MENÜ

Ömür Kurt

Ömür Kurt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ömür Kurt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.243 Ömür Kurt haberi bulunmuştur.

Ömür Kurt Haberleri

En iyi 10 kutu oyunu

En iyi 10 kutu oyunu

Salgın nedeniyle birçoğumuz evlerimizdeyiz. Peki evdeki hayatımızı en eğlenceli hale nasıl getirebiliriz? Birbirinden eğlenceli kutu oyunları iyi bir seçenek olabilir diye düşündük… Eğitici, eğlenceli ve zekâ gerektiren oyunları jürimize sorduk, en güzel 10 kutu oyununu sizler için sıraladık.

Bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüsle ilgili merak edilenleri açıkladı

Bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüsle ilgili merak edilenleri açıkladı

Bilim kurulu üyesi ve aynı zamanda Haccettepe Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Ateş Kara, Hürriyet aile/çocuk yazarı Ömür Kurt'un sorularını yanıtladı. Koronavirüsü süreci ile ilgili merak edilenleri anlattı.

2.04.2020Sağlık
Otizm farkındalığı neden önemli

Otizm farkındalığı neden önemli?

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü… Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu’nun eğitim direktörü Hayal Korkmaz, otizmi ve otizm farkındalığının önemini Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt’a anlattı. #OtizminFarkındayız

Bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara koronavirüs hakkında merek edilenler cevapladı

Bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara koronavirüs hakkında merek edilenler cevapladı!

Bilim kurulu üyesi ve aynı zamanda Haccettepe Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Ateş Kara, canlı yayında Hürriyet aile/çocuk yazarı Ömür Kurt'a canlı yayında konuk oldu ve koronavirüsü süreci ile ilgili merak edilenleri anlattı.

30.03.2020Ne Oluyor
65 yaş üstü için en iyi 10 hediye

65 yaş üstü için en iyi 10 hediye

Geçen hafta koronavirüsle mücadele kapsamında 65 yaş ve üstü aile büyüklerimize sokağa çıkma yasağı geldi. Jürimize onların evde geçirecekleri bu zamanda en işlerine yarayacak hediyeleri sorduk.

Çocukları sanatla tanıştırmanın yolları

Çocukları sanatla tanıştırmanın yolları

Alara ve annesi Aysun Yalaza, adına ‘krafti mrafti’ dedikleri etkinlik kutuları hazırlayıp, kısal bölgelerdeki çocukları sanatla buluşturuyor. Bu sosyal sorumluluk projesi fikrini henüz anaokulundayken hayal eden Alara ve annesi Ömür Kurt’un konuğu.

26.03.2020Anne Baba
Bebeğinizin bilişsel gelişimiyle ilgili bilgileri evlerinize taşıyoruz

Bebeğinizin bilişsel gelişimiyle ilgili bilgileri evlerinize taşıyoruz

Sevgili aileler, evde zaman geçirdiğimiz bu günlerde, bebeklerimizin bilişsel ve sosyal gelişimiyle ilgilideğerli bilgileri içeren geçmiş buluşmalarımızı ekranlarınıza taşımaya devam ediyoruz :)Bebelac Çocuk Devam Sütleri’yle Bebekli Aile Buluşmaları’nın 8. Durağı Başakşehir İstanbul’du!Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt sordu; Dr. Ali Fuat Serpen bebeklerin bilişsel ve sosyalgelişiminde beslenmenin önemini anlattı, Nutricia Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu ise anneliktecrübelerini paylaştı.

20.03.2020Anne Baba
Siber zorbalık

Siber zorbalık

Siber zorbalık son yılların en büyük sorunlarından biri. İnsanlar internet ortamında siber zorbalığa maruz kalıyor veya zorbalığı yapan taraf olabiliyor. Hangi davranışlar zorbalık olarak değerlendiriliyor? Ailelere düşen görevler neler? Ömür Kurt, TikTok uygulaması ve sosyal medya özelinde Doç. Dr. Yavuz Samur’a sordu. (Sponsorlu İçerik)

26.02.2020Anne Baba
Ailelere Öneriler: TikTok nasıl kullanılmalı

Ailelere Öneriler: TikTok nasıl kullanılmalı?

