rosamund Pike ile görüntülü olarak konuştum. Pike, pandemi sebebiyle bilimin hayatımızın merkezine yerleştiği günlerde “bir şeyleri keşfetmenin dünya için büyük fayda sağlama potansiyeli” olduğunu vurguladı ve “Artık bilime karşı ekstra bir özen ve anlayış var” dedi.

23.08.2020

Siz yapmazsanız o da yapmaz

Din, dil, ırk ayrımcılığının yanı sıra gözlük takmak, çilli olmak gibi fiziksel özellikler nedeniyle pek çok çocuk zorbalığa maruz kalıyor. Çocuğumuza ayrımcılığı, bunun neden yanlış olduğunu nasıl anlatacağız? Klinik psikolog Burcu Gençer’e göre en önemlisi, ayrımcı dili kendi hayatımızdan çıkarmak...

13.06.2020

Yeni normalde çocuk yetiştirmek

Pandemi sürecinin sonlarına yaklaşırken ardımızda bıraktığımız onca gün, ebeveynler ve eğitimciler olarak kendimizi sorgulamamızı sağladı. Yoğun iş temposu, koşuşturma, hafta sonu kaçamakları, sosyal medyanın bağımlılıkları, okul ve ödevler derken durup düşünmek ve içimize dönmemiz için de bir fırsatımız oldu.

12.06.2020

Çocuklar neden anne ve babaya bağımlı olur?

Bir bebek dünyaya geldiğinde en uzun süre bakıma muhtaç olan canlıdır. Doğal olarak anne ya da anne yerine geçecek kişiye bağımlıdır. İhtiyaçlarını kendi başına karşılayacak duruma geldiğinde ise bu bağımlılığın zamanla azalması beklenir. Burada anne doğru zamanda çocuğun gönderdiği sinyalleri alarak kendisinden ayrılmasına izin verebilmelidir.

30.05.2020

Karantina günlerinde köpek sahiplenmeden önce bir kez daha düşünün

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında insanlar sosyal izolasyon dahilinde evlerine kapandılar. Birçok insan işyerlerini kapattı ya da mesai saatlerini işlerini evden idare edebilecek şekilde planladı.

20.05.2020

Ali Darmar’ı anlayarak dinlemek

Türk bestecilerinin eserlerini dinlemek, onlar üzerine bilgi vermek, tanıtmak bir ülkenin müzikte geldiği yeri göstermesi bakımından önemli bir veridir.

9.02.2020

Öğrenci başarısında ailenin rolü – 1

Önümüzdeki birkaç yazıyı bu konuya ayıracağım ve bu hafta daha çok başarı, mutluluk, çocuk, okul ve aile kavramları üzerinde duracağım. Sonraki haftalarda ise detaylara girerek sizlere yapılandırılmış öneriler sunmaya çalışacağım.

12.09.2019

Popüler olmamayı kendim seçtim

Yaklaşık 20 senedir müzik dünyasında ama popülerlikten “kendi rızasıyla” ve ısrarla uzak duruyor. Sanat dünyası gözünü korkuttuğundan dostlarını farklı çevrelerden seçiyor. Bundan ötürü de bir süredir “sosyete şarkıcısı” olarak anılıyor! Uzun aradan sonra “Yar Ayrı Gayrın mı Var” şarkısıyla listelere giriş yapan Aslı Hünel’le buluştuk; müzik camiasıyla arasındaki mesafeyi, geç gelen mutluluğunu ve çocuk sahibi olmakla ilgili korkularını konuştuk.

27.08.2019

Tuba Ünsal: İki eski eşim de beni üzdü

Yeni sezon için bir yandan ilk Netflix dizisine hazırlanıyor bir yandan da yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği “Adı Aylin”in tiyatro versiyonuna. Bu hazırlıklar esnasında eğlenmeyi de ihmal etmiyor. Konserler ve festivallerde sürekli karşıma çıkıyor. Yetmiyor, çocukları Sare ve Civan’la seyahatlere çıkıyor, beraber kamp yapıyorlar! Zaten itiraf ediyor, “Biraz değişik bir anneyim” diye. Karşınızda tüm halleriyle Tuba Ünsal. Enerjik, spiritüel, çalışkan ve ilham verici!

12.08.2019

Gençlerin en çok merak ettiği meslek: Psikoloji

Üniversite sınav sonuçları açıklandı ve pek çok öğrenci tercih telaşında. Pek çok telefon alıyorum "Hangi mesleği seçmeliyiz? Psikoloji ya da Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümlerini önerir misiniz?" diye. Yani yine son dakikacı öğrenciler ve aileler telaş içinde. ..

29.07.2019

Oğlum ‘Kaplumbağa watermelon’ı nibble ediyor!’ diye konuşsun istemedim!

Gazeteci Esra Kırkavak, yurtdışında yaşayan çocuklar anadillerinden kopmasınlar diye iki dergi çıkardı: ‘Fiyu’ ve ‘Pupa!’

24.07.2019

200 adımda ergenlik rehberi

Ömür Kurt yine önemli bir iş gerçekleştirdi. “200 Adımda Ergenlik Rehberi” hazırladı. Bir ergen annesi olarak pek çok sorumun cevabını buldum. Esaslı uzmanlarla soru-cevap şeklinde geliştirmiş. Yazar iyi niyetli, uzmanlar iyi niyetli. Hepsi geleceği kurtarmanın çocukları kurtarmaktan geçtiğine inanıyor.

5.06.2019

Yılın heyecanı aile buluşmalarıydı

2018 yılının 23 Nisan’ında başladığımız “LC Waikiki Aile Buluşmaları” projesiyle Türkiye’nin 12 farklı şehrinde 12 uzmanımızın katılımıyla ailelerle buluştuk.

25.04.2019

Anne olmak için hazır değilim

1 yıldır evliyim, eşim artık çocuk sahibi olmak istiyor. Ama ben kendimi anne olmaya hazır hissetmiyorum.

12.04.2019