TikTok yeni neslin en sevdiği uygulamaların başında geliyor. 150 ülkede 75 dilde kullanılıyor ve milyonlarca insan tarafından takip ediliyor. TikTok nasıl kullanılmalı? Ailelere nelere dikkat etmeli? Ömür Kurt Doç Dr Yavuz Samur’a sordu. (Sponsorlu İçerik)

26.02.2020Anne Baba
Geleceğimiz çocuk ile kaygı, korku ve sınırlar konuşulacak

Geleceğimiz çocuk ile kaygı, korku ve sınırlar konuşulacak

Geleceğimiz Çocuk Atölyeleri’nde çocuklar yarıyıl tatilinde 3 gün boyunca eğleniyor, ebeveynler de kaygı, korku ve sınırlar hakkında çözümleri konuşmak üzere uzmanlarla buluşuyor.

27.01.2020Etkinlikler
Köy Enstitülerinin mucizevi hikâyesi

Köy Enstitülerinin mucizevi hikâyesi

Ömür Kurt, ’Karaca ve Mucizeler Köyü’nde yine tarihten ilham verici bir kesiti edebiyatla tatlandırarak çocuklara sunuyor ve onları Cumhuriyet tarihinin en önemli eğitim projelerinden biri olan Köy Enstitüleri ile tanıştırıyor.

23.01.2020Kitap Sanat
Çocuklar aşının yararlarını resimle anlatacaklar

Çocuklar aşının yararlarını resimle anlatacaklar

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği’nin düzenlediği yarışmaya okul öncesi ile ilk ve ortaöğretim çocukları katılacaklar. “Aşıların çocuk sağlığındaki önemi ve katkısının çocukların gözünden ebeveynlerine aktarımı” konusundaki yarışmadaki amaç, çocukların insan sağlığı üzerinde en önemli katkıyı sağlayan aşı uygulamalarının faydasının ülkemizde daha iyi anlaşılabilmesi ve çocukların kendi sağlıkları için aşının önemini kavramalarını sağlamak.

20.01.2020Etkinlikler
Bebekli Aile Buluşmaları Gaziantep ve Şanlıurfadaydı

Bebekli Aile Buluşmaları Gaziantep ve Şanlıurfa'daydı

Bebelac Çocuk Devam Sütleri’yle Bebekli Aile Buluşmaları’nın 6. ve 7. Durağı Gaziantep ve Şanlıurfa’ydı! Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt sordu; Prof. Dr. Ender Saraç bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin önemini anlattı, Nutricia Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu ise annelik tecrübelerini paylaştı. Annelerin yoğun ilgisiyle karşılanan söyleşi sonrasında herkese Hürriyet Kitap’tan çıkan 200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi armağan edildi. (Sponsorlu içerik)Katılımın ücretsiz olduğu etkinliklerimize bebeğinin gelişimi ile ilgili bilgi almak, merak ettiği tüm soruları uzman konuşmacılarımıza sormak isteyen tüm anne ve babaları bekliyoruz :)

15.01.2020Anne Baba
Edebiyatın kalbi Kartal’da atacak

Edebiyatın kalbi Kartal’da atacak

Kartal Belediyesi, 'Kartal Edebiyat Günleri' etkinliği ile Türk Edebiyatı’nın önemli isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

6.01.2020Kitap Sanat
Edebiyatın kalbi Kartal’da atacak

Edebiyatın kalbi Kartal’da atacak

Kültür sanat programlarıyla adından sıkça söz ettiren Kartal Belediyesi, “Kartal Edebiyat Günleri” etkinliği ile Türk Edebiyatı’nın önemli isimlerini, Kartal’da ağırlamaya hazırlanıyor.

6.01.2020Etkinlikler
Çocukların ufkunu açacak 10 müze

Çocukların ufkunu açacak 10 müze

Öğrenciler 17 Ocak Cuma günü sömestir tatiline giriyor. 15 gün sürecek bu dönemi hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirsinler diye en sevecekleri müzeleri çocuk yazarlarına, gazetecilere ve çocuklu gezginlere sorduk. Kimisinde masal kahramanlarının renkli dünyasını keşfe çıkıyorsunuz, kimisinde tarihe yolculuğa, kimisinde de dünyaca ünlü isimlerin arasına karışıyorsunuz.

5.01.2020Seyahat
Yüzdeki çiller neden olur Çillenmenin nedeni ve tedavisi

Yüzdeki çiller neden olur? Çillenmenin nedeni ve tedavisi

Çiller çocukluk çağında ortaya çıkar ve genetik bir alt yapısı vardır. Çoğunlukla çocukluk ve ergenlikte ortaya çıkan çiller cildin hassas olduğuna işaret eder. Peki çiller neden çıkar ve çillenme nasıl geçer? Dermatolog Dr. Güneş Ertürk, çil problemi olanlar için bu soruları Ömür Kurt ile 'Çocuklarla Bir Ömür' programında yanıtladı. İşte çillenmenin nedenleri ve çillenme tedavisi hakkında merak ettiğiniz her şey...

2.01.2020Anne Baba
Vitamin eksikliğine dikkat

Vitamin eksikliğine dikkat!

Dünya Sağlık Örgütü, her bireyin her gün 5 ilâ 9 porsiyon sebze ve meyve tüketmesi gerektiğini söylüyor, ancak bu şekilde beslenenlerin sayısı oldukça az. Uzman Eczacı Ayşen Dincer açıklıyor…

26.12.2019Anne Baba
Bebekli Aile Buluşmalarının 5. Durağı İstanbul’du

Bebekli Aile Buluşmalarının 5. Durağı İstanbul’du!

Bebelac Çocuk Devam Sütleri’yle Bebekli Aile Buluşmaları’nın 5.durağı İstanbul’du! Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt sordu; Prof. Dr. Ender Saraç bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin önemini anlattı, Nutricia Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu ise annelik tecrübelerini paylaştı. İstanbullu annelerin yoğun ilgisiyle karşılanan söyleşi sonrasında herkese Hürriyet Kitap’tan çıkan 200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi armağan edildi. Katılımın ücretsiz olduğu etkinliklerimize bebeğinin gelişimi ile ilgili bilgi almak, merak ettiği tüm soruları uzman konuşmacılarımıza sormak isteyen tüm anneleri bekliyoruz. )Sponsorlu İçerik)

11.12.2019Anne Baba
Ağız etrafı sivilceleri nasıl yok edilir

Ağız etrafı sivilceleri nasıl yok edilir?

Çocukluk, ergenlik ve yetişkinlikte çıkan sivilceler nasıl tedavi edilir? Dermatolog Dr. Güneş Ertürk açıklıyor…

4.12.2019Anne Baba
Vitamin eksikliği çocukların davranışlarını etkiler mi

Vitamin eksikliği çocukların davranışlarını etkiler mi?

Oxford Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre vitamin ve mineral eksikliklerinin çocukların davranışlarını olumsuz etkilediği ortaya çıkmış. Araştırmayı ve sonuçlarını Uzman Eczacı Ayşen Dincer anlatıyor…

21.11.2019Anne Baba
Tatil için en iyi 10 etkinlik Hem öğrensinler hem eğlensinler

Tatil için en iyi 10 etkinlik! Hem öğrensinler hem eğlensinler

Gazeteci, gezgin ve yazarlardan oluşan jürimiz çocukların dokuz gün sürecek tatilde yapabilecekleri etkinlikleri seçti. İşte onları sanat, doğa ve bilimle buluşturmanın yolları...

Saç dökülmesini azaltmak için neler yapılmalı

Saç dökülmesini azaltmak için neler yapılmalı?

Hem çocuk ve ergenlerde hem de yetişkinlerde dönemsel ya da kalıcı saç dökülmeleri yaşanabiliyor. Peki, bu durumun önüne nasıl geçilir, saç dökülmesi nasıl engellenir? Dermatolog Dr. Güneş Ertürk açıklıyor…

14.11.2019Anne Baba
Anne sütü alarm veriyor

Anne sütü alarm veriyor

Bağımsız bir araştırma şirketi, hamile ve emziren annelerin sigara kullanım oranlarını araştırdı. Sonuçlar korkunç! Araştırmayı ve sonuçlarını Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Erdal Irmak açıklıyor…

7.11.2019Anne Baba
Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ile okul başarısının nasıl bir ilişkisi var? Ömür Kurt’un konuğu Prof. Dr. Özgür Öner açıklıyor…

31.10.2019Anne Baba
Tatil zili çalar,  biz ailecek kaçar

Tatil zili çalar, biz ailecek kaçar

Bu yıl uygulamaya giren yeni sistemde, eğitim-öğretim yılının ilk ara tatili 18-22 Kasım arasında olacak. Hafta sonlarının da eklenmesiyle, dokuz günlük bir seyahat fırsatı aileleri bekliyor. Ara tatilde nereye gidilir, ne yapılır diye seyahat ve çocuk kitabı yazarlarına, gezginlere sorduk. İşte aile seyahatinin 10 adresi...

30.10.2019Seyahat
Bebekli Aile Buluşmalarının 4. durağı Ankaraydı

Bebekli Aile Buluşmaları'nın 4. durağı Ankara'ydı!

Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt sordu; Prof. Dr. Ender Saraç bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin önemini anlattı, Nutricia Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu ise annelik tecrübelerini paylaştı. Ankaralı annelerin yoğun ilgisiyle karşılanan söyleşi sonrasında herkese Hürriyet Kitap’tan çıkan 200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi armağan edildi. (Sponsorlu içerik)

24.10.2019Anne Baba
Uçurtmanın kuyruğuna takılın

Uçurtmanın kuyruğuna takılın

Uçurtmaları hazırlayın! Mevsim, büyük-küçük herkesi mutlu eden bu aktivite için en güzel rüzgârları sağlıyor. Uzman jürimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatilinde İstanbul’da kalacaklar için en ideal uçurtma uçurma alanlarını belirledi.

21.10.2019Seyahat
İSTANBUL’DA HÂLÂ AÇIKHAVADA YAPILABİLECEK EN GÜZEL 10 ETKİNLİK

İSTANBUL’DA HÂLÂ AÇIKHAVADA YAPILABİLECEK EN GÜZEL 10 ETKİNLİK

20 derecelerde devam eden hava durumu ekim ayı boyunca İstanbullulara yazdan kalma günler vaadediyor. Soğuk kış günlerinde eve kapanmadan önce açık havada moral depolamak isteyenler için bu ayın en iyi etkinliklerini seçtik.

İçtiğin kahve ‘fidan’ olsun

İçtiğin kahve ‘fidan’ olsun

Çanakkale’nin Gürece Köyü yakınlarında yanan ormanlık alanların yeniden ağaçlandırılması için bir proje başlatıldı. TEMA Vakfı ve Kahve Dünyası’nın ortaklaşa yürüttüğü ‘yeşil termos’ projesine göre, termosla içilen her altı adet kahve, Çanakkale’ye bir fidan dikilmesini sağlayacak.

7.10.2019Hayat
Edebiyat tutkunlarının geleneksel buluşması D&R Kitap Fuarı başlıyor

Edebiyat tutkunlarının geleneksel buluşması D&R Kitap Fuarı başlıyor

D&R Kitap Fuarı, kapılarını kitapların özgür ve sınır tanımayan dünyasına açtı. D&R'ın geleneksel hale gelen kitap fuarında dopdolu içerikler, indirimli kitaplar, söyleşiler ve imza günleri kitap tutkunlarıyla buluşacak. 1 Ekim - 3 Kasım arasında düzenlenen etkinliğe katılanlar, D&R mağazalarında sunulan farklı içerikler ve fırsatlarla fuarın keyfini yaşayacak.

7.10.2019Kitap Sanat
Çocukların kaygı seviyesi neden yüksek

Çocukların kaygı seviyesi neden yüksek?

Yapılan son araştırmalar çocukların kaygı seviyelerinin en az yetişkinler kadar yüksek olduğunu gösteriyor. Bu durum da çocukların büyük endişe yaşamasına sebep oluyor. Peki, ama bunun sebebi nedir, nasıl çözülür? Ömür Kurt’un konuğu Prof. Dr. Özgür Öner açıklıyor…

1.10.2019Anne Baba
Bilişsel gelişimde beslenmenin önemi

Bilişsel gelişimde beslenmenin önemi

Bebelac Çocuk Devam Sütleri’yle Anne Bebek Buluşmaları’nın 3.durağı Van’dı! Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt sordu; Dr. Elif Pınar Çakır bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin önemini anlattı, Nutricia Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu ise annelik tecrübelerini paylaştı. Vanlı annelerin yoğun ilgisiyle karşılanan söyleşi sonrasında herkese Hürriyet Kitap’tan çıkan 200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi armağan edildi. (Sponsorlu İçerik)

18.09.2019Anne Baba
OKUL ALIŞVERİŞİNİN EN İYİ 10 ADRESİ

OKUL ALIŞVERİŞİNİN EN İYİ 10 ADRESİ

Okulların açılmasına günler kala aileleri alışveriş telaşı sardı. Nerede daha çok çeşit var, neresi daha hesaplı, hangisinde vakit geçirmek daha eğlenceli? İşte anaokulundan üniversiteye kadar her öğrencinin ihtiyacını karşılayabileceğiniz adresler…

Cilt hastalıkları neden kaynaklanır

Cilt hastalıkları neden kaynaklanır?

Sedef, egzama, vitiligo gibi cilt hastalıklarının bağışıklık sistemiyle nasıl bir ilişkisi var. Eczacı Reyhan Aliusta, Ömür Kurt’a anlattı.

9.08.2019Anne Baba
Bebeklerde sosyal gelişim

Bebeklerde sosyal gelişim

Bebelac Çocuk Devam Sütleri’yle Anne-Bebek Buluşmaları’nın 2. durağı Bursa’ydı! Bebeklerin bilişsel ve sosyal gelişiminde beslenmenin öneminin & annelik tecrübelerinin konuşulduğu söyleşide, Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt sordu, Dr. Şirin Seçkin ve Psikolog Serap Duygulu yanıtladı. Nutricia Türkiye Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu ise annelik tecrübelerini paylaştı. Bursalı annelerin sıcak ilgisiyle karşılanan söyleşi sonrasında herkese Hürriyet Kitap’tan çıkan 200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi armağan edildi. (Sponsorlu içerik)Bir sonraki durağımız; 2 Ağustos Cuma 14:00 Van Ticaret ve Sanayi Odası, Erek Salonu - VAN Katılımcıları sürpriz hediyelerin beklediği söyleşimize tüm anneleri bekliyoruz😊Katılım ücretsizdir.

18.07.2019Anne Baba

Yazar Sonuçları

Çocukların küfretmeyi öğrendikleri yer artık YouTube!

Günümüzün en büyük sorunlarının başında dijital dünyaya doğan çocukların internet aleminde karşılaştıkları içerikler geliyor. Şiddet, cinsellik, küfür, zorbalık, taciz ve daha pek çok kötü içerikle dolu sosyal medya platformlarında çocukların kendilerini nasıl koruyacakları merak konusu. Doç. Dr. Yavuz Samur’un yazdığı ‘1 Yeni Bildiriminiz Var’ kitabı anne babalara bu konuda rehberlik ediyor. 

15.03.2020

Masalların çıktığı topraklarda yaşıyoruz ama masal anlatmayı bilmiyoruz

Çağdaş çocuk edebiyatının üretken isimlerinden Koray Avcı Çakman’ın yeni kitabı ‘Masal Dolu Anadolu’ çocuklarla buluştu. Çakman’la bir araya geldik; hem masalları hem de kitabı konuştuk.

29.02.2020

Cin Ali’nin müzesi açıldı

Eğitim tarihimize damgasını vuran ‘Cin Ali’ kitapları, 7’den 70’e herkesin hafızasında önemli yere sahip. Karakterin yaratıcısı Rasim Kaygusuz’un kızları, bir hayali gerçekleştirip Cin Ali Vakfı’nı kurdu. Ardından da müzesini... Nevin ve Nesrin Kaygusuz ile hem Cin Ali’yi hem de müzeyi konuştuk.

18.01.2020

Daha çok okula değil, müzeye ihtiyacımız var

Yazar, şair ve müzecimiz Sunay Akın, bu kez resimli bir kitap yazdı. ‘Aslanlı Yol’ adını taşıyan kitap, 7’den 70’e herkese hitap ediyor ve tarihe damga vurmuş insanların hikâyelerinden oluşuyor. “Sanatın, kitabın, aydınlanmanın yolunda yürüyen insanlar gerçek vatanseverlerdir. Yoksa dünyanın başka bir yerinde de doğabilirdik” diyen Akın’la bir araya geldik hem Aslanlı Yol kitabını hem de aydınlanma tarihimizi konuştuk.

15.01.2020

‘Gençler travma yaşıyor’

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, “Gençler travma yaşıyor” dedi.

27.12.2019

Herkesi duygulandıran o çocuk

Gebze bölgesinde sadece bir tane görme engelliler okulu var. Mevcudu sadece sekiz çocuk. Okuldaki iki öğrenci Suriyeli. Onlardan biri olan Hasan gelecekte müzisyen olmak istiyor. Onun hikâyesi çok başka…

13.12.2019

Hadi gidelim

Çocuklarla zaman geçirmek, birlikte gülüp eğlenmek hem size çok iyi gelir hem de çocuğunuzun sağlıklı gelişimini destekler. Bu nedenle sık sık zaman yaratın ve çocuklarınızla birlikte eğlenin. İşte bu hafta sonu için birbirinden eğlenceli etkinlikler...

7.12.2019

Bir çocuk kitabında can çekiştirerek kaplumbağa haşlamak

Türkiye’de pek çok konuda olduğu gibi çocuk kitapları konusunda da ciddi bir kirlilik var. Her önüne gelen kitap yazıyor, ama içerik ve dil konusuna yeteri kadar özen gösterilmiyor. Üstelik özgün bir eser üretmeye bile ihtiyaç hissedilmiyor, var olan kitapların içeriklerinden derleniyor “Ben de kitap yazdım, buyurun!” diye ortaya çıkılıyor. Oysaki çocuk edebiyatı bir deneme tahtası değildir. Çocukların zihnine giren her şey önemlidir. Bu, hep atlanıyor.

6.12.2019

Toplu taşımada yer veren hep çocuklar mı olmalı?

Blogger Elif Doğan ve arkadaşı Efsun Sertoğlu’nun başlattığı “Toplu taşıma araçlarında çocukların oturma hakkı ihlal edilmesin” kampanyası sosyal medyada oldukça ilgi gördü. “Çocukların hareketli bir araçta ayakta durması tehlikeli” deyip destek veren de var, “Onlar genç, daha dayanıklılar, yaşça büyükler oturmalı” deyip karşı çıkan da... Bu kampanya nasıl değerlendirilmeli? Psikolog Serap Duygulu’ya sorduk.

30.11.2019

İlişki kurma ve rahatlama zamanı

Bu yıl uygulanmaya başlayan ara tatillerden ilki bu hafta başlıyor. Peki çocuklar bu bir haftalık süreyi nasıl değerlendirmeli? Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk’a sorduk.

16.11.2019

Atatürk’ün süveterini giydim Yürüyen Köşk’e girdim

Dünyaya çevrecilik mesajı veren ilk siyasi önder Mustafa Kemal Atatürk, ilk ülke ise Türkiye Cumhuriyeti’dir. Ülkemiz bu özelliğini Yürüyen Köşk ile kazanmıştır. Yürüyen Köşk, bir ağacın dalı kesilmesin diye yürütülen ilk ve tek yapıdır. Ben de bu hafta sonu, Atatürk’ün o meşhur süveterini giydim, çocuklarla buluştum ve Yürüyen Köşk’e girdim.

12.11.2019

Ziller kimin için çalıyor?

Okul alışverişinin en iyi 10 adresi! Okulların açılmasına günler kala aileleri alışveriş telaşı sardı. Nerede daha çok çeşit var, neresi daha hesaplı, hangisinde vakit geçirmek daha eğlenceli? İşte anaokulundan üniversiteye kadar her öğrencinin ihtiyacını karşılayabileceğiniz adresler…

31.08.2019

İnebolu ve Cide’nin kaderleri aynıydı

Cide’ye geldiğimizde, yıllar önce ‘Şan Sineması’nda yapılan Rıfat Ilgaz gecesini hatırladık. O görüntüler, o konuşmalar belleğimizde hâlâ canlı biçimde yaşıyor. Geceyi Doğan Hızlan yönetmişti. Sanatçılar Şükran Kurdakul, Leyla Erbil, İlhan Selçuk; Rıfat Ilgaz’ın kişiliğini ve eserlerini anlattılar. Yoğun bir ilgi vardı. Salonda yer bulamayanlar merdivenlere oturmuştu.

12.07.2019